Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
16. dub 2010

Dobré ráno,
spalo by se v pohodě a fajn, kdybych jí neslyšela snad co hodinu a půl. Jen co zaberu, už zase nářky. Otočím se pro dudlík a k ní a .... už je zase v klidu.. a takhle několikrát 🙄 No ale přežily jsme, to je hlavní 😉

gina333
16. dub 2010

Dobre rano,
aj u nas konecne fajn noc, bola hore iba raz okolo 2:00, dostala mlieko a spala az do 5:40. 😉 Skoda, ze ja musim vstavat, urcite by spinkala dalej. 😒

luuca.b: vitaj, neboj sa, zvyknes si na prebdete noci, nam uz take stresujuce ani nepripadaju. 😉

sherry: tak ja som u zubara polomrtva uz ked si sadam do stolicky, bez injekcie by som asi odpadla 😒
Vonku zas leje, no to bude zase den. 😠 😠

sherry28
16. dub 2010

ahojík 🙂
tak ani u nás není hezky, zataženo mokro 😠 zatím neprší 😒 vyrážíme, tak všem pěknej den 🙂

prchalka
autor
16. dub 2010

Tak jsem měla volat mudr, jak jsme na tom s ekzémem. Říkala pokračovat v mazání, pravidelně ještě týden a pak 3x v týdnu.. 😨 fíha! Tak s tím mlíkem musím začít šetřit, je to jen malá tubička 😅
Počásko u nás bude snad už lepší, zítra každopádně, jdem na 40tiny!

gina333
16. dub 2010

prchalka: fajn, ze ten ekzem mate na ustupe. 🙂 Ja Nati natieram ruky Aflodermom, ale nam pomaha ten olej do kupela, z toho ma pokozku fakt krasnu. 😉 😉 A kto ma zajtra narodky?

prchalka
autor
16. dub 2010

gina: Narozky má přítel švagrové!

gina333
16. dub 2010

prchalka: tak si to riadne oslavte, mna to este len caka, v zime som nechcela oslavu robit, viac sa my paci taka garden party, takze to mam naplanovane na leto 🙂

gina333
16. dub 2010

Vcera som kupila tych kukuricnych medvedikov, akurat olizala cokoladu a ostatok hodila na zem 😉 takze u nas to nezabodovalo. 😵

gina333
16. dub 2010

Baby kde ste? Dnes tu budem sa tu budem rozpravat sama so sebou? 😀 😀 My uz spime, na obed mala kuracie prsia na masle so zeleninou a ryzou, varila som aj kremovu karfiolovu polievku ale to jej dam na veceru. Stale prsi 😠 😠 tak poo to bude zase len kava u svokry. 😉

katzi
16. dub 2010

ahojte,

naše noc: celkem zase fajn, zůstala celou noc u sebe, to je vždycky lepší než když je u mě. Ale asi 2 x jsem tam šla na dudel a kolem 4.30 na mlíko. Vstávala v 7h.

prchalko: posílám Ined Přátele ať máme na čem obě ujíždět, až nám - závislačkám v létě přestanou dávat v TV Růžovku 😀

gino: prý že jsem největší partygirl 😀 No brzo budu mít utrum, jestli se podaří to druhý mimi, musím si to honem ještě užít tu relativní volnost 😵

sherry: tys teda dostala zabrat s tím zubem 😖 Snad už to dnes tolik nebolí.

Jinak já jsme nás dopoledne balila - jedeme na víkend k mojí mamce. Nesledovala jsem co přesně Adu dělá - no a měly jsme trošku karamból 😖 Skákala po sedačce v obýváku (má to zakázaný, ale prdí na to) a samo sletěla zas hlavou na parkety. Jak já tyhle situace nemám ráda 😖 NO naštěstí dobrý, ale má na čele červenej flek.

Jo a nepotěšil mě tento článek, to jsou vyhlídky 😖 : celý květen by mělo být hnusně, ne-li déle:

http://www.blesk.cz/clanek/servis-cestovani/134...

prchalka
autor
16. dub 2010

Tak dopol jí nic nebavilo... nuda.. nuda... 😖 ☹ Odpol pověřím zabavováním tatínka a já se půjdu opět asi zrelaxovat žehlením nebo úklidem... 😉 Už aby tu byl! Na oběd polévka s kápáním.

prchalka
autor
16. dub 2010

U nás už hezky svítí puchejř 😀 Vyženu je ven!
katzi: Já taky čekám, kdy se u nás sletí ze sedačky. Máme ji v prostoru a ona se nahýbá přes opěrky, chce na to jako vylízt a nebo ještě líp - hned hlavou dolů... Už kolikrát jsme jí tahali zpátky za nohy! Neposlechnou, jenže u nás se neposlechne, ani když si nabije, ale řekla, bych, že kdyby spadla přes opěrky, tak si hned zlomí vaz! U mamky si to užijte. No a třeba se Aduš rozsvítilo, uvidíš 😀
gina: U vás to je samé kuře 😀 Škoda medvídka, u nás se kousal celý, jak jinak!

katzi
16. dub 2010

prchalko: jj, třeba po tom pádu dostala rozum 😀

katzi
16. dub 2010

u nás taky svítí sluníčko, jenže já musím ještě před odjezdem do města, dokoupit nějaký věci k mamce. Takže se Adu dnes moc neproběhá, bude sedět v kočáru a pak zase hodinu v autě 😒

gina333
16. dub 2010

katzi: no to mame pekne vyhliadky na letne prazdniny, koli tej sopke 😠 a veru uzivaj si teraz kym mozes, pri dvoch detoch to bude tazsie. 😉 😉 A poriadne si u mamky oddychni. 😵 😵

prchalka: co sa tyka masa varim vacsinou kuracie, obcas bravcove, ale hovadzie ma iba v polievke. 😉 Zo sedacky pravidelne pada aj Sophi, nastastie si este nic nerozbila, dufam, ze nas to ani necaka. 😒 😒 Slniecko od vas by k nam malo dorazit zajtra, weekend hlasia pekny, ale od pondelka zase dazd. 😠

sherry28
16. dub 2010

u nás spánek od 11:45, venku se začlo vyjasňovat 🙂 už bylo na čase 😀 koupila jsem sazenice salátu, brokolice, kedlubny, tak chceme zítra sázet 😉

k obědu byl dnes pangas na másle s dušenou zeleninou a bramborem 😝 a vůbec nějak moc nechce jíst už druhý den se v tom zase nimrá 😠 no doufám, že bude nějaký nový posun ohledně zubů

katzi: no to teda si mě tím článkem moc nepotěšila, ale kdo ví jak to bude, oni vědí prd, příroda je všemocná 😉

sherry28
16. dub 2010

co se týká zubu, tak je to v pohodě, chladím to twistrem(nanukem) 🙂 mande už splaskla takže O.K.jsem ráda, že už tam není, už mi zbývá jen poslední vytrhnout 😉

matova
16. dub 2010

Ahojte,
dnes sme mali po dlhšom čase blbú noc. Do 23h sa malý vkuse prevaľoval, dvakrát bol s plačom hore, potom už o 1h som musela nakoniec urobiť mlieko, zaspal po ňom ale prevaľoval sa a vzdychal celú noc, ja som spala tak napoly, v podstate som ho stále kontrolovala kde sa nachádza aby nespadol z postele. Vstal definitívne 5:45.
Doobedu už som myslela že ma odvezú na kardio, ten bol protivný, obed som našťastie vybojovala do 8h. Chcela som s ním na poštu no začalo pršať, malý pobehoval , nechcel sa hrať, pofňukával v jednom kuse 🙄 . Zrazu došla svokra a on úsmev na tvári, mňa si zrazu nevšímal...tak som to využila a bežala na poštu 😉 . Tesne pred obedom sme ešte dostali rýchlovku návštevu potencionálneho kamoša Matúška s jeho mamkou. Šimon mu všetko v rýchlosti poukazoval 😀 , a ja som sa teda poriadne hambila že v každej izbe u nás je dnes veľký výbuch, riad mám stále ešte neumytý 😝 . Zapíjam tú hanbu práve kávou a ponorkovú ponorku so šimonkom sa snažím predýchať 😝 . Spí od 11:40.
obed: ryža+ sójové kocky na zelenine (aspoň že mu chutilo ale na otázku či mu chutí ani kto varil neodpovedal ani za duba- hužák jeden malý).

gina333
16. dub 2010

matova: no veru, po dlhej dobe si mala mrzutu noc, uz len dufat, ze zase nadlhoooooooo vas to minie. 😉 😉 Ja vzdy permanentne upratujem, raz v jednej izbe beham s handrou, potom rychlo drhnem zachod, zas do druhej izby a tak dookola. Dnes doo aj Sophi bola umrncana, lebo MM isiel prec, tak ho hladala v kazdej izbe, furt chcela ist von na chodbu za nim. 😢 😢 😢 Chudatko, az my jej bolo luto.

ined77
16. dub 2010

ahojky 🙂 ,
tak my dnes byli ráno v kroužku...opět katastrofa,až je měla pak slzy v očích,fakt 😔 .asi 15 minut před koncem jsem matýnka začala oblékat s tím,že fakt jedeme domů...na toto já se můžu vykašlat...nakonec jsem ho jen na chodbě nasvačila a vrátili jsme se zpátky,ale nechala jsem ho ať si hraje.už nemělo smysl se do něčeho zapojovat.místo aby to byla i pro mě radost,mám z toho akorát náladu od psa a jsem psychicky v kelu 😒 .kdybyste to viděla...jen ječel a vztekal se.ostatní děti pěkně seděly a spolupracovaly....u nás to nehrozí 😖 .teď poslední tři kroužky je to masakr ☹ .předtím takový nebýval,tak nevím 😢 .
noc...vzbudil se ve 21.45 a už chtěl za mnou.večer jsem žehlila,pak zašívala,pak honem sprchu a už jsem musela k němu.
před tím usínal 45 minut.už mám fakt pocit,že pro sebe nebo vůbec na něco nemám absolutně čas.matýnek se asi ustanovil,že je můj pupík vesmíru 😅 .
takže tak..jinak teda v noci občas nějaké kňourání a vrtění...prostě tak běžně.budík v 6h 😔 .
dnes máme jet do zl.na kontrolu baráku.v plánu je,že cesta tam bude vlakem,zpět trolejbusem...tak snad bude maty v klidu.a taky doufám,že nebude pršet,ráno tu pěkně lilo 😖 .ale zdá se,že se pomalinku vyjasňuje.
zítra chceme jet do aquaparku do uh,brodu-vlakem.je to v podstatě výlet na celý den,ale ta po dnešku zase se na to vůbec necítím.no třeba to přejde 😅 .výlet do rožnova padnul...kvůli zítřejšímu svátku.
jdu vás dočíst ať přijdu na jiné myšlenky 😉 😅

matova
16. dub 2010

katzi: fajn noc 😉. ja vám tie návštevu u mamky v dobrom závidím, mňa by síce mamka rada privítala u nich, ale keď malý tam nevie spať... 🙄
prchalka: akú ste to mali dnes polievku??? 😕. Mne sa páčilo ako si opisovala pre luccu b. ako to s tým nespaním vlastne človek vníma až k postupnému otupeniu 😀veru a ešte dodám, že keď príde čas a zlepší sa to, tak po náhodou zas blbej noci je z toho človek zas úplne mimo 🙄 😝 😉
sherry: akú ste mali dnes noc vy? nanukový obklad 😅 super!

a ešte k tej rozprave o tom že keď prvé dieťa povyrastie a bude väčší kľud od neho...a do toho druhé, no neviem či ja sa toho dočkám že dovtedy. Včera chcel od neho mm len pusu na dobrú noc, privinul si malého a ten vyrobil taký záchvat že 🙄 😝 ☹.
Včera som na nete našla predaj detských body s nápisom "mamin osobný tréner"- len škoda že majú len mini veľkosti, hneď by som mu kúpila 😀

lehna
16. dub 2010

ahojte,
tak MM v tahu a malý spí. tak jdu dočítat aspoň trochu.

jinak noc, no celkem se to dalo, vytuhlnul už v 18.45, to se už hrozně dlouho nepovedlo, byl unavený, usínal u kaše. tak hned usnul,taky ale ráno vstával v 4.50 😖 , sice ještě u mě zadřímnul kolem 5.30,ale stejně pak vstával v 6.20.
byl cedlé odpoledne docela horký, v noci měl teplotu 38,dostal nurofen a docela spal. teďka má teplotu kolem 37, tak snad to bude dobré. protože je hezky a zas s ním být doma,se mi teda moc nechce ☹

tak jdu číst 🙂

matova
16. dub 2010

gina: To by bolo najlepšie ale on to tak neznáša a keď ma vidí že niečo si chcem porobiť- no jednoducho mi to nedovolí, beží do inej izby a jasne ja za ním aby sa niekde nestrepal 😝 .ja som dúfala že poo sa sn ím dostanem von a ono zasa pší, ešte viac ako doo. A tak sa mi zdá že ty si nám tu dnes vlastne prezradila svoj vek? alebo išlo o tvojho m? 😉

ined: je mi to ľúto. U nás by tiež krúžok ani náhodou neprešiel. Malý si odjakživa robí čo chce a úplne na ňom vidno že premýšľa, má jasné predstavy ide si za tým tvrdo...vkuse ho treba niečím baviť , ešte v perinke bo a reval kým som mu neukazovala obrázky alebo niečo...a nové treba stále ymýšľať lebo jak si niečo okuká koniec, ja už tiež nemám na toto nervy. Odkedy sa narodil samý problém, človek sa ide rozkrájať, všetko robí v chvate aby aspoň niečo stihol... lietam pri ňom doslova jak taká handra. Chvála Bohu je zdravý 😔. Len ja tu asi skolabujem pri ňom 😀

katzi: toho ja sa tiež stále bojím, škaredé pády... 😒

Toto tu vykecávanie je môj jediný relax, som rada že ste tu 😉 😵

matova
16. dub 2010

lehna: a aký bol malý vnoci, budil sa často? tá teplota je od zubu?

sherry28
16. dub 2010

matova: noc nebyl nijak katastrofální, ale prima taky ne 😒 od pěti už nemohl usnout a jen se převaloval a mrčel a vstával v 5:45 😉

matova
16. dub 2010

sherry: sadiť by som chcela aj ja ale to mi musí mm zrýľovať záhradku, no neviem, chodí aj v sobotu teraz do práce a v nedeľu také veci nerobíme. Ja by som si to aj sama ale šimonko zatiaľ by asi bežal do potoka alebo spadol z múrika- záhradu máme strmú, samá nástraha a skoky 😝 . Sadeničky paradajok mám posiate v kvetináči na okne 😉

sherry28
16. dub 2010

matova: MM taky občas chodí i v sobotu do práce 😉 já mám opravdu jen pár kousků zeleninky 😀 kvůli Lukasovi hlavně, ono ho baví ji sázet se mnou a zalévat a pak jíst 😉 takže já jen tak motyčkou okopu kousek (asi 2-3 řádky) 😀

lehna
16. dub 2010

tak mám po čtení, je vzhůru,spal 45 minut ☹ 😢

tak večer....

ined77
16. dub 2010

matova 🙂 ..jejda,ta vaše noc dnes,ale pevně věřím,že to byla jen vyjímka potvrzující pravdilo 😉.
kroužk...no jo no,matýnek si taky dělá nejraději to na co má chuť zrovna 😒.jeho prostě nebaví sedět a dělat něco při říkankách,chce být v pohybu.pak jak se pobíhá,prolézá a tancuje,to by mohl dělat hodin v kuse 😅 .ale dnes to bylo fakt ligové 😢.
s tím bodýnkem s nápisem....oni tomu prd asi rozumí...čím větší dítko,tím větší trenér 😀

sherry 🙂 ...jejda,chuďátko s tím zoubkem 😨 😢 .a to musela trhat?nevydrželo by to celé až po porodu? 😨 já e tea zubařky nějak zvlášť nebojím,příjemné to není,ale zažila jsem horší věci 😅 ...ale trhat 8 za živa 😕 😕 😕 .klobouk dolů...já bych jí ukousla nejpíš ruku 😀

katzi 🙂 ...chuďátko adélka ☹ ..no hlavně že je celá 😉 .u nás je taky co chvilka něco 😅 ...tomu prostě člověk nezabrání,ale taky to nemám ráda 😨 .
v hotýlku máma si to pěkně užijte 😵

prchalka 🙂 ...ano,katzi už to osvětlila 😉 .ale neboj,nic ti neuniká,my se domlouvaly po IP 😉 .kdo by tomu věřil,že pro něj bude v budoucnu s dítětem relax i úklid že 😀 ....já jak můžu uklízet sama,tak si to patřičně užívám 😀 ...nikdo mi netahá vysavač jinam,nebere mop a nepadá na mokré podlaze 😉 😀 ...pohodááááá 😀
pěknou oslav zítra 🙂
jo a s tím růstovým hormonem...já už tu kdysi psala,že mi přijde že matyho bolí v noci nožičky 😨 .tomu věřím,růst bolí.já si dobře vzpomínám jak bolívaly kyčle mě...cca v 6-7 letech.

gina 🙂 ...to ti věřím,že ti bylo smutno po Tm už včera ☹ .my jsme sice hodně s matym sami,ale zase ne úplně sami na dlouho.
to o oslavě ale nebylo k tvému věku myslím ne? 😕

lehna 🙂 ...jejda,tak snad u vás nebude platit zákon schválnost jako u nás 😨 .u nás se totiž zpravidla vždy marodí zrovna když máme tatínka přes víkend v práci 😅.
my s matýnkem chodíme ven i při teplotce,pokud má do 37,5 tak jdeme,ale žádná divočina..jen vyvětrat 😉 .

lucca b. 🙂 ...ahojky 🙂 .jj,zvykneš si 😅 .ale třeba to u vás nebude tak hrozné 😉 .u nás to začalo v matýnkových 4 měsích,dnes má 19m. 😀.první zoubek měl ale až v 10m,ovšem příznaky byly jasné...slintání,ručka v pusence komplet celá atd.atd.
tak držím palečky ať se první zoubečky vyklubou co nejdříve 😵

matova
16. dub 2010

lehna: joj takskoro vstal? 😒 ☹
ined: veru tak. u nás sa vraví čím starší tým hlúpejší 😉 .
a k tomu rastovému hormónu- že vlastne to funguje asi tak aj pri raste zubov. Inak vnoci aj dospelých bolia zuby alebo všeobecne keď niečo bolí tak mi pripadá že vnoci najviac 😒 . Aj teploty bývajú pri chjorobách vnoci vyššie...