Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
23. čer 2010

ined, hancazivocich: on je městskej typ, nikdy auto nepotřeboval 😉 žil stále ve městě a všude si došel, tak nač?On není z těch kluků co hned v osmnácti museli mít řidičák a auto, ale je fakt, že mi to tenkrát taky přišlo divný 😕 ale teď už o něm uvažuje 😉 ale má strach, že by nezvládl testy jinak řídit umí 😉 prostě stejně jsem na MD já a já musím vozit děti do školky, školy k dr. atd.myslím, že dneska ten řidičák potřebuje mnoehm víc ženská než chlap 😕

sherry28
23. čer 2010

@ined77 no jo vlastně ty si budeš muset pospíšit 😉 a už si podala aspoň přihlášku?

ined77
23. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ..no mojemu nééééééé 😀 😀 😀
no jo,je to pravda, taky si říkám, jestli bez auta není líp...jenže někdy je ho fakt potřeba a zvlášť s dětma(pohotovost atd.) a pořád někoho shánět atd 😒 ...jeden z nás řídit musí a mm to holt nebude 😉 .
ale je pravda že je to o strach ☹ .my zatím vše vyjezdili mhd...jako kolikrát na palici, ale dá se to.problém je až opravdu při nemoci třeba...

ined77
23. čer 2010

@sherry28 🙂 ...stále urguju švagovou aby mi ty přihlášky vytiskla 😒 ..prý už je má 😅 ...ale stejně budu muset za svou praktickou dr. s průkazkou, tak to vezmu při jednom 😉 .ale spěchat musím,pravda,pravda....pláčeméééé

sherry28
23. čer 2010

tak všem hezké odpoledne, jděte s dětičkama ven, ať nachytají vitamínek D 😉 🙂

ined77
23. čer 2010

i my se loučíme a přejeme krásné odpoledne všem,papa 😵
spinkali jsme 3h 😔 🙂
pááááááá 🙂

pr.incezniczka
23. čer 2010

Ahojky, máme stejný problém... Malé je 13 měsíců a jediné co nám pomáhalo při prořezávání, bolesti a rozmrzelosti je homeopatikum Viburcol sama naše doktorka nám ho doporučila po očkování. Je to nejetrnější způsob jak dítěti ulevit, jsou to čípky stačí jeden na noc zavést. je volně prodejný v lékárně a stojí okolo 140 kč.

gina333
23. čer 2010

ahojte 🙂

Sophi spala skoro 2 hodky, boli sme sa prejst, zaniesla som svokre jahodovu tortu, pochutili si. 😵 Slniecko svietilo cely den, ale taky silny vietor fukal, ze som skoro nevladala kocik tlacit. Ja neviem co je to za pocasie, ale nepaci sa my. 😒 Sophi zacala soplikovat, len dufam, ze to nebude trvat dlho, a ze nevypukne to do horsej choroby. ☹

sherry28
23. čer 2010

házím fotky jahůdek z naší zahrádky 😉

gina: kdy vlastně odlétáte? 😕 budu na vás myslet 🙂

sherry28
23. čer 2010

Mára spí od 20:15 😉 já koukám sama na telku, MM se koupe a Luky už taky usnul, dneska byl z tý túry hotovej 😀

gina333
23. čer 2010

@sherry28 : krasne jahodky. 🙂 Odlietame uz buduci piatok, MM pride domov v nedelu, vo stvrtok ideme k mojej mame, tam prespime a v piatok letime z Bratislavy. Este som nikdy neletela tak mam riadny strach. ☹ ☹

Sophi spinka, dufam, ze sa nebude budit koli soplikom. 😒 Idem k telke.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
23. čer 2010

Musela jsem dočíst no a zbytek asi až zítra poo. Dneska poo i večer uspávání super a rychlé 😉 Odpol byla s MM opět v hospůdce a já ryla, ještě jednou a už to bude! Pak to jen upravit a doladit a hlavně už dát fólii a zasypat kůrou, jinak se plevelů nezbavíme!
hanca: Jen upozorňuju, že já prospala opravdu celé těhu a na malé se to vůbec, ale vůbec neprojevilo, takže vy to asi taky nebudete mít z toho tvého nespaní 😖
Tak všem dobrou noc 😔

sherry28
23. čer 2010

gina: jé to už máte skoro za týden, já mám taky hroznej strach z lítání ☹ nikdo by mě tam nedostal 😅 ale zase MM říká, že je to nejbezpečnější prostředek 🙂 takže buď v klídku, autobus, auto a ostatní jsou mnohem víc nebezpečný 😉 budu držet pěsti 😉 všem příjemný spánek 😔

matova
23. čer 2010

ahojte, som na skok a letím do perín.
Malý zaspal okolo 21:30. Cez obed som pc ani nezapla, rýchlo som dovárala polievku, umývala riad, najedla sa a šla k nemu ľahnúť a aspoňže som nachvíľu zaspala😅. Ale čo tomu predchádzalo- došla totiž k nám svokra v "pravý čas" a malý sa normálne vytočil z toho že sa nevenovala jemu ale vkuse rozprávala kto čo kde ským..... o pol hodky už lietal nepríčetne z izby do izby- bol neukľudniteľný.....dala som mu jesť...fakt je to smutné ale som bola šťastná keď už išla preč 😔 , onat o proste ani nezbadala že ho to úplne rozhodilo...Dieťa moje zlaté, milé, dobručké- ale v jednom kuse sa mu reba venovať lebo ho potom nezvládam...no a poom vypil mlieko a už by aj spal keby sa nedokakal 😒, tak prebaliť- naštartovalo ho to a zas bol úplne mimo, chcel mi zdrhnúť....to už mňa rzhodilo a strčila som ho do postieľky, povedala nech sa ukľudní a išla za dvere ☹ 😔 😔 😔, 10 dlhých sekúnd hrozného plaču......dala som mu na výber či chce spať tam alebo na posteli jasné že na poseľ ukázal....A dlho som ho hladkať ešte musela aby zaspal- dýchať normálne z toho plaču nevedel...hrozne mi je to ľúto, už dávno som ho tam nezavrela ale fakt som nevedela ako ho mám vlastne dať do tej polohy ležmo a unavovať ďalšie 3 hodiny zas- o už by asi nespal ani o polnoci....
Ja som tiež podľa mm puntičkár, ale fakt sa mi nedá stíhať a zvládať veci ako by som chcela...mm je chorý z toho ako si v hlave všetko rozplánujem a ako som potom zakaždým horová keď to nevychádza. Ale Šimon je mi na prvom mieste a keď sa s ním jenoducho veľa vecí spraviť nedá, tak to u nás vyzerá tak ako by som nechcela aby vyzeralo 😒

ined 🙂 : no teda- u vás hrozná noc ☹....tiež i vľmi želám aby už Matýsek pekne spinkal a netrápil mamičku 😉. Ale za taký dlhý čas sa to iste zmení- on vlastne už bude mať možno aj všetky zúbky 😅 😉 S uspávaním dvoch detí- teda ti poviem že mám moru z toho 😢. V normálnom stave treba s nímdlho ležať a len tak ho nechať kým s unaví- to je zas neuspateľný 🙄.....
lehna 🙂 : ach ten štepi 😢
prchalka 🙂 : som fakt zvedavá či vyjdu všetky 3 do 3 mesiacov 😉. A naše 5ťky- no- netrúfam si odhadnúť ale za 4 mes. to asi nebude 😒
katzi 🙂 : veru, druhé mimčo som tak skoro nečakala, aj keď v hlave mi už vŕtalo...osud to poriešil za nás 😉
hanza 🙂 : super prístup k ďalšiemu bábu, vidím že ty si tiež divoch- živočích ako malá 😀 😉
gina 🙂 : fíha, dovolenku máš už za dverami, neboj, zvládneš to- moja švagriná letela do grécka- ona má paniku aj z výťahu- nieto aj z lietadla....takže jej muž do nej nalial pár panákov a cestu zvládla s úsmevom 😀
sherry: zvládneš to, o tom ja som presvedčená hoci ťa nepoznám 😉. Síce máš toho veľmi veľa- vozenie do škôlky...ale Luky s Markom sa vedia už aj spolu zabaviť, tak to môže aj veľakrát pomôcť.

všetkým dobrú noc, dúfam že nie dobré ráno už 🙄

matova
23. čer 2010

takže dnes agent 00:07 😀 ..... tatataádá.....už mi hrááábééééé......tak už viem aká melódia ma bude spravádzať zaspávaním 🙄

gina333
24. čer 2010

dobre rano 🙂

@matova : veru ani ja neznasam, ked my niekto vhupne do rozplanovaneho dna, hlavne do uspavania.Nati vie, ze ked Sophi ide spat, ona sa zavrie do detskej akoze uz spi. Cez weekend ked ju uspavam tak Nati sa zavrie do pracovne a sedi pri pocitaci. Horsie je ked je doma MM. 😉 On prave vtedy musi na zachod, pusta v kupelni vodu, furt daco hlada v kuchyni, no na nervy. 🙂 😝 A 10 sekundoveho placu nemaj prosim ta vycitky svedomia, ja tiez nechavam vyrevat Sophi, ked je protivna, ale nastastie ona sa sama ukludni. 😉

No celkom ok, ale dost sa vrtela zle sa jej dycha koli tej nadche. Nati maju dnes branny den, slniecko svieti, dufam, ze vietor sa zmierni. 😵

sherry28
24. čer 2010

dobré ráno 🙂 u nás mraky, sem tam sluníčko udělá kuk 😉noc jako vždy prostě spal až do 6:15 a Luky dnes ani nepřišel

James Bond (matova) podal vyčerpávající info 😉 tak jako já budu muset zvládnout tři, tak stejně tak ty budeš muset zvládnout dvě 😉 a do narození jsou ještě čtyři měsíce a za tu dobu se spousta změní 😉 u malých dětí rozhoduje každý měsíc 😕 a neboj uspávání, mimčo ti usne prakticky samo a pak ti zbyde Šimonek a až bude mimi větší, tak budou spát se Šimonkem spolu a bude to fajn, uvidíš 😉

my letíme směr garáž, dneska má škola akademii a školkaři se zúčastňují jako diváci a odchod mají už v osm, tak pa a všem pěkný den 😉 😵

lehna
24. čer 2010

dobré ránko,

dnešní noc opět katastrofa, ani nevím kolikrát jsem tam byla, budíček v 5,30 😖 .
za hodinu jdeme ke kámošce,tak reagovat budu jak přijdem domů spát. ale nevím jestli to tentokrát opravdu s ním nezalomím, jsem KO 😢

tak zatím pá

prchalka
autor
24. čer 2010

Dobré ráno,
mám dobrou historku z noci, neblbnu už jen já!! Slyším malou, budím MM, konečně se vykopal, jdu do pracovny zavřít okno a mířím na wc, míjím se s MM ve dveřích, jde nevím kam... no šel na postel a tam sebou prásk - ovšem bez toho, aby vyzvedl malou z postýlky, ta tam stále chudák kvikala. Tak jsem ho nakopla znovu, ať pro ní maže 😅 😖
Tak dneska samy, snad to všechno projde v pohodě 😉

@sherry28 Mně mimčo myslím nikdy neuslo prakticky samo ☹ já to prostě neznám, protože furt řvala a Šimonek byl taky myslím od miminka akční 😒 😒
No ale když je mimi úplně malinký, tak to snad zvládne kdyžtak tatínek s ním chvíli pobýt 😉

gina333
24. čer 2010

@prchalka : no som sa nasmiala 😀 😀 dobra prihoda.

zuzanka26
24. čer 2010

Dobré ráno

@prchalka chudák tvůj manžel, už je z toho taky dobře mimo.
😅 Připomnělo mi to před 4 rokama, když můj manžel nastoupil do nové práce, on je hroznej kliďas, ale asi ho to tenkrát dost rozhodilo, protože jsem šla v noci na záchod a on se mě najednou ( ve 2 ráno) zeptat, jestli funguje tiskárna!!! Tak jsem mu tenkrát řekla, neboj, funguje, i když žádnou nemáme a 😀 on zase lehnul a spal. Ale dělám si z něj srandu dodneška.
😀 U nás noc na začátku dobrý, ale pak ve 3 a v 5 budíček s očima dokořán, ale pak nějak ještě do půl 7 vydržela.

prchalka
autor
24. čer 2010

@zuzanka26 Tiskárna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Taky boží!!!!

@ined77 Ještě k rybám - asi před 14 dny jsme zkoušeli PRAŽMU na grilu a byla super!!! Koupili jsme mražený v Tescu, fakt výborná věc! Akorát je celá s kůží i hlavou, což na gril dobrý, ale na vaření trošku horší.

K těm chlapům - Já jsem vzhledem k malý taky puntičkář. Ohledně spaní, jídla, když se někam jde, jede... Vše připravím, kontroluju 😖 Chlap prostě vezme dítě pryč a vůbec mu nedochází, že nemá věci na "případné" přebalení, převlíknutí, nemá pití.... no a co, tak ho "možná" někde koupí, když si vzpomene a nebo ho koupí, i když s sebou pití má! No já tenhle způsob ráda nemám, proto přemýšlím dopředu, ale asi jsme takhle postižené všechny, tak to tady čtu 😖
No ony ty děti s chlapem neumřou, ale.... já taková být třeba nedokážu, proto se mi trošku hůř žije a mám všeho plnou hlavu 😖 😖 A když mi dojde, že mám zatím jen jedno, tak si ťukám na hlavu ☹ 😝

zuzanka26
24. čer 2010

Tohle mě taky pěkně sejří, že my holky jsme takový, že fakt dítě pořád opečováváme a chráníme a pak příjde manžel a udělá vše hned. Já jsem třeba minulou neděli šla pryč na 3 hodiny, měla jsem toho tady dost, tak jsem jela jen tak mrknout na obchody. Přijela jsem domů, tady nikdo, koukla jsem do stříně a pochopila jsem, že malá je venku v tom samým, co měla na sobě doma, tzn. takový legínky do půli lýtek, když se vrátily, byla úplně vymrzlá.
Nebo jednou, když měli jít ven spolu a bylo 8 stupňů, tak chtěl jít a nedal jí čepici. Je ale zajímavý, že ani jednou pak nebyla nemocná. 🙂

sherry28
24. čer 2010

@prchalka mi neříkej, že ti novorozenec vůbec nespal 😨 ono potom už od toho druhého měsíce jsou zvídavý, ale takový to úplně malinký narozený jenom spí a brečí na jídlo a přebalení 😅 Mára je taky akční od mala, v porodnice prořval dvě celý noci, ale trápily ho prdíky 😉 jinak zase si to vybral další dna, kdyje všechny prospal, malý dítě spánek potřebuje a když nemůže spát zrovna hned, tak většinou si to vybere jindy 😕 neznám osobně dítě, které by vadrželo bez spánku dýl jak dva dny 😅

sherry28
24. čer 2010

prchala: 🙂 a Matova nebude mít Šimonka, bude mít moc hodnou holčičku 😉

prchalka
autor
24. čer 2010

@sherry28 Jo, spala, když jsem ji řvoucí uhoupala na balonu a položila do postýlky a za 10 minut znova a nebo, když jsem v mrazu, dešti šla utahaná s ní ven do kočáru, jo to spala a pak jezdit a jezdit a když jsem se blížila domů, tak zase vzhůru a brek, takhle pořád dokola. Já neříkám, že nespala, ale stálo to moc námahy, což bych s dalším dítětem fakt nezvládla. Nebyla klidné miminko, měla koliku do 2,5 měsíce v kuse, bohužel 😝
No jasně, matova teď bude mít superhodnou holčičku 😉
Musím, tahá mě a půjdem asi na zahrádku, ale nejdřív přebalíme smraďocha ☹

sherry28
24. čer 2010

prchalka: 🙂 no ze své zkušenosti a svých sester a kamarádek musím říct, že většina dětí usíná u prsa 😉 (při kojení)Márovi to třeba trvalo 50 minut, on měl potřebu pít celých 50 minut a někdy to nestačilo(vypil obě prsa a dostal ještě flašku hippa)a pak dal ty čtyři hodiny 😉 Luky ten pil jen 15 minut a budil se každý dvě hodiny(průměrně), hold někomu stačí spát krátce někomu dýl a myslím, že matova kojila, tak když bude moc i teď tak to nebude, až tak zlý s tím uspáváním 😉 ono podle prvního dítěte se to nedá brát každý dítě je jiný a pokud byl Šimonek ten akčnější, tak Julinka bude určitě ta hodnější 😉 hlavně nemá cenu se strašit dopředu a když bude nejhůř je taky přece ještě taínek 😉 🙂

sherry28
24. čer 2010

prchalka: a ty druhé budeš mít taky hodňoučké 😉 s prvním sis užila, tak druhé bude za odměnu 😵

gina333
24. čer 2010

Ako citam, tak s tymi chlapmi to mame asi vsetky na rovnako. Ten moj je napriklad strasne roztrzity, kym si neda rannu kavu tak s nim nie je normalnej reci, co ja nechapem. Ja ked otvorim oci, mozog funguje na plne obratky, najprv deti, ranajky, desiata az potom moja ranna kava. 😉 Nechape, ze vecer niekedy uz o 22:00 vytuhnem pri telke, on by kecal aj do polnoci, lenze kym on celu noc prespi ja sa budim na kazdy suchot. 😵

hancazivocich
24. čer 2010

ahooooj,
no, mně se ten můj přítel zeptal v pátek v noci, když jsem mu malou šoupla do postele za trest, co je za den 😅 Tak mu říkám sobota - jedna ráno. A on na to - tak to jo....
Já mu jednou ze spaní řekla v noci, že je pro praktickej život úplně na h...... 😲 😲
A jednou v noci, když jsem letěla jako těhu blinkat, házím šavli už ode dveří, tak teprve když to letělo, jsem si všimla malýho světlýlka v koutě. On byl zrovna na wc a svítil si jen ,,čůrací baterkou".. A celej vyděšenej mi říká - Ty jo, tys mi ho málem pobl... 😝 😝