Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
13. dub 2010

jasně přibližme se všechny. 😉

matova- já jsem blízko východu 😀

já jdu taky, sice si moc nepoležím, už spí hodinu,ale jdu aspoň trochu poklidit, papa, pokud se mi večer nebude chtít žehlit tak zaskočím. 😀

papa

matova
13. dub 2010

lehna: tak to si udržujte aj naďalej, aby si od tvojho manžela príliš neodvykol 😉 , my zas nevieme ako ho zvykať lebo mm chodí domov až večer 🙄 .
ja sa lúčim, malý ešte síce spí ale idem etše nakuknúť na nejaké stránky pre deti...

matova
13. dub 2010

lehna, ahá, tak preto som už rozumela výrazu dupka a sherry nie 😀

lehna
13. dub 2010

jo a dneska se mi vykadil na koberec v ložnici.
pořád na mě volá kakááá, tak ho posadím na nočník, a nic,tak jsem ho nechala s holou dupou ještě, šla jsem se napít a on za mnou přiběhl a pořád volá kakáááá a natahoval ke mě ruce. než jsem ho vzala,tak jsem si všimla,že má trošku nožičku hnědou. tak mi bylo vše hned jasné a šel do vany 😀 😀
podotýká,že Štěpi na nočník nechodí, nosíme plíny. ale občas,když takhle najednou zavolá,tak ho tam posadím a on se vyčůrá 😉

lehna
13. dub 2010

matova- no MM tak chodí z práce v půl 6, takže s malým moc není. hlavně aby jim to vydrželo.
jsem myslela,že dupka je je známá všude 😅 😀 .
taky už na mě teďka před chvílí volal,ale ještě zabral,dala jsem si ho do postele,tak jdu za ním.

už fakt jako jdu.

jsem se dneska rozkecala, co? 😀 😀

sherry28
13. dub 2010

lehna: tak to asi není 😉 já ten výraz dupka pro zadek slyším poprvé 😉 tady ve středních čechách se to moc nepoužívá 😒 proto se tak blbě ptám 😀 teď jsem o něco chytřejší 😉

matova: právě, že se stěhujeme na druhou stranu, blíž k praze, okres Kladno 😉

sherry28
13. dub 2010

matova: IP, mají i různý varianty těch lehátek 😉

sherry28
13. dub 2010

matova: tak mi dneska přišly ty těhu kalhoty, zn.C&A, ta paní je měla jen jednou na sobě jsou fakt moc hezký 😉 a ještě jsem si od ní objednala ten termofusak tchibo, taky jak novej 😉 a k tomu mi ještě poslala zdarma dvě těhu trička od C&A, fakt moc hezký věci, mám radost 😀

sherry28
13. dub 2010

matova: tak pláťáky mám a ještě tyhle džíny 😉 doufám, že to není reklama 😕 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=32539453&tab=0

katzi
13. dub 2010

sherry: teda ty džíny vypadají parádně a za rozumnou cenu. Být těhu, neváhám a chci je taky 🙂

lehna: ty ses dnes fakt rozjela 🙂 Nemyslím to zle 🙂 Jen že vždycky tak spíš jukneš a dnes teda - ani nezvládnu na všechno asi reagovat, všechno jsem pozapomínala 😅 To vaše spaní je fakt masakr 😖 Nezkoušeli jste onaučit ten čaj v noci? Kamarádka má 3letýho kluka a furt se jí na ten čaj budí, je to dost zlozvykový 😒 Ty čípky- jj, dávají se do dupky 🙂 Ale pořád si nejsem jistá jestli pomáhají, jestli to není spíš vždycky náhoda.

ined: tak to máte fajn "atrakci" ty vláčky, hlavně že to zabaví 😉 A Matýnek je šikula, že zvládá cestovat trolejákem bez kočárku - já jsem nad tím taky přemýšlela, ale bojím se, aby mi tam Aduš nechtěla běhat 😠

Jinak my byly v té baby kavárně, dala jsem si dvoječku, Adeli tam byla spokojená, takže bezva 😵 Jen později tam bylo už dost dětí, přece jen tady celý den prší, tak matky potřebovaly nějak zabavit děcka 🙂 Takže asi po hodince jsme jely.

sherry28
13. dub 2010

tak ty džíny už tam nejsou, nestihla jsem je objednat ☹

katzi
13. dub 2010

sherry: tak to zamrzí ☹ Byly opravdu pěkné.

prchalka
autor
13. dub 2010

Já v rychlosti zatím, poletím na koupando.
Venku jsme odopol byly hodinu, počasí šlo, dokonce v kočáru, abychom se trochu hnuly, utáhla jsem jí taky na mašinky a pak jsme jeli s MM na nákup. Koupila jsem nový dudlík - koukala jsem, že NUK je 2jka jen do 18ti měsíců?!?! Divný! Jaký velikosti kupujete vy ostatní? Jo a mezi těma věcma pro mimina mi hlásila, že mají "nočník". No hlavně, že v krámě to ví 😀 😀 😀 Teď si vzpomínám, že k tomu ještě dodala "bleee" 😀 😀 Fotka z koupání bude, fotka moje asi zatím ne 😅

gina333
13. dub 2010

Ahojte,
my sme dnes ani vonku neboli, cely den leje. 😠 Boli sme iba u svokry dohodnut si zajtrajsok. Uz mam z toho teraz nervy 😖 este som nikdy nebola dlhsie prec ako 2 hodiny, nie este cely den. 😒 Uz som ju aj okupkala, len dufam, ze dobre bude spat, lebo budicek som si dala na 5:00. 😝 😝

sherry: veru skoda tych nohavic. 😒

prchalka: ved daj aj svoje foto. 😉

prchalka
autor
13. dub 2010

Tak ještě nakukuju. Zapomněla jsem napsat, že jsme koupili dětský kečup a měla ty makaróny k večeři 😀 si mlaskala! Přihodila jsem pár fotek. Nestačila jsem to tu dočíst! Všem fajn noc 😉 😔

matova
13. dub 2010

Ahojte, u nás bolo poobede nudne a otupno...všetko sme poprezerali čo sa dalo, vonku sa ísť vôbec nedalo 🙄. A šimon bol neviem či unavený či unudený ale úplne divne sa choval, nevedela som či už chce spať ale javil také známky už okolo 18h 😒. Zaspal okolo 19:30, ale to teda bolo vrtenia pritom, a čo ten stváral s fľašou...aj do hlavy si ju búchal aj do steny 🙄 ....všetky koledy a uspávanky som odspievala čo som vedela 😝...A zajtra no už sa desím. Keby som bola aspoň v meste tak beriem pršiplášť a aspoň pojdeme do obchodu ale tu fakt nemám kam 😢.

prchalka: my kupujeme tie MAM a ešte som nevidela väščie ako od 6mesiacov- tie aj kupujeme a porovnávala som ich veľkosť s Aventom- keď sme prechádzali na zn.mam a úplne zodpovedali tej veľkosti aventu- kde sa písalo že je pre vyšší vek ale už si to nepamatám aký presne tam bol udaný (myslím však že od roku určite).
lehna: to je malý šikovník keď vie zahlásiť kakaa (koberec nekomentujem 😅 ), moj to zatiaľ ani nevyslovil...ale prvé známky nadšenia konečne badám keď vidí že sa mu občas podarí čo to vypiškať 😉
katzi: dnes odvykanie od cumľa- vždy keď som mu ho jemne vybrala a povedala že môže si niečo aj rozprávať, môže tak lepšie vyslovovať...no hneď stratil komncentráciu a pobehoval hore dole 😨
ined: ako teplota u Matyho?
gina: my taktiež vonku nič, aj tu leje, hlavne že ráno hlásili v rádiu že na východe bude pekne a každý to závidí 😀 .
Držím vám prsty na zajtra, aby bolo fajn tvojim deťom a aj vám a nech dobre nakúpite, hlavne šťastnú cestu 😉

gina333
13. dub 2010

Tak vidim, ze vsetci spinkate, u nas sa tiez haja, 😵 ideme si s MM otvorit cervene vinko, dame si chipsy takze pekny vecer pred nami. 😉 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
13. dub 2010

matova: dik 🙂

prchalka: krasne fotky malej certice 😀

prchalka
autor
13. dub 2010

lehna: Čípek dáváme, jak se vykoupe a strojí
matova: Hmm, tak tetka rozdává na potkání čoko, jo? 🙄 😠 😖
lehna: Co má co vyskakovat TM? Jen ať pěkně někdy pohlídají, když se mamka baví 😉 Jinak já už nežehlila asi 14 dní, už toho tady taky mám jako haldy! 😝 Štěpi je asi trochu závislák. Čorí chce třeba něco dělat, tak děláme spolu - dneska třeba pastelky a čmárat, no a jak se zvednu, pastelky nezájem, leze za mnou a bloumá 🙄 Hlavně ten čípek nepolož jen do plínky 😀 😀 😀
ined: Na hulení není nikdy pozdě 😀 😀 😀 😀

matova
13. dub 2010

sherry: škoda že už tie rifle neboli, isto by ti sekli 😉 , aspoň že máš tie prvé aj s dvomi tričkami ...😉
prchalka: gratulujem ku čorí stoličkám 🙂. A čo to máte za podložku vo vani? 😕. Ja kúpem malého stále vo vaničke, on tam chce kopu "hračiek" (fľašu, lievik, formičky....) a vodu aspoň do pol pása...neviem ako to poriešim ďalej lebo to by bol trochu luxus pol vane pre malého každý deň 😖.

všetkým pokojnú noc 😎 , idem niečo ešte požehliť....

prchalka
autor
13. dub 2010

sherry: Jéé, to je škoda, že jdete ku Praze ☹ Z věcí jakýchkoliv mám taky vždycky radost a žiju z toho tak týden 😀 Pak je zase potřeba něco vymyslet 😅 Jedny džíny těhu nepoužité mi tu leží s pružným nízkým pasem.. Jsou krásný, ale byly mi přes obvod akorát a jinak moc dlouhý ☹
katzi: My v busíku způsobně sedíme 😉
ined: Kdyby někde chtěla být čorí půl dne a v relativním klidu, byla bych pro 😉
matova: Ty týdny naskakují, za chvíli půlka 🙂
Už musím jít, ve 20.10 jsem říkala MM jen na chvilku, to zas bude vylágoš.. 😝 brou 😔

sherry28
14. dub 2010

ahojík 🙂
večer jsem nebyla, malýho nešlo uspat, střídavě brečel a zvracel ☹ (brečel tak až se zalykal a pak se poblinkal)usnul až ve 21:15, tak jsem běžela pro Lukyho ho přeníst 😉 a šla taky rovnou spát 😉 naštěstí se vzbudil jen jednou a pak už spal až do rána, nevím co to mělo znamenat(takhe nikdy nevyváděl) 😨

prchalka: s délkou mám vždycky taky problém 😉 (při své výšce 155cm), ještě nějaké takové seženu, zatím to nespěchá 😉

gina: přeji dnes pohodovou cestu a ať dobře nakoupíte, když už jedete takovou dálavu 😉

zatím pa jdu je vypravit 😉

prchalka
autor
14. dub 2010

Dobré ráno,
dnes to bude náročné a dlouhé ☹ Sice se vzbudila AŽ 0.30, což se nestalo už pár měsíců, to potěšilo, ale celý zbytek noci stál zas za to. Asi 10x kvičela na dudel, což znamenalo, že jsem byla asi 20x vzhůru 🙄 Ráno se začala mrvit 5.40, no spíš už vstávala a opět s kvičením asi 20ti minutovým. Pak teda že už vylezem, lezla z postele, nechala jsem jí, protože to umí, kdybych jí řekla, ať počká, bude mega řev, tak leze, koukám koutkem oka, strojím se a... najednou leží na zemi na zádech, ještě se bouchla do hlavy, takže stejně mega řev ☹
Pořád jen kvičí, je úplně na kaši. Jestli se toho dožije, jde spát v 11! Právě dosnídala, půlku chleba a ječí necíííí a bude ječet ještě 5 hodin, takže pá, asi na dlouho.. 😝
PS: Jinak ty fotky jsem dávala hlavně proto, jak už vybledl ten ekzém a že to není vůbec vidět 🙂 oproti těm červeným flekům, co jsem tu dávala minule!
matova: Ve vaně nemá žádnou podložku, to zkresluje, jen vodu 😉
sherry: Zajímavé usínání ☹ Ještěže pak už spinkal v pohodě 😉 Ty máš jen 155? No tak to bys z těch mých kalhot měla na délku dvoje. Já mám asi 172 a ještě 10 cm mi to plandalo po zemi. Je to tahle značka: www.bebefield.cz/index1.php?width=1024&height=600 Někdy příště si je dám asi zkrátit, ony by šly nosit i jako normální rifle!

sherry28
14. dub 2010

prchalka: no jsem mrňavá 😢 ta paní co jsem si teď koupila ty těhu kalhoty, tak měří 158cm, takže mi jsou fakt parádně(akorát do nich ještě nemám břicho) 😀 s tím usínáním to bylo fakt něco 😒 on brečel úplně žalostně jakoby mu něco bylo, ale když jsem ho vzala do ruky a že jdem do obýváku, tak byl v poho a hrál si, tak jsem fakt nechápala 😅 jestli mu do 14 dní nevyleze nějakej zub, tak už teda nerozumím ničemu 😖

katzi
14. dub 2010

ahojte,

u nás opět promotaná a profňukaná noc 😒 Až teda zas od 4.30 - 7.30 jsme spaly v klidu. Naštěstí to dohání po tom mlíku a vstává relativně pozdě.

matova: to věřím, že když je hnusně je to na vesnici dlouhý (vyrůstala jsem na vesnici), ale za hezkého počasí a až bude šimonek větší, tak se tam super vyřádí, ne jak ty naše měšťátka jen v parku 🙂

sherry: to jste měli večer teda divoký usínání 🙂 😒 Tak hlavně, že pak už spal OK.

prchalko: dostáváš zabrat 😒 Držím palec ať vám to do těch 11 rychle uteče. Hezký fotečky, čorí je fotogenická 🙂

No jinak my za chvíli vyrážíme ke kamarádce (to je ta co má dvě malý děti, takže jezdíme spíš my za nima ať se ona s prckama nemusí štrachat k nám). Tady zas leje, takže dnes po o nebude Adu spát v kočárku cestou od kamarádky, ale budu ji na návštěvě uspávat nějak na balkóně v kočáru, no jsem zvědavá....

Přeju všem fajn den navzdory tomu hnus počasí 🙂

katzi
14. dub 2010

sherry: já jsem vždycky chtěla být menší (já mám zas 176cm), kdyby to, šlo pár cenťáku bych ti s radostí dala 🙂 To usínání - když si pak hrál, tak tě třeba jen zkoušel, že se mu ještě nechtělo spát, ne? Ale zas když brečel tak, že se pak až poblinkal...no fakt těžko říct, člověk do nich nevidí a oni ještě neřeknou 🙂

katzi
14. dub 2010

našla jsem aspoň tu původní fotku co jsem tu měla, než pořídím něco lepšího 🙂

sherry28
14. dub 2010

katzi: taky jsem si nejdřív myslela, že mě zkouší 😒 ale on fakt brečel žalostně jako by ho něco bolelo, on když nechce spát, tak mrčí a stoupá si, ale tohle bylo něco jiného a kdo ví jestli blinkal z toho pláče, blindil asi 3x, ale pokaždý předtím ječel, fakt těžko říct, co to bylo 😅 ale řekla bych, že něco mu bylo určitě 😕

prchalka
autor
14. dub 2010

Tak uspávání v 11.10, ale že by se jí nějak extra chtělo.. ani ne 😖
Obídek: na cibulku nastrouhanou cukeru a kousek mrkve, podusit s půlkou Natur bujonu, do toho kuskus a bylo to opět žrádlo. Škoda, že jsem toho neudělala i pro sebe 😝

prchalka
autor
14. dub 2010

cuketu - písmena se mi někdy fakt pletou a i když myslím, že to mám ok a nechce se mi to číst, je tam pak vždycky blbost 😝