Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
8. dub 2010

jinak holky děkuji samozřejmě za pochvaly,ale klidně mi napiště,že je to děs a hrůza 😝 😀 , se neurazím 😝

matova- noo, ty noci, já už to ani nevnímám,jen jsem z toho unavená a bolavá ☹ . nedovedu si představit, že by byl ještě takový náročný jako Šimonek a ještě být těhotná, to já bych už asi odpadla..., obdivuju tvou sílu 😉

Prchalka-cítím s tebou. když mi malý spí necdelou hodinu,taky brečím 😢 😢 , a to já mám celkem často,že sí jen tu hodinu 😔

lehna
8. dub 2010

se snažím dočíst aspoň tuto stranu....

Prchalko- my ukládáme kolem 19.30, většinou během 15ti minut spí

sherry28
8. dub 2010

lehna: tak to musí mít úspěch, to je jasný, je jako od profíka 🙂

matova: u nás bratr byl ten línější, hodnější pak já pravý opak (temperamentní, nespavá, uřvaná) pak Bára(zase spavá línější)pak Markéta(temperamentní, uječená), možná, že se to jen střídá 😉 tak že by teď další Lukášek 🙂 brala bych to 😉 sice bych každé dvě hodiny vstávala na kojení 😅 ale od 10. měsíce by spal celou noc 😉

lehna
8. dub 2010

jej ale toho je, já to nedám, omlouvám se 😔

ale teďka už tu snad budu zas častěji, tak to bude lepší. kurnik mi tu vypadává "p". musím to psát na několikrát 😠

lehna
8. dub 2010

sherry- dííííííík 🙂

no já zas frčím, jdu teda uklidit, ještě musím zabalit balíčky na poštu. a lehnout, no jak koukám, to už mi asi nvyjde 😅

martinka17
8. dub 2010

no v noci neprspí v pohode, on sa budí, občas len pohojdať, niekedy len premiestniť v posteli tak aby nespadol, aspoň raz mliečko...ale to mi nevadí, to je pohoda. Spí síce málo cez deň, ale to od narodenia...len mi vadí, že sa trápi, plače od bolesti, preto mu dávam nurofen...som príliš pohodlná? Lebo nechcem ab yplakal, aby ho to bolelo. A dám, len ak stráášne plače a nepomôže nič iné 😖

matova
8. dub 2010

lehna: veru, koľkokrát si hovorím že cez obedný malého spánok si aspoň požehlím, potom nakuknem a zistím že večer už by som to asi nedočítala...a tak tu kecám a zas je toho viac 😀
sherry: tak uvidíme 😉 . Už vieš čo budem robiť do noci- už som si tam našla aj nejaké super nohavice 😅

sherry28
8. dub 2010

u nás už je budíček, pomalu oblékat a pro Lukyho, pak ven 😉 tak zatím všem pa 🙂

matova
8. dub 2010

martinka: ja dávam Panadol sirup tiež keď už sú bolesti a plač, a to už je akútne prerezávanie, tak si nemyslím že by to bola pohodlnosť, veď aj tio dieťa sa potrebuje trochu vyspať. Podľa seba môžem povedať, že keď mňa už niečo fakt veľmi bolí, som rada že existuje liek 😉.

PRCHALKA: písala mi jedna mamička a vraj je veľmi dobrá masť pri ekzémoch čistý ambiderman- z lekárne.
Ja mám okrem tých konopných mastí a olejov doma aj Slezovú masť (na ekzémy) a obsahuje tiež ambiderman. Výrobca: Bohumil Jukl, bylinářství a kořenářství, Polička ČR

ined77
8. dub 2010

tak u nás dospinkáno-2h 🙂 .
dočíst už zase nestíhám 😅 ..jen

matova 🙂 ...ne ne na hlavičku nespadl.vidíš,možná se ťuknul do brňavky 😕 .lezl na takový schodek pořád,tak možná se fakt jen nějak špatně trknul 😨 ...no kéž by 😅 .budu ho sledovat.zatím je úplně stejný jako vždy i tak ťapká 🙂 .
pěkný den,držte se 😵

všem pěkný zbytek dne,papa 🙂
už se na mě sápe klíště 😀

ined77
8. dub 2010

lehna 🙂 ...ještě jsem nakukla na ten dortík...NÁDHERA 😵 😵 😵 .jsi fakt šikovná 😵 😵 😵
a už fakt letím 😅

katzi
8. dub 2010

jako snažila jsem se vás poctivně dočíst, ale to faaakt nejde 🙂

Tak jen co mi utkvělo:

především lehna: fakt čučím, jsi opravdu profi cukrářka - pekařka 🙂 Dortík určitě bude mít úspěch.

prchalko: naprosto tu naštvanost za brzké probuzení chápu 😒 My to tak měly včera, ale rozchodila to v pohodě. Tak snad i čorí?

ined: jo jo, pivínka, zahrádky, sluníčko.... 😵 Snad je Matýnek už OK po tom pádu?

Já mám dnes zas v nohách tisíc mil 🙂 - po městě po obchodech, pak venku na hřišti,.....Večer odpadnu u Růžovky. Teď jsem Aduš jestě vyexpedovala chvíli ven s tátou 😉 Pověsil jí před barákem na bývalý sušák na prádlo její soukromou houpačku, tak ji pozoruju z okna jak se tam blaženě už asi půl hodiny houpe 😀

gina333
8. dub 2010

Tak aj my sme uz doma, cele poo sme boli vonku po meste, na zmrzke dobre som ju unavila, takze sa tesim na dobry spanok. 😀 😀

katzi: ty si mala klasicky krasny akcny den ako vzdy. 😉 😉

katzi
8. dub 2010

gino: i já se těším na dobrý spánek. Každý večer v to doufám 🙂 Zítra si dám míň akční den, musím se věnovat taky někdy MM a já pravidelně večer po těchto akčních dnech odpadám 🙂 A když je zítra ten pátek.. 😉

prchalka
autor
8. dub 2010

Ahoj,
já se nebojím, že by to nerozchodila, jen prostě bylo moc brzo - 12.25 ☹ Do večera daleko a když jí nic nebaví... ☹
Tak jsem ještě odpol vyprala v tom dětským gelu, jaký to bude, ve 14 se najedla (snědla asi 3/4 Holandie černý rybíz a zbytek Lipánka ze včera) - no to byla svačina, co?! 😝 A pak jsme šly ven, ale nedá se s ní navolno, fakt nedá, jde co nejdál od baráku, je jí úplně jedno kam a... chtěla stát vprostřed cesty a stezky, seděla tam, za všema lidma běhala, motala se kolám do cesty, když jí uhnu na stranu, tak řev... A celou cestu asi 1,5 km jsem ji táhla svíjící se v náručí domů. Je mi nějak pod psa..
Ale navčer byl akční, 2 jídla pro malou jsem kuchtila do zásoby a nám polívku, zatímco tady za mnou bouchla bomba se vším možným a nakonec mi vylila pití pod nohy. No nic, za chvíli koupem a snad bude klid.
Jo objednala jsem si čípky tady v lékárně, ve městě až jindy, nechtělo se mi tam volat no a balení je fakt jen 12ks, víc ne, nevím, proč jsem si myslela, že existuje i větší.. 😖
Zítra ráno se možná nestihnu ukázat, asi pojedem k té mudr!
Všem klidnou noc 😔

katzi
8. dub 2010

prchalko: my taky bez kočáru nemůžeme nikam daleko jít - za ruku nejde vůbec, takže jde taky kam ji napadne 😒 Když jí potřebuju korigovat směr, tak taky jedině v náručí 😒 Opice jedny 🙂 Teda obdivuju tvůj elán na vaření dvou jídel do zásoby, na to večer už opravdu nemám...

katzi
8. dub 2010

jo a ať vám to dopadne dobře zítra u mudry

gina333
8. dub 2010

prchalka: drzim palce u doktorky. 😉

Bez kocika ani krok 😀 😀 😀 ked sme maly ten vacsi kocik tak tam nesedela vobec, to bolo peklo niekam s nou ist. Tento novy sa jej zatial paci, ked sa jej uz nechce moc sediet dam rohlik, tycinky, chrumky a vydrzi. 🙂 🙂 Ale ked ideme za ruky, no za ruky ona nikdy 😀 😀 vlastne ona vzdy ide kam chce, a zasadne inym smerom ako ja. Ale to iste som mala uz pri Nati, takze ja z toho prekvapena nie som. 😵 😵

kadlecova.misa
8. dub 2010

ahoj..malá mi tu ted líta jako torpédo, před 21hod nemám šanci ji uspat..Holky, hlavně Prchalko a ostatním s podobnýma nespavcama: Dobrou noc!! 😔 😉 🙂

sherry28
8. dub 2010

ženy všem dobrou a spavou noc, posílám ten virus Marečkův 😉 letím za Lukym k telce, tak pa 😔

prchalka
autor
8. dub 2010

matova: Já jsem tu minule vzpomínala na tuhle: www.lekarna-doma.cz/lopuchova-mast-50g-drpopov-... ale koukám, že píšou opět od 3let 😝 Děkuju za info moc a moc!! Vše už si budu ukládat do paměti 😅
K doktorce uvidíme, pokud nebude lejt, páč z pátky bychom musely busem a 1x přesedat a nevím, jak bych jí někde udržela pod střechou...
Jinak jsem v rychlosti dočetla, ale nestíhám, jdu ležet!
lehna: super dortík!!

gina333
8. dub 2010

no tak uspesne uspate 🙂 mam straaaaasnu kopu zehlenia tak idem do toho.

Pokojnu noc vsetkym spavcom aj nespavcom. 😔 😔 😔

matova
8. dub 2010

ahojte,
My sme konečne mali krásne počasie tak sme boli vonku- ale až po olovrante. Vonku chodil 2:45 a vrátili sme sa až pred siedmou, to už bola riadna kosa, ale šimon musel všetko vonku skontrolovať.... tak už to potom išlo šup šup, až na uspávanie- 30minút lebo tu zasa brešú psy z oboch strán 🙄 . Spí od 20:15.
Všetkým pokojnú noc poznačenú spacím Markovým a Šimonkovým nočným vírusom 😀 😉
katzi: hojdačka- super 😉
prchalka: Držím prsty u dr. A aj tá lopúchová masť vyzerá fajn, no škoda že až od troch rokov 😕 .
katzi+prchalka: keď čítam o vašich výletoch s deťmi po vonku 🙄 ...môj už nechce tiež byť v kočíku, ale hoci behá všetkými smermi, niekedy som aj rada že tu stretnúť viac ľudí pokope je výnimka 😅
gina: pripájam sa k tvojmu večernému programu 🙄 😀
ined: dúfam že Matýnek je v pohode 😉
sherry: kedy ideš k dr??? 😕 🙂

gina333
9. dub 2010

dobre rano 🙂

v noci vbola 2x hore, trocha motaniece ale spinkala celkom dobre. 😉 Aj vam sa stava, ze ked ste najvic unavene neviete spat? 😒 No ja som sa vcera prehadzovala aj za Sophi. 😉 😉 Taka som bola unavena a spanok nikde. Sophi uz bola hore pred piatou, vyspata, vysmiata spaciruje po byte. 🙂

Slniecko uz teraz svieti, zda sa, ze zas bude vonku pekne. 😵 😵

gina333
9. dub 2010

oprava, bola hore pred siestou, pred piatou by ma porazilo 😀 😀

sherry28
9. dub 2010

ahojík 🙂
tak u nás sluníčko teda nesvítí ☹ ven chodíme bez kočárku(teda myslím tady před bytovu a po vesnici)jinak ve městě kočárek máme 😉 naštěstí nechodí nikam daleko sám, když za ním nejdu tak se vrátí 😀 prochází se všude kolem bytovky, nejvíc se mu líbí v garáži 😀

matova: k dr. jdu 19.4.měsíc od toho co jsem zjistila, že jsem těhu

tak a mažeme do školky 😉 tak pa, dnes pátek 🙂 to je nejlepší den v týdnu a ještě sobota 😉

kadlecova.misa
9. dub 2010

Ahoj, tak i já jse se konečně po dlouhé době dočkala pěkné noci!! vzhuru byla asi tak 3x, ale hned zas usla, bez motání a zbytečnýho převalování!! Gino: jojo..já když už jsem unavená taky hodně, tak by člověk měl přece logicky "padnout" a usnout hned..ale bohužel opak je pravdou..to je pak převaluju, a naštvaně pozoruju hodinky a říkám si :spi, spi... 😀

katzi
9. dub 2010

ahojte,

u nás noc zase na prd 😖 Kňourání, motání... 😝 Fakt bych chtěla aby mi někdy někdo vysvětlil proboha proč to ty děcka tak dělají? Myslím to, že celý noci se motají, převalují, lozí, ale přitom mají zavřený oči a jsou vlastně v polospánku 😒

gino, kadlecova.misa: jj, taky znám to, že nemůžu spát, ale u mě je to spíš psychický - čekám, kdy se zas Aduš ozve a zas to začne 😖

matova: fajn den jste měli včera

gina333
9. dub 2010

matova: no presne ako pises, oci zavrete a mota sa, potom sa tresne do postielky, plac a takto dookola. 😒 A pritom cely den su v pohybe v noci by maly od unavy spat. 😉

lehna
9. dub 2010

dobré ránko,

tak já nevím jestli naše noc byla dobrá nebo blbá,ale spíš dobrá. vzbudil se poprvé v 00.30h, v 1 jsem slyšela jak u něj MM ztrácí nervy,tak jsme se vystřídali, malého jsem přebalila, nakrmila, v 1.40 to zalomil. ve 2.05 byl vzhůru opět a usnul kolem půl 3, pak psal do 6.10,tak jsem ho vzala k sobě a s převalováním a občasným usnutím jsme to dotáhli do 7.30h.
No tak se to celkem dalo,ale já jsem rozlámaná...

děkujji za pochvaly dortu, u našich měl úspěch a byl i moc dobrý, krém se povedl,tak to blo fáájn 🙂.

Gina- tak ten sirupek teda asi nic moc,co? nebo myslíš,že je to lepší?

u nás svítí sluníčko,tak půjdem ven.

asi se malý blbě vyspal, od rána je protivka a brečíí 😢 . budu mít dneska asi den jako Prchalka včera 😢