Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
9. dub 2010

matova 🙂 ...no mně se ten tvůj puls vůbec nelíbí ☹ .u srdce mě jakoby taky občas píchne,ale já bych spíš řekla,že je to od páteře,nějaký skřípnutý nerv.no záda mám pěkně v pytli,na masáže se chystám asi už rok 😅 .naposledy jsem byla před rokem.teda poprvé a naposledy 😀 .

sherry 🙂 ..to jsou kluci pěkní střízlíci 🙂 .ačkoliv já měla při nástupu do první třídy 16 kg 😅 .ve třetí 24kg 😀 .(vyčteno z karty).
tlak je určitě špatný,ale je fakt,že mi bývá poslední dobu celkem často zle.ale těhu nejsem ,to vím na 100% 😀 .jenomže k dr.to mám strááááášně daleko 😔 .

matova
9. dub 2010

koniec siesty, spal 1:25, no aspoňže tak, pekný deň všetkým 😉
gina: napíšem , ak bude dobrá, lebo recept som si vymyslela 😀 😉 .
čo sa stresu týka, teóriu mám v malíčku, ale ja som nejak odprírody labilná- citovo strašne. Som ryba- plná emocionálna nádoba 😀

luci_enka
9. dub 2010

holky s tim varenim... ja vzdycky varim tak, ze mi z toho vyjdou tak 4-5 davek, jednu dam ten den, druhou druhy den, a zbytek dam do plastovych krabicek a supnu do mrazaku.. no a za dva dny taky tak a a dva dny zase, takze mam cerstveho navareno na 6 dni a na 7-9 dni mam v mrazaku... takze treba jedem tri jidla 2 tydny dokola, a sem tam to prostridam sklenickou...
varit v takhle malych davkach pokazde neco jineho by me kleplo... ale u nas jeste mala moc nechce kousky, tak ji to mixuju takovym tim sekackem na jemno, takze jsou v tom pidi kousky - ale jinak nektere veci jako nudle, spagety, banan pokouse, ale jak to je hlavni jidlo, tak to musim mixnout... od nas ji uz taky davame, protoze pochtiva, ale varim pro ni jeste zvlast...
no a mala mi sni vsechno, uplne ziram, mela jsem strach, ze bude spatny jedlik, ze se ve vsem zacne nimrat, ale ona fakt sni vsechno... takze ja jsem si myslela, ze v roce bude mit uz tak 9,5-10 kg, a ono ani ne 9... tak ma asi dobry metabolismus 😝
dneska jsem varila kureci na masle, s cuketou a mrkvi, zalite rajskym protlakem a ryzi ... fakt chutne 😅

Simonek byl malusky broucek v roce 😵 a kolik mel, kdyz se narodil?

jo, holky, ktere mate pobliz Tesco a jak se bavite o tech bodyckach, ted pry je tam akce 25% sleva na vsechno kojenecke zbozi - ale i bodycka pro starsi deti, rikala mi kamaradka, ze pro svou skoro dvouletou holcicku poridila 5 bodycek (v jednom baleni, jak oni to mivaji) s kratkym rukavem za cca 170 Kc... to si myslim, ze je docela dobra cena 🙂 otazka je, jestli uz to neni prebrane a vykoupene, ale plati to od utery, tak snad by jeste nemuselo..

ined77
9. dub 2010

matova 🙂 ...matýnek se strašně rozpovídal nějakou ungrofinštinou či co 😀 .a když si hraje,tak zkouší a pusenku nezavře 😀 .to mamaata jsem zaznamenala poprvé včera..tak jsem mu hned řekla,řekni máma a táta a zase to zopakoval.byli jsme všichni v předsíni.neteř mluvila v jednoduchých větách v 18m,synovec se rozmluvil až po 3 letech...s dnes to papulu taky nezavře 😀 .
nerozkekešil??? 😀 😀 😀 -krásné slovo

gina 🙂 ...já dělám z červené čočky polévku.je to rychlovka a hlavně,méně to nadýmá,takže matýnek pak nemá břichabolíka 😉 .

ined77
9. dub 2010

luci 🙂 ...díky za tip 🙂 .bodýnka s kr.rukávkem by se šikla 😉 .tak tam o víkendu s malochem asi sjedu 🙂 .ale už to vidím,na holčičky bude vše a kluci budou přebraní jako vždy 😝 😀 .
u nás se zmražené jídla nějak nechytla..čerstvé snědl,ale z mražáku už to pak nechtěl 😒 .
já vařím na 2 dny.malému také zvlášť,jen polévku máme společnou.my si ji třeba jen dosolíme 😉 .
udělám např.nějaké maso na zelenině,jeden den má k tomu brambory a druhý den rýži 😉 .ale je fakt,že je to kolikrát náročné pořád něco vymýšlet 😅 .

také se pomalu rozloučím,sice ještě není slyšet bééé,ale co nevidět to jistě nastane 😀.
takže hezký den všem bez ohledu na počasí 😵 .
možná večer nakuknu,potřebuji na ten MMB a jak se znám,nedá mi to 😀 .
páááá 🙂

jeden úsměv pro radost 😵

luci_enka
9. dub 2010

ined: bobek maly usmudlany, asi mu moooc chutnalo 😅 ma lisacky kukuc 😎

jinak tady je odkaz na aktualni TESCO letak, plati to do 20.4. http://www.akcniceny.cz/letak/6910/p/15/ a vidim, ze slevy nejsou jen na kojenecke zbozi, ale na spoustu detskych vetsich

katzi
9. dub 2010

tak jsme vyspané - obě 😅 No i když já bych teda ještě spala. Když se mi podařilo vytuhnout to už musí být. Mám taky dnes pocit, že je blbej tlak nebo co - asi jak má přijít ta změna počasí 😠

ined, prchalko: prodlužovače na bodýčka? To by se nám taky šiklo, mrknu na net. Díky za tip.

lucienko: tobě díky za info, že jsou v Tescu slevy - my bodýnka nakupujem jedině tam, určitě tam taky vlítnu.

ined: budu dnes večer jako ostříž, rozhodně nic nepodcením 😉

Všem pohodový pátek 😵

sherry28
9. dub 2010

odmlčela jsem se, byla tu mamka (přepadovka) 😀 teď už jsme vzhůru a vyrážíme pro Lukase, tak všem pěkný odpoledne 😉 🙂

prchalka
autor
9. dub 2010

http://moderni-latkove-pleny.cz/cz-detail-23077...
Doufám, že se vám to otevře správně - extendory. Já o nich věděla dávno, ale proč mě to napadlo až teď, si nadávám...?!? Objednala jsem ty 2 modrozelené, ale z MMB.
Spala 1,5h do 13, tak dobrý, pak jsme byli s tříděným odpadem a pro ty masti v lékárně, tak jsme zásobený. Ještě pak napíšu, co to je, ale na té míchanici není název. Teda do kočáru se jí nechce moc, ale pak jede, ale za chvíli že dolů dolů, otáčí se 🙄 no to teda nevím, za chvíli s tím asi neuspěju, leda by se celou prochajdu vztekala.. 😝 Ona chce prostě pěšky a do prostoru. Jo a už začala sbírat vajgly! Jdu, budem dělat picošku 😝 😝 😝 😝 🙂
PS: Nechala jsem jí stát před lékárnou, to byl řev a slzy!! Nechtěla jsem riskovat, že se mi ji do kočáru pak nepodaří dát! Tak si pořvala tak jako tak 😅 😅 Ale viděly jsme na sebe a hlavně jsem byla za 20 vteřin venku 😎

gina333
9. dub 2010

prchalka: tak som kuk ti extendery, vyzera to zaujimavo. 😉 Tie hnusne vajgle zbierame aj my, rad za radom, mna ide z toho porazit. 😠 😠

matova: ved ty varis super, tak daj ten receptik. 🙂 🙂

ined: krasny usmev 🙂 Ako robis tu polievocku, co este davas do toho? 😉 dik 😵

luci: ja varim vzdy na 2 dni, uz som si zvykla. 😉 ale co si ty varila dnes tiez dobre znie, mala by som si to vyskusat. 😉

Sophi spala vyse 2 hodin, az moc dlho na moj vkus, vecer bude problem so zaspavanim. Boli sme sa aj prejst, ale uz je dost zatiahnute, fuka, no ved od zajtra ma byt skarede pocasie. 😒

gina333
9. dub 2010

Baby nehnevajte sa, ze vas otravujem s tymi receptami,ale ked ta moja nic neje, mozno, ze zle varim 😝 😝 😝 😝 ja len preto chcem vyskusat nieco od vas, co ked jej zacne chutit? 😀 😀

prchalka
autor
9. dub 2010

Já teď dělala něco na způsob tohoto, dneska to měla k véče a napichovala si kostičky sama na vidli www.mimibazar.cz/recept.php?id=64945 a mě to chutnalo, je to zajímavý 😉

gina333
9. dub 2010

prchalka: mnam, vyzera to dobre 🙂

Ja uz som Sophi okupala, este jej dam mliecko a skusim dat spat. Treba my pozmyvat byt, cez den sa my nechcelo 😝 , vonku uz prsi, no neviem ako to zajtra zvladneme ked sa nebude dat ist von. 😕 😕

prchalka
autor
9. dub 2010

Já ještě jen info k tomu léku - je to Advantan mléko - lék s protizánětlivým účinkem (kortikosteroid) 😖 Tak nevím, zní to docela hrozně, ale co se dá dělat, použít to musíme, když mají být nějaké výsledky.
Tak všem brou 😔

katzi
9. dub 2010

prchalko: díky za odkaz na ty extendery - to je věc teda. S tím sezením v kočárku - no i já nad tím přemýšlím jak dlouho ji tam ještě udržím - poslední dobou mi tam chce stoupat 😠 Možná budeme muset "přitvrdit" co se týká jídla a pochutin do kočárku - já jí tam zatím dávám do ruky rohlík, kukuřičný křupky a spol. Ale sleduju starší děti v kočárkách a ty už si pěkně drží lentilky, gumový medvídky atd atd. a pěkně hačají 🙂 Nechci do ní cpát sladkosti ve velkým, ale asi časem tento ústupek udělám ať se zvládnem někam v pohodě přemístít a hlavně v klidu sedět v MDH 😉

gino: já bych ti na týden půjčila Aduš, ta by ti zvedla kuchařské sebevědomí hned - ona sní v podstatě fakt všechno a to i ode mě 😀

Tak já jdu za MM, všem pěkný večer a 😔

katzi
9. dub 2010

prchalko: Advantan jsme mívali taky, ale krém. A to když Adeli byla ještě mimi, tak pořád hrozně slinila a měla úplně červený mapy kolem pusenky. Pomohl nám, nějak to pak zmizelo.

katzi
9. dub 2010

je výš jsem to přehodila, myslela jsem samo sedět v MHD, ne v MDH 🙂

sherry28
9. dub 2010

tak spí 😝 jdu vypravit Lukáška do Brna 😉 a pak k telce, MM je celý víkend v práci, takže nevím co tu budu sama s Márou dělat, bude pěkně protivný 😅

sherry28
9. dub 2010

jinak všem přeji spavou noc, obzvlášť Ined, doufám, že tentokrát se tam ten spavý virus dostane a vydrží nějakou dobu 😉 🙂 pa

sherry28
9. dub 2010

prchalka: co se týká vajglů, tak mi je nejen sbíráme ale i papáme 😝 MM kouří(doma ne, na balkóně) a malý vidí tatínka jak si to dává do pusy, tak samozřejmně taky ochutnává 😅 no můžu mu tisickrát říkat a dávat přes prsty, ale stejně to udělá zas 😝 tak teď už padám

matova
9. dub 2010

gina 🙂 : určite ti sofi nejedáva zle kôli tvojej kuchyni, tomu neverím. Veďf nedávno sa ti už pekne rozpapkala, tak som sa s tebou tešila. A potom zas prestala keď sa šimon vystrábil a začal jesť. Niečo sa zmenilo? nelezie jej zub? Polievka je nakoniec skôr pre chlapa ako dieťa 😀, ale chutí mi: kapusta sladká biela, cibuľka /pór, trochu mrkvy a paštrnáku- všetko nakrájať na malé kúsočky, popražila som krátko na oleji, zaliala vodou+solčanka, soľ, bobkový lístok a mletá rasca. Varila som do úplne mäkka, potom som pridala zemiaky (približne v 2-násobnom množstve ako bolo všetkej zeleniny)- zemiaky pokrájané nie na kocky ale všelijako- lepšie sa potom rozvárajú tenké okraje +červenú šošovicu, majoránka, cesnak, trochu paradajkového pretlaku. Varila som kým sa začali rozvárať zemiaky- to už sa rozvárala aj šošovica, takže som to nakoniec už ani nezahusťovala. A ja som si dala do taniera aj čierne korenie 😉
prchalka: tiež ďakujem za náhľad na tie predlžovačky 😅
ined 🙂 : to je super že sa tak Maty rozkekešil s rozprávaním 😀
luci 🙂 : šimonko mal pri narodení 3350g, nie málo 😅. Ja varím na dva dni, prílohu niekedy obmieňam ako ined. Ale snažím sa variť pol. aj druhé nie v jeden deň, takže si to aspoň tak uľahčujem. Dva chody mi naraz nespapká, polievku má väčšinou na desiatu al. olovrant. Namraziť by sa mi niekedy veru aj zišlo, lebo posledné skúsenosti už sú také, že skleničkové jedlo už mi nechce, má rád keď je všetko osobitne rozložené na tanieri . Ale na raňajky a večeru stále statočne kašičkuje 😀

matova
9. dub 2010

sherry: vidíš, to už by sa ti bábo zišlo už aj teraz nech nie si s Markom sama 😀 . Ale nie, to bol pokus o vtip 😉

ined77
9. dub 2010

dobrý večír 🙂 ,
jen jsem objednávala matýnkovi nějaké věcičky,tak jdu na kukačku 😉.
já se o těch extendorech dozvěděla už dávno,od kámošky,která používá látkovky a v těch mají prckové přece jen větší dupenku 😀 😉.
kukněte na toto..teď jsem to četla 😅
http://www.novinky.cz/zena/deti/194835-nechejte...
no,já jsem už v negližé 😎 ,v telce prd,tak si půjdu asi chvilku číst 😔 🙂.

sherry 🙂..kuju,kuju 😵 ..matýnek se dnes pěkně vylítal,usnul za 20 minut,tak snad to dnes klapne 😀.s víkendem jsme na tom stejně a ještě to počasí..to bude zápřah 😒 😅 .
vajgly...to je dobrá pochutina 😀,maty je také občas sbírá,naštěstí netuší co to je(zatím že) 😀.možná je to lepší než aby marýsek jedl hovíška 😉 😀..i když 😅

tak dobrou všem 🙂 ....a čáry máry 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

luci 🙂 ...jj,to je spokojenost po obídku,šmakovalo 😀 .

matova
9. dub 2010

U nás sa spí od 19:45, boli sme poobede vonku, vlastne až v podvečer, lebo nejak sa tam nehrnul, hoci bolo pekne...Tak sme šli až o 16:30, vkuse som do neho hučala čo bude robiť do večera...V parku sme minuli tri mamičky s viacerými deťmi- dve dievčatká sa na neho hneď vrhli: jeeej...šimonkova reakcia: ani hlavu neotočil, šiel si rovno ďalej bez rakcie po svojom- na kolotoč 😀. Zajtra ide mm zas do práce, tiež sa bojím čo bude keď bude pršať 🙄

katzi: u nás je to podobne s porovnávaním pochutín ostatných detí na vychádzke. Ale odkedy chodievam bez kočíku tak malý na pojedanie nemá čas 😀 . Inak som mu dávala sladké, ale také pre malé deti: sušienky Nestlé alebo Sunarka, dokonca chcel papať aj to čo som ani nečakala: Vláran- to je ako Knuspi- pohánkové, pšeničné....

gina333
9. dub 2010

ined: no tak to ja som moc makka matka nato ,aby som ju nechala revat. 😀 skusala som to viackrat, ale vzdy som to po par minutach vzdala. 😉 😉

matova: joj, tu polievku spravim ked bude doma muz, on taketo moooooze. 🙂 🙂

sherry: no tie vajgle, fuj 😉 😉 😉

My uz spime, byt pozmyvany, idem kuk Miss Slovensko. 🙂
Prajem pokojnu nooooooc. 😔

ined77
9. dub 2010

gina 🙂 ...dám vařit čočku do měkka,cca 20 minut,přidám do toho jeden natur bujón zeleninový a trošku polévkových bylinek.pak to mixnu a podle potřeby zahustím 😉 .záleží na množství čočky,někdy to potřeba ani zahušťovat není 😉.
je to rychlovka a mňamka 🙂 .
mixovat to nemusíš,ale já to dělám kvůli tomu,že mi matýnek plival ty šlupečky 😉 .
a určutě nevaříš špatně,to je nesmysl 😉.prostě některý prcek je jedlík a druhý zase ne ☹.natálce od tebe jistojistě šmakuje 😵.

matova 🙂 ...mně přijde,že je maty rozkekešený nějak celý poslední dobou 😀 😀 😀

matova
9. dub 2010

ined: Taký blažený úsmev po jedle má Matýsek, čo to papal?
gina: u nás vaplakať tiež neprichádzalo do úvahy, to malý plakal že sa nadýchnuť nevedel.
idem zasa niečo požehliť 😒
Všetkým pokojnú noc 😎 😎 😎 😎 😎

ined77
9. dub 2010

gina 🙂 ...to já jsem právě také měkota 😝 .dnes do mě kámoška hučela ať ho nechám pár večerů vyřvat,že se to naučí 😖 ..prý to vykládala nějaké kámošce..teda popisovala moje uspávání a ta že jen vrtěla hlavou...jasně že se na mně pobavily 😅 ...no co už 😉 .každé dítko je jiné...ona má taky dvě babičky plus kamarádku,které jsou vždy ochotné pohlídat atd...možná být na mém místě nebo na místě některé z nás,tak změní názor... 😉
já prostě neumím matýnka zavřít do pokojíku a nechat ho ječet a ječet..tak holt bude se mnou spávat asi až do puberty 😀 .

a už fakt jdu,brou 🙂 😔

ined77
9. dub 2010

matova 🙂 ..tlačil rajskou s kolínkama 😀 😀 😀

gina333
10. dub 2010

dobre rano 🙂

ined: dik za recept, vyskusam. 😉
U nas fajn noc, bola hore iba raz o 2:20 vypila mlieko a spala do 6:00. Odvtedy pochoduje po byte 🙂 🙂 nastastie mna nechala polezat skoro do 7:30. 😵 😵
Vsetkym peknu sobotu, tu uz trocha aj slnko vyslo, prsalo skoro celu noc, tak dufam, ze cez den nebude. 😉