Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
31. bře 2010

Aha už ne... to je tak vždycky

sherry28
31. bře 2010

tak já už jsem vysprchnutá, během tho se Marek vzbudil 😠 a už zase spí 🙂

prchalka: jo františek já si říkala, že to musí být něco se š, Lukas koukal na KŠ od 6měsíců a Farntiškovi říkal "Iše" 😀 Máru to vůbec nebere

ined:kafe po O samo, k obědu jsem měla špagety 😉 🙂 káva proto, že musím být vzhůru mám doma Lukyho a nechci ho odbýt tím, že jdu spát a pak když spím přes den, tak v noci čumím do stropu 😀

gina: taky vždycky roztaju, když pochválí Lukase 😉 je to proto mámu pýcha a odměna 😉 🙂 doufám, že ho budou chválit i ve škole na RS 😀

gina333
31. bře 2010

tak uz sme hore, dala 1:30, to je ok. 😉 Zase je vonku zatiahnute, ale treba my na nakupy. Nati ide do tanecnej a Sophi asi necham u svokry, nie, ze nas po meste chyti dazd. 😒

prchalka: aj ja casto varim z MMB, su tam fakt dobre recepty. 🙂

ined77
31. bře 2010

u nás spánek 2.45 🙂 .
nakonec jedeme k babi 😉 .
všem pěkný zbytek dne,papa 🙂

kristinka.s
31. bře 2010

ahojte babenky, tak sa pridavame do klubu. Uz pomaly tyzden nespime poriadne, plac aj cez den, niekedy za kazdu blbost, totalna nespokojnost neklud, horucky, sople + kasel. Boli sme aj u dr., lebo ten kasel sa mi nepacil, ale vraj ma vsetko ciste, dychanie aj hrdo ok. Vraj jej stekaju hlieny a preto kasle. Myslite, ze to moze byt? Robia to aj vase deticky?
Zuby mame len 2 - dolne jednotky ☹ a to uz mam mala 1rok, prave nam vysli horne 1ky a asi sa tlacia 2ky. Dobiehame.
Len ten kasel ma mata. Neviem fakt, ci to moze byt od zubov a hlienov.

lehna
31. bře 2010

hojky,
u nás spánek 1,30h. se to už asi naučil, doufám, že mu to vydrží co nejdýl 😅 .

venku je hnusně,ale byli jsme na půl hodinky se projít vk očáru na poštu a do obchodu.

kristinka- ahojky, vítej, já ti asi neporadím, my zuby skoro vůbec nevnímáme,jen v noci častým buzením a přes den je občas protivný,jinak nemá teploty, ani nic. a nemůže být malá třeba na něco alergická? nemůže to být třeba nějaká alergie teďka na nějaké pyly atd? Zuby doženete, jedna moje známá má kluka 1rok a 3 měsíce a zuby má 4 😉

luci_enka
31. bře 2010

ahoj kristinko, ja jsem tu taky nova a u nas to same se zoubky... prvni dva vyrostly tyden pred 1.narozeninama a prisla jsem na to nahodou - nebylo to provazeno zadnyma teplotama nebo rozmrzelostma... priteli uz to bylo divne, ze zuby nikde, tak male furt ze srandy rikal, ze kdyz nevyrostou, bude nosit protezky 😀 😀 asi se lekla a zacaly rust...
a neni ta ryma k zoubkum? nekde jsem cetla, ze se to muze objevit jako vedlejsi priznak...

matova, diky za privitani, ted jsem si vsimla, ze cekate taky dalsi miminko, tak preju vse bez problemu!

jinak jak tady pisete o tom, jak vam deti hezky mluvi a jak lustite, co by to mohlo byt, taky uz se na to tesim 🙂 nase mala umi jen tri slova "am" = ham, "bá" = bac a "mau" = mnau... jinak mam pocit, ze mluvi cinsko-vietnamsky 😀

u nas taky cely den prselo, ale ted vysvitlo slunko a mala mi spi venku na verande, je ale jen 6 stupnu 😲 vcera tu bylo 20 😲

gina333
31. bře 2010

ahojte,
vitam nove spolutrpitelky 🙂 🙂 Baby bola som kupi ten sirup, vola sa to spanok&pokoj od firmy Tilman. Je to od 0-10 rokov, pre deti, ktore tazko zaspavaju, ktorych spanok je casto prerusovany, casto sa v noci budia, su nervozna. Takze si to idem vecer vyskusat. 😉

luci_enka
31. bře 2010

gina, a nevis, jestli se da koupit i v Cechach? no, to jsem zvedava, jak vam zabere a drzim palce! 🙂
my jsme zkouseli homeopatika na neklidny spanek a nic 😖

lehna
31. bře 2010

gina- tak to jsem zvědavá jak pomůže. a pak jdu pro něj taky 😉 .

gina333
31. bře 2010

luci: urcite sa daju kupit aj u vas 😉
Ake si mala homeopatika? Ja Chamomillu 15 Ch a Vibrucol cipky, Po istom case prestali fungovat. 😠 tak som ich vysadila. Som veeeeeeelmi zvedava ako zaberu tieto, moc velke nadeje si nerobim, ale daco by uz mohlo zabrat. 😉

lehna
31. bře 2010

gina- zkus tu hodit fotku, ať mrknem jak to vypadá, se na to podívám ne netu 😉

prchalka
autor
31. bře 2010

Šaší v albu 😀 😀

lehna
31. bře 2010

prchalak.- takže Čorí má radost, podle výrazu 🙂

lehna
31. bře 2010

prchalka samozřejmě 😀 😀 , pardon 😎

prchalka
autor
31. bře 2010

Až se z toho dneska už potřetí pokákíšíšovala 😝 😅

gina333
31. bře 2010

prchalka: to je radosti 🙂 krasna Cori 😵 😵

luci_enka
31. bře 2010

No, my jsme meli Borax... vycetla jsem to kdesi na internetu na diskusich a v lekarne to pani hledala v te jejich knize... zabralo nam to asi tak, ze prvni noc spala asi od 21 do 5 - ja jsem byla v sedmem nebi, ze to funguje a druhy den bylo vse pri starem a vstavani nekolikrat za noc 😕 davali jsme asi 10 dni a proste nepomohlo 😒 tak jsme se na to vybodli.
Premyslela jsem, ze zajdem k homeopatovi, ale ja tady v okoli zadneho neznam..

luci_enka
31. bře 2010

prchalka: bobisek, jakou ma radost 😉

lehna
31. bře 2010

Lucienka-já tě tady ještě nepřivítala, tak vítej mezi námi 😉 . no my zatím žádné homeo nebereme, pořád nějak doufáme, že to bude lepší. ale pořád je to stejné. od třetího měsíce prostě spí pořád stejně. je mu rok a dva měsíce. jsou to zuby, občas dáme na noc nurofen sirup,je to malinko lepší a pak i gel na zubky, tím se trochu sklidní,ale stejně se budí

luci_enka
31. bře 2010

Lehna: diky 🙂 a to trapeni se zubkama uz mate od toho 3.mesice? 😲
my prave mame trapeni ze spanim fakt od 3.-4.mesice, ale zuby to urcite nebyly ty mozna az posl.2 tydny, ale kdovi...- neurolozka nam porad tvrdila, ze musi dozrat nervova soustava... 😕 tak si tak cekam, az dozraje 😀 byly doby, kdy jsem chodila s hruzou spat, co nas zase ceka, i jsem kolikrat v noci sedela u postylky a mela na krajicku; ted uz jsem jaksi rezignovala a smirila se s tim 😔

gina333
31. bře 2010

luci: a kedy bude ta nervova sustava dozreta? 🙂 🙂 Ja len, ze dokedy mame cakat kym tie hrozne noci odidu??? 😉 😉

luci_enka
31. bře 2010

gina: 😀 😀 to je dobra otazka 😀 ja taky nevim, pani doktorka rikala, ze u kazdeho decka individualne 😀 a ze do predskolniho roku by se to melo srovnat... 😝 😝 takze mozna jeste 2,3,4 roky? 😅

luci_enka
31. bře 2010

jdu budit malou, ted se ji to vyspava... a v noci des bes... vecer jeste nakouknu 🙂

lehna
31. bře 2010

lucienka-ano od 3.tího měsíce spí blbě, ale první zuby vylezly na konci 5.tého měsíce. pak vždycky lezly co 2 měsíce, ale spí stále stejně. jednou za měsíc se podaří,že spí třeba skoro celou noc,ale to je fakt vyjímka.
si dobrá,žes rezignovala a smířila, já chodím s hrůzou spát pořád a u postýlk mám na krajíčku kolikrát taky 😅
mi zas doktoři říkali, že prostě některé děti takové jsou, i neuroložka. musíme to prostě vydržet.

gina- tu fotku hoď toho sirupu,.ju? prosííííím 😵

gina333
31. bře 2010

lehna: skusala som to pohladat cez Google, ale nie je tam fotka 😠

lehna
31. bře 2010

gina-tak to je škoda, protože já to přes tu firmu nemůžu najít. tak ještě zkusím google teda... dík🙂

gina333
31. bře 2010

lehna: odfotila som to ja, tak nech sa paci 😀

katzi
31. bře 2010

ahojte,

jsme zpět z baby cafe - fajn jsme tam přežily ten upršený den, snad jsem Adeli i utahala, sebe teda jo 🙂

gino: díky za fotku, já jsem mezitím taky googlila. Vypadá, že to prodávají jen na Slovensku, v žádné české lékárně jsem to zatím nenašla. No uvidíme co to bude za zázrak a pak to kdyžtak začnem shánět naostro, nebo nám to tady všem budeš ze SR posílat 😀

katzi
31. bře 2010

matova: to je fajn, že u vás už je lépe! Stejně ale, je zvláštní,že mu tak nesedla palačinka. Adélka ji už jednou na návštěvě měla taky a v pohodě.