Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
27. čer 2011

Ahoj nově příchozí!
No nečte se mi to zrovna dobře. Kdybych se měla vrátit na začátek, tak hledám nějakou větev! My jsme začaly blbnout v 11,5 měsících a trvalo to 1,5 roku. Prostě než vylezly všechny zuby, tak to byly v noci motáky a motáky, buzení, bulení.. a buzení i při spaní po obědě 😝 😝 Přes den jsem se ploužila jak robot, v noci nemohla spát, protože jsem jí měla věčně až na hlavě.. Víceméně taky stále sama, MM v práci, bez babiček, bez kamarádek.. byl to pocuc, fakt jsem nevěřila, že to někdy přejde, pořád nahoru.. dolů!
Ale zuby jsou venku a u nás se opravdu konečně kloudně spí 😉 skoro ve 3 letech 😅
Vydržte, i když úplně chápu, jak vám je! Ono je to zase přejde a bude líp 😉
U nás někdy taky nepomáhaly ani sirupy, tak pro svůj klid, že jsem udělala úplně všechno, jsme najely na homeo čípky Viburcol, můžou se dlouhodobě. Někdo je dost chválí, u nás jak kdy, ale byla jsem ráda, že existují. S přestávkama každý večer do prdky. Ostatní holky zkoušely Chamomillu a taky si jí docela chválily.
Tak hlavu vzhůru a hodně sil 😎

imzadi
27. čer 2011

@prchalka no to se mam na co tesit 😝 chamomillu jsem dnes zakoupila, ale lekarnice nejak nevedela poradit, kolik a jak...tak uvidime, hlavne nemam tucha, za jak dlouho muzu cekat pripadne zlepseni...aspon ze ted uz prdola spi, nejradsi bych sla taky, ale nekdy musim i ja pracovat... 😒 zavidim, ze uz to mate za sebou 😅

hancazivocich
27. čer 2011

Nejlepší je vyzkoušet - my takdy zkoušeli... Co kdo poradil - na každého platí něco jiného. Ale to věčně ukňučený dítě s nataženejma packama na chování, prokníkaný noce.. Myslela jsem si, že jsem si hrábla až na samý dno. MP od noci do noci v práci, bez babiček, u většiny zubů teploty, prdíky, rýma, i šestá, občas průjmík - hnusně páchnoucí kašovitá stolička...
Nám pak pomáhala chamomilla na noc, po půlnoci do pitíčka nurofen (když bylo nejhůř a fakt jsem prostě padala
Malé vyrostl první zoubek v 10 měsících, poslední letos v dubnu. Začlo jí to růst pozdě, ale pak jelo osm naráz a to jsem jí dávala homeo na zoubky a sobě na nervy! 😅

kaja73
27. čer 2011

@denisenka2 mne to pride na 6 chorobu-tam su horučky,a potom vysev na koži.Nie je to nič važne,aspon to mate z krku. 😉

kaja73
27. čer 2011

tu si pozri co baby o tom pisu a su tu aj fotky https://www.modrykonik.sk/forum/tema/siesta-cho...

petra49
27. čer 2011

Tak viburcol taky používáme, no nevim co to ted má, dneska jsem ho uspávala hodinu, ale v noci spí. Když se prorážela ta první 1, tak měl teplotu 38 - 39 tři dny u druhý bez teplot. Zlobí ted tento týden s večerním usínáním a sjídlem dlouho.

Jinak spodní se nám klubaly na půl roce a ted horní- si fakt ještě užijem, já už se modlim aby už si aspion sednul a lezl - cvičíme Vojtu a stále nic, abysme už mohli na písek a hřiště
😝

petra49
27. čer 2011

jo a u těch teplot jsme vstávali v noci po hodině až dvou

hancazivocich
27. čer 2011

jo a holky - hlavně v létě nemazat fenistylem!! Sluníčko a fenistyl se nesnáší.. Dítko se vám osype ještě víc...
A šestá bývá dost často u zoubků-jako u nás

katkabg
27. čer 2011

Ahojte mamankyyyy...no ako sa mate???Tak ja som sa po polroku konecne vratila spat do bulharska domov...tak mozme opat pisat bo uz mam comp...jaj chybali ste mi...jedine s Reginkou sme boli v kontakte...tak co mate nove???Pozdravujem vsetkyyyy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denisenka2
27. čer 2011

@kaja73
No aj ja si myslím, že je to tá šiesta choroba,dnes poobede sa jej ten výsev nejak pomaly stráca.Uvidíme zajtra ráno.Ale myslím si, že ten fenistyl, čo jej podávam jej v tom pomohol. 🙂

prchalka
autor
28. čer 2011

@imzadi Většinou dávají tak 5 kuliček rozpustit na lžičku nebo větším dětem vycucat. Účinek by měl být vidět určitě po pár podáních, ne li po prvním. A homeo se vlastně dává tak, že když je akutní problém, tak na lžičce třeba každých pár minut až do viditelné úlevy. Ale o tom si je třeba něco přečíst nebo si sehnat homeopata. Já tohle s Chamo neprovozovala. Vybraly jsme jen jednu ampulku a u nás to bylo bez efektu ☹
@petra49 Já taky stále hledala odpovědi, co se děje. Proč se nám ze dne na den začala budit s velkým řevem, propínala se do luku úplně v amoku v 11-12 v noci.. To jí začaly lézt dvojky 😝 A to, až bude sedět, až bude lézt, jsem se taky těšila.. pak mluvit a chodit, že se jako malinko i sama zabaví.. no trošku jsem se spletla, že by to nějak pomohlo se mi dodnes nezdá 😅 Ale určitě to pak bude veselejší, než když se musí pořád nosit 😝
Já jsem to vlastně ještě řešila flaškou mlíka, po které se zase uklidnila a usnula..No děs běs to byl!
@denisenka2 Máte asi Fenistil kapky, ne? Jinak kdyby gel, tak chránit oblečením před tím sluncem 😉
@katkabg Ahojky, napíšu IP 🙂

prchalka
autor
28. čer 2011

Jinak hezký den všem, pokud to jen trochu půjde. My už dnes do půl 9 dva pubertální záchvaty, tak jsem taky vyřízená už teď - a už to není kvůli zubům 😝

petra49
28. čer 2011

Ahojky, prchalka díky, občas jsem si vás četla - přišly jste mi všechny sympatické. Tak dnes se vzbudil v 11 a v půl 4 ráno, naštěstí jsem dala jen dudel a spal, teď spí a přemýšlím - co podniknem, bude pěkný pařák. Naštěstí manža od příštího týdne bude teď 2 měsíce víc doma, je učitel - sice bude pracovat - protože k tomu ještě podniká, ale už to nebude aspoň od rána do večera

Imzadi, tak jaká byla noc?

imzadi
28. čer 2011

@petra49 noc tragedie🙂 uz od desiti se kroutil, no v pul dvanacte jsme kojili, v jednu budicek s silenym revem, nesel utisit, manzel asi pul hodiny nosil a choval, pak teda zabral, no a budicek zase ve 4 a 6 ... ale mezi tim porad skuci, prevaluje se, sice spi, ale ja ne, pac porad koukam, co se deje...a asi k nam prichazi ryma 😝
@prchalka zaujalo me to davkovani, opravdu rozpusit 5 kulicek na jedne lzicce? me v lekarne rekli ze v 100 ml rozpustit 10 kulicek, pak to nabrat na lzicku a to mu dat 3x denne...me to prijde jako desne malo :(

petra49
28. čer 2011

Imzadi - to nezávidim , mě se teď vzbudil, tak jsem mu rychle mázla zuby a doufám, že ještě usnul.

Tak to budou fakt zuby a může k tomu být i horečka, nám pomáhal calgel a pak už když bylo nejhůř jsem mu dala nurofenovej čípek a rýmu k zubům máme skoro pořád. No tak my u tý horní jedničky vstávali taky co 1-2h. ten čípek jako na bolest

petra49
28. čer 2011

Imzadi pevné nervy 😖

prchalka
autor
28. čer 2011

@petra49 Sympatické......tak to by byly holky taky rády 😀 Navenek to spíš vypadalo jako věčné stěžování,ale to pochopí až ten, kdo to takhle má celé dny a noci 😝
@imzadi Někdo to na noc dávkuje po těch 5ti kuličkách, holky z tématu to tak dělaly. Ale ještě existuje různé rozlišení jako 9CH, 15CH.. Já se v tom dávkování fakt nevyznám, takže moje rady ber s rezervou. Ani v lékárnách, pokud se tím někdo nezabývá, tak nevědí přesně, a pak to nemůže správně fungovat. Na koníkovi je o tom i diskuze, tak mrkni, třeba bys o tom našla něco víc. Jedna holčina tu dokonce psala, že účinná látka je stejně tak v 1 kuličce jako v 10-ti. Taky je pravda, že se může rozpustit X kuliček a podávat po celý den po lžičkách... Ale chce si to opravdu najít a vyzkoušet.
Nebo zkus mrknout na tu to poradnu. Tahle paní dr. mi ty čípky chválila, ale Chamo jsem s ní neprobírala: www.maminka.cz/poradny/4

hancazivocich
28. čer 2011

U nás byl ten neklid dost dlouho před tím, než zoubek vylezl.. Třeba 2-3týdny noci na PROVAz, kdy jsem šla v noci na wc a najednou jsem zjistila, že spím - s hlavou opřenou o zeď.. 😅 A většinou - když se probudila tak do dvou hodin od usnutí, tak jsem věděla, že celá noc bude stát za prd..
Po těch dvou týdnech třeba dva dny spala - to se zas budila já a bylo mi divný, že se nebudí 😅 😀 a pořád dokola. Dobrý psycho..
Tehdy jsem se naučila pít kafe a cokoliv s kofeinem v takovejch dávkách, že kdyby mi to pustili rovnou do žíly, tak to mělo stejný účinek..
člověk je unavenej, vzteklej, dělá blbosti.. MP např přišel a říká - prosímtě, co dělá tvůj telefon v lednici?
Pak pomohlo, když si ji např. o víkendu vzal do kočárku nebo pak už i pěšky a šli spolu na chvíli ven. Já buď poklízela, nebo si sedla, dala kafe a jen tak čučela do zdi.. Prostě na chvíli - i někomu říct, poprosit (u nás to byl mazec).. A aspoň ta chvilka vlije trochu sil.. Že už pak to kŇápání a ty noci líp snášíte.. U nás to bylo i přes den..
@petra49 - kámoška s malou cvičila vojtovku - protože malá taky tuším nechtěla dlouho lézt ani sedat, pak chodit.. A strašně si to chválila. Že efekt ze začátku ona neviděla, ale že ta paní na cvičení je chválila, pak už to viděla i ona a jeli ve skocích.. Tak hlavu vzhůru - počkej, za chvilku ti bude poletovat a demolovat 😉

petra49
28. čer 2011

Holky,no říkám sympaďandy.

Prchalka - já už si říkám občas taky, že si furt jen stěžuju, ale třeba dnes byl hodnej až opět na večerní usínání - to byl na pěst.

Hanah - no tak co popisuješ musel být fakt mazec, tak to my to zatim zas tak hrozný nemáme. Jinak už se nemůžu dočkat až za nim budu běhat - no snad do maturity se plazit nebude- tím se uklidňuju. 😀

imzadi
28. čer 2011

tak u nas dnes jidlo pred usinanim bes, nechtel vubec jist, normalne zhltne 240 UM, dnes jen sotva 100, tak jsem mu dala prso a po chvili vztekani usnul...no to jsem zvedava, co bude v noci 🙂

mumbu
28. čer 2011

Ahoj Prchalko! 🙂
Ještě dnes mi naskakuje husí kůže a tlak stoupá do vysokých hodnot, když si vzpomenu, jak mým dvojčatům rostly zuby!!!!!!!!!!!!! ☹
Každý zub, který mají v puse je k smrti odeřvaný!!! Teploty nebo průjem měly jen občas, zato šílené bolesti to měly pořád!
Přes den se to ještě dalo vydržet sice byly protivné, ukňourané, ubrečené, nesměla jsem se od nich ani na krok pohnout pryč, ale v NOCI katastrofa!!!!! Sotva usly spaly jen chvilku a už se na střídačku budily, anebo křičely obě najednou.
Strašně je to v noci bolelo pořád křičely, házely sebou nepomohlo ani, když jsem si je vzala k sobě do postele, nepomohly ani všelijaké gely či Panadol nebo Dithiaden nepomáhalo vůbec nic.
Nevyspala jsem se přesně od jejich 6. měsíců až do 2 let, to jim vyrostl poslední zub a měly už je všechny a byl klid.
Někdy jsem byla ráda, jak jsem spala aspoň 20. min v kuse. Nikdo mi nevěřil všichni si mysleli, že přeháním, dětská doktorka si o mě myslela, že jsem hysterka.
Pochopí jen ten, kdo to zažil!!!!! 😉 Přeji, aby malé co nejdříve vylezly zuby a byl klid!!! 🙂

petra49
28. čer 2011

Imzadi - přeju klidnou noc a závidim dobrýho jedlíka, 240 Um mi nevypil nikdy a to byl na UM od mala - dal max. 180ml a teď mlíko už nechce vůbec

petra49
28. čer 2011

mumbu - věřim - to sis teda taky užila a ještě dvojnásob, tak nás jich čeká ještě 16, tak už se moc těšim

prchalka
autor
29. čer 2011

Dobré ránko,
u nás taky zase 2x buzení.. a to už to poslední dobou bylo v klidu. No třeba se dočkám až ve škole. A v pubertě jí budu chodit ve 24-3h ráno budit pravidelně, ať si to taky užije 😀 😀 😀
Flašku měla prakticky od narození a taky vypila 180, 200 snad max. i jako velká, a to je docela obr!
@mumbu My už máme všechny venku, teď dorostly! Aby ne, skoro ve 3 letech! 😝
Myslela jsem, že mamky dvojčat to mají lepší, že to nemůže být takový masakr, protože by to člověk nezvládl bez toho spánku.. tak koukám, že ne.. ☹ To zní opravdu strašně 😢 Mělas aspoň někoho na pomoc? Ono se to vydržet dá, ale člověk musí taky někdy spát, aby měl sílu, jinak je to na provaz ☹

hancazivocich
29. čer 2011

@petra49 - mně nejvíc ubíjely ty pohledy a ,,rady" příbuznejch. O tom jak je nevychovaná, rozmazlená, uřvaná, mamánek.. Což jednu dobu byla - člověk si ani nemohl dojít pořádně na wc - bez řevu, že..
Pak jsem s ní odmítala mezi příbuzný chodit, protože já byla na nerv z toho co zas předvede a ona předváděla, protože byla nervní ze mě, že 😅 😅
Jsem ráda, že to fakt bylo k zubům, protože na co jinýho bych se teď vymlouvala, že? 😅

@mumbu - to musel bejt strašný masakr! Já ... mně se vždy dvojčátka strašně líbily! Ale od tý doby, co máme Kikouše (je totiž taková značně akční) 😅 😅 , tak vždy, když míjíme dvojčátka, tak se na sebe s MP podíváme a je nám to jasný... Jednou se mě zeptal - dovedeš si představit, že by nás tu pobíhaly dvě Kiky verze? 😅 😀 A minule jsem potkala kočár s trojčaty, tak jsem jim šla z cesty, to si vůbec nedokážu představit!
Maminky s vícerčaty mají opravdu můj velký obdiv!

petra49
29. čer 2011

Ahoj holky, dnes bylo opravdu nádherně - strávili jsme celý den u kamarádky na zajhradě a Tom se poprvé ráchal v bazénku. No byla tam i 7 měsíční holčička, která šla na 4 líp jak Tom v 11m 😢 ale užili jsme si to, moc toho přes den nenaspal dopo půl hoˇdky a odpo asi 45minut a te´d usnul bez řevu- to je fakt nádhera 🙂

prchalka - to je dobrý s tím buzením, aby zjistili jaký to bylo 😀
však oni si to jednou užijou se svýma dětma

hančo - jj aspoň to člověk může na něco svést - taky vše svádim na zuby
já jsem 2 v bříšku měla - jsme po IVF, ale zůstalo jen jedno a jsem ráda, protože si to fakt nedovedu představit mít Toma dvakrát, ale na pohled to je hezký

prchalka
autor
1. črc 2011

Ahojky,
jdu vás podpořit. Zuby máme sice všechny, ale poslední 2 spaní teda na prd.
Večer usnula kolem 21h, ve 22.50 už brečela a volala z pokoje. Pak se mlela, vykřikovala ze spaní, ale naštěstí teda spala pak sama až do rána.
Poo spaní - po 50ti minutách brek, klečela na posteli zmatená, slinila a kašlala ☹ Má aftík, tak možná kvůli tomu.. A že chce čůrat, tak ještě čůrat, pak znovu usnula.. Achjo, a takhle to buzení poo bylo dost časté za posledního 1,5 roku. To člověk ani nemá šanci něco si udělat, pořád pohotovost 😝

petra49
1. črc 2011

Prchalka, tak koukám, že ani po zubech klid neni. Tak Tom se dnes vzbudil v 5:15 - rychle jsem běžela mu máznout zuby a spal kupodivu do 6:45 - to jsem se až divila, ale moc jsem se nevyspala jelikož vedle mě chrápal manža. Přes den dopo usínal půl hoďky a teď odpo 45 minut. Jinač mám radost, možná se konečně někam hneme - začal si sedat, ale takovým divným způsobem a začíná se stavět, tak uvidim po svátcích jdem na RHC. Hezký den.

imzadi
1. črc 2011

ahojky, tak u nas vzdy v noci prijde jeden zachvat, dnes nam MUDra doporucila, ze pred spanim mame rozpustit 10 kulicek chamomilly a dat mu to vypit...tak nevim 😕

hancazivocich
1. črc 2011

@petra49 - jak divně? Simtebe - nezapomeň, že děti prostě nelze zaškatulkovat! Mně taky každej tvrdil, že sednout by si měla nějak jako ze čtyř.. Hm.. no ... Ona vlastně za a pořádně nelezla - jen se tak trošku plazila a pak hups a na nožky - že 😅 😅 a za b si sedla z lehu na zádech - jak taková ta hračka - co ji ohneš do lehu a pak vystřelí... 😀 😲 A od tý doby je vlastně nepoložitelná 😎
No, neříkala jsem ti to? Takhle to bylo i u tý kámošky...

@imzadi . 10? nevím, to mi přijde dost, vydrž, zkusím něco najít..
http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp... - takže jestli chápu dobře, tak rozpustit deset, ale podat jen lžíčku...
Větší děti pět granulí
Jo a pro zasmání - já nevěděla jak se to otvírá - tak jsem nějak upálila to víčko..
Víte jak se to otvírá? Zakroutí se s tím na konci - až praskne papír na obalu, pak kroutíte, až do toho vršku napadá potřebný počet bobulí.. No - já antitalent na vše 😉