Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
16. únor 2010

sherry 🙂 ...u nás se obykle dává 4.dávka hexy při prohlídce v 18.měsících(co vím od kámošek).akorát nechápu,proč jsme ji my dostali v 15.m 😕 ,ale MMR ještě nemáme.tak dr,asi ví proč 😅 .

sherry28
16. únor 2010

a teď už taky čekáme na zarděnky+spalničky+příušnice 😉

prchalka
autor
16. únor 2010

sherry: Já to ještě jednou všechno v klidu prolezu a pak nezbývá, než mudr. zavolat a být trochu za vola 😅 Já prostě myslela, že jsou 3 a v tom jsem žila, dostala jí a já to vypustila. Nebo že by mi jí oočkovala a já to nevěděla? Ježiš, to bude ostuda!!
ined: Humor tě ještě neopustil, to je fajn, trochu jsem se při popisu všeho zasmála, ale asi takhle 😅 😅

sherry28
16. únor 2010

ined77: ono je jedno kdy se dá 4. dávka jenom to musí být minimálně půl roku od třetí dávky. My ji dostali v prosinci přesně 7 měsíc od třetí, no, ale musí být podána do 18.měsíců. Doktorka řekla, že už to máme aspoň za sebou 😉

sherry28
16. únor 2010

prchalka:dívala ses do očkováku?Tam ji nemáš napsanou? 😨

meleri
16. únor 2010

holky jsem už fakt unavená z toho jak je malý furt nemocný..myslím že to zuby nebude..
vidím že se tu bavíte o tom očkování..taky si už delší dobu nadávám za to že jsem dala naočkovat vše co mi řekli..
kamarádka má 14 m. synka ten nebyl očkován ničím, chtějí s tím začít až jak bude mít 18 měsíců, a ten chlapeček ještě ani jednou nezastonal!
fakt sem byla blbá..ted už dám jenom co je povinné a u druhého dítěte taky a určitě začnu později..
navíc začínám zjištovat že některé ty věci se chytit ani pořádně nedají..

gina333
16. únor 2010

Baby ja sa v tom ockovani vobec nevyznam ☹ ☹ davam ockovat co je povinne, dala som proti pneumokokom, aj proti rotavirusom, proti kiahniam dam tiez. Vzdy my dokina poradi co treba a co nie, mame perfektnu mladu doktorku, takze asi tak.

Aj ja chodim vsade s malou, este aj vecer ked sa sprchujem stoji pri vani 🙂

ined77
16. únor 2010

prchalka 🙂 ..to by jsi určitě věděla,kdyby jste 4.hexu dostaly 😉 .však to musíš mít v očk.průkaz 😉 .naše dr.tam lepí malinké nálepky z vakcíny 🙂 .
hezky se směješ 😀 .

sherry 🙂 ...jj,víš,já to ani tak nepočítám,neboť my jsme měli pořád něco a první hexu jsme dostali tuším až v 7m 😅 .ale určitě máš pravdu...někde jsem o tom kdysi četla 🙂 .

matova 🙂 ...mně by nic z toho jak to máme doma zařízené až tak nevadilo,kdy alespoň moje drahá polovička občas 🤐 ...nemáme hlídání,nemáme...jalovou krávu nepodojíš.všude je to nějak,ale proč mám poslouchat proboha nějaké kecy s prominutím.
kdyby místo toho řekl,víš co...když bude špatná noc,tak si za ním např.na ty 2 h půjdu lehnout já ať chvilku spočneš.fajn,super...nebo prostě něco podobného.jenže u nás už by to snad už ani nešlo,neboť já se i s matýnkem za dveřmi sprchuju,stojí tam,buší a brečí 😨 ...nevím,jestli by vůbec s tatínkem spal,ale vyzkouším to,brzy 😠 .

meleri
16. únor 2010

holky, Mmr a Prevenar už nedám. pouze Pentavac dám ten je povinný..u vás je to Hexa. ta tady naštěstí není povinná..
holky zjistěte si fakt o tom jak to jde, já to nechala dlouho plavat a ted toho lituju...kdybych se o to zajímala už před porodem, tak mohl mít daleko lepší imunitu.

matova
16. únor 2010

gina. moj pri vani vrieska a k manzelovi nechce tak vacsinou idem ked uz spi a vacsinou sa vtedy aj zobudi,no des.
meleri: v japonsku je zakaz ockovania dokonca do 2 rokov... 😢. Na jednej strane si vycitam zesme ho davali vakcinovat, na druje cio keby dostal pneumokoka a ....Uz nase ekzemy rozmyslam ci aj z toho nebudu,ze sa mu imunita narusila...ale ine deti ich nemaju zas.....
No a my sme MMR dostali práve v 15mes.

simonko sa zobudil, Prchalka: vrazdit nebudem, spal totiz presne 1:30 😠 🙂. tak vsetkym este pekny den, alebo radsej nikomu nic?pa

prchalka
autor
16. únor 2010

Tož jsem to asi našla: Není to sice k přečtení, ale datumy odpovídají:
31.12. - 5.2. - 2.4. - a čtvrté datum chybí 😖 Tak myslím, že to asi očkují v 18m na prohlídce, ale asi si tam zavolám..

ined77
16. únor 2010

meleri 🙂 ...MMR je taky povinné očkování ne?
já to také nechci přehánět,ale časem bych chtěla dát klíšťovou encefalitidu,rádi chodíme do přírody a pak ve školce či škole žloutenku 😉 .
trošku jsem teď přemýšlela ještě nad meningokokem...a už je toho až tak dost ☹ .jenže co když..... 😨

meleri
16. únor 2010

Matova,

jo je to naprd.. ☹ já jsem fakt rozhodnutá že druhé dítě taky počkám pár měsíců...
právě mě to zaráží na té kamarádce, že oni byli kolikrát zdechlí a on nikdy nic...a náš furt.
právě je to o tom strachu...jenže většina těch nemocí se nedá fakt jen tak chytit...dá se sehnat informace o každé té nemoci a stačí počíst..

Ined,
ne není povinné.

ined77
16. únor 2010

gina 🙂 ...ty neštovice-kiahne taky pořád řeším.může to mít lehký průběh,ale nemusí...zase si říkám,že neštovice jsme měli prakticky všichni...ale pak jsem i řešila,kdyby to třeba malý dostal a já byla těhu,nebo jsme měli novorozeňátko...pořád nevím.mm nechce,přijde mu to zbytečné,navíc stojí jedna dávka u nás 1500 kč 😖 ...
a vy jste měli špatnou zkušenost s neštovicemi?

ined77
16. únor 2010

meleri...aha 😕 a já myslela že je 😅 .

sherry28
16. únor 2010

tak malej už je vzhůru, aspoň, že naspal hoďku 😒 i když jsem si řikala, že po dnešní noci by mohl spát dýl 😖 ale tak už to bývá, zrovna ne 😠 akorát nevim co teď budeme dělat, až do pěti než přijde táta 🙄 On když je tak protivnej, tak se s ním ani nic dělat nedá 😢

ined77
16. únor 2010

sherry 🙂 ..jj,to znám 😖 .to už se pak člověk staví i na hlavu a stejně nic nepomáhá 😅 .a kluci si spolu nepohrajou?
já vždy když si myslím,že by měl spát dlouho,tak spí chvilku a naopak 😅 .
dnes trhá rekord kulíšek...1.36 v postýlce 😅

ined77
16. únor 2010

a zakřikla jsem to 😝

gina333
16. únor 2010

Natalka mala kiahne ked chodila do skolky, a mala ich doslova vsade. Nielen po tele a po vlasoch, ale aj medzi palcekmi, na jazyku, stale to chcela skrabat, biele suche bodky sme mali vsade po byte. No des 😠 😠 😠 Ja som zase taka, ze ked sa da tomu vyhnut tak radsej zaplatim a nech je pokoj. Nerada by som trapila Sophi ked nemusim.

lehna
16. únor 2010

tak my spali po o 1:15h., uf jsem ráda, že už to nejsou ty jeho 30-45 minutovky.

Prchalko- Štěpi dostal 4.tou Hexu teďka na roční prohlídce.

sherry28
16. únor 2010

ined77:nepohrajou, on když je protivnej, tak můžeš dělat jakýkoliv šašky a nic, a Lukas si chce taky hrát chvilku normálně a s ním to zatím ještě nejde, jsou od sebe trošku dál (4,5let)

katzi
16. únor 2010

Adu trhla rekord : přes 2 hodiny spala 😉 Ovšem vstala zase zadkem napřed.Tak snad to za chvíli rozchodí 🙂 Já jsem udělala velkou chybu - šla jsem si taky na chvíli přilehnout, no a teď - jednak se mi z té postele vůbec nechtělo a jednak jsem praštěná polenem 😒 Nic, jdu to taky rozchodit. Pojedem do města na nějaký nákupy a do knihovny.

prchalka
autor
16. únor 2010

Spala 1.10 😝 a pak ještě naštěstí hodinku se mnou na posteli, jinak by mě vážně už kleplo!

prchalka
autor
16. únor 2010

katzi: A jsme na tom stejně, já jsem asi taky na pár vteřin vytuhla a 😝 😝 Taky jak poleno! 😝 Do toho se ještě teď praštila do hlavy o otevřený šuplík, ale otevřela si ho sama - nemá dělat kraviny furt! Tak jdu.. pá
Ty jsi nějakej čtenář. Já vyhodím tatínka s ní ven, až přijde, sama se tam nepoženu!

ined77
16. únor 2010

holky,u nás se spinkalo 3h 😕 !!!asi dospával tu strašnou noc ☹.
mm právě prohlásil,že prý ještě jedna taková noc a spáchá sebevraždu 😎 🤐 ...

nikomu nic 😀 ...jdu chystat oběd,páááá
a pěkný zbytek dne 🙂

ined77
16. únor 2010

tak kluci právě odešli 😅 .
aspoň něco v klidu podělám 😉 ,ale předtím si udělám pořádné kafisko 😀 .

gina 🙂 ...aha,chuděrka ☹ .to muselo být hrozné ☹ .to samozřejmě chápu,po takovém zážitku.
já ještě uvidím 😉 .nejde až tak o ty peníze...za zdraví děťátka cokoliv,ale zase aby toho nebylo ve finále moc 😒 .

sherry 🙂 ...jasně no ☹ .se špatně naloženým dítkem je těžké pořízení ☹ .

lehna 🙂 ...super,nakonec se i štěpánek naučí aspoň ty 2h spinkat 😵 .

katzi 🙂 ...to já právě raději nedělám,jsem pak jak praštěná po hlavě a hlavně protifka i sama sobě 😅 .než bych to rozchodila,byl by večer 😅 .m když to začne s malým na klíně brát,vezmu zpoza sebe z pohovky polštář,podepřu si hlávku a na 10 minut zavřu oko a stačí 😀.musí stačit 😉.

prchalka 🙂...tak si pak pěkně spočni 😉 .
áááá moje nejoblíbenější reklama...plenky pampers pro zlatý spánek 🙄 😠 ....klamavá reklama 😝 .

no,jdu se pohnout z místa 😉 .
🙂

ined77
16. únor 2010

katzi 🙂 ...a co tak čteš 🙂 ?

katzi
16. únor 2010

Jsme zpět.Buďte v klidu, žádná velká čtenářka nejsem - chodím tam hlavně pro časáky - něco o děckách, něco o bydlení, něco pro ženy 🙂 No a taky jsem měla půjčený nějaký ty knížky o výchově, ale ty jsem ani nedočetla, na naší Aduš je to stejně neaplikovatelný 🙂

gina333
16. únor 2010

Tak, my sme uz tiez doma, na obed vypila flasu mlieka, este, ze zajtra ideme k dokine, lebo by ma uz z nej kleplo. 😒 Nati sa uci, a Sophi zdemoluej byt s pokrievkami. 😵 😵

katzi
16. únor 2010

ined: já to poobědový spaní taky běžně nepraktikuju (však víte, sedím dycky tady na MK 🙂 Ale dneska je fakt takovej nějakej den na prd, šedo venku, šedá nálada, Adis spala tak dlouho,..nějak jsem svodům postele podlehla 🙂

a co máš žehlení na večer? 🙂 Já jo, ale nevím nevím dneska, asi se mě dnes žehlička nedočká 🙂