Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
17. únor 2010

Tak jsem tady shrábla největší bordel, ještě něco přežehlím a půjdu pro jistotu brzo spát. Dvě dobrý noci po sobě, to by bylo fakt překvápko 🙂 Pořád si ale užívám, že večer nemusím uspávat (trvá to asi měsíc). Každej den čekám, když ji dávám do postýlky, že se mi v patách ozve řev a ono zatím ne 🙂 Pořád to nechápu čím se to stalo - nikdy jsem ji tam nenechala brečet, spíš naopak - byla jsem tam s ní,hladila,..někdy třeba i hodinu než usnula. Fakt nevím, ale doufám,že jí to ještě nějakou dobu vydrží🙂

gino: chamomilla je dobrá - teda nám ze začátku myslím pomáhala. Ale dávala jsem ji jednu dobu každý večer a po nějaké době to přestalo fungovat. Asi to chce vždycky vysadit a zas začít, nevím..

matova: a když jde později spát večer (myslím v tom letním období), není pak alespoň třeba lepší noc? Já jsem taky zvědavá, co to světlo s Aduš udělá a jestli večer nepůjde později 😖

sherry, matova: někdy vám to bydlení na vesnici mimo civilizaci závidím. Pocházím taky z takové malé vesnice a někdy toho města mám plný zuby 😒

Tak pa pa zítra a ......

katzi
17. únor 2010

matova: tvůj Šimonek je hodně bystrej, že si tak všímá změn. Vyroste z něho inteligentní a chytrej chlap 😉

matova
17. únor 2010

prchalka: ani ja neriskujem holiča 😀 to by bolo plaču 😖 .My sme prvýkrát ostrihali mašinkou,ja som ho držala a mm strihal, ale plač bol aj tak. on sa bojí aj fénu, tak už ani nepoužívam 😉
najbližšie do obchodu- potraviny našťastie máme- Jednotu ale nie samoobsluhu 😒 . tak ani medzi regálmi si nemôžeme s kočíkom pojazdiť a stáť v rade ho nebaví 😅. A je to na skok, takže tiež sa takto nezabavíme nadlho.

cherry: a vy máte 3km už nejaké mestečko?

za chvíľu sa odpojím,ide film Báthoryčka, konečne sito chcem kuknúť 😕

katzi
17. únor 2010

to se máte, že už stříháte. Já marně na nějaký vlásky čekám . Teda ať nekecám, asi tak pět chlupů tam má 😀

matova
17. únor 2010

katzi: 😀 😀 😀 . No malý už vlásky má ale sú úplne jemné za to mu rýchlo mu rastú, úplne po mne 😖 A keď sú už dlhé tak sa mu pri spaní prilepia na hlavu 😅 (mne našťastie nie 😀)

katzi
17. únor 2010

matova: 😀 😀 😀

sherry28
17. únor 2010

matova: taky sleduje od mala tmu a světlo 😉 a furt čučí ven i při odpoledním uspávání 😅 jsme z něho na větvi
máme 3km malé městečko, tam chodí Luky do školky a je tam i škola a dr. atd.

matova
17. únor 2010

katzi: až teraz som si všimla že si písala aj vyššie 😅

to je super že večer ti malá lepšie zaspáva 🙂 .
a či lepšie spal vnoci v lete keď išiel spať o 21h? nie,furt rovnako, na mlieko sa budil stále, vtedy už aj prvé zuby začínali tak často a ráno vstával už 5:30-6:00 a to vážne 🙄 . Ráno keď sme chodili na chlieb tak sa ľudia čudovali prečo ho nenechám spať 😠

katzi
17. únor 2010

matova: hmm, tak to je blbý, kdyby pak třeba aspoň líp spal 😒 Ale letos v létě bude zas starší, tak třeba bude rozumnější 😉

matova
17. únor 2010

katzi: dúfajme, všetkým nám len to zostáva 😅 , však keď pôjde do školy, to budem budiť ja 😀 😀 😀 😉 bábatenko moje nevinné 😔
tak dobrú 😉

gina333
18. únor 2010

Ahojte 🙂

tak spanie: zaspala o pol deviatej a potiahla do 23:20, dala som jej mlieko, potiahla do 02:20. To bola ta lepsia cast, Potom sa uz budila skoro kazdu hodku a vstavala pred pol siedmou. Takze nic moc. Mozno, ze ta Chamomilla na zaciatku zabrala, alebo ten Nurofen sirup. Lenze po tej tretej uz asi nic nefungovalo. 😒 😒

matova: tak co sa tyka dediny ani za svet. Ja by som sa tam unudila smrti, vyrastala som tam, dakujem neprosim. 😵 😵 😵 Mne je uz aj Mikulas maly, milujem ruch mesta, kde sa vzdy nieco deje, mas kde s detmi chodit, ja som jednoznacne mestsky clovek. 😉 😉

lehna
18. únor 2010

dobré ránko,

u nás vstávání opět v 6.10. ALE, od půl 1 do té 6.10h spal v KUSE!! do té půl 1 byl vzhůru asi 4x, aspoň, že spal pak v kuse a já byla celkem vyspaná, tak jsem si v klidu pustila hokej🙂.

dočtu zas trochu později, už po mš zas lozí 😒 🙂

ined77
18. únor 2010

dobré ránko 🙂 ,
využívám kouzelné školky a honem píšu.klíště se kouká 😉 .
noc docela fajn.vzbudil se ve 22.30 a šel ke mně 🙂 .
až nad ránem začal trošku kňourat a motat se,tak jsem mázla dásínka a ještě usnul 😉.
budík v 6h.hokejové ráno 😀.
máme navařeno-zeleninová pol. s nudlemi a špenát,brambor vejce 🙂 .
zkusím dočíst 🙂 .
pěkné ránko všem 🙂

gina333
18. únor 2010

Tak to nemyslite vazne baby, ja jej davam vsetko mozne aby spala a furt nist 🙂 🙂 🙂 a vy takto, no krasne ste spinkali. Ja som prave postavila obed, detsky gulas so zemiacikmi, Natalke masko na sampionoch, polievku nevarim lebo Nati este ma zo vcerajska a Sophi aj tak nezje, budem rada ak gulas ochutna. 😉 😉 Idem sa dat do poriadku, dnes sa mam stretnut s kamoskou v meste, potom idem po Natalkinu masku, zajtra ma totiz karneval. Tak sa zatial majte krasne. 😵 😵 😵

katzi
18. únor 2010

Taky dobré ránko,

to je fajn, že zatím to dnes vypadá na všeobecně dobrý noci🙂

U nás to nebyla až taková krása jak včera, ale pořád ještě hodně dobrý: od 19.30 - 2.00 v kuse, v ty 2.00 jen dudel a v klidu do 4h, to bylo mlíko a zas v klidu do 7.15.

hmm, moje klíště právě ingnoruje Kouzelnou školku a snaží se přicucnout na mě, takže končím.

ined77
18. únor 2010

holky,reagovat nestihnu,tak tak jsem dočetla 😅 .
tak po o,teda pokud laskavě pofrčí net 😠 😅 .
jdeme svačit a ven do toho hnusu.tady je všechno táák špinavé fuj 😖 😝 .

gina 🙂 ...počkej aspoň 3 dny a třeba ta chamomilla zabere 😉 .
jak děláš prosím tě dětský guláš? 🙂

gina333
18. únor 2010

ined: na male kocky nakrajam bravcove masko, oprazim na oleji, pridam nakrajanu cibulku, papriku, muku,oprazim, podlejem vodou, dam bujon. Podusim, nakoniec pridam trocha kecupu a asi 2 lyzicky kyslej smotany. Spravim k tomu zemiaciky na masle,vzdy mi to krasne zjedla, aj mne to chuti. no uvidim ako to zaberie dnes. 😉

prchalka
autor
18. únor 2010

Zdravím,
my máme zase zpátky noci debilní. Nebýt těch 5ti hezkých nocí, možná by mě to tak nevzalo, ale nějak jsem se namlsala a ted se nemůžu vzpamatovat!! Teď to vypadá tak, že začíná zase brečet do 22h, pak ke mně, motá se, vzdychala celou noc, funěla, jako když vás fakt něco bolí, člověk si tím ulevuje.. a jak začne z ničehonic naříkat, tak mám vždycky šok, hledám dudel, sedá si, padá... A dneska jsme bez otce, že... ☹
Fakt nevím, co mám vymýšlet za hraní, nic jí za chvíli nebaví, jen se po mně válet plnou silou, to je zábava ☹
Tak taky půjdu zkusit něco uklohnit, akorát nevím co.. možná nějakou hustou polívku, takže šlichtu.. zatím všem pá, už 3.den jsem naprosto bez nálady. Ale dobrý, že si teď půl hodinu vystačila sama, odpovídala jsem na inzerát a teď píšu sem, ale už to začíná - kňouránky.. 😝

veronika.h
18. únor 2010

Ahoj holky, my už asi 3.noc spíme jakžtakž, zub žádnej, do pusiny si ale nenechá vlézt a pořád mi tam strká jazyk 😝 😝 . Možná zabraly homeopatika, mám homeopatku, která mi léčí Matýnka od narození, ale uvidíme, jak dlouho to vydrží. MY jsme včera navečer byli lyžovat, bylo to super, akorát Maty spal do 19v kočárku, takže večer usnul až ve 22hod 😝 😝 . Ale bez pláče 🙂 🙂 .
Prchalko a nezkoušíš trubičku do zadečku, když malou bolí bříško? U nás to pomůže vždycky, prostě mu ty hovínka vytahám a je to. Ale je to boj v noci, protože kope a mrví se 😖 .
Já se zase děsím léta, protože máme ložnici přímo na východ a ráno tam je neskutečný horko a světlo, žaluzie a závěsy moc nepomáhají, máme atypický okna a podrovní byt, to se asi nevyspíme tuplem 😝 . Navíc budeme ve věku růstu stoliček, tak se nemůžu dočkat 😖

Ach jo, víc nestíhám, houpačka přestala bavit, tak musím vymyslet něco jinýho

sherry28
18. únor 2010

ahoj ženy: dnešní noc super: spal v kuse od osmi do jedný 🙂 vzbudil se dohromady 4x, ale ani jsem nemusela houpat 😒 stačilo ho položit vedle sebe a udělat pšš 😔 a spal do půl osmý 😀 teď vaříme oběd a po spaní půjdeme ven 😉

gina333:taky jsem vyrostla na vesnici a utíkala do města, jak jen to šlo 🙂 ale nakonec jsem skončila tady ☹ nijak mě to netěší, taky jsem městský člověk 😉 hlavně, že tam je s dětmi kam jít, tady ne, není tady ani hřiště 😅 ještě, že máme kousek zahrádky před bytovkou 😅 ale blýská se na lepší časy 😉 staví se nám baráček v malým městečku 🙂 ještě tak tři roky a bude hotovo 😎

gina333
18. únor 2010

prchalka: chudatko moje, to je uz fakt na palicu, ked je ta nespavost naspat. ☹ Vlovek si mysli, ze uz je pokoj, predsa 5 noci po sebe o niecom svedci a teraz to tu mas zas. A ja som si uz dnes myslela ked som precitala ako pekne ostatne deti spia, ze tu budem sama. Nepisem to preto ze by som to niekomu priala, al fakt si s tymi nasimi prckami uzijeme. 😠 😠

veronika: ja sa praveze na leto tesim, konecne nebude rano tma ked vstaneme. 😉

sherry28
18. únor 2010

ještě jsem chtěla říct, že i ta vesnice má svý kouzlo 🙂 hlavně tady utratím mnohem míň, než jsem utratila s dětma ve městě 😉

cikyta
18. únor 2010

Ahojte.Chcem sa spýtať:
Myslíte , že je to v poriadku,ked má ráno o 8 hod.36 teplotu a už o pol 10 hod 38???
Aj v noci.Do 3 klud a o 3 už bola ako žeravý uhlík ☹
Nieje nachladnutá,len ten zub+spuchnute dasienkatakže to asi bude zo zubu,ale táto kolísava teplota je na nervy.Asi pojdem k dr. zatra.
Ako dlho sa môže teplotovať zo zubku???
Kolko ste vy??? ☹

cikyta
18. únor 2010

Viem,že do 38°C by to malo byť u deti OK,ale u mojej Sisi to OK nieje,lebo horí,nič nevníma,len plače,chce byť stále na rukách...atd

sherry28
18. únor 2010

cikyta:jak dlouho má teploty? 😒 Radši dojdi k doktorovi, aby se vyloučili i jiný možnosti, jinak můj první synek měl teplotu zubům 40°C a týden to trvalo ☹ ale během toho jsme byli na různých vyšetření, aby se právě vyloučili i jiný nemoci

sherry28
18. únor 2010

cikyta:je to týden co moje neteř měla 40°C a doktorka si myslela, že zuby, neudělala žádné vyšetření a poslala ségru s malou domů, ať se přijdou ukázat za dva dny 😠 Ségře to nedalo a jela ještě ten den do Motola, tam jí řekli, že má zánět ledvin a že přijela za pět dvanáct se začínající otravou krve, ležela týden na kapačkách 😢 rozhodně nechci strašit, ale měli by se vyloučit i jiné možnosti pro klid všech 😉

gina333
18. únor 2010

cikyta: presne ako pise sherry, zavolaj dokine. My ked sme raz teplotovali 40-ky, najprv sme si mysleli, ze zuby, potom 6 choroba a nakoniec ked jej vysetrili moc mala zapal a boli sme 4 dni v nemocke. Ved za opytanie nic nedas, budes kludnejsia ked sa porozpravas s doktorkou.

cikyta
18. únor 2010

40°C nemá.Má tak 38,5 približne a trvá to druhý den. 😒
A dakujem... 😉

lehna
18. únor 2010

cikyta- ahojky, a "šestou" nemoc už jste měli? bývají u ní horečky 3-4 ny a pak se děťátko osype. ale taky bych asi zkusila skocit k dr., nebo zavolat

gina333
18. únor 2010

Obed nula bodov ako vzdy 😠 😠 spravila som mliecko a ideme von spat.
Pekny dnik. 🙂