Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
4. únor 2010

Achjo, co se mi stalo.. Napsala jsem pár řádků, jsem na konci, ale z noťase chci odstranit kousek čokolády, jenže to bylo na tom ovladači a jak jsem se tekla - vše zmizelo, koník se mi úplně zavřel.
Takže v rychlosti znova, dopol v pohodě, žádný vztekánky, buď tancovala, hrála si, prohlížela nebo něco kutila u tv. Pořád jsem jí kontrolova, jestli není pokajděná, to je taky vždycky jako pěna a ne, až poo.
Uspáno v 50 cestou do pokojíku, byla do minuty tuhá! Včera jak se kousla, tak dnes má na dolním rtu pěknej aft 😖 Namazala jsem jí celou Kamistadem, tak nemůže cítit vůbec nic 😀 Radši odesílám, čokoláda jedna pitomá!!

ined77
4. únor 2010

u nás také uspáno,přesně v celou 🙂 .
dopoledne také proběhlo v poklidu,obídek snědl téměř celý i s polévečkou 🙂 .
asi už měl docela i hlad,ale rohlík venku jen tak ožižlal 😅 .
odpoledne zajedeme busem(to se zase pronesu 😝 )objednat předsíňovou stěnu,našla jsem jednu pěknou a za super cenu v letáku 🙂 .tak ať už to máme doma 😉 .
chtěla jsem se stavit i k babi,ale je hodně nachlazená,tak to nebudu riskovat.a to tam máme jet v sobotu popřát 😒 ...má dnes svátek a děda měl před týdnem.
tak doufám,že to aspoň trochu poléčí,i když jak ji znám 😖 ...

katzi 🙂 ...ústupky dělá téměř každý 😉 .na návštěvě také povolím víc než doma,to je jasné.aspoň se pak ty děti na návštěvy víc těší,když ví,že zase budou moct něco víc 😅 .
s tím hambáčem...no to by jsi musela vidět... 😠 ...vždyť to je snad i ublížení na zdraví ☹ .
manželovi přejeme vše nej 🙂 .však si to dooslavíte 😵 😔 😀 .

prchalka 🙂 ...tak zase čokoška,jo? 😀 .vidíš vidíš,to máš z toho mlsání 😀 .
ne,teď vážně....to je fakt k nas.....mě by vždycky čerti vzali 😠 ☹ .
no vidíš jak je malá samostatná 🙂 .i u nás se ty nálady střídají jak počasí 😒 .
tak snad jí to dlouho vydrží 😉 .

matova 🙂 ...???snad tě šimonek zase netrápí 😨 🙂 ....

matova
4. únor 2010

ahojte,
zas môžem napísať že noci od katzi sú u nás 😉
ono je to teda iste tými zubami, že sú zrazu všetky štvorky prerezané. Je to hrozné, tiež som sa tak cítila ako tu popisujete, ono keď to trvá už pár mesiacov tak človek už aj zabudene že tie neustále naschvály a zlé nálady a trucovanie môže byť od zubov, a zrazu sa niečo prereže a človek si vyčíta že chytal nervy z malého ☹
takže zaspávali sme so sliepkami a vstávali tiež s nimi (vážne vedľa kikiríkal kohút 😀 ). Bolo 6:00, ale zas si nemyslite že sa vôbec nebudil, len nie tak často, celkom 5x, ale napil sa a pokračoval v spaní až nad ránom bola motanica.
Dnes sme boli dosť dlho na prechádzke,..aj s kočíkom, aj ťapkal ....u nás včera snežilo a dnes krásne svieti slnko. Cestou domov hladný (dnes bez desiaty) a unavený chytil záchvat, hodil brzdu, chcel ísť k starým rodočom 😕 tak chvíľu sme boli aj tam. Skontroloval či sú všetky veci na svojom mieste a už bol kľudný-no čistý Monk. Obedu veľa zas nedal, pri zaspávaní sa dobre asi neje že? tak som zvedavá koľko dá, spí od 11:55.
a mne zas vypadáva net, včera večer aj mužovi, to je des toto 😠 🙄

matova
4. únor 2010

ined: ten program som možno videla- trochu, neviem či to bolo ono, ale ma skoro vystrelo keď to dieťa liezlo hore po točitých schodoch 😖

matova
4. únor 2010

baby zajtra ideme s malým na neuro,
akurát v čase jeho spánku 11:30 🙄 dúfam že ďalšiu hodinu nebudeme musieť ešte čakať kým nás vezmú.......
mám z toho už teraz stres ako tam chudák vydrží. a to ideme vlastne na správne oddelenie, možno týmpádom získa ďalšiu diagnózu 😠 😉

ined77
4. únor 2010

matova 🙂 ...tak to jsem ráda,opravdu 😵 .aspoň někdo se vyspí a hlavně!!!je tu útěcha do budoucna,že až se ty klfoně vyklubou,bude snad klid 😅 😵 .
takže šimonek je opravdu kohoutek 😀 .
tak teď nevím...dítě na točitých schodech mi asi uniklo,nebo to nebylo ono 😅 .

matova
4. únor 2010

bolo tam aj kŕmenie? z každej strany? husté jedlo, potom zas dávali napiť.........no neviem, ale bola to česká tv, len neviem presne uz

ined77
4. únor 2010

jejda,tak to bych se přeobjednala,fakt.protože u nás kupříklad si objednaná na 12.30 a s klidem tě vezmou až ve 13h 😖 .takže já co jde a většinou mi zatím vyšli vstříc vše objednávám nebo přeobjednávám podle spánku 😉 .
ale jinak samozřejmě moc moc držíme palečky nebo pěsti(jak chcete 😀 )aby bylo vše o.k. 😵

ined77
4. únor 2010

tak to asi nebylo ono...tam byla v záběru ta holčička několikrát jen jak jí mamina dává kousnout hamburgeru a pak s hranolkou v ruce,v 5-ti měsících 😢 .a t její mamka,že oni tk jí všichni a že jí na om nic špatného nepřipadá,děs ☹ .

matova
4. únor 2010

ahojky, spalo sa 1:20, takže síce sme odrána horko ťažko vydržali na nohách 6hodín, talk kôli dĺžkeobedného spánku zasa pôjdeme spať so sliepkami 😒a vstávať s kohútmi 🙄 😀
ined 🙂 : dúfam že ti matýnek ešte pospinká hoci na rukách. vidíš, možno nakoniec pôjdeš na missis fitnees 😀
:chcela som veľmi preobjednať, ale keďže sme závislí od MM, tak to neprešlo ☹
: to asi nebolo ono, tam sa vôbec nerozprávalo, prišlo mi to skôr ako groteska- ako sa nemá vychovávať dieťa 😀

pekný zvyšok dňa!!!pevné nervy a hajde na panské!!!! 😀 😖

katzi
4. únor 2010

Matova: na naše noci z časů posvícení se máte ještě hodně co učit - chodívala jsem tam jen 2x, někdy dokonce jen 1x až nad ránem, takže vaše 5 x vzhůru je zatím slabota 😀

Teda to je na prd s tou neurologií, to bude pro vás oba dost náročný. Tak držím palce ať vás vezmou alespoň v čas

Taky přeju nezlobivé odpoledne všem.

prchalka
autor
4. únor 2010

U nás se spalo 50 minut a pak ještě hodinku u mě, takže spokojenost. Lepší je, když se vzbudí dřív, je pak ještě uspatelná 😉

ined77
4. únor 2010

u nás spánek 2h.,hodinu v postýlce,hodinu u mně 🙂 .

matova 🙂 ...miss fitness,jáááááááá??????? 😀 ,to je nějaký ftip 😕 😀 ???

nezlobivé odpoledne všem,papa 🙂

prchalka
autor
4. únor 2010

katzi: Právě proběhl pokus s Holandií a sladkou přesnídávkou. Fakt výborný - pro mě 😀 Ta potvora by si dala asi radši čabajku! Ale né, snědla asi přes půlku, no prostě asi 10 lžiček. Aspoň něco a teď se doráží kouskem loupáčku. Možná půjde s tatínkem na chvíli ven, až nám přijede, já si zatím něco poštrachám.
Jo a v kolik vy holky večer chodíte spát?

matova
4. únor 2010

ahojte, mm prišiel skôr
tak som chlapov poslala na chvíľu von.ja vysávam, prezliekam posteľné..... 😝....o chvíľu sú tu 😝. Musím povedať, žE AKO SA S MALýM pred obedom dalo, taký bol čudný poobede 😖,zasa kaká viac a ukazoval na gel, manžela som sa pýtala, kde ho teda natrel, či mu malý ukázal inkriminované miesto o ktorom zatiaľ netúšíme a on že: celkom presne neviem 😀 a na moje ďalšie dobiedzanie že všade 😀 😀 😀

ined 😉 :vážne som to myslela, už musíš mať riadne bicepsy- v jednej ruke malý, v druhej kniha... 😀
katzi 😉 :tak to by som chcela zažiť! snáď sa ešte dočkáme 🙂ale kým bude cuciak tak asi ťažko 😅
prchalka 😉 : no ja chodím väčšinou o 23- 23:15, + - 30 min 🙄 ale to som celá ja. keby som chvíľu nebola ešte hore, tak by som asi mala pocit že už neeexistujem. Hoci sa nevyspím až tak, ale som kľudnejšia, že si niečo aspoň prečítam, alebo porobím 😉.

baby, a koľko mlieka vaše deti vypijú z fľaše na 1x- desiata, olovrant...?a cez deň keď ho vypijú tak ako dlho im to potom vydrží do ďalšieho jedla? mne sa zdalo že sa fajn už vedel najesť, ale posledné dni zas len tak zobe a musím vkuse zisťovať či nieje hladný alebo smädný...sú svetlé dni ke´d ukáže ale inokedy je rzutý a ani ukázať nechce na nič...

večer nakuknem ešte, tak pa!

dusanab
4. únor 2010

Ahojte maminky, citala som tu navod na ten klincekovy olej, asi ho skusim. Len mi este prosim napiste tie co ste ho robili, ten rastlinny olej mam dat slnecnicovy alebo olivovy? Alebo je to jedno? Dakujem krasne.

katzi
4. únor 2010

Prchalko: 🙂 tak aspoň sis taky pošmákla na jogurtu. Mě taky Hollandia chutná 😉 A malá tomu třeba časem přijde na chuť. Spát chodím tak kolem 22h, ale když je víc krizových nocí po sobě, tak jdu už tak v těch 21h - což bude zřejmě i dnešní případ. Ale stejně se převaluju a nemůžu usnout.

Matova: já bych to taky už ZASE chtěla zažít - myslím nějakou tu lepší noc - třeba ne úplně luxusní, ale aspoň průměrnou 😒 A Adu má mlíko už jen v ty cca 4h ráno v postýlce, to dá 180ml a pak večer po večeři cca v 19h dá tak už jen cca 90ml, to už je přecpaná večeře. Jinak přes den už mlíko nepije.

prchalka
autor
4. únor 2010

katzi: A v kolik že usíná Adeli? Kolem té 20h?
My pijeme mlíko ráno mezi tou 3-4h 180ml a na noc má 210ml nočního.
Chtěla jsem se zeptat taky vás - co dáváte klukům na véču, aby se fakt najedli? Mi připadá, že když moc nejedí a něco je bolí, že se ani pořádně nemůžou nacpat, aby neměli hlad, ne??!!

ined77
4. únor 2010

ahojky 🙂 ,
tak jsme pořídili dobře,ale teda to jsem si bez kočárku zase dala 😝 .
už chystám vše pomalu na večer,koupání,večeře,žehlení atd.,malý mi už vyházel komplet celý koš s prádlem,hračky jsou také všude a já pořád chodím a uklízím 🙄 .

matova 🙂...já budu vypadat spíš jako pepek námořník 🙄 😀.s úklidem to nepřeháněj 😉.
jejda,no snad vám hned nepůjde něco dalšího 😨 ☹.

prchalka 🙂 ...jj,u nás už hollandia také nefrčí,i když už jsem to dlouho nezkoušela,tak to možná zase prubnu 😅 .
spát chodím většinou okolo 21.30-22h.,ale stejně jako katzi 🙂 ...někdy jdu už ve 21h,ale stejně nespím 😅 .

holky,malý se právě navlékl do mé halenky,to je prča 😀 ...vypadá jako holčička,ale má to až po zem 😀 .
jdu ho vysvobodit 😀 .

katzi
4. únor 2010

Prchalko: Áďa jde do postýlky v 19.30 ( po zprávách na ČT1 🙂 ) a až na vyjímky je do 20h tuhoň.

Ined: máte veselo 🙂

matova
4. únor 2010

ahojte,
chrobáčik bol uspaný o 18:15, viac to zas nešlo natiahnuť 😒 a mali sme po dvoch dňoch zas problém s motaním pri uspávaní...
Z vychádzky si obaja chlapi odniesli zážitok, vrátil sa s obrovským plačom ☹, malý sa v kočíku dusil a mm tvrdil že fakt už lapal po dychu z posledného fialový v tvári-keď odchádzali, malý plakal tak som ešte zhora kričala, nech zistí či náhodou nie je hladný. na čo by zisťoval-rovno vzal keksy von 😝do mrazu a vraj keď pozerali na deti v potoku (zamrznutom 😎), malý kývkal rúčkami-a potom si všimol že sa dusí-keks mal nalepený úplne v hrdle vzadu.......................ešte teraz mám dosť, ešteže som pritom nebola. 😠len dúfam že sa kôli tomu zas nebude budiť 😒

dusanab 🙂 : ten recept na klinčekový olej som našla len včera a ešte som ho nerobila, ale urobím to v slnečnic. oleji, kôli tomu že olivový ešte veľmi pri varení nepoužívam a slneč. už mám overený-teda kôli možnej alergii lebo máme ekzém.

pre zaujímavosť: olejíček Jakoubek pri prerezávaní zúbkov- vyrába Nobillis Tilia (kozmetika Krásná Lípa). Je to aromaterapeutická kozmetika- aplikuje sa len zvonku- do oblasti okolo uší. Majú s voju vlastnú stránku ale treba sa registrovať, ja som aj kôli iným veciam objednávala z www. bioshop.sk.

prchalka 🙂 večera: ešte stále kaše sladké "na dobrú noc" 🙄 😀 alebo naslano doma varenú, (mával aj na raňajky) ale odvčera začína vynechávať. niekedy mu dávam na olovrant zemiaky z obedu ale upravené na kašu...myslím že tak budeme asi riešiť večere neskôr, nejaká úprava alebo obmena obedu, alebo teda chlebík, len stále neviem s čím okrem džemu...musím zas skúsiť avokádo, či viac nezachutí ako dávnejšie. Používame často detské keksy (Nestlé, Sunarka, kukuričné chrumky bez soli si dá občas a tiež cornflaksy, tyčinky sezamové chrumká medzi jedlami...ovocie, zelenina-najmä postrúhaná mrkva, má rád aj hrozienka, hurmi kaki,hrušky,...babány momentálne vypúšťa- prejedol sa asi, jogurty začíname-teda kým bolo horúco tak už ich mával, len prestal v zime-nemá rád studené jedlo.

katzi 🙂 : z celého srdca by som ti tú noc dopriala, aj všetkým ostatným! a dík za prianie na zajtrajšok u lekára.
pepek 😀 :zas som poriiadne nestihla upratať, chcelo by to vyhnať chlapov aspoň na týždeň, ale je to riadne riziko...po dnešnej prechádzke

všetkým vám želám lepšiu noc ako ste mali včera a zajtrajšok taktiež,tak pa-asi až zajtra večer 😎

matova
4. únor 2010

prchalka: ešte som chcela dodať že večera sa odporuča cca 1h pred spaním. tiež sa mi zdá že keď sa mi viac natrepe tak horšie zaspáva...

prchalka
autor
4. únor 2010

Dneska vypadala unaveně už docela brzo. Že by to bylo tím, jak pomáhala odpol tatínkoj odhazovat sníh a přitom zametala a pak pobíhala kolem auta? Teplotu měla asi 37,8 (asi to očko), společnými silami jsme ji změřili, ale byl to boj. Dostala preventivně Viburcol čípek a vůbec si toho nevšimla 😀 (kvůli teplotě, motákům i tomu aftu), tak uvidíme, jestli bude aspoň trochu klidnější, mlíčko jsme šoupli už v 8 a hned to zapíchla.
Radši nikomu nic nepřeju, stejně si to děti udělají, jak chtějí 😅 pá

dusanab
4. únor 2010

Matova dakujem, ja som uz zmes namiesala, dala som slnecnicovy. Olivovy mam sice pri vareni odskusany a je v pohode ale ked som nad tym rozmyslala asi by to bolo moc aromaticke, aj olej aj klinceky dokopy. Tak uvidime. Voslo mi to akurat do flasky od vyzivy, od vrchu je asi centimeter rezerva tak sa to bude dat aj premiesat. Skusala som na zubky gel na zubky aj Viburcol bez akehokolvek efektu 😖 tak som zvedava ci zaberie toto. papa

prchalka
autor
4. únor 2010

matova: Krásná fotka v pasu 🙂

prchalka
autor
4. únor 2010

Já už ale vážně jdu... 😔

katzi
5. únor 2010

Dobré ránko,

Matova: to měl šimonek včera zas zážitek s keksem ☹ To je hned něco. A taky chválím fotečku 🙂

Prchalko: jsem zvědavá na vaši noc, když byla malá tak vylítaná. U nás tohle bohužel nefunguje, kolikrát ji venku unavuju pořádně, sama mám po návratu dost a noc.... 😝

A jinak naše noc řekla bych o fous lepší než ty předchozí tři. Nebyla vzhůru milionkrát, ale jen tisíckrát 🙂 A hlavně neřvala při probuzení, jen tak kňourikovala. Cítím se dnes i docela vyspaně. Nebo jsem si už zvykla? 😅

katzi
5. únor 2010

za chvíli vyrážíme ke kamarádce na návštěvu a pak ještě do města po nákupech. Takže juknu až večer. Mějte se tady a pa pa.

prchalka
autor
5. únor 2010

Dobré ráno matky 😉
Dnes si popis můžu dovolit. Uloženo 20.15 a začala až někdy po 22h, šel tam manžel asi 2x? Nevím.. Já byla trochu k.o. a nějak jsem to zaspala, když jsem se vzbudila, našla jsem je oba v pracovně, spali 😉 tak jsem je nechala a šla k sobě. Kolem 12h jsem jí slyšela brečet, tak jsme se vyměnili, za chvíli usnula.
Ač měla docela teplotu, určitě přes 38, tak spala o hodně líp, než předchozí dny, ani se moc nemotala a vzbudila se před 4h na mlíko, prdli jsme jí i Nurofen, aby jsme to trochu srazili a ona zase za chvíli usnula a vstávala 7.15 😉 Mžourala na mě a tak jí říkám, že je kotě a ona na mě "mňau" 😀
Myslím, že VIBURCOL nám dneska asi zabral 🙂 a žádné kvílení na dudlík, jen občasné kňournutí, tak jsem ho nandávala asi 2x
Né že bych byla dneska super vyspinkaná, ale s předešlýma nocema se to nedá srovnat 😉
matova: Kolik že ti je? Tam vypadáš na 16 😕 😉

prchalka
autor
5. únor 2010

No jo vlastně, jsem zapomněla dodat, že buď za to může čípek nebo ten chvilkový pobyt venku 😀 Takže vlasně nevíme zase nic 😀