Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
16. únor 2010

a to jsem ještě zapomněla..ráno při snídani,když malý zase vyváděl..jsem řekla,že už z něho fakt nemůžu..tak mi mm řekl bohužel 😅 ...pak překypoval veselím a v 8 vypadl do práce(jeho jediné štěstí 😀 )

ined77
16. únor 2010

gina 🙂 ...no vzbudí,jednou za rok 😀 .u toho řevu už se opravdu spát nedalo ani před dvoje dveře 😉 .

gina333
16. únor 2010

no tych chlapov len zabit 😀 😀 Niekedy som veru aj rada, ked som sa babulkami sama doma, len ma vie riadne nastartovat ked my mudro radi a prd vie o vychove deti. 😉 😉 Nevravim, ze mi nepomaha, ale moj muz je skor taky Tatko ktory sa s detmi, hra, berie ich do mesta a tak, na ich vychovu som ja. Vidim to na Natalke, ze veru obcas chyba ta otcova tvrda ruka, ale u nas sa toho nedockam. 😕

prchalka
autor
16. únor 2010

ined: O vás a hexe vím, to si pamatuju, jen se mi to nechtělo vypisovat. Malá je na odstřel už od půl 9, kdy jsem chtěla slyšet v tv jen 5 minut, tak jsem jí zavřela vedle, protože řvala, no a řvala ještě víc... Cítím se dneska jako ty a myslím, že ostatní na tom nejsou o nic líp. Už aby šly děcka do hajan dneska,že? 😝 😖

ined77
16. únor 2010

prchalka 🙂 ..jj,já vím ☹ .no u aby bylo po o...ovšem ani to není záruka klidu 😅 .
my jdeme ven,ačkoliv se mi teda dnes opravdu nechce 😖 .třeba to ze sebe aspoň částečně vyvětrám 😅 .

gina 🙂 ..svatá pravda.mně muž také ''pomáhá'',ovšem tak nějak po svém.myslí si asi,že zabavit malého znamená např.sednou si s ním do pokojíku a čekat,že se malý sám zabaví a pod 😖 .
v důsledku je u nás víc kňourání,když jsme doma všichni,atd.atd....
no nic,jdeme se obléknout 😉 .

tak po o pááá 🙂

katzi
16. únor 2010

gino: já jsem o nočních děsech taky nevěděla, ale tady na MK je na batolatech téma s tímhle názvem, tak jsem do něj občas nakoukla a říkala jsem si,že se zatím máme docela dobře oproti tomu co tam píšou ty holčiny 😖 Snad nás to ale nepostihne, když si tak "užíváme" zuby. Přece nemůžeme schytat všechno 🙂

ined: s chalapama kolikrát potřebuje člověk pevnější nervy než s těma děckama. U děcek si řekneš, že zatím nemají rozum 😀

Jinak Aduš si vymyslela fajn zábavu - chodí tady po bytě s cedníkem na hlavě - akorát jí tam velikostně sedí. Furt si ho tam různě šteluje a je zatím hodná. Ještě jsme od rána neměly žádný "záchvat" 😀

prchalka
autor
16. únor 2010

K tatínkům nou koment, taky jsem měla něco podobnýho doma, dokud nepochopil, že to bude asi záležitost více měsíců, teď už se s tím trochu i ztotožnil 😕 a dokonce jsem dostala návrh i na střídání, ale teď, jak bylo těch pár lepších nocí, tak to ani nemá cenu, uvidíme dál, dneska mě to taky naštvalo, jak už není schopná zabrat!!! Mě doslova s...o, jak jsem už byla na dně, fakt na dně nevyspalá ani trochu, nic nezabíralo, ráno jak když vstávám z hrobu a těžko někdo pochopí, jak je člověku blbě a strašně jsem mu záviděla, že může usnout, spát a max. jednou se vzbudí, aby mi s ní pomoh a pak zas spí 🙄 🙄 😖 Hrozný! A pak stačí málo, člověk řekne něco blbě a je oheň na střeše... Jenže vcítit se do toho, jak už je z toho člověk mimo, jde hodně těžko. Okolí si poslechne, ale jak to nezažije, tak to pouští jedním uchem tam a druhým ven...

katzi
16. únor 2010

jo prchalko: my už tu hexu taky máme, jsem zapomněla napsat. U nás bez reakce

sherry28
16. únor 2010

Ženy dnes asi musely být nějaký erupce nebo co, my taky měli hroznou noc 😠 Do půl jedenáctý to šlo, pak se vzbudil, tak houpačka, usnul 😖 ale vzbudil se ve dvě a nemohl zabrat, do toho se vzbudil Lukas, že má žízeň 😅 tak jsem ho položila do postele a šla dát napít Lukymu, když jsme se vrátili, tak už seděl na posteli a vůbec nevypadá, že by chtěl spát, tak jsem ho hodinu houpala, usnul a za 10 minut na novo 😠takhle asi do půl sedmý, vstávali jsme v osm, nevyspalý. Je docela protivnej i teď přes den, chodí a mrčí ☹

katzi
16. únor 2010

ined: to už jsem se tě kdysi chtěla zeptat - kdy ty vlastně vaříš? Chodíte ven dopol. i odpol. No fakt tě obdivuju 🙂 Já se ráno vždycky vzpamatovávám po těch nocích, pak něco uvařím, pak už pomalu jíme a pomalu jde spát a dopoledne je v čudu 🙂

katzi
16. únor 2010

sherry: no asi fakt dnes něco muselo být ve vzduchu 😒 To věřím,že je protivnej po takové noci. 😒

sherry28
16. únor 2010

katzi:malej tady zase chodí s motorovkou 😀 a řeže do všeho, co mu přijde do cesty 😀

gina333
16. únor 2010

Veru ja tiez chodim iba poobede von. Sophi neznasa obliekanie, vzd bojujeme, kym tie zeimne handry na nu dostanem, tak doobedu sa my to veru nechce absolvovat. 😕 Chodime von vzdy okolo druhej, odprevadime Nati na kruzok, potom rychla kava a klebety u svokry 😀 😀 ideme zas po Nanu a domov ucit sa. A takyto kolotoc absolvujeme kazdy den. Niekedy na obed ked sa svokrovi chce ide s nou von kocikovat, dlhsie vtedy spi. To vtedy doma upratujem, dovaram obed a tak.

sherry28
16. únor 2010

holky já vám napíši jak to vypadá u nás každý všední den: Já vstávám v 6:00hod 😠 a připravuju klukům snídani, buď už je malý se mnou vzhůru nebo teprve vstane 😒 po snídani oblékám malého a starší se oblékne sám jen doopravím 😉 a vyrážíme autem do školky(bydlíme na pustém ostrově 😖 )ve městě zaparkuji a rozkládám golfák, do školky dojdeme pěšky 😒 necháme Lukase ve školce a po cestě k autu nakoupíme. Pak dopoledne vařím a uklízím, vše za asistence mrňouse 😅 po O jde spát(já vytírám a žehlím) a po spaní něco zdlábne a jedeme zase pro Lukase(opět vyndáme golfák a jdeme pěšo). V půl sedmý nebo v sedm kluci večeří a pak se jdou koupat, někdy spolu, někdy se koupe jenom jeden(nekoupu je nutně každý den) 😝 a mladší chodí na osmou spát a starší na půl devátou, ještě děláme různé úkoly atd. Já ulehám obvykle kolem půl jedenácté a nehledě na to jaká byla noc zase v šest vstávám 😠 Od září jde Luky do školy, tak jsem na to zvědavá 😲, píšu to jen ta pro představu, aby jste věděly, jak to chodí u nás 😉

sherry28
16. únor 2010

prchalka: Ještě doktoři zvou na očkování pozvánkou, u nás to teda aspoň tak funguje 😉

sherry28
16. únor 2010

prchalka:zdá se mi divný, že by doktoři očkovali jenom nějaký děti, přece jsou tabulky a povinné očkování je pro všechny 😨

matova
16. únor 2010

ahojte ženy-takže dnes sme asi tu všetky hotové,naštvané....
do 8:30 sme mali hotovú polievku tak sme šli od 9h von,a musím povedať že mi to dobre padlo-ozaj,ešte predtým som bola v našom "skladišti" kde som zazrela náš prvý kočík a skoro som sa rozrevala aký bol ten šimon malinký (akoby bol teraz obor 😀). Vonku statočne šiel za ruku ale hnevá ma, trhá sa čím ďalej,napr. do potoka, alebo chce do parku cez veľký sneh...hodinu cupital,už aj padal a jasne že na záver musel ísť k svokrovcom-to už asi tu ani písať nebudem,má z toho rituál. Tam spadol od únavy a narazil uškom do nohy stola, takže má riadnu stopu 😝.
Odpadlíka som musela po obede ešte aj uhojdať...to začínajú móresy,iné decko by zaspalo nad tanierom asi už.
taže spí od 10:50, keď rátam od rána piatej, bol na nohách takmer 6 hodín...
ined. nálady máme dnes rovnaké 😝. my sme sa smm chytili včera večer-tiež malý spadol na hlavu zas-na kachličkách-vybaľovala som nákup,malý sa držal za moje nohavky a zrazu sa pustil...a ja za to jasne možem 😢. a to už som ale hrešila jak pohan 😕
katzi: to sa mi páčilo o deťoch,mužoch a rozume 😀
prchalka: pridávam sa k vám-aani my nemáme 4. hexu! 😕 posledné čo sme dostali bola rubeola...(vakcína Priorix) a predtým v novembri Prevenar -3.vakcína ale ani neviem proti čomu 😝
varila som poliecku zemiakovú s pórom-mliečnu 😉 druhé od včera,ale bude až poo.
scherry:tiež ťa obdivujem pri dvoch deťoch...
lehna: chúďatko. aj ja blbá chodím neskoro spať...niektoré práce sa pri malom proste nedajú (skoro všetky 😀 ) a hlavne ten internet 😀 😒 🙄

matova
16. únor 2010

tak sa mi zdá, že s druhým baby som mala začať hneď aj keď sa mi zdalo že je to nonsens. lebo ako tu tak čítam "prognózy" čo všetko nás čaká v ďalších rokoch tak asi už rovno hodím flintu do žita. alebo sa ako ined 😉 pojdem rovno zavesiť(za nohy 😀 ).
ined, prchalka:to budú isto tie zuby-pri stoličkách sme to stále mali také kolísavé-raz hrozná noc, inokedy lepšia...kým fakt všetky nevyliezli celé 😝
gina: ja na ovčie kiahne nedávam.
prchalka: ja som našla v brožúrke, že tá vakcína Infarix hexa sa dáva trikrát v prvom roku života a štvrtýkrát sa dáva až po dovŕšení 2rokua piatykrát až po 5.roku. Tak nechápem, niektoré už to majú?nesplietli si to s Prevenarom?-to je proti pneumokokom 😕.

inak baby asi nebudem chodiť už sem tak často,a nebudem v obraze 😒 . en internet bezkáblový-to je vlastne na princípe mikrovlnného žiarenia-veľmi zlá vec... ☹ .horšie že zmluvu máme na dva roky...keby som vedela jak to vlastne funguje,radšej by som platila viac a išlo by to cez pevnú linku že vraj sa to dá...aj keď k tomuto orangackemu netu mame pevnu linku... 🙄

gina333
16. únor 2010

matova: ako myslis zla vec, akoze skodilava zdraviu? a co teraz vlastne nie je skodlive? 😠

Ja som malu akurat odovzdala svokrovi, uspat v kociku musim ja, svokor nevie sklopit kocar 🙂 potom som trielila domov, dovarim obed, pozmyvam podlahy, to akurat pride Nati, dam jej obed, svokor donesie malu, skusim jej dat jest, lebo zas zjedla iba 3 lyzicky, trielime na kruzok a tak dookola. Este sem potom mrknem. 😉 😉 😉

sherry28
16. únor 2010

matova: ne tohle je hexavakcína jsou čtyři dávky 🙂 a ta čtvrtá se dává půl roku po třetí nejpozději do 18 měsíce věku dítěte

prchalka
autor
16. únor 2010

Uspáno 11.40, a teď musí spát min. do půl 2, jinak budu vraždit. Dnes byl opravdu den a noc debil asi u všech. Ta hexa fakt nevím.. v očkováku není taky nic, jen datumy, kdy jsme tam byly, tak ještě mrknu do kalendáře. A vznesla jsem dotaz na kamarádku, co má o měsíc staršího kluka a chodíme ke stejný mudr! Tak snad mi to někdo osvětlí. Nebo jestli už jsem vážně takovej magor... ☹

sherry28
16. únor 2010
sherry28
16. únor 2010

pneumokok není povinný ne? my nemáme jiné očkování než povinné 😒

matova
16. únor 2010

gina: to mikrovlnne ziarenie je ovela silnejsie ako v mikrovlnke, existuju aj vyskumy ktore sa vsak na verejnost netlacia koli komercnym zaujmom...keby mal niekto vazny zaujem poslem odkaz kde sa pise o skodlivosti...fakt sa zacinam toho bat, je to podobne ako ked dlho mas mobil pri uchu-tak to citim-divne zalahnutie v usiach...

scherry:no ja neviem,lebo nám naša dr. povedala, že nateraz už s tým máme pokoj a v brožúre a to fakt takto píše 😅
prchalka:tak to som teda zvedavá,potom nezabudni napísať 😉 a vraždiť budem aj ja 😀 keď nedá viac ako 1:30-to bybolo len do 12:20 😖 čo buedem dovečera robiť? 😒

prchalka
autor
16. únor 2010

sherry: Není povinný, já to řešila kdysi, že to dáme najednou a v té době se Prevenar měnil na Synflorix, jenže to mi doktorka řekla jen, že to bude "lepší" Prevenar a že se po něm mám ptát v lékárnách. Tam na mě koukali jak na blázna, cože to chci za lepší Prevenar, že o ničem takovým neví.. vlastně si vzpomínám, že to bylo někdy v dubnu, takže to už malé bylo půl roku. Pak to vyšumělo a nedali jsme zatím nic navíc, než povinné očko, i tak to je píchání až moc 😒 A fakt nechci řešit pořád nějaký teploty z očkování!!!
Nenašla jsem nic ani v kalendáři, tak sakra, někde to napsaný bylo!!

prchalka
autor
16. únor 2010

matova: Co to máte za net? ☹ ☹
Jinak taky nevím, co s ní odpol, určitě by šla ráda ven, ale než se já připravím a ustrojím, ona udělá spoušť a pak se mi na konci strojení, když máme navlíknout bundu začne válet po zemi... A dneska na nějaký volovinky fakt nemám náladu.. 🙄 😖

ined77
16. únor 2010

ahojky,
tak už spinká 😔 .
takovouhle krizi jsem neměla ani nepamatuju 😝 .
venku taky práda...šli jsme bez kočárku a 99% cesty jsem matýnka musela nést,neboť se odmítal postavit na nožky 😒 .moc jsem si odpočala 😅 .ale dobře mi tak,pořád se bojím,že bude v kočárku protestovat a pak se divím 😖 ...
sledovali jsme bagristy,být na něm,stojí tam ještě teď 😀 .
doma dřívější oběd a dobře jsem udělala,pak už jen plakal a plakal ☹ .usnul asi za 22 vteřin 😅 ,předtím kulicha do kakáčku,ale takového ne moc pevného.tak asi snad fakt zoubky,ale teda....20 zoubků se zcela jistě nedožiju 🙄 .

katzi 🙂 ...já vařím ráno,zřídka odpoledne,když je mm doma.vařím na 2 dny,ale třeba dělám jeden rýži a druhý den brambory,ať to nemá stejné 😉 .
mám to tak,že jeden ráno uklízím,druhý vařím a třetí''nedělám nic 😝 '',tzn.jen přetřu stůl,zrcado v koupelně atd.zkrátka takové ty stále zapráskané věci 😀 .
pak se jde ven,je to zvyk.dřív v tu dobu spával,tak jsm kočárkovala,dnes chodíváme většinu bez...obejdem obchod,kačenky atd. 😉 .
pak obídek,spánek,svačina,zase ven...doma pohrát,koupání,večeře bla bla bla 😀 .
večer exitus 😔 + obden žehlení 😉

matova 🙂 ...ó jé,tak asi oprvdu nějaké erupce.
matýnek si také chodí venku kam chce,zásadně ale na opačnou stranu než chci já 😠 😀 .
super že spíte,aspoň dnes nebude šimonek pabůzňat 😀 😉 .
ten internet...nemůžete to změnit,zrušit smlouvu nebo něco podobného...jak to vlastně může být povolené,když je to škodivé 😕 😠 ???
prevenar my nemáme...nechali jsme synflorix,ale to si hradí rodiče sami.ani prevnar není u nás vpovinném očko 😉.
my máme 4 hexy a čekám na pozvánku na MMR 😉.

prchalka 🙂 ...svatá pravda...nějaká empatie je v takových chvílích cizí slovo ☹ .
já jen pak slyším,že jsem podrážděná a věčně nespokojená 😖...jasně,já se nedostanu sama ani na záchod,ale jinak je to strašně fajn.můj volný čas se skládá z cca hodiny po o a večer cca když pánbůh dá 2h 😝 .na co já s vlastně stěžuju že 😕 včera malého ven nevzal,prý dnes 😅 🙄.

sherry 🙂 ...taky máš moře volného času že 😉 .já se jen děsím návratu do práce...nechápu,jak to bude fungovat...pro dnes je druhé dítko vypustila(ze srdce se mu omlouvám 😔 ).

sherry28
16. únor 2010

prchalka:no my jsme taky očkovaný jenom na to povinné 😉 ještě s tím starším jsem musela na lžičku proti obrně, ale teď už je právě všechno v tý hexavakcíně, jenom nechápu proč má někdo jen tři a někdo čtyři dávky, přitom tady v těch tabulkáchje napsáno, že mají být čtyři 😕 a my už máme všechny čtyři, poslední jsme měly v prosinci,před prvními narozkami 🙂

ined77
16. únor 2010

omlouvám se za chybějící písmenka,matýnek má novou zábavu,šlapat po klávesnici 😠 😕 😅 .
sice to pak kontroluju,ale sem tam něco uteče 😅

matova
16. únor 2010

baby, tak to je fakt divné tá č. hexa 😖 . GINA- ty o tom niečo vieš, neverím že v CZ je iná vakcína, alebo???

inetrnet cez orange bezkáblový. počula som nedávno že v niektorých štátoch to zakázali (nemám to overené).

prevenar - proti pneumokokom nie je u nás povinný,ja som sa bála tých pneumokokov, ale čím ďalej tým viac sa začína písať o škodlivosti očkovaní na imunitu a tak a človek je zrazu na rázcestí...

ined: spolusúcitím, spolucítim,Wcko ako ty-proste všade všade sním, postieľka alebo ohrádka nehrozí-zaáchvaty -....
škoda o tom.. 😢