Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
4. kvě 2010

katzi- tu představu mám taky. 😉

ined77
4. kvě 2010

lehna 🙂 ...já bych na takovém cvičení působila jistě značně nejapně 😀 .
minulý rok mě kámoška vytála na spinning 😎 ..prý pro začátečníky 😅 ...větší ostudu jsem netrhla 😔 😀 ..jako šlapat to šlo,ale ve stoje pět minut??? 😲 ...chytaly mě střídavě křeče do levé a pravé nohy 😀 ...já tak brusle kolo,ale pěkně v přírodě 😉
však se dělají diskotéky pro pokročilé 😀 ...či jak se tomu říká 😀 ...nebo ne,to bude už ta vlachovka 😀

ined77
4. kvě 2010

katzi 🙂 ..ježiš to nečti 😲 ...to ještě zblbneš do konce těhu 😀
zpívat bys mohla...hajej a spi 😀

lehna 🙂 ...bordel v bytě-šťastné dítě a spokojená maminka u pc 😀

lehna
4. kvě 2010

ined- no já si tam včera taky nepřipadala moc dobře. na spinning jsem kdysi chodila, noo,taky jsem si připadala jako největší hypochondr, co neumí špalat a hlavně jsem nic nevydržela. byla jsem hotová po 5ti minutách 😀 , ale vydržela jsem tam chodit 2x týdně 3 měsíce. je fakt,že jsem pak tak byla poloviční než jsem zase teďka 😝
nepruď s vlachovkou 😀 😀

no už letím, už mě volááááááá

tak páááááá a ined- užij si majáles a mňágu 😉

ined77
4. kvě 2010

lehna 🙂 ...díky 🙂
už mlčím 🤐 😀
s tím spinningem...já to nepřekousla no 😅 .ale možná to zase jednou zkusím 😉 .
teď pořád přemýšlím,jestli koupit sedačku na kolo,kolo dát seřídit a začít jezdit.jenže než tohle všechno zařídím,budu jak se znám těhu a bude po ježdění 😀 😝 .
pozdravuj štěpiho,ať je hodný!!! 😵

ined77
4. kvě 2010

u nás dospinkáno-1.45 🙂 .
neprší,tak za chvilku vyrážíme 😀 .
všem pěkný zbytek dne,papa 🙂

prchalka
autor
4. kvě 2010

Tak nakonec 2,5h 😅 a obě jak praštěný - jak jsem lehla s ní 😅
Nemáte někdo pro děti mulesky nebo crocsky? Kdyžtak jaké číslo? Se mi zdá, že č. 23 má docela krátkou stélku, někde uvádí 14, max. 14,5 cm a my máme nohu 14cm, tak nevím, jestli by se do toho vešla a kolik místa tam musí asi tak mít...
Pořád kýchá, už 2 dny, tak nevím, jestli nemá někde vzadu zastrčenýho šušně a jestli jí tam nevadí, nastydlá nevypadá, ale nic moc jsme zatím nevydolovali 😖

katzi
4. kvě 2010

tak se spinningem jsem zatím tu čest neměla, ale co vím od kamošek, tak je to fakt makačka 🙂 Já jsem se chodívala vypotit na dance aerobic a squash. Nejlepší squash byl s MM, to mě hnala dopředu touha hoaůespoň jednou porazit - vyhrál vždycky on a já se alespoň krásně vylítala 😀

prchalko: mulesky ani crocsky nemáme, takže neporadím. Třeba kýchá proto, že teď všechno kvete, tak ji to třeba dráždí 😕

Jinak je rozhodnuto: jedu na tu chatu 🙂 Jen teda na jednu noc z pátka na sobotu, ať do toho chudák MM není hozenej až tak moc drsně. Jedeme autem se sestrou MM. Těším se, ale i trochu bojím jak to zvládnou. Ale jsem si jistá, že to zvládnou, jinak bych nejela....

katzi
4. kvě 2010

matova: co je s tebou? Dlouho jsi tu nebyla. Snad vše OK...

gina333
4. kvě 2010

Ahojcek,
na nakoniec cele poo bolo krasn pocasie, boli sme vonku pobehat, na zmrzline, pokupit na oslavu girlandy, balony, lampiony, no vsetko mozne, co sa Nati pacilo. 😀

Tak ja som na spinning tiez chodila, mne sa to pacilo velmi, bola to poriadna makacka. Ale nad zumbu nema nic, fakt odporucam vyskusat, uz vas ine cvicenie bavit ani nebude. 🙂 🙂

gina333
4. kvě 2010

lehna: ta Chamomilla nezaberie hned, asi tak 2-3 den. 😉

katzi: dobre si sa rozhodla na tu chatu, ved ides skoro na otocku, coby dup budes doma, tak to hadam TM zvladne. 😉

lehna
4. kvě 2010

spinning je fakt makačka, ale mě to taky bavilo,hlavně, když jsem viděla na sobě výsledky 😉

gina- moc díky. snad to bude lepší 🙂.
tak to super,že u vás bylo krásné počasí. u nís celý den pršelo, tak jsme byli doma. snad bude zítra už líp.

katzi- super, že ses tak rozhodla a neboj, oni to spolu určo zvládnou. budeš na telefonu a TM si určo poradí. neboj, znám z vlastní zkušenosti 😉

prchalka
autor
4. kvě 2010

Tak jdu jen na skok, říct vám, co zase máme 😝 Jak jsem jí přebalovala poo na spaní, tak jsem si všimla asi 3 flíčků na těle - vypadalo to jako štípnutí komára. Odpol už tam nebyly. Zato navečer se jí ukázaly na tváři a pořád se to stěhovalo. Udělal se jeden malý a najednou z něj byl lívanec přes celý nos. Teď když pila mlíko ho měla pod okem a sunulo se to po tváři dolů. Opravdu jako když štípne komár. Z jednoho malého se udělá za chvíli velký flek a pak to zase mizí! Tak vůbec nevím.. ☹
Jdu se umýt a ležet a čekat, co se zase bude dít! Dobrou noc 😔

gina333
4. kvě 2010

prchalka: neviem co to moze byt. 😒 Nic take som este nepocula, sice atopicky ekzem sa vyhadzuje vacsinou okolo oci, plus lakte a kolena, ale toto co je, no neporadim. 😲

U nas sa uz konecne spi, dam si pivko s MM a idem do hajan aj ja. 🙂

matova: kde si ???

Krasnu noc vsetkym prajem. 😔 😔

lehna
4. kvě 2010

prchalka- no tyjo, tak to taky neporadím. nic mě nenapadá ☹ . nemůže to být nějaká alergie, když i dva dny kýchá?nějaká reakce?

matova??? 😕

dokoukám OVRZ a jdu taky, dobrou všem 😔

martinastankova
4. kvě 2010

ahoj všichni, je normální, že moje 9měsíční dcerka nemá ještě ani jeden zoubek? a ani žádný náznak, že by nějaký v blízké době vylezl.

matova
4. kvě 2010

martina stankova: ahoj, možné to určite je, ja poznám dievšatko ktorému zúbky začali vykúkať až v 1 roku a narástli všetky do 2 rokov. Môjmu synovi prvý zúok vyrástol v 9 mes 😉 .

matova
4. kvě 2010

ahojte žienky 😎
u nás sa nič dramatické nedeje, všetko po starom, akurát sa mi zdá že práce cez deň nejak narastá (piesok z pieskoviska mám pocit že je takmer všade... 😅 ), takže nestíham a včer 🙄 , malý zaspáva napriek tomu že je večer už hotový hrozne, trvá to okolo hodiny, väčšinou okolo 21h, takže už stále pri ňom zaspím aj ja a zobudím sa neskoro...(žehlenie narastá). Som unavená po tých našich dňoch fakt ako kôň už, všetky svaly ma bolia...Ráno klasika- naraňajkuje sa a kým neideme vonku tak je protiva...dnes tofu na zeleninke (po dlhej dobe som mu dala kukuricu+hrach- zamiloval sa do hrachu 😀 )+ ryža.
A najhlavnejšie- zuby- neviem, nepustí ma nakuknúť 😲

martinastankova
4. kvě 2010

matova : děkuji za odpověď, trochu jsem se bála, všichni mi říkaj že je to divné.

matova
4. kvě 2010

tak som to poctivo dočítala ženy 😉 ,
ale že by som si toho veľa pamätala...šimonko a culík-jasne furt sú spolu 😀 , nedá si ho vziť tak ho má pripnutý, lepšie ako nápady pchať si do pusy špinavé ruky od kadečoho....dnes robil ručné sono kocúrovi takmer po celom tele 😝 😀
konverzáciia:lehna 🙂 - ined 🙂 - katzi 🙂 😀 😀 😀
u mňa v puberte vládol metal, rock 😀 teraz hlasnú hudbu už nemusím, hneď ma hlava rozbolí, ale tú metalovú klasiku si rada vypočujem 😉 . Pozerám že ja som vekovo medzi ined a lehnou- starenou sa cítim furt- pokiaľ náhodou nespím 😀 . MM mi robí starosti 🙄 , začína sem-tam komentovať že by som sa mohla aj o seba trochu starať- v tie chvíle ma akurát tak napadne že ho lopatou rozplácnem a bude postarané 😀. No nie fakt, to je neskutočné, hlavne že keď príde domov ide si po svojom-všelijaké prácičky- a ja stále len behám so šimonkom horedole...no radšej by som tiež presádzala stromčeky alebo hocičo iné- už mi hrabe z toho pobehovania po dedine 😝.
katzi: ja som chodievala hrať tenis s mm 😉, vždy antuka, jeden čas sme pracovali na mieste kde mali len umelý povrch, to teda bola zmena- rýchlosť, po návrate na antuku som vždy dobehla oveľa skôr ako lopta 😀
sherry 🙂 : gartulujem k ok testíkom a k preukazu 😉. Ja sa mám od posled. kontroly objednať na sono morfologiu 3D, a furt som sa nie...večer ma napadá že úplne zabúdam užívať vitamíny.. 😔, ale myslím vit. D budem mať vďaka vychádzkam dosť...Mená máte krásne vybrané, ten Eliášek to ma fakt berie, predtým ma to ani nenapadlo ale keď ty o ňom tak pekne píšeš, to už vnímam akoby tu už fkt bol 😵. U nás sa to rozširuje: Henrich, František, Oliver....ale dievčenské žiadne zatiaľ.
ined: navnadila si ma zas na pizzu, tak nabudúce úloha na večeru pre mm 😉. Jej a teším sa že možno zanedlho nás tu bude viac ako ja a sherry 🙂
kadlecovamisa 🙂: super noc, viac takých 😉
lehna 🙂 , prchalka 🙂 : chúďatá vy stále s tými nocami blbými 😒. Neskúšali ste malým dohovárať?no to je teda rada že? vysokoodborná 😝 ja som aj to stále robila, normálne som ho už prosila nech ma nechá aspoň vnoci konečne už odpočívať... 😅
prchalka: tie fliačiky- netuším čo to môže byť 😕, fakt možno nejaká alergo reakcia...
gina: u nás tiež nehrozili žiadne silnejšie zvuky, postupne si zvyká ale museli sme kúpiť vysávač Electrolux ultrasilencer 😀 mixér zvládne keď ho mám protom na rukách, ale tiež až po čase a s vysvetľovaním dopredu čo sa ide robiť a vrčaním najprv slovným v intenzite mixéra 😀 🙄 😅. Ale keď honapr. niečo bolí alebo ke chorý tak to nehrozí nič hlučné, v tomto bude po mne 😉 .

matova
4. kvě 2010

haaa- že vraj šimonko a culík- oprava na cumlík!!!! ďalšie chyby už neopravujem 😝

matova
4. kvě 2010

gina: tebe smajlíka ešte 😉 🙂

matova
4. kvě 2010

zabudla som čosi- ráno som započula v TV o aromaterapii- zmes ileja pre deti na kľudný spánok- bola to trojkombinácia ale pamätám si len dve zložky- levanduľa a med. Tú levanduľu obsahuje aj olejíček pri prerezávaní Jakoubek ämyslím že pôsobí aj tlmiaco pri bolesti, olej sa používa aj pri bolestiach ušiek). A šimonko odkedy nekašičkuje tak oveľa viac papá med- na chlieb, stále si na neho ukazuje a chce ho. že by tam iež bol nejaký účinok? starý ľudový recept na lepšie spanie bol med+mlieko že?
ale neviem, napr. bylinkové čaje na lepší spánok u neho nezaberali...
všetkým pokojnú noc 😎

prchalka
autor
5. kvě 2010

Ahoj, dočtu pozdějil, i když něco už jsem přelétla.
Po uložení brek a vztyk v postýlce už ve 21 😝 Tak jsem nahodila dudlík, položila a vydržela do 23, aspoň tak. Vzal si jí MM, já střídala ve 2.20! Prý docela v pohodě. Já stejně nemohla spát, bála jsem se, aby nějak nenatekla, protože to měla při ukládání do postýlky přes celou tvář, nos i kolem ☹ No vůbec to nechápu. Vypadá to jako alergická reakce.. včera dopol a odpol muchlala kytku na stole a pak si šmátrala do vlasů a asi i do obličeje. Jinak nevím, z čeho by to mohlo být. Ono asi nestačí, že měla ten ekzém a já nevím z čeho 😖 Mě tohle dost ničí, když nevím, co se s ní děje
Vstávačka a mrvení kolem 5.40. Ale v noci spala docela klidně, tak 2x asi zabrečela na dudel.
Pustím se asi do játrové omáčky s rýží dnes, nic jiného mi ani nezbývá, když od včera rozmražuju játra 😅

prchalka
autor
5. kvě 2010

martinastankova: Je to v klidu, některým dětem rostou zuby opravdu až po roce, zato pak rychleji a třeba i bezbolestněji! Aspoň s tím zatím nemáte problémy 😉

sherry28
5. kvě 2010

dobré ráno 🙂
včera už jsem nestíhala, besídka nádherná 😵 jela jsem ještě pro babičku chtěla to také vidět 😉 takže jsem pak měla co dělat, abych to stihla, ještě jsem rychle zaparkovala na poslední místečka 🙂 dostala jsem od Lukyho jehelníček keterej vyráběly ve školce a přáníčkoa říkal básničku:"Kdyby mi tak někdo řekl, třeba kamarád, prodej mi tu svojí mamku, dám ti za ní hrad. Ne, neprodám, neprodám ani za nebe, nechám si tu svoji mamku jenom pro sebe." 😵

martina: neboj zuby vylezou a divný to není 😉 ještě jsem neviděla člověka, kterýmu by nenarostly zuby 😉 😀 hold to má každý jinak někomu dřív, jinýmu dýl, i v roce a půl vylezl první zub jendomu klučíkovi 😉 koukám, že máš tři holky 😵 já čekám třetí mimi a myslím, že budu mít tři kluky 😀

sherry28
5. kvě 2010

a už jedeme, tak pa, u násje furt hnusně ☹

gina333
5. kvě 2010

dobre rano 🙂
u nas noc v pohode, zas bola iba 2x hore, a to len po polnoci. 😵 Dnes ma Nati narodky, tesim sa na malu rodinnu oslavu. 😵

prchalka: mozno, ze tu reakciu Cori mala od tych kvetov, ale keby to mala aj dnes ja by som to urcite riesila s doktorkou, aspon telefonicky.

matova: a keby si Simonka davala neskor spat? Mozno, ze by zaspinkal hned, ved to musi byt o zivot hodinu uspavat. 😒 Ach ti chlapi 😎 moj my sice nic nevycita, dufam, ze ani nema co 😉 ale s tym pomahanim okolo malej tiez moc neprehana. On je partak skor pre Nati, s tou sa uci, vysvetluje jej, Natalka ta ho uplne zboznuje, ale domacnost je cela na mne. Ja som taky divny tip cloveka, vzdy dopredu rozplanujem cely den, kedy varit, kedy upratovat, neviem akosi sa my to osvedcilo a stiham vlastne vsetko, aj sa kazdy den namalovat, aj sa upravit. Ale vlastne to nie je vobec podstatne ako clovek vyzera, hlavne, ze sa dobre citi. 🙂 Oliver je krasne meno. 🙂 🙂

gina333
5. kvě 2010

sherry: krasna basen, normalne my aj slzy vyhrkli 🙂 ja dodnes placem na kazdej Natalkinej besiedke, je to vzdy take krasne a som vtedy na nu hrozne pysna. 😵

lehna
5. kvě 2010

ahojky,

tak naše noc byla dobrááá 😵 - poprvé ve 21,35, další ve 22,05, pak nevím jestli i ve 23, ale 100% byl ve 00,15, pak ve 3,30, to jsme ho přebalili, dostal mlíko, usnul až v 4,30,a vstával v 6,30 🙂. jen já od těch 3,30 jsem jaksik moc nespala. hodinu jsem ho uspávala, pak jsem byla vzhůru od půl 6 do 6, no a usla jsem a malý vstával. ale hlavně,že Štěpi konečně trochu líp spal.

dočtu a pisnu snad později....