Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
20. pro 2010

Jinak - holky - to myslíte vážně s těma 94cm? Kika je obtížně změřitelná, ale těch 95 má určitě 😲

ined77
20. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ..no já tasky ty letošní vánoce mám trošku zkalené, tím, že budou první bez taťky ☹ ...jako mého...ale zase matýnek se strašně těší a kvůli tomu dítku se člověk opravdu dokáže povznést i nad vlastní chmury 😅 .
já mít kikinu doma, tak jsem asi mrtvá smíchy každý den 😀 ..to je prostě fantastické 😀 .
no u nás s výškou netuším, ale bude-li mít matýnek po spánku dobrý rozmar, tak ho tam hned přeměřím 😀 .
tak to vám kolo odr.přijde stejně jako nám 🙂 .jsem zvědavá jak se na to budou děti tvářit 🙂 .

hancazivocich
20. pro 2010

@ined77 - těch 95 - to vím, protože to visí houpačka a madam už se o ní tříská do hlavy.. Tak tatínek vymyslil závěs... Jo - tak to bude u nás bengál, mně stačilo, když se na něj koukala na obrázku na netu - Jééé, kolo - to cííí - tohleto (to modrý zrovna, ostatní barvy ji nebraly) Doufám, že si na tom nerozbije kokos.. Asi ještě helmičku, co? Člověče - to je kolikrát na provaz - ty hlášky a ty ostudy...
Jo a plazila se podél zdi a říkáme obejdeme a chlap na to - co tam děláš? Díu - přece 😅 Dloubala prstíčkem do zdi - mají tam takový to omyvatelný a naznačený prasklinky nebo co - nějak se tomu říká, ale nemůžu si vzpomenout..

hancazivocich
20. pro 2010

@ined77 - jo a když leží před spaním, tak pořád kecá - já se tam dusím smíchy a to je pořád - koukej pinkat, táta na pudel... (říká medvědovi) Nebo ziminka - pikejeme - taky medvěda..A pusinkuu - mlaskne mu jí, pak řekne blééé a otře si ji a jako nadavuje ... jako že ji medvěd poslintal...

ined77
20. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ... 😀
já to matýnkovi raději neukazovala 😅 , to by byla jistě scéna..už už 😀 .
jo helmičku..no člověče asi raději jo..na tohle už jo, akorát aby matýnek souhlasil...on měl na jaře problémy i s kšiltovkou...pořád chtěl svoji zimní čepičku 😀 .ale zase možná, když to jakože bude součástí toho kola, a nakukám mu, že závodníci to tak nosí (což je vlastně pravda), tak bude souhlasit 😉 on by závodil pořád 😀 .a ještě nějaký špagát aby mi někam neodfrčel 😀 ..už se vidím, jak za ním zdrhám s kočárkem 😀 .
zeď -prasklinky...vím, ale název netuším 😅 .

katkabg
20. pro 2010

@gina333 katuska ma vlastbu izbu a jej neboha babinka jej ju tak zariadila ze ju ma zariadenu tak az kym pojde do skoly,ma tam decku postielku,potom uz taku ked pojde do skoly,a novy nabytok a ja spim snou v izbe proste ona neni v manzelskej izbe 😎

katkabg
20. pro 2010

@ined77 potom o mesiac napisem ako sme dopadli 😀

hancazivocich
20. pro 2010

@ined77 - no, na nádobách je to glazura
Přišlo ti něco od toho kola? Mně akorát potvrzení, že jsme objednali...
Co kolečkový brusle za kočár? 😀 A vodítko...hodně dlouhý... 😅
Matýnek se těší? My sice říkáme o Ježíškovi, dárečcích, ale je jí to zatím šumák (a díky kámošce se Ježíška bojí). Protože kámoška strašila malou, že Ježíšek vidí, že neposlouchá a nebudou dárečky. Ta začla bulit a to naše třeštiprdlo si myslí, že je Ježíšek zlej (něco jako bubák) .. Takže když začnou s Ježíškem - tak se chytne za srdce, řekne bojím, tatínku, schováme.. A je hotovo.... Tak to necháme zatím být a uvidíme....

ined77
20. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ... 😀 ...
matýnek mě tak večer maximálně komanduje...šajík, pikýt, odkýt, kukík, šajík, ručičku, nožičku,pikýt.a pořád dokola 😀 .
včera večer po 30 minutách uspávání opět říká..prdíš(prdím) 😝 ....pak tlačil, zase zatloukal, že nekakal a just že ho tam měl 😠 😅 ...ale to už jsem celkem chytala nerva, protože jsem tam s ním opět byla dohromady hodinu 😠 .
přebalila jsme ho a říkám... a spinkat budeš a ticho tady bude...tak mlčel a asi za minutu maminkooo???? 😀 , ale takový zkušební hlásek to byl 😀

ined77
20. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ...ne ne, taky jen potvrzení o objednávce 😉 .
brusel az akočár a vodítko jo?ty chceš aby naše děti byly brzo polosiroty že 😀 ...ale jo, brusle mám... a zverimex je taky za rohem..tak to kdyžtak prubnu 😉 😀 .
ježíška se i matýnek bojí 😕 ...já ho asi tak došašila s těma čertama, že si myslí, že lítají i s ježíškem 😅 .
teď bala v tv ukázka z nějaké pohádky s čertama..tak mu říkám...podívej, čerti..a matýnek hned ne ne ne 😅 ...a přitom mu pořád říkám, že čerti už odletěli s mikulášem, že přijdou zase až za rok a že ježíšek je malý chlapeček jako je on sím a že nosí dárečky a je hodný..asi mi moc nevěří no 😀 .ale je pravda, že jsem mu řekla, že nosí dárečky hodným dětem...myslím, že pod stromečkem mu bude šumák jestli se bojí nebo ne..na to hoodně rychle zapomene 😀

ined77
20. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ...ještě je tu záloha..santa claus 😀

hancazivocich
20. pro 2010

@ined77 - jo, to znám - když zavelím koukej spinkat, nebo si mě nepřej - tak se přikreje a za chvilku - mamko, už můžeš(můžu)? 😅 😅
Jinak ručička, pitíčko, čajíček - pikejt - vše je i u nás.. Dirigent jeden. Ale druhý den v poledne uspával tatínek a bez ručičky a bez maminky a byl to fofr 😲
Jo - a po návratu od dr. pendlovala vesele mezi mnou a MP a najednou slyším něco z kuchyně a tak pojď, když chceš pochovat a fůůj - to bude mít máma radost... Prej přišla k MP a říká mu - Pochovej a pak, když ji zvedal, tak Kadila 😀 😅 No a byl tam

ined77
20. pro 2010

@hancazivocich 🙂 .... 😀 ..prý to bude mít máma radost 😀 ...
TP uspává kikču někdy i po o 😕 ?to u nás ještě nebylo 😕 , ale měla bych MM zaučit...hlavně nechci aby ho nechal bez po o spánku až budu v porodnici 😖 ..teda pokud to bude jen trošku možné 😅 .no uvidíme 😉 .
nedávno uspával MM večer..byla jsem tenkrát podepisovat tu kupní smlouvu a matýnek chtěl jít sám dobrovolně spinkat a usnul i docela rychle, ale vzbudil se už po 40 minutách a chtěl maminku 😝 .

jéé, už mě volá, prdítko

hancazivocich
20. pro 2010

@ined77 - když něco dělám (dodělávám jídlo, sedím na wc), tak když je přebalená, tak jí převleče a dá spát (máme ukládací rituál, ten zvládne). Ale vezmi si, že je doma minimálně! Ale teď fakt neprotestuje, večerní usínání je horší - jak je tma a tak.... A hlavně - večer se madam nechce - pořád a pořád chce něco řešit, montovat atd.. Ale má smůlu....

Mně dnes usnula dýl - kvůli zubaři...

ined77
20. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ..ni u nás by to přišlo v úvahu jen o víkendu 😝 .

jinak my jsme vzhůru..nakonec spinkal 1,5h..pěkné 😉 .taky šel dnes spikat až ve 12.30 🙂 .
tak jdu, už mě volá, chce zapnout myčku 🙂

ined77
20. pro 2010

uf, tak mám uklizeno..jdu ještě pustit pračku se zavinovačkou, nebesama atd 🙂 a pak se teda vrhnu na to pečení 😝 ...i když se mi do toho teda moc nechce 😅 .tak mě napadlo kuknout do chytré knihy na něco nepečeného 😀 ...to ještě nemáme, teda už nemáme..měli jsme šohajky, jenže je nějak sežraly sýkorky na balkóně u babi 😠 😅 .
tak už se pro dnešek rozloučím, všem přejeme pěkné odpoledne, večer a super noc, páááá 🙂

prchalka
autor
20. pro 2010

Tak dobré ráno 😀 😀
mi nešel net nějak celý den, ale nikdo se tu po mně nesháněl... 😔 😔 No my měly stejně nacpaný dopolko.
Ráno jsme byly u dr. tak to máme jen dobrat a snad už ok - i tu zprávu mám u sebe. Pak na chvilku domů, převlíct, svačinka a na cvíčo. Ale teda!!!! Oblíkat nechce, pobíhá, dělá naschvály, pokaždý 😠 😠 jít spá poo - to samý. I když za 5 minut usnula, musela dělat předtím divadlo, až to vždycky schytá při nandávání plíny na řiťku ☹
A každá její odpověď začíná na NE 😠 😠 Paráda!

prchalka
autor
20. pro 2010

Přidávám fotoreportáž z cvíča. Pod stromeček tam přinesl každý dárek a jedna maminka do krabičky cukroví. Když si děti vybíraly, který si vezmou, tak moje neomylně sáhla po té krabičce, což jsem zatrhla!! A pak si z ní taky ukradla 3 kousky. Ostatní děti to vůbec nezajímalo 😅 A pak jí ta paní nabídla ještě při odchodu - no neodmítla 😅 😖

anta
20. pro 2010

Teda holčinky, tak jsem sebrala sílu a dočetla jsem vás a řehtám se jak koník (to víte, chci si šplhnout 😀 😀
@hancazivocich - Kikča je holka teda veliká, no Honzík je oproti ní miniatura, ale i tak mám radost, že roste, tak snad neva 😀 😀 😀 Je to tedy velká domovnice, jak se s lidmi nemaže, je mi velmi sympatické, ta musí zaujmout asi každého, co? 😀 😀 😀
@ined77 - to chápu, že jsi Matýnkovi čapla jednu přes prdulku, no s bříškem, plným močákem ajaj. I tak tě obdivuji, píšeš o tom a zní to i přes taková úskalí velmi pohodově, ty jsi asi sama o sobě velká pohodářka a to je super, to se Kaťulka bude mít s vámi krááásně 🙂
@prchalka - ony to ty děti asi cítí, že je spěch veliký a tak si postaví naschvál hlavičku. Bylo nám tady smutno, když si tu nebyla, už jsme se těšily, až se objevíš, neboj 🙂
Včera mě teda dostal mm, dítě se mnou nějak nechce v jeho přítomnosti doma být a mě to vcelku mrzí a mm mi na to řekl, abych prý nebyla tak útlocitná 😠 😠 Chtěla bych ho po takové každodenní dřině vidět, jak by si to bral, kdyby se s ním dítě "za odměnu" nebavilo 😝 😝 Já vím, že to vypadá jako když jsem citlivka veliká, přiznávám, že jsem. Beru to asi moc tragicky a vždy je mi smutno, i když samo chápu, že si chce tatínka užít, ale to neznamená, že já jsem přece v tu ránu vzduch. MM není zase doma, tak relaxuju 😉

anta
20. pro 2010

@prchalka - super fotky, je to teda beruška roztomilá 🙂

hancazivocich
20. pro 2010

@anta - jo, zaujme každého, otázka je, jak 😅 😅 😀 To bude Nyklovka hadr (Ulice) 😀 😀
Noo - Honzík vypadá na fotkách velikej, tak jsem myslela, že je delší - nic jiného 😉
A to ještě nevíš, že odpo volal tchán, že po naší návštěvě postrádá špunt od demižoonu 😅 😕 A že před naší návštěvou tam jaksi ještě byl - kde tedy asi se jako nalézá? To jsme nevěděli... Zkoušeli jsme se (celkem naivně) ptát Kikouše... Prej - Kristýnko - měla jsi ten špunt? Jo.. A víš, kde je? Jo - pyč 😀 😀 😀 😀
No nic.. Koupíme, dohledáme.. O nic nejde.. Hodinu poté telefon - naše máma, že přijeli na chalupu a babička totálně na prášky, že jí nepeče trouba - jen spodek, že je to totálně v pr****! No a máma (celkem v klidu) - že jsme tam o víkendu byli, že? No, závada se vyřešila - madam otočila babičce tlačítkama 😅 😅

hancazivocich
20. pro 2010

@ined77 - já tatínka zapřáhla - protože přes rok ho skoro nevidíme.. A on se nechá - přiměřeně tedy, zaúkolovat - kolem dítka... S tím uspáváním jsem na to taky koukala.... Ale viděl, jak se po těch nocích motám - prej půjdu taky, až malá usne - a ona to potvora v sobotu nezalomila vůbec - až v autě cestou zpět z chalupy... Pak hodina řev - nedo a prdy, spinkat šla až po desáté 😅 😝

anta
20. pro 2010

@hancazivocich - jo jasňačka 😉 No teda, Kikuš nadělala tchánovcům a babi z domečku kůlnu na dříví 😀 😀 😀 😀 No já dneska nemohla normálně vytáhnout Honzu z košíku, se mi zasekl botama, ale naštěstí mi ho jedna paní zvedla (dala si asi do těla 😀 😀 ), tak jsem mu nohy prostrčila v pohodě, jsem se s tím předtím pěkně rvala a byla jsem zpocená až na prdulce, no a proč to píšu, paní měla chlapečka malého, cca věk našeho Honzuláka, ten byl droboučkýýýýý, tak jsem paní politovala, že si s Honzou namohla záda a šli jsme 😀 😀 😀

gina333
20. pro 2010

dnes vobec nestiham, MM zajtra odchadza ☹ ☹ ☹ ☹ tak mame fofry. Sophi uz spinka tak si idem sadnut k tym mojim,

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
20. pro 2010

@gina333 - no budu na tebe tedy moc myslet, ale neboj, vše určitě zvládneš na jedničku 😉 🙂

hancazivocich
21. pro 2010

Dobré ránko,

@gina333 - také držím pěsti, aby mělo vše hladký průběh

Noc u nás - pořád a pořád se budí, vstávala brzy. Jo a včera jsem dědovi musela volat záchranku. Taky jsme jeli na chatu zkontrolovat vodu - nepustili tam topení, mají v kuchyni krápníky

gina333
21. pro 2010

dobre rano 🙂

Dakujem za podporu baby, budem to potrebovat. 😲 Ja viem, ze to zvladnem, ved som vacsinou sama, ale vzdy sa zle zvyka na horsie, teraz bol doma vyse 2 mesiacov, velmi vela sa venoval Natalke, ucili sa spolu, tak to my bude dost chybat. 😒

@hancazivocich : dufam, ze s tvojim dedkom to nie je vazne, drzim palce.

U nas noc v poho, vstavala ako vzdy so mnou. 😵

prchalka
autor
21. pro 2010

Dobré ráno,
u nás budík 2.20 a pak v 6 a pak už se vstávalo, jsem jak praštěná. Včera jsem ji vezla na saních k té dr a na cvíčo a dneska se nemůžu hnout ještě víc, než jindy, bolí i nohy, o zlomených zádech ani nemluvím 🙄
Bobešit už chodíme fakt na wc pravidelně 🙂 , už jsme ráno byly - takže to trvalo asi půl roku od sundání těch plínek 😝 😝 Když ho udělala, tak se otočila a řekla "ten je kááááááásnej" 😀 😀 😀 😀 😀
@gina333 Mně úplně stačí, že dneska MM přijde až někdy večer z besídky 😖 Škoda, že to u vás vyšlo zrovna na teď ☹ ale ty už v tom umíš chodit. Výhoda je, že máš doma i někoho, s kým s můžeš pokecat normálně a kdo si i chvíli pohraje s malou. Taky bych brala takovou velkou pomocnici!! Pořád si říkám, proč jsem neměla dítě ve 20ti?? 😅
@hancazivocich Hmm, u nás se tatínkovi moc uspávat nechce - večer, ještě nikdy si to neprubnul, i když mu to občas nabídnu 😕 😅 😅 Tak mě napadá, že by teď někdy mohl, že?!?! 😕
U nás teď furt jede Ježíšek - dáreček. A říká: "Mám nápad ........ dáreček" 😅 😀 Tak jí říkáme, aby se moc netěšila, že zlobí. Hlavně teď momentálně nás nenechá ani spolu mluvit, jak jeden mluví, ona do toho křičí - prostě naschválníček 😖

gina333
21. pro 2010

@prchalka : veru bez Natalky si to neviem s tou malou predstavit. Tosu take vzacne chvilky ked vecer uz Sophi spi, my si sadneme spolu k telke a kecame o vselicom, babskych veciach, chlapcoch, je to super. 😉 A co sa tyka rozpravania sa s muzom,tak to su tiez vzacne chvilky, lebo ked ja chcem nieco povedat tak ma Sophi v tom momente okrikne, ze ticho maminka ty nemozes, alebo ma slusne posle z izby prec. 😀 😀

lehna
21. pro 2010

dobré ránko,

u nás budíček v 6.05 😵 , a v 1.30h jsem mu byla dát dudlík. takže zas v pohodě,ale já jsme jakásik přejetá,protože od 5 stjně pořádně nespím,jak vstává MM do práce.

denska zajedem ještě s kámoškou do tesca pro nějaké drobnůstky. já ještě udělám rafaelo, tak nemám kokos.

@hancazivocich - to jsou zase zážitky s Kikčou 😀, se směju jak blázen hned po ránu 😀. my u zubařky nic, v čekárně nikdo, malý si začal hrát s hračkama, vylezla dr., že na kontrolu máme čas, že jsme byli v srpnu. tak jí říkám, no však vidíte,že na kartičce je napsáno leden,tak nevím proč jste mě objednávali na prosinec,že? no nic, tak vás přeobjednám,já si to nemám jak vykázat. jsem myslela,žemě omyje. než zas ty vrstvy naskládat na Pipa. tak jsme šli pak za Natálkou.

@gina333 - musí to být šílené to loučení, zvlášť teď před vánoci ☹. i když už jsi zvyklá, i tak to se to těžko zvládá,že? ☹. na jak dlouho jede?

@prchalka - super fotky 🙂. já teďka vozím Pipa na bobech každý den, když někam jdeme. po neděli mě taky všecko bolí,byli jsme u tetky na druhém konci Kr.Pole a zpátky je to skoro pořád do kopce a MM se mnou nebyl, takže jsem ho do toho kopce táhla sama,pak ještě ke kámošce,od kámošky to samé, furt do kopce, tak jsem v pondělí byla taky pěkně dolámaná z toho 🙂