Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
21. čer 2010

hanca: to mě už taky napadlo, že to musí trošku překážet ten stupínek 😉 no když na něj zbydou peníze tak koupíme jinak ne, on to zvládne po svých 😀

ined77
21. čer 2010

@katzi 🙂 ...já dávala na dudlík strašně dlouho sab simplex, kvůli prdíkům, až jsem se bála, že bude mít matýnek návyk 😀...a je fakt, že ho to vždy super uklidnilo 😉.ale to byl ještě maličký 😉.ještě že tenkrát neměl zoubky, bůhví jestli by je z toho neměl zkažené, mě teď napadá 😲 😅...

ined77
21. čer 2010

@sherry28 🙂 ..tak posadíš marýska do nožiček mimíska 😉 😀 .však ono bude malinké 😀 .akorát to bude nálož potom 😀

sherry28
21. čer 2010

ined: to jo, to mě napadlo hned, máma nás taky tak vozila 🙂 byli jsme čtyři po dvou letech za sebou, takže vozila i pod kočárkem a v kočárku a brácha nejstarší šlapal 😉 všechno jde

ined77
21. čer 2010

u nás se spinkalo 2.30 🙂 .já sice neusnula, ale aspoň jsem si natáhla chrbát a zavřela oko 😉 😀 .
čekáme na tatínka 🙂 .matýnek vaří 🙂 .

sherry28
21. čer 2010

my už jsme vzhůru, máme doma nečekaně taťku, tak pojedu pro Lukyho sama, aspoň ho nemusím tahat do té zimy 😉

ined77
21. čer 2010

@sherry28 🙂 ...fíha, to měla maminka pěkný tělocvik 😨 😅 .ale co už že, nějak to jít musí, tak tak 😉

prchalka
autor
21. čer 2010

Tak spala teda asi zase 2h 😕 s 2x probuzením, že.. 😝
A zbožňuje busíky, je vyjevená z bagru - máme před barákem a letadla hlásí.. to by bylo spíš něco pro kluky, že... No ono jí ani nebude nic zbývat, když je tu jen klukovská čtvrť, tak se asi připravuje 😅

zuzanka26
21. čer 2010

Ahoj
asi tu teď budu pečená vařená, byla jsem u dr. na výsledky výtěru z krku a ejhle, je tam streptokok. Mě to bylo hned jasný, že když má kašel 4 týdny a kapky nezabírají, že tam asi něco bude.
Mám teda radost, protože má být v klidu, nikam nechodit, tak to mě doma asi švihne, jsem zvyklá furt někde být s kamarádkama a dětma apod.
No nic. Navíc teda máme ATB po 8 hodinách, takže večer budu celá ospalá čekat až odbije 23 h,a bych jí vzbudila a dala jí to a pak hned ráno v 7. Odmítla jsem to dát o hodinu dřív, protože do těch 7 aspoň spává.

ined77
21. čer 2010

katzi 🙂 ...makám na tom, IP 🙂 😉

sherry28
21. čer 2010

tak nakonec jsme jeli pr ukyho všichni, taťka si chtěl něco koupit 😉 po cestě zpátky jsme se stavili v jahodárně(máme jí 2km od domova)a koupili 3kg jahod, kluci baštili o sto šest, snědli dva talíře jahod pokapaných čoko topingem 😨 a ze zbytku jsem udělala zmrzku do mrazáku a ještě koktejl, který ještě teď pijí, dneska máme jahodovej den 😉 😵

sherry28
21. čer 2010

a to jsem si na 7.7.objednala 10kg jahod 😅 budu je zamratovat, no když jsem viděla jak to dneska v nich mizí ty tři kila, tak toho do mrazáku moc nezbyde 😕 😀 a Mára jí ve velkým i třešně, ale i s peckama 😨

tady jsou jahodový kluci 😉

sherry28
21. čer 2010

a takhle si Mára sám umixoval koktejl 😀

gina333
21. čer 2010

@zuzanka26: tak nech ste cim skor zdravy 🙂

@sherry28 : tak jahody mame radi aj my s Natalkou, Sophi ich moc nechce. Jej chutia broskyne aj nektarinky.

@prchalka: veru nech sa Cori pripravi na tych chlapcov dopredu, nech ju nic neprekvapi. 😀

My sme boli na nakupoch, na poste, no trocha sa prejst, ked sme uz vcera nemohli nikde koli dazdu. Je vonku sice dost zima aj vietor fuka, ale aspon je bez dazda. 😉

ined77
21. čer 2010

@sherry28 🙂 ....boží fotečky 😵 😀 ..marýsek je samostatný jen co je pravda 😀 .
matýnek jahody nechce, zatím, ale myslím, že to přijde 😉
no končím, matýnek třískal s novým vysavačem, tak bečí, protože jsem mu ho po x upozorněních zabavila 😝 😅 .

@zuzanka26 🙂 ...tak se držte a ať jste brzy zdravé 🙂 😵

všem krásný večer a klidnou dobrou noc 🙂

prchalka
autor
21. čer 2010

@zuzanka26 Tak to vás lituju, hlavně to buzení 😖 a vůbec být v klidu a nikam ☹

@sherry28 Mára je teda v kuchyni lepší, jak já, šikula 😀

@gina333 U nás taky jahody nejedou, ani třeba mandarinky z plechovky. Banán to je jistota a to hrozno, jenže to už nedávám ☹ Štve mě, že máme dost omezený jídelníček na ovoce, občas hryže jablko, ale to je jako nic..

Jinak mám zážitek z venku. Šli jsme na prochajdu a do krámu a stavili jsme na pivko a džusík. Párkrát si tam sjela skluzavku, měli jsme už skoro dopito a najednou se na tý skluzavce postaví, chytí se za zadek a řekne blééé 😝 Tak se aspoň tentokrát přiznala. Tak jsme nabrali směr domů, s sebou nic a ona kus od hospody se zastavila na chodníku, sáhla si na zadek a řekla "bobeš"! 😀 To si zase málem cvrknul MM 😀

prchalka
autor
21. čer 2010

A ještě jedna věc - přišli jsme na to, že čorí je malej zlobr, protože extra kadí a extra řve 😀 😀
Zrovna na něj koukáme 😀

gina333
21. čer 2010

@prchalka : ani Sophi absolutne nevadi ked je pos.ata. 🙂 V pohode si v tom sedi, ja uz to citim aj do druhej izby, takto smrdi ale ona je spokojna. To triko nema chybu. 😉

sherry28
21. čer 2010

prchalka: no je?On si taky myslí, že je lepší než já 😉 😀 a vyhazuje mě odtamtud 🙂 no je komický jak v nečekanou dobu něco vypustěj z pusy, taky se z toho můžu vždycky počůrat smíchy 🙂

gina: tak u nás ovoce jede zatím všechno 😉 o Lukáškovi ani nemluvím ten je z toho živej 😀 jahody měl Mára takhle čerstvý poprvé(měl plechovkový nebo zavařený)a evidentně prošly 😉 stejně tak třešně a meloun 😵

ined: jasný, tak mu zachutnají třeba časem 😉 a mlátí vysavačem? 😕 Nebaví ho vysávat kuličky? 😒

katzi
21. čer 2010

ined: jj, s tím medem by se to často dělat nedalo - kvůli těm zubům právě 😕 To byla taková jednorázová krizovka, kdy jsem fakt už nevěděla jak to dítě mám v ten večer utišit 😒

sherry: jak píše ined - taky tak občas vídám jezdit maminy s hlubokým kočárkem a starším dítětem na tom , asi je to léty prověřené 😀 Mára je šikulka jak se sám obslouží, vyloženě technický typ 🙂 Adélka dnes měla poprvé třešně - flirtovala na zastávce v kočárku s jakýmsi chlapíkem co měl kýbl s třešněma a on jí dal 😀

zuzanka26: no je to teda opruz s těma ATB, ale hlavně, že se to někam pohne a snad už se toho kašle zbavíte. Tak přeju ať to máte brzo za sebou.

prchalko: čorí je nesmrtelná s těma jejíma hláškama 😀

sherry28
21. čer 2010

katzi: no Mára měl třešně poprvé předevčírem, jeden pán odtud má zahrádku vedle nás a řekl Lukymu, že může k němu na třešně a jak Mára viděl Lukyho na druhý zahradě, tak metal za ním a zastavil se až pod stromem 😀 zatím co já jsem mu peckovala poctivě třešně, tak na co by milostpán čekal, trhal si taky sám po vzoru Lukáška 🙂 a kdepak nějaký pecky, polykal to celý 😅

jdu uspávat, tak zatím 😉

gina333
21. čer 2010

@sherry28 : ovocie ani u nas moc nereze, akurat tie nektarinky, broskyne a jablko. Ine nechce.Ceresne u nas este nie su, akurat na trhu za drahe peniaze. 😒 My mame na zahrade strom, teraz su ceresne take zltkaste, akurat budu cervene ked my budeme na dovolenke. 😠

Sophi je okupana, mlieko skoro dopite, joj uz aby spala, dnes som unavena z toho pocasia. A na noc hlasia hrozny vietor, tak sa uz teraz bojm. 😲

sherry28
21. čer 2010

tak Mára spí od 19:50 😉 my jsme si udělali s Lukym granko a baštíme borůvkový a meruňkový koláče 🙂 přišel MM a říká:"Nežer, budeš tlustá, koukej jakej tam máš kopačák" a ukázal na břicho 😀 😀 😀

gina333
21. čer 2010

@sherry28 : to ma dobre hlasky TM 😀 ale taky kolacik by som si dala aj ja, veru my si kazdy vecer davame s Natalkou nejaku cokoladku. 😉

Sophi spinka, idem k telke.

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
21. čer 2010

I s mytím hlavy 😝 😝 (to zas bylo)! jsme to zvládli ve 20.20, tak dneska dobrý skóre 😉
Třešně jsem zapomněla - u švagrové měla a ještě chtěla, tak ty by si taky dala!
Přidávám xichty z dneška a ta s kočárem je z minulého týdne, když si vyrazili s tátou do města 😉

sherry28
21. čer 2010

@prchalka :čorí je celá ty(nemyslím ksichtama)podobou) 😉 jinak jí to strašně sluší 😵

matova
21. čer 2010

ahojte,
dopadli sme fajn, už na rehabilitáciu chodiť nemusíme 🙂 , ale čo tam malý vyvádzal.....povytieral tam so sebou v čakárni celú zem, hádzal sa tam a ležal ako handra..... 🙄. Nemal svoj deň. U mamy samo že nezaspal, ako inak, ťahal nás preč...chcel do auta, tam zaspal na 55min,. no nestačilo mu- zobudil sa keď mm odstavil na parkovisku auto 😒. V obchode sa zas váľal po zemi- na kuskus mi ani myšlienka nepadla 😀 , takže neviem kedy hozas kúpime....
Takže sme si fakt užili...No aspoň máme jedno odd z krku už. Na neuro mali voľný termín až koncom augusta, tak dúfam že dovtedy sa trochu už aj rozrozpráva......A skoré uspávanie napriek všetkému proste nehrozí 😢 Spí od 21:30. Bol som žehliť. Neviem kedy vás ja už len dočítam... Všetkým pokojnú nôcku 😔 😔 😔

sherry28
21. čer 2010

matova: jé tak pozdě? 😉 já tady taky ještě straším posílám ségrám fotky, ale už půjdu spát 🙂

sherry28
22. čer 2010

dobré ráno 🙂
u nás vykukuje sem tam sluníčko 😵 a nebude to tak strašný, zapnu pračku až se vrátím ze školky 😉
dneska se jde Luky(všichni předškoláci)rozloučit na městský úřad, mají oficiální rozloučení se školkou 😕 už to není můj malý Luky 😢 a má první etapu spoečenského života za sebou ☹ byl trošku smutný když se dozvěděl, že už nikdy do školky chodit nebude 😒 ale zase o to byl veselejší, když zjistil, že bude doma už po půl dvanáctý a že se ve škole nespí 😉 a úkoly ho strašně bavěj, furt na mě nějaký vyžaduje 🙂 tak běžím mu přichystat košili a džíny 😉