Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
3. kvě 2010

gina- prosím tě ještě k té chamomile, kolik dáváš těch kuliček, kolikrát denně a jak dlouho ta tubička vydrží? asi?
jo a hezké dárky jsi dostala k výročí 🙂. já dostala loni k narozkám notebook,abych mohla být na netu i večer,když u velkého PC sedí MM a taky foťák, ale ten jsem si koupila z penízků,které mi dali kamarádi 🙂

gina333
3. kvě 2010

lehna: davam jej 5 guliciek, raz za den pred spanim. Roztlacim to na lyzicke, dam par kvapiek caju a sup do pusy. Pekne to spapa, je to sladke, tak to pocmuka. 🙂 Ale neviem kolko to vydrzi, asi tak 10 dni, mozno aj menej. 😒 Mali ste tiez dobru noc, fajn, ze ti TM tak pomaha s malym v noci. 😉

prchalka: ach tie vase noci. 😒

lehna
3. kvě 2010

gina- mooc díky. dáváš teda večer před spaním,ju? jj, MM v noci pomáhá,je to fajn. být na to sama jako ty,tak už se asi sesypu 😒

gina333
3. kvě 2010

lehna: davam jej pred tym ako ju idem kupat, tak to mame zauzivane 😉

lehna
3. kvě 2010

dobroš, tak my mu to dáme po koupání po kaši. dostává ji v půl 7, a spát chodí v půl 8.
jak je u vás? u nás zatím počasí dobré,ale už se zatahuje,tak odpo to vidím na déšť ☹.
včera jsme byli na 2 pivečka,Štěpi se vyhoupal na houpačce a byl celkem v klidu 🙂

gina333
3. kvě 2010

my sa kupeme o siedmej, spat chodi po osmej. 😉
U nas celu noc lialo, prsalo aj rano aj teraz je zatiahnute, no doslova pochmurne pocasie. 😒 Ale mne to den nepokazi. 😉

sherry28
3. kvě 2010

tak mi už spíme 😉 aby ne, když vstával v pět 😠 vůbec nechtěl spát, viděl venku světlo a bylo po spaní 😅

prchalka: 😀 no to by nemoh být řidič autobusu, leda, že by byl stejnej mago.r jako ten váš 😀

matova: příjemná zoo, roztomilý Šimonek 🙂

co se týká mytí vlasů, tak my jsme v pohodě, Márovi by bylo jedno, kdybych mu to nalila i do očí 😅 sám se pořád potápěl až jsem něj měla strach ☹ i se napil, ale zase si znova ponořoval hlavu 😅 z tohohle kluka mě jednou odvezou 😀

prchalka
autor
3. kvě 2010

Tuhoš v 11 😅
Obídek: Na máslo pórek, červenou čočku, bramboru, půl jablka a bujónu. Bylo to mňam. Ze začátku se sice moc netvářila, ale nakonec to snědla. A na konci jsem možná přišla na to proč. Ještě jsem jí přidala asi 5 kostiček brambor, to chtěla a mezitím byl předposlední kousek jablka a jak to dostala do pusy, tak to vyplivla. Tak příště bez něj a nebo radši s mrkví 😉
A prší... 😖

gina333
3. kvě 2010

U nas sa spi od 11:30, MM som vyhnala na nakup, vcera som zabudla kupit plienky, a Sophi by aj tak nezaspala ked on chodi po byte. 😉 Obed zjedla, hovadziu polievku so zeleninou od svokry, vypila mlieko a zaspinkala. 🙂 Idem vyvesit pradlo, trocha poriadit byt. Vonku uz svieti slniecko tak aspon pojdeme na prechajdu. 🙂

ined77
3. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
já mám dnes vyjímečně už dočteno 🙂 .venku jsme dopol byli,ale jen hodinku a něco,začalo poprchat,tak jsme to zabalili.maty ani neprotestoval 😉 .
byli jsme podat inzerát o koupi štěňátka-jezevčíka 😵 .ale ne pro nás,ale pro babi a dědu k narozkám 🙂 .oni sice už nechtěli,ale když vidí,jaký je matýnek psíkomil a pořád si pamatuje na sindinku,tak začali váhat a že by snad 😅 ...tak to vyřešíme za ně,to už necouvnou 😀 😉.chtějí zase jezevčíka,ale tentokrát pejska,krátkosrstého..nevíte o něčem 🙂 ?
jinak včera jsem byla celý den doma,venčil tatínek a já dodělávala resty-šití,přesazování kytiček,žehlení atd 🙂 ..to byl relax 🙂 ,ale celkem nezvyk nikam nejít 😅 .
noc...zase kdesi kńourání atd....prostě takový průměr,ani hrůza,ale sláva taky ne 😅 .
budík v 6 😝 .
obídek:polévka stejná-mrkvová...,kuř. na paprikách,brambor,2 brum 🙂

prchalka 🙂 ... čorí je krásně tuhoučká 😀 😵 .a krásně čmaryká 😵..i ty 😀
nákup perfektní 🙂 .musím se tam zajet podívat na ty nízké ponožky,takové ještě maty nemá 😉.plus stejně potřebuju bodýnka s kr.rukávkem a overálky na spaní 18-24m...12-18 už jsem musela vyřadit 😅 😉.
tlusté pastelky??? 😕...ty se asi líp drží v ručce že?koupíme 🙂
polévka:nastrouhám nahrubo mrkev,osmahnu na másle,podliju,přidám kostku natur bujónu a podusím,potom přihodím cca 2 lžíce děts.krupičky a lžíci bylinek do polévky.rozmíchám vejce s troškou vody a hrknu to tam-už nevařím,promíchám,odstavím 🙂 .je to záležitost cca 15 minut a dobrota 🙂 .

sherry 🙂 ...s tou tpělivostí je to u nás stejné..hned hned,jak to není hned je řev 😝 😅

katzi 🙂 ...jenom jeď 😉 .kdyžtak na jednu noc,tak jak ji to vymyslela a uvidíš dál 😉 .mě včera překvapil MM,říkala jsem mu,že bych k narozkám chtěla masáž zad,jako od maséra 😉 😀 ...a on,že jesti nechci jet na nějaký wellnes víkend 😕 ,tak mu říkám a co jako s malým 😨 ?a on že prý by to zvládl levou zadní 😅 😀 ..no nevím,ale to mě zase nějak naláká a sama jet už vůbec ne 😒 .to já bych raději do nějakých termálů třeba nebo tak něco 😉.
ale na večerní posezení s kámoškou se domluvím brzy 😉 ..dokud ještě můžu pít že 😀
super nákupek jste udělali 🙂

matova 🙂 ..fotečky jsem ještě nezkukla,ale hned na to vběhnu 🙂 .
s těma klíčema je teda šimi dobrý 😕,fakt šikulka 😵 ..matýnek ví,že se odemyká klíčem a snaží se ho dát do zámku,ale ještě nedosáhne 😉 .akorát je mu šumák,který klíč to je 😀 ...no taky,takových fabkáčů tam mám nasvazku dobře 5,6 😅
za to si včera otevřel klikou dveře do pokojíčku 😨 ..to abych čekala,že mi brzy zdrhne až na chodbu 😀
bubchen kupuju v lékárně..oranžový-krásně voní 🙂

lehna 🙂 ...držím palečky aby chamomilla zabrala 🙂 .oni ti v lékárně poví,jak to užívat 😉 .já to podávla jako gina 🙂 ...rozdrtit na lžičku a pár kapek čaje 😉 ...jde to i rozpustit,ale chvilku to trvá..ono by se na ty kuličky,nebo vůbec na homeo nemělo sahat.některé ''léky''se dokonce nesmí kombinovat např.se zubní pastou atd....poptej se 😉
já dnes byla ráda,že jsem se vzbudila 😀 ...zdál se mi sen,že mě chtějí zavřít,ukradla jsem nějaké peníze 😅 😲 😲 ...ufffff 😝 ..to mám z toho lehkého spánku,včera jsem čučela na film z vězení na čt 1 😀 .

gina 🙂 ..tak bych reagovala někde přesně já...akorát bych byla na nervy,jestli je vše o.k. 😀 .už jsem tak zvyklá,že o všem vím,vše si dělám téměř sama a tak,že jinak si to ani neumím představit 😅 .

prchalka
autor
3. kvě 2010

U nás se spalo tak 1.15 a konec... 😝

gina333
3. kvě 2010

ined: tu polievocku som aj odpisala, zajtra sice robim karfiolovu ale tuto si tiez niekedy spravim, diky. 🙂 A to kura na paprike robis ako? Ty take dobroty varis bodaj by Maty nebol taky krasny. 😀 😀

ined77
3. kvě 2010

prchalka 🙂 ..jejda,tak málo 😨 😖 ..a to je počasí vyloženě na spaní že ☹

gina 🙂 ..já budu zítra dělat kapustovu 🙂 .
vyzkoušej,je to rychlovka a mňamka 🙂
kuře je pečené(stehno),obrané a nakrájené na kousky...zvlášť pokrájím papriky(červnou,žlutou a zelenou)podusím,přidám trošku podravky bez glut..to je vše.brambory pomačkám vidličkou,na to hodím trošku maska a navrch dám ty podušené papriky 🙂 .je to fajn i s rýží.
krásný on je po tatínkovi(asi) 😀

matova 🙂 ...krásné fotečky 😵 .s těma kůzlátkama bych se vyřádila i sama jak jsou roztomilé 😀 a co teprve matýnek 😵 .a poslední fotka,jak jsi se šimonkem..tam je ti totálně podobný,nádhera 😵 .co se týče hřiště.odtamtud bych matyho musela dostat leda násilím..ta klouzačka,jejda...to by byl v svém živlu 😀

lehna
3. kvě 2010

ined- tak v lékárně mi akorát řekla,že se na to nemá šahat rukou. a ví nic. tak proto se ptám tady, kolik a jak mu to mám vlastně dát. u nás v lékárně se toho nikdy moc nedozvím 😒
hezkou neděli jsi měla , já bych taky někdy potřebovala tay být úplně sama a vše si v klidu udělat.
welnes víkend, no sama bych taky nejela, já nerada sama někam jezdím, radši s nějakou kámošku.

taky koukám jaké ty vaříš dobroty. Štěpi měl dneska rizoto.

ined77
3. kvě 2010

pár foteček 🙂

s kamarádkou miškou ve vláčku 🙂 (stydíme se)
převlékání postele 🙂
pasáček kačenek 🙂
na návštěvě u medvídka pú(v hospodě 😀 ) 🙂
už jsme s miškou kamarádi 🙂

katzi
3. kvě 2010

ahojky,

já jsem pořád jaksi ve skluzu, nestíhám pořádně dočítat 😅 Dnes jsme ráno byly cvičit - teda Aďa cvičit, já lítat kolem ní 🙂 Řekla mi o tom jedna mamina tady na písku, že je tu v Sokole cvičení pro prťata. Tak jsme se tam vypravily. Bylo to bezva až teda na protivnou cvičitelku, která mě málem hned ve dveřích vyhodila 😠 😠 😠 Že prý je na to Adu moc malá, že je to až od dvou let atd. atd. Přitom tam i některé ostatní děti byly pod dva roky a řekla bych, že největší binec dělaly naopak ty nejstarší děti. Adeli byla nadšená, hlavně když se pustily dětský písničky a trsalo se. Pařila jako o život. Celá maminka 😀

Jinak naše noc: vcelku OK, byla jsem tam sice 3x, ale bylo to s relativně většíma odstupama (23.00, 2.30, 5.00) a nežádala ode mě žádné větší zásahy jen 2x dudel a 1x mlíko 🙂 Vstávala v 6.30.

Zkusím vás dočíst 🙂

lehna
3. kvě 2010

ined- krááásnéé fotečky 🙂

katzi- taky jsem se dozvěděla,že vedle v dědině je nějaké cvičení pro děti,ale taky až tak od těch dvou let . tak si ještě počkáme 🙂
super noc teda. 😉

ined77
3. kvě 2010

lehna 🙂 ..já nebyla celý den jako úplně sama,dopoledne asi 1,5h a odpoledne to samé,ale i tak,fůra času v klidu něco udělat 😉 .
právě...jet někam na víkend sama..to by mi bylo akorát smutno 😒 a než bych se s někým seznámila,byla bych na cestě domů 😀 .
aha,tak u nás v lékárně poradí většinou dobře...teď jsem si vzpomněla,mám tu brožurku ohledně homeo..mrknu tam a písnu 😉 .
rizoto chci dělat zítra 🙂 ....já většinu něco zkouším tak z hlavy,jsem líná hledat recepty 😅 .akorát mi celkm vadí,že maty nechce omáčky...zase by bylo něco navíc,takhle je to pořád dokola 😒 .
v sobotu jsme byli u tchánů...matýnek přišel,koukám co to má v ruce a on držel řízek 😲 ...babička mu dala 😎 .no ale kousl do toho a hned to vyplivnul 😝 😅 ..to jen tak pro pobavení 😀
jdu prostudovat tu chamomilu 😉

ined77
3. kvě 2010

lehna 🙂 ...tak
chamomilla vulgaris
-podáváme podle bolestí i 1 x za 30 min.
dávkování :ředění 9 CH - 1-3x denně po 5 kuličkách 😉
já to zkoušelatnkrát dávat 3 x denně,ale uvidíš jk to půjde....jééé,pláčemééééé

lehna
3. kvě 2010

ined- no já chápu,že ne asi asi celý den😀, ale i tak, to by mi bodlo taky,no. no a myslím,že nejen mě 🙂 .
tak u nás je to taky tak s tím jídlem, omáčky sice vařím,ale taky se 2x netváří. takže je to taky pak všelijaký mišmaš masa a zeleniny 🙂
dííky, že se kukneš 🙂

matova
3. kvě 2010

Ahojte, neviem či mám provokovať či nie, no proste noc super, hopre nebol ani raz, akurát do polnoci som ho stále narovnávala na posteli ako sa točil, po polnoci už neviem, zobudil sa až 6:20, chcel ešte mlieko, vypil v posteli a ešte si poležal 15 minút 😵. Po raňajkách zas klasika, ležal na kachličkách a začal plakať, chytať si hlavu...ešteže som mala obed zovčera (zemiaková kaša, rybie filé- neobaľované). O 9h už som nevedela čo s ním, či dať Panadol...našťastie prestalo pršať tak som s ním bežala na poštu (s kočíkom 😉), vôbec neprotestoval a pasívne sa viezol, až na pošte- 5 minút to je čakať hrozne dlho preneho 😝. Vonku sme stretli kamoša Matúška s mamkou tak sme odstavili u nás kočík a šli ich odprevadiť, obehal tam ich dom a mohla som ho niesť domov na rukách 😝. Spí od 11:55.
Prišli mi vecičky z mmb, aj pre malého aj pre mňa rifle a nohavice tak ešte poskracovať 🙄ale už sa teším že budem môcť byť konečne vo voľnejších 😉

prchalka: neviem ako to malý robí že vnoci takto krásne spí, začalo to ako mu dorástli stoličky, vtedy aj kojenie prestalo a aj som otehotnela tak ja neviem, sa mi zdá že aj Marek u Sherry začal spať lepšie vnoci keď otehotnela ale to môže byť skôr tým že nejdú stoličky- to si myslím, asi sú tie očné iný druh bolesti...

ined: to keby sa spojili schopnosti našich expertov dokopy, to by bolo 😉 on síce má ten správny kľúč ale aj keď sa naťahuje ako môže, nedosiahne tam 😀. Polievočku takto robím bez mrkvy zemiakovú, ale aj takúto si spravíme-mňam 😵
welness by som si dala ale aj s malým a nejakou kamoškou 😉. A teda po poriadnej masáži chrbta túžim už odkedy som otehotnela so šimonkom, fakt by to bodlo.
Viem o dvoch hafanoch, síce sú to labradori, jeden čierny druhý biely- vľavo a vpravo od nás 😀

gina: ušlo mi čo si dostala k výročiu 😅. Noc super, čím viac takých želám 😉
lehna: viac nocí lepších už potrebuješ ako soľ 😉
sherry: a Marek už má aj všetky štvorky však?
katzi: keby mm vedel uspávať malého a bol by s ním úplne v pohode, tak by som si tiež vyšla. Sama vieš či sa môžeš spoľahnúť 😉

lehna
3. kvě 2010

áá,ty už si tady 🙂
no a já si objednala tu 15CH. tak to dám večer po kaši těch 5 kuliček, jak mi psala Gina a i ty. mooooooc vám zlatíčka děkuji 😵

matova
3. kvě 2010

prchalka: čorí spalafakt málo, ato už viac dní po sebe 😒-najhoršie že aj vnoci, to bude tými bolesťami zubov 😢
ined: fakt krásne fotky 😉 dúfam že ti malý ešte pospinká 😉
katzi: to je krásne od Adu že ti neurobila hanbu a naopak im to tam ukázala 😉

katzi
3. kvě 2010

nemám šanci dočíst poctivě, jste kecalanky 🙂

Tak jen tak letem světem:

matova: je vidět, že zoo měla úspěch. A taky vidím, že simonek a dudel jsou stále nerozluční kamarádi 🙂 Jo a roztomilé opičky jste nafotili 🙂

prchalko: krásně malujete. Snažím se taky Aduš nadchnout, že kreslení je fajn, ale moc jí to neba. Tak snad časem.

lehna: u nás taky od rána prší a má propršet celej týden 😖 Taky držím palce ať chomomilla zabere. Někde tady na MK jsem četla, že je to srovnatelný jako když se uvaří heřmánkový čaj. No nevím co je na tom pravdy, každopádně každej večer Adu zapíjí večeři heřmánkovým čajem s medem 😀

ined: tak to jsi měla včera fajn změnu bez chlapů doma 😉 Já bych na celý víkend sama do cizího prostředí bez kamarádek taky nejela.

JInak tu chatu pořád zvažuju - ono je to docela z ruky, přes 2 hodiny cesty autobusem s přesedáním. Tak zas jen na pátek večer + kousek soboty nevím jestli se mi chce tak daleko. Teď se ještě domlouváme s kamarádkama, kdyby nás jelo víc domů už v sobotu, tak že bysme mohly jet autem, to by nevyšlo tak draho. Ale jak psala myslím Sherry - mám jednu z posledních možností někam vyrazit sama, až bude to druhý mimi tak budu mít utrum 😀

katzi
3. kvě 2010

matova: jj, přesně - schválně jsem na tu cvičitelku házela oko jestli se dívá jak Adeli pěkně tančí mezitím co ti starší tam běželi skákat na trampolíně 🙂 Ale tak zas je fakt, že na začátku tam taky běhala a na nějaký ty říkanky ji moc neužilo. Ale to ani některý ty starší. Já bych na to cvíčo nešla, ale i starostka Sokola tady u nás mě tam zvala, že je to i pro takový malý - přímo se na Aduš dívala, když mě zvala.Takže pak ten úvod od té cvičitelky pro mě byl dost překvapující.. Teda a ty vaše noci - to je něco neuvěřitelnýho, čirá závist 🙂 Jo a na MM se spolehnout můžu, on Aduš zvládne.

sherry28
3. kvě 2010

jedeme do školky 😉

matova:jojo čtyřky máme všechny 😉 už před prvníma narozeninama vylezly 🙂

ined77
3. kvě 2010

u nás spánek 3h,ale z toho 1.45 u mě 😝 ,jsem dřevěná jako pinokio 😀 .
psala kámoška,jestli nepůjdeme do pizzerky,venku prší 😒 ...tak už jsme po sváči a jdeme se vypravit.co doma 😉 .
už nestihnu dočíst,možná kuknu večer 🙂 .mám vše udělané 😅
všem pěkný den,páá 🙂

gina333
3. kvě 2010

awojcek,
akosi vobec nestiham ked mam doma MM 🙂 Sophi spala skoro 2 hodky, poo sme sli do mesta cosi povybavovat, Nati do tanecnej. MM este bol so svokrom pokosit zahradku, opravil nam zachod, namontoval novu telku, no roboty a roboty. 😵 😵 Zajtra chcem vyprat zaclony, v obyvacke a v spalni mam dlhe a kedze som krpec nedociahnem ich zvesit tak musim zapriahnut muza. 😉

ined: aj ten kuraci paprikas som napisala 🙂 fotecky krasne ako vzdy, ale to mas krasny objekt. 🙂

matova: my uz mame styri stolicky vonku a vacsinou zle spava, to ako bude spat ked jej pojdu ocne? ☹ ☹ ☹ Uz teraz sa desim.

katzi: veru, to je pravda, ze uz ked mas dve deti to uz vobec nestihas nic, takze ak ti TM pomoze s malym chod si vyrazit. 😵 😵 Aj za mna. 😉 😉

prchalka
autor
3. kvě 2010

Přečteno, ale asi nezvládnu odepsat, tak třeba zítra poo 😅 Odpol jsme byly s pejskovým kamarádem (dnes bez pejska) venku a na hřišti, úplně sami, nebylo tam ani jedno dítě! Čorízo vyleze po botách skluzavku 😕 To jsem teda čuměla! Jezdila i po břiše a tlemila se. Pak lítala doma ještě po zahrádce. A teď už chrupká. A jak je hotovson, tak nechává mlíko, někdy 60 a dneska snad i 80 😖
Tak všem brou!
matova: Koukala jsem na fotky. MaM dudlík je asi fakt nevypadávací, když ho má Šíma věčně v puse - i na skluzavce - to mě pobavilo 😀

ined77
3. kvě 2010

hojky 🙂 ,spinkáme,uf 😔 😉 .
domů jsme dnes dorazili se skluzem v 18.45 😅 .
takže rychlá příprava,nachystat večeři,sprcha,pohádka a uspat a já ho ještě trouba vzbudila foťákem 😅 😠 😖 .
odpoledne fajn 🙂 ...vláčky,pizzerka,děti vyřáděné,maminky taktéž 😀 .
teď tu prší jako z drle 😖
dočtu,dám sprchu a budu reagovat 😉 .doufám,že tu nebudu trčet sama,když už tu jednou za uherský rok jsem...myslím večer 😀

jen čtu,že čorí nechává mléčko...u nás dnes s jídlem také děs ☹ ....mléčka se tak 2 x napil,večeře dal tak 4,5 lžiček ☹ .tak snad to zítra dožene 😨 .

dokumentace 🙂 ..
dnes spinkáme ve ''velkém''pyžámku 😵

koupal jsem se,kukal na pohádku-broučky a sám už spinkám jako brouček 😵 ...maminka má radost🙂)