Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
24. bře 2010

my jsme vzhůru - spala skoro 2,5 hodiny v postýlce 😕 Teď jedem do baby kavárny, máme tam sraz s bývalýma kolegyněma z práce a jejich dětma. Je to ale úplně škoda být zavřené vevnitř, když je venku tak kráááásně 😒

Všem fajn zbytek dne.

matova
24. bře 2010

sherry: tak že si to ty, už som sa nafotila, a dám tam tú najhoršiu verziu 😀 teraz však nie, najskôr večer, dám vedieť kedy...

šimonko veľmi plakal pred polhodinou, bola som za ním a ešte po 10minútach zaspal, tak som veľmi rada že sa vyspí. Tie deti sú také krásne, zvlášť keď spinkajú-takí anjeličkovia sladúčki nevinííí ach jaaaj, hormóny si so mnou už zahrávajú 😲

sherry28
24. bře 2010

tak se prozatím loučím už tu budou a Marek furt spí 😅

matova: a jéjej hormony.....

katzi: to jo Aničku bych taky nečekala 😉

papa

gina333
24. bře 2010

sherry: tie mena su take medzinarodne, podla mna pristanu ku kazdemu priezvisku. 🙂
My sme akurat prisli domov, Sophi je riadne vyvencena, 😀 Natalka este hraju tenis. Idem jej dat nieco spapat, u svokry sice zjedla dve ko,potove mysy cestovin, 🙂 🙂 🙂 to ona zboznuje, ale spravim jej aspon roztek so sunkou a syrom.

matova: idem kuk na tvoje foto 😉

prchalka
autor
24. bře 2010

Holky, poraďte do dávat pořád k jídlu, aby to bylo zdravé a najedla se tím, je to pořád to samé dokola a pořád pečivo jí taky nechci dávat...
Byly jsme zas na zahrádce, ale tentokrát jsem hrabala trávu, čorí honila kočku sem a tam a pak i kámoše, co se stavil. Dohromady jsme byly venku asi 3h, ale nedělám si naděje.. 😅

katzi
24. bře 2010

prchalko: u nás je to s jídlem taky furt na jedno brdo. Ale když to tak vezmu - tak my s MM jíme taky na snídaně, obědy, večeře pořád skoro to stejný, nebo pár jídel točíme dokola 😉 Tří hodiny na vzduchu, to bude čorí URČITĚ spát jak zabitá 🙂

My byly v té baby kavárně - a fajn, ale teda překvapilo mě, kolik tam bylo lidí když bylo tak krásně. Adu tam taky hodně běhala, jezdila na skluzavkách,....unavená je, teď je jen otázka jak s tím naloží v noci 😖

gina333
24. bře 2010

prchalka: ja tiez mam iba par druhov jedal ktore tocim dookola. U nas dost idu kremove polievky, rozmixujem uvarenu zeleninu, dam mlieko prevarim. Je to taka huste, do toho jej namrvim striedku chleba, ma to velmi rada. Dobre recepty su na MMB. pozri sa tam. 😉 Tak my sme sice 3 hodky vonku neboli, ale dost sa vysantila s loptou, takze uvidim. 🙂 🙂Sice svokra vravi, ze ani to nie je dobre, ked je moc vyjasena, lebo sa jej o tom sniva a preto sa budi. Tak teraz neviem. 😒

matova: kde mas foto??? 😵

katzi
24. bře 2010

gino, já jsem se chtěla podívat na Sofinky nový kočárek a nevidím u tebe fotoalbum 😕 U ostatních ano, čím to je?

gina333
24. bře 2010

katzi: neviem, sherry videla, tak neviem cim to je. 😒

katzi
24. bře 2010

gino: asi nějaké nevychytané "mouchy" nového MK. Tak snad časem se to bude ukazovat i mě 🙂

gina333
24. bře 2010

katzi: ja aj vase fotky pozeram v pohode 🙂 zadam vas login a hned to najde.

prchalka
autor
24. bře 2010

katzi: Klikni na giny fotku a pak se ti to ukáže!

prchalka
autor
24. bře 2010

Teď mě trklo, že slovenské fotky se prostě vpravo nezobrazují a musí se přes fotku, gina, ani matova ho vpravo nemají 😖

gina333
24. bře 2010

prchalka:ja kedpozeram vase fotky musim prejst do ceskeho MK. 😉
My sme sa uz okupali, vypila flasku mlieka, este ju necham pohrat sa s Natalkou do 20::00 a potom ju dam spat. Len dufam, ze rychlo zaspi. 🙂 🙂

katzi
24. bře 2010

prchalko: ty seš hlavinka 🙂 Děkuju, už jsem mrkla.

gino: super kárku má Sophi 😵 Vypadá , že je opravdu lehká.

prchalka
autor
24. bře 2010

Na Slovensku se zase nezobrazují české 😅 Tak to asi je normál. Hlavinka si na to dneska taky musela přijít 😀
Spíme od 20, tak jdu taky, přeju gute nacht 😔
PS: Dneska fakt řídila sama už i čorí, no tak to jsem břídil 😀

gina333
24. bře 2010

prchalka: si sikulka 🙂

Tak Sophi sa tak saleli s Nati, ze spadla, buchla si hlavu a este sa aj dogrcala ☹ nastastie len trocha, ale to bolo revu, musela som ju prezliect aj koberec cistit. Dufam, ze uz vrackat v noci nebude. 😒 Chudatko od ulaku zaspala do 10-ich minut.
Idem si pozriet Panelak, tak dobru nocku vsetkym prajem. 🙂 🙂

sherry28
24. bře 2010

tak ženy: dnes je den vela den za mnou, kluci usli v poho, pustila jsem jim shreka a MM jim nakrájel jabko, zatím sem uspala Marka 🙂 pak jsem tam přišla za nima a hladila je po vlasech a hned oba vytuhli 🙂 ale tedy byla tady džungle, kterou se prohnalo tornádo 😀 David je opravdu z divokejch vajec a pak že se bude stydět 😀 ani jednou nezabrečel a nevzpomněl si na ně 🙂 byla jsem s nima 2hoďky venku na zahrádce a pak šlapali na tříkolkách

sestra zatím nic, ale už má kontrakce po 3 minutách, takže každou chvilku to bude 😅

k tomu jídlu dávám odaz na dobré papky pro děti http://www.varime-detem.cz/

sherry28
24. bře 2010

babička si ho nějak už nestihla vyzvednout, tak spinká s námi jdu tay spinkat, dobrou 😔 😔 a všem lidnou noc 😔

matova
24. bře 2010

Ahojte,
nočný žurnál 😎. My sme boli poobede tiež vonku a zasa rovnaký scenár- nechcel ísť domov, uchodil sa dosť- hlavne u nás ani chodník buď vôbec nieje alebo je krivý a terénna chôdza mu robí stále problémy, ale držal sa pekne. Doma sa chcel ešte hrať...uspávať som išla až o 20h, stiahol mlieko ale nemohol zasa zaspať, nakoniec aj koledy odzneli....tipujem že zaspal najskôr po polhodine, a ja som vytuhla s ním, tak tu straším až teraz 😝. A keďže som sa prebrala, najedla a mm pozerá film tak ešte spať nepôjdem.

sherry: jee, budem zajtra až na obed, ale očakávam už rannú správu o sestrinom bábätku 😵. A teda- pekné uspávanie nespratníkov dnes 😉
gina 🙂 : ešte som ich tam nedala, napísala som že oznámim kedy. Kábel od foťáku ku počítaču mám v izbe kde spí malý a furt ho zabudnem vytiahnuť...A tiež už očakávam správy o bábätku 😵
prchalka 🙂 : u nás problém s olovrantom- točíme dookola jogurt s keksami detskými alebo aj piškótami, Brumík medový (a to si myslím že zdravší je ten kysnutý koláč s lekvárom od babičky čo si tu minule spomínala), potom má rád tzv. osie hniezdo, makovník, zemiakové placičky, veľmi občas upečiem nejaký celozrnný koláč s hrozienkami ale nedávam tam kypriaci prášok, pudingy zatiaľ nevarím, u nás idú dosť kaše čo som rada-je to akoby pečivo v tekutom stave- naopak normálneho pečiva zje málo. Z ovocia spapá len trošku a to ho nezasýti, akurát viac kaká 😒 Najlepšie by bolo ešte pridať pomazánky, kopec receptov existuje ale nejak mi ich stále príliš nechce 😒 na tom pečive...
katzi 🙂 : Adu už bola na šmýkalkách? jej, super, my zatiaľ len na takom minikolotočíku a hojdačke, do piesku som ho zatiaľ naschvál nedala, neviem asi si ho už nepamatá z minulého roku, neťahá ho to tam, tak to ešte využívam kým sa dá 😀 , piesok je ešte mokrý...
všetkým pokojnú noc 😎 😎 😎 😔

matova
24. bře 2010

prchalka 🙂 kamarátka mi minule poslala svoje knižky, prosila som ju o nejaký fajn receptík pre malého a tá mi poslala tieto knižky, sú úplne super, len neviem či to skenovať či čo...nemám čas na to. Tá posledná sa dá isto aj kúpiť ešte v kníhkupectve.
Minútky bez mäsa- vegetariánsky receptár pre veľmi zaneprázdnených - S. Muntág, 1990, Nový tofu receptár-A.Vinarčíková a kol.,1997, Stručná celozrnná kuchařka- P. Momčilová1990, Přírodní kuchyně- Syrová strava-saláty- P. Pribiš 1991, Šaláty a jedlá zo zeleniny-I.Sečanský, A. Horvátová,1989, Cukroví a moučníky tentokrát zdravě (120vynikajících receptu pro bio kuchyň)-Škvarilová, Borková, 2008

sherry28
25. bře 2010

dobré časné ráno ženy, tak sestra porodila ve 23:25 chlapečka Filipa 2,9kg (pak že je špatně živenej 😀 )a 49cm 🙂 tušila jsem že bude mít klučíka 😉 (podle bříška to poznám na 85%, ale bohužel ne u sebe ☹ )

jinak u nás noc celkem fajn, Davídek spal celou noc(to ani Lukas nedokáže, ten chodí věčně na záchod a nebo za mnou)a Mára se začal probouzet v půl pátý, jak zjistil, že jej světlo, tak spát teda už nechtěl,, tak jsem na něj zasyčela hají 😕 a snažil se chudík usnout ale nešlo mu to, tak přišlo na řadu houpání a usnul v 5:45, ta myslím, že už dlouho spát nebude

sluníčko krásně vylezlo a naplno svítí hlásí na dnešek 18°C 🙂 paráda 😉 chci vzít Davídka až půjdeme ze školky do hračkárny a koupím mu nějakou hračku(že to tady s námi přežil 😀 )tak se mějte a přeji nádherné vstávání do slunného dne 🙂

sherry28
25. bře 2010

no ještě dodám, že sestra i Filípek jsou v pořádku 🙂

katzi
25. bře 2010

Dobré ránko,

píšu na mě v netradiční hodině - to normálně ještě spíme 😒 Ale zase dnes byla supr noc (jen ve 3h dudel), ovšem vyspaná tím pádem byla už před 6h. No nestěžuju si, ale je to nezvyk začínat den takhle brzo 😅

sherry: velká gratulace sestře! Přeju ať jim malý Filípek dělá jen radost. A Davídek je bráška od Filípka? Máte v rodině samé kluky, chtělo by to teď tu holčičku 😅

matova: šmýkalky jsou co? 🙂 To jsou jako skluzavky, průlezky a tak? Jestli myslíš tohle, tak jj byla a už docela dávno jsme s tím začaly 🙂

My máme jakýsi hektický týden - za chvíli zas jdeme na návštěvu. Bude nás tam 5 kamarádek a 7 dětí v různým věku, tak to bude mazec 🙂 Jen teda nevím jak Adu vydrží když tak brzo vstávala 😒 Tak snad se mi ji tam alespoň na balkóně podaří rychle uspat.

gina333
25. bře 2010

sherry: gratulujeme sestre k malemu, hlavne, ze su v poriadku. 🙂 🙂 Ten link co si dala na recepty je paradny, sutam dobre jedla, urcite si odtial nieco vyskusam. 😉 Vidis, 3 deti si hravo zvladla, ved to si mala skoro ako generalku. 😵 😵

matova: aj tebe dik za tipy na olovrant, este som makovnik ani osie hniezdo neskusala dat, ale napravim to.

Tak Sophi sa prvykrat zobudila o 22:30, potom este o 3:00 jasne, vzdy bolo aj mlieko. O 5:00 sa pomrvila ale potiahla to do 6:00 takze som spokojna. A to nemala ani Vibruco. 🙂 🙂
Prajem vam kraaaaasny dnik. 😵

katzi
25. bře 2010

i my jsme byly dnes bez čípku a spala fakt krásně. Takže za to opravdua si nemá smysl utrácet 😕

prchalka
autor
25. bře 2010

Ahoj,
jaká byla naše noc - nevím.. 😅 Probudila jsem se, když už vedle mě MM nebyl a ležel s ní. Naprosto neplánovaně jsem dneska byla sama až do 4.40 😨
Prý se probrala ve 23 něco, vzal jí, že se prý asi 2x za noc mrvila, ale jinak snad spala. Pak vstával, tak jsme se vyměnili a probrala se 5.45 a do 6 jsme se válely. Tak já jsem si trochu aspoň pospala, i když opět jsem byla sama od sebe asi 5x vzhůru!
sherry: Jéé, nové miminko, to je krásný. Tak ať se mu daří 😉
gina: Hmm, blitíčko na koberci jako my minule, akorát, že nám to nehodila na hladký, ale na provázkový, což teda nevím, jestli někdy ještě 100% vyčistíme 😝 fuj!
Tak já musím, vylezla ke mně na druhou židli, tak ať nesletí. Možná půjdem dopol ven dohrabat tu zahradu a odpol jsem myslela vyrazit za kámoškou, což jsme minule nestihly kvůli těm zubům, jak jí bylo blbě. No hlavně, že bude krásně 🙂

gina333
25. bře 2010

katzi: mozno, ze len teraz zacali zaberat 😵 sice my sme mali uz 3 balik cipok a minuly sme ampulku Chamomilly, takze uz to bolo nacase. Alebo, mozno, ze ich unavi ten pobyt vonku, ved oni sa fakt vybehaju. 😉 Jasne, my este na nas so spanim nemame, u nas uz pokladam za pokrok aj to, ze spi tisko a nevrti sa vkuse. 🙂 🙂

gina333
25. bře 2010

katzi: no musim si dat rannu kavu, lebu pisem ako tatar, myslela som na vas so spanim nemame. A ako citam, ani na prchalku. 😉

katzi
25. bře 2010

gino: no kdoví jak to je 🙂 Nám teď čípky i Chomomilla došly, takže dáváme pauzu tak jak tak.

prchalko: super noc 😉 Ale to tvoje buzení - člověk už to spaní má sám narušený, co? 😒 Teda já dnes ale spala jak zabitá taky (teda s tím jedním probuzením na ten dudel).