Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
7. kvě 2011

ahojky 🙂 ,
hlásím jen že žijeme a jsme už a snad i na delší dobu všichni zdraví 😀 .
ale jinak net nestíhám...není kdy ☹ .
info k našim zoubkům...matýnek má venku pravou horní pětku celou, další dvě do půlky a poslední už se klube špičkama 😉 .
na konci května by mělo přijít vyrozumění ze školky, tak uvidíme 🙂 .
katunka roste a roste 😵 (5,5kg,60cm 🙂 )a začala nám nějak nadměrně slinit! 😕 😨 ...už se chystám na další zápas 😀 .
jinak se máme dobře,jen toho času není nazbyt no 🙂 😒 ...teď mi dětičky spinkají spolu, ale moc radost z toho nemám neb zase bude matýnek večer čilý až až 😠 😀 ...po o spává teď tak obden...když je fit, tak ho spát nedávám...je to pro mě lepší kvůli odpo procházkám, ale když usne, tak ho samozřejmě nebudím 😉 ...a spává i 2,5h...proč proboha takhle nespával předtím 😠 😀 ....usne sám, pěkně na pohovce, já uklízím po obědě, do toho brouká kačka, jede tv...fata morgána 😅 .
tož tak 🙂 .

tak se zase zvednu 😝 , ale všechny moooc zdravíme a jen doufám, že až nastane doba, kdy se sem bude možné dostat pravidelněji, tak že vás tu ještě najdu!!!!!!!!! 😵
pápi

janka0007
7. kvě 2011

@prchalka ja som davala Mundisal gel,ale presna ako hovoris,zlizla to a bolo... 😒 tak skusim tie cipky,dakujem inac.. 😉

anta
7. kvě 2011

Teda holky, dneska Honzík jel jak králíček Duracell, ani nespal přes den, no ten teda měl energie na rozdávání, no tak už spí 😀 😀 😀

neu.sona
7. kvě 2011

@gina333
@prchalka nejsou to zuby moudrosti... dětem než vypadne první mléčný zub by měly právě narůst tyto dvě stoličky dole. tzn. někdy kolem šestého roku. s mudr. jsme to konzultovali. říkala, že to ještě neslyšela, ale že mu rostou zuby dost divně, takže u něj by to možné bylo. pokud by mu nějak nevadily, tak by s tím nic nedělala.

prchalka
autor
7. kvě 2011

@ined77 Jééé, kdopak to k nám pišel? 😅 Tak aspoň občas, že kukneš! No neboj, já tu asi budu furt 😀 Maty občas nespí, jo? 😕 A vydrží? Já mít druhý, tak Ju už taky dávno nespí. Ale zatím se nám to stále daří a - taky spíme teď s přehledem 2h 😅 😝 Co dudel - už nemáte??
@janka0007 To by se asi muselo natírat stále, což se taky nedá 😝 U čípků to chce nějaký čas dávat, aby se vidělo. Nám to teda "asi" chvílemi pomáhalo, ale taky jak-kdy. Po delší době už se mi to taky nějak stíralo a dali jsme přestávku třeba 14 dní, a pak zase znovu nasadili. Tak přeju, ať je to viditelné 😉 Jedna dr. co se zabývá i homeo je chválila!
@neu.sona Však já vůbec neříkala, že jsou to moudráky 😕 Chápu to dobře, že mu to teda roste na místě 6tek, prostě další zub za 5tkou??

gina333
7. kvě 2011

@neu.sona : ja som si robila z tych mudrakov srandu, jasne,ze viem, ked zacnu rast 😉 😀

@ined77 : hlavne, ze ste zravi a Kaci krasne rastie 🙂

Tak dnes sme opekat nesli, oslavu sme spravili doma. Dopadla uplne super, moja torta kazdemu chutila, Sophi sa mala pred kym prdvadzat, mali sme co jest aj pit, takze spokojnost na kazdom fronte. 🙂 😉 Uz nastastie bojovnicka spi, idem pozerat hokej, i ked neviem ci sa da este na nieco pozerat. 😲

Pekny vecer prajem. 😔 😔

janka0007
7. kvě 2011

@prchalka ok,tak vyskusam a uvidim,este raz dakujem.. 😅

prchalka
autor
8. kvě 2011

Dobré ránko,
u nás nic nového, až na to, že se hnulo se záhonem a kluci včera konečně na půlku dali obrubníky a dneska se to MM chystá dodělat 😉 Teď odjeli na nákup, tak makám něco dělat!

gina333
8. kvě 2011

dobre rano 😉

@prchalka : tak potom hod fotky nech vidime aj my ako to skraslujete 🙂 🙂

Noc sme mali dobru, spala hadam bez pohnutia. 😉 V noci prsalo, teraz uz svieti slnko, no neviem co dnes budeme robit. 😲

anta
8. kvě 2011

Ahoj holčinky 🙂 Tak mám radost z Honzíka, konečně si našel kámoše! 😀 Jmenuje se Martínek a normálně si spolu hrají na pískovišti a baví se spolu normálně 😀 😀 😀

gina333
8. kvě 2011

par fotiek zo vcerajska 🙂

anta
8. kvě 2011

Jo a chce jít na hlídání do Hvězdičky s kámošem Martínkem, to mě tam asi sám nevleze 😅 😅 , pokusím se s tou maminkou dohodnout, jestli by ho tam s Honzíkem nedala náhodou spolu 😀 😀 😀
@gina333 - jste kočky veliký, vážně krásný ženský všechny tři 😉 🙂

anta
8. kvě 2011

Všem maminkám jako jsme my přeji vše nejlepší a koukejte dostat kytkou éééé kytku 😀 😀 😀

gina333
8. kvě 2011

@anta : dik za poklonu 😉 🙂

Ja som dostala na den matiek krasne kvety, bonbonieru aj sypany caj ktory ja zboznujem. 😵 😵

gina333
8. kvě 2011

Vidim, ze vsetci oslavujete dnesny den 🙂 🙂 my sme tiez pokracovali, mame taky happy weekend 😉 😀 Sophi uz spinka, dost rychlo zaspala, co ma prekvapilo, ved dnes sme ani na ihrisku neboli. U nas je stale velmi silny vietor, co ma dost stve 😠 uz by to chcelo konecne jarne slniecko. 😉

Prijemny vecer prajem. 😔 😔

anta
9. kvě 2011

Dobré ranko, holčiny, dítě straší od čtvrt na sedm, ale vypadá v pohodě 😉

prchalka
autor
9. kvě 2011

Dobré ráno,
dneska jedna z nocí, kdy se ráno sebe ptáme: "Byls tam? - NE. A ty? - NE" 🙂 🙂 🙂 🙂 Celá prospaná do 6h 🙂
@gina333 Oslavy? No to určitě 😅 Sobota i neděle makání na zahrádce až do večera. Já jsem dostala JEN konečně to obroubení záhonku, z čehož mám teda radost největší, to je fakt! 🙂 Že je svátek matek se u nás večer u tv přešlo mlčením, sice jsem se zmínila, ale prostě to neslyšel. No takhle to u nás chodí..
Počasí bylo taky zvláštní. Dopolko docela zataženo, vítr, zima, poo na sluníčku vedro, v chládku zima, pořád jsem se svlíkala a oblíkala a přitom se rýpala v hlíně 😅

anta
9. kvě 2011

Teď jsem se zasmála, Honzík mi donesl pití na záchod se slovy "já jsem ochranář maminek" 🙂 🙂 🙂

gina333
9. kvě 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : mozno, ze aj MM by na den matiek zabudol, ale Natalka mu to pripominala asi kazdy den. 😉

@anta : prosim ta ake filmy Honzik pozera ked ma taketo hlasky? 😀

U nas sa spalo do 6:30, takze pohodicka. 😉

lehna
9. kvě 2011

ahojky po víkendu i od nás 🙂

Sobota pohodáá, na 12h jsme jeli švagrové na obřad. pak jsme přijeli domů, malý spal s taťkou,tak jsme počkali,až se probudí a jeli na pivo s taťkovýma kolegama. dali jsme si uzená žebra,pivko, Štěpi si krásně hrál s dětmi, na písku, pořád někde pobíhal, je tam veliký prostor pro děti. no parádní odpoledne.
včera dopo jsme byli doma, pršelo, ale odpo se to vybralo, MM měl formule ,tak jsem jela s malým a taťkou do lesa ke včelám 🙂. odpo pak ještě jsme poseděli venku s našima a bylo to fajn 🙂

lehna
9. kvě 2011

jo a u nás se taky k svátku nikdo nehlásil 😝 😅 🙂

anta
9. kvě 2011

@gina333 - na to nemusí koukat na filmy, na takové blbosti má maminku 😀 😀 😀

hancazivocich
9. kvě 2011

Zdravím po víkendu..
U nás se též i přes jemné upozornění k svátku nikdo nehlásil. Ale ani se to nečekalo..
Sobota - odpo návštěva chalupy, bylo nádherně, malá se vylítala, vyřádila.. Neděle - celý den na chatě..Nic moc - počasí na dvě věci, zima, člověk ani pořádně nevěděl, jak obléct sebe, natož dítě.. 😲
Dnes dodělávám vše, co se mi tu nakupilo přes víkend.. Jo a pozor - dítko si říká o čůrání a říká si, i když má plínku. Tak teď nevím, jestli si ze mě náhodou nedělá srandu či co..
Ale uřvaná a uvztekaná je pořád. A jak to vytáčí. Jsem zvědavá, kdy sebou třískne o zem.. Siréna.. Ráno jsem jí zavřela ve vedlejším pokoji.. Řvala přes dveře kde je moje mamka? A pak když jsem otervřela, tak byla svlečená, držela medvěda a říkala mu, že musí strašně čůrat a asi kadit medvídku - tlačí mě bobek v pudýlce 😅

prchalka
autor
9. kvě 2011

Dětičky - perličky 😀 😀 😀 😀 😀 Já už si ty naše situace přestávám pamatovat
Dneska mi jedna mamka na cvíču se smíchem řekla: "Julinka by potřebovala sourozence" 😅 Ona totiž tu její menší holčičku zmermomocnila a hrála si s ní, jakože jí dává tiskátka na ruku (na cvíču dostávají), říkala jí, ať drží.... A oběma se to líbilo, krásně si hrály 🙂 No tak jsem paní řekla, že jí prozatím musí stačit kamarádka 😅
Ovšem nezastírám, že už mě i takový myšlenky přepadaj 😅 😀 Když mám náhodou něžnou náladu a dítě se zrovna nevzteká doběla 😕 🙄 😅

prchalka
autor
9. kvě 2011

Já jí miluju!
Teď mi říká, že koníček stojí 550 tisíc korun 😀
A při obědě mi řekla: Coca Cola - radost otevřít 😀 a ještě Bimboo frutta - dokonalý!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anta
9. kvě 2011

@hancazivocich - pokud si říká o záchod, i když má plínku, dávej jí na ten záchod, uděláš jen dobře 😉 Dnes se mi podařilo udat sandálky v bazárku. Teda v originále stály 700 a tam jsme je udala za 250, no aspoň něco 😉 Jinak celý den běhám, takže nemám na MK vážně ani čas, Honzík dneska nespal, ale hodný byl až hrůza 😀 😀 😀
@prchalka - no když jdeme s Honzíkem do Tesca, tak Honzík celou cestu hlásí "Tesco, s námi ušetříte" 😀 😀 😀

gina333
9. kvě 2011

ahojte 🙂

aj my mame rozbehany den, poo sme sli na ihrisko, konecne bolo krasne slnecne pocasie. Potom som sla s Natali kupit plavky, nevie sa dockat leta 😀 ja som si kupila bluzku a triko, zacinam zveladovat moj satnik na leto. 😉 Ked som prisla domov Sophi polonaha behala po byte a MM spal v obyvaku 😲 no chapete to, tak on strazi dieta. 😉 🙂 Idem k telke, dnes vyhadzuju v Superstar, tak som zvedava. 😵

Pokojny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
9. kvě 2011

Dnes venku až do půl 8, všichni sousedi se sešli u nás na zahrádce 😅 😝 No pak rychle namazanej chleba, koupat a chrupkat, usnula až ve 21 😝 No ale spokojenost venku s dětma náramná 😀

anta
10. kvě 2011

Ahoj holčinky, tak jsme vzhůru od půl sedmý, což jde 😉

prchalka
autor
10. kvě 2011

My od 21h do 6.30 opět bez přestávky 😕 😕 😕 🙂 🙂 Akorát mě dneska teda 2x vyděsila zavytím, ale ustála to 😀