Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
9. črc 2010

@katzi no normálně Mára nám přestal chtít být v bazénku ☹ je tam tak 5 minut a už chce ven, no ale u babičky budou děti, tak bude snad v poho 😉 pro mimi peru zatím jenom takvé ty fusaky a kombinézky, to co v zimě špatně schne a ještě tam hodím nějaké věcičky, ať mám od toho pokoj, aspoň prozatím 😀 už jsem mu udělala místo u kluků ve stěně, tak to tam můžu začít shromažďovat, dávám tam zatím jen věci podzimní, zimní do vel.68 😉 🙂

matova
9. črc 2010

ahojte,
u nás bola noc klasicky dobrá- jak zaspal o 21:30, tak sa zobudil až o 4:30, čumákoval na okná - už bolo svetlo ale po mlieku zalomil ešte do 7:30 😉 . Inak dnes nejedol fakt vôbec nič- nechcel. Na raňajky klasika granko, hneď bežal ku dverám že von, stihla som len ryžu uvariť 😀, vonku sa za duba nenapil, obed nechcel, a pred spaním 200ml mlieka. Spí od 13h. Hrozne ma bolí hlava, nemala som šiltovku 😢 .
sherry: u nás je Eliáš normálne v kalendári spolu s Iľjom 20. 7.

ined77
9. črc 2010

u nás spánek 2h 🙂 , tak aspoń půjde večer ochotněji chrupkat 😉 .
ještě ho poměřím a uvidíme.jinak pomalu posvačíme a vyrazíme do zlína.doufám, že chytneme vlak, trajflem by mě asi trefilo 😀.

sherry 🙂...matýnek má taky novinku...na koupáku chce být jen ve velkém, brouzdaliště už ho nebaví 😖.
sukýnka ať udělá radost 😵.nákupy...no jo..já to nějak vůbec nemusím 😅.
jééé věcičky do vel.68 😵 ...to maličkaté co 😵

matova 🙂 ...jejda, nejí ani nepije krom mléka? 😨 ...to je ťula ☹
hodně se napij a běž si lehnout 😵 .

katzi 🙂 ... 🙂 ...však ona se rozmluví 🙂 ...já se už taky těším na ty první větičky 🙂 .zatím jsem stále naměkko z matýnkova mamkooooo 😀 ...on má hrozně vysoký hlásek, tak to zni srandovně 😀 .

všem krásné odpoledne a super noc 😵 .
papa 😵

sherry28
9. črc 2010

@matova no tak budeme slavit 20.7.musím si to zapamatovat a dopsat do kalendáře 😉
@ined:no mě vychází v grafu holčička, ale u Lukáška taky vycházela 😀 (on je taková moje holčička)tak tomu grafu věřím tak na 70%, protože oběma sestrám to u všech tří dětí vyšlo 😉

sherry28
9. črc 2010

tak my vyrážíme do víru vesnice 😀

matova
9. črc 2010

sherry: možno bude chcieť spať neskôr o takej 15h...

ined:teda vy ste mali noc 😢. Ja fungujem lebo aspoň noc je fajn, alemala by som skôr chodiť spať ale sa mi proste nedá, jak on zaspí som ako pätnástka 😀 😉, zrazu kvitnem a ožívam...teda ale je to smrť za ním vkuse pobehovať, hlavne keď chce ísť niekam kde fakt nedovolím...Dnes doobedu som ho tiež nemohla dostať dnu, stretli sme cestou z obchodu kamoša Matúška s mamkou tak sa šimon otočil a nazad sme šlapali do kopca...on už potom dolu ani nevládal a padal, ale do kočíka sa naložiť nenechal, do každého dvora by najradšej vliezol a okukal to tam...Matúškova mamka mi dnes povedala že mať ho doma tehotná tak ho asi už fakt zamkne do izby a dá si vatu do uší 😀

matova
9. črc 2010

zuzanka: krásne dievčatko máš, neboj možno sa druhé podarí ani sa nenazdáte, najväčšiaťažkosť bude asi diagn. tm., ...ja som si myslela že pri takej "častej" 😀 možnosti ako bolo u nás sa nemôže nič stať a aha ho 😀 😉

katzi: mm dnes kupuje nový minimini bazénik pre krpčeka môjho, tak uvidím čo ten zas vymyslí 😉
ined: príjemnú cestu vláčikom 🙂

matova
9. črc 2010

zuzanka: krásne dievčatko máš, neboj možno sa druhé podarí ani sa nenazdáte, najväčšiaťažkosť bude asi diagn. tm., ...ja som si myslela že pri takej "častej" 😀 možnosti ako bolo u nás sa nemôže nič stať a aha ho 😀 😉
katzi: mm dnes kupuje nový minimini bazénik pre krpčeka môjho, tak uvidím čo ten zas vymyslí 😉
ined: príjemnú cestu vláčikom 🙂
prchalka: kukla som fotečky, hra na bábätko 😀

matova
9. črc 2010

tak malý spal 1:30, čo by som niekedy za to dala, ale dnes som dufala že daá aspoň 2h 😒 a už tu plače, pááááááááááááááá

hancazivocich
9. črc 2010

Chcete se zasmát? Tak jsem dneska nějak divně šloupla a příšerně mě štíplo v noze.. Tak tu pajdám a vypadá to, že je v tahu šlacha. No, super....

hancazivocich
9. črc 2010

jinak u nás padl rekord - spala 3 hoďky! Proti tý hodině, hodině a půl je to nezvyk 😕

zuzanka26
9. črc 2010

děkuju holky,
@matova takže u vás to bylo náhodou a nechtěně? to u nás kdyby to někdy ještě vyšlo, tak to náhodou nebude, ale už jsem vzdala počítání nějakých plodných dnů, když stejně vím prd.
@prchalka u nás je taky kepuč místo kečup, ale Heinz teda ne. Za to když je reklama na Kiku, tak už řve Kika jen co se ozve ta melodie.
A chytá dost zvláštní záchvat netrpělivosti s krémem, přinese mi ho a křičí krémík krémík otvírat otvírat a dupe přitom nožičkama, umačkala bych jí v tý chvíli jak je to roztomilý.

jo jo, na fotce je s tatínkem 😉

holky já chci taky k vodě, ale u nás to nejde, vodu nesnáší a já nevím proč, řve jak tur, přitom jsme před rokem chodili na plavání a bylo to v pohodě. A zkazilo se nám i večerní koupání, odmítá si sednout do vody, takže sprchujeme ve stoje a ona u toho zase tancuje 😀 😝 😨

zuzanaznr
9. črc 2010

Nášmu malému už rastie druhý zúbok. Pri bolesti mu natieram ďasienka gélom Calgel - ten mu zaberá pri slabších bolestiach. Keď má silnejšie bolesti a aj náhodou zvýšenú teplotu, tak som mu dala do zadočku čapík Panadol pre deti. Ten mu zatiaľ zabral vždy, aj keď bol chorý, nielen pri zúbkoch....

katzi
9. črc 2010

tak Adunka vytuhla už v 19h 😔 Byla po tom koupáku úplně grogy. Takovej jsme si s MM mohli udělat pěknej, dlouhej večer, ale šel hrát fotbal a pak asi na pivo 😒 No nic no, tak si otevřu lahváče a pustím si film Čokoláda 😀

sherry: tak tohle znám s tím bazénkem - když jsem Ádi dala na balkón bazének prvně, tak tam seděla snad hodinu a řvala když měla jít ven. Teď taky - 5 minut, jde ven a přemýšlí co by na tom balkóně vylumpačila 😠 🙂 Přesně - jak tam nejsou jiný děcka, nebo nový podněty, tak se za chvíli nudí. A to stejný i na tom koupališti - když si tam hraje s nějakýma dětma tak pohoda jazz, když jsme samy delší dobu tak si začíná vymýšlet 🙂

matova: pak napiš jaký měl bazének u šimiho úspěch. Přeju ať ho zabaví na dlouhou dobu 😉

prchalka
autor
9. črc 2010

Já nemusím být ani těhotná, už teď mi padají oči 🙄 a až lehnu, tak zas nebudu moct usnout 😖
Odpolko jsme byli na nákupu a u tchánů a navečer jí MM naučil hadicí zalívat trávník, tak kropila, byla zabavená, neječela 😅 a já mohla mezitím aspoň jednou v klidu nákup uklidit 😀
Přelítla jsem to letem světem, reagovat nestihnu, snad později.
Mlíka už jsem jí dala jen 4 odměrky a stejně 30 nechala. Jak teď zobe nepravidelně, tak si dala ještě v 7h s náma pizzu, tak se nedivím..
Všem dobrou noc..

@sherry28 Kolikrát mě napadlo, jak to má Marek s mlíkem, on už ho nepije, ne? Jak a kdy přestal??

matova
9. črc 2010

Dobrý večer, na dobrú noc, macko uško spieva vám...
Malý spinušká od 21:05, tak sme dobrí dnes 😀 😝
Poo už som depku chytila, bol dosť zlý, nekomunikoval...vonku vkuse niekam inam bežal, ma úplne zderie ten chlape- dúfam že je to tými zubami- tá jeho nespokojnosť....Večer aspoň polievku zjedol. Vo vaničke pri kúpaní však iný človek- tam je ako rybička, že vraj večerné kúpanie uspáva- no aha asi hej len nie jeho 😲.
Pokojnú noc všetkým 😉

hanza: ty si brutal, tá správa o šľache ma vôbec nepobavila 😢
zuzanka: pri šimonkovi som počítala dni ako besná, teraz no, nemôžem povedať že to bolo nechcene, my sme ďalšie chceli len ja som mala taký postoj ako prchalka 😉 proste veľmi som chcela ale hrozne som sa bála či to zvládnem...(to miostalo). Proste sme to nechali tak, úplne na náhodu, že keď sa má stať tak sa stane akle fakt som si nemyslela že to bude tak rýchlo a s takou úspešnosťou... 😀
katzi: bazénik zajtra nebude 😢 , mm ho síce doniesol aj malému ukázal(jasne že ten potom bol hotový že to hneď večer akj neotestuje...). Ale máme pokazený slnečník-bez toho tieňa to neriskujem, treba to opraviť aj zohneť ešte nejakú podložku pod bazénik aby sa neprederavil... 😒 Ale dík za prianie, tiež si to želám 😀.

prchalka
autor
10. črc 2010

Dobré ráno,
jak jsem předpokládala, spala bych, ale nešlo to hned, takže malá mě ani usnout nenechala, za hodinu a něco už tam stála ☹ a pak ve 23 a kdyby nebyl doma MM, asi bych neměla ani sílu se zvednout. Noci jako obvykle - s několikerým křičením ☹ Nejhorší ze všeho je, že já vstávám víc přejetá a unavená, než jsem šla večer spát 😢
Tak jdem něco dělat. Odpol chcem vyrazit opět na nákup, pro MM sandály atp..

matova
10. črc 2010

😀to sa mi páči ani dočítavať netreba, vidno že všetci sú preč 😀
My sme vnoci bolo hore o3:30 a po mlieku nevedel zaspať, dala som Mundisal, nechal si ho namazať, najprv sa motal, potom už šiel na mňa, nakoniec ma budiť začal- nechtami mi šiel do mojich 🙄...som sa naštvala vyrovnala ho zas na posteli a povedala ľahaj a spi konečne lebo uvidíš 😀, no, keby potom nezaspal neviem čo by som síce spravila ale zaspal 😉 . Dnes som nešla s ním von, a nechal si to 😕, chodil po dome vkuse so svojím vankúšikom a poľahával na neho...trošku sa pokúšal hrať a zasvankúšik...a dokola...Zaspal o 13:30, po namazaní gelom 😒, nevyzeral na to že bude ale zaspal. Som zvedavá ked ydôjde mm a pôjdeme sa vyvenčiť...Na oblohu pritiahli mraky tak fajn 😵.
prchalka: 😢 , ach tie zuby, no čo už mám povedať, keby ti aspoň vnoci lepšie spala...nechceš jej zas niečo nasadiť?

prchalka
autor
10. črc 2010

No toto! Já tu sice byla mrkat, ale všichni v čudu 😅
Odpol jsme vymetli asi 4 obchody s botama a na MM stále nic, ale já kupodivu jo 😉 Na poslední chvíli v jednom obchůdku v Tescu, poslala jsem tam MM, ať ještě mrkne... a odcházela jsem s botkama já, sandálky na sucháče, ale líbilo se mi jich tam móóóc, tak příště, jenže těch barev a tvarů 😅 😅 😕 😕 Ale čorízo tam zase udělala scénu jak z filmu a paní prodavačka se tak opatrně ptala, co se jí tak najednou stalo, tak jsem řekla, že je to normál a pořád 🙄 😝 Nechápala!!
Jo a v tom krámě mává na cizí lidí a volá "dobrý den, paní" 😀 na souseda "ahoj Ráďo" a na MM Lukááášíííí - to jí jde úplně ukázkově! Nj, něco za něco.... 😝

@matova Ani se mi nechce jí něco nasazovat, u nás jedině ty čípky a aby mi pak odpol nespala 3h, tak to radši necháme nějak vyhnít..Pořád si ty dolní trojky drbe přímo jedním prstem, ale teda jako, že by nějak vyskočily... ani ne! To je fakt doba!!! 🙄 😝

matova
10. črc 2010

Malý spal poo 1:30, nič poo nejedol ani nepil, až okolo 16:30 vypil to jeho granko a nakoniec sme boli vonku do 20:30 zas nechcel ísť dnu..., zaspával 30 min, spí od 21:20 😝 🙄
😀 prchalka: tak teraz sme tu najväčšie kecalky my dve 😀
čorí je teda ale najväčšia kecalenka 😀 😀 😀 . U nás tiež letia prsty do pusy- ťažko už si na tie päťky dozadu dačo vsunie 😝
pokojnú noc všetkým 😎

prchalka
autor
11. črc 2010

Dobré ráno matova 😀 😀
U nás budíček už 21.30 - soused Ráďa pustil wapku a čistil gril 😠 Samo okamžitě stála v postýlce ☹ Pak ještě 23.23, ale v noci prý tolik neřvala. Ráno v 6.30 byla z nás všech nejsvěžejší, my jak mrtvolky 😀
MM vypustil něco jako, že se budí s železnou pravidelností, což je trochu pravda... 21 něco, 23 něco... ☹ Horší, než mimino!! ☹

katzi
11. črc 2010

Dobré ráno, děvčata 🙂

fakt dočítání tentokrát není problém 🙂

My včerejší horký den strávili ve vyklimatizovaných obchoďákách 🙂 Ikea + Tesco. A i já jsem si (prchalko) koupila botičky a to za 100Kč ve slevě. Adeli se v obchoďákách docela vyřádila - v Ikei v dětským oddělení všechno prošmejdila, bála jsem se scénky, že bude chtít nějakou hračku koupit, naštěstí jsme to jaksi ustáli. Pak v Tescu řádila v dětským koutku a ještě pak v potravinách v Tescu koukala na živý ryby v kádi, co tam prodávají.. Měla to skoro jako v Zoo 😀

Teď jdu vařit a odpol zase tradičně na koupák - dnes i s MM, takže budu mít zase snad i chvilku pro sebe 😵

Mějte pohodovou neděli 😵

prchalka
autor
11. črc 2010

Máme krásnou vlaštovku 😀 Před obědem koukám, sedí v křesílku a krčí se tam - letím na ní - no samo, čůrla si tam 😖 Tak jí hned ženu k nočníku, posadila se a.... dočůrla to tam.... a tak se jí to líbilo, že jsem ani nestačila nandat na talíř oběd a sedla si tam podruhé a ještě něco vymáčkla 😀 jupíííí 😀
MM má dneska sraz s kámošema, takže odpoledne budem mít, jako každý všední den. Vůbec nevím, co budeme tady v tom pařáku dělat 😝

sherry28
11. črc 2010

ahoj ženy 😵
tak se páteční výlet nějak zvrtl 🙂 a zůstali jsme u mamky až do dneška 😉 včera jsme koukali na fotbal venku na telku na terase asi do 23:00 a kluci se koupali(v bazéně se skluzavkou) a řádili do pozdních hodin(myslím, tím ty starší 🙂 )Mára klasicky usnul v osm a spal nehnutě až do rána, celé dvě noci ani se nepohl o kousek 😨 ale teda Kája je předčila všechny 😀 ta šla spát až po jedenácté, to už i Lukas s Davídkem vzdali a šli v deset na kutě 😉 ona prý je tak zvyklá, buď přes den nespí vůbec a to zalehne a do devíti je tuhá, nebo když přes den usne, tak pak jde až po desáté i někdy na jedenáctou 😕 ale zase spí do osmi 😉 Luky tam ještě zůstal, mamka ho večer přiveze 🙂
@prchalka tak Mára nepije mlíčko od 10. měsíce, ode dne, kdy se sám odstavil 😨 neměl zájem ani o sunar(na který jsem vsázela) 😅 no nepije mléko vůbec, občas vypije asi půl hrnku granka, ale to tak jednou za 14 dní 😅 ale zase jí sýry, jogurty a jiné mléčné výrobky, takže toto neřeším, já jsem měla alergii na mléko, takže já jsem taky jako malá mléko nepila, zvracela jsem po něm, za to jsem hodně jedla ty mléčné výrobky, ani dneska si nenaliji sklenici mléka, to radši si udělám to granko 😉

prchalka
autor
11. črc 2010

Mám super zprávy 🙂
Chodíme čůrat už i na wc!! Dneska několikrát a i venku na trávu už si čupne 😨 🙂 😀 Plínku měla jen dopol a na spaní, jinak celý den bez 😉
Přijeli mě potěšit tcháni, tak to bylo veselejší, koupando a uspávando je dneska na mě.
Vzduch je tady ale fakt příšernej! Už aby aspoň zapršelo - sherry - jaképak máš zprávy o počasí, krom asi 34 stupňů skoro po celý týden?? 😝

katzi
11. črc 2010

prchalko: tak to je teda velikej pokrok u vás, gratulace čorí 😵 Jak jste ji to naučili? Adeli i nadále chodí taky doma jen bez plínek a stejně tak i nadále pořád čůrá kde se jí zlíbí 😖 Bobek většinou odchytnu, ale ne proto, že by si řekla, ale proto, že se zastaví a tlačí,takže stihnu přiskočit s nočníkem 🙂

sherry28
11. črc 2010

Tak Mára spí 😉
měl v ložnici 30,5°C, tak jsem mu tam hned zapla větrák 😉, odpo spal tři hodiny, od 12:00-15:00 a usnul zase hend, těma vedrama 😅
nemilá zpráva pro prchalku, bude teplotně hůř až 36°C prý skoro celý týden 😕
ženy všem dobrou noc, já musím ještě jet pro Lukyho, nejdřív mi volal, že bud u babičky spát a teď si to rozmyslel a bulí do telefonu, tak jedu ☹ 😉 😀
😔 😔 😔

sherry28
11. črc 2010

ještě k tomu počasí, v úterý se zatáhne a ve středu sprchne 😖 😕 😉

prchalka
autor
11. črc 2010

@katzi Ahoj, tak nějak samo, takže ze dne na den 😅 Vůbec jsem to nečekala, jsem z toho paf 😅
Samozřejmě jsou to první pokusy, takže si to nemaluju, ale myslím, že se fakt nikde dneska nepočůrala mimo a dokonce i na tu trávu si sama dřepla 😀 Když jí vidím, že se zastaví a začne se tak ošívat a šmrdlat dole, tak se zeptám, jestli chce čůrat a buď už se žene na "záchůdek" sama nebo jí vezmu 😅
Ještě pak jednou, když jsme přišly domů a i před koupáním jsem jí vysadila na záchod a povedlo se. Směju se na ní a že uslyšíme, jestli to poteče, no a ona to pustí. Je to fakt sci-fi. Takže dneska z toho zase nebudu spát 😀 😝
Mělas asi pravdu s tím "velkým skokem dopředu" a vztekáním, pořád na to myslím! Tohle mě teda těší velmi a dokonce se dneska nevztekala jako jindy 😕 😕 A neuvěřitelně opakuje, skládá slova... dokonce už se i lepší ve výslovnosti, co dřív říkala hůř, teď říká jinak a líp.
Taťka už je kupodivu doma, dorazil někdy 20.15, ale my už skoro spaly 🙂 Byla fakt dneska sladká 😵 Jen tak dál!

Všem dobrou noc, jdu vyzvídat, jak bylo 😅

matova
11. črc 2010

Ahojte, u nás sa včera budilo akou prchalky asi, zaspal síce o 21:30 ale do 0:00 bol dvakrát s plačom hore 😒, potom o 3:30 na mlieko a sapl do 7.
Ja dnes ešte žijem ale už som myslela že chytím kolaps- boli sme doo kuknúť predstavenie miestnych a okolitých hasičov- vyzeralo to že bude pod mrakom, ale jak sme dorazili, páľava neskutočná, nebolo sa kde skryť, nazačali o 10, ale o 11, malý už plakal, bol total k.o. celý bordový (ale nenapije saa mudrc tej vody 😠 😔 😒 ). Ja samozrejme tiež celá bordová, zdrahali sme domov, ešteže mm tlačil kočík, ja som mala fakt problém so sebou. Cez obed nejak malý nakoniec zaspal doma, spal s pauzou až 3h (zato ja som ležala a chytala asi infarkt, tklakomer nemáme, až večer som si pomerala u svokrovcov- to sa mi zdalo že už som ok, a mala som nepamätám presne ale spodný vyše 110, pulz 112 😒 . K večeru mal premiéru bazénik a fakt s úspechom, malý bol veeľmi šťastný, drkotal zubami ale smial sa...a vymyslel to čoho som sa bála- rozbehne sa a chce vbehnúť rukami do bazénu ako nábeh na stojku rukami 🙄, takže sme sa zas nabehali aj pri bazéne 😝 😀. Ženy ale ja už fakt v tomteple neviem existovať 😔. Zajtra tu niesom, možno večer, idem na ten glukózový test...ráno mám bus už 4:30, ďalším by som to už nestihla...malého budiť tak skoro nechcem že by sme šli všetci, tak držte prsty nech sa na mlieko zobudí do takej 3:30, aby potom spal dúfam do rána ale hlavne keby zistil že tam niesom bol by obrovský plač ☹ .Okolo obedu by mali moji chlapi prísť do mesta po mňa (rátame s tým že spať bude malý v aute) a pôjdeme na návštevu k rodičom mojim...
všetkým príjemný zajtrajšok a dobrú nôcku 😎

prchalka: supeeer, gratulačka čorí k nočníkovaniu a wckovaniu...my sme začali dnes- čúrať na koberec bez náznaku pýtania predtým alebo po tom😀 😝 😀.
katzi:aj ja chcem botičky 😀 😉
sherry: bodaj by ten spánok Markovi vydržal ,spinkaá už takmer furt s občasnými výnimkami ako medvedík 🙂. A ja by som aj bola rada keby mi nechcel mlieko piť, vodu a ovocie by viacej potreboval 😉 .