Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
26. dub 2011

Teda, vy dvě Sibyly, co se tady takhle strašíte? 😀 😀 😀 To byste mi mohly říci, co mě čeká 😉 🙂 🙂 🙂 Dnes jsme s Honzíkem potkali pána se zlomenou nohou a Honzík hned k tomu pánovi šel a ptá se "mámo, co to má ten pán na noze?" a ukazoval na to, tak já říkám:"pán má zlomenou nohu chudáček a moc ho bolí a tak jí má v sádře", pán říkal Honzíkovi:"to víš, takhle dopadají lidi, co neposlouchají a tak maminku vždy poslouchej, co ti říká" a smál se, no já se cítila trochu trapně, no a pak jsem asi 20 minut poslouchala dotazy 1) co je sádra /pak přišel na to, že je to náplast/, 2) kde měl ten pán zlomenou nohu? A jak jí měl zlomenou? No holky, na odpověď jsem vážně nepřišla 😀 😀 😀 No a taky jsme jeli autobusem a za námi seděli dva cikáni, paní a pán a Honza se tak otočil a ptá se:"co to tady tak smrdí?" Tý jo, holky, já se málem propadla hanbou a řekla jsem mu,že je to asi něco z autobusu a už jsem čekala kudlu do zad skrz opěrátko v sedadle 😀 😀 😀 Blbý je, když se zeptá, když potkáme člověka na vozíku, stylem "jé, co to je za hezký vozítko? 😝 😝

hancazivocich
26. dub 2011

@anta - klidně můžem strašit i tebe - to bude větší sranda - co Prchalka? 😀 😀
Jo, já mám kamaráda na vozíku a nemáme s tím problém.. Teda - prvně měla kukadla jak na pružinách - jak v těch kreslených filmech, ale přežili to oba. Prej by jí byl jen vděčnej, kdyby pod ním nezačla rozdělávat oheň, jinak je svolnej ke každý kravině 😅 To víš, že se taky chtěla svézt, ale vysvětleno - má nemocný nožičky, nemůže ťapat, jezdí..
Dotaz - Strejdo a nebolí tě pudelka? 😖 😅
Spíš mám strach o ty starší lidi na vozíku - aby je třeba neodbrzdila.. Ale naštěstí se postižených lidí nebojí, ani se jim nevyhejbá. Potkáváme maminku s těžce postiženou holčinou na vozíku a malá si s ní ,,povídá".. Vedu ji k tomu, aby je prostě brala jako zdravé normální lidi.. Proč to píšu? Protože MP s tím má problém.. Tak nechci, aby byla po něm

anta
26. dub 2011

@hancazivocich - tak samozřejmě, to děláš moc dobře, že se snažíš, aby Kikouš bral lidi na vozíku normálně, však jsou normální, já to taky tak Honzovi popisuji, že je prostě bolí nožičky, tak jezdí, no co jim má na to jeden říct? Taky se chtěl vozit😅 😅 😅 No jo, ty děti to tak neberou, no. Tak když ti lidi normálně uvažující, tak se neurazí 😉 Moje máma si nechala vyložit karty a vše se jí splnilo a tak by ke kartářce nešla ani náhodou 😒

gina333
26. dub 2011

@anta : s kartarkami som natom podobne ako ty, nikdy by som nechcela vediet co ma caka, mam vysnivanych este vela veci a keby mi z toho nic nepotvrdila tak by som asi stratila zmysle zivota. 😲 No pri tych ciganoch by som sa veru bala takych poznamok ako utrusil tvoj diablika, ale co narobis, ze? 😀 😀

Klobuk dole pred vami baby, krasne tych vasich drobcov vychovavate. My sme sa zatial nestretli s nikym na voziku, ale uz som Natalku viedla k tomu aby medzi ludmi nerobila rozdiely, tak dufam, ze sa mi to podari aj zo Sophi. 😉 🙂

Dnes bola Sophi na ihrisku s dedom, ja som piekla so svagrinou kolac pre nasich muzov, pridu totiz uz dnes v noci domov, tak aby mali mlsanicko na zajtra. 🙂 🙂 Idem si pokecat s Natali.

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

matova
26. dub 2011

ahojte 🙂
KATZI: veeeeeeeeeľkááááá gratulááááácia, všetko najlepšie, veľa zdravíčka Karolínke, nech vám robí čím menej starostí a čím viac radostí 😵 😵 😵

matova
26. dub 2011

umývanie hlavy je aj u nás stále brutal, julke to nevadí- teda zatiaľ, tak asi by som jej mala čím viac umývať, nech si neodvykne 😉

gina: ešteže s tým nočníkovaním niesme sami 😀, ale tvoja sofi je predsalen mladšia...tu u nás je jeden chlapček čo začal bez plienky behať len nedávno- má3roky a tri mesiace 😉
prchalka: super že čorí lepšie spinká 😉. Môj malý posledné dni začína nieže sa zriekať mliečkovania, ale on chce už aj vnoci kakao 🙄 🙄 🙄 😀, inak big rev
hanzzivocich: neurológiu už sme s mm vypustili- tá ženská-dr. na mňa urobila veľmi zlý dojem...oni si asi všetci myslia že my malého tyranizujeme či čo..my už fakt musíme vydržať než malý povyrastie, stále má viac rozumu a začína v svojich monkovčinách robiť malinké ústupky, aby sa dalo akotak fungovať a aby videl že je milovaný rovnako 🙂. (napr. už zaspávame pri rádiu 😅- julka zaspávala takto, a keď ma chce mať v izbe tak si zvykol 😅). Keď sa nám juli narodila a musela som s ňou spávať v druhej izbe....šimi sa budil vkuse vnoci a musela som za ním bežať, nechcel ani zaspávať, bdel aby som neodišla...to bolo úplne najhoršie obdobie môjho života...vtedy sme boli na kontrole na neuro a taký záchvat tam vyrobil- nekončiaci asi 20 minút v jednom kuse-ako v tranze...ona absolútne nechápala...na problémy so spaním nám dala Atarax- (to užívajú napr. dospelí pred operáciou...). Asi tak to na neho fungovalo že ke´d už bol čas poo spania, tak sa usmieval ako mesiac na hnoji- akoby zdrogovaný- ale do postele som ho aj tak nedostala 😝 , tak mu to už nedávame, už tam ani nepôjdeme. K psychológovi nás poslala ale kôli tomu že nerozprával.- teraz už rozpráva 😉 . Inak na syndróm nepokojných nôh som už myslela- to mám totiž aj ja, ale prevažuje brutal únava takže keď sa dá, spím už ako drevo.
Minule spozoroval muchu a vraví: aha mucha, muška, mušenka, mušička 😀. Vidno že zhŕňa do slovnej zásoby.
Inak tá hláška tvojej expertkly dedkovi- ty brďo, neboj, ona si časom vyselektuje čo a ako v hovorovej reči 😉 Šimon nechce zasa nikoho pozdraviť ani poďakovať 🙄 .
A keď je u nás ticho- že sa zašije a nevidieť ho- je to jasné- naložil do plienky 🙄 🙄 🙄 🤐

Dnes s juli teplotuje, ale zub to asi nebude, nič nevidno, ani opuch, tak sa asi ešte sem nezaradíme tak skoro zas 😀 .
Majte sa krásne, papááááááááááá

gina333
27. dub 2011

dobre rano 🙂

@matova : no mas to nesmierne tazke, urcite potrebujes mat pevne nervy pri takom nezbednikovi ako je Simi. 😲 😉 Ja viem, clovek povie, ze to prejde, ze z toho vyrastie, len skoda tych rokov ked je malicky, ze sa to neuzivate kym je malicky. Snad s Juli to bude ovela jednoduchsie. 🙂 🙂 A nech je malinka cim skor zdrava, drzim moc palce. 😵

MM je konecne doma, dufam, ze ostane aspon do augusta nech stihneme aj dovolenku spolu. 🙂 Sophi spala krasne celu noc, nadranom som je prelozila k nam aby sa nezobudila, lebo kopala do postielky.

anta
27. dub 2011

Ahoj holčinky, tak dítě vstávalo dneska nějak dřív, to jsem odvázaná, protože mm se vrátí trochu později 😒 No co, nějak to přežijeme, šoupnu ho na hlídání, tak se ho zbavím 😀 😀 😀 Já mu dám, půjde pěkně do světa, zavážu mu uzlíček s buchtami a tradá 🙂

prchalka
autor
27. dub 2011

Ahojky,
já jsem vzhůru asi od 4.40, kdy jsem musela na wc a pak už jsem neusnula, dítě od 5.40.. 😝 Uvařeno pro ní mám od včera... jen nevím, co tady budeme až do oběda kutat 😕 😅

anta
27. dub 2011

Pomooooooc, dítě je pekelně protivný!!!! 😝 😀 😀

lehna
27. dub 2011

Dobré ráno i od nás 🙂.

Já jsem vzhůru od 5.35,kdy Pipa cosik řval,tak jsem tam šla a on řval "pustit vodu". nahože taťka asi pouštěl vodu,tak to jde slyšet,tak chtěl pouštět asi pořád 😀. tak jsem ho zklidnila a šla ležet,už jsem neusla, Štěpi přišel v 7 🙂.

@anta -tak třeba i usne kolem oběda 😉

anta
27. dub 2011

@lehna - ahoj, usne určitě, říkal mi, že se mu zdálo něco fuj 😉 🙂 Špunty mám v pohotovosti, abych ho neposlouchala v příém přenosu 😀 😀 😀

prchalka
autor
27. dub 2011

Tak mě dneska Ju docela převezla 😝 Byla unavená, usnula už ve 12. Já žehlila asi 40 minut a pak jsem si chtěla hodit nohy nahoru, jenže ve 12.50 už bulela. Naštěstí teda usnula a jsem tu vedle na ntb, radši..
Přišla sms konečně i z druhé školky, tak to asi zítra vyzvedneme najednou, ať víme, na čem jsme..

anta
27. dub 2011

Jsem si tak vzpomněla na kompliment od mého synátora, víte, co mi řekl? "Maminko, ty jsi hezká jako totem" 😀 😀 😀

gina333
27. dub 2011

@anta : ze totem, no to je poklona 😀 😀 😀 aj mna Sophi zvykne hladkat po tvari a hovori, ty sa mi tak pacis. 😉 🙂

Ja som sa cele doo ani nezastavila, navarila som obed, 2x pustila pracku, bola som v obchode, umyla si vlasy a to vsetko som stihla do 11-tej 😝 😝 😝 A MM zatial montoval TV, dotiahol domov LCD televizor s obrovskou obrazovkou, vsak na normalnej nebude predsa hokej pozerat. 😲 😲 😲 Taka velka je obrazovka, ze sa mi z nej toci hlava. 😀 😉 Poo pojdeme na ihrisku, vonku je krasne, potom gratulovat svagrovi, dnes ma meniny.

anta
27. dub 2011

@gina333 - no však jsem vyvalila oko, když mi to řekl 😀 😀 😀

anta
27. dub 2011

Jo a dneska mi říkal, "mámo, ty máš tak velký prsa!" 😀 😀 😀 😀 😀 Z něj fakt učůrávám 😀 😀 😀

anta
27. dub 2011

Tak Honzík mi slíbil, že ve Hvězdičce (hlídání) na mě počká na chodbě, to bude fajn pro tetku, protože tam jsou dlaždičky a Honzík si tam krásně hraje a paní mrzne 😀 😀 😀

anta
27. dub 2011

Tak Honzík jak slíbil, tak splnil 😀 Jako když jste tam byli u dveří, tak začal natahovat, ale nerozplakal se, neplakal dneska vůbec 😎 😎 😎 Byl tam dneska půl hodiny, příští týden ho tam frknu na hodinu 🙂 🙂 🙂 Mám z něj velkou radost, se přiznám 😉

gina333
27. dub 2011

ahojte, tak dnesny den bol celkom fajn, poo sme teda isli gratulovat svagrovi, daco sme popili, daco pojedli, takze som uplne plna. 😝 Zajtra po dlhom case idem doo do prace, tak si pojdem skor lahnut.

Pekny vecer prajem. 😔 😔

gina333
28. dub 2011

dobre rano 🙂 🙂

noc v pohode, az nato, ze spala s nami tak si musim nato zvyknut, ze mam menej miesta ked je MM doma. 😉 Dokonca Sophi este spinka, co mi ani nevadi, lebo idem do prace a preto ju dam neskor na obed spat. 😵

@anta : a Honzika chvalim, ostatne ako vzdy, no je to anjelik. 😉 🙂

stvura
28. dub 2011

Kocky, ako dlho trval ten neklud a ta nespavost deti ako im sli zuby? Mala je uz tyzden uplne "rozhadzana", cez den spi po 15 minutovkach, asi 3-4x, v noci kazdu hodinku hore a stava sa ze i kratsi interval...uz nevladzem, trva to uz tyzden, tri dni dokonca s teplotami...pri malom som nic take nemala, proste mu zuby len vysli....

gina333
28. dub 2011

@stvura : ako u koho, Sophi cez den bola uplne v pohode, ale noci boli preplakane, trvalo to od 8 mesiaca ked jej zacali rast zuby s mensimi prestavkami do 2 rokov. 😲 😲 😲 😲 Este nam chybaju 3 patky, takze na konci nie sme. 😒 Asi som ta moc nepotesila, takze prajem vela sil. Co jej davas na upokojenie ?

prchalka
autor
28. dub 2011

Dobré ráno,
u nás se usnulo něco kolem 21h, ani nevím, protože jsem opět usnula u ní 😅 😝 Ve 22 a něco byla s brekem vzhůru - byla bouřka a celkem rachot, tak se bála, ale pak usnula, já se odplazila a spala do 6.20 😉 to už jsem ale trošku rámusila kolem. Do školky půjdu dneska jen do té naší a zítra vezmu tu druhou, ať to nemáme našlapaný!!
@anta Nepochopila jsem to s tou tetkou... dodnes 😅
@stvura Ahoj, zrovna jsem to tento týden počítala, jak dlouho trvalo, že nám začala spát zase trošku normálně, od té doby, co začaly růst dvojky a dorostly pětky (teď to znamená tak jedno buzení v noci, což je luxus nebo vyjímečně celá prospaná noc). Rok a půl - ale my byly zvláštní případ, prostě se jí to neskutečně táhlo. U někoho je to ve vlnách a mezitím dobrý, u nás to bylo jaksi konstantně blbý 🙄 ☹

anta
28. dub 2011

Dobré ranko, holčiny. Dítě vstávalo zase v šest a to usnul před půl osmou, já jsem nějaká ochrápaná, no to mám radost 😅
@prchalka - no ona tam teta má pěknou místnost a Honzík do ní nechce jít a "čeká" na mě na chodbě tam, jsou tam dlaždičky studený a teta tam s ním tzv. mrzne, místo aby byli v teplé místnosti, chápenzí? 😉

stvura
28. dub 2011

@gina333 no skor som myslela tie prve zubky, lebo nam nie a nie vyjst, dasienka su zdurene uz asi mesiac, slinta dva mesiace, no nic. Nevedia sa prerezat. Moj maly mal uz kompletny chrup okolo 20tich mesiacov, kedze je to dedicne, tak by aj dcerka mala mat. Na upokojenie davam na striedacku calgel a mundisal, plus ked bola horucka tak aj nurofen. Ale uz som zufala, lebo mam ruky ako rambo

hancazivocich
28. dub 2011

@stvura - u nás byl ten neklid cca dva měsíce v noci, vůbec jsem nevěděla, co se děje. Buzení i 20x za noc, rotování, vrtění, kňourání. Byla jsem hotová, nespala jsem. Říkala jsem si sakra, proč zrovna já? První zub vylezl v 10 měsících - s horečkama 39, které trvaly cca 3-4dny. Rostly nepravidelně, např. v červenci rostly čtyřky - to jí bylo 19 měsíců. Pak stop a další zuby začly růst na Vánoce, teď máme komplet. Tzn osm zubů od 24. 12., do cca začátku dubna?
U nás .. no... Např tři týdny na mašli - ukňápaná, protivná, všichni na ni koukali jak na největšího spratka. Pak třeba dva, tři dny relativně vysmátá, spokojená, noci klidnější a pak zas znova..
Prostě - zuby - jak kdyby nám ji někdo vyměnil. U nás teda ořvanec, uvztekanec a zajíček duracel. Letí, trhne, třískne, co není přibité, letí s ní...

hancazivocich
28. dub 2011

Jinak u nás trošku pokrok v odplenkování - včera si řekla asi 6x o nočníik, opravdu čůrala, byla i tři bobky do nočníku.. Ale - mně snad přijde, že jí to jde líp, když je doma MP - že se před ním víc snaží. Dnes ráno - než odjel, tak se sama vyčůrala, od té doby cvrkne, hlási, že se pochcala 😅 😅 a jde se dočůrat do nočníka. Tak holky - to už bysme mohly vydržet, to už asi nemám vzdávat, ne? I když se kbelík s čůrnutejma věcma plní... 😝 😝 Ale zatím statečně převlíkám a utírám.. Teda - madam mi stáhla osušku a otřela si do ní počůraný nohy a hrdě mi to hlásila 😀 Humor mě přešel, když jsem zjistila, že s tím vytřela i louži pod sebou 😅 😅

anta
28. dub 2011

@hancazivocich - nevzdávej to určitě, jinak by jsi se vrátila na samý začátek a znova by jsi musela začínat 😉 Držím moc palečky, ať jí to vydrží 😉
Tak jsem zjistila, že Honzulákova motorka začíná být ve špatném stavu, ani nevím, jako má nosnost, ale bojím se, aby ta umělá hmota někde cestou nepraskla, no co, bude mít narozky, tak dostane kolistické odstrkávadlo i s helmou 😉

prchalka
autor
28. dub 2011

Tak jsem tu. Ráno mi teda nebylo nejlíp, sama sebe jsem štvala, jestli tím počasím, bouřkou, nedospáním....nevim. Dítě opakovalo furt to samý dokola, dokud nezareaguju, měla jsem před výbuchem fakt!! Do té školky jsem šla jak mrtvola.. 🙄
Ředitelka mi říká - tak mi to tu podepište, máme tu Žofinku, Julinku ještě ne..Píš, nečtu a ptám se, jak to teda dopadlo a ona: No dobře! Oni nám jí vzali! MÁME ŠKOLKU!! Teda těsně, asi předposlední nad čarou, ale vzali! Nechápu to doteď 😝 😝 😝 😝 🙂 🙂