Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
10. bře 2010

matova: on má také do školky věci na týden 😝 má je jen na cestu tam a na cestu zpět, tam se převlékají, takže mi přjde zbytečné mu to měnit, tedy pokud to nemá vyloženě špinavé 😒 až půjde od září do školy, tak mu to asi týden nevydrží, neboť v tom bude celý den i sedět 😝 ale za nás to tak bylo, na týden a basta 🙂 také jsem zvědavá jak to bude probíhat tady s klukama 😅 Davídek je sám o sobě živel 😉 ale sestra mi hlídala také Lukase, když jsem byla v porodce 🙂 akorát, že Lukáše je jiný(nechci se nějak chlubit, ale v té době byl hodně samostatný oproti Davídkovi)může to být také tím, že Lukášek v té době už chodil 4 měsíce do školky. ta školka je hodně znát.

také jsem koukala na počasí na příští týden a bude o hodně líp 😀 hlavně závěr příštího týdne 😉 🙂

ined77
10. bře 2010

matova 🙂 ...ani matýnka to nebaví jen sledovat.on by rád vařil,aby to bublalo,nebo míchal aspoň.ale pusť ho k tomu že 😅 ...ještě je moc maličký.ale příští rok se těším,že spolu budeme péct vánoční cukroví 😵 .to vykrajování by ho teoreticky mohlo bavit 😉 .ale fuj s vánocema,teď na jaře 😀 .
s venkem..no u vás je to složitější ☹.my tady v tom dolíku máme přece jen už tepleji.a neptám se...prostě jdeme 😎 .teda někdy se zeptám jestli půjdeme třeba na kačenky a matýnek vždy hmhmhmhmhm 😀.
my chodíme dopoledne a pak téměř hned po vzbuzení odpoledne,po svačince...teda záleží taky na počasí 😉.
ale v létě je to fajn,ještě není ráno tak vedro...a vždycky mě to pěkně probralo a naladilo 🙂.akorát že loni spinkal a byl klid,tak letos to bude asi krapet divočejší 😀.

sherry 🙂 ...jsi šikulka 😀 😀 😀

ined77
10. bře 2010

gina 🙂 ...sofinka je zvyklá na kočárek.matýnek dřív doma taky neusnul v čase,kdy byl zvyklý spinkat venku.a přesně jako sofinka,položila jsem do kočárku a než jsem se obula spinkal 😅 .
jj,neteř to má hlavně na předloktí ☹...a nejvíc jí to vyskočí po čokoládě .jenže má necelých 5 let...tak jí o vysvětluj,že nesmí,když třeba babička dá že 😒 .
tak hlavně aby to natynce pomohlo 🙂.

sherry 🙂 ...tak teda nevím,ale maty se dokáže zaprasit během půlhodinky 😅 😀 .kolikrát ho převlékám i 3x denně,když je potřeba 😠 .v létě spotřeboval za den dvě trička.tak nevím jak letos 😅 .lepší to určitě nebude 😀 .
s tím hlídáním...no uvidíš,třeba mu to pomůže.a třeba přestane i divočit 😉 ....školka zaručeně v samostanosti musí být poznat.nemám teda vlastní zkušenost,ale když porovnám synovce s neteří...on má skoro 8 let a bojí se sám vyjet pár pater výtahem dovézt něco babičce,kdežto šárinka ta jde sama a s klidem 🙂 .ona je ve školce od září,on byl doma o něco déle.
musí ho vodit i do školy..cca 500m.to už je až takový extrém mi přijde...jenže co s ním,když se bojí a hlavně vše obrečí ☹ .

matova 🙂 ...mějte s pěkně 😵 .

sherry28
10. bře 2010

ined77: 🙂

sherry28
10. bře 2010

ined77: Maty je ještě malý, to je jasný, že má větší spotřebu oblečení, Mareček to samé 😉 🙂 ale Lukas už je rozumný a ví, že když jde do školky, tak si to nesmí umazat 🙂 Doma je to samo jinak, to má tepláky na jeden den 😅 ten synovec bude nejspíš takový citlivka, ale oni všeobecně holky jsou šikovnější, zralejší a vyspělejší ve stejném věku jak kluci 🙂

sherry28
10. bře 2010

ined77: já to vidím už v té školce, kluci jsou sice raraši, ale když dojde na lámání chleba, tak sedí jak oukropečkové 😀 zatímco holky mají vyřídilku a jsou takový vyrovnanější a vyspělejší 😉

ined77
10. bře 2010

sherry 🙂 ...jj,to je pravda 😀 .naše šárka má vyřídilku ažaž 😀 ,ta se opravdu neztratí 😉 .

ined77
10. bře 2010

asi po mamince 🤐 😀 😎

lehna
10. bře 2010

tak se celé dopo těším jak tu s váma pokecám, jak půjde malý spát. ale on ještě stále nespíííííí 😖 .
já už nevím co s ním ☹ . vypadá¨,že je ospalý,ale jak ho dám do postýlky, okmažitě se postaví a dělá,že se mus pát nechce,jen se směje a děolá kraviny. už jsem ho tam nechala vyřvat,ale jaksik to vůbec nepomohlo.
tak pááá, půjdu asi lehnout s ním.

ined77
10. bře 2010

lehna 🙂 ...tak dobrou 😅 .je to nezmárek ten váš štěpánek 😅 .
áááá,pláčeme 😕

lehna
10. bře 2010

tak ležet s ním nejdu, jdem ven, takže spát bude v kočáru.

ined77
10. bře 2010

lehna 🙂 ...tak aspoň přejeme pěknou procházku 🙂

mtýnek je vzhůru,spinkal 1.45h 🙂 .tak dobré 😉 .
jdeme na chvilku ještě ven potrénovat motorku.je tu +4 😕 ...tak je celkem fajn 🙂 .
odpol máme tu návštěvu.
pěkný zbytek dne všem,papa 🙂

gina333
10. bře 2010

Tak spinkala skoro 2 hodky, to je fajn 😉 idem vyprevadit Nati na tanecnu, pojdem so Sophi na nakupy a ku svokre na kafco. 😉 Dnes je u nas krasne pocasie, svieti slniecko ale od zajtra zase hlasia zimu brrrrrr 😠 uz ju neznasam, nech je uz teplucko.

prchalka
autor
10. bře 2010

U nás se taky spalo skoro 2h, pak hodinku venku, jen jsme toho moc neobjely, páč jsem potkala jednoho známého pána, tak kecal a kecal u pekárny, tak jsme se projely asi tak 500 m 😅 a mohly jsme jet dom na jídlo!
Jo a koberec - brácha ho předal a nadšení veliké - akorát naši prý něco mleli o tom, že se prej bude natahovat na svátky, aby se moc nezničil 😅 😝 😠 🙄
lehna: To je Štěpi nezmar, ale u nás to taky bylo kolem roku takhle, tak jsem se děsila, že to bude čímdál horší dostat jí spát, ale ono naopak. Tenkrát jsem jí nemohla fakt uspat ani o půl 2, na 2x a řvala a řvala, vyřízená, ospalá a ubulená a nechtěla zabrat. Tak šla do kočáru a tam vytuhla hned, jenže to byl ještě podzim a dalo se. Jenže tenkrát vstávala třeba v 8, tak se jí poo nechtělo. Teď, jak se probouzí mezi 5-6, tak je do oběda hotofka 😝 sotva se ho dočkáme. Třeba bude Štěpi s jarem pak vstávat ráno dřív a zase bude dřív unavený na oběd a pak hned zalehne! To bych ti přála, páč vím, jakej je to vopruz, skoro celý rok s kočárem den co den... nebo lépe 2x denně 😝 Ono se to mění, takže si myslím, že fakt bude přes léto vylítanější a unavenější! Držím pěsti!

prchalka
autor
10. bře 2010

Máme pravou tvář červenější, tak nevím, jestli od zubů, to nikdy neměla... dopol nic a všimla jsem si toho, až když před obědem otevřela šuple, možná se někde zase bouchla a začala řvát, tak od té doby to pozoruju, akorát jsem neviděla, proč vlastně začala řvát, co se jí stalo??.. Tak to jsem zvědavá, co to nakonec bude.. 😝

gina333
10. bře 2010

Baby mne uz je do placu z toho vymyslania s jedenim 😖 😖 Tak dnes jedla: rano 240ml mlieka, desiata nic, obed 4 lyzicky cestovin s omackou a s masom a asi 10 kuskov cistych cestovin, 100ml mlieka. Ked vstala vypila 120ml mlieka, olovrant nic, teraz jej skusam dat jest nic, to este vecer vypije 240ml mlieka kym pojde spat. To je za cely den vsetko. 😒 Uz to trva strasne dlho, hocico skusam neotvori vobec usta, z flasky vypije len caj a mlieko, ziakdnu krupicu ani polievku. Ved ona neje ovocie, zeleninu nic. Som uz z toho vazne na palicu. 😝 😝 😝

lyzenka
10. bře 2010

gina,

len tak som sem nakukla.....s tým jedením neboj....mám teraz dvojročného aj 5 mesiacov.....teraz mu išiel zub - stolička (ešte 3 posledné stoličky čakáme).....a nejedol mi poriadne...len polievky a polievky a mlieko...ani chleba nechcel ani rožok, ani mäso nechcel jesť - asi 3 mesiace.....to je proste obdobie....a tento týždeň aj minulý sa pekne rozbehol.....ten zúbok mu tam už vykúka.....tak je to asi aj tým.....už sa pekne napapá...tak som rada....len žiadna panika a stres.....ono z toho mlieka sa fakt dosť nasýti....on doteraz pije dosť mlieka aj ráno, aj poobede, aj večer....

gina333
10. bře 2010

lyzenka: vdaka, kazde povzbudive slovo my dobre padne, ja len dufam, ze je to koli zubom, zatial mame vonku len jednu stolicku teda okrem tych 8-ich prednych zubkov, este nas cakaju aj ocne....no des. Kazdy den vymyslam jedla, furt skusam, dufam, ze uz to bude ok, a ona nic. Ja uz teda mam druhe dieta, ale toto som pri nej nezazivala. Este raz vdaka. 😉

sherry28
10. bře 2010

gina333: přesně jak řiká lyzenka, ono se to upraví 😉 , hold teď nemá potřebu a to mlíčko jí stačí 🙂 já bych musela být s Lukase šedivá 😅 on je živ jen ze zeleniny a ovoce, nic pořádnýho nesní (jen sem tam)byla jsem s ním u doktorky na testech a je zdravý(sice je hubený) nic mu nechybí 😀 tak to neřeším

sherry28
10. bře 2010

jdu dělat véču 😉 🙂

gina333
10. bře 2010

sherry: ved hej, verim ze sa to cim skor upravi, vidim, ze v tom nie som sama. 😉

sherry28
10. bře 2010

gina333: také čekám kdy začne zase normálně jíst 😕 ( u nás to trvá už tři roky) 😅 , ale uklidňuji se, že když ne teď v brzké době, tak v pubertě snad určitě 😀 😀

prchalka
autor
10. bře 2010

sherry: A předtím někdy jedla líp? Třeba to není ani od zubů, některý děti prostě nechějí jíst normálně, znám z vyprávění.
My zase naopak dneska s tou tváří - červenější, napuchlejší, přesto snědla střídku housky i ten spodek namazané a celé rajče a pak ještě somrovala moji véču. Asi dáme možná radši na noc čípek... 😕 ?

sherry28
10. bře 2010

prchalka: Mareček nemá problém s jídlem 😉 ale Lukas bojkotuje od svých třetích narozenin(nějak po nich) a ten to určitě nemá od zubů 😉 🙂 ale do těch zhruba tří let byl velký jedlík něco jako Mára (snědl vše), ale pak si začal vybírat a moc jídel nezbylo, které jí 😅

prchalka
autor
10. bře 2010

teda gina, že.... ne sherry!

sherry28
10. bře 2010

aha tak to je jiné 😉

sherry28
10. bře 2010

gina333: to je také možné, že to nemusí být zuby 😉 záleží jak ti jedla předtím

sherry28
10. bře 2010

prchalka: mě tam nesedělo to JEDLA 😀

sherry28
10. bře 2010

ženy já se pro dnešek loučím, večer nepřijdu, budu celá jen Lukášková 😉 🙂 tak krásnou klidnou noc 😔 amen 😔

gina333
10. bře 2010

prchalka: jedla krasne, od tych 7-ich mesiacov som jej davala ovocie, kase, vsetko jedla. Trva to vyse mesiaca, ze tak pomaly zacala ignorovat ovocie, potom kase, polievky, aj ostatne. Zobne kusok chleba, kusok sunky, syra, z polievky par lyziciek takisto maso alebo cestoviny. No nic, je to len zobkanie nie jedenie. Jedavala jogurty, Pribinacky no nehrozi, ze by vobec otvorila usta. ☹