Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
19. dub 2010

sherry: ved stale jej ten caj nukam a ona nic, odstrkuje flasu, aj som jej nasilu do ust dala ale nenapije sa . Veru spolieham sa na tu noc. 😒 Dik za culiky. 😉 Drzim ti palce aby ste zvladli noc, uz aby bolo po tych hnusnych chorobach. 😠 😠

sherry28
19. dub 2010

matova:Šimonek je hotový princ na koni 😉

ženy loučím se, neboť starší synek si mě žádá, dala jsem mu na noc pro jistotu plenku 😎 takže všem tichou a klidnou 😔

sherry28
19. dub 2010

no to jsem si tady dělala srandu jak posílám Marečův virus spavý 🙂 a zatím to je asi jiný virus 😅 jako s tím těhu jsem si taky dělala srandu a jak to dopadlo 😨 takže já už si z ničeho srandu radši nedělám 😉 odháním všechny zlé nemoci pryč, ať už mají děti klid 😔

gina333
19. dub 2010

sherry: ty mas ale basnicke crevo, dakujeme 😉
Aj Sophi uz spi, zaspala rychlo, stihla sa este pokakat, riadne hnackovo este. 😒

matova: napis my prosim ta kedy si zacala davat po tych hnackach Simonkovi mlieko a taku normalnu stravu? My mame zajtra 3. den po vracani. Dakujem.

Idem si este s Nati pozriet Panelak, dala som jej jeden suchar, az jej ocka zasvietili, ze moze jest. 😉

Vsetkym kludnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
19. dub 2010

Já teda dočtu, ale jinak doznívám, tak toho asi moc nenapíšu 😅
Všem supr noc 😔

prchalka
autor
19. dub 2010

Sofí culíčky krásný, taky má vlásků!!! Kéž by si to na tý hlavičce nechaly, holky! Tak jim to sluší 🙄 😠
A děti, konec blindění a nemocí! Nezlobte maminky!
Víc už toho asi nazvládnu, odpadám... 😵

martinka17
19. dub 2010

Ahojte
stále super živo, ani nestáham čítať.
Chcela som poďakovať, ešte dávnejšie mi tu ktosi, nepamätám kto 😲 😵 poradil Chamomilla.....neverila som síce, že by homeopatikum zabralo, ale tak týždeň na nurofene mi strááášne vadil, skúsila som a už týždeň malý kráááásne spinká, neplače od bolesti. Takže strááášne dík.

matova
19. dub 2010

gina 😉 : Pátrala v svojich starých príspevkoch, spravila som výpis:
1. noc- pregrcaná až do rána (čaj odmietal)- pred šiestou vypil asi 50ml, hneď všetko vyvrátil.
1. deň: tekutiny celý deň absolútne žiadne- úplne odmietal všetko (až večer). ráno- trošíčku čistej nemlieč. ryž. kaše, obed: čistá ryža, poo trošku ryže, večer: nemliečna kaša pšeničná s trochou medu. Pred spaním a vnoci: čierny čaj+smecta
2. deň: raňajky: banán, obed: varené zemiaky s trochou jogurtu, pred obedným spaním už slabé mlieko v čiernom čaji (so smectou)- čistý čaj už nechcel. (vysadila som Hylak a nemala som ešte).
3. deň- prestal mať záujem o jedlo, skôr chcel piť: slabé mlieko v čier. čaji. Ale začal v tento deň hnačkovať a večer pred spaním mlieko už ani nechcel, tak do rána mal čistú vodu. Ráno zas slabé mlieko v čier. čaji+ smecta, hylak
4.deň- takmer nič neje, aspoň chlieb s medom. Pil slabé mlieko v čier. čaji+ smecta, hylak
5. deň. detto
6. deň. detto, trochu lepšie začal papať
7. deň- začal konečne normálne jesť

matova
19. dub 2010

ahojte,
von sme neboli ani poo, pršalo. Dnes som sa rozhodla malého uložiť o hodinu skôr, keď vyčerpaný nevie zaspať (až okolo 21h). Unavený síce vyzeral ale keď zistil že saho chystám uložiť...všetko možné vymýšľal, zrazu aj hračky mi nosil (hlavne že cez deň nezáujem). Bol to boj dostať ho do postele 19:15, kde začalo klasické trápenie posledných týždňov- motanica a narábanie fľašou, kým ma ňou neklepol do čela...tak som sa naštvala a jednu mu už čapla, vzala som mu aj tak dopitú fľašu- plakal... 😔. Zaspal nakoniec o 19:50. Nechcem vedieť aký som mala pri tom pulz a tlak a ktovie čo malý prežíval 😔 . Ale ja už to fakt nechápem, po obede malý stiahne mlieko a vytuhne do 10 min, no večer stále 45-60 min 🙄. Ja už neviem. Zajtra keď bude pršať zasa celý deň 🙄
prchalka: fajn deň 😉
sherry, gina: chúďatká, myslím na vás 😉
gina: krásna je Sofinka, úplne sa mi zdá že vyrástla odkedy som videla jej posledné fotky 😅
sherry: malý uplakaný princ na koni 😀 . Pri dnešnom uspávaní ma napadlo, že som sa síce pobavila že tvoj m. nenašiel obedík, ale o to viac sa skláňam, že dokázal malého uspať 😉.
ined: tebe sa dnes asi Maty skoro po obednom spaní zobudil? ozaj máte u vás zoo? tam by sme asi boli veľmi často 😉
katzi: ja už si nepamätám, myslím že u vás dnes nič dramatické. Minule som chcela napísať že super obhliadka zvieratiek 😉

matova
19. dub 2010

martinka: to je fajn že vám chamomilla zabrala (ale ja som ju neradila), som rada 😉

všetkým pokojnú noc!!! 😔

sherry28
20. dub 2010

dobré ráno 🙂 tak Lukášek spal celou noc, ale za to Marek od tří zvracel, takže žádný šťovík, ale nějaká ta střevní chřipka a vůbec bych se nedivila, kdyby to bylo z tý sopky 😕 no razím s klukama k dr. ☹ zase tam strávíme celé dopoledne a přijedeme na oběd 😠 a dozvím se, že střevní chřipka teď řádí, ať jsou na dietě a bla, blabla 😀 ale člověk má takovou jistotu, že je dr. viděla 😒 tak všem poslední pěkný den tohoto týdne(krom víkendu, budou 20°C) 😉

prchalka
autor
20. dub 2010

Dobré ráno,
dnes nic-moc, asi jsem to zakřikla. Velký válení v 1.40 a ve 4.30 nebo tak nějak. Mezitím občasné kňourání na dudel, nestíhala jsem v mezihrách usnout ☹ takže dneska opravdu svěží 😝
Včera tu bylo moc hezky, sluníčko, vylítání skoro 4h ale nepomohlo. Kéž by to vydrželo aspoň ještě dneska bez deště.. uvidíme!

lehna
20. dub 2010

dobré ránko,

jsem nějak ještě pořádně nestihla přijít.
víkend jsem bez MM zvládli v pohodě, ale noci byly katastrofální 😢 . snad každou hodinu byl vzhůru a to od 23.00 spal u mě. budíčky vždy v 6.15 😖 . a ještě pořád celý víkend teploty kolem 38°
noc z neděle na pondělí byla o hooooodně lepší, to byl vzhůru asi 3x a jen čaj a dudel a hned spal. v neděli už taky ani eměla teplotu.

dnešní noc-poprvé v 21.30 pláč, uklidnil se pře 22.00, pak další ve 23.30 do 00.00. to byl ale hysterák, pořádně jsem nevěděli jak ho uklidnit. měli jsme podezření,že ho tlačí prdíky, protože se dost šponoval. no od půlnoci spal v kuse do 4.36, dostal mlíko, vytuhl až někdy kolem 5.30, vstával 6.20,ale ještě si dal říct a po dlouhé době vstával v 7.20. a dneska měl poprvé ten čípek,tak uvidíme.....

lehna
20. dub 2010

ty teploty kolem 38°měl Štěpi 😉

gina333
20. dub 2010

Dobre rano 🙂

matova: strasne si zlata, ze si my to takto podrobne napisala, velmi velka vdaka. 🙂 🙂

U nas noc fajn, bola hore 2x vypila cajik, ani moc motanice nebolo, takze som vyspata, vstavala o 6:40. 😵 Natalka bola tiez v pohode, navarila som nam cierny caj, suchy rozok, takze dietne ranajky. Malej som do odvaru dala mlieko, pomaly pije.Dufam, ze to najhorsie uz mame za sebou. 😝

sherry: rychle vyzdravenie prajem. 😉

lehna: jaj moja, vy sa tiez vytrapite s tymi nocmi, ale urcite sa mu tlacia zubky, ked teplotuje.

U nas zatial svieti slniecko, veru mohlo by to vydrzat aj dlhsie. 🙂 🙂

katzi
20. dub 2010

ahojky,

u nás dnes taky žádná hitparáda 😒 : šla spát v 19.30, jenže v 21h se nějak úplně probudila (to se ještě nikdy nestalo, do půlnoci spává vcelku OK), byla asi do 22h vzhůru, dala jsem jí Nurofen - byla dost teplá a kňourala, pak spala do 3h - dudel, pak ve 4h mlíko, pak v 5.20 obr řev hysterák (netuším proč), takže jsem chovala, naštěstí se zklidnila a zalomila to ještě do asi 6.45. Už se proklupaly obě spodní dvojky - špičky, mám podezření, že leze i pravá horní trojka, asi nás čaká zas veselé období 😖

No čtu, že všude to stojí vcelku za prd - u půlky z vás se blindí a průjmíkuje, u další se nespí v noci, další jsou neuspatelní..... To jsme tady teda sestava, alespoň vidíme, že v tom nejsme samy 🙂

gina333
20. dub 2010

katzi: takze ta noc aj u vas pokulhava 😒 😒

U nas uz grcaju a hnackuju aj svokrovci. 😲

lehna
20. dub 2010

gina- jj, nahoře už mu poslední trojka a čtyřka,poslední, tak snad to pak bude ok.,jak vylezou, trojka se mi zdá,že už je vylezlá.
a přeju aby holky byly už v pohodě.
letecky jsem pročetla,že se u vás blindí. jej a teďka jeeště i tchánovci.

holky můžu dát malému pod maso trochu žampionů???

katzi
20. dub 2010

gino: a jé, takže už i tchánovci 😖 Je to asi hodně nakažllivý. Tady to řádí už taky - měl to muž kamarádky, hned po něm to teď chytla i ona,...měly bysme se s ní za týden vidět, tak nevím nevím..... 😖

lehna: holky myslím psaly, že už děckám dávaly žampiony. Já zatím ještě ne.

gina333
20. dub 2010

lehna: pokial ja viem tak huby od 3 rokov, neviem ako je to zo sampionmi.

prchalka
autor
20. dub 2010

katzi: Kam se ženete s těma zubama??? 😨 😨 😨 😕 😕 To je tempo!!!
lehna: Trojky... taky pěkný! Čorí už měla omáčku z žampionů, když jsme byli u našich, kousíček sem-tam snad nevadí, velký kousky jsem jí vybrala.
Jinak u nás se taky v noci prdělo.. Že by je tak trápily prdy?? Taky na to mám někdy podezření, ale já už fakt nevím.. 😖

lehna
20. dub 2010

tak já zkusím udělat trochu omáčky a uvidíme.
prchalka- no nemyslím si,že by ho prdy trápily každou noc,jen včera se mi tak nějak zdál, protože se dost šponoval a řval.

gina333
20. dub 2010

ja uz som stihla aj pozehlit 😉 uvarila som aj kolienka, tie Sophi zboznuje, uvidim, ci si z nich da. Poo ked sa vyspi pojdem s nou von, nech na vzduchu. 🙂 A nam sa tiez uz prerezala dolna stovrka, asi, nevidno ju moc len citim ked jej natieram gelikom zuby. 😵

prchalka
autor
20. dub 2010

Dnes opět vytuhla po jídle na dece už v 11h, no to jsem zvědavá, jestli to dopadne jako minule, že tomu spaní moc nedá a brzo se vzbudí ☹ Usnula vedle mě na břiše, ale pak jsem jí ještě převrátila a vyměnila plínku bez protestů 😅
Oběd podle mě docela dobrej, jako porci snědla, ale asi nemá cenu druhou půlku mrazit, protože u toho dělala docela vofuky 😝 (rýže, sojová drť, hrášek a drcený tuňák = něco jako rizoto).

gina333
20. dub 2010

prchalka: ty take dobroty varis, ja by som z toho zjedla za plyu mysu, ale pochybujem, ze u Sophi by to malo uspech. 😉 My uz tiez spime,krasne spapala polievku az sa bojim, ci jej to neuskodi 😒 😒 doo 2x kakala, musim ist este do lekarne kupit Hylak, aj cajik uz pekne pila, tak len dufam, ze sme na dobrej ceste k vyzdraveniu. 😉 😉

katzi
20. dub 2010

prchalko: na ty zuby taky čučím jak se to teď rozjelo, zřejmě byly vyslyšeny moje prosby 🙂 A přídávám se ke gině - vaříš fakt mňamky. Musím na ten MMB fakt taky už na ty recepty mrknout a´t si obnovím repertoár 😀

gino: to je fajn, že se u vás blýská na lepší časy 🙂

sherry28
20. dub 2010

tak Mára už spí, dohání dnešní noc 😉 Lukas vypadá v poho od rána zatím nekadil, klepy, klep 🙂 každopádně tenhle týden ho nechám doma 🙂 mára už zatím nezvracel za to přešel na silnej průjem ☹ u dr. přesně to co jsem říkala, předepsala hylak(nebo mám koupit kulíšek)prý to řádí, no přišli jsme tam v osm a v čekárně dvě děti před námi, tak jsem se radovala 🙂 ale předčasně ☹ šli jsme až za hodinu 😅 ale aspoň, že jen za hoďku 😉 tak jsem jim koupila kulíšek, ještě mám smectu, ale hylak bych do nich nedostala 😕 do Lukase vůbec ten je na léky hroznej 😉

lehna: co se týká omáčky se žampióny, tak jsem už dělala Márovi, jedl tu omáčku a sem tam jsem mu dala i žampión na malý kousek pokrájený, prostě jsem mu je nevybírala z omáčky pryč a ani schválně nenandavala, když tam nějaký byl tak ho snědl, rozhodně mu tím neublížíš, houby jsou od tří let, ale myšleno jako ve velkém množství a aby třeba jako se jim nedělala smaženice atd., dokonce žampióny se používaly u dětí k léčbě ekzémů(já od roka dávám všechno, ale s mírou a ne často) 😉

sherry28
20. dub 2010

gina: a ty nic, ty jsi zdravá?odoláváš? 😨

gina333
20. dub 2010

sherry: no so sa tyka mna, ja som tiez od nedele obedu nejedla preventivne nic, iba pila cierny caj, dnes rano som zjedla rozok, na obed polievku, tak ako Nati. 😒 2x ma sice prehnalo v nedelu, ale odvtedy ja pokoj. 😝 A tebe alebo TM nie je zle?

ined77
20. dub 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás noc zase v celku dobrá 🙂 .
akorát jsme oba s matýnkem malinko nachlazení,ale jen rýma 😉 .
včera jsme vyšli odpoledne ven a za tři minuty začalo pršet 😖 ...naštěstí jen přeháňka 😉 .
pak hřiště atd.
včera spinkal 2.15...už jsem pak nestihla písnout,vstal zaďátkem napřed 😒 ...
dnes ráno vaření...
obídek...zeleninová hustá polévka,špenát,brambor,dom.vejce 🙂 ...2 rýžoví medvídci,ale dnes byli zasloužení...špenát snědl celý 🙂 .
pak jsme šli ke kámošce matýnka stříhat 😨 ...strojkem 😨 ...kdybych věděla jak bude chudáček plakat,tak se na to vykašlu,ale s vyjetým pruhem na hlavičce chodit nemůže,tak už se to holt muselo dodělat celé 😢 ...držel se mě jako klíště.takže příště už jedině stříhat ☹ ...foto dodám,vypadá zase jako miminko 😀 a velice brzy mu otrnulo 😀 .
jdu vás dočítat 😉
joooooo,mále bych zapomněla..včera,to se podržte se mi přišel omluvit tady ten náš rocker 😕 ...prý nechce kazit sousedské vztahy 😅 .tak že by tu byl nakonec trošku klid 🙂 ...ještě vyřešit ty slony nad námi 😀 ....