Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
1. dub 2010

aj my sme uz hore, ale krasne pospinkala som rada. A ide sa von 😀 😀 😀

matova
1. dub 2010

Ahojte žienky,
už som rozmýšľala či sa vôbec ukázať, lebo to čo malý predvádza už ani so zúbkami nesúvisí...stále je slabučký a ja som úplne hotová už. Včera bol už večer strašne unavený no len čumel do okien- že je ešte vidno, nedalo sa s ním už absolútne nič, keď som sa vzdialila na dva metre tak plač...dvakrát som ho išla uspať ale nič. Hrozne som sa už naštvala a povedala že sa idem osprchovať, a musí sa hrať s tatíkom. Sprcha bola ako inak v strese, revala som ako tur lebo malý vrešťal celý čas...Do 20h len vzdychal pri mojich nohách,pri TV (náhodou tam ukázali bábätko ako sa hrá s hrkálkou a usmieva sa - to som spustila rev druhýkrát 😀 ,mm zasa rehot 😀 )...potom zaspal asi o 20:15-ako som sa pri ňom prebrala o 21h, tak som sa navečera a šla žehliť do 22:30 🙄. Musím povedať že malý prespal celú noc do 6h, spravila som mlieko- nepotiahol ani 5ml, a ešte nakoniec zaspal-ja som bola mŕtva,len som ho okríkla nech ešte spí-on plač a zaspal 😕. Do 7:30. Ale vážne teraz hovorím, že radšej by som bola keby sa aj dvakrát zobudil kôli mlieku a spal ďalej, lebo doobedu to bolo už fakt na "mašľu". Nevedeli sme si s ním dať dvaja rady, od svokry tiež utiekol, len na ruky sa hrabal, furt dačo chcel...ale ani jesť ani sa hrať, nič nechcel piť...nakoniec asi ako u giny kedysi- 4lyžičky kaše na raňajky, 3 maličké kúsky hrušky na desiatu, mm ho nakoniec nasilu vzal vonku na 45 min, ja som konečne dovarila úplne jednoduchú zemiakovú polievku- to nemohol vydržať kým narežem na kúsky 5 zemiakov 🙄 🙄 🙄. Spí bez obedu, po mlieku od 12:30 (uspatý na druhý pokus).
Cítim sa fakt zle ale spať nemôžem, schudla som kilo a jesť mi nechutí, tak tu tlačím aspoň jabko. Som rozmýšľala že vám zaželám pekné sviatky a asi sa stiahnem...idem kuknúť aspoň ako sa máte dnes. 😉

sherry28
1. dub 2010

gina: hm, to si sestra myslela taky, tohle těhu jí bylo celé špatně, žádné tříměsíční nevolnosti, ale celé těhu 😨 , předtím nic 😕 a zase měla kluka 😅 já moc nevěřím, že to bude holka 😝 ale kdyby, tak budu v sedmém nebi 😉 😀 😵

katzi:no je fakt, že mám akné všude, a to na něj netrpím(ani v pubertě jsem nikdy nevěděla co to je), ale při Márovi jsem měla chlupaté nohy 😝 😀 😀 a každý říkal, to bude holka 😉 no já abych řekla pravdu, tak se v zrcadle vůbec nepoznávám 😅

katzi
1. dub 2010

matova: to mě moc mrzí jaké máte teď trápení ☹ Pořád se to tak mění ty období u těch dětiček, určitě i u vás se to zase zlepší! Jen to vydržet, že? 😒 Zkus co nejvíc zapojit muže, třeba se to časem zlomí a šimonek si na něj zvykne.....

no já už Adélku neuspala 😖 Spala tak 1.20, vstávala teda definitivně v 13h, do večera to bude asi dlouhý. No uvidíme, třeba venku chytne lepší náladu 🙂 Teď jsem jí pustila Krtečka, ať si ještě trochu v sedě odpočine a probere se. Pak vyrážíme ven - klasika 🙂

Mějte se všechny prosluněně 😵

katzi
1. dub 2010

sherry: teda tak podle těch pupínků bych na tu holku i vsadila. Jsem zvědavá jak to dopadne a držím palec 🙂 Chlupatý nohy, ty já mám i netěhu - ale samo si je teda často holím 😀

sherry28
1. dub 2010

matova: hrozný dny prožíváte ☹ co by Šimonkovi mohlo být? Nechtělo by to nějakou změnu radikální 😕 ale nevim jakou 😨

sherry28
1. dub 2010

katzi: tak já si nohy nikdy neholila 😒 neměla jsem důvod 😉 nikdy jsem neměla chlupy na nohou a jestli tak jen opravdu pár a světlé (no nic na holení) ale při Márvi teda jsem ostala koukat, dokonce už jsem se chtěla i oholit, ale MM říkal, počkej nedělej to, třeba to zmizí a jak se jednou oholíš, tak už musíš pak furt. Tak opravdu po porodu zmizely asi jsem měla hodně testosteronu 😕 přeji krásný den ne vzduchu, taky půjdeme až vstane 🙂

prchalka
autor
1. dub 2010

Tak já po hodině uspávala znova, spala celkem skoro 2h,ale je naštvaná, tak jdem..

matova
1. dub 2010

ženy, ja to proste asi nedočítam, pustila som sa do toho odkedy absentujem a nemám šancu 😅 😝 .
neviem či je malému blbo že je ešte oslabený- asi hej, ale úplne sa chová ako pred polrokom, mám pocit že sme zas tam kde sme boli. Ja som muža chcela zapojiť, aj on by sa nechal, ALE...malý jačí akoby ho rezali, keď ho chce zobrať niekto iný a keby sa aspoň 5 min. s niečím pohral 😅 . Mala som ho v dets.stoličke pri kuch.pulte ako vždy a fakt nevydržal kým spravím tých 5 zemiakov 😒 , celý kredenec som mu ponúkla, varechy.....nič nechcel, len eval a reval...len by sa nosil, chodiť moc po vonku nevládze- pol hodinka ho zloží. Švagriná mi cez telefón vravela že po nočnom grcaní to môže také nanič byť aj týždeň a vraj vírus v tele môže ešte stále byť- jej dcérka pregrcala nespočetné množstvo dní možno do 5 rokov, má slabučkú imunitu....takže má skúsenosti... A palcinka to nebola- totiž už to majú aj aj brat a mama 😒 . Mňa sa chcalabohu už ani vírus nechytá 😀 klopklop

prchalka: František z KŠ-toho má môj šimonko rád, keď ho zbadá, vždy sa poteší
gina: na kaej báze je ten sirup, nemáš nejaké zloženie? možno si tu hodila nejaký link ale našla som len fotku toho
Ja som zvykla piecť vždy na veľkú noc-ani nie tak koláče nale veľkonočnú bábovku, mazanec a potom varím tradičný veľkonočný "syrek" - hrudku. Tohto roku som si povedala že sa na to vykašlem ale po tom šimonkovom grcaní nemám odvahu dať mu nejakú kúpenú bábovku, takže asi zas upečiem- bez rumu a čím menej vajec.
katzi:. aj u nás von je krásne - teda aspoň oskar ale kosu tu máme akúsi 😖
sherry: krásna noc, želám vám takých čím viac 😉

matova
1. dub 2010

gina: a gratulujem ku krásnej pochvale na rodičku 😉 a tiež k svokre- že ti navarí a svokor malú pokočíkuje...Aspoň takto máš skompenzované že ste s manželom tak málo spolu. My sme síce každý deň, ale pomôcť mi aj tak nejak nemôže, už tu kôli mojej vyčerpanosti a nervozite po sebe pomaly aj štekáme- a tak som chcela prežiť príjemné sviatky v pohode 😖

katzi: pridávam sa k tebe s nohami-je to moja nočná mora a poviem rovno že mám aj diagnózu kôli štítnej žľaze...takže sa právom cítim ako taká opica. Na kúpalisko ma už nikto nedostane pár rokov...a holiť sa až neviem kam...som už zrazignovala, chcela som ísť tohto roku konečne zať s laserom, ale zostala som vtom 😅. takže asi mi najskôr už samé vypadajú kým sa tam ako 60ročná dostanem 😀

ined77
1. dub 2010

matýnek už je vzhůru,vzbudil ho ps-štěkal,matýnek otvřel očka,2x štěkl a bylo po spánku 😅 .tžedal 1,5h,ale je ukńouraný,tk snad ho to přejde 😉 .
ani nestihu reagovat 😒 ....
vata v ouškách fungovala 😀 .
všem pěkný den,už mi tu visí na noze,tak papa 😵

matova
1. dub 2010

u nás sa spalo 1:30,vstával s plačom a hneď mal hnačku ☹ a teraz neviem či je to z kúska hrušky na desiatu a mlieka na obed alebo vírus? aôe vyšlo z neho jedlo čo ešte jedol v pondelok 😔
pa

sherry28
1. dub 2010

matova: nemůže mít nějaké bolesti bříška? Třeba má nějakou střevní infekci 😨 Uvidíš jak bude vypadat, ale radši bych ho ukázala dr. 😉 teploty nemá?

gina333
1. dub 2010

matova: chudatko moje, aj ty aj Simonko ☹ Neviem ako by som ti poradila, je to hrozne ked nevies co je s dietatom. Mne mala aspon to mlieko pila cely den, ked uz nic ine. Ale presne ako sherry pise, ja by som ho urcite ukazala doktorovi. A ty sa musis poriadne najest aj koli babatku co cakas. 😉 Skus sa pozbierat, idu sviatky, nieze aj tebe sa daco stane.

k tomu peceniu este, tak sme sa so sokrou dohodli, ze nejake zakusky si pojdeme objednat do cukrarne. Hrudku robime aj my, potom este mortadellu a plneny sendvic. No same mnamky. 🙂

k holeniu, no ja som blondyna ale chlpata ako opica. 😠 Nohy si v zime holim, ked ma manzel prist domov 😀 😀 v lete tak kazdy 3 den. Je to riadne na nervy, ale co uz.. Mam aj epilator, ale zapaluju sa my korienky, som potom cela vyhadzana, takze ziletka to isti. 🙂 🙂

gina333
1. dub 2010

a este to zlozenie sirupu: extrakt z mucenky, extrakt z pomarancov, glycerin, metyl p-hydroxybenzoat, invertny sirup. Este tam pise, ze obsahuje cukor. To je vsetko. 😉

sherry28
1. dub 2010

gina: tipuju, že největší účinek tam bude mít ta mučenka 😉 možná ještě pomeranče 😕

katzi
1. dub 2010

tak jsem zase tu a teda - jestli to naše dítě nebude spát dnes celou noc jak zabitý, tak už asi nikdy. Od 15 hodin je venku na nohách, ještě teď je s tátou za barákem na pivku 🙂 Teda táta na pivku, Adeli tam lítá po zahrádce s děckama 🙂

gino: vůbec nevím co to je: hrudka a mortadella, ale určitě to bude dobrý 🙂 Taky bych něco smlsla. Ale teď mám chuť spíš na slaný (měla jsem s MM taky jedno pivko) - takže asi spíš ten plněný sendvič bych si dala 🙂

gina333
1. dub 2010

katzi: tak hrudka sa robi z 1 L mlieka, 10 vajec, trocha soli, trocha cukru. Uvarit hustu kasu, do sitka dam plienku a nalejem cez to, potom spravim taku gulku, vytlacim prebytocnu vodu, zaviazem plienku, necham este stiect a do ddruheho dna je z toho hrudka. 😀 Mortadellla je mlete maso, vajce, koreniny, natlaci sa to do sacku, spravi sa taky sulok a uvari sa o vode. Su to dobroty. 🙂 🙂

katzi
1. dub 2010

gino: aha, tak už jsem zase o něco chytřejší 🙂 Vidíš já myslela, že ta mortadella je něco sladkého. Ale dobré to může být určitě. Jéé já mám fakt na něco chuť a doma nic moc není 😒 🙂 Dala bych si kus masa, nebo čerstvou pizzu z pizzérie 🙂

gina333
1. dub 2010

katzi: tak pizzu by som si dala aj ja , a este k tomu aj to pivko 😀

sherry: ja ani neviem co je to ta mucenka 😲

sherry28
1. dub 2010

gina: mučenka je kytka, něco jako liána, myslím 😉 🙂

pizzu jo, mňam, tady u nás v pizzérii dělá ital výbornou, takovou jinde nemají 😉 🙂 chutná úplně všem a jezdí sem na ní i pražáci 😀

katzi
1. dub 2010

sherry: teda ty my dáváš s tou pizzou, úplě cítím jak voní 😀 Jinak jsem viděla fotky Máry - motorkáře, super. Dobře se určitě vyřádil 😉

katzi
1. dub 2010

holky, dostal vás dnes někdo aprílem? Mě jo, hned dva lidi a oběma jsem to sežrala i s naviákem. Tak bacha na to dneska 😀

katzi
1. dub 2010

jeééé, mám kousek výš hrubku jako prase 😅 Takže ještě jednou : sherry, ty mi dáváš s tou pizzou 😀

Je vidět, že jsem zralá na odpadnutí u TV, jdu na to 😉

Pěkně se všechny vyspěte 😔

gina333
1. dub 2010

katzi: no mna samozrejme Natalka 😀

sherry: s tou pizzou si ma tak navnadila, ze sobotu nevarim, ale objednavame si pizzu. 😀 😀 😀 Uz sme si aj vybrali aku, u nas jedna super pizzeria a maju rozne akcie, dovezu zadarmo, takze jupiiiiii, uz nech je sobota. 😉 😉
Uz sme okupane, este santi pri Natali, ved nech sa dobre unavi. 🙂

matova
1. dub 2010

ahojte,
teda ja nemam na nic chut ale tu pizzu by som si dala!!!! 😀
No ja neviem čo to s malým je. Namiesto už prerezanej hornej trojky ktorú čakám každú chvíľu som mu dnes našla ďalšiu presvitajúcu trojku dole. Nechcel ani poobede obed-vytiahol granko zo skrinky a hlásil eeh eeh-akože piť,ale spravila som mu aspoň ryžovú instantnú nemliečnu kašu a to granko dala navrch, tak spapal aspoň niečo. Inak bol zasa úplne neznesiteľný, nemohla som ani dva taniere umyť...jediná záchrana- ísť von: od 15h do 18h sme boli. Medzitým zastávka u svokrovcov-tam sa pokakal zas a zas ešte zvyšky po jedle z pondelka 😝. Zaujímavé že u nich sa aj usmieval zatiaľ čo u nás už poriadne od pondelka nie. Večer ho švihlo zas- to už tam však takmer nič nebolo. Dala som mu Hylak (to nám kázali dávať v pondelok na telefonickej pohotovosti a dávnejšie aj na normálnej). Ja som mu ho vysadila v utorok večer, keď už vyzeralo všetko ok a asi som ešte nemala. Na pohotovosť- neviem-uvidíme asi čo bude zajtra. Kedysi dávnejšie mal hnačky, boli sme na poh. a dr. nám povedal že je to isto kôli masívnemu rastu zubov-no keď sa vyhádzal nakoniec z toho bola choroba 6dňa 😕 . Ozaj, spí od 19:30 a normálne si ukazoval len na vodu, pocuckával ju a takto zaspal 😲.

katzi 🙂 :keď už ti dne Adu nebude spinkať poriadne tak ju asi treba na celý deň priviazať k stoličke 😀. Áno, mňa ste dnesky dostali že už je vlastne apríl 😅
sherry 🙂 : dávala si Markovi nejaké lieky pri jeho hnačke? ako dlho to trvalo? a vykľul sa nakoniec nejaký zub či stále nič?
gina 🙂 : ja dávam do hrudky aj preosiate mleté čierne a nové korenie a niekedy aj kúsočky čerstvej pažítky alebo petržlenovej vňate- to je také potom pekné jarné 🙂. Ozaj a keď sú vajíčka nanič- t.j. málo žlté tak pridám štipku kukrkumy- tá pekne prifarbí a v malom množstve ani nemení chuť 😉 .

prchalka
autor
1. dub 2010

Já jen v rychlosti asi, chci jít brzy ležet, než budu muset zase vstát 😝 Dnes jsme nedali čípek žádný, připravuju se na probdělou noc.
matova: Je mi vás obou moc líto, když to čtu, mám husí kůži! Moc by mě zajímalo, co by zrovna pro matova poradila děvčaata z diskuze luci_enky 😒
ined: Šaší je z obchůdku Žirafa myslím, bral tam, kde byl skladem, ale jako za maňáska poštovné přes 100 Kč... 😖 😖 Jinak pískoviště jsem dnes objednala 2x i pro známou.
sherry, katzi: Mě tipoval každý kluka kolem 3.20 maximálně asi 😀 Já to tajila, chtěla jsem pro ostatní překvápko. Vůbec nikdo tomu pak nevěřil 😀
Mučenka je trochu opiát, ne?? 😅 Dneska už jsme mohly i na zahrádku, výkopy jsou zasypaný kamením, tak si aspoň bylo s čím hrát 😉 A odpol jsme konečně sháněly ty tyče na okna - vyjde to s trochou štěstí tak na 2 okna za 3 tisíce 😝
Myslím na všechny, brou klidnou!! 😔

matova
1. dub 2010

gina: s holením som na tom podobne, alebo proste keď nemusím kašlem na to a nohavice vždy...epilátory mám dva- môžu ísť do kelu, potrebujem asi vyžínač 😀 😝 . Mňa to hrozne bolí (aj s voskom) a niekde mi to ani naviackrát nevtrhne...jejda ale toto by som radšej mala písať do IP už 😔

sherry28
1. dub 2010

tak mi spíme 😉 ale teda dalo to zabrat, dneska se propínal jak luk a nemoh zabrat, myslela jsem, že už to vzdám 😠 ae nakonec po 40 minutách usnul 😅 tak snad bude spát zase dobře 😉 máme nově povlečeno, tak asi ne 😝

gina, katzi:já si tu pizzu taky objednám v sobotu 😉 mám oblíbenou č.9 asi ji sním sama na posezení 😀 😀 ale to nezvládnu je velká, nevejde se na ten klasickej pizzovej talíř 😅

jinak mě dneska vyvedla máma, že prej ji tam přišla exekuce kvůli autu, tak jsme byla v šoku a pak mi řela apríl, strašně se mi ulevilo 😀 MM dnes přišel s výplatou a když říkal, kolik bral, tak jsem si myslela, že další apríl, ale ono ne (byla bych radši kdyby jo) 😝 😀 ale to nevadí, on to nadělá 😉 🙂 tak běžím ještě na Lukase je ve vaně, tak ať už maže papa a všem klidnou noc 😔 😔

gina333
1. dub 2010

matova: dik za tip do tej hrudky 🙂 Drzim am palce, aby ste na sviatky boli uplne fit.

prchalka: nestras, ze opiat 😵 , ved uz teraz jej ridne sisinkuje, aka bude potom? 🙂

Sophi uz spi, prave som pozmyvala podlahy, idem si kuk moje serialiky a spat. Prajem vsetkym kludnu noc. 😵