Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
16. bře 2011

@ined77 : aj ja ti drzim palce aby si pri tych tvojich drobcov nestratila nervy 🙂 Obdivujem kazdu, ktora sa da na druhe dieta s takym malym vekovym rozdielom. 🙂 🙂 🙂

U nas sa uz tiez zatahuje, asi bude prsat, no slniecka sme si uzili cele 2 dni, dufam, ze toto ochladenie co pride je uz iba posledny vykrik zimy. 😒 Sophi spinka, dnes som necarila, pre deti som mala od vcera a MM doniesol obed z cinskej restiky, mnamka, riadne som sa napratala. 😵

sherry28
16. bře 2011

dobré odpoledne 🙂

@ined přesně tak, každý den není posvícení 😉 a musím říct, že Luky a Mára jsou teď poslední dobou v jednom kuse v sobě, já je už neřeším 😎 pak dostanou na zadek oba a je to 😀 Mára je neuvěřitelně vyspělý na svůj věk 😅 a tudíž i vychcaný 😨 A Luky zase má tendenci ho vychovávat(jako starší bratr)a to on nesnese 😠 😀 trošku to přičítám i tomu, že je mezi nimi větší věkový rozdíl 😅 on si člověk fakt nevybere, snad tyhle dva mladší si budou rozumět víc, i když samo i Mára s Lukym se mají rádi 😉

anta
16. bře 2011

@ined77 - to je mi líto, že to máš takhle těžký ☹ . Tak mi Matýnka pošli, já ti ho vycvičím, i když samozřejmě je mi jasné, že ty si ho okoučovat rozhodně umíš, jen Matýnek má sestřičku, na kterou si musí zvyknout a musí si taky zvyknout na to, že maminka nemá tolik času jako dřív a tatínek je jaksi neustále v prachu. No to bych mu teda dala, kdyby mi tohle řekl, Matýnek není rozmazlený, vůbec si to nemyslím, má "jen" telecí období, které je těžko zvládat s dalším mimísem v šátku na břiše. Honza to má taky a včera jsem se zrovna divila, jak to můžu jakoby psychicky zvládat, když jsem s ním prakticky až na pár výjimek pořád. Každý každičký den, jak to že ještě žije? Asi máš štěstí, že je tak hezkej, jinak nevím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Asi jsem si zvykla nebo jsem masochista nebo já nevím 😀 😀 😀 😀 Stěžovat si nemůžu, protože ty máš děti dvě, kam se na tebe a ostatní hrabu 😉 Kdyby tatínek chtěl, tak se zapojí pořádně, i když vím, že má spoustu práce, ale rodina je snad základ, všechno je to propojený a je to těžký, když nejsou peníze, není pohoda v rodině, rodina nemá co do huby a v obchodech na dluh nedávají, spíš člověka ještě berou na hůl. Že je unavený? No a ty asi ne, máš snad klíček v zádech? Chlapi jsou vážně někteří na tohle pitomí 😝 Myslím na tebe a posílám ti aspoň vzduchem energii a ať už máš taky radost, člověku stačí málo - sluníčko, usmívající se dítě apod.. 😉

prchalka
autor
16. bře 2011

Ahoj,
jsem v koncích. Noc hrozná, fakt hrozná, celou prozívala, protože nemohla spát, jen tak na půl oka, pořád vzhůru, pití a mami a pití a mami a pořád dokola, jinak kašel, pak i teplota a motáky, ruce pořád, pořád.... mluvení ze spaní. Dál nekomentuju ☹
Ráno jsem se rozhodla jít k dr. Volala jsem švagrový a bulila, jestli by mě mohl pak její přítel hodit na RTG, že to od dr chci. Jeli se mnou oba, on šel naštěstí na odpolední.
Závěr - opět to samé, opět nález, sestřičky tam dokonce říkaly, že je to na nasazení léků a když jsem řekla, že to má podruhé, tak se hodně divily!
Naše dr. se zase cukala, že to nic není a že je to jen domělé. Nakonec nám teda napsala ATB. Průser je, že do toho roste ještě ten zub. Poo jsme ležely 3hodiny, ale zase jí vyskočila teplota.
MM přijel domů brzo, ale šel taky ležet, zas ho bolí klouby a svaly a má nějaký střevní problémy!
Mě už asi fakt trefí, od pondělí nespím, nedá se to, je mi zle z toho všeho ☹
Na větší rozepisování nemám, tak snad příště.
Ale dr. perla, prostě dětičky na to trpí a vrací se jim to, ale tohle NENÍ normální kašel. Když jsem jí řekla, že jí nechci nechat trápit jako v prosinci, tak mi řekla, že to trápení není a že tam od toho jsou, aby sledovaly vývoj ☹ ☹ KONEC prostě ☹ ☹

sherry28
16. bře 2011

@prchalka ty máš asi stejně dobrou dr. jako já ☹ 😅 😔

sherry28
16. bře 2011

@prchalka oni dr. nejsou doma s dětma, tak neví jaký jsou noci a dny těch maminek a chudáků dětí 😔 já musím říct, že Elíkovi ty ATB zabraly na ty průdušky a teď měl naposledy čistej nález, tak snad už konečně bude pokoj 😔 v pátek jdeme na druhou hexu a v pondělí razí Luky na tu operaci, tak snad už ho vezmou a bude to za námi, i když vím, že po té operaci to teprve bude něco 😔

gina333
16. bře 2011

@prchalka : akosi tie choroby sa od vas neidu odlepit 😠 to ma mrzi, snad ATB zaberu. 😉 😲

@sherry28 : budem na vas mysliet, aby to Luky zvladol co najlepsie. 😉

kazi: ja som uz nieco nakupila v predstihu, vlastne este potrebujem 2 mikiny, ale z MMB som sklamana, vsetko je tam akesi drahe, niektore baby uz nevedia co by pytali za obnosene sunty. 😠 Nastastie mam jednu kamosku, ktora zije v Anglicku a od nej kupujem za ozaj symbolicku cenu vacsinu oblecena, su to krasne kusky, vzdy som nadsena ked mi od nej pride balik. 😵 😵

Dnes uz ani u nas nebolo najlepsie pocasie 😲 fukalo, aj prsalo, tak sme sli iba na nakup, k babi a domov. Proste kazdodenna klasika. 😉 Sophi spinka, Nati sa este uci, idem k telke.

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

sherry28
16. bře 2011

@gina333 děkujeme 😉

taky mizím spát, mějte se 😔 😔 😔

gina333
17. bře 2011

dobre rano 🙂

noc bola taka premotana 😒 spinkala, ale sa hadzala v postielke, z jednej strany na druhu, tak ma to stale budilo. 😲 Spala do 5:40, vonku prsi, tma, no na jarne rano to nevyzera. 😒

anta
17. bře 2011

Dobré ranko, holčiny. Dnes se Honzík vzbudil už v 5,45 hodin, ve 21,30 hodin jsem ho slyšela jakoby kňourat ze spánku, asi se mu něco zdálo 😉 Chodí spát sám, už se nenechává nosit do postele jak pan velkovezír 😀 😀 😀 Vždycky, když řekne "já sám", tak maminka odpoví "ale já moc nejásám" 😀 😀 😀 Prší a je hnusně zataženo 😝

lehna
17. bře 2011

dobré ránko,

naše noc o.k. 🙂. vstával v 6.40 🙂

je tady taky hnuuusněm prší. ale půjdem se projít ke kámošce, ať si dětičky pohrají, když nemůžem být venku 🙂

anta
17. bře 2011

@lehna - přesně tak, taky nebudu doma, máme pláštěnku, ne? 😀 😀 😀

prchalka
autor
17. bře 2011

Ahoj,
jen krátce. Noc o maličko lepší, než minulá, bez velkých motanic ale veselé usínání to nebylo. Když se konečně po asi 2hodinách v kuse vykašlala a usnula s kapkama, tak jsem musela v 11 budit na ATB!
Každopádně ten kašel je horší, než byl ten poprvé, kašle i přes den, ne jen vleže ☹ A má zase rýmu (zahlenění) jako trám. Kde se to pořád bere, když se nedávno vykopala z chřipky?
@sherry28 Alík měl prosím tě první nebo už druhé ATB?
Oslovila jsem souseda (mají nějaké známé doktory), jestli by mi mohli mrknout na tu zprávu a napsala jsem tam datumově vše až doteď. Tak uvidíme, jestli mi na to řeknou něco víc..

anta
17. bře 2011

@prchalka - panebože, co to je? Chudinky moje ☹

gina333
17. bře 2011

@prchalka : chudatko Cori, len aby sa z toho nic horsie ako ryma nevyklulo. 😲 Hadam ten doktor od znameho poradi, cim viac mudrych hlav sa nato pozrie, cim skor na nieco pridu. 😉

prchalka
autor
17. bře 2011

Čím dál lepší. Sice si sama řekla o vysátí nosu, ale jinak všechno blbě.
Nechtěla mi otevřít pusu na ty ATB, je unavená už v 11h a hlavně - teď měla taky "průjem", prostě řidko, tak zas nevím proč, jestli z MM nebo těch ATB, ale dávám jí i Nutrolin. Už nic nechápu ☹ Chvíli počkám, dám jí samotný nudle, jestli bude chtít, to jediný tady mám hotový a půjdem ležet! 😔

anta
17. bře 2011

Tak dítě se mi vzteká v pokojíčku a tak jsem se tam šla podívat a dítě říká "mámo, nejdi za mnou, jsem ošklivej" 😀 😀 😀 No a hodil bobana 😉

anta
17. bře 2011

@prchalka - hele a nechcete zajet někam rovnou do nemocnice, když vám doktorka není schopná pomoci? To už bych se fakt bála 😕 😕 To fakt už není normální 😔

ined77
17. bře 2011

ahojky 🙂 ,
jen nakukuju, dětisnad konečně spí, hlavně teda kačka..to je konec..od rána od 6h je nemožné ji uspat 😕 ...zkusím vyhodit kočár na balkon, v kočárku vždy usne jestě než vyjedeme ven, tak snad 😅 ...matýnek samozřejmě protifka až hrůza..no bodejť, pořád mu slibuju, že ano, že už půjdeme..hrát si atd....jenže udělám tři kroky a kačula už koncertuje 🙄 😅 ...boha jeho.
včera jsme šli ven i v tom dešti, já byla teda jako vodník 😝 ...na deštník už totiž nemám jaksi ruku 😅 , takže musela postačit kapuce 😀 ...ale musela jsem se jít ven fakt prodýchat.
matýnek byl včera s bratránkem na skok u holiče a světě div se, je ostříhaný 😀 ...taky už byl jako ezau 😀 ....prý teda řval jak blázen, ale však si zvykne 😉 ...jinak by totiž stejně dojela kamarádka se strojkem 😅 .střapatý chodit nemůže 😉 .
pak jsme skákli na rychlo do cukrárny na zmrzku, za odměnu a zase hajdy domů.
dnes uvidím..každý den zmokat se mi nechce, tak jestli kačulka usne na tom balkone, budeme si hrát doma.
nooo a už zase béká, tak valím než mi vzbudí matýnka ☹ .
a všem moc díky 😵 , pááááááá

@prchalka 🙂 ...držte se ☹ 😵 !

ined77
17. bře 2011

tak jsem si ji dala raději k sobě do obýváku a jdu zkusit aspoń vyžehlit....tváří se, že zase spinká 😅 .
vyčůránek....chce se nosit, to by spala, ale jak ji člověk položí, nazdar 😝 ...celý matýnek 😔 😀 .

lussi
17. bře 2011

ahoj,
našemu juniorovi rostou první dva spodní, je to hukot. Sem tam masíruji Calgelem, včera jsme museli dát i Panadol, ale to nejde samozřejmě pořád do kola, takže si jdu počíst, třeba najdu nějaké chytré rady 😀

hancazivocich
17. bře 2011

ahoj, jen nakukuji, ale :

@prchalka - tohle není normální! Buď se objednat někam jinam - do nem, na plicní... Nebo prostě JINAM. Hlavně mě zaráží, že po dobrání antibio vás neposlala na kontrolní snímek - protože to ložisko tam klidně zůstat mohlo - mohlo se zmenšit, co já vím, ale - ten přístup (laxní) doktorky mě fakt zaráží.. Podle mě by měla nabrat i komplet krve - jak crp, tak ko (krevní obraz). CRP už je tu zmiňovaný - norma do 8, nabírá se i z prstu. Do 20 to pokládají za virové, nad 20 bakter... Nehledě na to, že toho máš plný brejle - nevyspaná, vyděšená, neustále kašlající dítě.. Takže : buď si vydupat žádanku např. na plicní - nebo se na plicním domluvit, jestli ji mít musíte - doporučení atd.. Nebo tvrdit dr, že máte zvýšenou teplotu nebo horečky (i když nemáte) - ať se s vámi něco děje...
Dál - nenechat se ukolébat - já naší dr. už slepě nepřikyvuju a po určité neblahé zkušenosti taky reaguju... Přinejhorším budeš za hysterku - ale co - jde HLAVNĚ o zdraví našich dětí - ne?

hancazivocich
17. bře 2011

@prchalka - průjem nebo řídko můžete mít od zubů, z antibio, nebo i klidně to chytla od TM
A od února jsem na homeo s tím divným názvem - od Giny virgum..cosi - fakt dobrý... NEpotřebuju ani nic na spaní... 😅
Děje se toho teď u nás tolik, že pevně doufám, že mám vybráno na roky dopředu. Ke všemu má srabícká povaha...

@ined77 - držím pěsti, ať se prťata sladěj a vydechneš na chvilku.. My máme testovací, objevovací období - takže ímrvere samý moňo... Mý nervy...

@anta - k tomu zapojení tatínků - ono je to i o poveze těch tatínků... Ale MP má občas taky světlý chvilky, že si třeba malou dopo sbalí a jde s ní ven..Což mi taky samo o sobě dost pomůže...

gina333
17. bře 2011

@hancazivocich : som rada, ze ti to homeo zabralo, ja som homeo davala aj na kasel, do 3 dni bolo potom, teraz jej davam aby mala lepsiu chut do jedla, a Sophi sa fakt krasne rozpapala. 😉

@prchalka : moj nazor je presne taky isty ako hanca pise, proste sa nenechat odbyt od doktorky a naozaj ist na poriadne kompletne vysetrenie, lebo uz je to moc, co chuda Coru musi preskakat, a ty samozrjeme s nou. 😝 😲

hancazivocich
17. bře 2011

@gina333 - na podporu jídla fakt nepotřebujeme - s jejíma 15kg 😅 😅 😀 Néé, ale fakt - nikdy jsem těm homeo moc nevěřila, ale doporučuji..
Kdyby byly eště nějaký na hubnutí 😅 😕

Ještě mě napadlo - vzít sebou k dr. i muže - někdy to zabírá a dr. prostě cukne - když vidí, že máš sebou oporu... Nevím, proč to tak je, ale u nás to párkrát zabralo

gina333
17. bře 2011

dobry vecer 🙂

kde ste vsetky? u nas cely den prsi, fuka, pocasie doslova pod psa. ☹ Poo sme boli po nakupoch, nakupili sme 2 pary topanok pre Nati, mne rifle a kabelku tak som normalne happy. 🙂 Sophi uz spinka, MM uz zajtra zase odchadza tak sa mu idem povenovat. 😉

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

gina333
18. bře 2011

dobre rano 🙂

noc zase s obcasnym motanim, pripisujem to ale MM. 😠 On je nocny vtak a chodi spat okolo 1:30, a to dovtedy pusta TV, 2 pocitace, stahuje filmy, chodi na zachod, robi si jest, kycha, kasle, dupe... mam pokracovat ? 😀 Samozrejme, ze to malu budi, povedat mu nemozem nic, to by sa urazil, jasne , ze mu pripominam aby bol tichsie, ale co uz, 😲 a ked si konecne lahne tak chrape. 😝 Ach jaj, som nevyspata, dufam, ze ked si dam kavu budem fit. 😉 😵

lehna
18. bře 2011

Dobré ráno,

u nás noc luxusní 😵 . prospal celou, slyšela jsem ho 5.30,ale vstával až 6.50 😵 . jsem do růžova 🙂

@prchalka -chuděrka Čorí, a ty taky ☹. to děs, bych už taky někam šla jinam, do nemocnice nebo tak. na pořádné vyšetření. sdílím stejný názor jako Hanca.

@ined77 - ahooooj, na tebe pořád myslím,jak to zvládáte. no vidím,že bojujete. ale ty jsi silná a zvládáš. já si to nedovedu vůbec představit. navíc když čtu,jaký je Matýnek, jak se snažíš po něm nekřičet, no u nás je to to samé ☹. taky se snažím nebýt nervní a neřvat,ale moc dlouho mi to nevydrží. a do toho mít druhé mimino? si to půjdu pak asi hodit. a ještě k tomu TM, no comment. 😠 . na zabití.

@hancazivocich - na vás taky myslím,jak to zvládáte. přečetla jsem o těch víkendech jak chce TP jezdit na chatu. no já každý týden bych určo nejezdila. taky bych ho vyhnala třeba samotného,ať si odpočineš,ale jaksik na druho ustranu bych měla strach jestli by malou zvládli ohlídat ☹

@gina333 -lepší jak je Tm v práci,co? 😀😀. dělám si srandu, vím,že jsi ráda,že je doma😉. není zvyklý si dávat pozor,aby byl potichu,když malá spí. tak ti přeju,ať ti káva pomůže a dnešní den zvládneš a zítra ať už je to lepší 😉

@sherry28 - u vás bych chtěla strávit jeden den a už by mě asi vezli 😀. ty jsi taky dobrý pohodář. To je dobře,že už je Elíček zdravý. Kluci jsou raubíři,máš doma veselo 🙂. a Lukimu ať to v pondělí dobře dopadne,budem na vás myslet 😉

gina333
18. bře 2011

@lehna : tak to ste mali ukazkovu noc. 😉 🙂 Aj ja som rada ked MM je doma, len tie jeho nocne ulety ma stvu, ale nech radsej masiruje po byte ako po krcmach. 😉 😀 😀

hancazivocich
18. bře 2011

Dobré ránko, včera malá odpadla až ve 23! Asi jí budu muset budit ještě dřív. Myslím po o spaní.......

@lehna - z toho mám taky strach - aby jim někam nespadla, nezlila se kafem, nešáhla do něčeho... Páč jejich přístup je poněkud laxní 😅 Víkend se blíží, naštěstí je tu fakt hnusně - padá tu něco dost špatně identifikovatelného - cosi jako déšť se sněhem... A v so má jít odpo teda navečer na koncert, tak snad.... Nás nechají doma...