Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
26. únor 2010

máme tu dědu zase, tak valím pro Lukase 😉 🙂

gina333
26. únor 2010

Tu vzdy ozije debata, ked ja sem nechodim 😀 😀 Doobedu som kmitala, upratovala, mama bola vonku s malou. Vcera ako bolo krasne, dnes uz je tak skaredo. Poobede sice sme boli vonku, mala spala klasicke 2 hodky, takze fajn. 🙂 🙂 Natalka ma sustredenie v tanecnej, krpca krmi mama cistym chlebom, lebo mi spagetky oprdela. 😒 😒
Pekny dnik zatial. 😉

prchalka
autor
26. únor 2010

Tak jen hodina, nepodařilo se mi uspat ani po půlhodinovém válení na posteli. Myslela jsem si, že ty brekánky snad nerozchodíme..
Svačinka - změna, měla velkýho Pribináčka po dlouhé době, protože Activii nemáme, jen ovocný bio tvaroh a ten zkusím příště.. Tak nám držte palce, ať to do večera vydržíme!! 😝

prchalka
autor
26. únor 2010

Teda spíš... držme si palce všechny, teď jsem dočetla 😖 😝 😝

sherry28
26. únor 2010

tak jsem doma, malej má 37,5 ☹ zatím nic nedávám 😒 budu sledovat, jestli mu to nevyšplhá výš 🙄 , zítra pojedeme na karneval, tak doufám, že bude v poho a neskolího to 😖

sherry28
26. únor 2010

prchalka. u nás nemůžu nikdy ani otevřít knížku, aby jsme prohlíželi 😅 on ji hned zavírá a řiká nene 😉 nebaví ho to, nejvíc ho baví, když ho honím nebo když s ním blbnu, ale jak se má něco malinko učit, tak je zle 😀 oni jsou jako den a noc

sherry28
26. únor 2010

jsem ráda, že je víkend a zítra nikam nemusím 🙂

sherry28
26. únor 2010

gina333: to je náhoda, že to tu ožije, když tu nejsi 🙂 zrovna jsme měly každá chvilku volnou 😉

gina333
26. únor 2010

sherry: To je asi tym, ze poo vam deti spia dnu, a ja kocikujem po meste. 🙂 Drzim palce aby sa malemou nezhorsila teplota. Co sa tyka citania, tak u nas sa cita dost, ma oblubene knizky aj stranky, stale tie chce pozrat dookola. 😉

prchalka: velky Pribinacik, oh kedy sa my k tomu dopracujeme, na olovrant akurat zjedla kocku syra Kidiboo. 😉

ined77
26. únor 2010

ahojky 🙂 ,
tak my byli venku odpolko 2h 😅 .i pčsto že pršelo,totiž tak...oblékli jsme se,mrknu z okna a déšť 😕 😠 ...tak jme šli koupit pláštěnku a procházka mohla začít 😀 .
ale super,jeli jsme i busem,byli mrknout na vláčky,za taťkou do práce a pak pěkně domů 🙂 .
malý už několikrát zívnul,tak doufám,že mu to vydrží.teď tu jezdí s hrncem a válečkem na těsto 😀 .

sherry 🙂 ...tak snad to bude dobré ☹ 😉 .
matýnek je celkem knihmol,ale musí to být v jeho režii 😉.nejraději čte na kakáčku 😀(chlap no 😀 )

gina 🙂 ...to se ti zdá...přesně tak,kočíkuješ 😅 .
na chleba se těžko dělá 😀...u nás je to také mňamka,hlavně ten starý,pro kačenky 😀.

prchalka 🙂 ...ani matýnek,vyhlášený odpo spáč dnes už nezabral 😖.
pribináček,taky dobrý 😉.

katzi
26. únor 2010

Tak holky my máme za sebou jeden z nejhorších dnů za poslední dobu ☹ Jako znám Adélku, když nemá náladu, ale co dnes předváděla to jsem fakt i já čučela. Natož mamka a brácha, ti ji takovou neznají 😒 Nevím čím to bylo - zuby, počasí, nevyspání, celková zpruzenost,....fakt nevím. No snad zítra bude líp. Teď ji uspím a jdu za kamarádkou na vínko, to mi snad spraví náladu 😉 Doufám, že tu mamce bude spát bez vyvádění...

sherry: tak snad u vás ta teplota bude jen od zubů? Držím palec. I my zítra jdeme na dětský maškarní bál. Jsem zvědavá co Adu na to a hlavně s jakou náladou. Půjde za červenou karkulku 🙂

prchalko: co vy jak vy jste to dnes dobojovaly?

holky a ještě mě napadá k těm různým činnostem s děckama - kreslíte s nima? Mají to rády? Mě to totiž Aduš dost sabotuje a neba ji to. Teda baví ji tak asi dvě čáry a pak roztrhat papír 🙂

No nic končím, slyším, že tam zas u mamky povykuje 😖 Tak pa všem a ať je zítra lepší den.

gina333
26. únor 2010

KATZI:u mna to iste, myslim tym, to , ze Sophi je upistana ako nikdy. ☹ Ale to je asi tym, ze je tu mama, vsetko jej dovoli a ked jej ja nieco zoberiem vrieska o dusu. Uz mam nevry na dranc, mame nemozem povedat nic, ale uz sa normalne tesim, ked zas budeme sami. Len ci sa my podari ju prevychovat. 😠 😠

sherry28
26. únor 2010

tak malej spí, teplota 37,3 😒 nic jsem nedávala, uvidíme v noci 😕 zatím nemá žádné jiné příznaky, tak snad zuby(i když je ještě brzy na příznaky) 😉

jinak Lukášek tu má dědu, tak bude určitě vzhůru dýl a asi budou nejspíš na Pc hrát nějakou hru, tak jim vyklidím pole 😉 budu koukat na druhou jízdu Šárky Záhrobské 😨 zatím je druhá 🙂 předběhla ji němka 😝

katzi:malej je unešenej, když s ním maluju 😀 hrozně se směje, nejradši má když mu držím ruku a vedu pastelku 🙂

všem přeji klidnou noc 😅 hlavně sobě, ať náměsíčníci spějí 😀

prchalka
autor
26. únor 2010

gina: Bylo to 3/4 Pribináčku a to jsem se modlila, ať ho sní, protože ona smetánky a jogurty nee moc, durdí se už jen ho vidí, ale je na něm kočka, tak jí to trochu zmátlo 😝 😝
katzi: Čorí docela čmárá, když jí dám tužku, akorát pak čmárá i vedle papíru, asi budu muset sehnat nějaký větší na zem třeba 😅 A taky se jí chystám ukázat pastelky a vybarvit jí nějaký obrázky!
Ženy a my spíme od 20h, to tu ještě nebylo! Chtěla jsem jí dát dřív, když dneska spala na draka! Byla tu známá a byla i u koupání a spol. a když jsem přišla za chvíli dolů, už tam nebyla. Jsem teda myslela, že ještě počká, když neodešla před koupáním..
Tak pámbu s náma, snad nebudou v noci při měsíčku řádit! pá 😔

gina333
26. únor 2010

My uz tiez konecne spime, da my to riadne zabrat, kym ju uspim a to som si fandila, ze ake nove moresy zavediem, ked tu bude mama 😉 😉 😉 a skutek utek. 😝 😝 Ja sa tiez desim toho splnu, dufam, ze ma krpec v dobrom prekvapi. 🙂 🙂

My zatial nekreslime, obcas uchmatne Natalkine ceruzky ale ich len vyzuva. 😵

sherry: fajn, ze maly je ok. Drzim palce Zahrobskej a somozrejme nasim hokejistom, ktory hraju rano o 3.30, to dufam, ze my Sophi dovoli spat a hokejisti my odpustia, ze si ich kuknem zo zaznamu.

Dobru nocku!!!!!!

matova
26. únor 2010

Ahojte,
my spíme AŽ od 20:00 😕 😀 😎 , a to je asi rekord odkedy spí raz denne 🙂 .
Bude to vďaka dnešnému spánku na obed- po hodine začal plakať lebo tam nenormálne brechal pes...tak som ľahla k nemu a hoci mal napoly otvorené oči a pomrnkával a stonal (nemohol úplne zaspať), ale ležali sme ešte 1:20. Takže aj keď sa úplne nevyspal a vstával s plačom, aspoň si jeho fyzické telíčko oddýchlo 😵 . Poobede sme von neboli, zasa sa vôbec neťahal. je to u neho nezvyk že sa neťahá von, stále sa mi zdá že ho niečo bolí len neviem presne čo...drží sa za hlavu, sem tam aj uško, oči 😒 ...no možno sú to fakt tie očné.
Robila som druhýkrát v živote ryžový nákyp 😀 ,tak si dal kúsok na večeru 😅 . On má vždy zážitok z toho, keď sa niečo pečie v rúre 😀 .
Spln- u nás sa spalo vždy pri splne horšie. Závesy síce pomáhajú, ale vždy cez ne ide vtedy väčšia žiara...
Hokej-mm vraví že si natiahne budík. N keď budem musieť kôli nemu s malým vstávať 3:30,tak diky 😒. Kedysi by som rada vstávala, ale dnes by som nebola schopná fungovať cez deň 🙄.

ined: to ste dobrí že ste boli 2h vonku-super 😉 . A pláštenku si kúpila na malinkého či na kočík? 😕 My máme na kočík takú uzavretú aj spredu, sú tam len dierky kôi vzduchu, ale on to úplne neznáša keď to má pred očami 😎.
Ja si myslím že budeš dobrá šoférka, keď píšeš že by ťa to aj bavilo 😉. Mne sa kedysi snívali takmer každý večer sny,že ma naháňajú mafiáni a ja im na športiaku unikám po serpentínach, normálne som milovala tieto sny...jazdenie bola maličkosť 😀 😎. Ale bolo to pred viac než 10 rokmi, aj som si vtedy išla robiť vodičák,ale nakoniec prišli iné okolnosti a prachy som si chcela nechať na horšie časy...mala som to spraviť vtedy. No.

katzi, gina: ja som fakt šťastná že malý aspoň nepiští 😉 . Tak nech sa im tá nálada už konečne zlepší 😲
katzi: ja kreslím, šimonko mi podáva farbičky 😀. Ale baví ho to 1 minútku, on zatiaľ čmára a má nervy, keď nevie vyfarbiť obrázok, tak hodí ceruzku a nájde si niečo iné. ale ceruzy vyťahuje rád, a rád ich vsúva naspäť do krabičky, to mi robil už dávno-jeho obľúbená činnosť,dokonca si vždy otočil ceruzu tak aby šla dnu špicou-a to som ho nikdy neučila 😕 čistý Monk 😀

prchalka: ja som nlepila väčší papier na veľkú krabicu, tak sa môže do toho čmárania aj zaprieť 🙂,ale nemám rada keď s ceruzkami behá po izbe-stále sa bojím že sa raz napichne 😖

sherry: dúfam že malému teplotka klesne čím skôr a nič z toho nebude 😉 . A starší syn námesačný? 😕 A chodieva po byte aj keď máte zatiahnuté závesy???

lehna 🙂 ako sa máte????????dlho si nebola, čo zuby?

prchalka
autor
27. únor 2010

Dobré ráno,
tak u nás se spalo do 12ti a pak u mě a s jedním nahozením dudlíku, bez mlíka, až do 6.15 😉
matova: Tak to jsou oba včera rekordmani, vy co nejdýl a my co nejdřív a stejně je to ve 20h 😀 Tak by mě zajímalo, v kolik vstával.
Balíme, jedem k našim, snad nám v autě ještě vytuhne, abychom se nemuseli balit hned poo domů, aby se v autě vyspala.. Fajn den všem 😉

sherry28
27. únor 2010

krásné slunečné ráno přeji ženy:noc docela dobrá, námesíčníci nechodili, tak to bude na 99% dnes, malej byl ráno strašně protivnej, vstával v šest 😅 já teď našívám logo supermana pro Máru, Lukas jde s bratránkem Davidem za Pata a Mata 😀

sherry28
27. únor 2010

matova: my nezatahujeme závěsy 😉 , mám ráda když vidím ven na nebe 🙂 tak možná proto chodí, ale má to po mě, já jsem vždycky při úplňku prošla bytem a došla jsem ven na zahradu a tam jsem lezla po žebříku do holubníku(holuby byly moje) 😨 to mi vyprávěla máma, protože já o tom nevím, ale měla jsem pocit ráno, že jsem jako někde byla 😀

sherry28
27. únor 2010

teď už nechodím, ale nemůžu celou noc spát 😔

gina333
27. únor 2010

dobre ranko,

prchalka: stastnu cestu 🙂

sherry: teda, ty si namesacna, to som nevedela. 😉 To si bola celu noc hore, co si robila, alebo to len tak sedis?

My sme spali v celku ok, bola 2x hore, ale zakazdym muselo byt aj mlieko. Idem vypit kavu, upratovat, varit, no proste sobota. 😉 Joj, a hokej sme prehrali so ctou, ale verim, ze bronz nam neujde. Ako ta vasa Sarka dopadla?

sherry28
27. únor 2010

gina333: dnes ne, úplněk je až zítra 28.2., takže budu vzhůru až zítra v noci 😖 já nemusím koukat ani do kalendáře , kdy je úplněk 😒 pokaždé, když je, tak nespím a v noci se snažím usnout, ale je to šílený nejde to 😠

jinak malej spí dnes dřív, kvůli karnevalu 😀 hned jak vstane tak jedeme, ještě chceme stihnout oběd u mamky a kluci se musej převléknout do masek 🙂 pak dám foto jestli budu stíhat fotit 🙂

gina333
27. únor 2010

sherry: no to ti veru nezavidim moja. 😒 😒
Pofot vela, uz sa tesim. 🙂 🙂 🙂

ined77
27. únor 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás teda včerejší usínání i přesto že spinkal ''jen'' 1,5h děsné-40 minut 😖 .a ve 20h už plakal.naštěst pak už zabral úplně 🙂 .já jsem šla do peří ve 22.15 a ještě jse chvilku ležela než začala,ale netuším jak dlouho.
v noci asi 3x zaplakal a vrtěl se.budík v 6h 😝 .
ale!dnes je neuvěřitelný jedlík 😕
snídaně...půl krajíčku chleba s máslem a šunkou,frutapura
svačina...jogurt
obídek...brokolicový krém,kuř.maso s bramborem a zeleninou...snědl všechno,do mrtě a nakonec to zazdil rýžovým medvídkem za odměnu 😀.
to se douho nestalo,aby takhle krásně jedl 🙂 .
jinak je trošinku uvztekánek od rána,ale tak...co už že 😅 .
máme tu dnes nádherně,tak snad to vydrží.venku jsme byli dopolko a chci i odpol 😉 .
karneval je u nás zítra(dozvěděla jsem se to až v pátek),ale nehlásila jsem nás...slíbila jsem babi a dědovi že přijedeme ☹ .

sherry 🙂 ...tak to jsem popletla s tím úplňkem 😅 ,je až dnes,máš pravdu.ale u nás je ten vliv vidět i před 😖 .
karneval si moc užijte,těším se na fotky 😉 .

katzi 🙂 ..jejda,no někdy ti prckové dokážou své blízké pořádně překvapit že 😅.u nás taky každý říká,jak je matýnek hodný a miloučký a nevzteká se ...jo,vždycky říkám,já vám ho na půl dne půjčím a rádi vrátíte 😀 .

prchalka 🙂 ...super noc 🙂 .dnešek si užijte 🙂 .

matova 🙂 ...pláštěnku na malého 😉 .na kočárek samozřejmě máme,sice teda dotrhanou,protože malý ji nesnáší a tak si ten průzor poněkud zvětšil...tudíž,když jedeme v dešti je stejně mokrý jak myš,protože má papulku celou venku a čučí 😀 .musím teď na jaro koupit zase novou,vždyť to je ostuda tak jezdit 😅 .jsem zvědavá,jak dlouho ta nová vydrží 😠 😀 .
šimonek se teda včera překonal 😕 😵 ...a jak v noci?
to je tím,že si krásně odpočnul po O 😉 .kdyby se to podařilo nějak zavést pravidlem,nebylo by to pro vás pro oba vůbec od věci 😉 .
a s tou bolestí..myslím,že kdyby ho bolela hlavička nebo očka,že bude plačtivý...možná se jen tak ošmatlává 😉.
anebo fakt od těch 3 😒.chuďátko malinké 😢.

gina 🙂 ...jejda,fakt s tím hokejem 😕 ?nějak nejsem v obraze 😅 .záhrobská má medaili,ovšem zapomněla jsem jakou 😀 ...už to zjišťuji u mm 😉 .
já jsem také ráno cosi stihla podělat...navařit,převléknout ložní,vyprat a uklidit koupelnu.mm šel na 9h,tak jsem činila 🙂 .navečer nebo zítra ještě dodělám zbytek.i když venku je nádherně,takže asi spíš zítra 😉 .

katzi
27. únor 2010

ahojte,

tak moje včerejší večerní nepřítomnost prošla v pohodě, Adeli mamce bez buzení spala. První probuzení bylo až nějak kolem 1h a to už jsem byla od kamarádky zpátky. Pak i zbytek noci fajn.

sherry: ani já ti nezávidím to působení úplňku na tebe a na kluky. Je to stejně zvláštní jev ten úplněk, že to dokáže na někoho takto působit...Taky jsem zvědavá na fotečky kluků z maškaráku. Já jsem si sebou zapomněla vzít foťák k mamce, tak Aduš vyfotím jen mobilem, ale mám tam foťák na prd.

gina: tak v tom nejsem s tím mým upištěncem sama 🙂 No fakt už asi potřebujem zas normální režim. Jen my dvě. Adu teď tady u mamky neví roupama co by, nic jí není dost, nevyhraje si,... 😠 Dnes přijede tatínek, tak zas chvíli přebere službu. Prý se na nás těší - myslím, že já na něj ještě víc 😀

Pěknou slunečnou sobotu všem!

katzi
27. únor 2010

ined: no po příjezdu k mamce byla Adu taky zlatá, taky byla chválená. Časem se za ten týden ale vybarvila 😀 To je fajn, že má Matýnek takový apetýt 🙂

katzi
27. únor 2010

jo a Záhrobská má bronz 🙂

ined77
27. únor 2010

katzi 🙂 ...je fakt,že jak se dětem''povolí''hned toho využijou,teda spíš zneužijou 😀 .jsou to už od malinka vyčůránci 😝 😀 😉.
jj,matýnkovi chutná,aby za chvilku nesnědl i mě 😀 .
bronz,už vím...mm mi to teď psal,pozdě 😀 .

gina333
27. únor 2010

katzi: presne ako pises, Sophi je najlepsia vtedy ked je iba so mnou sama. 😉 Teraz je vonku s mamou, spinka, ja som si prave umyla vlasy, treba my ist na nakup. Nati zajtra idu do Zlina na sutaz, musim ju este nachystat, vyzehlit ubor a tak. 😉 U nas poprcha, nic moc pocasie ale hadam sa to od pondelka polepsi.

Gratulacia za bronz 🙂 🙂 🙂

ined77
27. únor 2010

matova 🙂 ...??? 😕 😅