Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
27. črc 2010

tak u nás spánek nakonec 1.50 🙂 .tak dobré 😉

matova 🙂 ... 😀 , neuvěřitelné, ty tady v tuto denní dobu???? 😲 😀
jaj, koblihu bych snesla i já 😀
my tu máme asi okolo 20 st. 🙂...ideál 🙂, ale včera tu byla pěkná kosa 😝

sherry 🙂 ..myslíš že sladké má na to nějaký vliv? 😨 cukrovka jako taková je o produkci inzulinu slinivnkou.s jezením sladkého to myslím až tak nesouvisí, ovšem netuším jak je to s tou těhu cukrovkou 😉 .
ale ty jsi jako žouželka, ty to sladké potřebuješ na energii 😉 .
to budeš mít určitě v pořádku 🙂

katzi 🙂 ..no jen jsem tě chtěla pozdravit a pochválit že tak cvičíš, ale matýnek mi pokus zmařil 😀 .

@anta 🙂 ..no vidíš jak máš hodné dítko a až budete mít všechny zoubky venku ani vědět o něm nebudeš 😀

@gina333 🙂 ..užijte si nákup a i kafíčko 🙂 .

tak jdu, matýnek nutí tatínka pojídat jeho svačinku...prostě sodoma gomora 😠 😀 .
všem krásný den 🙂

prchalka
autor
27. črc 2010

Ještě jeden tip na bobeše (hanča např.) Koupili jsme v DM dneska BIO sušené fíky (MM nápad haleluja) 😀 😀 Teď jsme jí namluvili, že je to bonbónek a snědla asi 3, tak uvidíme, jaký bude výsledek 😅 Ve 4 vyrazíme za kámošem Milánkem. MM nás tam hodí, pak měl mít jízdy, ale má je až ve 20 nakonec, tak zatím..

sherry28
27. črc 2010

@ined77 těhu cukrovka ano, protože v těhotenství máš mnohem větší množství sladkého a hormony jsou rozladěné a někdy mají problém naše orgány tolik cukru přijmout 😉informovala jsem se o tom, když se den před testama nacpeš hodně sladkým , tak ti ten cukr může vylézt 😕 a můžu ti říct, že kámoša je stejně hubená jako já a těhu cukrovku měla u druhého dítěte, přitom měla i dostatek pohybu všeho, ale jedla dost sladkého a dr. jí právě řekl, že není těhu jako těhu, že někdy hold to tělo nezvládá vstřebat díky těm přeházeným hormonům, vůbec s tím ani nepočítala, že by ji měla, tak proto si nejsem tak jistá 😒

katzi
27. črc 2010

Tak my asi nebudeme teď dělávat nic jinýho, než jezdit na kole 🙂 Po spaní jsme se šly vyluftovat za barák na písek, ale nudily jsme se tam jaksi obě. Nikdo tam nebyl, všichni jsou z Brna odjetí na prázdniny. Pak se tam nějaký chlapeček prohnal na kole, Adu zavelela " kolo" a už jsme šly domů pro něj 😀 Máme tady za barákem cykloztezku kolem řeky, takže se dá jezdit i tady.

matova: to hubnutí: s bídou jsem shodila tak dvě kila 😝 A to mám myslím teď pohybu dost (zumba, kolo), ale nedokážu se vzdát sladkýho ke kafi 😅

sharry: přeju taky ať už máš ten test za sebou a v pořádku. Mě se to v těhu s Adeli vyhnulo, doktorka na to nějak zapomněla. Ani mi to nevadilo 🙂

sherry28
27. črc 2010

@katzi 🙂 zapoměla?to je divné 😒 😨 😕

gina333
27. črc 2010

@katzi : veru, divne je to ked na glukozu dokina zabudne. 😒 Este som ti chcela napisat, ze super ked sa Adeli paci na bicykli. My sme dost nesportova rodina, takze u nas stale fici kocik. 😉

@prchalka: daj avizko ci pomohli tie bonbonky. 🙂

Tak nakupy mame za sebou, kupili sme kopu ovocia, zeleniny, a kedze leje sedeli sme u svokry. Upiekli sme pizza kolaciky, dali si kavu aj poharik padol, Sophi ma dnes 20 mesiacov a svagrinej Adko 4, takze pili sme na zdravie. 🙂 🙂

katzi
27. črc 2010

sherry, gina: jj, ta gyndařka byla divná celá 😀 Udělala mi víc prohřešků během těhu, po porodu jsem ji vyměnila 🙂

gina: vy jste se dnes měli 😵

gina333
27. črc 2010

Moja dcera sedi pri MM na nocniku na zachode, som zvedava dokedy jej to vydrzi, je nacse aby sme aj my zacali s odplienkovanim. 😉 😀

prchalka
autor
27. črc 2010

Tak odpolko super, jen Milánek se opět neuměl rvát o své hračky ani ve svém teritoriu, takže mladá se tam chovala jako tady, na co se podíval, to mu sebrala 😖 Dnes bobík nebyl, i když měla odpoledne plínku, tak snad ne v noci 😝 Kámoška mi psala, že jak sebrala plínku klukovi, který je o 5 měsíců starší, než my, tak měl taky problém s kakáním a že to trvá někdy ještě teď, dělá to zásadně doma, takže jinde zadržuje ☹ Moc mě nepotěšila!
No a koupando narychlo samy, protože MM se pakoval na autoškolu. Při koupání, oblíkání a tahání šušňů hodná a za chvilku spala, no je dneska vylítaná. Akorát si tam dala kousek pizzy, co jsme měli s sebou a i o tu se s Mílou tahala a zbodla asi půl balíku křupek, ale těch jak je mix, no zavřela jsem u toho pro dnešek oči 😔
Všem dobrou!
PS: Jako můžu vám říct, že poslední dny ani já nemám veselé chvilky na wc a je s tím celkem taky problém, ani nevím proč, tak že by nějaká symbióza?? 😕 🙄 ☹

sherry28
27. črc 2010

u nás se ještě nespí 😅 ale co dneska spal zase do půl třetí 😉

edusik
27. črc 2010

Tak po dlhom čakaní od apríla (04), som dnes konečne našla 7. zúbor - horná 2-ka. Jupííííí. A to len tak náhodou som zazrela pri hraní, ani nebolo žiadne halóó okolo toho - takže supeer

gina333
27. črc 2010

@edusik : gratulujem 🙂

@sherry28: pekne dlhy spanok mal Mára. 🙂

@prchalka : krasne odpolko, ja by som chcela vidiet tie dve nase slecny dokopy, aj moja Sophi je strasne panovacna, tak som zvedava ako by si tie dve rozumeli. 😀

Nocnik ostal prazdny ale aspon na nom sedela. 🙂 Mozno MM ju aspon na nieco nauci. 😉 😉 Sophi spinka, vysalela sa dost u svokry, od MM sa nehne ani na krok, je krasne ich sledovat ako si rozumeju. 😵 😵 Vonku stale prsi, to letne pocasie nas akosi obchadza. 😠 Idem k tym mojim.

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

ava
27. črc 2010

@matova děkuji za povzbuzení....na prospané noci se moc těším 🙂 Ten Mundisal mi připadá účinný, ale jsou noci, kdy ani to nezabere, takže se s černým svědomím uchyluju k sirupu Brufen.... 😒

matova
27. črc 2010

Ahojte: malý spal poo 2:45, tak som si stihla aj ja ešte schrupnúť a spala som fakt tvrdo. Poobedie hrozné- stále doma, leje ešte aj teraz a omnoho silnejšie, vraj zajtra bude tiež vkuse...ja už som myslela že neprežijem dovečera ale došla zakuknúť svokra o 17:30 a do hodiny prišiel mm, potom už to išlo, jak príde mm tak mám malého v závese a radšej ako hrať sa spolu si vyťahuje vaňu a čvachtá sa tam 😀
prchalka. úprimne- krušné chvíle na wc zažívam teraz aj ja ale s opačným efektom 😝 , odkedy mi nasadili Aktiferin (Fe), tak večer to na mňa príde a vždy je mi pritom úplne zle 😒
gina: to musí byť krásne ako si tí tvoji miláčikovia spolu rozumejú 😵. Všetko najlepšie Sofinke 😵
sherry: fíha, no ja som vodu pila ešte aj ráno pred testom - dostala som na papieri inštrukcie (ale musela som to vrátiť tak ich tu nemám), o čistej vode tam zmienky nebolo, takže 😀. Písalo sa tam dokonca že nie nejesť sladké, ale že príjem cukrov dokonca MÁ byť ......mg- len keby som si tú hodnotu zapamätala... ale podvedomie mi tiež vravelo viac sa krotiť 😉 .
ined 🙂 : keď pôjdeš na ten glukóz. test, možno ani knižku hrubú nebudeš potrebovať- ja som vzala a nadarmo- sedela vedľa mňa babička s pohnutým osudom, tak to bolo zaujímavé aj bez knihy 😉 A ten posadnutý duch- oni si ho rozdelili tí naši, tu sa tiež plače a hádže kôli taským blbovinkám úplným 🙄. Aspoň pri uspávaní sa kráasne zasmial keď som mu šepkala že ho veľmi ľúbim a že je miláčik môj 😵
ava: Ja tiež keď už je najhoršie dávam sirup- Panadol baby. Pri prvých stoličkách to teda bola spotreba a aj tak sa neustále budil, hrôza....

matova
27. črc 2010

no, som to odoslala a zabudla upraviť tak to vyzerá ako kopa hnoja 😀
všetkým dobrú noc,
ja už som trochu žehlila ale ešte idem zas, toto bola pauza 🙂

matova
27. črc 2010

katzi: ozaj, už by som na teba zabudla 😉 , aj 2kg je fajn, isto to pôjde aj nižšie, keď máš viacej pohybu ako predtým, aj keď to sladké pri kafíčku zostane 😉

sherry28
28. črc 2010

dobré ráno, tak tu od pěti pobíhám už jsem 2x slyšela Máru volat mamíí 😉 (ale ještě zalomil)
@matova 🙂 právě, že vůbec žádný cukr ani ovoce(tam je hroznový cukr)vše zakázané, je zvláštní jaké jsou v tom u vás a u nás rozdíly 😅 mě při Márovi vyšly testy záhadně, neměla jsem cukrovku, ale dr. stále nechápala jak mi mohly na lačno vyjít hodnoty vyšší(stále byly v normě) než po vypití glukózy, podezřívala mě z toho, že jsem něco musla jíst, ptala se jestli jsem ani žvýkačku neměla 😅 neměla jsem vůbec nic 😨 jen jsem si čistila zuby pastou tak možná to 😖 dneska si opravdu ani ty zuby nečistím, k nám do laborky kdo přijde a řekne, že pil jen holou vodu, tak mu testy neudělají a musí přijít znovu(přitom to nechápu, u těhotných by to mělo být mírnější, ale není) 😅 😉

tak jdu nachystat ještě snídani klukům 🙂

prchalka
autor
28. črc 2010

Dobré ráno,
usnula 20.10 a ve 21 už tam zase klečela ☹ Potom jsem jí ještě jednou slyšela kviknout, ale vydržela až do 24h. Pak si jí vzal MM, ale asi 5x jsem jí slyšela, doufám, že nebyla nešťastná z bobku nebo bříška.. A zrovna dneska by se mi zase krásně spalo, ale budila mě ☹

@sherry28 Už včera jsem chtěla napsat, že je to pěkná hovadina s tím cukrem. Já žádné instrukce neměla a vodu jsem večer a ráno určitě pila. Aby těhule nepila a nejedla 12 hodin?! 😖

@gina333 Čorí by potřebovala lekci od stejně starého a průbojného děcka. Jakmile je třeba se sousedovic klukama, tak si nic takového nedovolí, to už je lepší hraní a o nic se nervou, ale Milánek je jak motýl, tak si na ní nedovolí, bohužel.. A když jí to chci vysvětlit já, tak má z toho záchvaty a mlátí kolem sebe.

@matova Aktiferin tě staví nebo naopak? Já v těhu zažila asi 4dny, kdy jsem nemohla jít a to byl teda mazec. Nefungovalo nic, nakonec jsem sáhla poprvé v životě po čípku, což pro mě do té doby bylo nepředstavitelné, tak je tady ještě mám..

gina333
28. črc 2010

dobre rano 🙂

@matova: ja sa priznavam, ze ked my doktor predpisal aktiferin tak som to zahodila do kosa. Ja mam tak isto problem ako prchalka, chodim na velku potrebu asi 2x za tyzden, a keby som tie lieky zjedla, tak nepojdem ani za cely tyzden. 😒

U nas noc dobra, s dvomi budeniami spala do 7:30. 🙂 Vonku stale leje, takze pekny letny den este je veeeeelmi daleko. 😠

sherry28
28. črc 2010

tak jsem se teď vrátila a cukrovku nemám 😝 hodnoty na lačno 4,0 hodinu po glukóze 7,3 a dvě hoďky 4,3 😉

@prchalka zrovinka jsem se o tom bavila s tou laborantkou, říkala, že to musí být takhle přísné, že prý existuje ještě jedno vyšetření, kde se může jíst, ale vyšetření trvá hodinu 😨 takže takhle je to lepší, já taky nedostala žádnou brožurku od dr. co mám a nemám, ale jen mi řekla, že nesmím od desíti večera nic jíst ani pít ani žvýku bez cukru 😉 a moje dr. není jediná kdo to takhle vyžaduje, holky z listopadovek to tam mají všechny stejně 😉

sherry28
28. črc 2010

dělám rychlý oběd, vařím brambory a rybí prsty(dlouho nebyly) 😉

sherry28
28. črc 2010

chtěla jsem včera hodit foto jak si Mára vlezl do stoličky a Luky ho nosil 😀 nechtěl od tamtud vůbec ven, asi 20 minut tam pak seděl a kroutil hlavou, že nepůjde 😅 😀

katzi
28. črc 2010

ahojte,

u nás dnes zase svítí a teplo akorát, nemá to chybu 😵

Noc: bezvadná, až do 5.20 v kuse, pak mlíko a ještě do 6h ležela. Dopoledne: taky fajn, Adélce pokračuje pohodový období. Když jí něco zakážu, čekám obvyklou scénku a ono nic 😕 Musím si to honem užívat, než ji to zas pustí 🙂

matova: jj, asi ty kila dolů půjdou, ale jestli budu výhledově těhu, tak to zas půjde nahoru. Proč já se vlastně snažím 😀 😀

sherry: to je docela mazec ten glukózovej test. Ani mě teda až tak nemrzí, že jsem tomu poprvé unikla 🙂 Fajn, že ti to vyšlo v pořádku. Kluci jsou zlatí jak si spolu vyhrají.

sherry28
28. črc 2010

Mára spí 😵
tak jsem si dala za dnešek odměnu, šlehačkový dortík s meruňkou 😉 a teď už mám v sobě půlku melouna 😅

gina333
28. črc 2010

@sherry28 : super vysledky 🙂 wau slahackovy kolac by som si dala aj ja, mnamky. 😉 Chlapci su zlati, veru je to fajn, ked sa spolu vedia zabavit.

@katzi: pekna noc, dufam, ze tie nase deticky sa umudria a dopraju nam takych noci viac. 😉 To chudnes zo zumby, alebo aj so stravou si daco robila?

U nas sa spi, idem dorobit omacku na spagety, nech sa aj MM a Nati naobeduju. 😉

sherry28
28. črc 2010

@gina333 jo umějí si hrát, ale i se pořádně hádat, je to jako všude jinde 😉

katzi
28. črc 2010

gino: s jídlem jen to, že už nejím po 18h večer. Ale přes den sním na co přijdu 😀 Hlavně teda jak jsem psala bez toho sladkýho prostě být nemůžu 😝

gina333
28. črc 2010

@katzi : ja tiez nejem uz po 18-tej, teda okrem sladkosti, 😀 tych zjem za den strasne vela. Presne ako ty, som z tych ktori by bez sladkosti nemohli zit. 😉

@sherry28: u nas s hranim je to trocha problem, kedze Nati je starsia, ale Sophi sa nastastie vie hrat aj sama. 🙂 🙂 Natali jej poukazuje ako sa ma hrat a s cim a ide to. 😵

prchalka
autor
28. črc 2010

My jsme dneska spaly jen hodinu - v autě. Byli jsme se švagrovou po nákupech, ona mi spíš ukázala sekáče, kam chodí. Teda MM potřeboval na otočku do práce, tak nás vzal s sebou a vzal si i čorí do práce, tak jsme měly asi 3h klid.
Po příjezdu domů za chvilku kakala, měla totiž ještě po cestě plínku. Ale opět to okňučela (obrečela) a bobeš byl obalený hlenem 😖 Což mě napadlo, jestli by to nemohlo být taky z normálního mlíka, protože ho teď párkrát měla, ale jen s müsli, když jsem ho měla ke snídani já. Tak snad to nic nebude!! 😕

gina333
28. črc 2010

U nas sa spalo 1:40, 🙂 cakam na MM isiel do servisu s autom, treba my na postu a vonku stale leje. 😒

@prchalka: tie hlieny mozu byt od mlieka, vacsina deti to nestravi a tak sa to asi vylucuje z tela.