Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
10. bře 2010

konečně se sem dnes taky dostávám - už spíme. Adu byla dost grogy - v kočárku dnes po obědě spala jen asi hodinku, pak mi byla venku už zima, tak jsem na chvilku vlezla do jednoho obchodu a hned měla oči jak tenisáky 😠

Dnes nějak nemám den - za všechno může to nevyspání. Takže dnes fakt hned teď jdu spát, ať si něco naspím do zásoby zas na noční šichtu - nečekám nic dobrýho, když šla spát tak přetažená 😖

Pa pa a zítra všichni vyspaní do růžova.

prchalka
autor
10. bře 2010

sherry: Už jsme všechny někdy trochu mimo 😖 😝
gina: No, úplně akutní problém celý měsíc asi nemá, tak je divný, že si některý den přeci jen nedá víc jídla nebo nezkusí něco nového 😖 😝 Achjo ☹ To mě mrzí, věřím, že to stresuje! Já bych těm nejedlíkům půjčila na jeden den čorí - úplně mě dneska dostalo, jak snědla tu namazanou housku a rajčata zbožňuje, tak tomu jsem se nedivila, ale že ukusovala na střídačku - paráda!! Zítra jí to zkusím zas. No ale mlíka nechala asi 40..
Čípek jsme dali, tak uvidíme. Jsem zvědavá zítra na tu tvář.
Co mě tady pěkně štve, když už nikdo nebuší, neštěká... tak zase lítají na letišti letadla - no spíš helikoptéry, skoro v noci 🙄 🙄 😠
Všem fajn ležení a hlavně zavřené oči 😉

gina333
10. bře 2010

No ja by som veru brala, keby Sophi papala ako Cori 🙂 🙂
Baby, prvykrat po 15 mesiacoch Sophi zaspala bez cickania. 🙂 🙂 🙂 Sice si skoro vytrhala vsetky vlasy 😀 😀 ale zaspala. Juj, ako som rada. Idem zehlit, mam toho strasne vela 😝 😝

Krasnu nocky vsetkym. 😵 😵 😵

matova
10. bře 2010

ahojte,
u nás sa teda dnes bojovalo, už ma to hrozne vyčerpáva a strácam úplne radosť 😢. Malý bol protivka, na nič mi neodpovedá, nekyvká ako obyčajne...keď sa spýtam kto navaril odpovedal tata-ako naschvál-že by už aj on mal zo mňa ponorku??? 😲. Dostal na zadok ako zasa prebiehal a hádzal sa po posteliach, chvíľu zaberalo že som si ho nevšímala ale potom začal zas aj napriek tomu a táák som sa zľakla...
Boli sme vonku, v obchode som zas počula výčitky prečo malého nevypustím z kočíka, nech chodí sám- tak som vysvetľovala že ho musím do večera šetriť, ako on spí cez obed krátko že mu to nestačí a večer by odpadol už o 17h...tak som zasa za tú čo si sama za to môže že dieťa poriadne nechodí 😢...
Večer bol úplne hotový a zasa nevedel zaspať tak som ešte na neho trošku nakričala-aspoňže to zabralo. Spí sa asi od 18:45.
Všetkým prajem čím lepšiu noc 😉, a myslím aj konečne už tam kde sa tak hrozne mizerne spí..

prchalka 🙂: tak som zvedavá čo bude stou začervenanou tváričkou- u nás toto platí-začervenané na strane kde lezie zub. A celé poobede si malý držal zhora hlávku 😕 ☹.

ined 🙂 : presne, k ohňu ani ja zatiaľ malého ešte nepúšťam 😀. A v čakárni u lekára alebo v obchode u nás kde sa čaká v rade-to je des s ním. stačí mu fakt minúta keď je na tom istom mieste a je problém 😝. Tiež pomýšľam na vykrajovanie medovníkov, ale asi by boli aj na zemia ja na tričku... 😀 a pri troche šťastioa už asi toto tíhať nebudem 😅

sherry 🙂 na cestu tam a nazad by som tiež nemenila zbytočne tie veci keď sú čisté 😉. Keď si predstavím ako švagrininá 4ročná dcéra vymýšľa pri oblečení 😲, ja som vtedy akurát ticho trpela že mám na sebe stále len červené ale ani ma nenapadlo prorestovať 😕 😀

gina 🙂 : veeelmi gratulujem že malá zaspala bez cuckania!!!!tak ste lepší, nám to trvalo o mesiac dlhšie 😉 a to je pocit že? 😵 tak nech jej to vydrží 😉
ten Afloderm- to nepoznam. My sme mali okrem ineho aj Fucidin a bol to kortikoidny krem-tak som ho aj vysadila 😝. Kupeme sa v cistej vode, tiez obden s primesou oleja. A skriabe sa malinka, ci to zatial nevnima???
Ozaj a u dr. ju aj vážili? ako je na tom, neschudla? Moj malý začal zas jesť horšie, ale zatiaľ je to teda s vami neporovnatľné akurát ma mrzí že on mi vôbec nezjw žiadnu cestovinu v akomkoľvek tvare...a ja by som si taaak dala 😅 ...

gina333
11. bře 2010

dobre rano,
u nas bola trocha horsia noc, asi chybal sherryn amen 😉 Bola hore o 23:30, o 01:30, aj o 4:40 budicek 6:30. U nas to bez mlieka neide, kym jej nedam flasu place. Ale je to aspon bez cicky. 🙂 Este som zabudla napisat, ze ked jej davam cipok, furt hysterci, normalne jej ho davam nasilu. U vas je to ako prchalka, katzi? ☹ ☹

matova: ten ekzem ma Nati, ona si to obcas aj poskriabe, viem, ze sa toho nezbavime 😒 , ale aspon nacas nech je pokoj. Dufam, ze Sophi neschudla, nevidim to na nej, poradnu mame asi o tyzden, ked ju konecne aj zaockuje, vtedy my ju odvazi, urcite nema ani 10kg. Dnes ideme na kontrolu, idem vyprevadit Nati, tak pekny dnik vam prajem.
Jaj, u nas snezi, OTRAS 😠 😠

prchalka
autor
11. bře 2010

Dobré ráno,
dneska to zas přišlo 😝 Budíček už ve 22, do kterých jsem nestihla usnout a pak půl noci motanice, mrvení už v 5, myslela jsem, že to zachráním, ale když už to vypadalo nadějně a byla dost dlouhou dobu v klidu, tak vypad dudel, začala ječet mamííííííí a byl konec, dokonale byla vzhůru něco kolem 5.30! Takže dneska máme do oběda co dělat, to fakt nevím, co s ní, nepřežijem asi ani jedna, bude protivná už za chvíli.
matova: Jak vy dneska vstávání? Mají to oba tak nastejno, jenže vy chodíte spát asi o hodinu dřív, než my 😖 😝

prchalka
autor
11. bře 2010

matova: My nikdy neměly jednu tvář červenější, ale u stoliček je to asi něco jiného, uvidím dneska, jestli jí taky bude mít, včera fakt nevím, jestli se do toho ještě nějak nebouchla! Fakt, člověk se od ní nemůže otočit ani na vteřinu! Jinak to vstávání by mi neva, kdyby ale vydržela do oběda relativně svěží, takhle jsou už dopoledne k ničemu ☹
gina: U nás dnes taky čípek neměl úspěch, možná potřebujem dávat každou noc, aby byl nějaký výsledek! Večerní implantace do kaďky si ani nevšimla, to bylo v pohodě!

katzi
11. bře 2010

dobré ráno,

dnes jsem rozhrunula žaluzie a fakt už toho mám dost : venku je zas bílo 😠

No jinak noc: nemotala se, ale zase fňukala ze spaní, dávala jsem dudel hodněkrát - ani nevím kolikrát 😔 Mlíko ve 4h, po něm ale motanice až do 5h, vstávala v 6.30 😖 Takže to do oběda počítám bude taky šichta. Třeba mě ale překvapí....

gino: u nás se u čípku taky dřív brečelo, ale teď už to mám vychytaný - dám jí do ruky něco čím se zabaví (třeba její zubní kartáček 🙂 , namažu si prst, čípek i Adélčinu prcku Bepanthenem a dávám jí to dovnitř malíčkem - to je tak velikost, kterou snese 🙂 Ona jen tak ztuhne, ale než stihne zareagovat je po všem 😉

katzi
11. bře 2010

no a na nás už čípky taky asi nefungujou - dáváme už několikátý den a je to furt stejně na prd 😒

prchalko: snad to dnes u vás byla jen vyjímka a zítra zas líp

lehna
11. bře 2010

dobré ránko 🙄 ,

tak do 23h byl klid jako obvkyle(většinou),pak to začlo taky jako obvykle, buzení co chvila, budíček v 5.30h 😖 .

matova-no žádné homeo nebereme, pořád to odkládám. pořád přemýšlíme co s ním, nebos e budí prostě ze zvyku.
včera jsme přestěhovali postýlku od naší postele naproti ke stěně. ale spánek úplně stejný jako když ji měl vedle mě.

prchalko- on včera vstával brzo, tak jsem byla překvapená,že jako nechce vůbec zabrat. zkusila jsem v 10, v 11, ve 12, v 1 a nakonec jsem šli před 2 ven a usnul hned. spal 1.15h, do večera vydržel v pohodě, usnul rychle. )
přes den je to s ním fakt někdy celkem o nervy. já si každý den říkám, že to nezvládám, už prostě nemůžu 😢

mlíko taky pořád musíme dávat. jink prostě nezabere vůbec. a čaj, to taky musí vždycky mít,jinak se pořád staví a brečí. no jak jsme si ho naučili,tak ho máme,že? 😔

včera ve vaně se mi podailo mu projet pusinku,jestli tam teda má nějaký příírůstek. natrefila jsem nahoře vlevo na jakoby špičku,ale nevím zda trojka, nebo kousek čtyřky, víc mě nenechal 😅

sherry28
11. bře 2010

ahoj ženy: večer usnul v osm a v jednu ráno byl vzhůru se strašným řvem ☹ takže pomohla jenom televize(aby nevzbudil Lukyho), snědl půl loupáka, a našel na stole po Lukym zbytek makové telky 😒 tak ji dojed 😀 vypil dvě flašky džusu a byl vzhůru do třech, já jsem dělala, že spím 😔 až jsem z toho málem usla 😔 pak jsem se koukla a vypadal, že bude spát, tak jsem ho uhoupala a o půl čtvrté jsme šli do ložnice 😔vstával o půl sedmé

gina333
11. bře 2010

sherry: ked to citam, tak ja vobec nemam narok na staznost, oproti tebe sme mali paradnu noc 😉 Ja neviem co je s tymi detmi, ze nechcu spat. Clovek uz skusa aj mozne aj nemozne a oni furt nic. 😒 😒 Aj luky bol taky nespavec?

gina333
11. bře 2010

Idem k dokine, vonku je ako v Ruskom filme 😒 😒 , ohlasim sa potom. 😉

prchalka
autor
11. bře 2010

Jsem se snažila, že budem malovat - teda máme jen propisky zatím 😖 tak čmarykovat, ale chtěla mi brát mojí, i když měla svou, nenechala mě ani nic nakreslit, začla řvát a bouchat mě, tak jsem s tím sekla a šla od ní. Našla si teda chvíli zábavu, ale fakt jí NIC nebaví. Už nevím, co vymýšlet, jak si sednu, tak se po mně válí, mám toho dost dneska! Ještě tak 1,5h do oběda.. no už se nemůžu dočkat. Teď si hraje s Domestosem a nanosila si sem kupu pracích gelů a bloumá od jednoho k druhýmu. Miluju její ranní vstávání.. Tak jdu a snad poo zde!

prchalka
autor
11. bře 2010

Kafe už mám druhý, tentokrát turka 😝 A katzi, objevila jsem na MMB kabát, tak jsem si ho od paní objednala, snad to bude OK 😅
Počasí tady docela jde, nic nenapadlo, venku nad nulou, prosvítá sluníčko.
Teď si přitáhla pixlu od prášku Lanzy a chodí s tím jak Pešek okolo sedačky a jede... no aspoň něco!
matova: A kdo ti vytýkal, že malýho nepustíš z vozíku?? 😕 😖

prchalka
autor
11. bře 2010

Spíme, hurááá, oběd snědla celý a tvář vypadá vcelku normálně!

katzi
11. bře 2010

tak jsme to dopol. zvládly v pohodě - překvapila 🙂 Fakt byla hodnější než třeba včera u kamarádky. To jsem zas měla mateřskou krizi, co ta tam předváděla.... 😠 😢
Jen skoro už před tím než šla spát začala vyžadovat Krtka (na DVD), ona to teď hrozně žere 🙂 Takže furt mě vodila do obýváku k TV a říkala : "kr-ka" 🙂 Dělala jsem napřed, že nechápu, pak jsem smlouvala že až po spinkání bude Krtek. Takže řev 😠 Ona na to kouká k večeru když je už unavená, tak mezi tou 17 - 18h, tak nechci ať na to kouká fakt celý dny....

sherry: tak vidím,že u vás v noci bylo dnes taky veselo 😒

lehna: ach jo, plně s tebou soucítím 😒

prchalko: jakej kabát? Popiš, to mě zajímá 🙂

matova
11. bře 2010

Ahojte, u nás noc super, vstávačka o 1:30+mlieko a potom sa spalo do 5:50, tak som bola spokojná a verila, že do 11:30- 12h to isto v pohode zvládneme ale des. Teraz sú naše dni úplne hrozné, malému sa to iste otočilo z noci na deň-v podstate som tomu rada, ale nedá sa variť, ani vôbec nič a ani hrať s malým, že ako divý, ale hrozne to sním zametá už od rána, chytá si hlavu zasa ☹. Kukla som sa narýchlo do pusy-ďasno sa začína otvárať-zatiaľ je to možno len 1mm, už aby bol zub von. O papanie je len malý záujem...(a začínam si chystať väčšinu už večer,cez deň variť nezvládam) dala som mu panadol o 10h.

sherry: ☹ jejda, to ste mali teda noc...
lehna, katzi:tiež nič moc 😒

gina: A to keď dáš mlieko aj v noci musíš zasa nosiť ešte??? 😕 🙄
u nás aj keď sa mi zdá že už mám s čípkami celkom prax- tak radšej nedávam-on to vyslovene neznáša aj keď to je rýchlo a ľahko- normálne pri prebaľovaní po čípku ešte 2 týždne sťahuje zadok, čo sa bojí len keď ho mastím.

prchalka: no-blbé ránko-to tak nemám rada keď už by sa aj spalo a nakoniec niečo šuchne, alebo teda ten cumeľ 😝. ale asi ste to zvládli dnes doobedu lepšie ako my keď tu ešte niesi 😉
vieš, to tak malého už asi sledujú tu u nás (je tu do 500obyvateľov) asi všetky mamy a tetky, mladé sú ešte v pohode, skôr staršie sa čudujú a vkuse má niekto pripomienky, dokonca už aj chlapi sa začínajú ozývať čo ho nevypustím chodiť- tak vysvetľuj že aj doma chudáčika motá a zametá to sním-nepotrebujem vôbec ešte aby nohu zlomil...tu nie sú chodníky ako v meste...táááke nervy má člopvek doma a ešte aj keď vonku vylezie 😝

matova
11. bře 2010

hlavné som zabudla, spí sa od 11:10.

lehna
11. bře 2010

tak jsme taky po obědě,ale že by vypadal na spaní to teda néééé. tak snad to nedopadne jako včera. dneska je tu hnusně, venku zas lítá sníh, je zataženo, tak ven se mi teda 2x nechce.
odpo jedu s našima ke strejdovi, tak si ho naši aspoň na chvíli užijou.

jak to tak čtu, tak jsme na tom všechny tak nějak podobně.

no a mám ho na klíně, tak čauky ☹

katzi
11. bře 2010

lehna: alespoň si nezávidíme 😀

matova: no je to blbé, že šimonek zlobí ve dne 😒 Ale pořád lepší varianta než kdyby zlobil v tu noc - tím se musíš utěšovat 😉

Tady sněží a sněží a sněží 😠 Odpoledne půjdem ven jen asi na úplně malou chvilku, jen se nadýchat vzduchu a pak asi fakt ten Krtek.....

Jinak dnes se cítím jak vypadám = hrozně 😒

matova
11. bře 2010

katzi:ja vyzerám hrozne vždy-tak sa radšej ani do zrkadla nepozerám.
a áno, som vďačná že teraz je vnoci kľud-v podsate taký kľud som vnoci nezažila za celý šimonkov život 😅 .

U nás ráno už bolo nasnežené asi 20 cm snehu a furt sneží 🙄
a to sa ja už ale utešujem, že aspoň sa u susedov nebrúsi a nebúcha na dvore-no zato pes práve začal-tak som mala čo spomenúť 🙄

sherry28
11. bře 2010

tak už spí, dneska byl od rána protivnej 😠 podepsalo se na něm to noční vstávání ☹

lehna
11. bře 2010

katzi- no to máš teda pravdu 😀
já vypadám taky hrozně,takže to si taky závidět nemusíme 😀

matova- buď ráda,že máš klid, 🙂 😉

tak my už taky spíme. nejdřív zase dělal scény,že né, tak jsem ho tam nechala 5minut vyřvat, pak jsem přišla uložila, pohladila a vytuhnul.

sníh blbý, už jsem se těšila na jaro 😎

ined77
11. bře 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.45. 😔 🙂
dnes jsme byli na tom očko...tak uvidíme.máme brát teď týden 2x denně fenistil kapky.kvůli nežádoucí reakci
😉 .strávili jsme tak 45 minut 😒,před námi 2 děti.matýnek se pěkně vyběhal s novým kamarádem 😀.
noc...no šlo to,co si budu stěžovat,bývá hůř 😅 .akorát se zase pročůral,tak byl chvilku vyloženě řev 😅 .
budík v 6.30.
ten sníh teda... 😠
obídek...špenátová pol.,kuř.maso ve smetanové om.s brokolicí,těstoviny...moc tomu nedal 😒
papká nějak špatně v poslední době ☹ .
včera návštěva fajn,ale nějak se to malinko protáhlo.odešli až v 19h.tak jsme honem vše uklidili,malého sprchli a bobíšek usnul za minutu,jak byl vyřáděný 🙂.ještě jem měla trošku žehlení a něco na zašití.po hodině u tv jsem usnula jako špalek 😔 .mm mě musel budit,když malý plakal,vůbec jsem to neslyšela 😅.
tak a jdu dočíst 🙂

sherry28
11. bře 2010

gina: Lukášek mi spal zhruba od 10. měsíce dobře 🙂 (vzbudil se jen jednou, dala jsem mu flašku do ruky a mohla jsem spát dál)takže takové ponocování od něj neznám, jen když byl mimi 😒 ale to jsem mu zase dala prso, takže také hned spal(budil se sice po dvou hodinách na kojení 😅 ale nevyváděl, spal hned dál)a co Nati ta spala jak? 😕

matova:z toho si nic nedělej (to jsou jenom blbý řeči) nám se sem nastěhovali nový sousedi 😅 a ta paní na mě štěká 😠 neosloví mě jménem nic, jenom po mě vždycky štěkne 😅 mám co dělat, abych se udržela, ale až se neudržím, tak ji sjedu na dvě doby 😠 😀 nejlepší je sousedka ze spoda, ta dokud tady nový sousedi nebyli, tak se bavila všechno v pohodě (vycházeli jsme, nemají auto, tak jsem je vozila atd. když jsem tam měla cestu nebo jim přivezla nákup), ale od doby kdy se baví s novou sousedkou, pomalu ani nezdraví 😅 a už si stěžovala, že když jde MM do práce, tak že je na schodech slyšet, odchází po půl sedmé 😕 😅 prostě úplně obrátila, chodí k nové sousedce na kafčo a drbou baby 😀 😀 včera jsem je viděla ve městě ani jsem se neptala jestli nechtějí vzít domů, ať si chodí pěšky 😀 😀 😀

prchalka: Marek zase hrozně rád tahá aviváže a rovná si je do pokojíka (jednu vedle druhé) 😀

u nás naštěstí nesněží, ale je zataženo a řádná kláda 😠 těším se na příští týden (doufám, že to počasí nezmění)

matova
11. bře 2010

ined: tak držím palce aby nebola búrlivá reakcia na to očkovanie 😉 fiha-dali vam hned aj fenistil? 😕
obed: polievka z pangasa zo včera- bude poobede, a inak dusená červená kapusta so sójovým mäsom.

prchalka
autor
11. bře 2010

Ono to teda vůbec není vtipný, ale vždycky se nad popisy musím pousmát 😅
Je to divný, že, jak to ty děti mají otočené. Když se moc nespí, tak si myslíme, jak nebudou protivný a když se spí celkem dobře, není s nima k vydržení - občas!
Já zas brouzdala na MMB, nechtějte vědět, co jsem zase objevila!
Já vypadám taky krásně asi jako vy 😀 a sluníčko nějak zalezlo, tak asi půjdem doprčic po spaní!

matova
11. bře 2010

sherry:no jej to sú teda babizne jedny-ježibaby priam 😢 😝 .A tá nová-že ani normálne nepozdraví...

sherry28
11. bře 2010

matova: zdravím první, ale ona jenom odsekne, někdy ani to ne 😠 bydlí tu od Února, MM jim byl dobrej když jim řezal motorovkou dřevo a brousil pilu, ale teď točka 😅 já je jenom pozdravím a víc si jich nevšímám 😒 ta sousedka ze spodu si ode mě vždycky brala oblečení po klukách co už nenosejí (miminkovské věci), včera jsem ho dala do dvou igelitek a postavila k popelnicím 😀 😀 už jí to nosit nebudu 😝 ale ona si pro něj večer byla 😀 😀 příště ho dám radši na charitu 😝 😀