Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
19. únor 2010

tak se ještě vykadil a než jsem ho zapla do pytle, tak byl tuhoň. no jsem zvědavá jak mu to dlouho vydrží.

holky díky za ty rady o krupici a homeopatikách. krupici zkusíme dneska dát a v pondělí skáknu do té lékárny. o víkendu ještě zkousíme metodu vyřvání jestli nebude líp spát. a bude vedle něho spát manžel. tak uvidíme.

prchalka
autor
19. únor 2010

Tak my už máme tatí doma a pojedem na nákup. Malá spala v klidu 1.40, tak super 😉

matova
19. únor 2010

letecky som to prešla ale veľa si nepamätám...
nespravili by ste revíziu ktoré zúbky vychádzajú vašim ďeťom?
ined, prchalka, katzi:,diky za podporu 😉 ☹ , také mám teraz kruhy pod očami, že neviem ako pôjdeme von... ☹
katzi: tak prajem krásny týždeň 😉určite sa ozveš cez bráchu 😉. ano a saxofón-krásny zvuk 🙂
ined:a ty si hrala na aký nástroj?
prchalka: dobre chápem- chceš kúpiť ešte jeden kočiar? 😕 😅
lehna: a malý je po obednom spánku-takom kratučkom v pohode? kľudný? alebo nie? ak nie tak by som asi tiež skúila tie homeo. je to krozné keď ti tak málo spí 😒 . Inak moj prvý brat vraj vobec nespal cez deň asi už od 4mesiacov! mama vravela, že vstával ráno o piatej a chodil spať o 6h,a keď presne nezaspal, tak vraj nevedel celú noc už zaspať 😢to muselo byť fakt hrozné, až sa mi veriť nechcelo, ale spomínal to aj jej brat: že vtedy vravela, že už nikdy žiadne dieťa (a do roka mala ďalšie, a ďalšie a ďalšie)takže behom 4rokov 4 deti 😀 😝 🙄

sherry28
19. únor 2010

tak spánek u mě žádný 😒 to se dalo předpokládat 😅 javascript:addEmoticon('😝','vBody')

ined77: tenhle týden nechodí do školky, máme nepojízdné auto (odešel nám mrazem startér) 😠 snad ho opraví do neděle

matova:taky jsem dala Márovi dneska na plínu 😝 celej den kňučí a visí na mě a furt se válí 😅, nová studie zjistila, že je pro děti do šesti let prospěšné, když dostanou na zadek (lehce samozřejmě) 😉prý pak dosahujou lepších výsledků ve škole a jsou poslušnější 😒 ale u dětí nad šest let, už by to mohlo zanechat negativní vliv

jinak s tím vynucování pozornosti si myslím, že je to všude stejné, ale taky mi přijde, že u nás je to příliš 😅 jemu normálně stačí, když si sednu na zem a koukám na něj jak si hraje 😒 ale běda, kdybych se vzdálila, nebo nedej bože si sedla na židli 😅 to mě hned začne sundavat dolů 😒a když si sednu k PC tak přijde, zasune klávesnici a nastaví ruce, že chce vzít 😀 normální terorista 😅 když ho neposlechnu, tak vůbec nejde daleko pro ránu ☹
když ho držím na ruce, tak mi ukazuje kam s ním mám jít 😨a když se hned nepohnu tak mi tahá hlavu 😅 nechápu kam na to chodí, protože Lukas poslouchá( v mezích normy samozřejmě) 😀 malej diktátor 😅

matova
19. únor 2010

prchalka:aj šimonko má rád hrozno, papá aj s jadierkami a šupkami, ale v jeden deň keď ich papal poobede- tak až večer som si zrazu všimla,že čosi furt žuve aj s cumlíkom! a v puse mal stále šupky 😅 tak pozor 😉 . A veľmi má rád aj sušené-zalejem vriacou vodou a za 10 minút sú mäkké.

kdesi som čítala, že jablká obsahujú nejakú látku,ktorá je dobrá na spánok- možno preto je veľa instantných kaší na kľudný spánok s jablkami. Ale že by toto zaberalo...nie,ani čaje na spanie...neskúsila som ešte čistý čaj z medovky

matova
19. únor 2010

ano, vynucovanie pozornosti je aj u nás,ale zatiaľ nie takým prejavom záchvatov-len visením na nohavici a plačom skôr normálnym...
sherry:skorú opravu auta želám 😉
myslím že ty si písala že si pridala foto,ale kuknem asi až večer,o chvíľu bude spať 1:30...
naši malí sí sú asi podobní-tiež mi určuje a ukazuje kam mám ísť a čo chce..a chce všetko okamžite hneď úplne od bábätka-ja lietam ako divá...a on nevydrží 😢obed navariť je umenie,keď si zmyslí tak koniec,ide preč z kuchyne a hotovo...no škoda rečí ale popravde je to lepšie keď mi už ukáže čo chce,lebo keď to nevedel tak bol oveľa nespokojnejší - niesom predsa jasnovidka že? 😕 😅

matova
19. únor 2010

presne 1:30-čistý Monk 😀 ale som rada,hoci to bolo s jedným znovuuspávaním v polčase, tak pa!
a pekný zvyšok dňa všetkým 😎

lehna
19. únor 2010

sherry- jako bych to četla o našem Štěpánovi o tom vynucování pozornosti. naprosto to samé 😅

matova-jej, tak to by mě asi trefilo, vstával v 5 a pak celý den s ním fungovat 😅 . hrozná představa.
No on když spí tak málo, tak je tak hodinku, dvě takový protivný, pak je celkem v pohodě a od pěti do doby než jde spát, tak je sem tam protiva

prchalka- hroznové víno dávám taky občas. a vypeckovávám. jak byl menší,tak jsem sundávala i šlupku,ale teďka mu to dávám i se šlupkou a v pohodě.
činčily měl kdysi kdysi brácha taky ve sklepě. měl je spíš na chov a prodej, než na mazlení. měl jich kolem 20ti. to mu bylo asi 15 jak je měl, teď je mu 25🙂

lehna
19. únor 2010

jo a v noci přebalujem ,když cítím,že je hodně počůraný, nebo než mu dáme mlíko, tak ho manža přebalí.

lehna
19. únor 2010

matova- taky mi občas vytečou nervy a na malého řvu. hlavně,když neví co chce. nejdřív chce něco podat,pak to zas chce zpátky a furt tak dokola. někdy se prostě neudržím a okřiknu ho. taky mě to pak mrzí,ale ono to nějak nejde se pořád usmívat 😒

prchalka
autor
19. únor 2010

matova: Ne, já už kočár mám (celkem 3) 😅 😅 A je tvůj bratr i po tom nespaní "normální"? Žádné následky, deprivace? 😕 Jestli jo, tak nás to nemusí tak trápit a možná nám taky vyrostou normální děti 😀 Nebude to nějaké rodové? 😝 😝
A dneska jsme koupili moc moc ovoce, kiwi, mandarinky (jablka 2 kg 😀 😀 ), atd.. hrozno jsem zkusila teda, snědla krásně, šlupky si určitě nikam neschovala 😀 Avokádo stále nemáme. Meduňku jí dělám, třeba včera a dnes, ale výsledek.. no nevím, nevidím 😅
sherry: Takže řezat, jo? Dobře 😅 Jo, když si sednu na židli, tak z toho má taky záchvaty, hrůza!
A ano, děti nevědí, co chtějí, bohužel, u nás je to taky - sedím u stolu, chce na mě, vezmu jí, svíjí se, dává nohy na stůl, chce dolů - díky tomu se taky nedávno zinkla do brady, protože jsem povolila, nedržela jí silou a sjela.. 🙄

prchalka
autor
19. únor 2010

Jak to tahle mamka dělá? Obdivuju!!!! https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

ined77
19. únor 2010

holky u nás spánek 2h 🙂 .
reagovat už moc nestihnu,valím si koupit boty a dárek matýnkovi k svátečku 😵 .
kluci si spolu hrají 😀 .

prchalka 🙂 ...ten kočárek neznáma,ale ty barvy zajímavé teda 😀 ...hlavně ta fialová 😕 😅

sherry 🙂 ...aha,tak to jo 😉 .tak ať se brzy dá autko do kopy 😉 .

i matýnek neví co chce,někdy A i Z špatně 😖 ...

tak zatím všem pěkné odpolko a pá 🙂
tady teda pěkně prší 😅 ,ale aspoň se smyje ta špína 😉

ined77
19. únor 2010

prchalka 🙂 ...taky bys to musela zvládat 😉 .musí to být ale záhul to jo 😨 .
ale co už že 😅

gina333
19. únor 2010

Ahojte 🙂 🙂

tak ja uz som konecne doma. Dnes sme mali rozbehany den koli karnevalu. Natali je este v tanecnej, maju dnes dlhsi trening, lebo idu v nedelu na sutaz do Ciech. 🙂 🙂 Sophi poo spala 2 hodky, som rada, len mam strach ako ju uspim o osmej, to sa jej vobec nebude chciet este spinkat. 😒 😒 Zas nejedla nic, len to mlieko chlipe z flase. Tak sa tial majte krasne, idem vas docitat. 😉 😉

gina333
19. únor 2010

pridala som fotečky 😉

ined77
19. únor 2010

kluci se koupou,tak ještě rychle píšu 🙂 .
boty jsem koupila,matýnkovi dárečky také...míchačka(auto) a kufřík na knížky 🙂 .taky telefon,ale ten už dostal,chtěla jsem mu udělat radost 😅 .
ještě jsem stihla upéct brusinkový koláč k snídani a už jen doufám,že malý brzy usne 🙂 😝 .
už je celkem protifka.

matova 🙂 ...doufám,že už je lépe 😵 😵 😵

gina 🙂 ...holčičky jsou moc pěkné 😵 .a držíme palečky at jsou holky zlaté v neděli!!! 😵

pěkný večer všem a ..... 😔 😵
pááá 🙂

matova
19. únor 2010

Ahojte, u nás sa spí. myslela som že to potiahneme dlhšie, keď išiel spať neskôr a týmpádom sa aj zobudil neskôr ako inokedy, ale klasika. možno o pár minút dlhšiie - spí od 18:40. Poobede sme už vonku neboli, chcel sa hrať, medzitým papať, potom piť, hrať , vaňa, papať....až do skorého večera 🙂.
Idem si pozrieť konečne nové fotky. ja som dnes tiež trošku fotila,ale kým to spracujem...

Zajtra tu nebudem, ideme do mesta doplniť zásoby pre Šimonka (aj cumlíky- zas jeden rozhrýzol) 😀, takže až večer 😎

jedna známa mi spomínala, že má kamošku ktorej dieťaťu išiel prvý zub v 2 mes. a všetky z. narástli do 1roka 😅 🙄

lehna: tebe sa ani nečudujem keď zakričíš,nemáte tam nikoho kto by pomohol...a malý fakt hrozne málo spí aj vnoci 😢
prchalka: no myslím si že brat je bez následkov 😀 😀 😀 😨 Ale on má toto neposedníctvo v povahe,je rozbehaný na všetky strany,rýchlo sa nadchne a všetko chce hneď vyskúšať...mama vraví že už ako malinký bol hrozne zvedavý,nosila ho v perinke a ukazovala obrázky v časákoch 😅,nespal a ležeť len tak nechcel asi...ale vraj mal aj koliky, tak možný súvis s týmto tiež. A dedičnosť- možná-jeho prvá dcéera je nezmar, nechce spať a 😕 le probl.pri zuboch nemali vôbec 😕). Druhá by aj spala ale popri prvej nemá šancu 🙄musí tam to byť des 😒
ined:áno,už je zas lepšie,ale riadne som si zabulila. A Matýnek má sviatok? alebo bude mať- asi Rok a pol ? 🙂

matova
19. únor 2010

sherry:fotky-super snehuliaci! ja som si teraz uvedomila,že vlastne nemáme žiadne foto v snehu ani pri snehu.. .😅
gina: pekne vidno na dievčatách ako sa majú rady 😉 a nech si Natali nasúťaži užije 😉
prchalka:ešte som zabudla pripísať, že to bude isto hlavne povahou- lebo druhý brácho údajne vkuse spal a bolo ho treba budiť aj na papanie 😅. tak to by sa nám asi páčilo. A taký kľuďas je doteraz 😉

gina333
19. únor 2010

ined: taky brusinkovy kolac mozem aj ja, zajtra chystam upiect jablkovy, uz som davno nerobila. 😉 Teraz som si vsimla, ze si zo Zlina, tak Natali o tyzden idu do Zlina na sutaz, nahodicka co?!! 😵

matova: aj mojej Nati tak vysli zuby, bolo to super, ani vo sne ma nenapadlo, ze pri Sophi sa takto natrapime. 😒 A nakup daco pekne zajtra aj na seba, mne to vzdy zdvihne naladu. 😀 😀

Aj my sme uz okupane, idem ju troska unavit, nech com skor zaspi. 😵 😵

sherry28
19. únor 2010

u nás se spí 🙂 ale Lukas furt něco vymýšlí a dneska je nějakej živej 😖
matova: nám lezou špičáky(trojky)vypadá to na všechny 😅 ale jsme bez teplot a rýmy 🙂

sherry28
19. únor 2010

matova: také jsem ze čtyř dětí 😉 jsme dva roky po sobě přesně 😀 a ta nejmladší sestra se už prý se zubem narodila 😨

gina333
19. únor 2010

Aj my uz spime 😵 uvidim dokedy, idem sa pomenovat Natalke, krasnu dobru nocku vsetkym. 😵 😵 😵

prchalka
autor
19. únor 2010

Tak u nás uloženo ve asi 20.10 - asi rekord 😉 Možná posunem koupání zase o několik minut dřív, protože i večer kolem 7h je už na ní vidět někdy únava a zívá 😕 😕 Docela čudné 😅 😅
Jinak vám popíšu naši večeři. Když teda chce jíst sama, nakrájela jsem jí chleba na kostičky, namazaný a na tom šunka nebo sýr. Ona oďubovala jen ty vršky, tak to jsem řekla, to teda ne, budeš jíst i chleba a že jí budu dávat do pusy - néééé záááchvat! Tak jsem jí vzala talířek - néééé záchvat! Čekala jsem, až vychladne, šla na zem, řéééév strašnej! Zkoušela jsem i když ke mně přišla, ale nechtěla, zase ještě větší řéééév! Mezitím jsem pověsila prádlo. Šla za mnou a řvala, sedla si na sedačku v pokojíku, ale za chvíli jí to přešlo a začala si hrát, odešla jsem do kuchyně, za mnou a zase řééév! Zkusila jsem, jestli si to rozmyslela, při pohledu na kostičky zase řéééév 🙄 Nakonec po víc, jak půl hodině vychladla a kostičky snědla na vidličku! Néé, jako to jsou pochody! Nakonec jsem jí dala ještě pár piškotů, aby teda neměla hlad, protože pár těch oždíbaných kousků jsem snědla já, ale je to teda záhul, ale nebyla jsem vzteklá, prostě v klidu, za chvíli to to dítě asi přestane bavit, ale při jídle mě to teda naštvalo, už žádné kostičky a bude pěkně kousat ode mě!!
Tak uvidíme, jak noc. Mějte se co nej.. 😔

sherry28
19. únor 2010

gina333:krásný kostýmek a jasný malá nesmí být pozadu(tak mašle to jistí) 😉

sherry28
19. únor 2010

a jinak my už jsme byli vzhůru, takže to schyluje zase k dramatické noci 🙄 ale jestli bude taťka ve dvě ráno koukat na hokej (my+lotyšsko), tak mu ho tam strčím 😝 😀

matova
19. únor 2010

ženy- fotky sú in
prchalka: to sú teda jedacie postupy a ječacie pochody 😀 😝. Ešteže u nás "bábätko" zatiaľ väčšinou kŕmim lyžičkou 😉
sherry: 😀 . u nás som najmladšia ja.

sherry28
19. únor 2010

matova. my jsme tři holky a kluk, brácha je nejstarší a pak já, Bára a Markéta 😉

sherry28
19. únor 2010

a dneska si řikám, že ta naše máma musela bejt chudák ☹ já bych asi zešílela 😅 stačej mi ty dva bohatě 😀

matova
19. únor 2010

sherry:my sme jedna baba a traja chlapi 😀