Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
9. bře 2010

sherry, tak pak pisni co mají 🙂 Držím palce ať je vše ok! Je to nepříjemný s tou placentou, já to měla taky tak, dost jsem se bála. Adu měla 2700g a 47cm a šla ven fajn 🙂

gina333
9. bře 2010

Ahojcek, idem v rychlosti napisat, u dokiny ok, dala nam dva sirupy, nastastie nie antibiotika, ze vraj je dost zahlieneny, mala by to vykasliavat, vo stvrtok ideme na kontrolu. 😒 😒 Poo spala 2 hodky, dedo kocikoval. Zajtra zas idem hned rano s Nati na kozne, no mame doktorsky tyzden. 😲
Aj ja dost smoklim, kupila som si Coldrex, na noc Paralen, sakris musim sa z toho rychlo dostat.
Este docitam ako ste sa mali cez den. 😉

katzi
9. bře 2010

my jsme obě okoupaný, jdem Večerníčkovat a chystat se na spaní.

Večer se těším na relax u TV s dvoječkou (zase nám zbylo víno od víkendu z oslavy 😅 .

Všem fajn večer a odpočívejte v pokoji 😀

sherry28
9. bře 2010

tak už spíme 😉

sherry28
9. bře 2010

katzi:určitě dám vědět co to bylo 😉 a ty jsi taky ležela v porodnici 14 dní před termínem? 😕

gina333: vy jste samej doktor 🙂 já bych měla jet zítra na chirurgii na kontrolu, ale nejspíš nepojedu 😕 MM je v práci a strávit celé dopoledne na chíře s Márou se mi nechce ☹ noha pořád bolí, malíček je furt nateklej, ale ono to sroste 😉 🙂

gina333
9. bře 2010

sherr: presne som sa chcela opytat ako noha? Ja tiez neznasam u doktorov cakat, este stastie, ze sa da vsade objednat, tak nemusim cakat. 😉
Mala uz spi nastastie, idem si vypit Coldrex pokecat s Nati a spat. 😉 😉

Sladku dobru nocku maminky a deticky 🙂

prchalka
autor
9. bře 2010

Nestíhám dneska.. Mamce k svátku jsem volala až ve 20h 😖 Všem fajn spaní 😔

prchalka
autor
9. bře 2010

A ještě mě vždycky něco napadne najít na MMB a to je pak mor... 😝

matova
9. bře 2010

ahojte,
u nás sa sp asi od 19:30. Uspávanie bolo dossť zlé, nevedel zaspat, asi najskôr kôli tomu, že hotový bol už O 17:30, ale to bola akurát večera a potom sa nevedel odtrhnúť od hry čo mu kúpil včera mm (skladačka-cesta s autíčkom a dopravnými značkami 😀 ). Chudáčik už padal, plakal, ale ako som tam zhaslaa zavrela dvere tak sa vracal a búchal na nich a plakal... 😕 . Nakoniec pomohlo, keď som povedala, že hračku odložíme do krabice a budeme sa s ňou hrať aj zajtra-tak demontoval ostošesť a hádzal to tam hlava nehlava....Ale aj tak som ešte v posteli mazala Mundisal a on sa presúval asi 30 minút 🙄

včera MDŽ- u nás sa nič také neoslavuje-asi ako Valentín
čo sa týka podávania mlieka vnoci- mne viaceré ženy ťukajú na čelo, že som blbá, že som už nemala dávať fľašu keď nekojím- ale sa im povie, keď bez mlieka vnoci nevedel zaspať- podla mňa on by sa ešte kojil, keby nie zmena hormónov-asi to prešlo do chuti mlieka - akurát to jeho odstavovanie sedí s mojím teho-takže malý to zrejmä vedel prvý 😅 .

gina: tak aj zajtra želám nech dobre pochodíte u dr. 😉

sherry: malíček nech nehnevá 😉. A sestres malinkým držím palčeky.
ja sa hrozne začínam báť, že sa mi pohorší a budem musieť do nemocnice-to si nedokážem predstaviť-malého zatiaľ nikto iný neuspal, večer vrieska keďf ho chce mm na ruky 😢začínam mať bobky z toho celého 😔

katzi: malá Adu bude asi nočný typ po maminke 😀 😎 . cez deň by sa jej potom spalo 😉

prchalka: tak fakt malá krásne spí aj papká teraz pri tých všetkých stoličkách 😅.
A s tými časmi- ja sa toho hrozne bojím- my máme už teraz problém, o 11h býva hotofka, pospí do 12:30 a dovwečera to má veľmi ďaleko- ja by som ho dala spať aj o 18:30, ale on si stále kontrojuje svetlo v oknách a nehrabe sa do vane kým sa nezošerí...vysvetľujem mu ale márne...Minule som ho dávala, ešte bolo vonku trochu vidno- on bol naodpadnutie, ale jak tak videl spoza závesu trochu svetla-hneď tam začal ukazovať, oči dokorán-jak to chce ťahať v lete od 5-6h čo bude už vidno-unavený okolo 11 a po 1:30 spánku budeme ťahať do 21h???? 🙄fakt neviem.

matova
9. bře 2010

ined: super že si matýnek pospal ešte pred poradňou a tedááá pkné miery má 😉 . Nám na gastre minulý týždeň namerali len 77cm, ale sa mi to až veriť nechce, nie aby ho pomerali v ľahu ale ho postavili k stene a pravítkom ani nie podľa kolmice-no úplne diletantsky 😖 😲

sherry28
9. bře 2010

matova: no držím pěsti, aby nebyly žádné problémy 😕 sestra dá Davídka nejspíš ke mě na nějaký čas a k babičce(budeme se střídat), její muž do práce musí 😅 , Davídek (to je Mat na fotu)je sice 4letý, ale nikde sám nebyl, na babičku je zvyklý hodně, protože sestra tam bydlí u mamky, ale i mamka musí ještě do práce, takže to pak zbyde na mě 😅 Budu tu mít tři chlapy s MM čtyři 😀 😀 Davídek si rozumí s Lukáškem, tak snad to bude v poho. Spíš se děsím toho kdy bude spát Mára 😅 (protože ty dva spolu jsou jak vichřice) 😀

sherry28
9. bře 2010

no třeba se mi to zalíbí 😉 a budu přemýšlet o třetím 😀 😀 😀 😀

sherry28
9. bře 2010

Všem klidnou noc, Gině ten amen pomohl, takže znovu, ať je ticho jako v kostele 😔 😔 😔 amen

gina333
10. bře 2010

Dobre rano,
sherry: amen zabralo, dakujem. 🙂 Budila sa 2x o 23:30 a 2:30, sice druhykrat bol trocha hore, lebo som jej musela dat sirup 😠 lae zvladli sme to. Budicek o 6::00, vstavala so mno. Ideme na kozne s Nati, Sophi putuje ku svokre.
Pekny dnik zienky 🙂 🙂

prchalka
autor
10. bře 2010

Dobré ráno,
u nás dobrý. Jen se vzbudila už za hodinu po uložení-stála tam a bééé 😒 Ale zabrala za chvilku a vydržela až do 24h 😉 pak ke mně a sedla si kolem 4.45 😖 tak rychle dudel, ruku a zachránila jsem to do 6h 🙂 uff!

katzi
10. bře 2010

ahojte,

tak u nás zas blbý ☹ 😢 Sice porvé až kolem půlnoci, ale pak snad co hodinku brečela ze spaní. Ty čtyřky jí dávají zabrat a mě taky 😒 Mlíko v 3.30 a ani to už nebylo zárukou klidu až do rána - šla jsem tam ještě kolem 5h. Vstávačka v 7h. Nejhorší je, že to bude ještě na dlooooho - na každé čtyřce má kousek ven, ale než to bude komplet...... 😝

sherry: mě vyvolávali porod týden před termínem (ale hlídaná jsem byla celou druhou půlku těhu), že právě ta placenta nefungovala úplně OK a ke konci už Áda vůbec nepřibírala. Tak jsem se furt bála a chtěla ji mít už u sebe venku 🙂

matova: prej noční typ po mamince 🙂 Zdání klame 🙂 Já nejsem vůbec noční typ, ale jsem docela společenskej typ a některý kamarády nepotkám jindy než právě v noci 🙂

My za chvíli vyrážíme zas ke kamarádce a pak zas spánek v kočárku při procházce městem a pak zas nákupy. Takže budu až večer.

Všem pohodový den.

lehna
10. bře 2010

ahoj holky,

hlásím že žijem.
noci jsou u nás pořád děs běs, pořád se budí, buď čaj, nebo dudel, nebo mlíko, nebo prostě jen tak.
nějak jsem z toho pořád bez nálady, po zubech ani vidu ani slechu, asi se buedí ze zvyku, nebo nevím.
včera byl MM doma, skříplo ho ráno v zádech,tak se nebyl schopen ani pořádně obléct, tak do práce nešel. dneska už teda do práce šel, asi je mu líp, zatím jsem s ním nemluvila.
jinak nového u nás nic, Štěpi akorát pořád trénuje to chození 🙂
dneska zas budíček v 5.15. dostal mlíko, zabral kolem 6.30 a vstával vv 7.10h, no takže jsem zase "vyspaná" do růžova 🙄 😖

ined77
10. bře 2010

dobré ránko 🙂 ,
tak u nás noc docela super 🙂 .
poprvé plakal ve 21.15,ale asi ho trošku probralo to,že vedle plakal chlapeček.chvilku kňoural,ale pak spinkal dál.ke mně šel po 22h a víceméně spinkal až do rána.asi 2x chviličku zaplakal,ale stačilo jen pohladit a chytit za tlapku 😵 .budík v 6.30 🙂 .
včera usnul za 15 minut 😅 ,ale vdržel jao normálně.na to,že byl od 11.30 vzhůru 😕 ...ani nebyl nějaká protifka... 😉
všem pěkné ránko 🙂
dovařím,kukneme na školku,dáme svačinku a valíme ven.sice mrzne,ale svítí oskárek 😵 .
obídek:špenátová polévka,kuř.maso s br.kaší 🙂 .

sherry28
10. bře 2010

ahoj ženy, na dnešní noc si nemohu stěžovat 😉 od uložení až do rána 2x mrčel, ale ani jsem nehoupala, vstával v půl sedmé 🙂

sherry28
10. bře 2010

akorát jsem zapoměla na to, že se dnes ve školce fotí ☹ Tak musel jít v mikině a v kalhotách, to v čem přišel (přitom jsem měla připravený džíny a krásné triko) 😅 no jedna maminka mu chtěla půjčit Sebíkovi džíny, ale on je nechtěl (stejně by mu byly velké) 😒 ale vedl tam taťka jednoho kluka a učitelka se ho ptala jestli se bude fotit v těch punčocháčích a táta řek, že jo, že je to jedno 😀

gina333
10. bře 2010

Tak hlasim , ze sme doma, Nati ma ekzem, dala nam masticku, olejcek, ze je to teraz rozsirene, ale zmizne to. 😉 Citam, ze noci celkom ok, to je fajn. 🙂 Idem si pustit pracku, spravit polievku, takze zatial...

matova
10. bře 2010

Ahojte, u nás sa nabeháva na obávaný letný režim ☹
noc síce fajn, nič dramatické a mlieko až 5:15!!!!ale to bola zároveň aj vstávačka-jednoducho malý už čumel na okná 🙄 🙄 🙄 😒. O 9h už bol hotofka, 9:30 som dala polievku ale nejak sa po nej ešte zmobilizoval, a spíme už o 10:55 😔ja fakt neviem ako takto budeme prežívať do neskoršieho večera, kým sa nezotmie. keby spal aspoň 2 hodiny. A prežiť to do tej 10:55 bol masaker, mám úplne dosť, aj som už nepríjemná na chudáka bola....

Raňajky:chlieb s maslom a paradajkou, obed: polievka: mliečna z pangasia, druhé bude po spaní: zemiaky s maslom a pangas na mrkve a hrášku.

katzi: chudinky-tie vaše noci teraz 😢. Nám vyšli všetky štvorky za tri mesiace až 😝

LEHNA : stále na teba myslím či je to ešte také blbé...a nedávaš nejaké homeo na lepčí spánok??????

sherry: to ťa úplne obdivujem, dvaja malí chlapíci a teraz ešte tretí k tomu, no, som zvedavá čo potom zahlásiš, či by sa ti fakt nepozdávalo ešte to tretie 😀 😉 .
Fotenie 😵. ja som dávno už prišla po fotení v piatej triede na ZŠ na to, že mám úplne ten istý svter ako na fotke pred rokom 😀. Vôbec nás to s mamou vtedy nenapadlo pozrieť si fotky čo som na sebe mala vlani...Ale keňď si tak spomínam, to bola doba že som chodila do školy týždeň v tých istých svetroch a nohaviciach 😀 😝

gina:malá má ekzém? ☹ veľké je to, na akom mieste? 😕 . u nás to nemizne, bolo to poslednú dobu (po štvorkách lepšie), ale teraz pri očnom je to zas horšie 😒

ined: špenátová polievka aj špenát - mňam mňam 😵 -škoda že malý to zatiaľ nemá rád

prchalka
autor
10. bře 2010

My poslední dobu máme co dělat, abychom vydržely do oběda. Už v 10 je jak mátoha, hračky nezájem, sama se něčím zabavit ne, jen mi pod nohy vytahovat všechny krámy z linky, abych si třeba náhodou rozbila po něčem hubu, nemůžu nicmoc udělat.. Tak šup oběd a spíme od 11:20! Ještěže nevstávala v těch 5 😝 K obědu šunkafleky 😉

prchalka
autor
10. bře 2010

Jo a ekzém - máme na břiše 2 růžové, sušší flíčky, tak doufám, že to nějak zmizí. Měla jako úplně malý mimi drsnou kůži na loktech a prdelce, doktorce jsem řekla, jestli to není atopák, ona řekla jen mazat a mazat, naštěstí nám to zmizelo časem. Tohle zas nevím, co je 😖
matova: To je hrůza, že ještě nechtějí spát ráno, viď.. a pak jsou za 4h KO ☹ A dřív to fakt tak bylo, prostě se chodilo celý týden v jednom 😅 😝
Po spaní taky vyrazíme ven, snad tam bude ještě líp, než včera. Příští týden už k 6ti stupňům 🙂

ined77
10. bře 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.40,začal mi usínat při pití šťávičky po O 😅 .tak jsem ho honem umyla a šlo se do hajan 🙂 .
naštěstí kakal před obídkem,tak snad nebude znovu 😅 .
dopoledne jsme by 1,5h venku bez kočárku,na kačenky,v obchodě a v parku na kolotoči a houpačkách 🙂 .
doma se ještě rychle zrobila studený jah.dort,odpolko máme návštěvu,tak jen doufám,že to stihne zatuhnout 😅 .
tož jsem uhoněná jako z dostihů 😝 😀 ...ještě jsem teď poklízela hračky atd....matýnek mi vše totálně rozhodil 😀 .ale už čapím a mám kafíčko,tak je pohoda 😉 .
a jdu vás konečně dočíst,ráno i přes KŠ mi to nebylo dovoleno 😎.

matova
10. bře 2010

prchalka: áno, len čo s tým, ja som ho už párkrát (aj včera) chcela poobede okolo 16h znovuspať, ale on môže aj odpadávať-len civí do okien a čaká kým sa nezotmie 😢 . ale nedá sa s ním už nič robiť, len pobehuje, nieje sa schopný lepšie zahrať, mrnčí....no já by som bola rada keby ma niekto uložil spať aj dvakrát denne 😀

ined: dúfam že aj my už konečne pôjdeme von-včera som veľmi chcela ísť ale chyba bola že sa pýtam-lenže on sa pobede celkom fajn hrá a keď už nevládze okolo tej 16, tak to už je zas dosť kosa...tak neviem...
ja som si minule myslela že keď mi bude čumieť ako sa robí tá torta, že ho to bude baviť a vydrží sedieť, ale chlap sa prejavil-nezájem 😀

sherry28
10. bře 2010

tak spinkáme od dvanácti 😉 vytřela jsem, dnes bez zlomeniny 😝 😀

ined77
10. bře 2010

matova 🙂 ...vezmu od spodu 🙂 ...
špenátovou polévku dnes spápl celou,matýnek má vůbec zelenou barvu rád 😅 .i brokolicovu sní vždy celou,ale špenát 😒 ...dříve ho miloval,ale když ho měl naposled,snědl tak půlku,tak nevím.musím vyzkoušet 😉 .
s fotkama jsem se zasmála 😀 ...jj,dřív to tak prostě bylo.asi se nikdo nesprchoval 2x denně,možá jen kominík 😀 .taky to praní bylo o chlup jiné že...my jsme měli pračku ROMO a pamatuju si na tu obrovskou vařečku na vyváření plenek 😕 😅 ...zlaté jednorázkovky 😉 .
míry...no,matýnka dr.měřila právě v leže,ale nechtěl natáhnout nožičku,tak jsme ho trošku natáhly my 😅 .ale jo,já jsem si říkala,že se pěkně vytáhl.ještě v létě to bylo takové trošinku buclaté mimi a dnes už je to velký kluk 😵 .v roce měl 79cm,takže se vytáhl za půl roku o 7cm 😕 ,to je celkem fofr 😀 .
s posunem času se taky bojím 😒 ...v létě byl schopný vstávat ve 4.30,sotva začali ječet ptáci 😅 .ale dnes,už bylo pořádné světlo,před 6h se mlel a něco vykládal,pak se ještě ale přitulil a usnul 🙂 .co tak nějakou kuklu jim dát 😀 😀 😀 .

prchalka 🙂 ...já jem byla včera docela překvapená,jak malý tak brzy v pohodě usnul 😕 ...že b jarní únava?nebo prostě jen to,že je nic nebolí?
chuďátko čorí...tak snad ty flíčky zmizí ☹ .neteřinka má atopák,ale má to někdy chuďátko fakt škaredé,hlavně na ručkách a zrovna teď do toho chytla lokální infekci,o víkendu byli na pohotovosti a dostal ATB ☹ .
matýnek tu vyrážku má také pořád...ale to zmizí 😉 .už jsem myslím vše přeprala zase v jeho prášku 😉 .v 6 ti týdnech se škaredě osypal...měl to z lovely,taky má tu kůžičku náchylnou ☹ .
i kosmetiku...koupila jsem mu po začátek sebamed a houby...i hipp,johnsons,nivea...všechno špatně 😒 ...tak teď už dlouho mažu olejíčkem batole od astridu a má sprcháč od bubchen,to mu sedí 🙂 .
to jsi mě potěšila zprávou,že už má být tepleji 🙂.

katzi 🙂 ...jejda,ty vaše noci teď ☹ .a viburcol dáváte nebo teď ne?a krupici? 😅
nám ty 4 lezou 3 měsíce a zdaleka nejsou venku,děs ☹ .kdyby aspoň po tak špatných nocích člověk viděl nějaký pokrok že ☹ ...tak snad se to zase rychle spraví 🙂

sherry 🙂 ...no to máš pravdu,tam by jste byli celé dopoledne ☹ .také nesnáším čekání a co teprve s malým...mu přijde dlouho čekat 5 minut na bus 😅.u dr.mi lítá po celé čekárně jak splašený 😀 .
tak hlavně ať už to moc nebolí 😉 .
takže budete opatrovat 🙂 ...no nevím,myslím že se ti to moc nezalíbí 😀 .takové dva rarášky dát dohromady 🙂 ...ale zase už v těch 4 letech je s dítkem domluva,občas 😉 .
fotit se v punčoškách? 😀...lukáškovi to bude slušet i v mikči 😉.

lehna 🙂 ...jejda,taky si užíváte ☹ .a jak jde ťapkání?je to super,když už za tebou může capkat že? 😵
my jsme s matýnkem trénovali teď dva dny motorku-odrážedlo,dnes ráno se předvedl tatínkovi...konečně pochopil,že samo to nepojede ani když se vzteká 😀 .jak se malinko oteplý,vyrážíme trénovat ven.na tom koberci to jde přece jen ztěžka 😉.

gina 🙂...noc opět fajn,super 😵 .jejda,tak ať to natálce brzy zmizne 🙂 .

gina333
10. bře 2010

Tak my uz spime tiez, asi od pol dvanastej. Ja nechapem odkial ta moja opica berie energiu, bola hore od siestej, chcela som ju dat spat dnu ale po pol hodinovom noseni som to vzdala. Furt recnila, spievala, no ani naznak po spani. ☹ Dala som ju do kocika a vytuhla do 5 minut, este, ze mame deda 😵 😵
Obed: masko na cibulke s omackou, kolinka. Zjedla asi 5 lyziciek a potom vyjedala ciste cestoviny. Ja mam uz fakt mindraky z toho jej nejedenia. 😖 😖 A vypila 100ml mlieka.

Ekzem ma Nati v predlakti a predkoleni, vravela dokina, ze to su tipycke miesta. Natieram Aflodermom a dala este taky olej na kupel ale moze sa s tym aj umyt.

matova
10. bře 2010

ahojte,malý spinkal 1:30, aspoň že tak ale ....no nič, ide sa na panskééééé 😝 . Tak pa večer-snáď. 😉 😎