Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
28. dub 2011

@prchalka - tak gratuluji moc moc moc 🙂 🙂 🙂 Já byla taky na pěst ráno, hmmmm zajímavý, sama sebe jsem též štvala, všechno mi vadilo, no hrůza 😝 😝 😝

hancazivocich
28. dub 2011

@anta - ne, nevzdám, neboj! Možná už jsem přišla jak na to.. Odměny ve formě nálepek a nahá řiťka. Když je dole na volno, tak si dojde k nočníku, zvedne, posadí, vyčůrá, hlásí, že vyčůrá, pochválí se, jde to vylejt a rozkáže mi, ať to spláchnu a že chce obrázek... Hm - tímhle tempem budem brzy bez obrázků 😀
To kolo-odrážedlo máme, už dosáhne hezky na zem, ale máme stejný problém jako s klasickým odrážedlem. Znovu ji musím učit jak na to - zatím jako chodí. Nesedne si a neodráží. I jsem jí na chalupě sundala tříkolku s volantem, nechce šlapat... Takovej ten lítací typ... Dopravní prostředky ji neberou - a když, tak jen pár vteřin... Nebo někoho jinýho 😅 😅
@prchalka - tak to máš super! My nikoliv - ročník 2009 je u nás bez šance...

Holky - je to nějaký nakažlivý, ne? Já tady před spaním po ní už taky řvala - uvztekanec největší..
Též opakuje to samý. Jak zaseknutá deska. Mý nervy, teda! Hlavně - když už je připravená na spaní, tak mi řekne čůrat. Tak znova zesvléct, sundat plínu, trůní a čte na nočníku, když chci sundat, tak nééé - eště čůrám. Když řeknu kecáš, tak řekne - maminko, nekecám, asi bobek bude.. A kecá... Takže zase plínu, oblíknout a spát. Tohle mě s*** ze všeho nejvíc - to zdržování a oddalování... 😠

gina333
28. dub 2011

@stvura : no dedicne ako dedicne, starsej dcerke vysiel prvy zub ked mala 3 mesiaca, komplet chrup mala tusim do roka, ani som nevedela kedy ktory zub jej vysiel. 😉 Sophi je uplny opak, cele noci preplakala koli zubom.

@prchalka : gratulujem k skolke. 😵 😵 😵

U nas je to naopak, nezobrali ju, dovod, ze nema 3 roky, no hlavne, ze 3 roky ma koncom novembra, a ta k.ava riaditelka mi hovorila, ze to vobec nie je problem. Este prizvukovala, ze keby ju nevzali da vediet do konca marca tak som bola uplne v tom, ze skolku mame v suchu. 😲 😲 😲 Teraz uz nam ostava iba ta sukromna skolka za drahe peniaze, dufam, ze aspon tam ju vezmu. 😠

anta
28. dub 2011

@hancazivocich - jojo, to znám, Honzík chce zase před spaním sednout na nočník a pěkně deku s ovečkama a trůní tam třeba půl hodiny! Já teda na něj neřvala, ale cítila jsem se sama jak v depce, no hrůza, dítě taky pořád něco mele a opakuje pořád dokola, dokud neodpovím, normálně mi to neva, ale když piju? 😠 😠 A on to opakuje třeba 6x až 60!!! 🙄 Nejhorší je, že opakuje nejraději, když mu to slovo nerozumím, ale je rozumný a snaží se mi jiným slovem popsat, co že to vlastně myslel 😀 😀 😀 Ale to opakování, já nevím, jak vás, ale mě už to sejří docela dost, přemýšlím, jestli to není z jeho strany nějaká tyranie 😅 😅 😅 😅

stvura
28. dub 2011

@gina333 no mne malemu vychadzali postupne od ukonceneho osmeho mesiaca...takze to beriem tak ze i malej tak vyjdu...
U nas brali do skolky aj deti narodene dokonca vo februari 2009...a tiez som sa bala ze mi maleho nevezmu, on je augustovy, no kedze som na materskej...ale vzali. 😝

anta
28. dub 2011

@stvura - no Honzovi lezly zuby od 7. měsíce a rostly mu 2 roky, dobrý ne? 😉 Dneska máme namířeno do herny, holky, tam vám je takový chladno, že to snad není ani pravda, normálně si tam beru bačkory s takovým tím kobercem vevnitř, protože tam není šance se zahřát 😅 😅 😅

hancazivocich
28. dub 2011

@anta - tohle klasický opakování mě nerozhází - mě sejří spíš to, když začne kvůli kravině dupat a vřískat (to jsem byla tak šťastná, že to nedělá). Že to chce mít hned atd.. Tak jsem na ní zařvala, ať už si konečně sedne na zadek a sedí.. U nás je setrvání na jednom místě boj..
Já měla blbnou noc, děsný noční můry - je to na dlouho a nechce se mi o tom mluvit. Všechno souvisí se vším.....

Občas mě prostě štve, že musím bejt mámatáta dohromady. Jo, pak si řeknu, že je to v něčem dobrý - že aspoň nejsou nervy, když jí něco učím a hned jí to nejde. Ty její záchvaty vzteku, když je unavená, přetažená - to je mazec...

anta
28. dub 2011

@hancazivocich - já jsem holka mámatátabábaděda, všechno taky musím vesměs zvládat sama, což je děsně vysilující, se přiznám občas, ale je fakt, že když mi ukáže, co jsem ho naučila nového, tak mám z toho velkou radost a jak říkáš, žádné nervy, panč jsem zvyklá učit prakticky sama 😉 . Byli jsme odpoledne na hřišti, ale bouřka nás zahnala domů 😝 😅 Dítě je v posteli a povídá si: "jsem moc velkej na tu postel, už se do ní nevejdu", mj. ta postel má 2 metry 😀 😀 😀

stvura
28. dub 2011

Baby...pomoc, dnes som grogy...mala spala 3x desatminutovky /to aj vonku 2x v kociku/, maleho mi skoro preslo auto, poobede zhodil na malu stolicku (zachytila som ju), ale ma narazeny nostek a mala nechce byt ani 1minutku bezo mna, takze som ako indianska babicka...ani u muza nechce byt (o siedmej mi prisiel domov a ja ze si oddychnem, no nic sa nekona) 😖

hancazivocich
28. dub 2011

@anta - jo, já vím. Člověk je pak děsně pyšnej.. Já dnes malou opravdu nechápu - je to nějaký podezřelý. Buď potřebuje kadit, nebo na nás leze nějaká choroba. Musel pro nás přijet i MP na vycházku - nemohla jsem ji dotáhnout domů. A ten záchvat na pískovišti... 😖 ☹

@stvura - tak jukni do pusinky. Já to poznala až jednou lžičkou a jednou podle jakoby modřinky v pusince..
A nebo na vás leze choroba. To je Kikouš den, dva předem taky na ...... Nebo zkus před spaním nurofen. Já ho dávala při prvním nočním buzení - nebo při druhým - když bylo pár nocí motanic a kňučení..
Mně dneska ,,kradla" v Kiku - nakoupila si plyšový kuřátko a zdrhla na parkoviště před obchod. Dostala na zadek.. Ve mně by se krve nedořezal.
A bříško ji nebolí? Se malýmu nediv - asi na sebe poutá pozornost. A hlavně - dítko v nepohodě chce mámu, takže je to na bednu..
Ne mě teda od rána řve, že chce za tátou, za milovaným tatínkem a balí se, že za ním pojedeme. Pořád já chci za tatínkem, čeká na mě...

anta
28. dub 2011

@hancazivocich - no vidíš a to Honzík zase za tatínkem ne 😀 😀 Ajaj, že by na vás něco lezlo? To je zvláštní. U nás je situace poněkud naopak, když jde dítě s tátou ven, tak nikdy nevím, jestli pro ně půjdu nebo ne 😅 😅 😅 Záchvat na pískovišti je přeci normoš. Nechtěla jít dom, ju? 😨

hancazivocich
28. dub 2011

@anta - néé, u nás je divný to, že chce tatínka! Běžně visí jen na mně..
Musím uznat, že venčení Kikouše zvládá bezva! S tím není problém. I se vrací v přesně vymezenou dobu. Až na ten úraz na tom pískovišti to zvládá. Vlastně zvládl i ten úraz. Já bych panikařila neuvěřitelným způsobem.. Stavět krvácení, tišit dítě a táhnout ho půl kiláku k autu..
Prostě pro nás přijel, byla hotová.. Před námi byly asi dva kiláky a já bych ji v náručí nedotáhla. Já mu volala s tím, aby nám aspoň přišel naproti a on rovnou přijel..
Pískoviště - vysypala si hračky z tašky a přišli dva kluci a začli se jí v tom rochnit. Normálně jí kluci nevadí, ale řev - moje, neber mi to, bojim se tě, běž pryč, bojííím... A oba kluci soplíky až na tričku - tak mi to ani moc nevadilo. Jen jsem si připadala blbě, že řve jak tur a oni jí nic moc nedělají.. Pak po mně ten kluk hodil kamínky a bylo hotovo - nééch mojí maminku, neházej to po ní - to je moje maminkaaa..
Pak jsme potkaly paní s kočárkem - chlapeček tak 10 měsíců a malá na ni. Ahoj teto - máš nějaký papání? A dáš? Já šla absolutně do kolen, rudá až na prd*li..
Dala jí piškota a malá .. A křupku taky dáš?

prchalka
autor
28. dub 2011

Tak jsem ani netušila, jakej ten den bude mít konec. MM se doma jen otočil a jel s kámošem pro vrak motorky, přijeli až večer, takže jsme byly celý den samy. Ve 4h že půjdeme ven - jak jsme se vykopaly, začlo pršet, ale byla to přeháňka a dobrý, pak bylo dokonce teplo i sluníčko a... byly jsme venku až do půl 8 😝 Až když zalezly všechny děti. Ale pak nám tropila doma voloviny a odmlouvala. To mám za to, že jsem byla hodná a nehnala jí domů v 6 na večeři. Při mytí rukou dostala, neposlouchala, po kopání řvala jak lev. Asi jí příště prostě vytrhnu od dětí a pojedem prostě v zajetých kolejích nebo nevim. Bylo to nějaký hektický ke konci. Usnula ale brzo a rychle - aby ne, vylítaná.
Jinak den šťastnej - ta školka a navíc MM dostal přidáno 😉
@hancazivocich U nás zase dneska na jednu paní - roztáhla na silnici ruce a nohy a říká: "Nikam nechoď, počkej, počkej..." Už to takhle pár lidem předvedla, taky se v pr....e vidim 😅 🙄 Olíbávala a omícávala sousedku, ta z ní byla unešená, prej už jí dlouho takhle nikdo nehladil 😀
Tak pá, ani jsem dneska od oběda nic skorem nejedla.. vlastně ani ten oběd. Mám hlad jak vlčice 😝

gina333
28. dub 2011

My sme poo boli v tej sukromnej skolke, vyzera to tam krasne, moja Natali tam tiez chodila, lenze vtedy este skolka bola statna 😉 ucitelky aj riaditelka nadsene, bodaj by nie, za tie prachy. 😲 Ale uz sme sa s tym vyrovnali, je to hned u babi pod oknom, oproti nasmu panelaku, takze Sophi bude pod dohladom. 😉 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
29. dub 2011

dobre rano 🙂

noc super, spinkala vo svojej postielke az do 6:40. 🙂 Dnes sa zacina hokej este k tomu aj ta kralovska svadba, jupi tesim sa ako mala. 😀

lehna
29. dub 2011

dobré ráno,

včera nám nešel skoro celý den net 😠 ., a tady toho zas je nakecáno,že to musím dočíst hned. Pipa zas včera nespal po o a to vstával v 6.05!, byli jsme od 10 do skoro 12 venku na zahradě ještě s Natálkou, šli jsme domů,říkal,že bude spinkat a najednou nic. Odpo jsem taky byli venku, tak jsem si říkala,to bude zas noc, jak nespal přes den, bude se pořád budit atd. a zázrak,on ani nekviknul 🙂, spal bez jediného výkřiku do 6.15 🙂.
a huráááá, čurá do travičky 🙂. konečně to pochopil 🙂

prchalka
autor
29. dub 2011

Ahoj,
já zatím jen krátce, pojedem si pro to druhý rozhodnutí, tak doma pak budem až na oběd. U nás jedno buzení mezi 3-4h a pak do 6.30 😉
V sobotu v 9 je objednaná na stříhání - pokud jsem to tu nepsala. Vůbec nevím, co mám čekat, jestli jí kvůli řvaní a nespolupráci nezvládnou ostříhat, tak už si to fakt jdu hodit nebo jí vezmu doma tím strojkem. Je mi z toho blbě už teď! Tchýně si furt myslí, že to bude v pohodě.. 😕 😖

anta
29. dub 2011

Ahoj holčinky 😉 Dítě teď vstává na šestou, ale to se nedá svítit 😉
@lehna - tak to je super, Honzík taky ze začátku nechtěl do travičky čůrat, ale pak to taky pochopil, že to zas tak strašný není a dobrý, už čůráme na stojáka 🙂
@prchalka - no jo, tak ať tam s ní tchýně jde a uvidí, jak to bude v pohodě 😀 😀

prchalka
autor
29. dub 2011

Tak do druhé školky by jí nevzali. Měli jsme fakt nějaký velký štěstí.
@anta Ona tam tchýně s náma taky půjde, ale prej jí říkali, že násilím to nepůjde. Tak to jsem zvědavá, co budem dělat potom, až jí odmítnou ostříhat. Tím hůř, že tam stříhaj chlapi a ona je fakt nemusí 😝 😒 Jen se na ní jeden koukne, už řve! Navíc to je v baráku, kde jsme měli minulou dětskou dr. a už minule - jen jsme jeli okolo ječela: "Nechci k paní doktorce"! 😅 🙄 😝

anta
29. dub 2011

Koukám na tu královskou svatbu a je to teda nádherný 🙂

hancazivocich
29. dub 2011

@prchalka - ono to nějak dopadne, neboj! Já z toho měla děsný nervy, švagrová přišla, posadili jsme ji do jídelní židličky, půjčila jí hřebínky a nůžky a ostříhala jí. Podruhý to bylo horší, to mi seděla na klíně. Ale to jí kousaly vlásky...

U nás - další ,,skvělý" den. 😠 😒 ☹ 😖 Připadám si jak nejnemožnější matka pod sluncem. Kromě nervů mi dnes selhala i ruka.. Dostala na zadek, protože to, co vymýšlí..Praštila mě takovým způsobem, až mi vlítly slzy do očí. Vysvětlení nepomohlo, třískla mě znova.. Vzteká se, vřeští.. Dupe, mlátí hlavou o zeď, pak řve, že ji to bolí, kope do všeho, pak řve, že ji bolí nožička.. Chodím to rozdejchávat vedle..
Jo a plínku má akorát teď na spaní, pak asi na vycházku a na noc..

Jo a donesla mi gumovýho medvídka, tak do něj kousnu a říkám si, nějakej divnej. Kikouš na mě kouká a ptá se mňam? Je doblej? Je navoněnej!!! Nastříkala na něj voňavku 😝 😝

hancazivocich
29. dub 2011

@anta - oni jsou moc krásný pár, otázka je, jestli je média neuštvou 😕 😝 Budou věčně pod lupou.. Je mi jich svým způsobem i líto

prchalka
autor
29. dub 2011

Já uronila i slzy. Julie se u toho koukání na princeznu taky nějak zklidnila 😕 😕 Když si člověk veme, jak to uteklo a jakej je z toho kluka hezkej chlap! Ovšem vůbec jim to nezávidím, svobodně si ani neprdnou, bych se zbláznila ☹

anta
29. dub 2011

@hancazivocich - tý vole, tak Kikouš jest slečná drsňák, jéééé ta se s tebou teda nemaže, bych jí taky dala céres 😀 😀 😀 Chtěla bych být jen hezká jako Kate to jooooooo, ale do tý svatby bych nešla, nemám na to náturu, to neeeee. Nechci být pesimista, ale mám blbej dojem, že jim to nevydrží, ale samo jim to nepřeji 😉
@prchalka - a víš, že já taky jednu slzu uronila do klína? Honza se taky nějak prapodivně zklidnil, sedl
si ke mně a koukal jak zkamenělej, vážně 😕

anta
29. dub 2011

@hancazivocich - sem tam jedna chlazená přes prdku neuškodí, i mně občas ta ruka ujede, když zkouší, co může, tak toho moc nezmůže 😒 😅 😅 😅

anta
29. dub 2011

@hancazivocich - jo a jsi dobrá máma neboj, my to víme a Kikouš to taky ví, má tě ráda, ale dělá ti naschvály, je to potvůrka, ale jenom tvoje a hlavně, že je zdravá 😉 🙂 🙂 🙂

anta
29. dub 2011

Jo a dneska jsme jeli v kočárku se stěrkou na okna, Honza si jí tam propašoval a my jeli jak duo komiks, trošku jsem se stydělá i já 😅 😅 , no snad příště nebude chtít s sebou kýbl s hadrem 😀 😀

prchalka
autor
29. dub 2011

@anta U nás si dokonce na mě lehla a byla v klidu 😅 pak šla taky hned spát 😅 A nesejčkuj!!
Další haló bude, až se jim něco narodí. Hlavně, aby to nebylo podobný Čárlsovi 😝

anta
29. dub 2011

@prchalka - no to by to to dítě chytlo takovej ksicht, to je za trest 😀 😀 😀 Jak se u nás doma říká:"nic proti jeho ksichtu nemám, ale prd*l patří do kalhot" 😀 😀 😀

gina333
29. dub 2011

@anta : aj ja som slzila, boli taki krasni, velmi sa mi to cele pacilo. Ona bola prekrasna a on tiez je take usmiate slniecko, moc im drzim palce. 🙂 🙂

@prchalka : ja sa priznavam, ze cez prdelku Sophi dostane asi kazdy den, takze nemusis mat vycitky svedomia. 😀

Dnes bolo u nas letne pocasie, poo sme boli na ihrisku, 🙂 MM doma vrtal a to by Sophi chytila hysak keby sme boli pri nom 😝 Ale obyvak uz mame v uplne dokonalom stave. Uz nam treba kupit do detskej postel pre So, vymalovat a byt bude ako zo skatulky. V lete by som ju uz chcela prestahovat. 😉 Zajtra sa chystame na Ukrajinu na veeelky nakup, odchadzame rano o 6::00, ku malej pride babi. Dufam, ze zajtrajsok spolu zvladnu. 😵 😉 Dnes hraju nasi hokej, tak vecer travime pri telke. 😵

Prijemny vecer prajem. 😔 😔