Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
9. srp 2010

@prchalka : fajn, ze mate dobre vysledky, veru ani ja by som sa tiez vybodla na parazity ked vysledky dopadli dobre. 😉 Sikulka Cori, aj Sophi sa dost rozrecnila. u nas vedie basnicka Prsi, prsi. 🙂 🙂

lehna
9. srp 2010

ahojky,

tak naše noc byla zas nějaká divoká. ve 2,22(se to dobře pamatuje 🙂 ) křik, pláč, lezl z postýlky, asi 10minut. další v 3.45, pak nějak před 5 a vstával v 6.15. takže od těch 2.22 jsem toho moc už nenaspala. Tak já nevím co mu bylo, pokaždé tak plakal ze spaní jakoby se mu něco zdálo, nevnímal ani že tam jsem. Tak že by nám začly nočné běsy nebo děsy? 😕

Teďka spí od 11.30, dopo jsme to nějak přežili, byl hodný, hráli jsme si, chvíli jsme byli venku, věšeli prádlo. Oběd mám ještě od včera-zapečené brambory.

prchalka
autor
9. srp 2010

@pia22 IP
Tak jsme se vzbudily zase po půl hodině ☹ , někdo tu rozběhl nějakou motorovku a už tam stála 🙄 Je na posteli a spí, ale půjdu tam radši. Navíc se do toho ještě spustil neskutečnej asi 5ti minutovej liják 😝 tak jsem se modlila, ať jí to nevadí.
Jo a koupila jsem tu hru Plác, zaplatila z účtu a vyšlo to na 194,- Kč celkem, což je fajn, protože jinde se dá za dopravný a balný např 180 Kč, což je víc, než cena té hry, to je děs!

gina333
9. srp 2010

@lehna : zrejme to budu zuby. ☹

Sophi zaspinkala, pivnicu mam krasne vyupratanu, zajtra chcem do krabic naukladat Natalkine stare skolske zosity, aspon bude mat prazdne sufliky v detskej. 🙂 Idem zas na MMB, uz som natrafila na par krasnych veciciek tak hadam poobjednam. 😉 😵

ined77
9. srp 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se spinká od 11.40 🙂 .
já se teď najedla až je mi zle 😅 ...tak snad to rozepíšu 😀 .
včera odpo už byl klid..jeli jsme k babi a dědovi, tam se matýnek řádně vyšantil a vůbec byl hodný 🙂 .
i mně ten polední klid prospěl 😉 .
noc byla dobrá, dokonce si myslím, že jsme spali v kuse, ale fakt nevím 😕 😅 ...odpočinutá jsem se totiž nevzbudila 😅 , to bych musela spát asi 3 dny v kuse 😀 ...akorát budík v 5.15 😖 ...matýnek se pokakal.a už to vypadalo, že s tím má chudák práci, tlačil a tlačil a kaku bylo dá se říct pevnější, ale jen co jsem ho přebalila, tak za chvilku už tam měl zase kakanici ☹ .
dnes se mi podařilo do něj dostat konečně i smectu 😅.
novinka je, že matýnek chce papat vše sám...dám mu jídelko do židličky ,on mi zamává a je to 😝 😀 .ale celkem mu to jde 🙂 ...akorát polévky je teda v korýtku celkem dost 😀 , ale to chce cvik 😉 .
dnes odpo jdeme ke kámošce na dort 🙂 ...teda já, matýnek nemůže ☹ ...dopol jsme sylvince popřáli a dostala dáreček 🙂 .
počasí se tu taky honí jak na apríla..chvilku vedro, chvilku zima 😒 , ale moc neprší, naštěstí.
v těch čechách je to hrůza 😢 .
už mám i dočteno, ale teda nevím jestli zvládnu nic nezapomenout, nebo alespoń většinu 😀 .

lehna 🙂 ...jejda, tak že by pátá???no já se teď dozvěděla, že je to hrozně nebezpečné pro těhulky, že ve vzácných případech může dojít i k potratu 😲 ...tak pozor na těhu kámošky, pokud máš 😉 .
totiž pátou má teď nějspíš synovec od švagrové a kvůli tomu s nima nejeli na dovču 2 těhulky.prý ale po výsevu vyrážky to riziko zaniká...píše moje chytrá kniha 🙂 .tak hlavně ať jste brzy fit 🙂 .

prchalka 🙂 ...no to já bych si v tomhle rozuměla s TM 😀...u nás je to přesně naopak, mně zase MM nadává, že to přeháním 😅 , ale binec prostě nesnesu.nemyslím hračky, ale i ty třeba průběžně uklízím, hlavně taky proto, že jak je matýnek rozkramuje už ho nezajímají.a taky nemíním chodit a zakopávat o ně že 😉 .
ale myslím že TM si nemůže stěžovat, je tady všeobecně vychválen za tatínka roku 😀 ..teda ještě s manžílkem od katzi 😉 😀
super bobíkujete 🙂
písnička dobrááá 😀 ...my jsme pořád u lalalala 😅 😀
a MM nabuntoval matýnka se strašidlem, tak chudák malý pořád chodí a jak někde něco ťukne už volá šikuko šikuko(strašidlo)..asi 1000x za den 😠 ...to jsou nápady že 😖
super výsledky 🙂... jsem zvědavá u nás, ale budou až ve středu nebo ve čtvrtek .

matova 🙂 ..tak to máš super váhový přírustek.. 🙂 ...kéž by se to i mě povedlo 🙂 .já se hlavně vždy najím večer, což je samozřejmě špatně, ale dřív to prostě nestíhám..teda oběd ano, ale pak až do večera nic a pak bych sežrala vola 😔 😀 .
s tvou nepřítomností doma(porod)..já si ani nemyslím, že by TM zůstal se šimim sám 😀 ...jak ho tak tipuju, babička bude v hlavní roli 😀 .ale důležité je, že o něj bude postaráno 😉 ...však oni to spolu zvládnou 😉 .

katzi 🙂 ...já když slyším kr. pole...tak si vzpomenu hned na donutila 😀 😀 😀
jééé,tak to bych jela hned s vámi...super kapely 😵 ...přesně tak, hlavně že se babička nebojí.ale utahaná chudák bude to jo...já to vidím na naší, ta je chuděrka za to dopoledne a kousek odpoledne vždy k.o. 😅 ...no jo, roky přibývají a sil ubývá. zase je fakt, že je pak jako omlazená a nabitá i přes tu únavu enrgií 🙂 .
ale jak říkám, na tu noc nevím nevím..matýnek se budí většinou celkem často 😒 ...to by asi nebylo to pravé ořechové ani pro jednoho.uvidíme jak se narodí mimčo...třeba by k babi na sobotu pak na zkoušku šel 😉 ...to už bude mít 2,5 roku..nejvyšší čas 😀

jééé holky, my máme přesně za měsíc 2 roky 😲 ...to snad není ani možné 😕 😅

sherry 🙂 ...no to jsi mě teda moc nepotěšila 😠 😀 ...teda s tou zprávou 😀 .i když já s tím už i počítala, ale je to teda pěkně blbé 😖 ...sice máme moře věcí po matýnkovi, to ano, ale i tak. pro rodinu s dětmi každá koruna dobrá a právě čím víc dětí, tím více je peněz potřeba snad, ne naopak 😠 ...já bych to zavedla opačně..na první nic a na každé další příspěvek 😉 .jako náš rozpočet tím taky nezkolabuje, ale přijde mi to sprosté celkem 😖 .

gina 🙂 ...taky zpíváte? 🙂 u nás je to asi na delší lokte 😅 , ale co se týče mluvení, tak se matýnek lepší den ze dne 🙂 .
prosím tě...co je to u vás pivnice? 😕 já to kdysi věděla, ale zapomněla 😀 ...protože u nás je to hospoda 😀 a tu myslím TM čistit nešel 😀

ined77
9. srp 2010

@prchalka 🙂 ..a kde jsi to koupila prosím tě? 🙂

@lehna 🙂 ...i matýnek tohle občas mívá..někdy musím až rozsvítit a vzbudit ho, jinak kolem sebe mlátí a pláče ☹ .
pak jak zjistí kde je, tak je klid..taky nevím..asi jo, asi se jim prostě něco zdá ☹ .

jdu kuknout ještě za těhulkama 😉 ...

sherry28
9. srp 2010

tak my spíme odteď 😉 ve tři hodiny jsem objednaná u kadeřnice, tak přijede děda a pohlídá tu hoďku 😉

gina333
9. srp 2010

@ined77 : hospoda 😀 😀 😀 nie, je to tusim sklep, sranda, ze niektorym slovam nerozumiete, Je to take mile, 🙂 🙂 ale asi je to tym , ze my na DVD vsetko pozeram s ceskym dabingom tak nam cestina nerobi problem. My najnovsie jeme tak, ze ja krmim ju a ona babiku ktora sedi pri nej na stole. 🙂 Sice to jedlo mame vsade, ale aspon sa naje v klude. 😉

@sherry28 : dufam, ze neides nakratko? Mas krasne vlasy, bola by skoda. 😵

sherry28
9. srp 2010

tak u nás zní píseň: "Mňam, mňam bobí, ....."(to jako mňam, mňam bobík) 😉 tu zpívá docela často a chce jí furt pouštět, a pokaždé v krámě, když koupím bobíka, tak spustí přes celý obchod 😀

sherry28
9. srp 2010

a k tomu krmení no od dubna papá sám u stolu s Lukym 😉 nandám a odejdu, ale když vidím, jak se v tom někdy rýpe, tak dokrmím 😉

matova
9. srp 2010

ahojte, u nás noc celá prespaná, dúfala som že pospí od tej 21:45 (tuším) aj dlhšie než do 6ň:30 ale fajn 😉 . Teraz spí od 12:30 a ani sa mi nezdalo že by chcel, dúfam že bude dlhšie, zapla som si žehličku...

prchalka
autor
9. srp 2010

@sherry28 Jóóóó, zapomněla jsem, u nás se zpívá taky ještě Mňam bobík 😀 😀 😀

@ined77 Já už si pivnici pamatuju od matova, bylo mi to divný, co s ní pořád mají a jestli jí mají doma 😀 😀 A koupila jsem to tuto, mají docela dobré to poštovné, prostě jen 43 Kč jako za obyčejný balíček, né horentní sumy
www.hracky-vilekula.cz/o-vile-vilekule/
Jakoby těch nočních můr neměly dost, tak ještě strašidlo do toho 🙄 to jsou nápady!!

matova
9. srp 2010

tak vás ani nedočítam , ani nedožehlím, malý predchvíľou vybehol s plačom z izby-po čé min. spánku, okamžite som ho vzala nazad, ľahla k nemu,zázrak že ešte zaspal-ale monitoruje asi-má pootvorené oči, tak tím k nemu...pes breše ako besný, každú cvhvíľu prejde traktor či motorka, a to máme pozatvárané okná 😔

sherry28
9. srp 2010

@prchalka ta musm koupit Lukymu stavebnici do školy musejí mít konkrétní Seva 2, tady u nás jí nemají, tak koukám na netu a tam jí seženu kolem 300,-, ale 120,- poštovný ☹ to mi přijde líto, koukala jsem jestli jí náhodou nemají jak jsi kupovala ty, ale nemají ☹ 😉 no hledám dál, zadám to do heureky 😉

sherry28
9. srp 2010

jo a ještě umí nové slovíčka, maminta(maminka), babičta(babička), paštita (paštika), melon (meloun), Maleteč(Mareček), plší(prší), bota, pldelka(prdelka) to jsem dneska vylezla ráno ze sprchy, on se tam přiřítil a začal mě plácat po zadku a říkal: "to je pldelka" 😀

gina333
9. srp 2010

@sherry28 : 🙂 🙂

@matova : zlate mesto, tu je aspon relativne ticho ked zavriem okna, plastove dobre tesnia, 🙂 🙂 🙂 nastastie Sophi spi celkom v pohode, i ked nikdy nie dlhsie ako 1:40. 😉

gina333
9. srp 2010

Dnes dala 1:20, idem von trocha na nakupy, MM ide vrtat tak musime prec, lebo to by bolo krikuuuuuuuuu. 🙂 🙂

prchalka
autor
9. srp 2010

U nás dnes 2.20 a to jsem jí radši začala trochu budit 😅 Pak jsem zjistila, že se asi vzbudila tak brzo proto, že měla u sebe otevřenou ventilačku.

@sherry28 Mára taky pěkně mluví a rozuměla bych tomu i bez překladu 😀

sherry28
9. srp 2010

@prchalka no snaží se, teď se strašně rozkecal, na houbách se prej nemohl ani ztratit, furt kecal celou hodinu a půl až se ho děda ptal jestli ho nebolí pusinka 😀 😉

sherry28
9. srp 2010

tak já budu končit a jdu se chystat ke kadeřnici, zrovna prší, takže bude po účesu : 😠

ined77
9. srp 2010

u nás spánek 2,5h 🙂 ...já se natáhla opět na chvilku s matýnkem, příjemné 🙂 .
akorát se mi teď udělalo tak zle, že veškerý oběd šel ven 😝 😅 ...ale už je mi líp 🙂 .
jdu ještě převléknout postele, dám to prát a půjdeme na návštěvu 🙂 .
všm krásný zbytek dne a super noc, pááááááááá 🙂

@sherry28 🙂 ..pak dej foto nového účesu! 🙂 neboj, než tě nakadeří, pršet přestane 😉 .

nestihnu ještě dočíst, ale 😀

@gina333 🙂 ...já slovensky rozumím myslím hodně dobře, ale ta pivnice mi teda popravdě vrtala hlavou 😀 .
fakt je, že tady neslyším v tv slovensky ani ťuk, což je škoda pro děti 😖 ...já se dívala na slováky zrovna předevčírem 😉 .mám slovenštinu ráda 🙂

a už letím, žárlifka protestuje 😀 , páááá...zbytek až zítra 😉

sherry28
9. srp 2010

tak fota nového účesu 😉

sherry28
9. srp 2010

ještě házím fotky včerejších houbařů 🙂

sherry28
9. srp 2010

a poslední fota našeho dělníka

gina333
9. srp 2010

@sherry28 : straaaasne ti to pristane 🙂 🙂 🙂 🙂 samozrejme aj chlapcom. 🙂

Prave som urobila toto tiramisu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13178 dufam, ze to bude mnamka. 😵

sherry28
9. srp 2010

@gina333 děkuju 🙂

prchalka
autor
9. srp 2010

Jo, já jsem taky objednaná na nový účes, akorát jsem tchýni řekla, že v příštích 14ti dnech je jedno kdy, tak mě objednala na 12h, když spíme a já musím do města že... Tak nevím, buď bude mít MM dovo, čímž jsem počítala a nějak se uspěj a nebo se musím přeobjednat, ale je to až za asi 17 dní...tak to si ještě počkám.
A perlička - byli jsme ještě nakoupit nějaké ty drobnosti pro kluky a... našla jsem tam tu objednanou hru za 129,- no to moc nepotěší 🙄 Akorát mě to může štvát míň, že nikde jinde ji neměli, až tam jsem na ni narazila. Ale zase jsem jim koupila se slavou klíčenky se jménem, tak se to tak nějak vykompenzovalo 😅 😅

@sherry28 Opravdu sluší 🙂
Tak dobrou kočenky, dneska už asi nebudu, mažu nahoru, dáme mlíčko a jen jsem zvědavá, jak dneska usne, když odpol tak chrupkala.

sherry28
9. srp 2010

tak my spíme 😉 ženy díky za komplimenty, já jsem takto chodila dost často ostříhaná, ale od narození Máry jsem nebyla 9měsíců u kadeřnice 😅 takže jsem opravdu prokoukla a konečně se můžu na sebe podívat do zrcadla bez zhrození 😀 MM mě vůbec nepoznal, Mára hned jak přišel tak mu běžel na proti a křičel a gestikuloval maminta, maminta vasy 😉 a MM a kde je maminka? 😉 (ze srandy)no řekl, že konečně jsem to zase já 😅 😵 takže líbí 😉
taky všem přeju dobrou noc a doufám, že zítra vyleze už sluníčko 🙂

@prchalka tak zase ten finanční rozdíl není o tolik ne?a hlavně, že už máš nakoupeno, já jdu brouzdat po netu a shánět tu stavebnici 😉

😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

gina333
9. srp 2010

U nas sa uz tiez spinka, zda sa my, ze edna horna trojka je vonku 🙂 zajtra sa nato pozriem lepsie.

Prajem pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

katzi
9. srp 2010

ahojte,

já se sem dnes dostávám poprvé dnes až teď 😅 Po o jsem se pustila do natírání dveří od špajzu. Budu to natírání muset ale ještě pilovat, mám tam občas trochu šmouhy 😒 Snad to spraví ještě jedna vrstva 😉 No a večer jsem šla ještě na zumbu a byla jako vždy boží 😵 Mě to vždycky tak nakopne, že se mi pak ani nechce spát 🙂

sherry: super účes, sluší ti 😵 Jak se vlasy sestříhají, vypadá to vždycky líp a mladistvěj.

lehna: těch běsů děsů se bojím jako čert kříže 😖 Začínávají kolem druhýho roku. Takže jen co nám vyrostou zuby, najedem myslím na tohle 😝 Ale u vás to určitě ono nebylo, neboj 😉

ined: teda mimču nechutnal obídek, že ho vyhodilo z těla ven? 😀 Copak jsi měla dobrého? 🙂