Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
2. črc 2010

gina: tak jak?Jaká cesta, no honem povídej, koukej se večer připojit 😀 Určitě se máte božsky 😵

katzi
2. črc 2010

hancazivocich : Kika je rozumbrada a krásně mluví 🙂

sherry: jj, na pivko já jsem v těhu mívala taky chutě. Ale to já mívám i netěhu 😀

ined: A Matýnek ti usnul v kočárku až na koupáku, nebo už cestou tam? Já jsem taky přemýšlela, že bych jela s Adi na koupák na celý den (tady je to docela drahý ty koupaliště). Ale právě řeším jak s tím spaním - cestou jedem MHD, tam neusne, vystoupíme hned před koupákem a jak uvidí vodu, tak ji neuspím asi 😕 A kde jste koupili sluneční brýlky: A kde crocsy? Oboje by se nám taky šiklo. Plus ještě župánek nám chybí do letní výbavy k vodě 🙂

gino: myslíme na tebe a závidíme 🙂

katzi
2. črc 2010

náš odpolední program: pošta (ined, těšte se s Matýnkem na balíček 🙂 ) a potom koupák 😵

sherry28
2. črc 2010

@katzi my croscy(100,-) i brýle(50,-) máme od vietnamců 🙂 Mára byl strašně důležitý, když si zkoušel brýle 😉 🙂

katzi
2. črc 2010

sherry: díky za tip, mrknu k nim 🙂 Adu si půjčuje moje sluneční brýle, tak myslím, že by si už i ty dětský nechala na očích.

sherry28
2. črc 2010

@katzi no právě Mára mi furt ty moje bral a dával si je 😉 tak jsme mu koupili jeho vlastní a ty tam nechá asi tak 2 minuty pak letěj na zem, tak mu je dávám aspoň na kšiltovku nahoru, kdyby si náhodou vzpoměl, že je zase chce 🙂

ined77
2. črc 2010

@katzi 🙂 ...já jsem neschopa, ještě to nemám 😔 😢 , ale slibuji, že s tím pohnu...stojí mi to na koupení dvd..makačka že 😅
koupák..no normálka..jedeme třeba na 10h, to otvírají, orochníme se, dám obídek...nebo teda nějaké jídelko a uspím tam...strčím dozadu pod stromy do stínu, na dohled a hlídám 🙂 .on nikdy ve stojícím kočárku nespal, ale tam je asi zmožený vodou a čerstvým vzduchem, i ten dětský křik celkem uspává, aspoň teda mě 😅 😀.tak prostě spinká 🙂.na balíček se mooc těšíme 😵
croksy i brýle jsem koupila u vietnamců...brýlky za 60 kč a botky za 99 kč plus 20 kč za ty obrázky na botky 🙂(balóny 🙂 ).


@sherry28 🙂 ... 😀
zapomněla jsem okomentovat fotečky domečku...úplně ho vidím 😀 .bude se vám tam bydlet krásně 😵
jj, ani já nemám moc hlad..za to žízeň a chuť na zmrzku a meloun skoro pořád 😀 ...jen to nekonečné čurání pak 😀 .
já měla včera jedno nealko pivko...hmmm, v tom vedru bodlo 😉 🙂
nemáš prosím nějakou radu, jak naučit matýnka čurat venku? 😕 nechce, zaboha nechce 😅

prchalka, hanca 🙂 ...vy píšete jako jedna 😀 ...vždycky se musím mrknout od koho to teda je 😀 .

prchalka 🙂 ...krásné fotečky 🙂
čorí je teda kus baby 😀 ..na tom malém odrážedle vypadá opravdu nepatřičně 😅 .ale to nové užijte pořádně 😵.
filc, stěna 😅 ...mám asi doma hodné dítě 😀 , toto matýnek naštěstí (zatím) nedělá 😅 .

hanca 🙂 ...já už se těším až takhle vykládat bude matýnek 😀 . to je bomba 😀 .
no co...aspoň se nenudíš 😉

lehna 🙂 ...tak přejeme brzké uzdravení 🙂 .

matova 🙂 ...matýnek nezastírá lautr nic 😠 😀 ...když se počurá, hned se mi přijde ukázat, když se pokaká ukazuje na plenku, případně na slípky 😅 .
to by mě zajímalo, co tak hrozného šimonkovi na přebalování vadí 😕 ...maty také někdy vyvádí, ale většinou jen mm 😅 .
a jak je u vás? také vedra 😕 a jak to snášíš 😨 ?já celkem trpím ač mám teplo ráda 😅 ...když můžeme být u vody je to super, ale jinak na sídlišti je to humáč 😝 .navíc je mi pořád nějak šoufl 😝 .

sherry28
2. črc 2010

*crocsy 😉

sherry28
2. črc 2010

tak už bude asi vstávat, mele se tam, tak všem pěkné páteční odpoledne 🙂

matova
2. črc 2010

ahojte,
som po odbere krvi na internom, bud, týždeň mám ísť zas na odber kôli krvnému cukru, potom nazad na interné a nazad do poradne... 😝 Malý plakal hneď jak sa dvere za mnou zavreli...ja som ho síce plánovala nechať s mm doma a nebudiť ho, ale vôbec som nepočula ranný budík a bez odvozu už by som to nestihla...
Cestou nazad mi malý dovolil namazať ďasná a čo nevidím, dole sa začína prerezávať päťka, na druhej str. dole to začína byť opuchnuté a hore cítiť zboku akýsi hrbolček, na druhú stranu hore už som sa nedostala- ale - vyzerá to na m,asker- všetky naraz ako pri štvorkách 😕 , na druhej strane som veľmi rada že idú teraz len dúfam aby to bolo čím skôr 🙄 😉 .
Skúsim dočítať, malý spí asi od 12:15, včera spal 1: 40 tuším do 13:45 a o 21h naveľa naveľa som ho ddostala do spálne...zaspával 30 min 😒 . Spal ja neviem ako- ja totiž ako drevo, bol hore na mlieko o polnoci- to som akurý´át išla do hajan a potom do 6:15 už mlieko nemal ale viackrát začal plakať a chcel zliezať z postele...

sherry28
2. črc 2010

@ined77 tak Mára čůrá všude sám ode sebe a jemu celkem jedno jestli venku nebo doma 😀 a on ti venku jako vůbec za celý den nečůrá?To ani když se mu chce? 😕

gina333
2. črc 2010

ahojte 🙂
tak uz sme v Spanielsku, let perfektny, Sophi bola zlata. Je tu horuco, teraz spinka, sa zobudi pojdeme k vode. 😢 😀
Jedla pomenej, hadam koli teplu, aj je tu vsetko pre nu nove, trocha mala aj teplotu, ale sestra vravi, ze urcite koli klimatizacii v lietadle, dufam, ze my tu neochorie. 😒 😒 Natalke sa paci uplne vsetko, tesi sa, my klabosime na terase a popijame studene pivko. 😉

sherry28
2. črc 2010

@ined77 no ty jsi začátek těhu vychytala v těch hrozných vedrech 😅 já si to s matovou odbila v únoru a březnu 😒 se ti nedivím, že ti není nejlíp

@matova no vidíš zanedlouho budete mít zoubky komplet 😉

Mára snad ještě zalomil nebo co

ined77
2. črc 2010

a menší ukázka 😀
matýnek luxuje...poctivě i v tandemu😀 (že mám super pomocníky 🙂 😵 )
oblíbený kous (toust) 🙂
extravagantní čurání(na pohovce a s dudlem 🙄) 😀
včerejší výlet 🙂
koupaliště a zmrzlinka 🙂 ...následoval řádný kulich 😀 😝

sherry28
2. črc 2010

@gina333 😵 i já popíjím pivko, ale pivaři by ze mě radost neměli, mám v něm led 😀

sherry28
2. črc 2010

@gina333 no hlavně, aby byla Sophi zdravá, ono jí to sluníčko a mořskej vzduch vylečí 😉 🙂

sherry28
2. črc 2010

@ined77 máte úplně stejný vysavač jako Davídek 😉 a Matýnek měl za sebou jeden krásný den 😵

ined77
2. črc 2010

tak na 2x 😅 😉

matova
2. črc 2010

GINA: jej užite si dovolenku 😉 a na zdravie 🙂

ja som tu včera písala cez obed a malý hne´d ako sa zobudil, pribehol, čosi stlačil a celý text bol v keli 😀 , už som zas nenapísala, nedalo sa...
len som vás chcela ukľudniť že my sme s mm od r. 1999 boli na dovolenke len raz na 7 dní aj s cestou. A teraz už zas nehrozí, však ani nikde na víkend sa nedá, keď si predstavím ako musím zápasiť s malým pri uspávaní ak to radšej doma...
jak vás čítam , šimon je pri nočníkovaní a rozprávaní úplne pozadu, zado tu chodí asi najneskôr spať 🙄 , je to exot, ale hrozne ho ľúbim 😵 .
ined 🙂 : Fotky- matýnek- zlatý, jak tam sedí na nočníku ešte aj na phovke 😕 , šimonko si ani na pohovku nesadne, nieto na nočník 😀 . A na prebaľovaní čo mu vadí- ja fakt netuším, ale už mi hrabe z tých zápasov...minule sme ho aj s mm nechali behať poondiateho až do okúpania, ke´d tak nechcel veľmi...a jasne, zadok červený už, ale plač klasika...Horúčavy neznášam, nikdy som to nemala rada, ešte stále do toho aj spolí a kýcham a všetko svrbí....
ined, sherrry 🙂 : zato ja mám hlad aj v teple 😝 . A hrozne ma už zospodu všetko bolí 😔
katzi 🙂: gratulujem k trom trojkám 😵
lehna 🙂 : bodaj by tých nocí lepších ste mali viac, nielen sem tam bonus 😉
prchalka 🙂 , hanza 🙂 : veru, vy teraz máte doma obe divošky 😅 . Ale rozprávajú krásne. Šimon keď už niečo zamrmle tak v štýle ruchomluvca 😀

matova
2. črc 2010

ined: aký je v tej vode spokojnučký 😅 , ja by som sa tam ale dozaista uvarila, celkom mi vyhovuje ke´d teraz spí cez obed neskôr, tým pádom sa neskôr poo dostaneme von...
tie veci už mám nazad, teraz spraviť výber, začať scanovať a upravovať.. .😝. A potrebujem ešte nejakú svoju fotku- žiadnu schopnú nemám, tak bude musieť byť nejaká nová- s kilami navyše 😝 😀 Ale vyšli mi v ústrety a počkajú na to 😉

ined77
2. črc 2010

@gina333 🙂 ...ahoooooj,no vidíš a ty jsi se tak bála 😵
moc si to užijte 😵 a doufám, že se sophi bude brzy v pořádku
😵

@sherry28 🙂 ...tak pivíčko obědváš 😀 , jen si dej...mimísek má určitě taky žížu 😉 😀
jj, vysavač má úspěch...jen aby to matýnkovi vydrželo 😝 😀
a těhu...no jo, jenže co si v zimě obleču 😲 ???asi bundu mm 😀
čurání...matýnkovo 😀...venku ještě bez plenky nebyl, ale když jsem ho zkoušela nalákat na počurání něčeho, tak pořád jen vrtěl hlavičkou, tak už jsem to raději dál nezkoušela.na 100% by chytil rapla 😅 😀.

@matova 🙂 ..tak to jsem moc ráda, že ti vyšli vstříc 😵 .
s tou pohovkou...no, on tam tak chtěl sedět 😅 ...hlavně že chce 😉 😅 ...někdy 🙄
a výsledky na cukr máš v pořádku? 😨
jj, matýnek je ve vodě jako doma 😀
a ještě s tím přebalováním..nezkoušela jsi mu třeba zpívat? třeba by ho to zaujalo 😅

maťulka ještě dospává...dala jsem ho na postel, aby se vzbudl, ale zatím nic 😅 😀

ined77
2. črc 2010

já už se pro dnešek pomalu rozloučím, půjdu chystat sebe a věci 😉 .
mějte se všichni moc moc krásně a užívejte sluníčka a kdo může i vody 🙂 😵 .
samozřejmě všem tu nej noc 🙂 i do španěl! 😀
páááá 🙂

ined77
2. črc 2010

a pozdrav od matýnka 🙂

prchalka
autor
2. črc 2010

U nás bylo super odpoledne, ani jsem vám to nestihla napsat. Přila pro nás teta-chůva a jeli jsme do jejich bazénku. Čorí byla naprosto unesena a ve svém živlu, nechtěla z bazénu vůbec - řevy a řevy a záchvaty, když měla jít ven 😅 😅 A bazének jí byl nejmilejší, proto šla i ke sterejdovi 😅 A abyste si nemyslely, nevozila se jen na lehátku.. 😅
PS: A Mexík jí sežral skoro všechny piškoty, strašně se tomu tlemila.. A jinak je to teda hrozná fotka 😀

katzi
2. črc 2010

u nás už se spí - celé odpol. jsme byly na bazéně a super 😵 Fakt tohle léto budu opálená jako nikdy - na dece ve stínu nesedíme ani omylem, furt nad ní stojím a hlídám ji ve vodě 🙂 Ale hlavně že je spokojená 😉 Zítra jdem zase, i s MM. Těším se, že mu Adeli šoupnu a budu relaxovat 😉

gino: ahoooj do Španělska 🙂 To zní idylicky jak píšeš - klábosíme na terase a pijeme pivko. To je přesně dovolená mých představ 😀 Užívejte si to a ať je Sophi OK.

ined: Matýnek je opravdu plážový typ. Jak mu to sluší s tím klouboučkem a plavečkama 😵 Adeli je v plavací plíně, už taky přemýšlím, že ji trochu nastrojím do plaveček 🙂 Balíček dnes odeslán, snad dojde v poho a vše pojede jak má. Pak pisni. A ty se nehoň, těhulko. My na to fakt vůbec nespěcháme, jsme pořád venku.

prchalko: jak málo stačí k dětské spokojenosti 🙂 Já taky čučím jak to umrčený dítě z dopoledne, dokáže být u té vody a po návratu domů bezvadný 🙂

Jdu do sprchy a k TV. Všem dobrou, klidnou 😵

sherry28
2. črc 2010

u nás spánek 😉
přijel děda, to bylo radosti 😀 Mára se začal neuvěřitelně předvádět a vymýšlet různé lumpačiny 🙂 zítra pojedeme i s dědou na koupák, MM je v práci a kupák sama s nima bych nedala, je to přírodní koupaliště, takže do té vody přece jenom já radši nepolezu a tak si děda vezme úkol naučit Lukyho plavat na starosti on 😉 Lukas se šíleně bojí vody a pomalu ten strach začíná přenášet na Máru, kterýmu voda nikdy nevadila 😅 vždycky si nabral kelímek a nalil si to na hlavu a od dob co se koupe s Lukasem, tak podle jeho vzoru, když mu kápne voda do očí chce ručník a hned utírá😅 🙄

@prchalka krásné fotky, hlavně ta poslední 😀

@ined77 tak počkej až se sám vyčůrá venku a pak teprve můžeš začít učit ke stromečku 😉 já dneska Márovi celý den říkám, řeni si mamince až budeš chtít čůrat a Mára názorně předvede, že bude volat mamíí, no a to mamíí se stále ozývá, když už je počůraný 😀 podle mě ještě nemá vychytaný, že se mu bude chtít 😉 ale volá, když už to teče 🙂 oni na to přijdou a naučí se, důležité je, že trénují 😉

tak všem prospinkanou celou noc 😔 😔 😔

prchalka
autor
2. črc 2010

I přesto, že se u nás dneska spalo 1.20 a pak řádila asi 3h v bazénu, tak zaspávání asi 25 minut a pořád válení a nohy ke stropu. Na noc vypila mlíka asi 60 😖 Přes den taky nic moc nesnědla - hubne asi 😅
Jo a navečer na terásce jsem si všimla - už vykukuje špičička pravé dolní trojky 😉 😝 😝 😝
Teď navečer jsem si taky dala 2 malý, dneska to pifko prostě sedlo.
Na sluníčko moc nemůžu, mám alergii a už mi naskákaly pupeny, ale i tak jsem se i trochu přismahla - doopálila paže a pak kol nátělníku vpředu vzadu 😅
Zítra jedm k našim, ale ráno ještě přijdu. Možná pojedem až dýl, tak kolem 10, aby si víc odpočala v autě a měla to jako poo spánek, no snad to vyjde..
Reagovat nestihnu. Všem dobrou noc 😉 😔

smardik
2. črc 2010

uf TOm spí, musím uspávat a tak zlobil že jsem tam nakonec poslala manžu at ho jde uspat nebo že mi ujedou nervy a dostane na prdel ale už spí u nás v posteli i když je neklidný. zvažuju koupit velkou postel a dát ji vedle naší, tak by byl u nás ale mohli bychom se vyspat i my, co myslíte změní něco velká postel nebo je to zbytečné

ještě že Honzíček je takový andílek ve spinkání

sherry28
2. črc 2010

@smardik záleží jak to plánuješ do budoucna 😉 aby jste si nekoupili velkou postel a pak kluci nebyli v pokojíčku, u nás by velká postel bodla 😉 spím více méně s oběma klukama, Lukas spí ve svý, ale pravidelně přichází do ložnice, že mu tam je smutno, říkal, že se těší až bude spát Mareček s ním 😉 vedle našeho letiště se do ožnice už nic jiného nevleze, je tam ještě dětská postýlka a už vůbec žádné místo 😅 kdybych měla více místa koupím mega postel 😀

smardik
2. črc 2010

@sherry28 až budou oba klucí velcí na velkou postel bude se dělat na zakázku,ted bych kupovala nějakou obyč z ikei fakt mi jde o to zda by to mohlo trošku zlepšit spaní nebo ne, moje nervy takhle fakt a to skoro 2měsíce usínal krásně