Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
2. bře 2010

prchalka: ozaj všetko najlepšie k čorízo 1 a 5 mesiacov 😵 . My sme mali 28.2. 😉
šmakoun- pozrela som to- u nás som to ešte nevidela. A to je ako syr alebo skôr niečo ako seitan- čistá bielkovina získaná z múky??? 😕 . Fakt čumím. U nás sú tu ak akurát dve sk firmy (aspoň čo tak vnímam) ktoré vyrábajú sójové mäso a tofu. Inak prdík. To som vždy pozerala keď raz za pár rokov došiel strýko z Prahy a priniesol všakovaké vege výrobky.........V Prešove po revolúcii vznikla jedna vegetariá. jedáleň a asi do dvoch rokov bolo po nej - čistý krach. A doteraz tam žiadna nieje- úplná mizéria 😢 .

gina333
3. bře 2010

Dobre rano,

matova: super, ze ste u doktora pochodili dobre. 🙂
Tuto noc spala celkom v pohode, bola hore o 01:30 aj 4:30. Jasne, ze s mliekom, ale zobudila sa aj pred siestou, podarilo sa my ju ale nastastie uspat, este spinka stale. 😉 😉

Co sa tyka tej vegetarianskej stravy, tak ja obdivujem kazdeho ktosa dokaze vzdat peceneho kurata, klobasky a spol. Isty cas som sa stravovala podla Bukovskeho,ale som schudla a kedze to ja nastastie nepotrebujem sekla som s tym. Nejak sa neprezieram, nejem mastne a tak, ale bez maska asi by som nemohla byt. 😉 😉 😉

jarus1
3. bře 2010

,dobré ránko, maminy 🙂
dnes sme spali klop klop od 19,30-6´,00 🙂 teda malá tak spala...3,15 sa začala mrviť a mrnčať, ale ani si nesadla, zaspala opäť,ale ja som už nemohla spať...asi je to dôsledok dvoch predchádzajúcich nocí, ale som rada, že tak spinkala 🙂 hned je den krajší 🙂
pekné ráno a pekný dní všetkým detičkám 😵

gina333
3. bře 2010

jarus: perfektne, vidis konecne si sa dockala aj ty 🙂 🙂 🙂

sherry28
3. bře 2010

stále malý spinká 🙂 v noci byl vzhůru asi 5x ale ne nijak dlouho, vždycky za chvilku hned usnul, takže tato noc o mnoho lepší než ta předešlá 🙂 nechala jsem ještě dnes Lukyho doma a zítra už pofrčí do školky, myslím, že i Mareček na tom bude dnes lépe(koalka nám hodně pomáhá) 😉 koukala jsem na počasí a moc mě nepotěšili ☹ příští týden v noci mrazy -12°C už o víkendu to začne a skoro celý týden takto 😅 my čekali jaro a zatím přišel mráz 🙂

gina333
3. bře 2010

sherry: fajn, tak ste dobre natom aj vy. 😉 Co je ta koalka???? Co sa tyka pocasie, tak u nas v noci snezilo vsetko je biele. 😠 😠 😠 Uz bol taky krasny jarny cas, teraz zase toto, aj je dost zima. Idem volat dokine, ci mame prist.

prchalka
autor
3. bře 2010

Jsem uz totální magor, při přihlašování jsem se vyplnila jako "dobré ráno" 🙄 No nic..
Dnes motačky, bez mlíka a vstávačka v 6.
MM ráno říkal, že se ani neptá, jak bylo, že ty její motáky slyšel přes chodbu v druhé místnosti 😖 😝 No, mně to dneska ani nepřišlo, protože po předešlé probděné noci jsem sem tam chvíli spala, takže pro mě lepší, než včera.
Od půl 7 peru, snídošku docela jedla a dopol asi vyrazíme s kočárem pro ty čípky a trochu ven.

gina333
3. bře 2010

Tak k dokine sa neide, odlozime to o tyzden. Som rada, je vonku dost snehu a dnes ma aj tak nema kto zobrat na aute a v tom snehu na druhy koniec mesta sa my nechce. 😉 Ideme ranajkovat, krasny dnik zatial. 🙂 🙂

prchalka
autor
3. bře 2010

sherry: Co je Koalka? To pomáhá?
jarus: Já už jsem tak přetažená za toho půl roku, že než já usnu, ona se mi vzbudí, takže fakt fajn. No a když už spí celkem dobře, já se třeba budím a nemůžu zas zabrat 🙄
matova: Myslím, že Šmakoun jsou jen bílky, nic z mouky. Kupovala jsem dřív, když jsme bydleli ve městě a měla jsem ještě takové záchvaty zdravého stylu. Ale i teď si neodepřu návštěvu zdravé výživy, když se do města dostanu, ale to pak nevím, co si mám koupit dřív 😀 Malý tam vezmu křupíny (jáhlové nebo rýžové) no a sobě sem tam něco a hlavně i pečivo, když je, tak je fajnový 😝 Sice už nejsem vegetarián, ale maso stále nemusím a kuřecí už nemůžu ani vidět. Když jdu do restaurace, maso si nikdy nedám, možná tak 1x za 10 let. Každý mi proto nadává, proč si nedám něco, co doma nemám.. Já radši brokolici a ostatní kytky 🙂

prchalka
autor
3. bře 2010

gina: Ještě sníh? Tady už je krásně čisto 😕

ined77
3. bře 2010

ahojky 🙂 ,
tak jen v rychlosti vám jdu povědět,že dnešní noc u nás ba naprostá katastrofa ☹ .
norování,vrtění,kníkání,pláč ☹ ...budík v 5h 😔 ...matýnek mi začal skákat po hlavě 🙄 .
tak jdee pouklízet,pak sváču a vyvětrat se.od zítra má být nad ránem až -8 a přes den jen okolo 0 😖 ,až do konce týdne,chjo ☹ .
ale jinak všem pěkné ránko 🙂

matova 🙂 ... 😵 😵 😵 ,mám vééélikou radost 😵 😵 😵
po o se snad ''sejdeme'' 😉 🙂

lehna
3. bře 2010

Dobré ránko,

tak u nás od usnutí v 19.37 do 23.30 bl vzhůru asi 5x, pak klid do půl 4,pak vstávačka v 5.30 😖 .
nevím nevím,jak vdrží do oběda,asi dnes půjde dřív a do večera mě asi klepne.
Nevím jestli mu jdou nějaké zuby, či co. prostě tu papulu neotevře ani za nic.

no a zae se po mě plazí,tak zas jdu, ach jooo....

katzi
3. bře 2010

ahojte,

taky se hlásím s referencí o naší noci: šlo to. poprvé v 23.30 - jen dudel, pak v 2.15 - to už šla ven z postýlky, chovala jsem, nemohla usnout, tak jsem se naštvala a už ve 3.00 dala mlíko. A od těch 3.00 - 7.00 v kuse. Takže jsem jako rybička 🙂

Matova: super, že jste včera dopadli oba OK!

Já dnes budu až večer - jdem teď nachvíli zas mrknout ke kamošce na malou Terinku, pak do města na nákupy - DM-ko atd.

Všem přeju prosluněnou náladu celý den 🙂

sherry28
3. bře 2010

gina333, prchalka: koalka je eukalyptová mast na průdušky pro děti od jednoho roku, maže se na hrudník a látky se postupně uvolňují a malej je inhaluje, zároveň zahřívá průdušky 🙂 bez ní se u nás žádná rýma neobejde, krásně usnadňuje dýchání 🙂

prchalka
autor
3. bře 2010

katzi: Ty provokatérko, jsi tady na tom snad ze všech nejlíp 😉 Že tys navařila krupici? 😀
sherry: Díky za info o mastičce 😉
lehna: No neboj, my se poslední 2 noci taky krásně vyspaly 😅 Soucítím.. 🙄
Děti vstávají čím dál dřív.
My teď koukáme na školku a přitom se láduje vínkem. No a kolem 10h vyrazíme ven..

sherry28
3. bře 2010

dá se koupit v každé lékárně stojí asi 60,- a jen dodám první noc jsem ji nemohla najít, tak proto taková katastrofa, včera po použití super určitě je u nás znát její účinek, Lukášek zase používá Mucoplant balzam asi 70,-(to je to samé, pro děti od dvou let)

gina333
3. bře 2010

sherry diky za tip na tu masticku, dnes pojdem aj tak do lekarne, tak sa nato popytam 😉

sherry28
3. bře 2010

gina333: chtěj koalku baby, má modrý obal, je pak ještě zelenožlutá a ta je pro starší děti 🙂 http://www.samoleceni.cz/8594002951405/hbf-dets...

prchalka
autor
3. bře 2010

Jé, ta Koalka má podobný obal jako Pupík na prdíky, že by to bylo od stejné firmy?
Jinak než jsme se vykopaly ven, tak se nám staly 2 karamboly, což asi radši popisovat nebudu. Zkrátka než jsem strojila sebe a jí, tak jsem byla orosená, rozcuchaná a psych. zdeptaná 😝 Venku jsme byly 3/4h byla fakt docela kosa, klidně na čepici, kterou jsem neměla 😅
Spíme od 11.30, byla hotovson už o půl 10 a před obědem se ještě párkrát svalila - to je tak, jak děti už roupama a únavou nevědí, co dělají 🙄 😖

gina333
3. bře 2010

My uz nastastie tiez spime, celkom sa vycasilo, sneh je roztopeny aj slniecko sem tam vykukne. Kocaruje ju Dedo, idem sa najest, pozmyvat podlahy, zehlit. Dufam, ze postiham, kym vstane. 😉 😉

ined77
3. bře 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se spinká od 11.45 😔 ...byl už k.o. a veliká protifka ☹ .
ale obídek snědl celý...zeleninová pol.s nudlemi a krůtí maso s br.kaší 🙂 .
dnes jsem už myslela,že ho roztrhnu...uklízela jsem se a totálně bez konce.jen chodil a vše roztahoval a rozhazoval 😠 .nakonec dostal i na zadek,protože ve vzteku se snažil strhnout naschvál prostírání ze stolu a to už jsem fakt neunesla 🙄 .no je dnes fakt podrážděný,protifka a taky unavený,chudáček,taky po té noci ☹ .
a já dnes ještě dostala ms,takže nálada je samozřejmě''výborná''.
a to jsem chtěla dnes vyzkoušet s matýnkem to cvičení,ale je mi zle,takže to nechám na příští týden 😉 .
zítra se jdu mrknout do našeho mc na burzu jarního dětského oblečení...potřebuju pro malého bundičku a asi i něco ''na lítačku'',tak snad nakoupím 😉 .

gina 🙂 ...jejda,no jo,pořád se vyhrávat nedá ☹ .ale ona je určitě šikulka a brzy se s tím srovná 😉 .
u vás je ještě sníh,jejda 😕 ...já jsem tak ráda,že už je to tady pryč 😅 .dnes tu máme sice chladno,ale sluníčko,takže to pořád přece jen vypadá jarně 😅.

sherry 🙂...taky děkuji ta tip 🙂 .odpoledne se na tu mast půjdu zeptat do lékárny.u nás se na 100% užije.
ta předpověď počasí je hrozná ☹ ...takže fusak ještě v kočárku ponechám 😒 .

katzi 🙂 ...super noc 🙂 .úplně jsem to cítila v kostech,že to po té vaší kombinaci vyjde 😀 .
jo,takže v lékárně viburcol!!!začnu dávat,''lepší ''noci nejspíš skončily a zoubky se zase hlásí o své 😠 .
ale hlavně ať už vylezou 😅 .chudáčci malincí,to musí bolet jako čert 😢 .
takž včera nic moc zážitek 😖 ...no jo,ono takové hlučné a rušné prostředí nebude nic pro prcky ☹ .
tak snad příště to bude klidnější 😉 .

lehna 🙂 ...tak noc byla podobná jako u vás.to je fakt děs 😢 .
třeba už dnes bude lepší 😉 .

jarus 🙂 ...nooooo,tak u vás to bylo dnes ukázové 🙂.to se nám stalo asi 2x 😅...
ale samozřejmě vám to přeji z celého srdce 🙂 .

matova 🙂 ..jj,culík udělám,to byla moje podmínka 😉 .ale myslela jsem,že to budu mít ještě kratší.každopádně je to změna k lepšímu,alespoň pocitově 😉 .dneska už jsem si na ulici připadala docela jako že mezi ostatní maminky bych mohla při troše dobré vůle zapadnout 😀 .
a kdepak jsi??? 🙂
to se zase určitě mineme,malý šel spinkat dříve ☹

sherry28
3. bře 2010

ženy malej spí, ale u nás se také stal karambol, jsem strašně šikovná, ale nejspíš jsem si zlomila malíček na pravé noze auauauau....strašně to bolí, šla jsem s kýblem pro vodu s zakopla o futro 😅 budu s tím muset sjet na chíru, nevim jak budu řídit, ale počkám na MM a pojedu ☹

ined77
3. bře 2010

prchalka 🙂 ...takhle splavená jsem skoro při každém vypravování ven 😅 ...
šmakoun byl i dnes.já se snad na staré kolena začnu živit vážně zdravě 😀 .

gina 🙂 ...já jsem se takhle ''rozjela''Včera dopoledne.kluci šli ven,tak jsem vyžehlila a konečně jsem se dostala k obývákové stěně.naposled jsem vevnitř uklízela na vánoce a už to zase chtělo 😅.
ale jak to můžu dělat pěkně sama,je to čirá radost 😀.

ined77
3. bře 2010

sherry 🙂 ...jejda 😢 .to musí bolet,auauauauauauauauauau,chuďátko ☹

jarus1
3. bře 2010

ined 77, ale bolo dlhé dopoludnie, bola veľmi upišťaná...spinká od 12 hod, uvidíme ako dlho, včera spala 2 h a to je akurát, zobudila sa usmiata
chcem sa ešte spýtať, aj vám detičky skoro nič nechcú jesť? ja musím malú doslova nútiť, aby dačo zjedla, nikdy nie je hladná...nemôžu jej predsa stačiť na obed 4 lyžičky polievky ☹

prchalka
autor
3. bře 2010

Přidala jsem fotky.
ined: S těma botičkama jsem to myslela tak, že zas bude umění jí v krámě nějaký zkusit, ona se bude durdit, nebude jí to bavit, co se nám budou líbit, ty jí nebudou - máme též vysokej nárt a prostě big nohu 😅 😝 😝
Ale gumáčky už jsem si vyjednala a paní tam měla ještě kožené botičky, tak jsem na ně taky vznesla dotaz, takže event. budem jedny mít a ty další samo musíme koupit.

prchalka
autor
3. bře 2010

sherry: Tak ty přebytečný malíčky znám, to bolí jak s...a! Tak ať to dobře dopadne! FUJ!
U nás byl karambol i včera, šli se koupat a MM jí přivžel nožičku dveřma - ona nahatá po dlažbě - jakoby jí nemoh vzít do náruče a pak jí ještě sedře nohu! 🙄 😠

ined77
3. bře 2010

jarus 🙂 ...u nás to bylo stejné...vztekání,pláč,vztekání,pláč ☹ ...jsou dny,kdy nebrečí skoro vůbec,fakt apak je den,kdy si to všechno vybere 😀 ...a to šedivím,i přes novou barvu 🙄 .
s jídlem...taky se podaří že malý nemá chuť...beru to tak,že až mít hlad bude,nají se 😉 .
já bych s bolavým zubem taky moc chuti k jídu neměla 😅 .

prchalka 🙂 ...aha 🙂 .tak to u nás celkem ještě jde,ale zase se mu nelíbí to,že ho držím na ruce,protože jinak tam začne úřadovat s těma krabicema a to je konec 😅 .takže musíme vždycky rychle nebo být na něj dva 😀 .
jdu kuknout na fotky 😉 .

a mně to nedá(matova,promiň 😵 )...holky,nevšimly jste si něčeho VELICE ZAJÍMAVÉHO 😲 😲 😲 ,na této stránce???(úplně nahoře)

prchalka
autor
3. bře 2010

tyvoe!!!!!!!!!!!

prchalka
autor
3. bře 2010

Tak vyjevenej smajl tady ani není! 😅