Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
12. zář 2010

já jen na chvillinku 😉
@katzi já pila colu dost, furt si myslím, že je to lepší než kafe a taky jsem si dělala ze začátku kávu s mlékem(přitom kafe nepiju) byla jsem dost unavená a ta káva mi normálně chutnala, teď už zase ne ale klíďo tu colu pij 😉 jsem pila každý třetí den 2 litry 😝 😀 😅 😉 taky mi nic nechutnalo, ale ta cola vždycky bodla 😉

@hancazivocich taky se snažím, aby děti neubližovali druhýmu a naštěstí to nedělají 🙂 a i učím Lukáška, aby zlem zlo neoplácel, ale aby se vzdálil a odešel nebo to rozumně vystvětlil, že se to nedělá(možná ho přeučím),, jak bych viděla že někomu něco dělá, tak bych mu plácla a dostal by vynadáno, snažím se své děti vychovávat a není mi jedno co dělají a na druhou stranu si svých dětí i vážím (pochopitelně), takže aby jim druhý ubližovali, to taky nestrpím 😠 nemám děti proto, abych je vyhodila ven a řekla jim vrať se na oběd atd.nebo že když nejsou doma je od nich klid, co dělají není důležitý, hlavně, že o nich nevím(viz.sousedi)i když chodí Luky už sám před bytovku, tak vždycky kouknu jednou za 5 minut z okna nebo z balkónu a musí se mi ohlásit a sleduju co dělá 😉 ale nějakou volnost už mu dávám k jeho věku, taky mě nechce mít za zadkem pořád 😉 🙂

ined77
12. zář 2010

hmmm, tak právě se mi smazal celý příspěvěk, dlouhý jako hajzlpapír 😖 😠

ined77
12. zář 2010

ahojky jinak 😅 , no znovu už to psát nebudu, to už ani nestihnu 😖 .

@sherry28 🙂 ...to jsi měla teda děsný den 😠 .krávy jedny 😠 ...to je fakt vrchol někdy 😖 .

hanca 🙂 ..fajn že jsi celá 🙂 , ale vidím, že vše neproběhlo podle představ ☹ .

prchalka 🙂 ...vysonduju to 😉 .

gina 🙂 ...dnes vás čeká super akce 🙂 .tek přeji pěkné počasí 🙂 .

matova 🙂 ...moc děkuji a i tobě vše nej nej nej a hlavně ať to zdárně dobujete s julinkou až do konce a vše se ti daří podle tvých představ 😵 😵 😵
sezamové semínko mě překvapilo 😕 .zkusím zjistit jak je to s tím olejem, moc děkuju 😵 .

lehna 🙂 ...super, že to štěpi zvládl na výbornou 😵 .můžete chodit ven častěji a odjet bez obav 😉 🙂 .

jinak matýnek je dnes už v pořádku 🙂 .spinká od 12h a teď pozor 😀 ...včera usnul běhěm 10 minut v 19.20 a budíček byl ráno v 7.30 😀 .já jsem dnes vyspaná 😲 😀 ...zvláštní pocit 😀 .
a přidám (znovu) zážitek s pátečního odpoledne..sherry mi ho připomněla 😉 .
vjíždím na chodník cestou na zastávku a v tu ránu do nás napáli asi tak pětiletý kluk na kole 😲 (do kočárku 😨 ).já vykřikla ježišmarja, kluk samozřejmě spadl a začal brečet.zkontrolovala jsem hned matýnka jestli je v pořádku - naštěstí byl 😨 a zvedám kluka.ten se rozběhl k mamince, která seděla asi 20m dál na lavičce.pomalu se sbírala a čuměla na mě jako bych toho kluka snad z toho kola skopla já 😠 .nějaké promiňte nebo tak nehrozilo 😠 .
tak jsem jí řekla že mi najel v plné rychlosti do kočárku a že malému naštěstí nic není a šla jsem 😠 .
chodník nepřehledný díky křoví a ona tam nechá kluka jezdit jako někde na hřišti 😠 a ještě se bude xichtit.no ještě že nám už jel bus 😒 .
některé ty maminky jsou fakt jedlé 😖 .
fotky mám stažené, tak snad je stihnu ještě vložit sem 😅 😉 .

ined77
12. zář 2010

matýnem se sestřenicí šárkou a filípkem 🙂
sylvinka je zvědavá 😎 😀
maminka staví duplo 😀
pak už bez komentáře 🙂
fotil převážně MM, je to vidět 😎 😝 😀 , já točila 😉 .
na posledních fotkách děti tancují, to byla prča 😀 .

ined77
12. zář 2010

@katzi 🙂 ...děkuji 😵 .
tak co se týče coly...ta mi dělala na nevolnosto dobře 😀 .za to kafe jsem nemohla ani vidět, ale teď už si tak obden jedno slabé dám, nebo černý čaj s medem 😉 .kofeinu obecně se nsažím vyvarovat ve větší míře, může prý způsobovat předčasný porod 😨 .ale taky si to colu nebo kofču občas dám 😉 .
říká se že i malým dětem se na zvracení může dát po lžičkách trochu coly 😉 .
s tím nechutenstvím cháu, ale neboj to přejde.jez na co máš chuť 😉 .mě bere stále spíš kyselá chuť, já sežrala už 2 velké sklenky utopenců 😅 .jako ne pětilitrovky ale 😀 .

áá, matýnek už se hlásí

matova
12. zář 2010

Ahojte 🙂
u nás sa dnes spalo celú noc- teda malý spal celú noc 😉, od 21:15 do 7h 😅 . Super. Doobedu som sa motala v kuchyni a mm vyničil šimonka kvalitne doma 😖 😲 , normálne bol už o 12hotový, zaspal 12:10, ja s ním na 50 min- neviem či je blbý tlak ale aj mňa parádne už motalo....Nevieme sa rozhodnúť čo budeme robiť poo, nechce sa nám nejak rozhýbať...Aj ma napadlo ZOO ale je to hodina cesty, neviem či ísť do toho, či sa radšej pri dome už len držať 😅 😕 ??? Chcela som ísť žehliť ale mm mi nastavil na noťas koníka 😲 😀.
lehna 🙂: super večer ste mali a teda že štepi vždy keď je strážený takto spí 😕, mohol by sa umúdriť a spinkať už aj vám 😉
hanza 🙂 : super
katzi 🙂 : nevoľnosti? nezávidím 😀 😀 😀 😉 , tak nech čím skôr prejdú a budeš v tom druhom trimestri, a nech je bez problémov 😉. A veru, zapája sa už mm, lebo ja už len funím ako stará loď, hroznú dýchavičnosť chytám čo len po schodoch prejdem...Doo som trochu vyumývala kuchyňu a bola som hotofka 😝.
sherry 🙂 : tak to bol Lukáško v tomto úplne rovnaký. Ja na to ale nemám, neviem ako by som ho uspala, presne ako píšeš-jediný nástroj ho dostať spať je tá fľaša- teda hrnček s náustkom. Asi to nechám, na neskôr ešte, skúsim mu zatiaľ dohovárať a uvidíme čo to bude keď príde bábo 😕 . A B6- aha- to som netušila o jeho účinkoch 😕 .
gina 🙂: Ako to že Nati vnoci nepila??? 😲 😲 😲. Super teda že aspoň Sofinka nespinká s fľaškou. U nás to je tak- večera, hranie sa, kúpanie, zarábam mlieko- to on chce byť pritom- musím ho mať na kolene vyloženého- inak rev, a ide sa do postele, tam sa pomojkáme...a vycucá mlieko (hrnček s náustkom), nasadí cumeľ a hrnček nepustí a váľa sa a prehadzuje...a keď mu chcem vziať fľašu- že kôli nej nevie zaspať tak hrozne plače, chce ju mať v rukách kým nezaspí. Vraj presne to isté keď bol mimi robil strýčko chúvička 😀. Poo máte super program, tak želám aby vám nepršalo, tu zatiaľ nesvieti ale ani neprší 😉
ined 🙂: ahoj, tak super, bodaj by takto Matýsek spával čoraz viac 🙂. A tvoj príbeh- fakt psycho- ešte aby ty si sa vinná cítila že do vás napráskal ten chlapček... 😝. Ja mám taký zas- pýtam sa tu známej- asi po štvrťroku života jej synčeka čo a ako, či už je unavená, ako to zvláda keď má staršiu dcérku...a ona kuká na mňa ako na šišinu neschopnú že nieee, prečo? pohoda, kľud, zuby ho pri raste nebolia a od 2 mes. prespí celú noc 😕 😅
ined 🙂 gina 🙂 : ďakujem 🙂

ined77
12. zář 2010

u nás dospáno, 1.30 🙂 .
posvačíme a jedeme na oslavu k babi 🙂 .
všem příjemný zbytek neděle a všem přejeme tak krásné počasí jako je u nás, pááááá 😵 .

matova
12. zář 2010

ined 🙂 : krásne fotky, torta- ani nehovorím- paráda- budem musieť tiež niečo vymyslieť pre malého, dúfam že budem vtedy doma ☹ 😲 😢 😕 . A aký je Matýnek už fešák na tej fotke v tepláčkoch a voľnom tričku, ako nejaku hiphoper 😅

gina333
12. zář 2010

@ined77 : teda krasnu oslavu ste mali, mnam taka torticka by bodla ku kave. 🙂 😉 A krasne spal Maty, keby to tak bolo kazdu noc vsak. 😵 😵

@matova : Nati bola ukazkove dieta, zaspavala uplne sama odmalicka, len som ju polozila do postielky, dala pusu a odisla. Nidky nepila v noci, teda kojila som ju 10 mesiacov ale v noci sa nebudila iba na zaciatku. Sophi je proti nej cert, ale flasku ani ona nepotrebuje. 😵 😵 😵

Poo bolo super, krasne slniecko, len bolo hrozne vela ludi, presli sme stanky, co ma sklamalo tak pre drobcov tam nebolo nic, akurat take elektronicke auta, nafukovaci hrad, ale to este pre Sophi nie je. 🙂 🙂 🙂

katzi
12. zář 2010

sherry, ined: díky za info o cole 🙂 Asi se jí fakt nedokážu vzdát, je to moje jediný potěšení teďka a když vy ji pijete taky 😉 Divný je, že na moje oblíbený kafe nemám ani trochu chuť.

ined: krásné fotečky z oslavy a jsi šikula s tím dortem. Taky se Adélce chystám něco uplichtit. Budu mít ovšem premiéru, ještě nikdy jsem žádný dort nedělala. Ani nepeču. Teda vlastně ať nekecám - umím štrůdl 😀

My jsme dnes měli fajn odpol.: využili jsme pěkného počasí a toho, že zatím si troufám a jeli jsme na výlet na kole (i s MM). Jeli jsme takovou pěknou trasou kolem řeky, lesem. Na závěr bylo zastavení v hospůdce 😵 No gynekolog by mě za ty jízdy na kole teď asi nepochválil, ale já si to chci ještě užít. Za chvíli bude zima, pak budu mít na jaře už mega buben, pak malý mimi, ....dlouho si na kole zas nevyjedu ☹

sherry28
12. zář 2010

@ined77 krásná oslava, spokojení děti 😉 a dortík červený traktůrek 😵 😉 oblíbená pohádka Lukyho, já Márovi nechám vyrobit asi hlavu Bobíka z té reklamy, chtěla jsem koupit plyšáka Bobíka, ale zřejmě ho nevyrábí 😒 na netu jsem nenašla, je do Bobíka blázen 😀

sherry28
12. zář 2010

@ined, @katzi, vy jste s kávou sekly při těhu a já ji zase pila( a to ji normálně vůbec nepiju) 😅 🙂 nějak se nám to otočilo 😉 jo a s tím kolem opatrně , colu si dej, ale na kolo pozor 😀

hancazivocich
12. zář 2010

ahoj, malá už spí... Uff, teĎ v týdnu budu dohánět to manko z víkendu.. Jsem grogy

matova 😅 : co super? Nechápu...jako že žiju? Tak to je fakt super

K tomu kafi - já si v těhu dala - sem tam - ta chuť byla strašná - ne turka, ale takový to rozpustný - tři v jednom a nebo slabý rozpustný ... Kamarádka mi vpálila, že z toho je Kikouš takovej 'dábel - že kdybych nepila, bude Normální 😠 . No chápete? Jako kdyby živější dítka byly nenormální či co?... 😠 😠

prchalka
autor
12. zář 2010

Já jen popřeju dobrou dneska, musím ještě chvilku na MMB 😅 😔

hancazivocich
12. zář 2010

Jinak - zitra zkusim přes poledne něco sesmolit - tady se rveme o net kvůli závodům a tak, nemá to cenu. A ještě by mi přes rameno četl, jak ho dusím 😀 😀 😀 😀
Jinak - v pátek měla dvakrát malá břinkec a dnesk se taky posmradila, tak že by už konečně ten špičák? Hryže a hryže - jako na ty špičáky, ale... Jakoby hrbolky tam jsou, ale špičák musí být cítit, než vyleze? Ne? Jako tvrden hrbolek? Už jsem zmatená.......Ale do pusy si nedá moc šmáknout, neriskuju, nerada bych absolvovala další šití 😝 😝

hancazivocich
12. zář 2010

Dnes se loučím - dobrou noc.... 😉

gina333
12. zář 2010

U nas sa spinka, idem pozerat talentov. 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
12. zář 2010

gina 🙂 : To muselo byť krásne vychutnávať si také dieťatko ak Nati 😅. Ale jasné že aj tie naše a tvoja Sofi sú naše miláčiky 😉
hanza: 😀 😀 😀 😀 supeeeer 😀 😀 😀 😀 .
Vieš čo je super? že si ani nepamätám čo som tým chcela povedať 😀 vlastne to asi niejen až tak super že? 🙄 😀
najskôr som tým myslela že ste o.k. nazad z chaty alebo čo, ja fakt už neviem 😕 tehotenská demencia 😝
S kávou nestraš- pri malom som ju pila, teraz ju pijem, to akože aj druhé bábo bude neuspateľné? 😲 , no, snáď nie! Ja mám horzne nízky tlak takže sio tú kávu proste neodpustím, 2 denne by mali byť o.k.
sherry 🙂 : kukla som do knihy a fakt som tam našla to čo píšeš- tie prejavy brnenia v prstoch- teda 😢 . Dúfam že nejak to zvládneš a určite ti to potom zmizne, a nepôjdeš ani náhodou na žiadnu operáciu 😉.

Zajtra ideme všetci do mesta- potrebujem vypísať žiadosť o materské...to budú behačky-horšie že mm má mať zraz so šéfom a čosi iné povybavovať a nepovedal mu že chec ísť aj so mnou...čistá improvizácia...neznášam také dni čo nemôžem naplánovať normálne a nemám ešte ani nachystané veci pre malého ani pre mňa, ani neviem čo bude papať...a keď sa dostane do uzavretej miestnosti úradu alebo ja za dvere k dr. tak to bude orchester 🙄...Nehovoriac o obednom spánku...Držte palce, nech sa to nejak dobre utrasie,
všetkým pokojnú noc 😎

gina333
13. zář 2010

dobre rano 😵

@matova : drzim palce aby ste to zvladli bez ujmu na zdravi. 😉

Noc v pohode, az nato ze od 4:30 sa vrtela, plakala, kopala no otras. Toto trvalo do 6:15 kym som nemusela vstat,samozrejme ona so mnou, takze vyspata nie som vobec a ani ona. 😒 😲 Som zvedava ako vydrzi doo. 😝

hancazivocich
13. zář 2010

dobré ránko,
u nás se vstávalo v 6.40.. Teda, dítě bylo vzhůru a snažilo se mě ,,nenáslilně! probudit. Mno, rána plyšovým medvědem do hlavy - to tu dlouho nebylo.. 😝 😝
U nás několik budíčků, žízeň, moc teplo či co, živý sny - co si matně pamatuju, že po mně chtěla kliku a klíč 😝 😝 Už jsem málem startovala, že jí to podám, když mi konečně došlo, co se po mně žádá 😀 😀 Pak furt kope a kope - tak buď cvičí, ale vzhledem k tomu, že u toho vrčí a zuří, tak chtěla buď přikrejt nebo odkrejt, dneska si vymejšlela, prostě - i dudlíka a žabáka - přitom měla vše. Měla divoký sny a stálo to za to.....

@matova 😅 😅 - to je blbost, Julinka bude za odměnu 😀 😀 Já se taky uklidňuju tím, že druhý dítko bývá uplně jiný, i kamarádky, co tomu nevěřily a mají druhý, mi tvrdí, že je to za odměnu..
Jo, jestli mi teď někdo chcete říct, že znáte z okolí případy, kdy to nefunguje, tak jestli mě nechcete mít na svědomí, tak mlčte 😀 😀 😎 A taky myslete na Matova - je těhotná a tudíž citlivější, že jo? 😀 😀 😀 😀

prchalka
autor
13. zář 2010

Dobré ráno, nemohla jsem usnout, nemohla jsem spát 🙄 ☹ V podstatě jsem měla jen zavřené oči a čekala...
Než jsem stačila ráno hodit rýži do hrnce, tak počmárala červeně další zeď 😠 Hezky to pondělí začíná 🙄

lehna
13. zář 2010

dobré ránko🙂,

u nás super noc 🙂. Kéž by takových bylo více ☹ . Byla jsem tamjen jednou kolem půlnoci,ale jen dát dudlík, otočit na bok a šla jsem. pak budíček v 5.20, ale ještě usnul a spal do 6.55 😵 😵 ve své postýlce!!! , ale já mám pocit,že jsem od těch půl 6 nespala, ale to je asi jen pocit.

Včera jsme byli odpo u kamarádů co mají 2,5roku holčičku a 10měsíců chlapečka, tak to bylo fajn, nejdřív jsme byli na jedno pivko, děcka tam řádili na písku, klouzačce, motorkách. a pak jsme šli k nim ještě na kafe. Štěpi byl kupodivu i hodný a hrál si.

Dočtu jak půjde spát, snad to stihnu, musím se poohlídnout Štěpimu po botách, už ho ty 23 tlačí, st+ěžuje si,že je nechce.

zatím ahojky, půjdem ven, dokud neprší, je tu pěkná tma☹

sherry28
13. zář 2010

krásné pondělí 😵
Lukyho máme ve škole, Máru ráno stačila píchnout vosa a má 3x takovou ruku 😅 nehýbe s prsty, protože je neohne a nenechá si na to nic dát, tak mu aspoň po chvilkách přikládám cibuli a ocet 😉 teď tady poslouchá písničky a je kupodivu hodný 😉 🙂 půjdu vysávat, uklízet atd.dneska nevařím máme ze včera 😉 ale za to ještě chci stihnout vytřít a vyžehlit než pro něj pojedeme 😕

@matova taky věřím, že to porodem odejde 😉 protože jsem tohle nikdy neměla a to pravou ruku zaměstnávám dost, od desíti let hraju na akordeon, jsem malířka a v době studií jsem trávila na PC skoro všechen čas, takže z námahy to být nemůže spíš se přikláním k tomu těhu 😕 přišlo to z ničeho nic, tak to taky snad zničeho nic odejde 🙂

sherry28
13. zář 2010

@hancazivocich to o těch dětech platí 😉 každý z mých dětí je naprosto jiný u nás je ten hodnější Luky 😉 já si to hodné miminko už vybrala, ale jaké bude to třetí je ve hvězdách(mohlo by být něco mezi těma dvěma) 😀

gina333
13. zář 2010

@sherry28 : ja som nevedela ze ty si tak umelecky zalozena. 😉 😉 😉 Chudacik Mara, no Sophi by urcite vrieskala ako sirena. 😒 Ja som stihla vyprat postelne pradlo, idem poupratat kupelnu a zachod, cez weekend nato nebol cas. Vonku je tma ako v sude, este neprsi, ale moc ruzovo poobednajsiu pechadzku nevidim. 😠

sherry28
13. zář 2010

@gina333 jojo umění je moje druhé já, akorát to šlo do pozadí , když se Luky narodil 😉 a odsouvá se to neustále, ale to neva děti mají přednost a jednou se k tomu vrátím, až se budu nudit 😀 a musím říct, že Mára taky ječel, nemohla jsem mu tu vosu vůbec sundat, jak tam byla zabodlá a pak odletěla 😅 teď nebrečí, ale ručičku má zvedlou ☹

gina333
13. zář 2010

@sherry28 : to poznam, vsetko ide do uzadia ked su tu deti. Najviac ma vie nastvat ked my MM povie, co robim ja za posledne roky ked nemam pracu. No nic, IBA sa staram o deti.Bohuzial to nevidi, ze s tymi detmi som 24 hodin denne a keby som aj nasla pracu, tak ziadnu na smeny, alebo na dlhsie ako 8 hodin. ☹

sherry28
13. zář 2010

@gina333 v tomhle je většina chlapů stejná 😠 prostě se jen staráme o děti, to není žádná práce 😝 oni dřou a my si užíváme a utrácíme jejich těžce vydělané peníze 😀 zajímavé je, že když se MM o víkendu podílí na výchově a péči o děti, tak je strašně rád, že je neděle a že jde do práce 😀 😉uznat to neumějí, ale sami by to dělat nechtěli 😝

jdu vytřít a pak jedeme pro Lukyho, toto letí 😅

gina333
13. zář 2010

@sherry28 : presne tak, hold to su chlapi, tazko s nimi ale bez nich?........ 😒

Tak doo sme sa celkom dobre vymotali, prisla kamoska na navstevu tak sa moja hviezda mala pred kym predvadzat. 😉 🙂 Uz je napapana, este spravim mlieko a pojdeme von, je krasne slniecko, nastastie ani mracika nevidiet. 😵

prchalka
autor
13. zář 2010

U nás je krásně a já nikoho neuhnala ven, takže odpolko si budem muset vystačit samy 🙄
Dopol mi ještě provedla to, že jsem byla na wc a ona přišla, zhasla a zavřela dveře, takže tma. Dveře už otevřit neumí a na vypínač jsem nedosáhla, tak musela čekat. Samozřejmě začala řvát, ale nepoučí se!
Pak jsme šly ven, ale ona v půlce cesty začla bečet, že domů 🙄 😝
@sherry28 Chudák Mareček, to byla moje noční můra, aby jí neštípla vosa v létě, ta by to fakt nepřežila a já s ní pak asi taky ne! Mě štípla jednou mezi prsty u ruky a nateklo mi to celý až k lokti asi tak na 3cm, to byl děs! Fuj, normálně se osypu, když si na to vzpomenu! Tak ať mu to rychle zmizí, ještěže on je takovej statečnej!!
@hancazivocich Znám případ, kdy to nezafungovalo a mám ho v rodině, ale jinak se mi opravdu potvrzuje, že každé dítě je jiné - zatím! Spolíhám na to, akorát co když to může být ještě horší?!?! 😅