Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
8. bře 2010

ined: a nebo když se vzbudí, tak že by to klasicky dospal u tebe v náručí na křesle? Přece jen můžeš u toho sedět a trochu odpočínout. Nebo už to teď nefunguje?

sylvko: jj, jak píše ined - to budu zuby v kombinaci se vzdorem - to je pekelná kombinace 🙂 😝

gino: tys mě teda tak namotivovala s tou zumbou, že do toho možná taky praštím 🙂 Teď jsem surfovala a našla,že tady kousek od baráku taky máme studio, kde se zumba tančí. A je to každý pondělí od 17 - 18h, takže ani ne až tak pozdě, muž má pondělky volný, takže by mohl pohlídat... Jen ta cena 100Kč za lekci,...no ale co už. Teď jen sebrat odvahu a jít tam - jsem v prostředí který neznám lehce nesvá 😅 Zkusím přemluvit kamošku ať jde se mnou 🙂

katzi
8. bře 2010

sylvko: v literatuře se píše, že období vzdoru začíná kolem druhého roku. Takže to co zažíváme všechny s děckama teď ještě nic není 😀 Vzdor teprve přijde 😀

ined77
8. bře 2010

období vzdoru...no nevím jestli to už u nás tenkrát začalo,ale bylo to okolo toho 11měsíce,kdy začal občas vyvádět.ovšem samozřejmě slabý odvar dneška 😅 .
tím si ale dítko projít musí a vrcholí to prý okolo 3.roku 😕 .takže se máme ještě na co těšit že 😀
tak mu gelík do ruky nedávej,vždyť mu to potřeš prstem 😉 .
zubní pasta je mňamka 😎 😝 😀

matova
8. bře 2010

ahojte,
ešte som trochu upratovala...ta kteraz- u nás sa spí od 11:55 🙂 ale pes zasa zmenil pôsobisko-keď už bol zvyknutý za domami tak zrazu je vedľa a vjednom kuse šteká-nechápem čo za zmany tam zasa porábajú 😠 ☹ . Malý "spí" s pootvorenými očami.
Noc u nás bola úplne super, napriek hrozivým očakávaniam-ja jednoducho nechápem 😅 . Prvýkrát bol síce dvakrát hore okolo 21:30-22:00, ale vyriešil to len stratený cumlík. Mlieka sa dožadoval až o 4:15- hrozne som sa bála že už nezaspí, ale po polhodinke zasapal a nezobudil sa ani keď sa mm vytrácal o 6h preč, tak sme spali do 6:40- a tých posledných 40min bolo takých sladkých 😵 . Doobedu klasika- nemám šancu veľmi variť- nechce byť v kuchyni a stále kamsi prebieha...a ja za ním. Obed našťastie bol odvčera, desiata- miesto polievky hruška- malý si ju sám napichoval na vidličku - prvýkrát a aj dával do pusy a išlo mu to super 😅 - ale s lyžičkou to je úplne opačne 😀 .
tak idem dočítať 😎

ined77
8. bře 2010

a ještě...3x mléko????? 😕 to kojíš počítám 😅

sylvka
8. bře 2010

ined,ne nekojim od 8měsíce,má sunar,hele a to ještě před měsícem vypil vv noci tři flašky 😠 teď cucá jednu 😵 to je kombinace plus já mám teď období menstruace,takže budem odpo naladěni na stejnou notu 😀

sherry28
8. bře 2010

ženy letím s mamkou k tomu zubákovi pak budu číst 😉

katzi, ined77: víte jak je super mít dvě děti? Být vámi ženy, tak neváhám 😉 😀

ined77
8. bře 2010

katzi 🙂 ...právě že poslední 4 dny dospávání u mě moc nefunguje ☹ .tak uvidíme dnes.. 😒 .
doufm,že je to všechno vina zoubků...ž jak to poleví budezase dobře 😉
plakát na zumbu máme dole ve vchodě,taky to nebude daleko,jenže já a mít kdy 😖 ...no asi za chvilku stejně nachodím 100 jarních 😀 ...takže zumbu ani potřebovat nebudu 😝 😅 .
hlavně mě štve,že čas na učení na autoškolu bude jen večer,protože malý občas skoro nespí a musím jít s ním nebo mám žehlení ☹ ...no zatím ale spinká,tak nebudu malovat devila na wall 😉 .
ty do toho jdi určitě,aspoň to vyzkoušej 🙂.podle popisu giny to bude dobrá odreagovávačka 🙂.

matova 🙂...my dělníky,vy čokla ☹...všude je něco 😒
noc super,šimonek je zlatíčko 😵 .
já bych dnes s matýnkem asi také nenavařila,tak jme trénovali jízdu na odrážedle a zkoušei po trošinkách číst 🙂 .teda jako aby udržel pozornost 😉 .ale on je jako z divokých vajec...buď mi knížu bere nebo vydrží tak 4 minut a jde si po svém 😀 .chce to čas 🙂 .
ráda bych totiž,aby si zvykl na čtení před spaním a na mluvené pohádky 🙂.
oběd u nás...mleté krůtí s bramborem a zeleninou na másle a zelen. vývar s nudlemi a masem 🙂 .
dezert...rýžový medvídek 😀

ined77
8. bře 2010

sherry 🙂 ...ale já neváhám,já do toho prostě jít musím 😀 .tak co,maximálně budu šedivá 😀 .
jeď opatrně 🙂 .

sylvka 🙂 ...aha 😅 .3 flašky??? 😕 ,ty jo a kolik malý váží 😅 .
já měla ms minulý týden,oba jsme byli fakt sympaťáci 😀 .

katzi
8. bře 2010

sherry: my ti to věříme 😀

ined: tak snad se to fakt zas nějak u vás zajede do starých dobrých kolejí 😉 Zkus to žehlení nějak víc ošidit - já už jsem na to taky najela - žehlím jen oblečení pro MM (ať v práci reprezentuje 🙂 a oblečení na lepší pro Adelí. Svoje oblečení a Adélčino na doma nežehlím. Hned to jde rychleji od ruky 😀

matova: ten čokl teda 😠 Ale chudák, že je tam tak uvázanej. Asi se mu moc nevěnují, že by ho šli občas vyvenčit a vyběhat, co? 😒

katzi
8. bře 2010

ined : já měla MS minulý týden taky 🙂 Též to se mnou pěkně mlátilo 😀

ined77
8. bře 2010

katzi 🙂 ...už jsem na to přišla.ten hluk je stejný jako když technické sekají trávu těma traktůrkama,což je docela rachot.ale zase je fakt,že tohle oni odřezávají staré rámy v sklepních oknech,zábradlí atd.pak bývá ještě rachot u výměny balkónů...minulé léto dělali dům po levé straně,tak jsem je chvilkama pozorovala,hlavně proto,abych věděla co nás čeká 😅 .
ale radost z toho nemám 😖 😅

sylvka
8. bře 2010

on je vysokej,předpokládám že 14 a něco kg 😉 výšku nevim,ale nosí 98velikost,což je docela problém,protože má plíny a jsou mu malý bodýčka,páč 104 je udávána na věk 3-4roky a on by ji na to jaro,léto potřeboval.

ined77
8. bře 2010

katzi 🙂 ...vím,míváme to stejně 😀 😉

ined77
8. bře 2010

sylvka 🙂 ...tak to je kus chlapa 😀 .tak si kup prodlužováky bodýček 😉 .mezi nožkama mu to propneš a bude to dobré 🙂 .

katzi 🙂 ...teda nevím,ale myslela jsem si to 😀

matova
8. bře 2010

ined: to je blbé s tým zatepľovaním, skús vážne najprv aspoň tú cestovnú postieľku 😒
tiež často čítame- síce nevydrží dlho, ale zakaždým zasa raz dolezie a prinesie nejakú knihu 😀 -ja som rada že si takto aspoň chvíľočku posedím, len už viem všetky texty na spamäť 🙄 😀 .
Ja som si všimla že si včera stihla navariť a úplne som ťa obdivovala- v takej situácii po takej noci...s malým na nohe 🙄 😉

katzi: 😀. jednu chybu si však urobila pri tom povele aby Adu spala- to mal na ňu zaveliť tato a nie ty 😀. To sa nám však stalo len raz 😉
A zaujímavá teória s tými testo a menej testosterónovými chlapmi 😀 . u nás v rodine to však neplatí 😕 , mne je v podstate jedno čo sa chystá len prosím nie dvojičky ☹

jarus: hrôza- daj malej nejaké homeo- keď chodí spať cez deň len raz- toto nemôže byť predsa normálne. 🙄

prchalka: ja som zabudla- aha cumlíky- možno by jej tá zmena z kaučiku na silikón aj vadila 😕

katzi
8. bře 2010

ined: to si užijete teda 😝 😒 Věřím, že z toho nemáš radost 😒
jj, jedeme ve stejnejch periodách 🙂

ined77
8. bře 2010

sylvka 🙂 ...kukla jsem ti do alba 🙂 .musím teda říct,že oproti našemu matýnkovi vypadá martínek fakt starší 😉 .ale je hezoučký a šikulka 😵 .

katzi
8. bře 2010

matova: kdyby to na ni zavelel táta, tak by bylo "ha ha ha ha", taťka se na ni jen podívá a už se směje jakože bude nějaká zábava. Takže by to zřejmě brala jako nějakou novou hru 🙂

ined77
8. bře 2010

matova 🙂 ...takže trojičky??? 😀
ale radši o tom nebudeme ani žertovat... 🤐 😕 😉 ...
stačí jedno,krásné,zdravoučké,růžovoučké miminko 😵 😉
tu postýlku asi zkusím,ale až to budou dělat u nás,tak nám ani to nepomůže...to bude po O netu a pěkně hajdy kočárkovat ☹ ...
ještě bych je mohla zkusit popohánět 😀 😠 😀

ined77
8. bře 2010

katzi 🙂 ...tak zkusit souseda 😀
jééé,už pláče

katzi
8. bře 2010

ined: počítám že by se culila i na souseda. Ona je taková malá koketka 😀

ined77
8. bře 2010

tak nic...už je vzhůru,spinkal 1.20h.to bude zase do večera paráda ☹ .

katzi 🙂 ... 😀 (po maimnce? 😀 )

všem pěkný den 🙂

prchalka
autor
8. bře 2010

My už spíme asi 2.20, ve 12.50 jsem potřebovala už strašně čůůůůrat, tak letím dolů a než sem seběhla schody, tak jí slyším, takže uspat a ještě teď jsem se nevyčůůůrala, už to asi pustím 😖

matova
8. bře 2010

Šimonko sa mi prebudil po 1:15 a plakal úplne ako bábätko- objala ma, položila som ho, ľahla rýchlo k nemu-našťastie ešte zaspal, tak uvidím (to asi preto lebo akurát bafkáč stíchol,tak sa ešte podarilo).

ined: škoda že ti spinkal tak málo ☹ . Veru o dvoj-trojčatách radšej ani muk 🙄 .
katzi: čo ti budem hovoriť- slepecký pes na dedine vonku na reťazi- škoda ho tam chudáčika.
prchalka: už sa bojím tej zmeny času 😕

matova
8. bře 2010

oprava: objal ma , nie objala ma- že by nácvik na dievčatko-? 😀

prchalka
autor
8. bře 2010

U nás se ještě chrápe 😕 😅 😝

prchalka
autor
8. bře 2010

Už spí 3 hodiny - co s ní mám dělat? 😅 😅 😕 😕 😝

sherry28
8. bře 2010

katzi: a už jste zadělali na malý? 😕

sherry28
8. bře 2010

ined77: ta otázka na katzi měla být na tebe 😀 ale to je jedno, jde na vás obě 🙂 tak už jste zadělali na malý? 😕