Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
21. únor 2010

ženy tak už spíme, ale já vám musím něco říct 😀 my jsme se malýmu teď před spaním strašně nasmáli 😀 on chodil furt do pokojíku a zpátky k nám na chodbu a tancoval (tak, že měl pokrčené nohy a výraz v obličeji a házel rukama)tancoval na písničku královské regé umba um 🙂 tak jsme s úžasem stáli (asi 25minut) s MM a Lukasem na chodbě a pozorovali ho a po nějakém čase nám přišlo divné, že hraje celou dobu jedna písnička, tak jsme ho pozorovali, když šel do pokojíku co tam dělá 😨 a on tu písničku vždycky pustil znova 😀 a šel s pokojíku s rukama nad hlavou a zpíval šeptem umbaba um.... já jsem mu totiž tuhle písničku pouštěla, když mu bylo 6 měsíců a měl rýmu, tak seděl v autosedačce a já ho rozveselovala tím, že jsem kolem něj tančila a zpívala mu jí. A on teď tančil jako já tenkrát. V životě by mě nenapadlo, že to na něj mělo takovej dojem, že si to v tý hlavince zapamatoval 😀 to jen pro zasmání

a uspávání?super, kluci se vykoupali spolu a malej rozdal všem pusy a šel spát dobrovolně 🙂 ale on mi teď usíná celkem dobře, ale horší je noc ☹ On teda nebrečí, ale povídá si (Ťapy ťap...)a nechce spát, třeba i hodinu 😅 já nemůžu samo usnout protože se bojím, aby nespad neb něco... ☹

matova
21. únor 2010

ahojky ined 🙂
s tou kaviarňou si mi narobila chúťky 😅 . aaaa fixy už matýnek vyskúšal 😀 .....aha tak nakoniec aj ty si s tou kávou zostala len pri vízii jej príjemného pitia 😒 😀 .. ja takto pijem tú rannú- popri krmení sa snažím čo to zobnúť a kávu nakoniec len do seba vylejem, lebo on sa dožaduje okamžite keď sa naje vybrať zo stoličky a nazad hore sa hrať 😠 😅

ined77
21. únor 2010

prchalka 🙂 ...malá je fakt pěkňoučká 😵 .s nánožníkem..co koupit nový např. od emitexu?mají ''letní'' i ''zimní''.rozměry nevím,to se musí zjistit 😉 .
já mám do kočárku fusak emitex,jinak používám deku,nánožník jsem měla snad jen 2x,přišel mi spíš na okrasu 😅 .ale mám samozřejmě jiný kočárek.jen vím,že ty emitexy jsou takové ...ty jo.5 minut přemýšlím nad výrazem...prostě se hodí kamkoliv 😉 .fakt už mi asi krní mozek 😒 .
nám 4zoubky lezou pomalu také,nicméně máme asi malý pokrok 🙂 .pravá horní má venku jednu stranu myslím celou,druhou kousíček,ale víc jak špička a na levé horní je kousíček na obou stranách 🙂 .

gina 🙂 ...tak pěkné,aspoň tak 😵 .matýnek dnes také usnul v celku rychle,hned jsem si ho přitulila a i přesto,že nad námi madam vysávala 😠 ...v 19.15,přitom jsou doma celý den...za chvilku vytuhnul 🙂 .
s jídlem také vymýšlím,bojuju a řekla bych spíš marně 😒 ...večer teda kaši snědl z 90%,ale odpoledne odmítl ovoce,nakonec chtěl jogurt,u kterého dělal zprvu i tak cirkus... 😅
ale tak,fakt buďme rády že jsou prckoví zdraví 😵 ...včera jsem zkoukla téma epilepsie a fakt se mi chtělo brečet...tam teprve před maminkami smekám 😢 ,nevím jestli bych tolik unesla...no,musela bych vím,ale 😢....

matova 🙂 ...spinkáš 🙂 ?
tak rychle neničí dudlíky ani matýnek 😀 .resp.zůstalo u toho jednoho,řekla jsem mu totiž,že pokud rozhryže další,už jiné kupovat nebudeme 😀 .že by tomu rozuměl? 😕 😀 ...

prchalka
autor
21. únor 2010

Naše uspávání taky paráda! Dala jsem ji uhoupanou do postýlky, nesu dolů flašku na vymytí a slyším řev, seděla jsem u ní asi 15 minut, ale to bylo furt sem, tam, sem, tam, nohy ke stropu a za hlavu, mačkání mých prstů, ale... seděla jsem na balonu, hlavu opřenou o postýlku a ani jsem se nehla! A vytuhla, ale teda toto jsem nečekala, takže místo dříve usnula až 20.30! No uspávat tak brzo jako vy, tak to bychom vážně nezvládly!
všechny: Ano čorízo je zlatíčko a panenka - na fotkách... Její druhá přezdívka je Chucky www.figures.cz/1-Chucky%3A-Bride-of-Chucky-Acti... Mám důkazy, jestli je chcete vidět 😅
Mažu spát! Všem radši vůbec nic... 😔 😔
matova: Hezký fotky jste udělali a tatínek je tam taky, jo?? 😅 😀 A ten velký cumel je ten neklouzavý? 😀
ined: Dobrá story z kavárny! Já bych měla spálený jazyk, jak se znám 😝
sherry: Umělecké sklony 😉 To je super, že si zpíval.. borec!

sherry28
21. únor 2010

prchalka: chucky 😀 😀 😀

sherry28
21. únor 2010

holky loučím se, hrajeme dnes s rusáky jdu koukat, tak pa a dobrou:* 😉

ined77
21. únor 2010

sherry 🙂 ...jéééé,to je pěkné 😀 .matýnek tancuje tak,že pokrčí nožičky a točí trupečkem a ručkama 😀 .
akorát teď máme malý problém,koukali jsme na večerníček-medvědy...a už není že,je rákosníček a to teda nee 😅 .nemůžu mu zaboha vysvětlit,že už nejsou,je zhrzený,trpí 😅 ...ale všude,kde je malinká zmínka o medvědech zašne pohupovat tělíčkem ze strany na stranu,brum,brum,brum,o čem se zdá medvědům 😀 ...je mi ho tááák líto.musím to splašit na dvd 😉 .
ale že si to mareček tak pamatuje je obdivuhodné 😵 .a že si to umí i sám pustit 😕.já jsem se dívala na ty tvé fotečky a on vypadá opravdu starší...a určitě to bude starším sourozencem.v nemocnici se mnou bya paní s o 1,5m starším chlapečkem,ovšem 4 dítě a s matýnkem to bylo v něčem nesrovnatelné...prostě byl vidět vlvi sourozenců 😉.ačkoliv dle mého je matýnek i přesto,že mluví fakt málo asi na svůj věk hodně vnímavý a velice rozumí hodně věcem,akorát prostě nemluví...říká máma,bum,bác,kakat,kokodák...pak něco jako se seš 😀.
já jsem malému dřív zpívala,pořád,při všem a všude,dokonce ještě v létě při obídku např.na koupališti 😀 .
byla jsem atrakce,v poradně mě se zájmem poslouchaly i jiné děti 🙄 😀 .
trošku mě mrzí a to už odbočuju,že i přesto,že s ním od malinka opravdu při všem komunikuji,mluví fakt málo 😨 .nebo ne mrzí...ale ,prostě jiné děti v jeho věku mluví většinou daleko víc 😅 ...

matova 🙂 ...no,moc jsme si to neužili.pak jsem i litovala,že jsme tam vůbec šli a obsluze se při odchodu omlouvala-celá já 😒 .
už se těším na teplo a na zahrádky,kde bude dětí víc a nějaký ten výstup zmizí v davu 😉 .

ined77
21. únor 2010

prchalka 🙂 ...fůůůj,to snad ne,chucky je snad nejškaredější hororová postavička co znám a že jich znám 😅 .
čorízo je proti tomu miláček 😵 .
nám každý kdo matýnka vidí,říká,ježiš,to je zlatíčko...jak je hodný a že vůbec nepláče a nebojí se... 😅 .takový miláček ani neumí zlobit 😅 ...každému říkám,že mu ho na půl dne půjčím a on rád vrátí 😀 ...ale co...
jo,zážitek super,zase s ním dlouho nikam nevlezu 😅 😝 ..např.poprvé nakoupit jsem se sním dostala až v 6-ti měsících a samozřejmě za řevu 😅 ,jsem zvyklá 😉 .
s těma prstama...mates mě začal v poslední době normálně bít 😕 ...příklad:
vzteká se,něco mu nejde...lehne na zem,brečí...vezmu...říkám...ale co je zlatíčko?bla bla bla...a on...plesk mě po tváři 😕 ,pak se zarazí,čeká evidentně na reakci...a zase...co mám dělat?mám ho plelkonout také,nebo to nechat být ☹ ?fakt mě tím štve...vždycky mu říkám...matýnku 😠 ...to bolí,to se nedělá...tobě to také nikdo nedělá a on,zase chvilka ''přemýšlení''a plesk 😠 😨 ...je to ořežproutek 😖 .

sherry 🙂 ..taky se jdu už koukat 😉 .matýnek sice už kňoural,ale snad ještě chvilku vydrží 😉 .
ČEŠI DO TOHO 😀 .
matova,gina...omlouvám se 😔 😵
všem... 😵

ined77
21. únor 2010

nooo,pěkný začátek 😖 😖 😖

ined77
21. únor 2010

téď mě ještě napadlo...že kdyby se tady někdo jmenoval lenka 🙂 ,tak že jí přeji vše nejlepší 😵 .

ined77
21. únor 2010

sherry 🙂 ...jaký máte nakupní vozík??? 😕 dáš mi prosím odkaz 🙂 .to by našeho prďolku také určitě moc bavilo 😀 .on je rozený nákupčí,co jdem kolem obchodu,musíme vejít 😀 .

lehna
22. únor 2010

Dobré ránko,
no dočtu letecky trošku později. u nás noci od pátku lepší, necháváme ho prostě usínat samotného. dva dny to bylo v poho i v noci. dneska to bylo trochu horší. probudil se už v 22,30h a do 23,30 byl pořád vzhůru. pořád čaj, dudlík, fňukání. tak jsme dali mlíko a za chvlíli usnul. pak probuzení ve 2,10h a do 3h jen řval a řval a sedal si, tak já vždycky položila, dala dudel, on zas vyplivl dudel, sedl si a řval. tak jsem přebalila, pak usnul asi za 15minut,už spíš asi neměl sílu. probudil se až v 6.59h 🙂. sice nejsem moc vyspaná,ale noci jsou celkem lepší. uvidíme jak mu to taky vydrží,že?

a trojka už je v dohledu, za chvíli se prořeže 😉 .

a Ined- děkuji za přání k svátku 😵

gina333
22. únor 2010

Dobre rano vsetkym,

tak mi sme mali fajn noc. Zobudila sa klasika o 22:00, to som ju kusok ponosila, spala do 2:15, spravila som jej mliecko a potiahla to do 5:00, zase mlieko a budicek o 6:30: Takze celkom to slo. 😉

prachlka: veru aj ja mam obcas pocit, ze moja mala je Chucky 😀

matova: pekne fotos, to musite byvat na Orave alebo na Kysuciach ked tam mate este tolko snehu. 😉

sherry: aj Sophi si potanci, ked posuje hudbu, a hlavne sa strasne nasmeje ked Nati doma trenuje, to sa nevie na nu vynadivat, ide sa pucit od smiechu opica jedna. 🙂 🙂

prchalka
autor
22. únor 2010

Dobré ráno,
my jsme se s MM uložili ve 22 a ve 22.30 už jsme jí slyšeli 😝 🙄 Průďa! Šel k ní, ale za 2 minuty už ji nesl na postel a lehl k ní. Usnula, ale probrala se 1.30 no a bečela, tak jsem k ní šla já, jenže než usnula, tak motačky, pak před 5h na mlíko a po něm taky motačky.. Ona fakt potřebuje mrtě prostoru, postýlka je prostě klec a to jí nebaví. Vstávání 7.15!
Čakinu vymyslela švagrová, no já vám tam tu fotku pak hodím, abyste porovnaly 😀 😀
lehna: Tak super, hlavně, že vstával až v 7, to je gut 😉 😉
Jdu přebalit, přišla ke mně a zavání 😝 Zatím pá..

ined77
22. únor 2010

dobré ránko 🙂 ,
u nás noc fajn...ve 22h šel ke mně a spali jsme s malýma chviličkama kňourání až do rána 🙂 .
budík v 6.30 🙂 .
pěkné ráno všem 🙂

sherry28
22. únor 2010

ahoj ženy: taky je u vás od rána tak krásně slunečno? 🙂 , fouá tam sice studenější větřík, ale sluníčko má už taky sílu a koukala jsem jak má být příští týden až 9°C 🙂 teď už letím, dělat snídani klukům, auto ještě není opravář nevolá, tak snad už do zítra bude, mají ve školce zítra karneval 😅

ined77
22. únor 2010

matova 🙂 ...úplně bych zapomněla 😅 ...pěkné fotečky 🙂 a šimonek jaké má obr rukavičky 😀 ...to u nás nehrozí,matýnek by raději zmrznul 😅 .

gina333
22. únor 2010

Aj u nas krasne svieti slniecko, uz aby sa roztopil sneh 😉 😉 Natalka ma jarne prazdniny, este spi, prisli vcera az o pol desiatej. Asi bolo nieco vo vzduchu, ked nam deticky tak dobre spali. 😉 😉 😉

sherry28
22. únor 2010
sherry28
22. únor 2010

ined77: je z hračkárny na netu hvězdičkanova, kupovala jsem tam veškeré hračky pro děti k vánocům 😉

sherry28
22. únor 2010
ined77
22. únor 2010

sherry 🙂 ...moc děkuji 🙂 .to se bude matýnkovi líbit 🙂 .určit mu ho objednám.
tu sekačku jsem kdesi v obchodě viděla,ale košík je lepší 😉 .a bude další prostor pro hračky 😀 .

gina 🙂 ...i u nás je krásně 🙂 .sníh ještě sem tam je,ale nic velkého 😉 .už jsem si dnes říkala,že bych se šla podívat na nějaké okenní jarní dekorace 😀 .

sherry28
22. únor 2010

ined77: sekačku máme taky, tu dostal zase Lukas 😉

gina333
22. únor 2010

sherry: paradna stranka na tie hracky. Moja Sophi by taku sekacku tiez ocenila, aj ten kosik je fajn, len neviem ci sa to aj k nam da objednat. 😉

sherry28
22. únor 2010

gina333. to nevím, ale zkus tam napsat jim na meil, oni ti odpoví 😉

prchalka
autor
22. únor 2010

Jéé, nákupní košíček 😀 Tak to už by náš tatínek nevydejchal. Poslední, co jsem jí objednala, je molitanové křesílko a tím končím!
Čakina je v albu!

ined77
22. únor 2010

prchalka 🙂 .... 😅 😅 😅 ,tak ano,musím uznat,že určitou podobnost shledávám 😅 😅 😅

gina333
22. únor 2010

prchalka: tak to je teda andilek 😀 😀 😀

prchalka
autor
22. únor 2010

Tak hlásím, že už i my máme problém s jídlem.. ☹
Ráno snědla kus sladké houstičky, což se mi zdálo celkem normální, dopol jsem jí zkusila dát puding včera vařený, tak to kupodivu docela snědla a oběd - 3 lžičky a víc nic. Tak jsem zkusila mlíko, slabých 60 a nechtěla.. achjo! Na zubech nález stále stejný, ale je to asi tím, protože podle mě by jinak jedla! Nezbývalo, než jí dát spát, uvidíme na jak dlouho.. 😖 😖

ined77
22. únor 2010

tak spinkáme,od 12h 🙂 .
dopolko jsme byli 1,5h venku a odpoledne jdeme zase,parádní počasí...+5 a sluníčko 😀 .už je mi v té zimí bundě horko 😀 .
koupila jsem ve slevě malému pyžamko,z 250 kč na 90 🙂 .to se dá 🙂 .
byli jsme na poště a v parku,tak se pocárali 🙂 .
matýnek je dnes fakt hodný,musím ho vynachválit 😵 .

prchalka 🙂 ...jako chucky se ale tváří většina dětí při vztekání 😀 .máte to dobře zachycené 😀 .v takových chvíích nemám na focení ani pomyšlení 🙄 😀 .

matova 🙂 ...???