Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
25. únor 2010

Tak uz konecne spime po asi hodinovom uspavani. ☹ Mylsela som si, ze to bude lahsie ked je tu mame, ale bohuzial je to des. Furt my uteka z postele, lebo vie, ze sedia v izbe u Natalky, pocuje ich, potom vykrikuje no hroooooooza. 😠 Vlacim ju na rukach, potom cicka a takto dookola. Normalne som z nej dnes mala nervy, a to urcite bude o 22-tej hore. 😒 😒

Ale vsetkym vam prajem dobru nocku. 😵 😵

prchalka
autor
26. únor 2010

Dobré ránko,
u nás mlíčko tentokrát bylo před půl 4 a pak vstávala 6.40, noc v klidu 😉
Přišla jsem na to, že telefonek má jednu nevýhodu - nemá na boku blikající indikaci sms nebo hovoru, jak to měl ten předešlý. Teď ráno jsem to objevila 😖 No škoda! Darovanému koni... že...

gina333
26. únor 2010

awojcek 🙂
tak noc celkom fajn, prvykrat sa zobudila o pol druhej, chvilku sa sice vrtela, ale potom bola hore az o pol siestej. 😉 Idem si dnes postavit polievocku z morcacieho kridla a dnes spravim spagetky. 😉 😉

sherry28
26. únor 2010

ahoj ženy, mamku už jsem ráno odvezla a zítra jedeme zase k ní na karneval jen na otočku 🙂

sherry28
26. únor 2010

jinak Mareček Jílek je od rána neuvěřitelně protivný, ale řekla bych, že něco mu je....nejspíš zuby 😅

sherry28
26. únor 2010

tak spíme, dojedl poslední sousto a než jsem odnesla talíř od jídla do dřezu, tak usnul 😀

matova
26. únor 2010

ahojte,
u nás bola noc v pohode, prvýkrát som robila mlieko o 23:15, potom o 3:30, vstávačka 6:15- najskôr kôli tomu, že mm si zabudol nastaviť budík, takže ho nepočul 😀.
Cez deň sa malý choval ako prívesok,, najradšej by bol len na rukách...ešteže som nakoniec navarila...desiata- zeleninová polievka zahustená krupicou, druhé zemiaky na panvici s tofu zaliate pretlakom+ taveným syrom. Ale šimonko nezjedol takmer nič, dnes je neskutočne unavený, hoci vstal o hodku neskôr ako včera- išiel spať už 11:20- dala som ho lebo sa mi normálne na rukách vyvracal dozadu 😒,keď som ho dávala spať, dal mi pusu na krk 😵. Stiahol len 50ml mlieka-hladný a smädný asi veľa nepospí, navyše sused uviazal psa na reťaz za dom a ten neustále breše 😠....niekedy je to už všetko na infarkt 😝

sherry: ja som myslela či dnes malý nieje divný kôli tomu, že u nás je úplne sychravo-tma- či nie je príliš nízky tlak- no neviem ako u vás 😨
prchalka: super noc 😉
gina 😉 :tiež fajn noc- no pravda až na to desné uspávanie- to presne som neznášala- únava veľká ale zvedavosť väčšia (ja musím mm vždy vyhodiť na nižšie posch. a všetko vypnúť- no ešteže sa má kde spratať. a s tou cicou...v podstate som rada že už nemusím dávať. Ale na druhej strane zakaždým keď sa len trošku preberie napr. pri otočení na druhý bok-už mrnčí a nevie zas zaspať, aj keď smädný nieje-zvyknutý bol na tú 😝 čarovnú cicu. teraz musím bežať aj s ním po mlieko a vypije 10ml 🙄 fakt je to uspávanie na nervy.

prchalka
autor
26. únor 2010

sherry: Dobrý, aspoň si neměla práci s uspáváním 😅 Já v 11.40 trochu pohoupala a byla taky tuhá, očka takový mimózní už delší dobu a její záliba ve válení se po mně 😝 Nemůžu si sednout na zem, jakože si budem prohlížet, hrát, pořád mě valchuje 😝
matova: U nás dnes taky nesvítí, tak jsme dopol nikam nešly. O tom uspávání teda fakt nerada čtu, je mi vás všech líto! A to jsem si myslela, jak to u nás není hrozný, ale asi není.. ☹
Zuby - 1 zub nahoře i 1 dole jedna špička ostrá, ale určitě ještě ne proříznutá 😖 Tak bojujem dál, ale není to s ní tak hrozný! Jídlo se naštěstí srovnalo, odpol se chystám dát Activii, tak uvidíme, jestli uspěju, asi těžko..
A psala mi známá, že na 4.hexu budem pozvaný smskou - no myslela jsem si to 🙂 Takže to bude na té 18m prohlídce určitě!

matova
26. únor 2010

sherry:a to ti malý zaspal v sedačke? a keď ho prekladáš nezobudí sa?

ženy, dávate mlieko aj pred obedňajším spánkom? Musím priznať že len tak čumím ako sa ten Sunar míňa- už ideme kupovať tretiu krabicu a to pije asi len druhý týždeň? ani neviem už.

matova
26. únor 2010

prchalka: ale je , je to hrozné takmer všade 😝 aspoň pri nás tu v krúžku poserutek 😀

u nás začína snežiť 😖 a vraj sa má na bud. týždeň ešte ochladiť 😒

práve som sa ťa pýtala ako ste dopadli s info o vakcíne 😉
budí sa 😒

matova
26. únor 2010

prchalka: tak to už máte hornú štvorku celú? gratulujem 🙂

šimonko sa v poslednej dobe chytá za zátylok, hlavu, oči- napadá ma už všeličo ale dúfam že to bude z tých očných zubov 😖

ined77
26. únor 2010

ahojky 🙂 ,
tak noc teda u nás jak to tak čtu asi zatím nejhorší ☹ ...vrtění,kňourání,motání 😒 ...tak nevím.první vzbuzení už ve 21h a pak už jsem šla k němu.
zítra je úplněk,tak že by tím 😕 ?
oficiální budík v 6.30,ačkoliv já jsem byla vzhůru už jakou dobu 😒
ráno kroužek...matýnek se vyřádil 🙂
obídek v pohodě-rizoto
usínat se mu moc ale nechtělo 😠 ,na to že jsem ho musela vyndat z kočárku aby mi po cestě neusnul se probral nějak moc 😅 .ale nakonec zalomil v 11.55 😉 .

sherry 🙂 ..moc děkuji,hned se na ten odkaz kuknu...ovšem já v současné době poznám značku zákaz vjezdu a že tam běhají srny,toť vše 😅 😀 ...ale zkusím to 😅 ,třeba se trošku podceňuji,ovšem 🙄 ...
máš to dítko také zlaté 😵 ,to vaše uspávání je super...u nás je to každý večer dobře na půl hodiny 😖 .

matova 🙂 .-..ale noc fajn 🙂 ,to je dobře 🙂 .
ten řidičák už bych chtěla mít za sebou.hrozně se bojím,že to neudělám a peníze budou v čudu ☹.
naopak si zase myslím,že by mě to hrozně bavilo,řídit...takže užrčitě pokud se povede,budu jezdit jak to půjde 😅.
mléčko...no u nás akorát večer-to naše mlékokaše 😅 .ale zase chce hodně jíst jogurty a tak,takže mléčného má myslím až dost 😅 .

gina 🙂 ..nee,tak to se snad urazit nejde 😀 ...
ta noc...kolikrát člověk čeká děs a nic že,ale bohužel to funguje i naopak 😅 .

katzi 🙂 ...jj,barva a stříhat,ovšem ještě nejsem rozhodnutá kolik dám 😀 .každopádně z toho musím udělat culík,to bych zešílela jinak 😅 ...hlavně v létě 😨 😀

prchalka 🙂 ...odkazy teprve shlédnu 😉 .
ta sklenička...co my víme,kolikrát s tím můžou praštit už třeba v obchodě 😠 .u nás v bille je jedna taková''fajn''pokladní,která s těma přesnídávkama fakt mydlí,že se vždy tak tak držím,abych jí něco neřekla 😠 .
určitě to skleněné dno nemůže probořit malé dítě lžičkou 😒 ...
s activií držím palce 🙂 ...u nás je novinka,malý plive ty jahody 😝
a zoubky...tož lezou,ale pomalu ... 😅

tak,snad vše,jdu ještě kuknout na co jsem opět zapomněla 😅

katzi
26. únor 2010

ahojky,

tak čtu,že jsou všechny dětičky nějaký protivný 😒 U nás dnes dopol. zas probrečený ☹ Řekla bych, že o co líp spí v noci, o to je protivnější ve dne. Fakt když kolikrát skoro celý noci nespala, tak se to s ní v pohodě dalo, teď spí v podstatě skoro celou noc (budí se jen 1x na mlíko kolem cca 5h) a je to o nervy 😒 A spát šla už někdy v 11.20. byla úplně KO, nechápu...

sherry28
26. únor 2010

matova: i to je možné, také se chce jen nosit a byl strašně ospalý, něco je ve vzduchu, u nás také zataženo a silný vítr ☹

ined77
26. únor 2010

prchalka 🙂 ...hmm,to křesílko je pěkné 🙂 .vidíš,něco takového by užil i matýnek...on teda zatím sedí v normálním křesle a nevypdá,že by mu to vadilo,ale tak své je své 😉 .
telefon krásný,já jsem nokiová 😀 ...akorát v současnosti mám siemens...dárek...ano ano,darovanému koni 🙂 ...
ale čítám,že už moc ran také nevydrží,tak snad bude opět po mém gustu 😀

jdu se podívat na ty testy 😕 😅 ...

ined77
26. únor 2010

holky...náš malý je dnes taky trošku umrčkaný,sice ne nějak moc,ale to ještě tuším přijde.a t má odpolko pršet,takže budeme pěkně asi zavření doma a tatínek opět celý víkend v práci 😖 .
o tom ochlazení příští týden jsem také slyšela a to už jsem chtěla zítra sundat z kočárku fusak ☹ .
dnes měl matýnek nové rifličky,tááák mu to slušelo-jarně 😀

katzi
26. únor 2010

jj, souhlas - něco je ve vzduchu. Tady je taky šedo šedo tma 😠 . Doufám, že odpol. nebude pršet, musím s tím zlobidlem nutně alespoň chvíli na vzduch, nebo to do večera budou fakt galeje...

matova: my mlíko před poledním spánkem nedáváme, Adu ho už nehce. Nechce ho už moc ani před spaním večer. Pije ho v podstatě už jen v postýlce ráno kolem té 4 - 5hodiny na uspání.

prchalka
autor
26. únor 2010

Spí přesně hodinu a už se ozvala 😝

prchalka
autor
26. únor 2010

Asi mě bude čekat houpy houpy.. ☹ ☹

sherry28
26. únor 2010

matova: usne v židličce, pokud už je fakt vyřízenej, a vzbudí se jen lehce, takže ho přenesu udělám 2x houpy a spíme dál, ale to už musí být 🙂

tak on je zítra úpněk?no to je jasný, proč je Mára vyřízenej, on na to hraje, takže to budeme celou noc vzhůru, buď dnes nebo zítra 😕a Lukas mi bude zase chodit po bytě 😅

ined77: u nás je 13 pokusů na autoškolu, s tím, že si pokaždé doplácíš, to co neuděláš, byl tam klučina, co to dělal po deváté(testy), jezditl uměl už od patnácti, ale bohužel pokaždé pohořel na testech, ale to by bylo, aby to člověk na 13x nezvládl 😀

ined77
26. únor 2010

sherry 🙂 ...tak napoprvé jsem ty testy napsala na 39 bodů 😅 ...7 špatných odpovědí,ale šlo i o značky,které fakt neznám.takže začnu studovat a snad by to šlo,čekala jsem to horší 😨 ...třeba to zvládnu s jistým náskokem učení 😅 .

prchalka 🙂 ..taky spíme hodinku...a čekám s nastraženýma ušima 😅

ined77
26. únor 2010

sherry 🙂 ..děkuji za povzbuzení 😀 .tak si říkám,že jezdí větší kopyta než jsem já,tak by v tom byl čert,abych to aspoň na potřinácté neudělala 😀 .

sherry28
26. únor 2010

ined77. výborný výsledek 😉 takže testů se bát vůbec nemusíš, ale jestli si neseděla v autě, tak už si do nějakého sedni a zmapuj si to tam 😉 🙂

ined77
26. únor 2010

sherry 🙂 ..seděla,ale tak v 15 letech 😀 .ale tak zhruba vím no...ačkoliv raději někoho poprosím.uff...ještě musím našprtat ty značky atd.doufám,že ta kniha co mám už není stará 😀 .
zkoušela jsem i test jen na značky a samozřejmě z 10 otázek 3 špatně 😖 ...a u dbře 3 jsem spíš tipovala 😅 😔 .
ale tak to se naučit myslím dá 😉 .

sherry28
26. únor 2010

ined77:to jo, značky jsou pořád stejné, jen nějaké přibyly,ty se učí dobře 😉 🙂

sherry28
26. únor 2010

ined77: jinak řídit mě také baví, ale na silnicích jsou fakt hova....aby člověk měl oči i na zadku, já jsem zatím ještě nebourala(musím zaklepat), ale v osmém měsíci těhotenství s Markem do mě nacouval PPL v obytné zóně, kde chodí děti a může se tam jezdit jen 20 a ještě neměl ani tu slušnost vylézt ven a nějak to řešit 😠 došla jsem si pro něj do kabiny, no to víš, že měl mobil u ucha a hudbu na plný pecky, takže moje troubení neslyšel(stála jsem na křižovatce za ním) prý tam neviděl 😅 naštěstí to Marek zvádl(byla to docela prda) 😒

katzi
26. únor 2010

my už jsme vzhůru. To bude den 😝

sherry: no ty jo, tak to máte doma při úplňku veselo 🙂 Lukas je náměsíčnej?

ined: no vidíš jaká jsi šikulka. Testy zvládneš levou zadní 🙂 Pak už "jen" ta praxe. U mě to bylo tak,že testy jako ok, ale jízdy jsem dělala na dvakrát. A jak jsem to na podruhé udělala, tak mi ten zkoušející řekl, že si mám rovnou dokoupit kondičky 🙂

sherry28
26. únor 2010

katzi: je náměsíčný, naštěstí neleze po oknech nebo tak něco, ale chodí mi po bytě a křičí ze spaní a jde se napít pak zpátky a takhle asi 10 min, cestuje po bytě, chodím za ním a koukám na něj a pokaždé mu řeknu Luky pojď spát a on nic, až po páté otočce si jde lehnout. Nechci ho nějak z toho transu vyrušovat, jen ho sleduju 😉 🙂

ined77
26. únor 2010

sherry 🙂 ...právě,toho se bojím nejvíc.že můžu jezdit sebeopatrněji,ale hovad je čím dál víc 😠 ☹ .a zvlášť pak s dítkem 😖 ...
to bych toho hňupa asi roztrhla 😠 ...mě madam s mobilem u ucha srazila na kole 😖 ,naštěstí se mi nic velkého nestalo,jen odřené koleno a naražená prdel z toho byla 😅 ...
ale jak jde o dítě 😨 ...chci teď na jaro koupit cyklosedačku,že budeme jezdit,ale i z toho mám trošku vítr.určitě se budu držet hlavně na cyklostezkách...
lukášek je náměsíčný??? 😕
na malého a i na mě ten úplněk také nepůsobí dobře,to už jsem vysledovala 😒 .

katzi 🙂 ...kéž by jen napodruhé 😀 .mm sice papíry má,ale bojí ajezdit nikdy nebude,tak musím holt já 😉

jééé,malý,páááá

ined77
26. únor 2010

tak u nás ''jen''1,5h dnes,ale tak stačí 😉 .
půjdeme aspoň ještě na chvilku ven než začne pršet 😉 .
ale teda...dnes prdítkem napřed 😖 😝 .
tak pěkné páteční odpoledne všem 🙂