Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
24. pro 2010

Dobré ranko holčinky, tak stromek máme ozdoben, dítě naštěstí v pohodě, takže nemusíme řešit nějaké jeho výlevy, které by nám akorát tak kazily náladu. Vám přeji krásný štědrý den, bohatého ježíška a vůbec rodinnou pohodičku 🙂 🙂 🙂

gina333
24. pro 2010

dobry vecer, 🙂 🙂 🙂

mame za sebou uzasne, a krasne Vianoce, zajtra nahodim fotky, vsetko bolo krasne a carovne. 😵 😵 Sophi spinka, idem konecne k telke.

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
25. pro 2010

Dobré ráno,
u nás taky dobrý, jen asi největší úspěch měly samolepky se Shrekem 😅 😅
Noc šla - čorí spala, měla čípek ale já... už se mi taky chtělo kašlat, knedlík v krku, škrábání, takže se mi opět spalo blbě 🙄
LEHNA: U nás je taky nová deskovka a kupodivu z ní má MM radost 🙂 dokonce jí chtěl hned hrát 😅

anta
25. pro 2010

Ahoj holčinky, tak u nás vánoce super, dostala jsem bezdrátovou myš k PC, což se hodí. Protože s Honzíkem koukáme na různé blbosti v jeho pokoji, tak musím věčně vstávat, abych mu to mohla přepínat a takhle budu mít myš u čumáku a nebudu muset pořád cestovat k PC. To bude dost úlevné pro moje nohy 🙂 Pak jsem dostala tzv. poukázku na to, že si můžu vybrat šicí stroj do 10 tisíc 😕 😕 No jo, ale já se v těch šicích strojích vůbec nevyznám. Mohly byste mi poradit nějaký kvalitní?

gina333
25. pro 2010

ahojte 🙂

mam trocha casu tak nahodim par fotiek zo vcerajska. Noc bola dobra, dokonca Sophi spinkala do 7:00. Pod stromcekom sa riadne vysantila, najviac ju bavilo rozbalovanie darcekov. Ja som dostala krasne nausnice, dokonca az dva pary a sako. 🙂 🙂 Sophi sa tesila zo vsetkeho, konecne ma svoj notebook, len dufam, ze tomu mojmu uz da pokoj.

prchalka
autor
25. pro 2010

@anta No já znám šicí stroj jen z vyprávění 😅 😖
@gina333 Sofí mi připomíná čorí (úplně stejný vlásky mají, jen vy jste blond) 😀

gina333
25. pro 2010

@prchalka : veru, si podobne tie nase baby. 🙂 🙂 Sophi neznesie ani sponky ani gumicky, vyzera ako diva Bára s tymi vlasmi, uz som aj chcela dat ostrihat, ale ma odhovaraju, tak striha sa iba ofinka. 😉

Som taka prejedena a to iba druhy den sa napchavame, neviem ako to skonci. 🙂 😀 Sophi spinka, dam si s Natalkou arasidy, mandle a spol. hadam sa z toho nepribera. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
26. pro 2010

Dobré ráno,
u nás jsem dala všem povinně na noc kapky na kašel. Já měla hrozný knedl v krku a hrozně mě to nutilo na kašlání, ale udržela jsem to nakonec, pak zase až ráno. Čorí se po půlnoci budila asi 4x, ale MM to všechno zachránil, no ale nadšená jsem při každém řvaní moc nebyla 🙄
Jinak máme batolecí pubertu - pořád řve, křičí, nevnímá, neposlouchá, najednou se třeba sesune k zemi a NIC nechce, všechno neguje a bulí 😠 a to jí člověk neřekne půl slova 🙄 ☹ Jak dlouho to může trvat?? 😖

prchalka
autor
26. pro 2010

@gina333 No my už jsme rozhodnutí ostříhat, jen nevím kdy a od koho 😅

gina333
26. pro 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : potom hod fotky, ked ju ostrihate, mozne ze sa rozhodneme aj my. 😉 Obcas aj Sophi jaci iba tak, ale vacsinou vtedy ked jej nieco nechcem dat, alebo nechcem urobit to co si ona zmyslela. 😲

Noc sme tiez nemali najlepsiu, vecer zacala kychat, ma nadchu, aj teraz jej tecie z nosa. ach jo 😲 😲 a pritom sme boli iba dom, nikde medzi ludi sme nesli, ale to asi z toho blbeho pocasia. 😒

sherry28
26. pro 2010

ahojky ženy 🙂
úplně jsem zapoměla podat info, že Mára dort bobíka nepoznal 🙄 ale on se na ten dort nekoukal jako na celek, ale viděl tic tac a čokoládu, tak jen volal čoko, mňam, mňam 😀

jinak doufám, že byly dětičky spokojené o štědrý den, u nás to bylo samé týjo a koukej mami atd. 😀 😉

sherry28
26. pro 2010

@gina333 krásné ženské 😵

hancazivocich
26. pro 2010

Dobrý večer.
u nás Ježura parádní - dělala jsem si takové starosti, jestli se budou dárečky líbit a zbytečně.. Samé jéééééééééé dáreček -jééééééééé kásnej.....
dostala kočárek, panenky - vozila i ze spaní

A pozor - ženy - je venku levý špičák - horní!! A na dnešek se spalo celou noc! Opravdu je protivka, ubulenec, mamánek, hryzal a dudlal hlavně u zubů .. Byl to hrozný měsíc, snad bude teď chvíli líp

gina333
26. pro 2010

dobry vecer 🙂

@hancazivocich : takze vam Jezisek aj zub priniesol 😀 😀 😀 super ze sa Kikus tesila, clovek si len teraz uvedomuje, ze bez deti su Vianoce o nicom. Vidiet ich ako sa zo vsetkeho tesia je parada. 😵 😵

@sherry28 : dakujem 🙂 muselo byt aj u vas krasne. 😵 😵

Dnes sme zase boli u babky, dlho nie, lebo ma Sophi sopliky, tak jej je najlepsie doma, medzi novymi hrackami. 😵 Uz spinka, namazala som ju Koalkou, dala som jej aj Nurofen, dufam, ze noc bude bez placu. 😲

Prijemny vecer prajem. 😔 😔

hancazivocich
26. pro 2010

@gina333 - ano, opravdu u stromečku jsem to zjistila a byly to letos nejkrášnější Vánoce v mém životě!

Dobrou noc všem

matova
26. pro 2010

ahojte,
aj my vám ´dakujeme za prianíčka k sviatkom😉
ale meniny u nás má šimon v októbri 😉
ined: verím že ten batoh vpredu už chceš nosiť na rukách 😉, čo taška do porodky, zbalená?

hancazivocich
26. pro 2010

@matova - dost často na tebe - teda na vás myslím a doufám, že se prťata umoudřila... Musí to být zápřah.. Drž se!!!

matova
26. pro 2010

papáááááááááááá 😵 😵

prchalka
autor
27. pro 2010

Dobré ráno,
tak doufám, že vás dnes už dorazí víc. My už jsme samy, tatínek šel na 3dny do práce. Strašně to utíká 😖
Já trpím, strašně mě škrábe vleže na začátku krku a nutí to ke kašlání, ale snažím se nekašlat, takže mi jen tečou slzy a pak to nějak zaspím 😖 A čorí celkem zase kýchá a taková je zahleněná. Chtělo by zkusit odsát, ale sama jí asi nezvládnu! A hlavně - tak od půlnoci se budí každou 1,5-2h 😠 ☹
Jestli jsem si myslela, že už jsme někdy měly vzdor, tak to nebylo nic proti tomu, co předvádí teď. Opravdu kvůli všemu, přes celý den a vygraduje to poslední dny u koupání, to se svíjí v křečích a řve jak smyslů zbavená. My na sebe s MM jen čumíme a nechápem 🙄 😔

LEHNA: Tak co, už jste si zahráli? My s MM jo i za přítomnosti zlobiváka, kterýmu jsme u toho pouštěli Shreka 😅
SHERRY: Jak Mára a jeho zahlenění, hnulo se něco?

lehna
27. pro 2010

dobré ránko všem,

u nás vánoce v pohodě. taky byla radost ze stromečku a z dárků, později taky šoupnu pár fotek 🙂

PRCHALKA- a jakou deskovku máte? 🙂

my máme tátu ještě celý týden doma 🙂

gina333
27. pro 2010

dobre rano 🙂

@matova : krasny drobci, a Juli aka vlasata. 🙂 🙂

@prchalka : vas sa tie choroby akosi drzia ☹ uz aby ste z toho boli vonku.

Noc bola dobra, nad ranom si trocha poplakala, neviem ci sa jej dac nesnivalo, lebo nieco aj hovorila. Uz periem, idem vysavat, varit, no zacina sa obycajny den. 😉

ined77
27. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak doufám, že to dnes nějak stihnu aspoň v rychlosti 😉 .
vánoce u nás fajn..no pár mušek se našlo, ale to vždycky 😅 ...akorát matýnek nám trošku teplotkoval a finále to mělo včera ráno..opět blinkání a bolest bříška a tentokrát i slabá teplota, ale ta byla i před tím..je trošku nachlazený.
ale dnes už dobré 😉 .už chce zase kokinko 😝 ..a to jsem ho tentokrát celkem dost hlídala aby nejedl samé blbiny..no tak asi málo anebo nevím z čeho to má 😒 .
mně bylo zle 2 dny po sobě 😅 ...nějak mám asi stlačený žaludek a nic nesnesu 😅 .
ale jinak vánoce pěkné 😵 .matýnek z dárků nadšený...pořád chtěl ještě ještě 😀 .a to jich dostal jako 3 děti 😀 .
no, dnes už máme tatínka v práci..uteklo to...jako vždy 😅 .
tak všechny moc zdravíme, matýnek se už hlásí 😝
pááááá 🙂

ined77
27. pro 2010

u nás spánek jen 50 minut 😒 😝 ..tak se jdu věnovat tomu ukňouránkovi 😅 .
všem pěkný den 🙂 ....snad vás zítra dočtu 🙂 .
pááá 🙂

@matova 🙂 ...krásné děťátka 😵 😵 😵 .
tašku?-nemám 😅 , ale začnu na tom brzy pracovat 😉 .nebylo nějak kdy no 😒 ....

už mi ten tvor zase kvičí, raději letím 🙄 😀

anta
27. pro 2010

Ahoj holčinky, u nás pohoda, mm je doma do středy, tak se přiznám, že mu to přeju 😀 😀 😀 V noci tolik chrápal, že mě třikrát vzbudil a tak jsem se odstěhovala raději do obýváku na sedačku, i tak jsem ale nevychrápaná. Dnes u nás byla babi s tetkou a Honzík byl naprosto v klidu, čímž mě potěšil moc. 🙂

prchalka
autor
27. pro 2010

@ined77 U nás se spalo přesně 2h 😅 a pak........ bez breku a celkem v pohodě 😉

sherry28
27. pro 2010

ahoj 🙂
@prchalka Mára už přestal kašlat(sám od sebe), ale za to těžce dýchá, rýmu nemá 😕 bude mít něco s přepážkou 😕

gina333
27. pro 2010

ahojte 🙂

@prchalka : tak ste mali pekny den 😉

@ined77 : opatruj sa, crevne choroby su neprijemna vec, v tehotnosti este duplom. Dufam, ze uz ste fit. 😵

Sophi na obed spala iba hodinku, celkom sa poo vymotala, boli sme trocha ne prechadzke, v obchode, ale je poriadna zima tak som s nou nechcela moc po vonku chodit. Dali sme si kafco a kolac u babi, teraz uz spinka. 🙂 Uz som taka prejedena zo vsetkeho, ze ani neviem co by som jedla. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
28. pro 2010

dobre rano 🙂

My dnes strasime uz od 6:30, spala celkom fajn, parkrat si zase poplakala, neviem preco, ale taka precikana vstala ako este hadam nikdy. 😲 Mna zacina skrabat v hrdle, len dufam, ze vsetci na Novy rok neochorieme. 😝 😉

anta
28. pro 2010

Dobré ranko, holčinky. Honzík je dnes vzhůru od 5,37 hodin, to je radosti od kosti. Normálně mm dostal k vánocům gymnastický míč na hopsání, no nechápu, kdo se tak střelil, protože představa hopsajícího manžílka na červeném balónku mi přijde silně úchylná 😀 😀 😀 😀

prchalka
autor
28. pro 2010

Dobré ráno,
u nás super spaní 21 - 6.20 bez přestávky, až jsme přemýšleli, co se jí zase stalo 😀 Však jsem taky koukala včera na dolní zubín č.2 a už je ze 3/4 venku, tak už jí snad tolik trápit nebude 😉
Já s podloženou hlavou taky docela dobrý. Jen při usínání mě škrábalo a jak se to snažím spíš polykat, než kašlat, okamžitě se mi ucpe nos, takže mám trochu v dutinách sajrajt, tak smrkám, no naštěstí mi neteče jak z vodovodu 😉
@anta Od koho to dostal???? 😀 😀 😀 Já mám velký zelený (díky za něj, když se narodila) a čorí k narozkám dostala menší taky růžový 😀