Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
21. bře 2010

matova: www.apetito.cz/cnt_page.php?menu_id=66&menu_par... je to ten prostřední obrázek, kousátko ano, ale jen sýrové, moc to nevydrží 😅 😀 Co děláš pracovného?? 😕
lehna: Myslím, že se nemáme čím chlubit - ostuda 😖
A mažu spát.. snad! Abraka dabra dadání 😔 😔 😔

lehna
21. bře 2010

Katzi- deskovky hrajem často, jen teďka jsme hráli po hooodně dlouhé době. je to takový relax, když stejně v Tv nic není. tak já se taky nerada fotím, připadám si všude jako deb.., ale hodně lidí mi zas říká,že jsem fotogenická, hlavně na svatebních fotkách. no na těch možná,jinak jsem všude 😝

no tak nevím jestli trojky jsou nejhorší, když čtu ty vaše noci se čtyřkama, se mám teda na co ještě těšit 😅 . ale je fakt, že ty trojky zatím snáší nejhůř ze všech zubů.. dneska v noci - poprvé se vzbudil v 00.14, pak co 10minut pořád sedal, nemohl zabrat,tak ve 2.30 dostal mlíko, usnul před 3, a vstával v 5.30!, jsem myslela, že asi vyletím z kůže 😔 . prostě děs. navíc když vstává zas tak brzy, tak jde před půl 10 spát, dá 45minut(jako dříve) a pak jde odpo kolem 13h zase na 45minut maximálně 1h. takže o ničem zase.

tak jsem si k němu odskočila dát čaj, a dudel s calgelem,snad to bude lepší......

lehna
21. bře 2010

štěpánkovo vztekání se přes den je čím dál horší. pořád ho musím mít u sebe, v momentě když začnu něco dělat,tak on musí nutně na ruce, vzteká se,když ho nevezmu. nebo si hraje, najednou se začne z ničeho nic vzetak, hází hračkama a já nechápu proč. prostě maras.

sice mu lezou zuby,ale nechutenstvím netrpí, sní vše co vidí a pořád opakuje ham ham.

gina333
21. bře 2010

tak uz spime od 20:15, v kuse sa smiala, neviem co jej bolo, ale normalne zaspala s usmevom 😀 Zajtra je medzinarodny den roztopasnosti a huncutstva, tak mozno, ze trenovala. 😀 😀 😀 😀 😀
Akurat som vyhrala na MMS krasne triko na leto. 😉
Kedze kazda z vas sa chysta spat nebudem tu strasit ani ja, idem pozerat Lets dance. Prajem peknu nicim nerusenu noc a za sherry dodavam AMEN 🙂 🙂

lehna
21. bře 2010

prchalko- já vím, že se není čím chlubit, mě to pobavilo. malý se ode mě naučil říkat sakra!

omlouvám se že nereaguju na všechny, nechám to na zítra, jdu taky spát. vstávání v půl 6 mi dává zabrat.

dobrou všem

prchalka
autor
22. bře 2010

Dobré ránko,
ach ty naše noci - mezi 3-4 motanice, sedání, padání, sama se nějak uválela.. v 5 se opět probrala v 5.40 opět a vstávala nakonec 6.50. To se jí spalo nejlíp. Moc tohle nemusím, vytrapovat v noci a pak ráno dospávat. Doufám, že jí nějak slušně dostanu poo do postele 😖 a že to byla vyjímka a né pravidlo takhle před změnou času 😝

gina333
22. bře 2010

dobre rano 🙂
mame za sebou dalsiu otrasnu noc, bola hore kazdu chvilku, rnrncala, sadla si, na ruky, mlieko. 😒Takto to pokracovalo v kuse. A to jej davam Vibrucol,akurat sme nacali tretiu krabicku. Zda sa my, ze je to zbytocne vyhadzovanie penazi, lebo to u nas zaberie tak 1x za tyzden a to aj pri tom vstane aspon 2x. 😖 Neviem si vysvetlit prco to robi, dasienka ma uplne hladke, ziaden zub sa netlaci, tak uz fakt neviem co jej je. ☹ Dnes nas caka ockovanie, uz sa dopredu desim noci a to je len rano. 😲 Vonku fuka, je zatiahnute, no vsetko hra proti mne.

lehna
22. bře 2010

Dobré ráno,
tak u nás taky noc nic moc. spal v kuse do 23.15, pak další probuzení někdy kolem 2, pak v 4.30, a pak vstával v 6. ale jak koukám ty časy,tak to není tak hrozné,ale mis e zdá,že jsem vstávala nějak často, nebo si to už nepamatuju.

prchalka-no taky si říkám, doufám, že bude po změně času spát aspoň stejně a nebude mi vstávat v 5h!!

gina-no teda, tak noc hrůzy 😢 . a co zkusit něco jiného místo toho vibrucolu?? přeji aby ten den byl lepší a po očkování byl taky klid.

u nás prolízá sluníčko, tak bude asi hezky.

katzi
22. bře 2010

ahojte,

u nás noc napřed zase super - poprvé až v 2.00! Pak ve 4.00. Vypadala dost tuhá, tak jsem myslela, že ji uspím bez mlíka, ale neprošlo. Takže v 4.30 mlíko. Jenže pak jsem tam šla ješte i v 5.00 i v 6.00 😝 Vstávala v 7.30. Nevím co to zavádí za změny - vždycky byly blbý prostředky noci a po mlíku se spalo až do rána. Teď je to naopak druhou noc dobrý do mlíka a pak se budí 😕 Tak nevím jestli už nějak začíná reagovat na to, že se má měnit čas? V ty 4h zpívali ptáci venku jak v pravý poledne.....

gino: já už přemýšlím, že pomalu taky přestanu za Viburcol i Chamomillu vyhazovat peníze. Máme poslední myslím 2 čípky, doberem to a asi už nebudu kupovat. Nejsem si jistá, že by to mělo nějaký efekt. Spíš ty občasný dobrý noci budou asi náhoda 😒

sherry28
22. bře 2010

dobré poledne ženy, tak noc nevím jak probíhala😲 já jsem spala až do rána 😅 tak si myslím, že určitě moc nevyváděl (asi jen mrčel, ale ráno spal namáčklý na mě, tak se musel ke mně v noci přesunout) jinak jsem vstávala před šestou, myslím, že příští týden určitě zaspíme😝 už jsem objednaná na gyndu, ale budou mít teď dovolený a do konce března má plno, takže půjdu až 19.4.:-o to už budu mít skoro první trimestr za sebou😅

ined77
22. bře 2010

ahojky 🙂
to jsou změny 😅 .
😕
všechny moc zdravíme a sherry 😵 ...moc moc gratuluji!!! 😵 😵 😵
snad se mi podaří vás nějak dočíst,alspoň letecky 😉 .
u nás...já se snažím a matýnek...ten mi dává..vstává v 5h,celý den papulku nezavře a noci jako vždy 😅 .
reakce na MMR nakonec nebyla nijak hrozná-pár pupínků a1,5 dne teplotka.byl 3x na hlídání u švagrové a řekla bych,že mu to i prospělo.
aspoň že už přišlo to tolik vytoužené jaro.

prchalka
autor
22. bře 2010

Tak naštěstí spíme od 11.45 žádný velký skluz 😉 Udělala jsem si Knuspi kaši a jsem tu.
sherry: Možná by mi taky těhotenství prospělo, aspoň bych se vysapala a svět okolo by mi byl jedno 😅 A to tě jako těhuli nevezmou přednostně? 😨
ined: Ahojky, hned je líp, když svítí sluníčko 😉
Jsem vám zapomněla napsat, mám jednu knížku teď novou, ve které se píše, že zoubky už se prořezávají už v 5-6 měsíci těhotenství a pak už jen čekají na startu. No tak to se děti v bříškách dost flákaly tedy 🙄 😅
A ještě jedna zpráva - když jsem s malou ven, zásadně lítá na opačnou stranu, od baráku hlavně pryč a na to, jakej je to mamánek, tak já se zastavím a dělám ahoj a že jdu domů, ona kouká... no spíš čumí... otočí se a jde si, kam chce. Nenalákám jí ani za nic a pak jí musím vzít do náruče a začíná rodeo. Svíjí se jak hadice a hlavně řve jak pavián 🙄

katzi
22. bře 2010

ined ahoooooj 🙂 Už jsme se tu na tebe všechny moc těšily 😵
Matýnek je teda ranní ptáče 😖 Po změně času bude vstávat alespoň v 6h. Taky nic moc, ale přece jen o fous lidštější hodina 🙂

sherry: a necháte si říst co čekáte, nebo bude překvápko?

No jinak my spíme, dole pod nama si dělají diskotéku (tuc tuc tuc) 😠 , tak jsem zvědavá jak dlouho bude spát....Svítí tu sluníčko, odpoledne půjdeme s kamarádkou a děckama na písek.

katzi
22. bře 2010

prchalko: přesně jak přes kopírák - u nás to venku probíhá úplně stejně 🙂 😠 Já moc vždycky nevím jak se k tomu venku postavit - kdybych na ni byla přísná, tak by byl řev na řev a mohly bysme jít rovnou hned zas domů. Takže ji tak nějak nechávám být - v rámci bezpečnosti, taky ji různě poponáším atd. atd. A jak začalo být to teplo, tak chce čím dál míň sedět v kočárku. Ještě před pár dny jsem s ní chodila na skoro hodinový procházky v kočáru, to by teď už asi nedala ani omylem 😒

matova
22. bře 2010

ahojte.
ined 🙂 som veľmi rada že si tu 🙂

u nás bola noc s prebudením o 3h- mlieko, potom ranné motačky ale def. vstávanie o 6:30,takže som rada. Čomu však nerozumiem je , že potom je hneď malý úplný protiva a nevie čo so sebou a ani ja čo s ním...Boli sme doobedu von-na poštu a obchod,teda už nevie vydržať ani 2 minútky čakať, cestou nazad zvesil hlavu a len tak nejak prežíval jazdu vo vegetatívnom stave...zasa hnačka lae ani náhodou mi nehlásil a ešte si do toho spokojne sadol akoby nič- on to asi fakt necíti či čo 😒 😝 .
Obed sme mali našťastie ešte zo včera, polievku som robila zemiakovú s pórom a šampiónami.
Bojím sa poobedia aby na tom nebol tak ako včera 🙄 .
prchalka: robí mi to isté-čím ďalej od domu a nestačia mu ani 2hod. vonku, ťahá sa do potoka, púšťa mi ruku...padá do blata............neviem ako nastaviť letný režim, keď sa večer vrátime dnu tak musí ešte všetky hračky prejsť a ja už len túžim po tom nech ide spať.
idem dočítať od rána 😎

katzi
22. bře 2010

matova: ach jo, se šimonkem ty zuby teda zas zametají. Adu bývá taky dopoledne brzo unavená (už tak kolem té 10h) - přece jen ten noční přerušovanej spánek jim dává zabrat a potřebují se poobědě ještě dospat. A když se dospí málo, tak jedou s tím deficitem až do večera 😖

sherry28
22. bře 2010

tak spíme od 12.00

Ined: ahojky a děkuji, nejdřív to byl spíše šok, nikdy jsem třii děti neplánovala, nejsem tak perfektní matka nevim jak budu stíhat😲

prchalka: přednostně mě nevezmou, prostě má objednáno a basta☹ můžu tam jít ještě jakékoliv úterý, to má bez objednání, ale tam jsem jednou takhle byla a seděla jsem tam 4 hodiny(je tam strašně moc ženskejch a sedějí tam už od sedmi, přitom se ordinuje až od osmi)😅 teď s Márou teda nevím jak bych to udělala

katzi: já sama se ptát nebudu, pokaždé jsem se u kluků ptala a nebylo to vidět, takže na to prdím, ale kdyby mi to náhodou chtěli říct a bylo to vidět, tak si to nechám říct🙂

prchalka
autor
22. bře 2010

sherry: Mám pro tebe jméno pro kluka - Matouš (Marek a Lukáš už je, pak chybí jen Jan). Jak ti 4 evengelisté.. 😅

ined77
22. bře 2010

holky,děkuji 😵
letmo jsem něco pročetla,ale co jsem ke komu chtěla,už jsem zase zapomněla 😔
mám tak pořád myšlenky nějak v luftě 😨 ...
ten nový MK mi taky zrovna nesedí,asi nezvyk 😅

prchalka
autor
22. bře 2010

sherry: Který ty jsi okres? U mojí doktorky to probíhalo úplně stejně. Ženský tam čekaly ještě, než se otevřelo a pak ještě 2h, než přišla doktorka.. hrůza! Já už tam nebyla jako od 6nedělí 😒 😒 to je blbý. Za prvý se přestěhovala ona i my a za druhý stále nebyl nikdo, kdo by v klidu pohlídal 🙄 🙄

sherry28
22. bře 2010

prchalka: nám Jan nechybí, to je MM😀ale ten Matouš jo😀

prchalka
autor
22. bře 2010

sherry: No tak to je jméno jasný!!! 😀

sherry28
22. bře 2010

prchalka: Kutná Hora, jezdím přímo tam na gyndu(od nás je to 20km)😉

katzi
22. bře 2010

sherry: já jsem byla zvědavá moc, zeptala jsem se už na prvním velkém ultrazvuku. Napřed mi to Dr. nechtěl říct, pak že teda jo, ale že to mám ještě brát s rezervou. No a už tehdy (12tt) mi řekl, že to vypadá na růžovou 🙂

ined: musíš sem teď zase často chodit, aby sis na nového MK zvykla 😉

katzi
22. bře 2010

Matouš je hezký. To byste měli super - 4 evangelisté 🙂 Ale ona to přece teď bude holčička 🙂 😉

sherry28
22. bře 2010

prchalka: no já bych klidně Matouše dala(ne kvůli evangelistům, líbí se mi to jméno), ale Mára je od M a nechci, aby kluci měli stejný iniciály:-//

ined77
22. bře 2010

sherry 🙂 ..ty to zvládneš levou zadní 🙂 .matouš je krásné jméno
😉 .
mám jednu novinku 🙂 ..matýnek je ostříhaný 🙂 .byla jsem s ním normálně v dětském,seděl na mně a ani nedutal 😕 😀 .myslela jsem,že bude plakat a nic 🙂 .má to jen nůžkama,ne strojkem,ale sluší mu to 😵 .
u nás to s tím druhým mimi nakonec nebude tak horké...ještě musíme spoustu věcí zařídit a hlavně,budeme se stěhovat.a to bych dělala raději netěhotná,protože spoustu věcí bude na mně.

sherry28
22. bře 2010

katzi: tomu sama moc nevěřím 😉 když kluk, tak to bude Eliáš, už jsem se rozhodla a MM taky souhlasí🙂

sherry28
22. bře 2010

ined: miminka se neplánujou😉, antiko nebereš, tak bacha, teď je extra plodné jaro😀

matova
22. bře 2010

U nás sa psí od 11:30.

sherry: tak Matúš??? 😀 . ja si tiež hovorím že možno Šimon a Matúš 😀
prchalka: diky za odkaz na syrčeky-až niekedy náhodou raz budem niekde v Hypermarkete...tak si to pozriem 😉
katzi: to je zlé, že keď potom krátko spia cez obed a nestačí im to tak príde zasa poobede veľká kríza ako u nás včera a vôbec sme ho dvaja nevedeli zvládnuť-je proste poobede už neuspateľný aj keby neviem ako odpadával 😝 , tak sme naložili do kočíka...keď sa z toho dostal tak chcel zasa chodiť do večera po vonku donemoty...hrozne ma to unavuje,navše cez týždeň som dovečera sama...ešteže sem tam dobehne svokra.
ined: tak stále Matýnek tak zle spí? ☹ my sme mali tri dni úplne bonusové, ale teraz sa začína asi drať na povrch druhá trojka.
sherry: to je teda systém na tej gynnek.amb. 😕 😠 😖
gina: jooj taká zlá noc ☹
lehna: malý zas po nás opakuje áľe hej- to je tu také miestne zvolanie keď tetky vonku klebetia a sa pritom čudujú: héééj? áľe hej 😀 a malý to od nás odkukal lebo doma sa na tom s mm stále bavíme.