Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
15. kvě 2010

neu.sona: Tak to je zpráva akorát k naštvání - 16 zubů v roce 😅 😅 😀
Byly jsme vysmrádnout trochu neplánovaně venku, je tam docela frišno, měla jsem mikinu a svetr a jely jsme teda s kočárem, takže utahání nicmoc, jen že jsme byly na vzduchu, to se taky počítá! Tatínka jsme doma nechaly hrát Monopoly, to jsme hodný!
Při přebalování jsem zjistila, že má otlačený vzadu opatky od těch botek... 😖 😉 ☹

gina333
15. kvě 2010

Ahojcek 🙂

neu.sona: vitam ta. 🙂

Ja akosi dnes nestiham, poo som bola na zahrade so svokrou, bolo fajn, neprsalo, slniecko, Sophi sa vybehala. Nati prisla pres chvilkou domov, rychlo som jej dala veceru a ide na noc do muzea s triedou, budu tam do pol noci, takze vecer budem zase sama. ☹ Vlastne so Sophi. 🙂 🙂 Idem vas rychlo docitat, majte sa zatial krasne. 😉

gina333
15. kvě 2010

matova: krasna stolicka 🙂 chuda Simonko, takych padov este bude 😉

prchalka
autor
15. kvě 2010

Hazardní hry a chlast 😅 😝

gina333
15. kvě 2010

prchalka: no co sa v mladosti nauci... 😀 😀

hancazivocich
15. kvě 2010

ahojky, dlouho sleduji vaši diskuzi tak nějak nahodile a z povzdálí 😅 Prchalce jsem dokonce psala, protože už jsem byla naprosto zoufalá. Kiky za celou dobu, co je na světě, nepřespala jedinou noc celou. Jednou jedinkrát - když jí byl rok a 12 dní, tak spala do půl 5., pak vymlaskla mlíko a pokračovala... Jinak přesně, jak popisujete.
První zub u nás v 10 měsících, současný stav - 10! 😖 Já teda vypozorovala, že dokud spala ve spacím overale s ťapkama, přikrytá i slabou dekou, tak se vrtěla a cestovala celou noc. Teď jsem jí zkusila ze zoufalství klasické pyžamko, i overálek bez ťapek. První noc jsem jí zkusila slabé ponožky - nedalo mi to.. Hysterák - dokud je nezkopala... No a když jsem absolvovala celé noční kolečko - přikrývání, atd...Najednou mi to začlo docvakávat. Malá je po tátovi - nesnáší moc velký teplo, chrní si v pyžamku, v noci někdy zaslechnu zběsilé vrčení a kopání - vykope se z peřiny, event. prostrčí nožky šprušlí, rozplácne se na peřině - pro jistotu, abych ji nemohla přikrýt a leží si tam jak prasátko po první ráně 😀 😀 Nožky jí ošmakávám, ale fakt jsou celou noc teplý!! A když se ozve vrčení a zkouší se zas zahrabat zpátky, tak přikreju a je klid... V nejhorším případě si chladí nožky o šprušle - mě málem omývali, když jsem to zjistila!!!!!!! 😠 😠 Nemáme ani přetopeno, ani zimu, ale madam si prostě lebedí odkrytá. Nevím, nechci nikoho navádět, ale třeba to někomu z vás taky trošku pomůže 😅 😅

katzi
15. kvě 2010

ahojte,

dočetla jsem letem světem, to se jinak ani nedá v takovém kvantu 🙂

prchalkovic: teda vy laškujete jako za mlada 😀 čorí by se měla začít třást o svůj servis a svoji pozici, aby se náhodou nemusela brzo dělit s nějakým malým vetřelcem 😀

ined: relax dopadl tak, že jsem si nalila vínko, lehla si s ním k TV, vínko si postavila na sebe na prsa a jaksi jsem ho na sebe vylila - nějak jsem totiž vytuhla 😅 Kdybych měla vštší prsa a tudíž i větší žlábek, líp by se mi tam ta sklenička ukotvila 😀 No takže jsem převlíkla sebe, převlíkla peřinu a šla spát 🙂

No jinak my dnes: MM kupodivu po včerejším zapíjení fungoval, byli jsme na výstavě akvarijních rybiček, v dětské kavárně a v Bauhausu nakupovat kytičky na balkon. Takže akční den, bohužel i plný Adélčiných vztekánků 😠 Fakt to s ní teď mlátí abnormálně hodně 😖 Ale vy všechny vesměs píšete, že u vás je to teď taky tak, takže to bude asi věkem 🙂

Jdu si dnes zase zkusit nalít skleničku, snad ji i dopiju 🙂 Dobrou noc všem 😔

prchalka
autor
15. kvě 2010

Uloženo 20.10, jsme v normálu uff 😝 No ono hodinka spaní přes den není nic-moc že..
katzi: Jak u vás s uspáváním? No neboj, vetřelec jen přes mou mrtvolu 😅 😀 😝 S nima se opravdu nedá nakupovat, ale vždycky s nima zase znova jdem, že jo... 😅 😝 Dobrá story se skleničkou - my jsme fakt senilky 😝
gina: Prý sama - a Sofí je co?? 😀
Já si dám ještě pizzu - MM tvořil - a půjdu nahoru. Všem dobrou noc 😔
hancazivocich: My spíme bez přikrývky, možná už jsem to psala 😕 Přes noc by na sobě deku nechala asi tak 10 vteřin 😖 Jinak my jsme začaly mít klidnější noce, zato jsou problémy s uspáním po obědě 🙄 😖 Furt musí být něco...

katzi
15. kvě 2010

prchalko: dnes třeba uspávání na jedničku s hvězdičkou - po o i večer jen odložena do postýlky a bez protestu tuhoň. Poslední dobou ale musím někdy asistovat u uspávání po o, večer naštěstí usíná vždycky sama. U toho poobědovýho uspávání máme taky takovou naši kuriozitu - já (176cm) prosím lezu k ní do její dětské postýlky a tam ležím s ní než usne. Já dělám že spím. Kdybych si s ní šla lehnout do normální naší postele tak ji neuspím, zdrhala by mi. Z postýlky mi neuteče 😉 Jo a to nakupování - dnes právě nevztekala snad jen v tom Bauhasu - jezdila v košíku - autíčko, ale jinak všude a kvůli každé blbině 😠

gina333
15. kvě 2010

katzi: teda ty lezis pri nej v postielke? 😀

prchalka: hej, ved mam Sophi. 😉, takze samota nehrozi.

Tak dnes po kupani sa zacala hrat so chou chou babikou, urcite to poznate, take velke gumene mimino. 😉 Pekne sme ju ulozili, lenze ked som ju chcela uspat , tak rev na cely panelak, chcela drzat tu babiku v naruci. Takze ona drzala babiku, objimala ju rucickami, ja som drzala ju, takze bola riadne tazka, no skoda, ze som ju nemala ako odfotit. 🙂 🙂 Ked to takto pojde dalej budeme mat vacsie bicepsy ako MM. 😝 😝 Nati by mala prist okolo 22:00, idem sa trocha natiahnut k telke.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔 😔

katzi
15. kvě 2010

matova: vrátila jsem se ještě zpátky kuknout na fotečky - krásná židlička 😵 A teda šimonek měl havárku? Já jsem dočítala jen letem světem, tak mi to uniklo 😕 Pořádnou odřeninu má 😖 To muselo být pláče 😖

katzi
15. kvě 2010

gino: jj, já ležím s ní 😀 No fakt co dítě to originál a co matka to jiná metoda uspávání 😀 Sofi je už taky taková malá starostlivá "maminka" od panenky, to je sranda jak to mají odkoukaný tu péči 🙂 Adélka taky svoje miminko krmí, dává mu pít, dudel a tak 🙂

prchalka
autor
15. kvě 2010

katzi: Prosím tě, jak tam ležíš? Mám pocit, že čorízu už je i tak postýlka malá - a hlavně, nemáme sundavací postranice atd...
Když jsme u té starostlivosti, mám taky historku z dneška. Jak se jí poo nechělo spát a hrála si se vším okolo, tak dávala na deku plyšáky a říkala jim chrrrr pšííííí - že jako ať spikaj! Bylo to k smíchu, ale v tý chvíli bych jí nejradši roztrhla. Plyšáky bude sekýrovat a sama bude buntošit!
No pizzu jsem zbodla, tak už jdu.. pápá všem 😉 😔 😔

mmprchalky
15. kvě 2010

Pizzu zbodla, tak jsem zvědav zda mi ji pochválí...dobrý večer a dobrou noc děvčata! 😉

katzi
15. kvě 2010

ještě tu dnes straším , MM tam má puštěněj hokej 😒

prchalko: no normálně tam s ní ležim 🙂 Ležím se skrčenýma nohama vedle ní. Jsme tam vedle sebe jako dvě sardinky a ji to alespoň nenutí nikam cestovat. Máme hlavy směrem k oknu, ona kouká ven z toho okna přivřenýma žaluziema na strom před oknem a tak během max. 20ti minut je tuhá. A pro mě je to pohodlný - v podstatě nemusím nic dělat, jen vedle ní ležet se zavřenýma očima 😉

katzi
15. kvě 2010

mmprchalky: děkujeme. Dám tě doma MM za vzor - žádný hokej a ještě pizzu upečeš 🙂

sherry28
15. kvě 2010

tak já až teď 😝
dneska to bylo opravdu šílený, Mareček předváděl neuvěřitelný 60 minutový scény při uspávání po O 😅 takže šel spát až ve12:45, z toho se 2x pozvracel, vrazila jsem mu do prdky čípek(paralen)a během 20 minut se zklidnil 😝 večer opět nanovo, vzteky slízán, kopání, obracečky no vyhrála jsme já, nechala jsem ho vyřvat 10 minut a pak 20 minut koukal do okna a to byl dneska asi hodinu venku a chodil pěšky docela daleko a spal po O jen hodinu 😠 jinak my spíme bez přikrývky od 4. měsíce, kdy už ji dokázal ze sebe sundat 😉no sem tam ho přikryju, když usne, ale zase se během 10 minut odkope, no po O už jsem byla jeho zmítající se scénama hotová, tak jsem ani nepřišla 😕 byly jsme u sestry(co má Filípka), tak jsem si ho chovala zlaté děťátko 😉 za to Dáda je rarach, ale abych to nezakřikla, většinou takové hodné miminka jsou klid před bouří 😉

díky za rady na šaty, no vezmu ty první modré, stejně jsem si je chtěla koupit, ale mají je i v červené, černé a bílé, kvality se nebojím 😕 sestra si od tohoto prodejce kupuje sáčka, svetry, trika, šaty teda nekupovala, ale snad budou taky v poho a kdyby náhodou přeci jenom ne, tak jsem za to nedala až takový peníze, ale věřím, že to bude zase pěkný 😉 😵

sherry28
15. kvě 2010

pizzu bych si taky dala, kdyby mi ji někdo upak, ale MM kouká na švýcary 😝 😉 🙂

sherry28
15. kvě 2010

matova: MM je taky žárlivý, ale zase je rád, když mi to sluší a rád se se mnou chlubí 😅 nechápu 😨 a teď si můžu výstřih dovolit, protože v těhu je výhoda krásných prsou o to horší to bude po třetím, pak už půjdu asi rovnou na plastiku 😀

sherry28
15. kvě 2010

všem prima noc 😉 noc snů 😵 😔

matova
15. kvě 2010

😎 U nás sa spí od 20:30,
boli sme poo zas aj vonku, kým nezačalo liať, kosa už dorazlia tiež... Ako som si myslela že už je to s malým lepšie, že aj špičky vykúkajú- tak nieje. Zas bol malý uplakaný za každú maličkosť sa zlostil a plakal, ešte aj po kúpaní sa dokakal zasa, jediné super- spapal mi kašu na olovrant- instant, a na večeru aj ovseno- jačmennú čo som mu uvarila kým plakal ostošesť....Predtým sa trošku s mm zabával na jeho "speve" tak som to chcela využiť, vliezla som do vane že si dám sprchu, fakt to bola rýchlovka, šimonko začal vrieskať a plakať až mu sople stekali a dýchať nevedel, mm ho nedokázal vôbec utíšiť- prestalo to až keď som bola vonku 🙄 ☹.

sherry 🙂 : no veru, chváliť by sa tí muži s nami chceli, ale žiarliví sú ešte do toho 😀. Pozerám že tí naši dvaja malí dnes zspávali poobede v rovnakom čase. Ja som sa ťa chcela spýtať že ako sa teraz chová Marek, keˇd má už tie špičky vonku...ako vidím nič moc, tak zas to je u nich podobné 😒
katzi 🙂: šimonko spadol z mini schodíku rovno na čelo, ruky zabudol dať pred seba. Plaču teda bolo- aj dlho aj intenzívne- stále ho pozorujem a už neviem či má bolesti hlavy alebo zubov...ale otras mozgu sa vraj prejavuje inak...
hanzazivocich 🙂 : ja keď malého usoávam musí byť odkrytý, prikrývku neznesie a aj vnoci sa odkopáva, preventívne sa budím a zakrývam, ale teda tiež má nôžky teplé- cítim to cez ťapky- nosí uzavretý overal. Skôr mám pocit niekedy že má chladný krk 😲
všetkým prajem čím lepšiu noc 😉

sherry28
15. kvě 2010

matova: jojo 😉 zdál se být už klid, ale jen to byl oddechový den, dnes opět scény ☹

sherry28
15. kvě 2010

ještě tady straším, čekám až skončí hokej ☹ aby jsme šli do ožnice jedním vrzem 😉

matova
15. kvě 2010

sherry: aj mne sa zdako že už lepšie bude- to je divné. že by to stále bolelo kým zub nebude väčší? alebo sa všetky ostatné kôli tým trojkám posúvajú? šimonko má vstrede hore dosť veľkú medzeru...furt sa chytániekde inde, dokonca aj sánku zboku akoby už stoličky ďalšie mali ísť, ale nejdú-nevidno tam nič podozrivé...aj mm pozerá váš hokej 😉

sherry28
15. kvě 2010

matova: no trvá to opravdu dlouho než vylezou 😉 ani bych se nedivila kdyby jim k těm trojkám šly i pětky 😨 😕

matova
15. kvě 2010

sherry. a bol by aspoň už kľud- možno 😀 . Ja tu trčím-čakám kým doperie práčka, predchvíľou som bola už za malým, plakal ale ešte to poriešil cumlík 😉 . Pomaly sa odpájam tak páááá

gina333
16. kvě 2010

dobre rano 🙂

sherry: krasne satocky si si vybrala 🙂

matova: Preco si myslis, ze to koli tym zubkom je Simonko taky mrzuty? A ked mu isli ine zuby aj vtedy bol taky? ☹

Co sa tyka tej ziarlivosti, tak ten moj nie je ale absolutne ziarlivy. Ked mu poviem, ze by trocha mohol byt, tak my odpovie, ze nema byt preco, kedze som mu nikdy nato nedala dovod. 🙂 On je strasne racionalne zmyslajuci clovek, tak je to asi tym. 😉

Noc ako predminule, 2x si cucla mliecko, ale uz je to ozaj len par hltov, som rada, hadam sa dopracujeme k tomu, ze nebude treba pit vobec. 😉 😉 Ale zato budicek o 5:30. 😠 Vcera mala meniny, tak dnes pojdem nakupit kolaciky, piect sa my nechce, vinko my doniesla este mamina, takze si u svokry oslavime. 😵 😵 Pocasie je doslova otrasne, dazd a vietor dookola . 😒

prchalka
autor
16. kvě 2010

Dobré ráno,
včera začala bečet už 20.55, další vstávání jako vždy, pak spala s MM, vstávala v 6!
sherry: To uspávání bylo kvůli zubům nebo nebyl unavený?!?! U nás je to tím, že prostě po těch klidnějších nocích není unavená. Nemyslím, že by zatím něco lezlo a dělalo to problémy jen přes den 😖 Co my budem s tím spaním dělat..

zuzanka26
16. kvě 2010

Ahoj holky, můžu se přidat?
Už jste asi docela zajetá skupinka, ale říkám si, že tohle je přesně téma pro mě. Protože mě malá taky nespí, nikdy nespala a myslím, že to ještě potrvá, než se to naučí.
Byla do 9 měsíců kojená, pak dostávala UM v noci a teprve nedáv no jsme ho zrušili, ale budí se hrozně často a chce vodu, pořád vodu a vodu dokola. Když jí to nedám, zkusí zase za 5 minut znova, a takhle jedeme i několik hodin. Včera jsem zkusila nereagovat a nejít tam, nechat plakat, ale po 15 min jsem nevydržela, byla na krajíčku svojí postýlky, držela se šprušlí, vzlykala tak srdceryvně a pak jsem jí strašně dlouho nemohla uklidnit, prostě myslím, že tahle metoda u nás nejde, ona je i velký mamánek normálně. Ale nechápu jednu věc, přes den je to hodný usměvavý dítě, hodně povídá, hraje si sama, prostě pohoda, spí kolem oběda asi hodinu a půl a pak v noci se budí min. 3x.

sherry28
16. kvě 2010

dobré ráno 😉 dnes se vzbudil v pět, ale ještě se mi ho podařilo uspat, do sedmi 😉

prchalka: no já už si ani nemyslím, že nechce spát kvůli zubům 😒 protože on se vyloženě vzteká, když ho položím a brání se, takže si nemyslím, že by ho začly bolet v momentě kdy ho položím na polštář 😒 zuby mu lezou určitě je vidět posun, už jsem našla i obrys horní levé trojky, ale to vztekání nebude asi jenom k zubům 😠 začala se projevovat jeho osůbka 😅 jak není po jeho je zle, scény šílený, on to tam měl vždycky zakódovaný, akorát jsem ho zbytečně moc nedráždila, ale teď už je na čase, aby začal poslouchat, nebo by si pak ve čtyřech se mnou cvičil 🙄 no to spaní nevím proč se tomu brání, protože on zívá, mžourá, oči se mu zavírají, klátí se, brečí, je protivný, tak ho vždycky vezmu a dám spát, ale v tom scéna 😲 přitom je vidět jak je ospalý 😅 fakt nechápu(asi se bojí, aby mu něco neuteklo)

dnes vařím svíčkovou, takže ji jdu podlít a zkontrolovat 😉