Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lu777
21. pro 2010

tak u nás zatím pomáhá kombinace Chamomilla vulgaris 30ch a Hypericum perforatum 30 ch... je to teda silný ředění ale Bellušce nic jinýho nezabralo a první dva zuby jí rostly 2 měsíce, takže to bysme se tady všichni zbláznili asi...
jinak ještě pomáhá natáhnout vodu do dudlu, nechat ji zmrznout a pak to opláchnou teplou vodou... 5 minut tichaaaa 😵 😵 😵 😀
kousátka ani gely nepomáhají nebo to nechce, maximálně Calgel, ale to je tak na půlhodiny a co jako pak, že...

no holt v červenci vyrostl poslední zub Matýskovi (a jako obvykle s velkýma potížema, opět mu museli řezat dáseň a měl 40 C) a od září jedeme nový ozubování 😝 😀

a jako co dokáže vyvést naše dítě snad ani envím jestli psát.. např. včera vzal Bellušce ručičku a utřel si s ní nudle z nosu 🙄 další výbornej nápad je nalejt si pod sedátko autíčka odstrkovadla vodu a pak jezdit po celým bytě aby to bylo všude 😝 a on takovejch nápadů vymyslí 5 za minutu a zatím mi za zádama mladší futruje roztrhaný noviny nebo líže sníh se solí z kol kočárku... no děti jsou radost 😀

lu777
21. pro 2010

jinak nejhorší bejvá říkat dětem co nemají dělat... to je jak v Obecný škole, jak jim říkali aby nelízali zábradlí 😉 😅
můj muž se tomu dycky diví, ale podle mě dítě to Ne neslyší a vnímá jen ten obsah... selektivní sluch 😀

gina333
21. pro 2010

Babenky vcera sme sa fotili sa tatikom pri stromceku, mam fotky v albume, ak sa vam chce nakuknite. 😉 🙂

ined77
21. pro 2010

@valika_val 🙂 ...ono ne nadarmo se říká, že člověk vydrží víc než kůň 😅 ...mně malý takhle začal ''vyvádět'' cca v 4-5 měsících a pořád žiju, i když to kolikrát bylo hrozně těžké 😉 .
držím palečky ať máš hodně sil a trpělivosti a ať se vám zoubky proklubou co nejdříve 🙂 .

@hancazivocich 🙂 ...jj, voda z vany 😠 .to je u nás taky problém....navíc já jsem na to v poslední době až moc přecitlivělá,pořád mám strach z nějakého vytopení sousedů 😀 😅 .
teď jsem řešila matýnkovo vylekání 😕 ..začal plakat a prý je v kuchyni strašidlo 😅 ...asi hrklo v myčce 😅 😝 .
no nic, my se jdeme už chystat..za chviku vyrážíme 🙂 .
tak všem krásné odpoledne a mějte se móc pěkně, pááááá 🙂

anta
21. pro 2010

No teď jsem se od manži dověděla super věc. Normálně tam u nich chodí po kanceláři "ježíšek" a naprosto bez varování dává lidem výpovědi! Aniž by o tom prostě předem věděli, no to je teda hnus. No na manži dveře ještě nezaklepali, tak doufám, že je obejdou velkým obloukem 😠 😠 😠

anta
21. pro 2010

Jo a to jsem se málem propadla hanbou, vlezli jsme do obchodu a Honzík hned v tom košíku, jak jsme tam vjeli, začal volat "mámo, já to ukradnu!" 😀 😀 😀 Sice nevím, co měl na mysli, ale teda v krámu takhle ječet, že něco ukradne, no kde to slyšel?! 😅 😅 😅

gina333
21. pro 2010

@anta : tak do je dost hlupe dostat vypoved ako vianocny dar. ☹ Co to maju za sefa prosim ta? Drzim palce aby TM to obislo. 😉
Honzik je tiez riadny drzka, co hlaska to sranda. 😀

Ja som poo bola na mensom nakupe so svokrou, bolo nam treba dokupit pstruhy na Stedry vecer, pitie, susene dobrotky a tak. Zajtra ideme so svagrinkou piect zltkove rezy, stvrtok naplnime medove platy a na piatok sme nechali anjelske rezy, tie vzdy jeme az 25.- ho. 😵 😵 😵

katzi
21. pro 2010

ahojte,

nějak vás nestíhám dočíst 😅 Tak jdu jen pozdravit. Doháním resty před vánocema: trochu jsem dnes dopol. víc uklízela, po o jsem si musela jít lehnout s Adeli, jinak by nespala 😠 a odpol. pak nákup surovin na štrůdl a bramborový salát. Jak já se na ten štrůdl a salát už těsím - teda ne na výrobu, ale na konzumaci 😀

anta
21. pro 2010

@gina333 - Honzík má tu pusu tak trochu nevymáchanou po mně, ale tímto mi teda vyrazil dech, trošku jsem se i styděla, obzvlášť, když se na nás pověsila ochranka 😀 😀 😀 To byl vtip s tou ochrankou.

anta
21. pro 2010

@gina333 - co mají za šéfa, se ptáš? No samotného ministra blbečka 😖 😉

gina333
21. pro 2010

@anta : jaj, tak to musi byt dobry sef 😉

anta
21. pro 2010

@gina333 - on je vážně ministr a je to pěkný debža 😝 😉

anta
21. pro 2010

To jsem se ještě večer zasmála. Táta přetahuje Honzíkovi pinďu a Honzík mu říká "táto, nemačkej mi pimpilína" 😀 😀 😀 A vůbec nevím, kde sebral to, že si vzal pumpičku na balónky, na které byl navlečený dlouhý balónek a on si to dal mezi nohy a chodil s tím po chodbě a říkal "mám dlouhýho pimpilína, mámo" 😕 😅 😅 😅

gina333
21. pro 2010

@anta : no ten tvoj syn, dakujem ti ze sa podelis s nami o tieto hlasky, aspon sa dobre zasmejem. 😀 😀 😀 😀 musi to byt zlaty chlapcek.
No sefov si moc clovek nevybera. 😲

Sophinka spi, idem k Natalke a konecne si vylozim nohy pri telke. 🙂

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

gina333
22. pro 2010

dobre rano 🙂

Noc dobra, aj MM dobre dosiel do Rakuska, takze som vstala vyspata a spokojna. 🙂 🙂 Konecne dnes je posledny skolsky den v tomto roku, tak aspon nebudeme musiet skoro vstavat. 😉

prchalka
autor
22. pro 2010

Dobré ráno,
u nás opět kašel - tentokrát tatínek 😠 😠 který mi celou noc chrchlal do xichtu 😠 😠 Výborně jsem se vyspala. Mezitím čorízo ve 22.20 a ve 4.15 😝
Včera jsme byly venku odpol 1,5h 😨 šly jsme naproti švagrovcům a procházkou domů. Ta cesta by se dala zvládnout za 20 minut 😅 Ještěže tu ještě večer byli se mnou, protože činčile se něco stalo, normálně z ucha krev a cákance na zdi, v kleci, na zemi.. jsem se málem složila, tak mi jí držela a já ošetřovala. Buď se musela drápnout v uchu sama nebo spadnout, což se mi nezdá nebo jí čorízo něco udělat, protože jí dost často otravuje, ale fakt tomu nevím hlavu ani patu, což mě štve! No činča zatím dneska dobrý, ale volno mi z toho stejně moc není 😝

lehna
22. pro 2010

dobré ránko,

u nás noc hrozná, probudil mě snad 5x, z toho jsem tam 3x byla, naposledy ve 4, kdy chtěl mlíko. pak to zalomil a probudil se 7.15 - aspoň něco 🙂

dneska mi přijde kámoška, tak to tu zas moc s váma nebudu.

@gina333 - to je dobře,že TM dojel do Rakouska v pořádku 😉

hancazivocich
22. pro 2010

Dobré ránko,
noc... No - já se smířila s tím, že se hned tak nevyspím,no.... Jsem popoháněla hodiny na mobilu, aby už sakra bylo ráno! Jako - že by byl řev, to né - ale nějaký kňápnutí a hlavně - jsem nemohla spát já... Já toho MP uškrtím - vždy se mnou řeší vše před spaním a já jsem z toho pak uplně 😝 😝 Jinak fušoval do práce Kutilovi Timovi - to bylo sprostejch slov a ehm - rozbil něco (vzteky) - zapojoval setobox 😅 😅 😕
@gina333 - aspoň, že dojel OK - můžeš být klidnější, viď?

@anta - a pak, že je Kikča ,,držka" 😀 😀 😀 Ale na druhou stranu - ještě jí dva nejsou - a ta to neoznámila, ta rovnou kradla 😅 😅 Prvně v osmi měsících - v drogerce - kosmetiku Seba-med - nebo tak nějak - do kočárku pod fusak...

@prchalka - tak snad to bude ok - činča je snad odolná - co? Ehm...jak otravuje? Matlá ji? By s ní musela praštit, aby se to stalo....

anta
22. pro 2010

@hancazivocich - ta je super 😀 😀 😀 Akční holčinka 🙂 🙂 🙂

prchalka
autor
22. pro 2010

@hancazivocich Chodí ke kleci a mlátí do ní nebo s ní lomcuje, křičí u toho, když jí nemám na dosah, ale poslední dobou už buď dveře zavřu nebo i zamknu. Nemá k ní přístup navolno, ale klidně jí mohla šťouchnout něčím do ucha, ovšem žádný důkaz jsem nenašla a na ní nebyla ani kapka! Jen je mi divný, že vedla strejdu vedle a říkala: "bolí ouško" a pak švagrová přišla na tu krev na podlaze 😖

prchalka
autor
22. pro 2010

My teda ještě nekradem... 😖 ale do košíku by nakládala 😅

hancazivocich
22. pro 2010

@anta - jo, ale ty nervy! A ten chlap z ochranky se na nás fakt pověsil - když viděl, že to vyndávám z kočárku! 😅
Jo a včera jsme absolvovali nákup v City parku - město totálně zacpaný, jedem si k dalšímu obchodu jinde ve městě, najednou rána do autosedačky a komentář - Táák a pošlala 😠 Cože jsi Kristýnko udělala? No...zopakovala a přídala - Moc! Tak zastavit, očuchat a madam zas ohlásila - néé, jenom puďoch 😠

hancazivocich
22. pro 2010

@prchalka - šťouchnout? propiska, tužka, ... ale třeba je v tom nevinně a objevila tu krev první.. třeba..........

anta
22. pro 2010

@prchalka - ajaj, chudinka činčila, ale nevěřím tomu, že by jí Čorízo něco provedla 😕
@hancazivocich - fakt pověsil, jo? Já dávám Honzíkovi sama věci do rukou a on to tam hází a je v uctivé vzdálenosti od regálů, takže nedosáhne 😀 😀 😀

katzi
22. pro 2010

ahojte,

u nás noc dobrý až na budíček v 5.30 a to s brekem - v plínce průjem 😖 Kadila průběžně celý dopoledne. Netuším z čeho - zuby nelezou (nebo je necítím), jídlo jsme měly stejný a mě nic není 😕 Musím jí vymyslet nějaký spešl dietnější jídelníček.

@anta : Honzík je komik 😀
@gina333 : fajn, že TM dorazil v pořádku. A ty vánoce v tak velké společnosti nezní špatně - hlavně když je vám všem spolu fajn 😵
@prchalka : chudina činčila teda 😖

hancazivocich
22. pro 2010

@anta fakt pověsil - i možná tím, že jsme ,,nakupovaly" tou dobou samy.. Ale já byla rudá uplně všude, vše mi padalo z rukou - nervy děsný - ale od tý doby jí znají všechny prodavačky co se tam střídají jménem a pouští se s ní do debaty 😅 😅 A ehm od jistý doby si hlídají i kasu...

Jinak pozítří Štědrý den a my nemáme ani stromeček, ani dobalený dárky - MP ještě ani nezačal.. Jsem se mu nabídla, že pomůžu (ale většina je pro mě - to by asi nebyl dobrý nápad)
Chtělo by to nějaký zařízení - jakým se balí stromky - prostě tam dárek hodit a vyjel by zabelene -
@anta - nemáš nějakej nápad? 😀

anta
22. pro 2010

@hancazivocich - nápad na balení dárků? Jo, mám, dát to do igelitky a pak to vysypat pod strom 😀 😀 Z toho si nic nedělej, mm má taky spoustu času na balení dárků a to mi oznámil, že já půjdu vyvenčit dítě, zatímco on bude balit, tak jsem mu řekla, že ne, že místo vysedávání u PC a poflakování se doma, mohl ty dárky zabalit o víkendu, takže má smůlu chlapeček, já jich zabalila nejméně 25 😝 😝 😝 Tak jsem s ním vydrbala 🙂 🙂

hancazivocich
22. pro 2010

@anta - noo, on MP nikde nevysedává - i dnes je v Krkonoších v práci, ale když je o víkendu doma, tak si dá po o dvacet - já mezitím uklízím, balím, nebo lezu sem... A až se vydadá, tak se jde venčit dítě nebo dohánějí resty z týdne 😒 Nejhorší je, když se pustí do montáže čehokoliv 😅 😅

hancazivocich
22. pro 2010

@anta - my bysme potřebovali nějakej malej stromeček zavěšenej u stropu 😀 😀 😠 Z jistých důvodů.... Jo - můj brácha ho podpálil, když byl malej - od tý doby máma o svíčkách nechce ani slyšet 😅 😅

gina333
22. pro 2010

@prchalka : dufam, ze cinca j uz v poriadku. 😉

@anta, hancazivocic ja uz mam darceky uspesne zabalene, su pekne ulozene u svokry a cakaju kym ich Jezisek nepouklada pod stromcek. 🙂

Sophi spinka, zdala sa my taka teplejsia, len sa modlim aby na nu nieco neliezlo. 😲 Poo ked vstane pojdem k svokre piect. 🙂