Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
24. dub 2011

@gina333 - jo a vidíš, že tě dceruška má stále ráda, jde jen o to to přežít a to se člověku zdá nemožné 😉 🙂

gina333
24. dub 2011

@anta: no ja uz som ju strasila s kadekym, ale mozno, ze tvoje meno zaberie. 😀 Sophi je cez tyzden uplne v pohode, hra sa, mota sa po byte. Sobota nedela ked je doma Nati je o inom, nevravim, ze sa nevedia aj spoli pohrat, ale Nati chce citat, byt na nete a Sophi je nalepena na nej, berie jej veci a to je tazke potom rozsudit kto co moze a nemoze. 😝 😉 Ale vacsinou su v pohode, hlavne vecer ked treba ist spat sa vedia hrat najlepsie. 😵 😵

anta
24. dub 2011

@gina333 - no já to mám doma secvičený, včetně manžela 😀 😀 😉

anta
24. dub 2011

Dneska jsme si užili pěkný den, dítě už chrňákuje 😉 Dávám nějaké fotečky do albíčka, tak můžete juknout. 😉

anta
24. dub 2011

Stal se nám dobrý trapas s Honzou. Honzík je zvyklý chodit si půjčovat hračky jiných dětí, ale vždy se hezky zeptá, zda může půjčit, no a dneska došlo k tomu, že pořád na tátu, jestli si smí půjčit auto, táta ho poslal v dobré víře, že si chce půjčit auto, za paní, která tam byla s vnukem, kterému to auto patřilo, jenže ouha, paní měla v ruce banán a Honza si místo auta ten nakousanej a skoro snězený banán vyžebral. 😀 😀 😀 No styděla jsem se slušně, tak jsem paní za ten babán dala aspoň jablíčko, co jsme měli s sebou 😅 😅 😅 😅

gina333
24. dub 2011

ahojte, dnes len v rychlosti, poo sme boli na prechajde v meste, potom sme sli k babi piect kolac, a domov. Sophi este stale nespi 😲 dala som ju do nasej postele ale lezi, rozhadzuje rukami, no som zvedava kedy zalomi. 😉

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
25. dub 2011

Dobré ráno,
jak jste si tu pokecaly? 😀
Ju nám včera spala pouze v autě, cca 40 minut, tak jsem si říkala, že ta noc asi nebude nic-moc, ale, překvapila! Od 20:30 v kuse do 6:15 🙂 paráda! Kdyby to tak člověk tušil.. 😅

gina333
25. dub 2011

dobre rano 🙂

@prchalka :paradna noc, len tak dalej. 😉

Tak ja som vcra nechala Sophi samu v spalni, tej sa teda spat vobec nechcelo, vkuse rozpravala a dokonca o 21:30 prikvitla do izby, ze kukuk mami 😀 tak som ju zobrala naspat, lahla si k nej a do 5 minut spala. Spinkala do 6:40, takze fajn. 😵 😵

anta
25. dub 2011

Dobré ranko, holčiny. Dítě nám spí v noci taky hezky, takže se ani nezmiňuji, abych neprovokovala, jinak je tady vcelku zataženo, na prdelku jsem už dostala a peču kuře 😉

gina333
25. dub 2011

@anta : tak to budes zdrava a krasna cely rok, nas to iba caka, myslim dostat na prdelku. 😀 😉

anta
25. dub 2011

@gina333 - no spíš zdravá než krásná, ale zdraví je nejdůležitější. Nevím, jestli jste zaregistrovaly, dala jsem si fotečky do albíčka ze včerejša 😉

prchalka
autor
25. dub 2011

Tak návštěva tchánovců proběhla v pohodě. Jen to všechno rychle uteklo a zítra už zase běžný den 😖 a počásko se zrovna zkazilo 😝
Sousedi nás taky byli sesekat, Ju řvala jak tur: "Běžte pryč" a odháněla je 😅
Tak se loučím a všem dobrou 😉 😔

gina333
25. dub 2011

@anta : pekne fotky, Honzik sa krasne usmieva na kazdej fotke. 🙂 🙂

@prchalka : u nas maju deti aj zajtra prazdniny, tak mam Natalku doma. 😉

Poo Sophi spala skoro 2 hodiny, bolo vonku zatiahnute tak sa jej dobre spinkalo. 😵 Potom sme sli k babi, dedo ju aj vodou oblial, viem, ze vy to v CR nepoznate ale u nas sa aj oblieva na Velku noc. 😀 Trocha to chudatko nechapala, a kricala vlasy nieeeeeee 🙂 🙂 🙂 ale zvladli sme to. Som uplne plna, cele poo sme jedli, pili, kolace potom sunku, jedno cez druhe takze mam dost. 😝 Idem pozerat Superstar.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
25. dub 2011

ahojte
katzi : jeeeej, ani som netušila že už máš ten termín, a pozerám teda, ty sa držíš ženo 😅 , super.
gina radí horúcu sprchu a dobrý sex, mňa napadlo povysávať byt a potm horúcu sprchu 😀.Veeeľmi držím palce a myslím na teba, nech je to čím skôr a čím lepší priebeh 😉

prchalka: gratulujem k zázraku storočia, také noci keby už všetky boli že? 😉
. Ja keď si predstavím že také ´dalšie dva roky sa nevyspín kôli julkiným zubom, tak....no ale tak mi treba že? sama si za to môžem 😀 😀 😀
gina: od Matky Terazy mám ja veeeeľmi ´daleko, ale presne- vytešujem sa tým ako je Juli iná a že to je proste tak- že je šimi jednoducho iný a nieje to moja vina 😉

lehna: on musí mať to mlieko, absolútne nepristúpi na čaj-inak záchvat...ja už mu aj do čaju miešam instantné čaje na dobrý spánok...a tak ako si popísala vašu noc- jednoducho cez deň nespí a cnoci sa premieľa, nekľuný je, budí sa.....
mne už je to trápne, už len čakám kedy bude väčší, proste dr. to absolútne neriešia, asi si myslia že preháňam či čo.

prchalka
autor
26. dub 2011

Dobré ráno,
nesu veselé zprávy!
25.4. (vždyť jsem to říkala!) se narodila Karolínka ve 20:55! 3450 g a 50 cm 🙂 🙂

prchalka
autor
26. dub 2011

@gina333 Vlasy nieeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 A to my jsme jí to zase včera umyli 😅 řééééééééév! Mámu už jsme zaúkolovali, že jí má objednat k tomu svýmu kadeřníkovi a děj se vůle boží. Možná jí budem držet tři, ale musíme to už konečně udělat! 😝
@matova Hlavně, že nejsou oba stejní - to je útěcha i pro ostatní matky 😅 Jo ty naše noci. I když lezou ty poslední 5tky, spí jak dřevo, už je to o hodně lepší. Většinou se vzbudí jednou a dál spí 🙂 To samé odpol - chrápe 2h i víc. Sice se jí uspávat nechce, ale pak se zase nechce vzbudit 😅 🙄 A většinou to je vždycky s půl - až hodinovým řevem, že se vzbudila 😝 🙄

lehna
26. dub 2011

Dobré ráno,

měli jsme se fajn, vyšlo i počasí 🙂. Pipa celou dobu bez plín, dokonce jsem ho 2x ukecala v restauračce na záchod 😵 . huráá 🙂. Projeli jsme se i vlakem do Olomouce, tak byl spokojen, jinak vláčky viděl pořád z okna,je tam nádraží hned u baráku 🙂. Sem tam měl samozřejmě tu svou uřvanou náladu,ale jinak to zvládal v pohodě.

@katzi- Moc gratulujeme ke Karolínce a přejeme moc zdravíčka vám oběma. těšíme se na fotečky a info 😉

Holky, pokud jsem měla na některou z vás telefonní číslo, tak mi ho zas pisněte do IP(i vy,na které jsem neměla ). O víkendu se mi pohnojil tel., tak se nedostanu k číslům. a jinak jsem i na FB,kdo tam je 😉

gina333
26. dub 2011

dobre rano 🙂

@prchalka :tak to je krasna sprava hned za rana, takze Karolinka je Velkonocny zajacik vlastne. 😀 Co sa tych vlasov tyka, u nas je rev uz len ked vie ze ich ideme umyt , som zevedava kedy ju to prejde. 😉

U nas sa spalo krasne, 😵 😵 😵 do 6:10, vonku prsi, vlastne uz od vcera je take ponure pocasie. 😒

anta
26. dub 2011

Dobré ranko, holčinky. No krásná zprávička po ránu. Katzi, velká gratulace s přáním zdravíčka a rodinné pohody 😉 🙂 Já omývám Honzíkovi vlásky žínkou 😉

prchalka
autor
26. dub 2011

Katzi napíšu - vyřídim 🙂
@gina333 U nás se před koupáním shání zuřivě gumička - jak není na okně nebo na ní nedosáhne, tak má hysterák a hned řve a slzy, páč si myslí, že jí ji nedáme a budou se mýt vlasy 😅 😀 Jsou obě stejné!!!!!!! 😀

gina333
26. dub 2011

@prchalka : presne, ak oz kopiraku. Ked sa sprchujeme tak davam gumicku, to ide do vane s usmevom, ale akonahle sa chystame do vane bez gumicky uz vie, ze sa umyvaju vlasy. 😉

@anta : ja malej umyvam vlasy tiez zinkou, ale kedze ich ma huse a dlhe musim jej aj obliat, to robim s takym malym poharikom, zinkou by to neslo, samozrejme tu vodu mam aj v ociach, ale pri tom hysterceni sa jej neda vysvetlit aby si hlavu zaklonila dozadu a zatvorila oci. 😲 😲

Samozrejme katzi pozdravujem aj ja, a malej Karolinke posielame sto pusiniek. 😵 😵 🤐

anta
26. dub 2011

@gina333 - no je fakt, že s těmi dlouhými vlásky je to asi dost horší, uznávám uznávám, Honzíkova pleška se myje sama 😀 😀 😀 Dneska jsem našla nějaký mobil v obchodě, tak jsem ho šla dát na reklamace, kdyby byl hezčí, tak si ho samo nechám 😀 😀

hancazivocich
26. dub 2011

@katzi- také moc a moc gratuluji!

@prchalka - začínáš mě lehce děsit s těma tvýma odhadama na data, situace a tak 😅 😕
Héééč - to mi šmikli Kikouše včas - cuchalo se jí to a bylo mi jí líto.. Teď jí to i děsně sekne - co jí střihá bývalá švagrová. Je to fakt šikovná - i ji celkem zabaví..

Kikouš nenávidí mytí vlasů, sprchování obecně. Koupání jo, ale v momentě, kdy má namydlený vlásky a šáhnu po sprše, tak hysterák, jsem mokrá i já, koupelna vyplavená, je to boj...

@matova - podle mě je u vás hyperaktivita jak víno a nemusí se čekat do pěti let na diagnostiku. Jinak - podle nějakýho chytrýho homeo letáčku může být neklidný v noci i z hyperaktivity - syndrom neklidných nohou. No, pokud je to takhle vysilující, tak zkus tu neurologii - kam chodíte, ne? Nebo nějakýho homeopata či co?
Holka, ani nevíš, jak moc na tebe myslím.. U nás jsou to teda spíš ty průsery a prostě nezastavení se na jednom místě. I když jí teoreticky držíš za ruku, tak někde něco zmáčkne, strčí, mňoukne na pitbula, něco vypne, strčí šutr do vejfuku u auta, urve tulipány....Přilítne k někomu u bankomatu, začne zuřivě mačkat čudlíky, zmáčkne kasu prodavačce, vysype kufr se šroubkama atd...
Prostě u nás je pořád slyšet zvuk ,,zkázy" 😅 Na druhou stranu - když je ticho, tak je to většinou ještě větší průšvih, protože ji něco MOC zaujalo 😖 😕
Jo a s mluvením teda problém není - poslední hláška na pískovišti - chlapečku, půjč mi prosím ten bagr. Můžeš?

Nebo - děda jí sebral míč a kopal si s ním sám. Řev, nervy.. Tchyně - vrať jí to - podívej, jak chudák brečí...
A malá - Jo, dědo - seš chudák, dej Kistýnce balonek.. A makej 😔 😅 😅

anta
26. dub 2011

@hancazivocich 😀 😀 😀 😀 Se směju tomu tvýmu "jo, dědo, seš chudák", tý jooo 😀 😀 😀

hancazivocich
26. dub 2011

@anta - mně to v tu chvíli moc vtipný nepřišlo. Si to v tý kebulce nějak pomotala a vyplivla ze sebe tohle, no... Ve mně by se krve nedořezal.

prchalka
autor
26. dub 2011

@lehna Jste bezplínoví borci 😉 😀
@gina333 To jí zvládáš sama umýt? U nás div neleze po stropě, ale je s MM zavřená ve sprch.koutě, no tak si tam s ní poradí 😀 😝
@anta Nechávat cizí věci se nevyplácí. MM za to měl v mládí podmínku 🙄 😝
@hancazivocich Nebuď ze mě mamko vyděšená, zas takovej senzibil nejsem 😅
A ty hlášky, to jsou perly! Ale vždyť oni nevědí, co žvatlají, to snad každej pochopí!! U nás teď jede třeba "To by šlo", ostatním říká: "Běž pyč" a jako perlička "Mazej"! To jsem jí vysvětlovala, že se neříká a když, tak jedině jí a né ostatním 😀

prchalka
autor
26. dub 2011

Jo a v pátek, jak jsem jela na to kožní, tak jdu na bus. Na houpajdách kousek od baráku seděla holčička. Úplně stejná jako ta moje - i výzorově. Stejný šátek na hlavě, houpala se a už z dálky komentovala, že jde paní (jako já) a kam jdu a blekotala a blekotala... S tou mou jak přes kopírák, ale ta cizí se mi zdála ještě o něco udělanější a mohutnější, teda v obličeji, jinak asi tak nějak nastejno. No, tak aspoň vidím, že existuje i něco podobného 😀

prchalka
autor
26. dub 2011

@hancazivocich Tak chceš vyděsit ještě víc??
V neděli jsem na něj myslela, když jsme jeli od našich autem, teď čtu tohle: www.blesk.cz/clanek/celebrity-domaci-celebrity/...
Jsem asi fakt nějaká ujetá 😕

hancazivocich
26. dub 2011

@prchalka - u nás to je - Dej pokoj, běž pyč, nemluvím s tebou.. Nedám ti pusinku, budeš bečet - bééééé 😅 a má z toho strašnou srandu (to říká MP), mně nee. A když někomu dá pusu, tak se utře a řekne - bléé - slintáš...
Nebo - fuj, lekla, strašně, buší mi srdíčko. Minule řekla - cítíš? A já co? No srdíčko , peci - buší mi v pudelce a v pipině 😀 😀
A pozor - včera jeden bobeš do nočníku, dnes dva!! Za obrázky - lepíme na samolepící tapetu do dveří.. Akorát chce vidět, co vyprodukovala, tak se hned zvedá, tak je to poněkud o nerv.. Ale - na druhým nočníku sedí medvěd a ona mu radí jak na to. Medvídku - musíš tákhle tlačit bobka.. A tlačí. Pak ho zvedne a řekne mu - nemáš nic, nebudem lepit obrázek! Já mám bobek, du nalepit obrázek - dva - parádaaa.. Jupííí. Ty běž pinkat medvídku. 😅

hancazivocich
26. dub 2011

@prchalka - néé, já tě chápu! Já mám něco jako šestý smysl - něco jako předpovídám, předvídám, když se někomu z rodiny, přátel atd.. něco stane. A většinou se nemýlím, bohužel. Jak s dědou, babičkama, mým kamarádem, nehodama MP. Většinou je to prostě šílený záchvat paniky - z ničeho nic.. Nemůžu se nadechnout a takový zvláštní POCIT.. Strach. Na omdlení a někdy to i vidím (např. ty nehody, co měl MP jsem dokázala popsat předem). Když zrušil volvo, tak jsem se s ním bála jezdit a varovala jsem ho, ať jezdí opatrně, že mám strach, že mu něco někde upadne (kolo), nebo půjde o ztrátu kontroly nad autem, prudký náraz z boku...... 😒 😖