Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
28. únor 2010

ahojte 🙂

sherry krasne fotky 🙂 maly je aky macko, vidno, ze sa mu tam pacilo. 😉

Tak noc sme mali otrasnu, vkuse si sadala, mrncala, lozila po posteli. Len dufam, ze to bolo koli splnu a nevratime sa zas k tym horsim nociam. 😒 😒 😒 Natalku som odprevadila na autobus, pocasie vyzera byt dnes konecne krasne. Idem si dat kavu, hadam ma aspon trocha preberie. 😉

Jaj, a nevyhrali sme 😠 😠 😠 😠

prchalka
autor
28. únor 2010

Zdarec,
tak malá se tentokrát ozvala už hodinu po uložení 😝 Já už jsem už spala, MM koukal dole na tv a když jsem jí slyšela, tak se mi fakt udělalo hrozně blbě, že musím vstát a jít tam a co z toho bude, měla jsem bobky... Ale naštěstí jsem jí položila, chvíli hladila a zabrala. Kolem 1h šla ke mně (pořád mi bylo ještě blbě), bez mlíka, pak se trochu probrala v 5.15 😕 zachránil to dudlík a hlazení a vstávala 6.35! Akorát s tím jídlem zlobí. Ke snídani nechtěla ani mazanec, namazaný, nenamazaný, dala si kousíček chleba od táty a ani kousek rohlíku nechtěla. Tak pak už jsem to vzdala..

sherry28
28. únor 2010

u nás malej usnul v 19.45 a probuzení 23.30 pohoupán a spal dál, další probuzení okolo 4:00, pak vstával v šest, a já s ním 😒 já jsem toho teda opravdu moc nenaspala a to jsem zrovna docela mohla ☹Lukášek nejspíš nechodil, spal s dědou, ale prý seděl na posteli a 15 minut povídal, pak odpad 😀

gina333
28. únor 2010

sherry: aj my sme od siestej hore 😒 ja som vstavala ku Nati a mala sa zobudila so mnou. Teraz sa motka po byte, spat ju dam ale az okolo obeda. A ma 37 teplotu, asi od zubov aj dvakrat uz kakala a citim, ze ma zdurene dasienka aj vlavo hore, vpravo uz ma spicky vonku.

sherry28
28. únor 2010

gina333: to je škoda, že jste nevyhráli ☹ tak snad tvoje dnešní noc bude lepší 😒 u nás noc fajn, co se týká malého, ale za to vstal zadkem nahoru a brečí kudy chodí 😢 chci dělat řízky s bramborem, tak ho bude muset bavit děda 😀 jo a malý jak vstal o čtvrté, tak spal oddychoval a najednou se začal smát na celé kolo 😨 myslela jsem, že se vzbudil, ale ne 😉 asi se mu zdálo o karnevale 😀

sherry28
28. únor 2010

gina333: teď zase teplotku nemáme, máme ji střídavě, takže zoubky ☹ vyskočí mu navečer 😔 tak už letím vařit, dokud je malý hodný 😉 🙂

sherry28
28. únor 2010

gina333: tak MM je asi mimo, teď mi tvrdí, že jste vyhráli 4:2 nad Finama 😀

sherry28
28. únor 2010

Nechápu jak na to přišel? 😕

ani3012
28. únor 2010

😀

gina333
28. únor 2010

tak vyzeralo to nadejne, ved smi viedli 3.0 a prehrali 4:3 😒

ined77
28. únor 2010

ahojky 🙂 ,
ven dnes dopol nejdeme,strašně fučí 😠 .tak snad se mi podaří vás dočíst 😉 .
noc u nás docela dobrá 😉 a pozor!!!
máme venku dolní levou 2 a kousek dolní levé 4 😕 !!!a já pořád že se nahoře nic neděje a ono si to vylézá dole 😀 .matýnek mě dolů moc kuknout nenechá 😅 .
ale teda dnes je pěkná protifka 🙄 ...už se po mně smolí 😅

ined77
28. únor 2010

raději jsem to odeslala neboť jsem myslela,že mi to zase vypnul,lumpík 😀 ...
tak zatím všem pěkné nedělní dopoledne 🙂

PS:hokej 😖 ...to mě mrzí ☹ .

matova
28. únor 2010

ahojte, u nás bola normál noc, zaspal o 20h, vstal o 0:45, dovedy som nespala lebo som si konečne pozrela aspoň nejaký film (na úkor spánku), potom zaspal bez problémov a hore bol o 5:30. A to sme už všetci vstávali, lebo mm si zmyslel že ide dopozerať hokej 😠 . Ale malý by už asi aj tak nezaspal.
MM bol s ním doobedu von až hodinu- mne je dnes aj dnu hrozná kosa, nechápem ako tam vydržali (u nás je slnko pod mrakmi a ešte trochu fúka, mrzne 😒 , tak dúfam že to slniečko aj u nás už vylezie).
Raňajky- jogurtová Sunarka, desiata: banán-a to nejedol banány už asi 2 mes.-nechcel ich, včera si vypýtal-prstom ukazoval eeee 😀 , obed: nechcel- zjedol tri lyžičky zemiak. kaše a plakal, kýval že chce mlieko...no nakoniec vypil len 50ml a zaspal 😕- o 11:20.
vedeli ste že banán ochladzuje organizmus? je dobrý pri teplotách 😉

sherry: 😀 takže zážitky mal aj malinký a aj starší si trošku vnoci pokecal? 😀 😎
gina: hej hej,škoda toho hokeja, hlavne keď to bolo už také nádejné, ale čo už. A noc ste teda mali fakt náročnú 😒
ined:ako robíš ten brokolicový krém? so smotanou či len mlieko múka? (ja mlieko a múka).cesnak nedávam 😕
no a jasnééé-gratulujem k vyrážajúcim zúbkom dole 😉
prchalka: keď nechce papať, asi jej naozaj nechutí teraz pri tých stoličkách. U nás ten jeden očný ešte nevylieza a začínam mať strach aké to bude...v noci...fakt ja som tiež vyklepaná len čo sa už ozve...

matova
28. únor 2010

ined:takže ako je to vlastne u vás s tými stoličkami 😕 , hore už matýnkovi tiež jedna lezie? 😕

ženy, nehnevajte sa na mňa.-ale ja veľmi zabúdam u koho aké zuby lezú,,,....
gina: špičky- myslíš očné už??? 😕
sherry a vy? minule si to písala ale mne ten mozog nejak nepracuje v poslednej dobe ( dúfam že nie odjakživa 😀)

sherry28
28. únor 2010

tak jsme po o jdu uspávat 😝

ined77
28. únor 2010

tak u nás se u spinká,od 11.45 😅 .
ale teda...dnes máme oba nějakou divnou náladu 😖 .sám nic ani zaboha,hrát s také nechtěl,jen chodil a kňoural.obídku dál tak půlku,ale aspoň něco.
odpoledne pojedeme k babi,tak doufám,že se prospinká do dobré nálady a mě to také přejde,po chvilce odpočinku 😉 .
dnes jsem si výborně''navařila'',k obědu mám tuňáka z konzervy,rajčata a chleba 😀 .
matýnek měl to co včera a tatínka máme v práci,tak co že 😉 .

sherry 🙂 ...na fotečky hned kuknu 😉 .
matýnek se takhle směje odpoledne ze spánku 😀 ,to je sranda.aspoń jde vidět,že jsou děti spokojené 😵 .
vaječňáček...hmmm,taky mám ráda,ale naposled jsem měla o vánocích 😅.
dnes si dám možná s babi dvojku vínka 😝 .

matova 🙂 ...včera už jsem nestihla odepsat a večer jsem právě žehlila 😅 .
teda to měl šimonek pěkný přesčas 😒 .
s tím psiskem...nedalo by se se sousedem nějak domluvit?je to naprd,když pořád štěká aštěká 😖 ,zvlášt kdž bez toho spí šimonek viditelně lépe,pochopitelně ☹ .
pláštěnka..nene,není to přímo na daný typ kočárku,je to univerzál.myslím,že je od emitexu-xxl.vpředu má právě ten průzor.no pod pláštěnku bez bych malého asi nedostala 😅 .
ke kočárku sice pláštnka byla,ale teda spíš taková aby se neřeklo,zakryje se tím max nánožník,což je samozřejmě trochu málo že 😀 .
brokolicový krém jsem dělala z mléka a trošky mouky 😉 .

gina 🙂 ...jejda,tak to jsme měly chuďátka hroznou noc 😢 .u nás se také střídavě teplotkuje,okolo tch 37,ale jsou to jasné zoubky,tak se ani nedivím ☹ .
včera jsem potkala známou s o měsíc starším chlapečkem od nás a ten už půl roku průjmuje a do toho mu lezou 3 a prý děs ☹ .zatím to prý vypadá na intoleranci BKM,ale nic mléčného nedává a malý má průjem pořád 😖 .takže asi i zubky.
zase na druhou stranu mu např.spadl dudlík na zem nebo láhev s čajem a bez ničeho(údržby) to šlo zase do pusenky,tak nevím ☹ ...

prchalka 🙂 ...jj,tohle nikdo nechápe a každý je chytrý až to bolí 😖 .to taky miluju ty ''zaručené''rady.
ano,jasně,dítě usne a spí,kdykoliv a kdekoliv...dřív asi vážně podávali dětem odvar z makovic,jinak si to nedokážu vysvětlit 😅 ...
u nás je to se snídání podobné,ale stále...spíš vyjímečně snídá dobře.neboj,ona si to dožene 😉 .

a zdravím nové tváře 🙂 ...

sherry28
28. únor 2010

matova: trojky nahoře levá a dole levá 😉 na 99% a možná i ty ostatní 😒

sherry28
28. únor 2010

matova: stoličky máme čtyři 🙂

ined77
28. únor 2010

matova 🙂 ...u nás jsou horní 4 vylezené napůl.jen dva kousky na každém dásínku,nebo jak to mám popsat 😀 .prostě už je potřeba aby se vyloupl jen ten střed 😉 .
včera jsem našla kousek,cca 2mm dolní pravé 4 a dolní levá 2 je už prořízlá 😀
já si to taky nepamatuju u koho co a jak...jen vím,ž v už ty 4 máte 😀 .

sherry 🙂 ...tak držím palečky ať mareček usne tak rchle jako matýnek,dnes udělal buc na rameno,párkrát podudlal a hotovo 😀 .
včera na procházce jsem cvčně pokukovala po značkách(dopravních 😉 ),no a jsem v řiti jak baťa s dřevákama 😅 .ale knihu už mám nachystanou na mé obvyklé odpo čtení 😉 .teda pokud matýnek ještě bude chtít chrupat 😉 .

včera ta potfůrka se vzbudil po 1.30 a vypadal,že by ještě spinkal,ale pak si to rozmyslel 😠 ....a já ho nepustila 😀 ,asi 20 vteřin vzdoroval,ale pak zavřel očka a chrupkal dál 😀 .dohromady nakonec dal 2.45 😀 .a večer samo
usínání daleko klidnější než den předtím,kdy spal jen tu 1,5h 😅 .

ined77
28. únor 2010

sherry 🙂 ...fotečky super 😵 .prý moje slipy 😀 😀 😀 ...bobek malý.pat a mat taky super 😀 ,ty nosíky jsou boží 😀 .

prchalka
autor
28. únor 2010

Ty snídaně jsou u nás poslední dobou na prd, ale kolem 9h jí dám nastrouhaný jablko s nějakým dalším ovocem a to zbaští. Jsem ráda, že jsme začaly jíst jablka! Přivezla jsem si omáčku od mamky, tak dneska k tomu měla rýži a snědla všechno a vůbec se se mnou o lžičku nervala - hurá jeden oběd bez vztekání 😀
ined: No vy jste se teda rozjeli s těma zoubkama 😀 Bledá závist 😅
matova: Mám v tom taky hokej komu co leze - no u nás jsou stále zřetelnější 2 špičky u dvou stoliček - aspoň důkaz, že se něco děje.
MM ale čípkům nepřisuzuje takoový účinek, tak nevím, čím si asi myslí, že to je, že teď spí klidně. Ale čípky prý došly, takže dneska jedem bez něj.. no to jsem šťastná, zrovna na pondělí 😝
sherry: Předbíhálci!! 😠 😠
gina: Tak teď vás zase čeká nějaká lepší noc určitě 😉

matova
28. únor 2010

sherry, tak dík za pripomenutie, pozajtra sa možno spýtam zas 😀 😕 .
a to ste teda v dobrom tempe s tými zúbkami 😒 😉 , A pri tých trojkách- malý si nechytá hlavu alebo oči? ja neviem moj to v poslednej dobe robieva...

ined: čítala som že pri intolerancii BKM môže dieťa hnačkovať aj z kuracieho mäsa a vegety s glutamanom 😒
....ktovie fakt z čoho to má 😒 .
- matýnek sa určite u babí poteší a pohrá, vôbec keď lezú zuby tak pre deti je dobré každé prijateľné rozptýlenie. A pre nás tiež.- myslím teraz na to vínko 😀 😉 .
dohoda so susedom- nemá to význam- to práve tak poriešil že psa uvadil dozadu (práve tam máme nasmerované okná spálne 😒 ). lebo keď bol pri jeho dome (u nás je to tým pádom zadomom a tiež sa to ozývalo), tak hneď z druhej strany tam majú okná zasa jeho susedia a tí už riadne penia, lebo vstávajú okolo 5h do práce...takže pre nich je to teraz takto lepšie. len nechápem prečo aspoň ráno psa neodvadí. aha- asi aby mu neroznosil blato zo záhradky po celom trávniku? no, fakt neviem načo má toho psa. predtým mal kóliu a tá bola múdra, počúvala na slovo a hlavne neštekala.

matova
28. únor 2010

ined: jej, veľmi ti fandím, určite to zvládneš, keď si sa už rozhodla na ten vodičák a máš už aj knihu 😉. Ja si budem zasa nadávať že nič.asi 😀
prchalka, ined: ja som dnes tiež nevarila, polievku má ešte zo včera ale vymenil ju za banán a druhé bude ako včera. MM sa uskromnil, povedal že si zaleje nejaký Wifon 😀 a ja tu chrúmem sezamové tyčinky- ale asi si tiež otvorím nejakú rybu v konzerve, normálne si mi ined narobila chute 😉

tak vidím že tie štvorky vychádzajú asi všade takmer naraz všetky. Na ša jedna dolná dvojka je stále v nedohľadne.

už ste si objednávali niekedy veci s tadiaľto?:http://kojenecke-obleceni.eu/obchodni-podminky-slovensko/
ako tak čítam tak dovoz na SK len 2euro-poštovné- to sa mi zdá úplne málo. naši predajcovia na sk si účtujú 3eurá...

ined77
28. únor 2010

matova 🙂 ...toto je ta pláštěnka 😉
http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/plastenky-...
píšou tam na golfák,ale já ji mám na sporťáku 😉 .záleží jaký máš kočárek,třeba tam na ten váš vybereš 😉 .
s tím průjmem...no t jí musím říct,protože říkala,že malý je převážně o kuřecí šunce a jinak klasika,rýže,sušenky atd 😕 .ty jo,vidíš,to by mě nenapadlo.řekla bych,že kuřecí je dietní 😕 .
štěkání psa je děs...taky to znám.sousedi kdysi měli.to jsem byla ale ještě malá,ale taky mě to budívalo...dnes byc ho asi fakt picla 😠 ...nechápu k čemu si lidi pořizujou za kždou cenu psa,když ho pak někde uvážou a hotovo 😠 .
jj,rozptýlení potřebujeme oba 😅 .tak snad to zabere 😉 .

prchalka 🙂 ... 😅 ...ani jsem netušila,ale překvápko to bylo beze sporu příjemné 😉 .to by bylo fajn se jedno ráno mrknout malému do papulky a zjistit že je plně zubatý 😀 😀 😀.
jablíčka jsou super 😉 .matýnek také hlodá 😀 .

prchalka
autor
28. únor 2010

Tak jsme si mysleli, jak nepůjdem po spaní ven a... celé dopolko bylo krásně a teď začíná pršet, takže nikam ☹
Jo a MM se mě ptal, že je zvědavý, kdy si vyčistím auto (a potažmu kdy začnu něco dělat..) 😅 😅

matova
28. únor 2010

prchalka: ono tie stoličky je dosť veľká plocha čo sa musí otvoriť a mne to prerezávanie pripadalo také striedavé-niektoré dni veľmi zlé, potom lepšie, potom zasa zlé...

sherry: a ty máš pocit, že prerezávanie očných je ešte horšie ako doteraz? niektoré mamičky to vravia že úplný masaker...u nás zatiaľ ešte ten zúbok nepresvitá,len to má trochu vypulé.

keby to vychádzalo rýchlejšie.aj deti by mali pokoj, aj my...

sherry28
28. únor 2010

tak spí 🙂 řiám, půjdeme dělat hají jo? a on automaticky nakráčel do ložnice, vzal si sebou měsíčka plyšového(ten co hraje nad postýlkou ho měl) a lehl a spal 🙂

ined77: jo byla to včera sranda 😀 a noc klidná 🙂 do těch značek se dostaneš, chce to jen trochu učení 🙂 za 14 dní už to bude jiné 😉 Mára slipy měl půjčený od Lukyho, moje ponožky 😀 svoje měl punčošky a tričko, na který jsem našívala logo z netu(vytiskla jsem ho) a ještě kus látky(plášť) která mi tu zbyla 😀no dvě hodiny před karnevalem jsem to tvořila, protože jsem pořád nevěděla jestli půjdeme 😅

prchalka: 😀 za to mi připadá, že ty špičáky mu lezou už pěkně dlouho ☹

ined77
28. únor 2010

matova 🙂 ..ne,tento obchůdek neznám 😅 .já nakupuju převážně na mmb 😉 .
jo,myslím že čas od času ryba z konzervy není špatná 😉 .tak si dej a dobrou chuť 😵 .
co je to wifon 😕 ???
a knihu už mám 4 roky 😀 😔 ...no co už 😅 ,teď se zhodí,už jsem pravdu rozhodnutá.protože co pak...v těh bych to nerada dělal,ještě se s tím stresovat a pak?se dvěma dětmi???už teď nevím kdy se učit...po O jsem ráda,že se tu můžu chvilku odreagovat a večer je zase k.o. 😔 .
takže se asi budu muset učit na úkor koníka 😢 😢 😢

ined77
28. únor 2010

prchalka 🙂 ...přece až naprší a uschne 😉 😀

matova
28. únor 2010

sherry: tak to je zlatý- môj šimonko dokáže prikyvovať na všetky otázky, ale keď sa spýtam na to či ideme spinkať-fakt nikdy neukáže áno, ani keď padá- to má asi z toho spania tiež nejaké traumy 😅

ined: pozrela som pláštenku 😉 mňa už napadlo, že vezmem nožnice a ten otvor tam vystrihnem 😀 ale on by ho malý asi zväčšil potom ešte. Konečne u nás vyliezlo slnko.
s tým kuracím a vegetou- tiež som ani netušila. Do témy vegetarián občas napísala jedna mamička s dcérkou ktorej diagnostikovali tú intoleranciu, takže ona to už má poriadne naštudované.