Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
11. srp 2010

@ined77 tak prozradíš? 😕 😉 😀

gina333
11. srp 2010

@hancazivocich : ano slusi. 😉 Ja kupujem pre Sophi farebne veci, ma vela cervenej, ruzovej, ale kombinujem to takze nevyzera ako panenka. 🙂 Natalka ruzovu nikdy nenosila ani ju nema rada, skor zelenu alebo zltu. 😵 Prave som objednala kopu veci od kamosky, ktora my vzdy za par EUR posunie veci po svojej dcerke, su uplne nadherne, vsetky kupovane v Anglicku takze na jesen uz my bude treba iba bodynka a tricka. 😵 😵

hancazivocich
11. srp 2010

sakra - omylem jsem tam dala jinou - tu s babičkou...

sherry28
11. srp 2010

@hancazivocich tak na té druhé, kdyby neměla ten růžový šátek na hlavě si myslím, že je to kluk 😅

gina333
11. srp 2010

@hancazivocich : zlata je, ale veru riadne sibalstvo ma v ockach 😀 😉

sherry28
11. srp 2010

já mít holčičku, tak se vyřádím 😀 neříkám, že by chodila od hlavy k patě v růžovém, ale vypadala by jako holčička 😵 klíďo bych jí dala modré tričko, ale v kombinaci třeba růžové sukýnky 😉

hancazivocich
11. srp 2010

@sherry28 - taky dost často řádím... Ale na tu chatu to opravdu nemá cenu - a na chatě jsou... Růžové apod. má do města...
Chjo - vy jste rejpalky 😀

hancazivocich
11. srp 2010

@gina333 - šibal nejen v očkách 😀

sherry28
11. srp 2010

@hancazivocich to nebylo myšleno na tebe a už vůbec ne špatně 😨 já jen, že po dvou klukách bych si to užívala 😉

hancazivocich
11. srp 2010

@sherry28 - jo, to tě chápu, třeba to klapne... A užívat si to budeš 😀 😀 U nás to je tak, že na cestu je za princeznu, tam se převleče a může si patlat a trhat jak se jí zlíbí... Nechci za ní stát a vyhradit jí prostor, kam má jít... Tudíž - když chce pomáhat a trhat jahody, tak trhá, když chce sama zkoušet jíst, tak jí, pije, patlá.... Prostě pokus - omyl... Písek, bláto, louže - s tím nemám problém

hancazivocich
11. srp 2010

Pak seškrábnu z toho nejhoršího, převleču, na cestu je za princeznu a ne za jezeďáka - jak říká babí 😠

sherry28
11. srp 2010

@hancazivocich tak to já Máru nenechám dělat všechno 😕 kdybych ho nechala trhat jahody, tak mi tam žádná nezbyde, bral by to i se zelenýma 😅 musí na mámu jenom koukat a popřípadě držet ty co jsem utrhla 😉

hancazivocich
11. srp 2010

@sherry28 - to jsou jahody u tchýně 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nee - to byl pokus o vtip.... Jako že je jí dovoleno pokusit se škubat a držet misku, nebo jí dám do misky trochu vody a na místě se zabaví...

gina333
11. srp 2010

Sopi je hore, prisiel MM sa nejest a samozrejme nevie ticho otvarat dvere 😠 tak ju zobudil. Ale nevadi, vonku je krasne slniecko tak sa vychystame a ideme. Pekne poo aj vam vsetkym. 🙂 🙂 🙂

hancazivocich
11. srp 2010

@sherry28 - jako Kikouš taky všechno nedělá... Ale prostě u ní musím přemejšlet, co a kde dělat může, nebo aspoň může zkusit. Když zakážu všechno, tak jde a vymyslí něco, z čeho jsem na špagát, protože zaručeně vymyslí něco, co je o ústa... Včera jsem chtěla dělat pomazánku a nedělala, protože jí nenapadlo nic lepšího, než s mixérem hrát vláček a hapal....

hancazivocich
11. srp 2010

Taky mizím - odpo máme jet chvíli na chatu, tak to jdu připravit. Pápá

sherry28
11. srp 2010

my se chystáme zase do města na poštu a na nákupy 😉 a musím vybrat, měl by zítra přijet kurýr s věcma do školy za 2.000,-, tak abych měla doma v hotovosti peníze 😉 tak všem pěkné odpolko 🙂

prchalka
autor
11. srp 2010

Paní už by mě asi zabila, když bych ty botky nevzala, já to asi zkusím. Ještě jsem se jí totiž ptala, jakto, že mají balerínky (15cm) od stejné firmy a kožené botičky (15,5 cm) jinak dlouhou stélku 😕 😕
A druhá odpověď začínala: "Určitě jste si všimla, že mají rozdílnou podešev..." No tak to fakt nevšimla, páč nejsem odborník na boty. Já si je asi vezmu a kdyžtak přešiju 😀 😀 😀
Jiný podobný jsem jinde neviděla a ani u Bati mě nic nezaujalo naposledy, ale byla jsem jen na skok v jedné prodejně, tak nevím, asi jsem neměla štěstí.

@hancazivocich Proti těm z Bati nic nemám 😀 😀 , my nejsme taky zrovna holčičí tip 😀 😀 😀 , takže já pro ni vybírám botky neutrální, které se mi líbí a spíš taky do klukovsk

a 😉 Jen tyhle jsou tak trochu holčičí, no co se dá dělat!

Zrovna jí lákám, aby za bonbón udělala bobek, že jí ho dám potom - no tak to jako nemělo vůbec odezvu, takže jí ho dám na nočník, půlku hned spolkla a druhou teda ještě kouše, ale už je z nočníku dole, udělala jen čurku.
Jo a obídek - vytažený z mražáku, zelenina s uzeným tofu a ona mi pak říká, že je tam páečet (hihi to jsem jí převezla) 😀

prchalka
autor
11. srp 2010

entrovala ona.... jak jinak

ined77
11. srp 2010

dočíst teda nestíhám 😀 ...matýnek spinkal 2.40 🙂 .
jdeme posvačit, obléknout se a na sraz s kámoškama z mk 🙂 .
všem pěkný den,papa 🙂

prchalka
autor
11. srp 2010

Tak jsme byli ve městě, MM musel na finančák, já si zařídit tu novou kartu (bude už v pátek) 🙂
Omrkla jsem další prodejnu Baťa. I by se mi tam jedny botky líbily, ale MM s malou utekli asi kilometr od krámu, protože ona měla rohlík, navíc se pořád táhla jak smrad, motala lidem pod nohy a každopádně pořád nespokojená!
Za 199 Kč byly! Měly bílý a béžový. Za prvý se mi zdály dost neohebný a bílý bych nechtěla, i když ty měly tu výhodu, že to byla taková ta omyvatelná kůže, na béžových by teda mokro bylo vidět. Tak to je celá moje obhlídka, MM se tam ani nehodlal vracet, takže smůla..

gina333
11. srp 2010

Dnes sme mali v celku fajn den. Cele poo sme stravili na ihrisku, Sophi sa krasne vyhrala v piesku, co predtym nehrozilo, uz ju zaujimaju aj hojdacky, a comu som rada je, ze moc sa do inych deti nestara. Nikomu neberie hracky, ked sa jej podari v piesku zobrat nieco cudzie v poho to vrati naspat, tak som rada. 🙂 🙂 🙂 Po detoch sice pokukuje, sleduje ich ale nastastie neotravuje nikoho. Uz mame aj mliecko vypite, dufam, ze bude lepsie spat ako posledne dni. 😲 😉

sherry28
11. srp 2010

@gina333 to je na tom Sophi stejně jak Mára 😉 taky kouká po dětech, ale neotravuje je a hračky cizí si vezme a nebo se na mě podívá jestli může a když to někdo chce, tak vrátí bezproblémů 😉 a houpačky ho zajímají už od května, vždycky ale jen na chvilku chce zhoupnout(spíš tam chce, protože tam vidí Lukyho) víc ho baví klouzačka, on si na tu obří vyleze sám a sám sjede dolů (samozřejmě mu stojím za zadkem, kdyby padal, ale zvedat ho tam fakt nemůžu). dole ho chytám je to šikulka 😉 🙂

gina333
11. srp 2010

@sherry28 : tak to je fajn u vas. Dnes to bolo fakt s nou super, len dufam, ze sa nezmeni casom na urevanu protivku. 😉 🙂

Sophi uz spinka, idem si nakrajat melon a pozriem si daco v telke. 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
11. srp 2010

tak já všem taky přeju klidnou noc 😉 a jdu ještě chvilku serfovat, Luky už taky spí 😉 😔 😔 😔

matova
11. srp 2010

Ahojte,
ďakujem všetkým za želania doklepať to nejak až do konca a tiež želania prespanej noci 😉
Malý sa zobudil po 2h s obrovským plačom, neviem či sa mu niečo snívalo či zabehla slinka lebo lapal po dychu...hrozne dlho som ho ukľudňovla, chcel už aj z postele zdrhať (čo už som fakt nedovolila 😠 😀 ), nakoniec znovu zaspal a spal až do rána 🙂 , ale som ho aj 15 x po celú noc musela posúvať na miesto...Takže ja som svieža ráno určiete nebola...doobedu sme boli doma-chvalabohu sa netrepal vonku, a cez obed som odkvecla pri ňom tak som si konečne aj schrupla, večer spí od 21h. Šimon dnes posledné 2h behal vonku dole bez 😀, chytal sa za pipíka ale nepišal, až keď sme došli domov tak to vypustil rovno na koberec v kuchyni 🙄 😀
Kontrolný ultrazvuk mám 16.8. Dnes som si čítala na tom lieku že je nevhodný v tehotenstve a pri dojčení, že jeho účinky neboli odskúšané... 😔. Inak neviem nič o tom, dá sa rodiť aj normálne aj cisárskom- keď sú komplikácie, závisí to či je šnúra omotaná blízko placenty....napadlo ma vyhľadať si nejakú tému o tom, len ani na vás nemám čas...Chcela som si zaobstarať tie homeo, alebo aj masážne oleje- bylinné pri pôrode a teraz môžem zabudnúť, lebo by to mohlo byť zlé keby som si navodila napr. účinné silné kontrakcie a zrazu by bol problém že musím na operačku...Hrozne by som chcela nech aspoň vydržíme ten 8.mesiac 😖
Čítala som že ste tu dnes riešili topánočky....dúfam že nám už vydržia tie 23jky (čo kedysi na nohu nechcel dať- teraz sú jeho obľúbené 😔 😅 ). Ale už sú "na knap", musí mať tenkú ponožku, máme kúpené malé botasky 24 na jeseň, a aj vyššie šnurovacie topánky už (jedseň-zima) elephanten- tu z bazáru, obuté vraj len 3x- fakt sú ako nové 😉 .
prchalka 🙂 : hádam tie botičky čorí sadnú 😉.
hanza 🙂 : veru viac malej pristane podľa mňa športový look 😀 , vindo na nej že je šibalka. Mňa mama vkuse obliekala do ružovej a červenej, aj keď som vravela že nechcem...vždy som chcela skôr chlapčensky obliekať... a mala som z toho takú "traumu" že do cca 19 rokov som na seba červenú neobliekla ani náhodou 😀 , už som z toho vonku 😉
sherry 🙂 : ja ani neviem čo si mám vlastne zobrať, cítim sa ako úplny amatér..hlavne či bábo bude so mnou na izbe či nie...pri malom bol prvé dni preč tak mi vzali všetky plienky, obrúsky...a potom mi ho nechali niekedy na celý deň a chceli nech prebaľujem- pritom veci mi predtým vzali 🙄
ined 🙂 : jeeej, gratulujem k super výsledkom 😉 , a kedy máš ďalší ultrazvuk? ako dlho budeme čakať na správičku či dievčatko či chlapček??? 😵
gina 🙂 :fajn nákup-obývačkový stolík, my sme predsalen objednali pár kusov nábytku do detskej izby- už to nebude všetko čo sme chceli...ale nech to tu aspoň nejak vyzerá, a budem mať úplne už vybielený účet 😲 . A super že ste boli zas na piesku, keď to tam má rada Sofi- môj tiež nebeží k deťom a tiež som aj rada 😀
katzi 🙂 :ahoj cyklistka 😉 , podarilo sa ti pretrieť tie šmuhy?

všetkým pokojnú noc 😔

matova
11. srp 2010

a hanza ešte 🙂 : aj ja ho nechávam patlať sa kade tade...on sa s hračkami nehrá, má aj náradia plastové a chce len naozajstné- už ani netŕpnem ke´d má kladivo, pilník...celkom mu to ide 😀 - hlavne že lyžičkou jesť nevie...a piesok, hrable, vedierko, konvička...hlavná je však vodoa- médium 😀 - všade pridať, rozpatlať rukami, sadne si do mláky v pohode...ale keď nedovolí stojí a beží najradšej na ulicu a tam aj tak len babrať s kadečím by sa chcel, takže tiež odtiaľ potiaľ ale že sa zacape to už ani neriešim- máme kopec vecí podedených a veľmi sa nám zišli 😀 . V meste je však čistý chlapček, a doma- to mi aj každú špinku ukazuje 😠 🙄 😅

sherry28
12. srp 2010

dobré sluníčkové ráno 😵
tak mě hošani ještě spinkají 🙂 ráno jsem byla za MM, nějak ho poslední dobou zanedbávám, tak jsem to byla napravit 😀 😉 ale teda jsme zvědavá v kolk půjde po O spát, tipuju že v půl jedný, jak je teď zvyklý 😉 ale to je dobře, protože od září musí do dvanácti vydržet, v půl dvanáctý budeme jezdit pro Lukyho a až přijedeme, tak dostanou oba oběd a Mára půjde spát(doufám) a my s Lukym se vrhneme na úkoly 😉

sherry28
12. srp 2010

tak už tam je slyšet "mamííí, mamííí...." 😀

prchalka
autor
12. srp 2010

Dobré ráno,
tak nejdříve historka ze včerejška (to jste mi připomněly, jak si vaše děti ostatních moc nevšímají) 😅
Navečer se sešly děti u bránky a čorí šla k sousedům na zahrádku, kluci jí tam pustili. No a vyndali si z domečku 2 židličky s tím 4letým a seděli každý na jedné,pak si čorí začala sedat na Dádu, což se mu moc nelíbilo a pak... vstali a vrhla se mu kolem krku a držela a držela tak, že se Dáda začal mrskat, povalil jí na zem, ona ho konečně pustila a on.... nakrabil a letěl zvonit na maminku, ať ho pustí domů. Takže moje ještě ne dvouletá zase vyhrála nad 4letým klukem: Bože! Kdy už jí někdo z těch dětí usměrní a nedá se?!?! Stála jsem celou dobu za plotem u nás a nechala jsem je, jak se to vyvrbí, a ono takhle 😖 Pak jsem se ptala jeho mamky, co říkal, když letěl domů, že si stěžoval?? A ona to nechtěla říct, jen říkala, že je to v pohodě a že je to dobrý. No ale já chtěla slyšet, co říkal Dáda, něco jako: "Ona mě škrtila, ona mi ubližuje bééééé" 😅 😀
No nedozvědala jsem se to!
Jinak noc dobrý, vůbec nevím, kdy si jí vzal MM a psal mi, že byla dnes vzorem spaní, že o ní nevěděl.. Zato já jo, lehce po 5té hodině se začala mlet, otevřela oči, čekala jsem, že usne jako vždy ještě a NIC, jen se převalovala, chvílema očii zavřené, ale jinak od té doby vzhůru. Tak bych jí chěla dát dneska co nejdřív spát a možná pak jet busíkem za dalším strašpytlem, co se jí bojí 😅 😅