Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
30. kvě 2010

sherry: toho psicka my je fakt luto. 😖 ale noc ste mali perfektnu, a Mára aky samostatny. 😵

U nas sa uz spi, Nati isla s MM na zahradu pokontrolovat kvietky. 🙂 Idem pozmyvat podlahy, dnes vari obed svokra. 😉 😉

ined77
30. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.55 🙂 .
noc celkem ušla...kdesi nad ránem se chvilku motal a jednou se zavztekal 😅 ,ale nic hrozného.budík v 6.15 🙂 .
hned zkraje máme novinku,vlastně dvě 🙂 ...ta první je,že matýnek začal říkat šikulka 😵 a vláček už není jen ššššš,ale šššššhúúúúúúú 😀.mám radost 🙂 ..včera jsem tady na mk pročítala jedno téma ohledně mluvení,které mě sice nijak neuvedlo do chmurů,ale člověk si přece jen říká,že už by bylo na čase začít něco žvatlat,že jo 😉.
ta druhá je,že jsem měla včera ve zl. dopis od notářky,kde se píše,že dědické řízení je ukončené 🙂,tzn.že hned ve čt zajdu do realitky (to je doma MM a chci tam jít sama bez matýnka raději 😉 😅 )a začneme s tím hýbat 😉.na jednu stranu se mi ulevilo,že se věci pohnou 😨 ...navíc je s barákem celkem dost starostí ,zvlášť teda se zahradou.no,to jen tak od věci 😅 .
jinak včera jsem něco na zahradě zvládla,pak jsme se stavili už u nás na jedno (zasloužené 😀) pivko po cestě domů a dorazili jsme asi v 18.45.trošku skluz,ale pro jednou... 😉 .matýnek usnul až ve 20.10 😝 .
dnes jsem vařila nám i matýnkovi,prala a pucovala kočárek,konečně 😅 ...nemohla jsem se k tomu dohrabat.no,je jako nový 😵 .na chvilku že 😅 .
obídek:rajská polévka,kuř.rizoto,2 brum+brambory a masko ještě ode mě 😀 ...otesánek . 😝
ale jsem ráda,dnes krásně papká i pije 🙂 .dokonce i snídani snědl celou 😕 ,což je velký nezvyk 😅 .kontrola zoubků neproběhla 😉...snad odpoledne 😉...to zase budu pokousaná 😀
jdu kuknout jak u vás 🙂

ined77
30. kvě 2010

sherry 🙂 ...jééééé,pejsek až tak 😢 😢 😢 ...to je mi moc líto ☹
volby..no comment 😒 ...MM málem vyletěl z kůže a ty slova co padaly 🙄 😎 ...no bodejť...mě by fakt zajímalo,čím ty dvě třetiny národa přemýšlí 😠 ...no,jen bych se rozčílila 🙄
marýsek se obsloužil 😀 ...jsem si ho představila jak si maže chleba 😀 .já dnes měla také pohodové ránko...vstávala jsem až v 7h 🙂 .matýnek šel za taťkou a kukal na tv 🙂 .
ještě jsem opět zapomněla...ta stříška na kočárek...určtě ji pořídím na druhé mimi,matýnek už to nevyužije,ale je to super věc 😉.
a jak ti vlastně je? 😕 😵mimísek už kopká? 😵co nevolnosti? 😨

prchalka 🙂 ...ty pařmenko 😀 ...
rajčátka u nás také frčí,plus okurka hadovka 😉 ...a jsme zase u těch hadů 😀 .
tak ať dnes čorí zaspí jakoby se nic nedělo 😉 🙂
co se týče oblékání...už je to lepší,ale také co chvilka oblékne MM matýnkovi něco naopak apod.a střízlivý 😀.ale snaží se 😉 😀,to se cení 🙂

gina 🙂 ...to je moje prokletí...nákupy..vždy se vrátím s něčím hlavně pro matýnka,pak pro MM a sobě většinou pendrek 😝 😅 ...na mě mi přijde vše drahé 😀 .ale teď dostanu na narozky nějaké penízky,tak už plánuju,že se slušně ošatím 😀.
buď ráda,že sophi lítá za tatínkem a odpočívej 😉 🙂..s tím nočním servisem...nedávno jsem zavelela spinkat a matýnek se nechtěl pustit tatínka,tak říkám..půjdeš spinkat s tatínkem?a kýval že jo,tak jsem řekla,tak papa a dobrou noc a už se k mně hrnul 😀

matova 🙂..ty sliny...taky nevím 😨...když byl matýnek maličký,tak měl někdy také takové sliny,ale teď už dlouho ne.taky bych řekla,že to bude dudlíkem...a pije šimonek dost?mně to podobně dělává,když mám žízeň,ale jestli se tahají,tak to fakt netuším 😀...jen mi přijdou takové hustší? 😅
pěkné odpoledne jste měli 🙂
to uspávání ale teda ☹...no já už včera taky málem chytala nerva...pořád chce čajík,když mu ho podám,srkne si a dost,lehne a za minutu zase,nebo chce napájet medvídka 🙄 😠...jen prostě oddaluje spánek,ořežproutek jeden 😠.
ta mateřská a rodičák...ono to v eurech vypadá jinak no,zdá se to hodně,ale při těch cenách 😒...no jsem zvědavá co nás tady čeká 😖..asi se brzy budeme i s dětma chodit pást 🙄.
a tebe se chci také zeptat,jak se cítíš,co mimísek,co nevolnosti? 😕 😨 😵 🙂

sherry28
30. kvě 2010

gina: 🙂 dnes byl výjímečně samostatný 😉 Zina je chudák (pes), ae na druhu stranu než se takhle trápit, tak to pro ní bude lepší, mamka říkala, že bude volat jak to s ní vypadá, zatím jí ještě dává šanci, tak čekám, že každou chvíli pojedu 🙄 její 7 let, takže štěně už to také není 😕

ined: 🙂 chleba si nemazal 😀 😀 ale nasypal si do misky (i vedle)chocapic, a dojedl koblihu, kterou tam Luky nechal od večera 😅 😀 co se týká těhu, tak mimi o sobě dává dost znát, hlavně když jsem v klidu, tak tam dělá kotrmelce 😀 už ho tam cítím, mršku a podle tvaru bříška si myslím, že to bude Eliášek 😉 mám naprosto shodné břicho jako při klukách(úzké do špičky, ne do stran), ale nejlépe je to vidět až v tom sedmém, osmém měsíci 😉 to se většinou nemění 😕 jinak nevolnosti jsou stále taknějak průběžně během dne, jinak mi nic není 😉

vyšlu kluky s dědou na zahrádku, dokud tu ještě je 🙂

prchalka
autor
30. kvě 2010

Uspání bez řevu, v náručí, ale teda děs - až ve 12, až když přijeli tcháni jsem jí čapla, unavená, upocená byla, ale musela furt jet 😖 No to jsem měla radost! Spala 1.10 a už bylo skoro čtvrt na 2, dál už jsem neuspávala a pak na mě 3/4h seděla, než se rozkoukala, MM jí dokonce vzal, že s ní půjde ještě ležet. no ale s babí už se rozparádila, tak dobrý! Počasí střídavé, poprchává, pak dobrý a tak pořád dokola. Asi ji na chvilku vylupnu i ven.. Dočtu jindy....

ined77
30. kvě 2010

sherry 🙂 ...ale i tak teda je marýsek fakt šikulka 😕 😵 ,matýnek by si také našel nco k snědku,ale kdyby si měl něco nasypat do misky 😲 ,tak je to všude a to je o kousek přece je starší 😅 .
no když to bude eliášek aspoń budeš mít kolem sebe pořádnou ochranku 😉 😵 .hlavně že se má mimísek řádně k světu 😉 😵 .
s tím pejskem je to pravda,než ho nechat trápit..... ☹ ,ale tak třeba léčky ještě zaberou 🙂
my plánovali jít ven,ale začalo bouřit 😨 ,tak snad se o jen přežene a půjdeme 😉 .

spánek 2.45...v postýlce ale jen 1.20...u mamči je asi líp 😀 a ještě vlastně restík ze včera že 😀
zase jsem si aspoń krásně početla 😉
všem krásný zbytek neděle 😵

sherry28
30. kvě 2010

to počasí nebude nijak pěkné ani příští týden, PO, ÚT 13°C(brr)déšť, ST 12°C(kosa)déšť a ve čtvrtek 15°C,v pátek a o víkendu kolem 23°C a snad už konečně bez deště 😝

ined77
30. kvě 2010

u nás stále bouří 😖 ,ale byla jsem v obchodě,koupila vínko a bagetu a piknikujeme,matýnek vaří 😀.
nedělní pohoda 😵

sherry 🙂...už toho špatného počasí bylo ažaž že 😢 .myslím,že opravdu poletíme leda tak do pr... 😒 ,no,já jsem zvyklá že nám málo co vyjde 😖 😅 ...snad aspoň ten víkend u bude v poho 😉

sherry28
30. kvě 2010

tak my jsme už bez dědy 😉 kluky jsem nahnala do vany 🙂 a teď jsem si dala jabko než tam na ně vlítnu a budu stříhat nehty atd. 😅 k véče jsme měli řízek od oběda s br. kaší a udělala jsem listovej salát ze zahrádky(mňam) akorát jsem byla jediná kdo ho jedl, teda Luky taky, ale bez octa 🙂 Mára si dal jenom kousek, aby se neřeklo 😒 ale koukal na mě divně, když mu hubuju, aby nejedl listy od ibišku a teď ho cpu jinejma zelenejma a červenejma listama 😀 😀 😀

ined: špatný počasí ať už táhne pryč, ať máme už konečně vysněné léto, jak není 30°C ve stínu, tak je mi zima 😀

sherry28
30. kvě 2010

matova: slinění jsme měly hodně u čtyřek 😉 měl hodně slin a valily se mu z pusy, takže spíš tekly 😕

sherry28
30. kvě 2010

dnes mě pobavil MM, přišel a řiká, víš o tom, že už má venku špičáky? 😨 😀 😀 😀 😀 😀 (bral to jako hrozný objev) 😅

gina333
30. kvě 2010

sherry: teda TM je fakt podareny 😉 😉

U nas dnes uz prsi asi 3x. 😒 Ja uz ani neverim, ze pride leto, predpoved totiz nic dobre nevesti. 😠 😠 Poo bolo celkom pekne, MM bol so Sophi aj na prechadzke po meste, na zmrzke, takze po dlhom case som mohla konecne trocha oddychovat u svokry. 🙂 🙂 Upiekli sme kolacik, uvarili kavu a pekny dnik za nami. Este som aj cvicit bola, akurat som okupala Sophi, revala ako tur ked som jej umyvala vlasy. 😲

prchalka
autor
30. kvě 2010

Naše info o zubech - horní teda nevím, asi zatím ne, ale dolní trojky bych řekla oboje a ta jedna se teda pod dásnem bělá 😖 Ruce tam má furt.. no budem to muset nějak doklepat už.. 😝 Čistit si teď fakt nechce, kartáček kousne, semkne pusu a člověk nemá šanci 😒
Všem předběžně dobrou noc 😔

gina333
30. kvě 2010

prchalka: no zuby sa neumyvaju ani u nas, do vsetkeho iba hryzje. 😲 Ale ja jej v tej puse stale nic nevidim.

sherry28
30. kvě 2010

gina: já je ze začátku taky neviděla 😉 jenom furt hryzal a hryzal, a pak asi po týdnu se začly bělat pod dásnem 😕 a nakonec se prořezaly až za dva měsíce a něco, od té doby 😨 dlouho to trvalo, Mareček dneska usínal s ukazováčky danými na místě pětek a furt zkousával než usnul, fakt mám podezření i na ty pětky, ale zatím nic vidět není, i když tam je špatně vidět 😕 já půjdu k telce za Lukáškem, blížejí se jeho 6.narozeniny, tak řešíme jaký by chtěl dort,v loni měl fotbalové hřiště a letos chce asi telefon, ještě přemýšlí 😉 MM bude mít taky narozky(tomu peču dort já)

prchalka
autor
30. kvě 2010

Tady leje a je bouřka, teď hřmělo, tak doufám, že jí to probudí 😒
Jinak už jsem dostala tip na něco na kočky www.agrobio.cz/vyrobky/755-pokon-kakaove-musle.... tak to musíme prubnout 😅
matova: Čorí mi bere prsty a píchá si je do tváře, do ucha nebo nejlíp do oka 😠 😠 Tak jsem si na vás vzpomněla... 😖

gina333
30. kvě 2010

sherry: no zbohom, dva mesiace, uff, keby Sophi vysli skor..... 😝 😝 😝

Tak u nas sa spinka, Nati hraju s MM spolocenske hry, ja si idem aspon jogurt otvorit. 😉

Pokojnu noc prajem. 😔 😔 😔 😔

ined77
30. kvě 2010

spinkáme,konečně teda 😅 .
já jsem dnes konečně povypalovala fotky na cd 😅 ...nějak na to nebyl čas že 😒 ...
ale,taky jsem narazila na poslední fotky s taťkou z vánoc 😢 ...a jsem z toho dost špatná 😢 .
tak raději půjdu do sprchy a za mm...snad se mi nálada trošku zvedne ☹ .
měla jsem na tel. sms,že mám volat na číslo ohledně pejska...bohužel už byl pejsek pryč ☹ ..nějaká paní jim ho vrátila,že je mc divoký a pak si to rozmyslela...no škoda 😖 ...babi a dědovi narozky se blíží 😨

prchalka 🙂 ...u nás se právě začalo čistiti dobře...maty udělá ááááá,já říkám říkanku a jde to,ale to jen tak 3 dny zpět,jinak na levé straně hlavně hrozný virvál kolem toho 😨

sherry 🙂 ...to je badatel ten TM 😀 ...ale všiml si 😉

gina 🙂 ..pěkný den 🙂
chtěla jsem se zeptat...u nás se cvičí každý čt také zumba...kdybych tam náhodou šla 😀 .co si mám obléknout? 😅
říkala jsem si,že bych to zkusila. 😅 ..mám to od baráku asi 5 min. a bývá to od 16.30-17.30 myslím,což je dobrý čas 😉

já se pro dnešek loučím a všem přeji tu nej nej nej noc 😵 ,páááá

katzi
30. kvě 2010

ahojte,

jen se hlásím, že jsme zpět doma z "prázdnin" 🙂 ☹ Dočtu vás tak nějak výhledově 🙂

No jinak ve stručnosti u nás: leze horní trojka = noci spíš blbý, přes den jakž takž, ale má momentálně dost maminkovské odbobí, tak spolu žijeme v symbióze, mám ji na sobě pořád pověšenou 😀 Moc nevím co budeme dělat celej příští týden - má pořát pršet 😠 Je mi z toho počasí už na nic 😖 Zítra dopol. máme cvíčo, tak alespoň něco. Dál budeme improvizovat, ale to jsme na to všechny stejně co 😒

Pro dnešek končím, mám doma kupu restů, tak s tím jdu trochu pohnout. Všem dobrou , klidnou 😔

matova
30. kvě 2010

Ahojte,
počasie unás rovnaké ako všade 😒 , nič výnimočné sa nedeje, poo sme boli na návšteve u rodinky nášho malého kamoša- všetci traja- vlastne štyria 😅 😉 . Šimonko sa tam pekne hral so všetkým, ani nespozoroval že nemá cumlík, zato si do úst pchal všelijaké pamlsky... 😲. Slintačka poriadna, fakt sas mu to z pusy leje ( ako písala sherry 😉), normálne má vždy celý krk mokrý aj body. Uspávanie hozné ako vždy v poslednú dobu- hodina 🙄 no hrozné, vymýšľa neskutočne keď už tam leží 😢 - zaspal o 20:45, v noci sa v poslednej dobe budí 2x na mlieko, vstáva okolo 6.

ined: veru to zaspávanie- už som hotová z toho. Super že aspoň dedičské konanie už je ukončené...Pohyby, ako u sherry- vnímam hlavne ked som v kľude. Nevoľnosti už nemám, len z tej malého závislostio a neuspateľnosti 😀 😝. Včera v meste ho mm niesol cez cestu na rukách, a ja som zaostala kôli červenej na semafóre, ostala som stáť na druhej strane, a malý v záchvate plakal kým som nedošla aj ja ☹. Pritom bol celý čas predtým v pohode 😔
sherry: chudák hafan ☹ . Marekovi sa asi uľavilo po tých trojkách, super 😉
gina, prchalka: u nás trojky liezli všetky dokopy tri a pol mesiaca, to nieje až tak zlé. Prvá vyšla veľmi rýchlo ale ďalšie tri sa tam fakt beleli pod ďasnom minimálne 2 mesiace, než sa konečne prerezali 😝
katzi: viitaj späť, čím skorší výkuk trojhky želám 😉

sherry28
31. kvě 2010

dobré ráno 🙂 (ošklivé deštivé ráno)jak jinak 😅

Mareček usnul ve 20:45 a spal až do rána 😉 pak vstával se mnou v 6:30(dnes jsem lehce zaspala)tak teď budeme pospíchat 😉 všem pěkný den navzdory nepěknému počasí 😵

gina333
31. kvě 2010

dobre rano 🙂

katzi: vitaj v realite 😉

ined: tak ja mam oblecene tielko, 3/4 leginy a stale som spotena do nitky. Urcite si to chod vyskusat, neolutujes 😵 a este ked to mas tak blko domu, casovo tiez super tak ani nevahaj.

matova: to az tak slinta? 😒 tak to uspavanie nezavidim, ja mam mindrak ked ju musim uspavat viac ako 15 minut. A tie trojky sa pekne dlho tlacili Simonkovi, kolko sa musia ti drobci vytrapit. ☹

U nas noc nic moc, bola hore asi 3x vstavala o 6:15. Zatial svieti slnko, idem si chytro pustit pracku. 😉

ined77
31. kvě 2010

dobré ránko 🙂 ,

noc celkem šla 🙂 .nic zvláštního,akorát já mám nějak zablokované záda,aůůůůů 😀 🙄 .
tady zatím neprší,ale je dost zataženo 😖
matýnek kaká s tatínkem,já valím do sprchy 😉 .
všem krásné pondělní ránko 🙂

prchalka
autor
31. kvě 2010

Ahoj,
noc ušla, bouřka jí nevzbudila uff 😝 Probrala se 0.40, to jde 😉 no a jelikož má čípky, tak spí víc v klidu, ráno až moc 😅 Vstávala cca 6.20, ale v noci teda fakt z ničehonic začne šíleně brečet-křičet-naříkat 😢 😢 Jako jsou to fakt šoky! A už mě to nebaví, jak dlouho ještě??!! 🙄 ☹ 😢
Musím jít, už se ke mně nakvartýrovala a potřebuje pořád něco..
katzi: Čaues doma. Nám leze dolní trojka - možná obě 😝
ined: Doufám, že se MM a Matymu dílo podařilo 😀 😀

ined77
31. kvě 2010

gina 🙂 ...děkuju,určitě to zajdu vyzkoušet 😉 🙂

prchalka 🙂 ..tatínkovi ano,matýnkovi ne 😀
ach ty noci... 😢 ...a dáváte teda viburcol?

katzi 🙂 ..ahoooojky 😵

sherry 🙂 ...krásná noc 🙂 ...zaspala,ale vyspala 😉 😀

matova 🙂 ...šimonek je jako bernardýn 😢 ...
pěkná náštěva...vidíš,recept na zbavení se dudlíku je pořád ho něčím cpát 😀

no musím jít,ani fík nezabírá 😀 ...zatím páááá 😵

ined77
31. kvě 2010

tak jsme nakonec doma a hrajeme si.matýnek ještě trůnil,já byla už obléknutá a začalo lít jako z konve 😢 .
chjo 😖 ...a to potřebuji odpoledne zajet do zl. 😨 ,tak doufám,že se to počasí alespoň lehounce umoudří 😅 .
v 11h dáme obídek a dám maťulku spinkat 🙂 ..snad usne 😅 .
tady nikde nikdo 😅 ...pracujete asi 🙂
já byla aktivní včera a dnes mám pohov,dokonce nemám ani co žehlit 😅 ,ale už se várka suší 😉 .
matýnek mě volá...tak zase jdu stavět garáž 😉 😀

lehna
31. kvě 2010

ahoooojky,

hlásím se po víkendu u tchýně. bylo fáááájn, ještě že jdu dneska cvičit, protože tam je to vždycky obžerství 😀 . hlavně večer, to grilujeme. v pátek byly makrely, v sobotu jsme dělali fondue. mňam.
malý byl celkem v pohodě, spal přes den 1,30 v sobotu i v neděli. Noci se taky daly, byl vzhůru asi 3x nebo 4x,taik to bylo fajn. počasí teda nic moc, v pátek bylo krááásně, to jsme byli venku, k večeru jsme káceli májku, tak jsme dali pivko, dělali ty makrely.
v sobotu už sice tak hezky nebylo,ale taky jsme byli venku,no a v neděli, to už odpo bylo hnůůůůůsně,tak jsme dřepěli doma a MM otravovali u F1 😀, zase 😀.

Jinak spíme pořád odděleně, u tchýně to nešlo, ale i tak ty noci tam byly fajn.
Ve středu vlastně spal krásně, byl vzhůru 2x,
ze čtvrtku na pátek to už bylo horší. to byl od 23 do 2,30 každou chvíli vzhůru, nakonec ve 2,30 zalomil,já se přestěhovala do obýváku a spal v kuse do 7,30! doháněl noc.
Pátek,sobota u tchýně dobré,
dneska v noci už jsme spali zas odděleně a taky fajn, poprvé bylo 21,45,ale jak jsem přišla do ložnice,tak spal, tak asi něco ze spaní. pak kolem 1 tam šel MM ,za 15 minut se ozval Štěpi znova,tak jsem tam šla a usnul asi za 10 minut, bylo 01,25, já tam ještě ležela 20 minut, pořád se trochu vrtěl a nakonec jsem to tam na hodinu zalomila 🙂, ve 02,40 jsem se stěhovala do obýváku a Štěpi se probudil v 5,45 a už neusnul, ještě ležel do 6,10.

u doktorky jsme ráno byli, protože na ruce má Štěpi v ohybu červený flek už delší dobu,takže asi nějaký ekzém, dala mi mast a budem sledovat jak se to vyvine. Potom se mi nelíbí Štěpánkův pupík, zdá se mi ,že ho má větší,jako že víc vystupuje. tak mi řekla budem sledovat, uvidíme na půlroční kontrole jak to bude vypadat a kdyžtak by to nějak se spravilo chirurgicky. takže info nic moc.

a co u vás všech víkend. to než přečtu,tak bude malý vzhůůru 😅 . Ined? 😀

gina333
31. kvě 2010

tu zatial neprsi, ale urcite sa do vecera dazda dockame 😒 Sophi spinka, MM isiel k svokre na obed, Nati pride o chvilu zo skoly. Dnes chcem ist do Tesca na nakup, vzdy si robim taky vacsi ked je MM doma. 😉

prchalka
autor
31. kvě 2010

Ach ta moje bobina při usínání nevěděla, co s hlavou, pořád s ní vrtěla na všechny strany..nakonec mi usnula na dece naruce, hlavu v mojí dlani ☹ Namazala jsem dneska, nechala se, ale očekávám, že se za 40 minut vzbudí, jak jí znám. No dneska budu uspávat dál, usnula v 11.20!
ined: Jo, Viburcol dáváme. Co Maty a uspávání v 11? Hlavně, že se to povedlo tatínkovi, tomu našemu to taky jde jedna báseň 😅
gina: Jsi jak špejle a ještě se chodíš potit, jo? 😝 A jsi dobrá, že malý zvládneš umýt hlavu sama, já bych měla strach, že se mi v tý vaně sklouzne, protože v tý chvíli by vlezla až na strop!
matova: Šimon zas vystrájal na semafóru? I když je teda pravda, že čorí taky ječí a řve, jen si jí někdo vezme na klín, výraz jak před vraždou a sápe se na mě - a to je třeba jen táta a já sedím vedle..
katzi: No ani se nedivím, že máš přísavku 😖 protože u nás se to chvíli beze mě taky neobejde, stojím, něco dělám a ona mě táhne za ruku, nevím, kam, nevím, co chce, nic neřekne, jen se vytočí a ječí. Odhadem máme před sebou 3-4 měsíce na 4 zuby..?
sherry: No to tady ani nepiš - spal až do rána 😅 😨 🙄 Jinak pejska je mi taky líto ☹

matova
31. kvě 2010

ahojte, som na skok, idem sa vyplakať ☹
prišli sme práve zo sociálky- musím zaplatiť od roku 2009 okolo 1800 eur, oni tam proste nemajú moju odhlášku z dobrovoľného poistenia, takže sa môžem odvolávať aj na ministerstve- kópiu jasne nemám, však som to vypisovala priamo v okienku. Boli sme tam na x oddeleniach sociálky, papier nikde...Malý vrieskal všade vovnútri. 🙄 ...detská izba- nábytok je tým pádom fuč a kopu iných vecí tiež....Malý zaspal tesne pred príchodom domov v aute na 1 minútu, mm ho preniesol cez dvere, a išiel do práce, po vyzutí sa šimon zobudil, dala som mu v posteli mlieko, vypil, a už tu zas behá 😒 . Obed nemám navarený žiaden a hlavu mám momentálne opuchnutú jak melón. Idem asi variť, už vidím ako chce ísť zas do kuchyne 😝 .
Noc- už o 22:45 bol hore, všetko sme museli pozhasínať + mlieko...potom zas už o 1:15 a o 6h.
zatiaľ pá