Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
25. srp 2010

Dobré ráno,
dneska jsem s ní spala já a dobrý, bez motanic jupííííí, jen jedno nandání dudlu ráno,, spala v klidu i když... já se stejně budila, protože ona má i tak nohy a ruce všude a nechci přijít např. o oko, furt se sune na druhou půlku postele, ta její jí nestačí 😝

gina333
25. srp 2010

dobre rano 🙂

@matova aj nas sa kazdy pyta na ten nocnik, uz ma to tiez stve, asi jej vyrobim menovku este se.ieme do plienok a vycapim na chrbat. 😉 😠

Noc super, jedenkrat bola hore na mlieko a spala do 7:40. 🙂

sherry28
25. srp 2010

dobré ráno 🙂 u nás noc po dlouhé době síla 🙄 usnul ve 20:45 a vzbudil se ve 22:30 😅 a chtěl napít, tak jsem šel se mnou do kuchyně, v obýváku si všiml spícího taťky, tak mu udělal malá a odkráčel zpět s emnou do ložnice, ale před dveřma se bloknul a nechtěl, tak jsem ho násilím dostala do postele 😅 tam se vzpouzel, kopal do mě asi 20 minut, pak mi odděloval nehty od prstů 😠 během toho jsme mu naplácala na zadek, tak brečel a takhle jsme po tmě bojovali až do půl druhý 😝 no a ráno vyskočil v půl sedmý z postele jakoby celou noc spal 😅

michalag
25. srp 2010

Dobre ranko, tak u nas noc opat super 🙂 a dnes je zatial celkom kludna, napapala sa, trosku bola hore a uz opat spi, uvidime ked sa zobudi aka bude ale rozmyslam ze mala ma len take obdobie a zubky to asi este nie su

sherry28
25. srp 2010

@matova jojo, Mára na jednom místě nevydrží ani dvě minuty, furt musí něco dělat i při usínání aspoň kope nohama 😀 a při Márovi jsem tay byla už touhle dobou lehce otevřená a ve 35.týdnu už jsem měla kritickou hodnotu 2, ale stejně jsem pak ještě 6 dní přenášela po termínu, proto si s tím hlavu nelámu 😉 ale hlavičku máry jsem nízko cítila dost dlouho a bylo to nepříjemný 😒

kadlecova.misa
25. srp 2010

@sherry28 : to byla teda noc!! u nás zase klasika..usne si ve 22hod, ve 2 ráno mlíko..a v 6 ráno jako že vstáváme. 😝 ..proto ještě spí 2x,to by nedala vydržet celej den jen o jednom krátkým spánku. 😖

kadlecova.misa
25. srp 2010

@sherry28 : to byla teda noc!! u nás zase klasika..usne si ve 22hod, ve 2 ráno mlíko..a v 6 ráno jako že vstáváme. 😝 ..proto ještě spí 2x,to by nedala vydržet celej den jen o jednom krátkým spánku. 😖

gina333
25. srp 2010

@sherry28: tak u vas zla noc je veru nezvyk. 😲 Ale urcite to bola iba vynimka, ktora potvrdzuje pravidlo. 😉

sherry28
25. srp 2010

@kadlecova.misa a co jí zkusit udělat jeden dlouhý spánek přes den? 😕 Mára spí i dvě hoďky, když na to přijde, teď už teda ne, teď obvykle hoďku 😉

katzi
25. srp 2010

ahojte děvčata,

po dlouhé době jdu pozdravit 😅 Už jsme zpátky od mojí mamky, tento týden se aklimatizujeme doma a v sobotu jedeme zase pryč - se známýma na týden na dovolenou. Bude nás tam 5 rodin s celkem 8 dětma, to bude myslím masakr 😀 No jinak u nás novinky: nechci nic zakřiknout, ale asi jsem těhu 😅 😕 Ale ještě jsem nebyla u doktora, jdu až 15.9., tak nevím jestli z toho něco bude. Každopádně jsem teď pořád unavená, točívá se mi hlava a je mi občas blbě. Takže každou volnou chvíli bez Aduš chodím do hajan 🙂 Tak se omlouvám, že ani ostuda ostudovatá nedočítám a nereaguju na nikoho. Ale myslím na vás 🙂

hancazivocich
25. srp 2010

ahojte
@katzi - super zpráva, budu držet pěstičky.... Mnooo, tak se nám to tu nějak rozrůstá - nějaká epidemie či co 😀 😀 😀

katzi
25. srp 2010

hanca: děkuju 😵 Jj, tady je to nebezpečný, bacha na to 😀

prchalka
autor
25. srp 2010

@gina333 Tak super, že máte s tím srdíčkem šanci, že by se to mohlo ještě zamo zavřít 😉 A Sofí je dobrá, že si ani ničeho nevšimla 😀

@sherry28 Snad si to Marek v noci vybral na hodně dlouhou dobu. To je zajímavý, jak se prostě někdy šprajcnou. A zrovna vám to spaní docela už jde!
Já ve 34+4 musela doma lehnout na 14 dní, doktorka prý, že už se to chystá, čímž mě vyděsila, protože já nachystaná teda vůbec nebyla 😅 Kebuli měla nízko už asi 2 měsíce, sotva jsem se plazila a docela to bolelo, ale zase šla rychle ven, protože si to odrotovala dopředu - a to až asi 40+2 😅
Myslím, že Neli ještě nevydrží jeden dlouhý spánek, není na to zvyklá a když vstává v 6 a spí krátce... 😝 My se teda taky budíme po hodině a myslím, že vyspala ještě není, protože pak je to schopná na další hodinu ještě zalomit 😕

sherry28
25. srp 2010

tak dneska z nich kvetu, Lukáš ho provokuje od rána, už i dostal 😠 Marek za ním lítá s vařečkou a řve na něj debie(debile) 😅 furt se pošťuchujou, už se těším až půjde spát a Lukas se uklidí k pohádkám 😝 to je jako síla

hancazivocich
25. srp 2010

@katzi - mnoo a očkuje se proti tomu? 😲 😀 😀 Noo, když onemocníme, tak co naděláš 😀

sherry28
25. srp 2010

@katzi blahopřeji 😵 😵 😵 😵 😵

sherry28
25. srp 2010

@katzi toje jasná známka těhotenství 😉 🙂 tak vy budete rodit v jednom roce s Ined a my s Matovou 😀
@hancazivocich klidně ti své těhu dám, máš jen jedno 😉 😀

gina333
25. srp 2010

@katzi : gratulujeeeeeeeeeeeeeeem 😀 🙂 🙂 tak len oddychuj, pekne odpocivaj kedykolvek sa ti da. 😵 Pomaly tu budete vsetky tehotne, je to veru prudko nakazlive, musim si davat pozor. 😉 🙂

hancazivocich
25. srp 2010

@sherry28 - já jsem kozoroh, já plánuju desetiletky, tudíž si svojí holčičku nechej 😀 😀

hancazivocich
25. srp 2010

@gina333 - jojo, ať nedopadneš jak Sherry 😉
Já čekat třetí, tak jsou to při mým štěstí dvojčata 😅

hancazivocich
25. srp 2010

Musím se domluvit s Prchalkou 😉 😉

ined77
25. srp 2010

@katzi 🙂 ... 😲 sotva to tu otevřu a co to nevidím 😲 😀 😀 😀 , super, moc gratuluji a přeji ať je vše tak jak má být 😵 😵 😵 .a žádné pivečko 😠 😀 😉 (teda nealko jo 😉 )!!!
ty jo...to je super 😀 ..tak ještě hanca, lehna a prchalka a budeme komplet 😀 ...ginu teda vynechávám, ačkoliv..co? 😀 ..chlapeček je taky fajn 😀 .
název téma přepíšeme na šílenství, zoubky a dvě a více dětí 😀.

no a rovnou teda všem ahojky 🙂 ,
info od nás 🙂 ...noc ...no..ale jo, dala se, ať pořád jen neskučím 😝 😀 .akorát teda ráno byl matýnek k sežrání a to doslova 😅 , MM z něj řádně tekl 😅 ..a já...to mám pořád že 😝 .pak jak odešel do práce byl v celku už klid...dokonce matýnek sám od sebe chodil čurkat, po o chtěl jít kakat na záchod, akorát venku čurkat nechtěl, ale vydržel domů 🙂 .
šikulka 🙂 .
já jdu dnes na 15h ke kadeřnici, tak jsem zvědavá co se mnou provede 😅 .a zítra jdeme na tu véču..no takovou dřívější, abychom stihli pak zajet pro matýnka v normálním čase 😉 .ale pohoda určitě bude 🙂 .
no a jinak spinkáme od 12.05 a to je od nás asi vše 😉 .
jdu dočítat další novinky a nalakovat si pařátky 😉 🙂 .

katzi
25. srp 2010

sherry:jj, známek těhu je až moc 🙂 Ještě mě i bolí prsa 🙂 A samo pozitivní test. Ale každopádně dokud to nepotvrdí doktor, tak se za regulérní těhuli nepovažuju.

gina, ined: děkuju za gratulace 😵 S tím pivečkem a vínečkem to bude boj, zrovna dnes večer bych měla jít s kamarádkou na chvíli večer pokecat, tak se budu jen smutně dívat jak si dává 😖 🙂

ined77
25. srp 2010

@gina333 🙂 ..za to nemusíš stydět že máš doma andílka 😀 😀 😀 ..no jasně, každé dítko lumpačí.mně by nevadilo, že matýnek lumpačí a že dokáže vymyslet super kraviny, ale vadí mi jen, že je tak strááášně uvztekaný 😠 ..dnes se naschvál dobře 5x sám bouchl do hlavičky o zem až si spálil čelo o koberec..no je to normálné tohleto? a vše kvůli blbostem 😖 ..asi budu muset vyhledat nějaké téma, kde bych snad našla radu 😕 ...nebo bude mít hlavu jako šišku 😅 😀 .
s tím nápisem o nočníkování jsem se pobavila 😀 😀 😀 ...taky nechápu co každý má...my jsme jeden den bez a druhý, protože s ním není řeč s plenkou 😝 ...no a budou mu za pár dní dva roky..no a co nadělám, že jo 😅 .

@hancazivocich 🙂 ...tfuj tfuj tfuj...prsk prsk prsk 😀 ...vitruální těhu bacil ti přávě přistál na těle 😀 ...desetiletko 😀 .
co má kiki za kýlu? 😕pupeční?a jejda..já byla včera s kamarádkou a její malý ji má také, má pupíček celý venku jakoby ☹, ale prý s tím zatím nic dělat nebudou, štěpánek má jen 18m.

@sherry28 🙂 ...teda ti tvoji kluci ti dnes dávají kapky 😠 😅 ...lumpačiska jedny...prý debil 😀 .
na to tvrdnutí bereš magnézko? 😨 ...to je nepříjemné, i mě to dělalo 😒
já se na ty tvoje fotky ještě normálně nestačila kuknout, jsem ostuda 😔 .ale myslím na to 😵 .

@michalag 🙂 ...hlavně že je malá spokojená 🙂 .ono je s dětma pořád něco 😉 .

@kadlecova.misa 🙂 ...no je ten spánek tak nějak divně rozčleněný, ale malé to asi vyhovuje 😅 .ale neboj, ono se to časem upraví 😉 .matýnek spal 2x denně do 15.m 😉 .

@prchalka 🙂 ...to mi povídej..já ležím cca na 40 cm a matýnek se stejně musí lepit na mě 😠 ...nohy ruce všude, je jako letadlo 😠 😀 .
ty raciolky jsi koupila kde prosím? 🙂

matova 🙂 ...ale jen mamču zaúkoluj...ta by asi hleděla kdyby jsi tam dochvátala s nočníkem v podpaží 😀 ...ačkoliv stejně by ho doma měla mít..naše babi kakáč má..sice předpotopní..minule si matýnek načurkal až pod bradu 😀 , neb se mu tam ten pipík nějak šprajcl 😕 😀 ...doma se to ještě nestalo.ale je pravda, že dokonce ani MM si matýnka nevezme ven bez plenky 😠 ...je pohodlný, co by se zatěžoval s odplenkováváním že 😠 😀 .
a s přemísťováním v posteli..já dnes matýnka ráno držela za stehýnko...protože stačil malý posun a letěl by dolů 😀 .je jako vrtule 😅 .
a na tu kontrolu jdeš zítra že? 😨 ..budu držet moooc palečky 😵 😵 😵

prchalka
autor
25. srp 2010

@hancazivocich Odmítám o tom číst a cokliv jiného, žádné domluvy 🙄 😝 Tady to je fakt, jak když čekáme na odstřel, nó tak kdo další??? 😝 😅

@katzi A velká potichá GRATULKA, to jsem včera zapomněla zmínit 🙂

ined77
25. srp 2010

@katzi 🙂 ...ale neboj...těhu a kójo uteče a život je relativně dlouhý 😉 .já sice občas na pivečko chuť mám, hlavně když je vedro, ale vystačím si bohatě s nealkem, stejně mi chutná první sklenička a pak už mi to ani nejede...není to ono 😀 .a slaboučký střik si přece můžeš občas dát 😉 .já se těším na oslavu matýnkových narozenin...dám si decku červeného...mám na něj hrozitánskou chuť 😅 ...krvinky 😉 😝 .to mimískovi určitě neublíží 😵 .a mě potěší 😀 .
dej si nějakou dobrou nealko míchačku třeba 😉 .

sherry28
25. srp 2010

tak jsem usmažila bramboráky, vyžehlila, vysála, vytřela a konečně už spí 😝 se mu ani nedivím po dnešní noci 😅

sherry28
25. srp 2010

zbývá ještě lehna 🙂 a Prchalka má čas 😉

ined77
25. srp 2010

@prchalka 🙂 ... 😀 tak čelem ke zdi 😀
ale ne, to byla jen legrace...však nikde není psáno, že nemůžete mít dítko jen jedno, to záleží na vás 😉 .kupříkladu můj spolužák ze základky má syna..teď má asi tak 4 roky a se svojí ženou se dohodli, že prostě další nechtějí.že ten malý je hrozný drak a že je to s ním děs....no co...já je i chápu 😅 😀 .my chtěli druhé hlavně aby matýnek nebyl sám 😉 , ale samozřejmě se oba moc těšíme 😵 .ale jedno jsem MM řekla, že kdyby se nedej bože něco stalo 😔 , tak že do toho znova už prostě nejdu..stačilo.a MM řekl, že to respektuje, že to záleží hlavně na mně.
takže to tady neber jako útok nebo něco podobného..to vše je jen takové hecování 😉 .

sherry28
25. srp 2010

@hancazivocich já jsem si spíš jistá tím, že to bude kluk 😅

ined77
25. srp 2010

@sherry28 🙂 ...můžu ti poslat adresu? 😀 bramborák by bodl 😀 .
já dnes měla takový dřívejší obědo-svačinu v podobě česnekosýrového langoše 😀 .a v lednici mě čekají utopenci...už několik večerů o nich básním, tak mi MM koupil 😀 .ale bramborák....hmmmmmm 😝 😀