Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
12. dub 2010

ined: Vy jste tu fakt největší norníci 😖 😅

katzi
12. dub 2010

matova: teda vybíráte opravdu pěkné botičky. Tyto by se mi líbily i pro Adélku 😵

prchalka
autor
12. dub 2010

matova: Taky pěkné botky. Šimonek je teda estét nebo co 😅

prchalka
autor
12. dub 2010

Holky, kde seženu overal na spaní větší, než má to Tesco 18-24m, aby byl vcelku s tlapkama? Tesco už větší nemá... Na MMB jsem minule koukala - celkem nic, ale mrknu znova. Snad dělají ještě větší, ne? Jí už je to zase akorát ... 🙄

gina333
12. dub 2010

matova: tie topanocky su krasne. 🙂 Aj ja by som chcela raz vidiet Sophi len tak lezat., u nas to nehrozi, akonahle otvori oci uz sedi. 😉

Ja prave riesim ako by som odstavila nas zvoncek 😒 povyhravala som na MMA kopec veci, tak cakam, ze postarka bude vyzvanat kazdy den. 😠 Jedine riesenie asi je napisat na schranku aby nezvonila medzi 11 -13 vtedy spime. 😉

katzi
12. dub 2010

prchalko: tak to neporadím. Mě přijde, že Tesco má ty velikosti i větší než ostatní, takže jeslti jí je malý Tesco velikost 18- 24m, tak to bude asi oříšek něco sehnat 😒

gino: teda měla jsi nákupní horečku? 🙂 Jj, asi to opravdu napiš na schránku.

gina333
12. dub 2010

katzi: 😀 😀 😀 teraz tam ani nenakuknem aspon tyzden. 😉 A samozrejme vsetky baliky pridu teraz, ked je MM doma. 😎

ined77
12. dub 2010

sherry 🙂 ..to jsi mě moc nepotěšila s tou žirafkou 😕 ...já vím,nedá se věřit jen nějakému certifikátu 😒 ,ale když už to stojí tolik peněz,mohlo by to být alespoň kvalitní 😠 .
já botky prohlížím a zkouším-ohebnost,vnitřek a tak,jenže těžko poznám,jestli sedí na nožce dobře že ☹ .
na kontrole to bude v pořádku 😉 😵 .

katzi 🙂 ...gratuluji k 10 klfoňkům 😀 .my máme teď 12 🙂 .
noc jste měly asi nejlepší 🙂 .
a ta ženská s tím kojením...možná to je myšleno tak,že se děti napijí kdy chtějí,když je s nima v posteli 😅 .ale je to mazec 😅 .
já kolem sebe slyším od maminek na noční spaní dítek jen samé chvály...tak nevím,proč zrovn matýnek nemůže už dozrát 😀 .
ti sousedi...já vím,že se už tolikrát opakuju,ale je to fakt děs 😖.a teda máme to taky veselé ☹...adélka u toho usne v pohodě?matýnek se toho bouchání bojí ☹.

gina 🙂 ...super fotečky 😵 .a sophi jak to sluší v těch plavečkách...je hrozně miloučká 😵 😵 😵 .je vidět,že jste si to parádně užili 😉 .my možná pojedeme v sobotu na výlet 🙂.do rožnova pod radhoštěm 🙂 .nebyli jsme nikde ani nepamatuju 😅 .

prchalka 🙂 ...divoké odoledne,ale super 🙂 .já bych taky grilovala i trakaře 😀 .noc-naprosté pochopení ☹.
matýnek včera večer zabobroval čelíčkem do koberce...opět to má trošku spálené.létá jak urvaný z řetězu a padat neumí 😅 .chuďátko,plakal a plakal 😢 .

matova 🙂 ...ber to z té lepší stránky...čím víc barev na botkách,tím se mu budou hodit k vícero oblečení 😉 .
to jste si ale teda dali včera 🙂 .šimonek musel spinkat opět jako dudeček 😀.

lehna
12. dub 2010

ahoj holky,

koukám přes víkend spousty nakecaného ☹.
no měli víkend trochu návštěvní . v sobotu jsme byli s našima na odpolední akci. Taťka mívá každý rok s kolegama z práce,co spolu sedí v kanclu takovou akci v hospůdce. je to žranice uzených žeber. Mají to vždycky s děckama. Taťka má výhodu,že už má jaksik děti odrostlé,ale zase mu děláme řidiče. takže jsme tam jeli jako každý rok. škoda jen,že bylo škaredě, ale žebra byla opět luxusní a moc dobré 🙂. no i Štěpi si dal 😉 . ráno vstával v půl 7 a odpo šel spát až!! v 15h do kočáru. prostě dřív nějak nezabral.
Včera jsme byli u kamarádů, MM jim šel vyěřit na stavbu příčky, tak já byla s malým u těch kamarádů, mají 1,5měsíční holčičku, tak jsme pokecali,ještě dorazili další kamarádi, co mají termín porodu dnes🙂. bylo super, jen Štěpi spal za celý den půl hodiny v autě něž jsme dojeli do ALbrechtic.
Taky ty dvě noci stály za to, není třeba se rozepisovat, každou chvíli byl vzhůru ☹

A já byla ještě v sobotu pařit. Jsem byla na diskotéce,po několika letech 😀. ale bylo parádně,ani dom se mi nechtělo,taky jsem přišla v půl 3 skoro. 😝

jenom jsem vás včera prolítla, bavili jste se o botičkách, my koupili tyto,
http://www.detske-boticky.cz/obuv-detska-do-vel...
http://www.detske-boticky.cz/obuv-detska-do-vel...
ty ceny, to je děs,ale co se dá dělat ☹

gina333
12. dub 2010

tak uz sme hore, spala 1:40, to je fajn, idem k svokre na obedik, hadam my zo vcerajska nechali. 😉

matova
12. dub 2010

zabudla som napísať že malý spí od 11:55.
... čítam že noc nebola takmer nikde dobrá 🙄....súhlasím s katzi- pokiaľ práve zuby nelezú, bude to kombináciu všetkého možného, ale hladu myslím tiež že nie.
Topánky- asi tak, nech je aspoň malý peknučký keď už ja som jak sivá myš 😀. Keby ste videli tie modré, tie len boli krásne...

prchalka 🙂 : čo dávaš do tých karbonátok? my sme doma robievali aj cviklovo syrové, veľmi mi to chutí a skúšala som aj syrovomrkvové ale malý syr nechce tak on to nejedáva...Keď na nejaký taký overálik narazím, dám ti vedieť 😉
A inak si to vystihla, ja totiž malému aj niekedy vravím že je estét 😀, on sa normálne nechá zhypnotizovať keď ide okolo nejaká pekná ženská, alebo keď vydí rosničky hlásiť počasie a to robí teda už minimálne pol roka, chlap jeden 😝
gina 🙂 : verím že sa dočkáš, to mi robil šimon veľmi dlho že jak otvoril oči už bol hore...a budil sa vždy keď sa otáčal na druhý bok ešte pred 2-3 mesiacmi 🙄 . Ale keď si zas zmyslí vstávať tak už neexistuje že mňa by nechal ležať, reve kým nevyleziem 😀
katzi 🙂 :gratulujem ku kompletným stoličkám 😅 😉 . Ako je na tom Adu s cumlíkom? u nás stále rovnako, vkuse v puse- no bodaj by rozprával keď nemá na to čas 😀. Zasa jeden na boku rozhrýzol, včera sme kúpili ďalšie 2, mali sme 2 nové síce doma ale vôbec ich nechcel, lebo v obchode vyzerali ako ti jeho ale na povrchu mali nejaký plastický vzor a vkuse to vypľúva...
ined 🙂 : ja viem že je to hrozné s tou vašou nocou a ešte pochytenie sa so susedmi, ráno s tm, ale ja som sa musela proste rehotať jak som tam čítala o tej plienke a roztrúsenom geli 😀 😀 😀 , prepáč 😔

odkaz na superženu som ešte nečítala, až sa bojím...

lehna
12. dub 2010

ten článek o té ženě s tolika dětma jsem četla minulý týden,jsem jen kroutila hlavou 🙄

gratuluju dalším zoubkům kdo má...
my máme jednu čtyřku prořízlou celou, další napůl.

botičky a fotky jsem taky zkoukla. mooooo chezké 😵

lehna
12. dub 2010

a k tomu spaní, spuhlasím se vámi. u níc to rozhodně jídlem taky nebude. a zuby, no tak pořád jakby ějaké lezly, tak já nevím. ale spíš už je to zvyk.
moje kamarádka co má holčičku 15měsíců,tak ta spí od narození celou noc v kuse. a ještě přes den dá klíďo 3hodiny 😅

ined77
12. dub 2010

prchalka 🙂 ...no to mě moc netěší takovéhle první místo 😅 😀.tu plenku už měl roztrhlou takhle už asi 5-6x 😖.je to norník a vrtiprcka 😀.
ty overálky...tady u nás mají celkem veké overálky v jednom obchodě,ale to je galanterie s něčím...mají oblečení i látky,nitě atd...taková směska.ale to na netu nebude.maximálně bych se tam mohla stavit,podívat se a změřit ...
já jsem tam kupovala malému pyžamko,už dvoudílné a to mi tenkrát paní nabízela i overálek,ale to byla snad vel. 98 😕,bylo to hrozně dlouhé 😅

lehna 🙂...náročný ale pěkný víkend 🙂 .ty jo,diskotéka..co to je? 😀
botky krásné,hlavně ty superfity 🙂 .jj ceny 😢 .

gina 🙂 ...jasně,lípni tam cedulku,já to také tak dělám 😉.a spěchejte...ať vám něco nechají a nechte si chutnat 😀 🙂

katzi 🙂...jj,t je fakt.tesco bodýnka nám vydrželi velikostně vždycky nejdéle 😉 .teď už máme také spinkací overálky 18-24m,ale ještě musím dávat matýnkovi ponožky,aby mu to neplandalo 😀.a to ještě spinká i ve vel.12-18m,ale to už je tak tak... 😅

ined77
12. dub 2010

matova 🙂 ...odpouštím ti 😀 😀 😀

lehna 🙂 ...to já znám i protipól...pětiletý kluk i 5x za noc vzhůru 😕 😝 ...ale to se nás určitě nikdy týkat nebude 😨 😀 (snad 😅 )

matova
12. dub 2010

prečítala som si článok o superžene- no teda, tak to má tak byť, keď sa na to cíti, má aj veľa detí 😕 😲 😎
katzi: kojenie vnoci som tiež prestala vnímať v čase, keď sa mylý naučil piť poležiačky a spal pri mne, to už som ho nemusela zdvíhať a prenášať....v tom čase prestal aj kakať vnoci, tak som sa zrazu cítila ako znovuzrodená, to už bol automatizmus-vyhrnúť pyžamo...ale jak sa do toho vmontovali zuby, koniec idylky 😝
A fakt je to divné, niektorým deťom zuby vyjdú ani rodičia nevedia ako, a to že niektoré deti prespia celú noc už tak skoro...no nemám slov, také chcem to druhé 😀. Keď šimon prespal svojich prvých 5hod. vkuse ja som dostala zápal prsníka 😝 🙄
sherry: držím prsty na kontrolu u dr. 😉 . IP- pozriem sa aj ja ešte po iných typoch...ale tak žerie ten internet čas 😝
A očný už Markovi vyliezol konečne? 😕
lehna: vaše noci 🙄. Diskotéka-? 😅 Topánočky pekné 😉
ined: no ty si to predsa len tušila s tou žirafkou 😒

matova
12. dub 2010

ined: 😀

katzi
12. dub 2010

ined: s těma sousedama je to prostě never ending story. Snad se mi jednou podaří splnit sen o baráčku.... Adélce při usínání ten kravál nevadí - my se taky s MM nechováme úplně tiše, normálně chodíme po bytě, chystáme si večeři, díváme se na zprávy atd. Budí ji to ale později, jak už má něco odespáno, vypadený dudel, ozve se nějaká rána a už pláče 😖

matova: Adu má dudel jen na spaní, bez toho ani ránu 🙂 Přes den ho už v podstatě nemá. Teda vlastně jen občas, když je už upravdu hodně unavená a ubrečená, tak jí ho dám. No a taky někdy do kočáru, když tam nechce sedět 😅

lehna: vy jste se měli fajn. A navíc ještě disco, tak to sis určitě zařádila 😉

katzi
12. dub 2010

matova: já právě kojila jen 3 měsíce, asi tak 2 x za noc a to byl pro mě vždycky proces - připravit se do vhodné pozice, naštelovat si k prsu Aduš, chvilku s ní bojovat než se přisaje..... 😀 Takže já si to takto bez probuzení neumím představit, ale věřím,že tréninkem to člověk pak už zvládá asi levou zadní 🙂

matova
12. dub 2010

koniec siesty, spalo sa slabých 1:25, aj by som sa tešila že aspoň pôjde spať večer skôr, ale zasa bude čakať na tmu 🙄.
pekné poobedie všetkým 😉
katzi: tak už by som mu asi mala cumeľ začať aspoň cez deň brať, keď on potom všetko olizuje (nielen tie prsty)... 🙄 mám už veľký strach z hnačiek a grcačiek... 😒

katzi
12. dub 2010

matova: Adélka taky všechno dává do pusy. Naštěstí ale neprůjmuje, ani neblinká (ťuk ťuk). Asi se jim tím zvyšuje odolnost 🙂

ined77
12. dub 2010

u nás spánek je 1.30h a navíc ☹ ...matýne má teplotu,sice jen 37,5,ale asi ho bolí hlavička,plakal a držel se za čelíčko 😢 .tak jsem dala nurofen 😒 .sice dávám většinou až po 38C,ale je to i od bolesti,tak snad mu to pomůže ☹.jen doufám,,že na něj nleze nějaká nemoc,ale jsou to ''jen'' zoubky.už si mě žádá 😉 .
všem pěkný zbytek dne 🙂 ...možná ještě nakuknu,budeme doma raději doma,venku je stejně ošklivo 😖 😉
pááá 🙂

prchalka
autor
12. dub 2010

U nás taky tak 1.30, ale stačilo. Pak jsme šly teda ven, ale skončily jsme tak na 300 metrech od baráku a hodinu, furt sem a tam...a do cesty a na zem a na zem a do cesty a na zem... asi nemá cenu pokračovat... To mě fakt nebaví! 🙄

gina333
12. dub 2010

ined: drzim palce aby teplota bola iba od zubkov.

prchalka: no celkom zaujimave popoludnie si mala. 😉

matova, katzi: aj moja Sophi vsetko co je na zemi ochutna 🙂 robila to aj Nati, nikdy sa jej nic nestalo, nebojte sa. 😉

My sme uz doma, MM robi hot dogy na veceru, Sophi mala kuracie masko, zjedla aj jednu slivku a u babky, tycinky, rohlik, jablcko, syr, no zo vsetkeho kusok. 😉 😉 Nakup mam spraveny, v Tescu u nas na Sophi nemali, jej treba iba s kratkym rukavom namiesta tielka, ale take nemali. MM vymyslel aby sme sli v stredu na nakupy na Ukrajinu 😵 on tam uz bol 2x, vzdy doniesol kopu super veci, teraz chcem ist aj ja. 😉 Sophi bude cely den so svokrou, pride k nam uz rano aby sme mohli cim skor vyrazit. Trocha sa aj bojim ako to svokra zvladne, nikdy s nou nebola sama, nedavala jej, jest, no ved hadam si poradia. 😉 😉 Hlavne aby sme boli uz okolo 19:00 doma, aby som ju mohla dat spat v pohode ja. 😉 😉

katzi
12. dub 2010

gino: ani my jsme v Tescu dnes pro Adélku nenakoupily 😒 Asi jak je ta akce na dětské oblečení, tak to tam už měli přebrané, nic se mi jaksi nelíbilo 😒 Ale nevadí, alespoň jsme v tom deštivém dni měly odpoledne program 🙂 Tak si na Ukrajině dobře pokupte. Sophi to bez vás určitě zvládne, je to hodná a šikovná holka 😉

prchalka
autor
12. dub 2010

A já jsem ostříhanáááá 😅

gina333
12. dub 2010

prchalka: a to si kedy stihla aj kadernicku? Daj foto, nech ta ohodnotime. 😉 😉

katzi: o Sophi sa nebojim, ta je v poho, len ci to zvladne Babka?? 😀 😀

katzi
12. dub 2010

prchalko: jak se ti to povedlo nechat se dnes ostříhat? 🙂

gino: 🙂 určitě to zvládne, Sophi ji jistě bude šetřit 😉

katzi
12. dub 2010

jdu žehlit - je tam Kriminálka Anděl 🙂

Všem pěkný večer i spavou noc 😔

sherry28
12. dub 2010

tak spíme, my jdeme taky brzy spát, Lukášek zítra odjíždí se školkou do divadla Spejbla a Hurvínka 🙂 a mají odjezd už v 6:45, takže vstávám v 5:00 😒