Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
2. kvě 2011

@lehna : take akcie vam zavidim 🙂 🙂 🙂 🙂 my sme bez deti uz tak davno nikde neboli, ze si to ani nepamatam. 😲 Nema nam kto na vecer postrazit deti, takze musime si vystacit doma. 😉 Grilovat chodime v lete kazdy weekend na nasu chatu, vzdy ideme cela rodina a je to super. 😵

gina333
2. kvě 2011

@katzi : ak ti mozem poradit, nedovol jej ostat na prsniku tak dlho. Dieta vytiahne najvic v prvych minutach, potom uz len dudle a to je zbytocne. Ja som kojila casto a kratko, ked uz som citila, ze nesaje tak som ju dala z prsnika dole. 😉

lehna
2. kvě 2011

@gina333 - a když pres den hlídá tchýně, tak večer by nepohlídala? ono to asi pro TM není moc vzácné jít někam do hospůdky,že? no my taky chodíme jen občas. grilovíní je super věc , v létě taky grilujeme kažodu chvíli 🙂

gina333
2. kvě 2011

@lehna :babi ich v pohode postrazi cez den, ale vecer uz ju s tym nechcem otravovat, ked to ona sama nenavrhne, tak ja ju stym nechcem ottravovat. 😉 A MM ma hospudky strasne rad, take dedinske ma najradsej, to chodime stale v lete, sadneme si do auta a len tak sa niekam vyberieme, pochodime po okoli, MM si da nealko pivko ja normalne, juj uz sa tesim na leto. 😵 😵 😵

lehna
2. kvě 2011

@gina333 - jasně, já taky naše nechci otravovat.oni sami ale taky neřeknou,ať i někam zajdem, tak jednou za čas jim teda řeknu,že si chceme zajít na pivko večer nebo někam.naštěstí nejsou proti 🙂. jj, ty dedinské jsou fajn 🙂. taky se těším na léto, to budem pořád někde. ještě,že už je u většiny hospod nějaké dětské hřiště nebo pískoviště 🙂.

katzi
2. kvě 2011

@lehna : jj, mlíka mám dost. A ty prsa o těch se mi ani nesnilo 😀 Mohly by takový zůstat 🙂

@gina333 : právě že se všude píše, že dítě máme kojit v těch začátkách tak často a dlouho jak si řekne. Ale já taky nějak intuitivně cítím, že ona to nepotřebuje, že si ze mě jen dělá živý dudel 😖 Tak jsem se právě chtěla ještě poradit tady, ale už jsem vytáhla dudel a snažím se ji na něho naučit - výměnou za prso.

@lehna @gina333 : jej jak já bych někam vyrazila, úplně jste mě navnadily 🙂

Dnes a zítra je doma MM, tak je to ještě fajn. Teď jel s Adeli do cvíča, Kájka chrupe a já mám chvíli pro sebe 😵

anta
2. kvě 2011

@katzi - já chci taky prsa, ale prý nemají žádné na skladě 😀 😀 😀 Tak jsem vážila dítě a má 14,8 uá, no pronese se slušně 😉

lehna
2. kvě 2011

@katzi - tak mi teda stačí prsa jaké mám. větší fakt nepotřebuju 😀. tak ono se to asi ještě upraví, přeci jen má teprve týden,tak sama neví. však instinkt ti taky napoví 😉

@anta - hmm, a já vážila minulý týden Pipa - 16,5kg 😅

anta
2. kvě 2011

@lehna - no tak to jsme chcípáci oproti vám 😀 😀 😀

lehna
2. kvě 2011

@anta - tak zas je Honzík i menší asi. Teda nevím kolik Štěpi měří, trička 104 má tak akorát 😅 .musím ho nějak přeměřit.

prchalka
autor
2. kvě 2011

Já chci taky tamto 😅 😒
A o váze Ju ani nemluvím... ze všech nejvíc 😝

gina333
2. kvě 2011

zase o vahe tocite? 🙂 My 15 kg budeme mat hadam ked pojde do skoly 😀 stale ma okolo 12kg, asi si drzi liniu. 😵

anta
2. kvě 2011

@lehna - jojo, Honza je takový typ "pařez", ramena má veliká, ale je to takový trpajlzlíček, ale roztomilý 🙂 🙂 🙂

lehna
2. kvě 2011

@prchalka -ty meškáš? 😕 . Ju má víc jak Pipa? to není možná,že Pipa má míň 🙂

@gina333 -zas má být po kom hubeňoučká 😉

hancazivocich
2. kvě 2011

Dobrý den,
jen nakukuji - nějak nestíháme. Vše se točí kolem bytů - úvěry, vyřizování, vyklízení... Chjo...

Ale!
@katzi - obrovská gratulka ke Karolínce!! Je krásná.. I ten porod - byl luxusní. Je to takový rozdíl - proti prvnímu? A to kojení - s tím ti neporadím, ale fakt je Kája takovej savec? Tak třeba jednou ..snad..i u nás se bude kojit...

@lehna 😕 🤐 😀 😲 - chybí mi tu smailík s fakt vytřeštěnýma očima, páč já vás tak nějak měla zaškatulkovaný do ,,hubeňourůů" 😕 😅 😔

Kikouš přesně nevím, ale tak asi necelých 16 - zjistím. Jo a ten metr tam je taky! Mý nervy - kam to dítě poroste? Jo a nožka ladná, drobná - číslo 26 😠 😀 Hm, tak to určitě nebude mít nožku vel. 40 a míň...

Matova - chudák malá, vy si to teda s prominutím vyžíráte uplně ve všem!

@prchalka - Kikouš když vstane do 8, tak po o spaní je. Když po osmý a dýl, tak spíš už nee. Ale - já osobně bych to neriskla.. Jako ji dobrovolně nedat spát. Já to pokaždý aspoň zkusím. Ona se tak poválí, pak vstanem a jdem ven nebo tak. Akorát nikam daleko, protože kolem čtvrtý je první krizovka a kolem šestý padá na čumáka. Pak to rozlítá a jde po osmý... Ale... Jak kdy - odpo je většinou hustý - musím vymýšlet a střídat aktivity 😅

@katzi - hm - spaní nebo usnutí v golfkách u okna. U nás fakt utopie. Nedávala bych golfkám dlouhou životnost...

Jo - usínání - usne i sama, když ji uloží Mp - když je na protivná, ořvaná a on vidí, že já už taky startuju na první našlápnutí, tak ji jde uložit on..
Ale po o spaní vštšinou u ní opravdu někdo musí být. Včera jsme zkusili jeho metodu - uložit, odejít. Za dobu kontrola - bylo ticho .. A Kikouš mi říká z postýlky - Maminko, tak pojď, pojď, čekám na tebe, no kde seš? 😅 😕 Ani jsem nedolehla, pohladila po ručičce a už spala

prchalka
autor
2. kvě 2011

@lehna Né proboha! Já jen, že tu chtěl někdo prsa, tak jsem si taky napsala 😅 Přesně ti jí převážím, ale minule sama sobě navážila 16,9 🙄 😝 Nemáme snad zvedat břemena do 15 kg?????? 😠

prchalka
autor
2. kvě 2011

Tak se přiznám, že už jsem dneska (po letech), hledala opět pracovní příležitosti. A musím napsat do práce... jak se mnou jako počítají-nepočítají... samý radosti mě čekaj! 🙄

hancazivocich
2. kvě 2011

@prchalka - s těma břemenama - nás informovali, že na zdravotníky se to nevztahuje 😅 😔

lehna
2. kvě 2011

@hancazivocich - to sis fakt myslela? Štěpánek byl hubeňour jen jak se narodil, pak to hezky doháněl a je z něho kus chlapa. No 26botky, já teďka kupovala 27 .Nic si z toho nedělej,naše kamarádka Natálka je taky tak velikostně jako ty naše. sice je o 2měsíce starší,ale taky má botky 26 a víc. a jak jsem si dneska všimla,skoro o půl hlavy menší než Štěpi , ten kluk se vytahuje čím dál víc 😀.

@prchalka -no už jsem se lekla 😀.
Tak já vám,těm teda co chybí klidně kousek pošlu,mi chybět nebudou,snad jen MM 😀 😀

hancazivocich
2. kvě 2011

@lehna - fakt jsem si to myslela.. Nevím proč... Tak pardon - ale udělala jsi mi holka opravdu velkou radost 😀 😵 😵 No.. ono..ehm - na ty 27 by to taky bylo - kdyby ty botky, co nosí, byly správně číslované.. Má nožičku kolem 17 cm.. Přesně nevím..

Prsa..Kdo chce prsa? Taky pošlu!! 😀 😀

Kurňa, měli by začít dělat dámský i těch jinejch mírách - myslím, aby byly k dostání botky číslo 42,43 - běžně a ne jen někde 😅 😅

lehna
2. kvě 2011

@hancazivocich -omlouvat se nemusíš, mě jen překvapilo,že si to někdo myslí,že je Pipa tintítko 😀. Jj, Štěpouš má taky kolem 17cm nožku,
ty máš taky velkou nohu? No ta moje kámoška co má tu Natálku má taky 41, 42 velikost nohy a taky nadává,že je jich málo a navíc co by se jí třeba i zamlouvalo.

hancazivocich
2. kvě 2011

@lehna - sem mrkla na Štěpánka do tvého alba - no jo, velkej kluk! 😵 Jo - já mám 41, 42 a botasky i 43 😅 Taky mě štve, že jsou pěkný botky, na který si prostě musím nechat zajít chuť. Přitom jsou obyčejný, klasický... Ale ty cenťáky prostě chybí...no
A MP 44 - takže průměr nic moc 😖

prchalka
autor
2. kvě 2011

Já mám nožičku 38-39 prostě vždycky mezi, takže 38 malý a 39 velký 😅 😀
Jo a v sobotu jsem viděla teda hodně rudě, tolik naschválů mi snad nikdy nikdo neudělal.
Ráno jak jsme jeli k holiči - dostala do auta od tchýně oříšky v čokoládě.
Odpol tady na oslavě - jí vzaly holky na nanuka - Mrož s čokoládou. Ještě se mě ptaly, jestli vůbec nanuka může a řekla jsem, že ne!
Potom jí zase tchýně nacpala hrst oříšků. Ptala jsem se, co to je?? A ona: Dala jsem jí jenom dva, tři jí spadly na zem!
No a někdy ve ČT na návštěvě dostala indiánka z krabice - protože - já tady nic jinýho nemám, může to?
Ne, nemůže!!!! Ale když už jí to někdo dá pod nos, tak jí to mám rvát z ruky? Jak u debilů furt!!!!

katzi
2. kvě 2011

@hancazivocich : děkuju za gratulace. No první porod jsem měla vyvolávanej - rodila jsem úplně nepřipravená, vevnitř nic nenachystanýho na porod. Bylo to rychlý, ale dost intezivní bolest. Tak jsem si chtěla zkusit druhej porod pro srovnání přirozeně - což se mi nakonec povedlo. A verdikt: bolí to jako sviňa, úplně stejně 😀 Naštěstí to teda netrvalo dlouho. Všechny ženy, který rodí dlouho upřímně lituju a smekám před nima. A jj, Kája je savec - pažravec 😀 Jsem za to ale ráda, s Adeli to byly u kojení hrozný nervy, než jsem to zabalila.

Jinak jak řešíte ty míry a váhy - tak Adu má sice naducaný tvářičky, ale jinak je docela drobek, noha 23 - 24 (jak který boty), váha tak přes 13kg. Teď se nám ovšem asi dost spraví, jak je v tom období vzdoru po narození Karolínky, tak abysme s ní občas vůbec někam pohli musíme uplácet sladkostma 😔 Já na nějaký dlouhý přemlování teď fakt nemám energii ani nervy.

Teď jsem tu hodně často - užívám si toho klidu doma. MM je s Adeli zas venku, Kája zase spí 😵 Ještě zítra a od středy naostro.

bufina
2. kvě 2011

@katzi Kači, gratuluju 🙂 Ať vám malá dělá jen radost 🙂

anta
2. kvě 2011

@prchalka - to já jsem chtěla prsa 😀 😀 😀 Nožičku mám 36 a u některých botek i 35,5 😀 😀 😀

hancazivocich
2. kvě 2011

Holky, já mám tak nějak dost. Ten uvztekanec... Dneska se mi vytrhla a s děsným smíchem vlítla na parkoviště pod nákupákem.. LEtěla jsem za ní, čapla po ní, madam sebou švihla, tak dostala pěkně na prdel. Protože jsem jí už dneska asi padesátkrát vysvětlovala, jak má chodit, držet se za ruku, zinkla mi takovou, až se mi spustila červená (mně se spouští teda normálně častějc), ale prostě po dobrým to fakt nešlo. A po selhání ruky šla jak milius, pak jsem přehazovala nákup a chytl jí rapl, že jsem jí pustila ručičku - že chce jít za ručičku. Mně se vám udělalo tak zle - když jsem si představila, co všechno se mohlo stát. Držela jsem ji pevně, ale jak jsme měly zpocený ruce a škubla, tak.... Chjo... A proti nám ženská - měla pěkně blbý hemzy, málem mi prdla pumpa 😝 😖
@anta - nejsou to ještě dětský velikosti? 😅 😀

anta
2. kvě 2011

Dneska nám "dávali" nové telefony, tak jsem Honzíkovi udělala v pokojíčku telefonní ústřednu, on miluje telefonní budky, tak má jednu doma, kuk 😀 😀 😀 Honzík se na to hned vrhl a začal tam vyprávět, kterak se nepapá nosem, ale pusou, pak jsem ho musela zahnat, protože začal vyprávět, že prd*elí se opravdu nejí 😀 😀 😀

anta
2. kvě 2011

@hancazivocich - jsou 😅 😅 😅 Oblečení mám velikost "S" 😅 😅 😅 😉

gina333
2. kvě 2011

@anta : si sikulka. 🙂 Neboj sa nie si sama, aj ja mam 36-ky nohy oblecenie nosim 34. 😉 A prsia by som chcela trojky, ale muz mi odmieta zaplatit silikony, tak mu musia stacit moje nulky. 😀 😀

Dieta konecne spi, druhe skoro odpadlo, ked pozeralo Superstar, takze je cas ju ulozit tiez. 🙂 🙂

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔