Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
15. čer 2010

teda, vy asi v CR mate nieco vo vzduchu ked vam deti tak spia. 😀 😀

katzi
15. čer 2010

gino: kéž by to v tom vzduchu bylo i v noci 😀 😀 😀 Adu stále spí, ten klid tady 🙂 Ach jo, jdu ji budit. Snad bude do růžova.

Všem fajn zbytek odpoledne 😵

sherry28
15. čer 2010

tak už je vzhůru 😉 takhle vypadal po probuzení 🙂 všimněte si těch horních trojek(i když jsou špatně vidět) 😀

ined77
15. čer 2010

no tak u nás spánek asi 1.15 ☹ ...nad námi byly zase nějaké rány 😠 a pak už nezabral.jíst ani pít nechce 😢 ...tohle nesnáším 😢 .
no,půjdeme se na chilku vyvětrat,to můžeme,je pod mrakem 😉 .
možná ještě nakuknu,ale nic raději neslibuji,papa a všem pěkný den 🙂

sherry 🙂 ..ty jo,to má marýsek asi spavou nemoc 😲 😅

sherry28
15. čer 2010

ined: to jsem tam musela ve dvě jít otevřela jsem dveře a vyskočil, jinak by ještě spal 😅

prchalka
autor
15. čer 2010

Tak jsem posekala zahradu, pověsila prádlo, uklidila zvířeti a konečně mám asi po dvou hodinách čas si sednout.. a dělám si omeletu. Čorí měla ve městě k večeři krosanty a džusíky, no to s ní pak teda asi taky nevydržím.. Už to na mě dneska zase padlo, že na to jako nemám... 😖

@sherry28 Neprovokovat (se zubama)!! No a pěkně to dal Marek s tím spaním 😕 😕 😅
@ined77 No zato Maty dneska neexceloval, jako jindy 😖 To snad ani není možný, že jste zase nemocný ☹ ☹

sherry28
15. čer 2010

prchalka:neboj vám taky ty zuby vylezou 😉 🙂 a je to jedno kdy, to utrpení si projdeš tak nebo tak 😉

sherry28
15. čer 2010

tak Mára byl opět odpoledne neuvěřitelně protivnej 😠 když se vzbudil byl veselej, ale trvalo to pouze půl hodiny 😅 pak to začlo, MM s ním byl na hřišti, vůbec nechtěl chodit jen se nosit, když dorazili domů po hodině, tak řev a mlácení do dveří, opět apatické záchvaty 🙄 už se těším až bude spát 😎 teď jsou ve vaně 🙂

katzi
15. čer 2010

jak si dnes Adelí pospala po o, tak to bylo úplně jiný dítě než co předváděla teď poslední dny. Teda ne že by nebyl ani jeden protest, ale celkově se mi ji dařilo krásně zabavit i si hrála sama, byla upovídaná, vysmátá, prostě pohodová 😵

jinak pro zajímavost - jak jsem prošvihla ty kraťasy včera v dražbě na Aukru, tak ty se tam vydrzažily za 160Kč. Hledala jsem je teď i na MMB a tam jsem ty stejné našla jednou za 490Kč a jednou za 350Kč 😝 To naštve.

jdu tady trochu uklidit a do sprchy.

Krásně se všichni vyspěte 😔

katzi
15. čer 2010

sherry: tak u vás vyspání nemělo efekt 😖 Čtu to teď až poté co píšu, že u nás efekt mělo. U vás asi fakt řádí zase ty zuby 😖

gina333
15. čer 2010

@sherry28 : uff, aspon, ze bol TM doma. 😒 😉

@ined77: veru nezvycajne kratky spanok. 😉

My sme boli s kamoskou a jej malym v tej zahradne restike ako minule s Nati. Bolo fajn, deti sa vysantili, my sme sa po dlhom case porozpravali, takze dobre poo. 😉 Tento week su u nas mestske slavnosti, uz dosli kolotoce, aj take malinke vlaciky pre Sophi, pojdeme zajtra vyskusat. 😵 Trocha aj poprsalo, alo bolo vonku krasne teplucko, ziaden velky hic. 🙂 Uz su babulky okupane, Sophi stale nieco rozprava a potrebovala by podla dokiny hlasovy klud 😀 😀 😀 ale ako ju donutit? Stale je zachripnuta, dokina vravela, ze jej nemam davat Calcium ale Homeovox, no neviem ci to zabera. 😒 😒

prchalka
autor
15. čer 2010

@sherry28 Není to jedno 😖 😝 Já bych to utrpení ráda kratší - pro obě strany 😖 To je strašný, Mára má trojky, Sárinka má trojky, Šimon má trojky....!!! Až na toho posledního všichni mladší!!
Dneska mi ta kámoška přes FB radila zajít k doktorce, dávat homeo, jestli se něčeho nebojí, nemá noční můry apod... Že je to divný, že vlastně od narození brečí (popisovala jsem včerejší probuzení za hodinu po uložení a brek)! Ona tohle prostě nezná. Nj, ale co mi mudra pomůže.. A po vyšetřeních, které nikam nevedou, chodit už nechci! Jenže taky už jsem z toho v pr...i, jak v začarovaným kruhu, prostě pořád si říkám PROČ se to děje? Já to nějak nedokážu brát s lehkostí a do toho ty záchvaty vzteků... 😢
@ined77 Co vy a kardio? Maty měl problém? Asi mi to vypadlo 😕 A to psala matova kam? Do diskuze? Též nevím... 😒
Tak se loučím, za chvíli půjdem na mlíko a chrrrr pšíííí 😔
Dobrou 😉

gina333
15. čer 2010

@katzi : tak to vie riadne nas.at cloveka ked nestehne aukciu 😠 aj mne sa stava, ze najlepsie aukcie my ujdu, hlavne ked sa koncia okolo 20:00 ked uspavam.

gina333
15. čer 2010

@prchalka : ja ta nechcem zarmutit, ale neviem ci na zachvaty zlosti existuje homeo ☹ 😒 a presne ako pises, posielali by ta od dveri k dveram a nikde by ti nic mudre nepovedali. Viem, lahko sa pise, ze len zatat zuby a vydrzat, ale fakt ine ti asi nezostava. Drz sa 😉

sherry28
15. čer 2010

Mára spí 🙂 Luky má problémy zase se šuldou ☹ musím mu to vystříkávat řepíkem a mazat 😒 tak běžím za nima k telce

gina333
15. čer 2010

aj u nas sa konecne zaspalo, idem k telke, dnes idu moje serialy. 😉

Peknu noc prajem. 😔 😔

lehna
15. čer 2010

ahojky,
teda tady toho zase je, nestíííhááám,nemám pamět jako Ined 😀 .

sherry- aha, no vidíš, stejné břicho,tak tam třeba ta holčička bude 😉 . Mára je krásný zubatec 🙂. asi s ním fakt cloumají ty zuby,že měl takové odpoledne protivné☹

prchalka- přeně tak nám Viburcol zabíral taky, přes den spal 2 hodiny,což je teda super extra výkon na Štěpiho, no a v noci na prd,že? Co jsme čípky přestali dávát, opět si spí tu svoji 1h-1.30 😀 . ještě jsi zapomněla na nás s trojkama 😝 , no neprovokuju. Jak popisuješ Čorí její brek, vzteky,u nás je to to samé. Na prd spí, odpo je protivný jak nevím co, protože jde na něm vidět, že se mu chce spát,taky už jsem v koncích a dochází mi síly, co s ním jako mám dělat.MM jezdí každý den v 17.30 já už jsem hodněkrát hotovka☹. No nic, přežijem to 😉 .

před chvílí se poprvé probudil, ale spal a povídal pipí,pipí,pipí, dala jsem mu dudlík, zmlkl a spí dál.

katzi- i Štěpi mívá občas takové dny,že je tak roztomilá a hodňoučký, to bych láskou sežrala 😀

gina- hezké odpolko jste měly 😉 a ještě hezčí week budete mít 😉 .

už tu u toho sedím půl hodiny a už nevím ani co jsem chtěla napsat, pokud něco neokomentovala, tak se omlouvám.

Přeji hezkou dobrou a klidnou noc 😉

lehna
15. čer 2010

jooo ještě Ined- teda tak to mě mrzí,že je Maty zase nemocný. chuďátka.

a katzi- ty kraťasy, ne že naštvou, to přímo nas... 😝 😠 (pardon 😉 )

matova
15. čer 2010

Ahojte 😎 , my sme mali noc celkom ok, bol hore len raz...plakal....- on ani to mlieko už asi ani nejak nechce, lebo nešiel dolu z postele, ale hladenie po chrbte ho tak naštartovalo s revom že som ho vzala, zarobila mlieko, strčila fľašu a tak sa potom ukľudnil pomerne rýchlo. Vstal o 6:45. Potom sme šli do mesta- malý k babičke a ja do poradne. Domov sme došli až úplne večer, malý bol rád že ho babička vyšťavila do kosti a ja tiež😀, samozrejmä keď už na obed odpadával pomaly, a dala som ho na posteľ, okamžite sa s vreskom zdvihol a ziapal veeeeľmi 😝, tak sme sa ho spýtali, budeš spinkať tu alebo v aute- a ukázali sme na dvere- no jeasne- čo iného si asi vybral ako to auto...zalomil hneď po krátkej jazde a zobudil sa po 45 minútach 🙄 , ako prešla okolo húkajúca sanitka 😀 .
Dočítala som vás, teda riadne skoré budíčky majú niektoeé deti tu teraz 😝 . My máme pre istotu tmavé hrubé závesy...

zuzanka 🙂 : neviem, podĺa mňa to bude pri päťkách ako pri prvých stoličkách...U nás trochu kľudenjšie spí aj odkedy spí s nami- síce je to už dávno- od 8mes. , ale pamätám si že sa to vtedy aj zlepšilo, potom jasne zas tie zuby.....
prchalka 🙂 : keby si poctivo dočítavala, tak vieš 😀, koľkokrát už som mala na teba otázky a ty nič 😅 a ja potom že sa asi hneváš... 😕.... a to tak asi nebude 😕 😀 😉. Veľa síl ti želám, nespanie a nočný plač je fakt des ale keď sú aj cez deň také "vztekánky" tak to pomoc- to ja vôbec neznášam psychicky 😔. Už fakt neviem s tým prebaľovaním, musím ho stále odchytiť a nasilu prebaliť, hrozne vrieska pritom....krik na neho nepomáhal tak ho chlácholím 😅, ale kopance ma tiež neobídu 😕 . Na tú nespavosť- no neviem- ten istý názor mám ako gina- ja som to skúsila u dr. už dávno. veď chodíma aj na neuro...a akurát na mňa čumeli s výrazom že čo by som ešte asi tak nechcela....Fakt je sila že niektoré deti spia krásne už od mimi....Čím viac zapájaja tm, nech si môžeš vydýchnuť a nabrať trošku síl.. 😉A ako zvládla čorí cestu busíkom???
katzi 🙂 : ja som úplne zabudla reagovať že vám napráskali včera auto 😕 😠 😢. Veľká škoda je na ňom??? a teda želám krásne ˇprežité leto a odhodlanie s úspešným výsledkom o ďalšieho drobčeka 😉
ined 😉 😀 : .......... no ale tá choproba zas u Matýnka 😢. Tak rýchle uzdravenie a nech sa nejak podarí absolvovať potom aj tie ďalšie vyšetrenia 😉
sherry 🙂 : tak ja mám teraz brucho presne ako u šimonka- a aj som si myslela že preto lebo je tak proste dotrhané a natiahnuté, ide to dopredu ako kanón 😝 😀. Mareček -aký krásny oddýchnutý labužník po tak rekordnom spánku 😀. A s čím to má Luky problém??? 😕
lehna: ach ty chúďatko, tak rýchlo nech sú tie päťky vonku 😉. Ty si tu minule radila prchalke nejaký kontakt na pestovateľov....nevieš aj mm poradiť? potreboval by radu s borovicou- má rozvetvené vrcholky a nevie či to môže jednoducho vyštipnúť a nechať len jeden...
gin 🙂 : homeovox nepoznam. Paradny den ste mali s kamoskou a mestske slavnosti -jej, to by sme tu potrebovali, tak si zajtra uzite, nenafotis malu vo vlaciku?

všetkým pokojnú a dlhú noc 🙂

matova
15. čer 2010

ozaj- poradňa: klasika- krvný tlak, rozbor moču- ok, sono mi nerobil- ale už normal vyšetrenie 😝 - krčok ok 😉 . a ešte výter- výsledky o mesiac, mám sa tiež objednať na interné vyšetrenie (dnes tam mali dovolenku 😠 ).
Čo ma naštvalo- prvá som bola v čakárni, než ma vzali boli tam ďalšie 4...a dve z nich (ešte aj netehotné- pritom tehotné mali mať dnes prednosť) ma normálne dnu obehli- než mi merala sestra tlak a potom než tam to vpisovala do preukazu 😠 . Fakt žasnem ako sú niektoré ženské drzé a bez hanby 😔

sherry28
16. čer 2010

dobré ráno 🙂
Mára vstával v 5:12, už od 5:30 mrčí v kuse, no dnes jedu na UTZ, tak MM jede se mnou a hlídá Máru 😉 mám tam být až v 11:45, ale jedeme už teď, MM tam má ještě nějaký vyřizování 😉 celý den strávíme na cestách, tak nevím kdy se tady dneska ukážu asi až večer

jinak dneska v 6:45 před šesti lety se narodil můj Lukášek 😵 musím mu kupit nějaké bonbóny do školky, aby moh rozdávat 😉

tak běžím do sprchy,ať stíhám 🙂

sherry28
16. čer 2010

matova: 🙂 šulda, šulínek, bimbo, pitrýsek, zvoneček = pohlavní úd 😉 nejde mu přetahovat předkožka, což je normální u malejch kluků, ale občas se stane, že jak se to nemůže mít, tak se tam zanítí moč, někde to řešej tak, to násilím strhnou, je to strašná bolest pro ně, ale pak to musej už furt mít a přetahovat a zánětům se neubrání tak ani tak, naše dr. to řeší tak, že předepíše vodičku na výplach, koupele v řepíku a mazat mastičkou, oni si to pak strhnou sami, až jim to půjde 😉

gina333
16. čer 2010

@matova : jasne, fotky spravim,ak sa bude dat. 🙂 Dobre, ze ste s mimcom poriadku 🙂 .Mna doktor vzdy objednaval na urcity cas, sestricka nas po mene volala dnu, tak nastastie sa nepredbehovalo. 😉 Tvoja mamina ti perfektne pomohla so Simim, ved ty by si mohla kludne na cely den odist, ked Simonko je na nu zvyknuty. 😵

katzi: ako auto? Veru aj ja som nato zabudla, ze vas naburali. 😒

@sherry28: Lukymu vsetko naj 🙂 🙂 tebe drzim paste na UTZ, potom rychlo daj vediet ako to dopadlo. 😉

U nas noc s jednym budenim okolo 23:30, prebrala sa o 5:15 aj pochodila po byte, ale po chvilke este zaspala a este stale spinka. 🙂 A vonku prsi. 😠

sherry28
16. čer 2010

*mýt 😠 to snad není pravda jak jsem toto mohla napsat a to jsem ta, co hrubky nesnáší 😀

prchalka
autor
16. čer 2010

Dobré ráno,
jééé tak to se omlouvám, že jsem zapomněla na Štěpiho, ten má samo taky kupu zubů, že! Že jsem někdy zapomněla odpovědět matova - fakt NEJSEM naštvaná, neblázni, jen fakt blbě čtu 😖 ☹ , no víte, že to moc nejde...tak mi něco unikne a zrovna taková důležitá zpráva 😔 A gině jsem ještě zapomněla ten kuskus - myslím na to! Ale ani se mi to nechce psát, je to úplná blbost, nakonec ti to třeba nebude chutnat 😅
Jinak my se vzbudily v 1h, MM má a bude mít služby, když mu to tak jde, prý jí jen hodil na postel a otočil se zády a spalo se.. 😕 🙄 Ve 4.40 opět jako včera kňour a malé probuzení, tak střídačka, ještě usnula a za hodinku byla vzhůru - no nedali jsme už čípek, tak asi proto byly vstávačka brzo 😅 Unavená jsem, to už se asi nezmění.
Zatím je tu hezky, svítí slunko, ale prý se to má už pokazit ☹
Čorí včera busem nejela, kvůli počasí a případnému bobíku, který do odpoledne nehodila si vzali radši auto. Jinak se krásně prošli po městě a prý s ním byla v pohodě. Nj, ona jak mě nemá na dohled, tak tolik nevyvádí! 🙄 Bobík hodila až doma, když jsem měnila plínku a posadila jí na nočník 😉 Pokračování poo 🙂

gina333
16. čer 2010

@prchalka : len my napis ten receptik, mne chuti vsetko. 😀 Ale nemusis sa s tym nahlit, ved ked budes mat cas. 😉 Tak noc celkom v pohode, a cez den tiez super, ked ti ju TM tak paradne zabavil. 🙂

lehna
16. čer 2010

ahojky,

naše noc, no nemám k tomu co říct. Poprvé v těch 21,20, pak 23.20, 23.45, 00.15, tak jsme dali mlíko a do 1.45 pořádně nezabral. Vstával v 5.50. Takže mám naspaných "krásné" 4 hodiny 😝

zas protivný, pomooooooc.

Dočtu později jak půjde spát.

Lukymu od Sherry přejeme vše nej, hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky, spoustu kamarádů a hodné rodiče a bratříčka 😉

zuzanka26
16. čer 2010

Ahoj u nás noc docela ušla, buzení jen v 1 a ve 4 samozřejmě s kašlem, pak pořád vstávala, tak jsem jí sprdla a ona si lehla, ale za 5 min stála znova, tak teda šla ke mně a dobrý až do půl 7, tak to šlo.

@prchalka ani nevíš jak ti rozumím, někdy to člověka už prostě tak nějak nebaví doma s tím vším nespaním, vztekáním a tak. Já občas když jsem u někoho, komu spí dítě celou noc a přes den lítá jako ďas, tak taky tak trochu závidím, protože já mám přes den knedlíčka, co se všech bojí, nejradši si hraje sama někde v koutku, moc se sice nevzteká, ale taky si dost vymejšlí a pak prostě v noci pořád to buzení..... taky jsme už byli na neuro asi v 9 měsících, kdy prostě už jsem nějak nemohla, pak jsem zavedla to střídání s MM, tak to trochu pomohlo. Na mě teda tam doktorka nijak zle nekoukala, ale prostě hledala věci, které jsem věděla, že má Sára v pořádku, tak mi to nakonec přišlo zbytečný.
A s těma zubama, mě to taky štve že některý dítě ani růst zubů nezaznamená a některý to celý propláče, ale beru to jako že za pár měsíců to už snad všechno doroste 😅 proboha už!!!! A nevím no, sice máme trojky venku, ale stejně spí blbě, tak si vyber 😝
Prostě to musíme vydržet, jednou fakt budou spát krásně bez vrtění, kopání, breků apod. 😉

gina333
16. čer 2010

@lehna : chudatko, tie noci su fakt na porazenie. 😒

@zuzanka26 : len na porovnanie, veru ja ani neviem ako vysli Nati zuby, prvy zubok mala uz 3 mesiacoch a absolutne bez problemov vysli vsetky, stale dobre spala, no bolo to super babo, Sophi je absolutny opak. 😉 Jasne, vsetko prejde, bude aj lepsie, chce to iba cas. 🙂 Teraz kym su male nas trapia zuby, prebdele noci, nechut do jedla a ked budu vacsie tak skola, vztahy a vsetko ostatne, ako sa vravi male deti male starosti, velke deti velke starosti. 😵 😵 😵

lehna
16. čer 2010

@gina333 - jj, díky. už mě to tady ani nebaví psát,jak jsem unavená, nevyspaná apod.☹
@zuzanka26 - taky se těším,až jednou začne spát bez vrtění, buzení, breku, nebude přes den protivný. Vydržet se to musí, to se nedá nic dělat.
Kdyby aspoň sem tam tady někdo z tchánovců přijel a chvilku ho zabavil. mě to tak pořád rozčiluje, každý se těší na vnouče a pak se ani nezajímají 😢 . Te´dka aspoň že naši se sem tam odpo postarají, že jsem s malým venku a oni tam jsou taky, tak kolem něho běhají i oni. Hlavně můj taťka, protože jak ho Štěpi vidí, nikam ho nepustí🙂. tak aspoň hodinka klídku 🙂