Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
20. bře 2010

katzi: no vidíš a my jen 2x to porušili a hned bylo vymalováno (i přes MM opatrnost)😅

katzi
20. bře 2010

sherry: no uvidíme, třeba brzo taky "vymalujeme" 😀

gina333
20. bře 2010

Ahojcek, tak mala dala poo 2:30, neviem cim to je asi ide na nu jarna unava 😀 😀 som zvedava kedy pojde vecer spat, ked je taka naspata. 😉 😉 Ale potom sa dost nabehala, no krasne slniecko sme tu mali cely den. Idem akurat cvicit, tak sa zatila drzte.

matova: to je super ,ze Simi uz prespi celu noc. 🙂

katzi: takze aj vy uz o druhom babatku snivate? 😉

sherry28
20. bře 2010

tak mi byli také venku na zahrádce, plela jsem jahody(opravdu jen kousek, Mára mi toho moc nedovolil) kluci si hráli na písku(také se pěkně napapal písku)😉myslela jsem si, že si venku vyhraje dýl, když bude moc chodit, ale on ne😅byl protivný a tak dlouho nevydržel asi hoďku a šli jsme domů☹ klidně bych vydržela dýl

prchalka
autor
20. bře 2010

Vy jste tu zas měly sněm a ty frky 😀 😀
To zvracení bylo fakt od zubů, už den předtím se jí docela krkalo, to ještě jedla, ale vše udržela, až ten jedne večer ne. Byla celá nateklá a rozpálená, zkoušela jsem na véču loupáček, brumíka, kinder řez a do všeho jednou ďobla a bulila, že nechce. Tak aspoň pila a jak se nalábala čaje, tak to potom šlo ven. Nedělalal jsem kontrolu prstem, ale třeba 4řky dole jsou stále více vidět, poskočilo to!! Ještěže ty kritický teploty trvají třeba jen 2 dny!
Dnes cestou k nám jsem taky myslela na ined, myslím, že touhle dobou už by to mělo být za ní, ne? Ten čas tak letí..
Já mám naopak docela dobrou zprávu-kamarád se mnou začal komunikovat, psal, že ho zprávy ode mně vždycky potěší a ať brzo přijedu, že se potřebuje vyzpovídat. Tak mě to naplnilo takovým klidem a jsem za to moc ráda 🙂

matova: Tak ty noci super!!! Doufám, že poctivě naspáváš! Já z čorí už taky chytám někdy nerva, jak jen lítá za mnou jak ocas a mručí, sama nic neudělá, jen by se mě držela nebo chtěla vzít.. Radši si nesedám, to by se po mně válela. Teď jsem si dala oddych a jsem s noťasem nahoře. Ona jak mě nevidí, tak je tam s tátou v pohodě. Jakmilej jsem na dostřel, tak je to katastrofa! No a jistě tě potěším zprávou, že jsem až do konce těhu nosila normální rifle, jako před těhu, jen zapnutý pod pupkem, byly trochu vytahovací 😀 My jsme taky v pátek spaly 2.20 😅 poo a v postýlce! Ale byla nadopovaná sirupem-pro jistotu!
katzi: Pro tebe mám zprávu, že už jse si koupila tu kaši Knuspi krupicovou a včera už jsme si ji s čorí daly k večeři, je to docela dobrý, chvilku jsem v chuti tápala, ale pak se mi buňky nějak vzpamatovaly a byla to krupicová 😀 Už to je u vás taky aspoň viditelnější, nějaká prořízlá špička? A šup sem taky novou fotku!
sherry: Na to nosítko mrknu, název neznám, ale taky se mi líbilo Beco, krásný látky mají, zas bych si ale nevybrala. Já jak už jsem psala, stejně jako katzi, NIC nezobu, ale malovat se ještě nechystám, nedám se!!! Ale né, že bych neměla vymyšlená jména 😀 Se nám líbil třeba Bartoloměj, prostě Bárt, ale asi by to bylo divný, každopádně pro kluka je jméno jasný, pro další holku jich mám asi 5 😅 S MM bylo hrozně těžký se na jednom domluvit, nějak na ty moje varianty nechtěl přistoupit. On byl tak pro Zuzku nebo ještě Šárku a pak ještě to třetí, které jsme nakonec použili pro našeho salámka 😀

prchalka
autor
20. bře 2010

Mám tam pár chyb koukám 😖 😔 Ale smysl to snad dává 😀

gina333
20. bře 2010

prchalka: pre druhe dieta je dost tazke vymysliet meno. Viem to z vlastnej skusenosti, lebo clovek si vysniva nejake meno, da to dietatku a druhykrat uz je to o to tazsie, lebo to vysnivane uz je raz dane. 😉 My sme strasne dlho zhanali meno, chceli sme bez R, lebo aj v priezvisku mame makke spoluhlasky, ja som chcela Nelu alebo Ninu, ale to my zatrhli 😒 tak nakoniec Nati sa rozhodla pre Sophi a bolo. Ozaj, ved ja ani neviem ako sa vola Cori? 😀 😀

Tize dufam, ze Ined sa coskoro ozve. Myslim na nu ako to zvlada. 😔

sherry28
20. bře 2010

no a co teprve vymyslet jméno pro třetí, že?😉aby to šlo i ke klukům, jako kluk se mi líbí Patrik nebo Eliáš, holku jsem chtěla vždycky Sáru, pak Lindu, ale teď se mi nelíbí už ani jedno☹

prchalka: Šárka jsem já🙂

katzi
20. bře 2010

prchalko: nejen špičky máme u těch čtyřek vidět - nahoře už je máme obě skoro komplet ven, dole částečně. Doufám, že než vylezou a půjde ven něco dalšího bude chvíli pauza 😖 Jj, fotku sem novou dám - jen najít/udělat nějaku použitelnou...

gino: ano, o bábátku zatím jen sníváme 😀 No těším se, ale je to u mě jak na houpačce - jednu že ano, jednu že ještě ně. Tak třeba rozhodne nějak ten osud 🙂

sherry: teda dobrý nosítko jsi vybrala - líbí se mi. A ta cena fakt supr.

No jména : my měli napřed dohodnutou Nelu, ale mě to pak nějak omrzelo. A napadla mě Adélka, MM ji napřed nechtěl, ale podařilo se přesvědčit 😉 Na druhou by se mi líbila možná Karolína (Kája, Kájka,...). Kluk měl být Daniel, ale teď mě to už taky trochu omrzelo. Víc se mi začíná líbít Samuel (Sam), ale to by bylo asi blbý - naši kamarádi mají Adélku a Sama, tak bysme se trochu moc opičili 🙂

JInak my byli dnes na rodinném výletě tady v Mariánském údolí a fajn - je tam takový areál s hopačkama, pískem, koníkama, .....Adu tam naběhala 100 jarních kilometrů. Jestli nebude dnes spát tak už fakt nevím kdy 🙄

katzi
20. bře 2010

já prostě nemám žádnou fotku focenou zblízka 🙂 A tu co jsem tam měla předtím teď nemůžu najít. Takže časem dodám něco lepšího 🙂

lehna
20. bře 2010

ahoj holky,
teda ta nová verze, se nějak nemůžu zorientovat. koukám no vé fota🙂. super, moc vám to všem slušííí 😉

spaní je u nás zase hrůůůza a děs, opět vstáváme kolem 6 budíme se tak 5-6x. takže spaní s buzením 3x a vstávání kolem 7 bylo celkem 4 dny 🙄 .
ale má levou trojku krásně vylezlou, nahoře taky a pravé se tlačí. čtyřky zatím nejsou vidět ani cítět.

čtu jenom tak narychlo, MM uspává, pak jdem hrát nějkou deskovku, v TV nic není, Miss mě neba, tak bude společný večer 😀

Nad jménama jsme taky hoooodně dlouho přemýšleli, na kluka jsme až do porodu ani neměli vybráno,protože jsme čekali holku, takže jsme to ani neřešili. nakonec jsme to jméno nějké napsat museli,že? MM byl proti Štěpánovi díky "Básníkům",ale nakonec řekl,tak jo, já si vybral Sašenku,tak máš Štěpána.

Katzi- asi tě bude muset TM vyblejsknout z blízka, abys tad mohla dát aktuální fotku 😀

lehna
20. bře 2010

sherry- ten vak je super a kór pro tebe ideálos, malý jak bude moc maličký a budeš Lukiho vozit do školy, tak to bude určo lepší ,než kočár.

katzi
20. bře 2010

lehna:když já se tak nerada fotím 🙂 Je to vidět i v našich fotkách doma - já zezadu, se slunečním brýlema,....🙂 Mě zaujaly ty vaše deskovky - to hráváte docela často , že? 🙂 A ty noci teda fakt na prd. Ale prej trojky jsou nejhorší, tak pak se to zas určitě zlepší 😉

U nás už se spí. MM šel zapíjet narození dcery kamaráda. Tak jsem si tu tak nějak zbyla sama. Ale stejně jsem mrtvá, tak bych moc společenská nebyla....

Všem pá a 😔

gina333
20. bře 2010

katzi: tak sa rychlo odfot nech ta vidime lelpsie 😀 Aj ja dufam, ze dneskajsie behacky unavili Sophi, ale moc nato nevyzera. 😒

Ja som prave po Zumbe, uz sme sa okupali, mliecko skoro vypite len ja som hladna ako vlk. 🙂 🙂 🙂 Kym sa dostanem k jedlu bude aj 21:00 😉

lehna: juj, citam, ze tie noci su stale zle. ☹ Hadam uz dnes to bude lepsie, ked uz je ten zubok vonku. 😵 😵

katzi
20. bře 2010

gino: 🙂 OK, pokusím se v dohledné době.

pořád mě lákáš s tou zumbou, ale ještě jsem tady u nás nebyla. Ještě si pamatuju na ten fajn pocit vyplavených endorfinů v těle, který jsem mívala po dance aerobiku. A člověk si hned přijde nějak huběnější a zpevněnější i třeba po jedné lekci 🙂 Fakt do toho musím taky praštit.

prchalka
autor
20. bře 2010

Já si nalila Becher lemond, jelikož po dnešním odpoledni mám zas dost. Dneska nemám na miminko ani pomyšlení. To byl prostě vřískot jeden za druhým a hlavně, když jsem odcházela z venku, tak byla v poho, odskočila jsem na 10 minut pověsit prádlo a vrátilo se mi vzteklý dítě, co ani nemohlo popadnout dech a jen hystericky řvala. Prostě to spolu nevydrželi nervově ani těch po.....ch pár minut!!! Proč? 🙄
katzi: Tak to jste asi se špičkama napřed 😀 Ale jak říkám, dnes a včera jsem nedělala kontrolu. S těma jménama - Nelu má teď každej druhej a vlastně se snad lidi předhání, jaký ještě originálnější jméno má to dítě dostat 😖 A to je zajímavý, jak chlapi děti bujaře zapíjí, ale pak jak jim lezou na nervy ☹ (to není ale katzi případ, viď...) 😀
Taky se nerada fotím, dneska jsem se fotila mobilem za jízdy autem - samozřejmě vzadu 😅 Vyšla z toho jedna fotka, co byla docela ucházející! 😝
lehna: No vidíš, trojka, to je zajímavý, tak aspoň jste napřed s jedním z nejhnusnějších zoubků 😉 Užijte si hru, my jich máme dost, ale přes den se nedá a večer jsem tak nervózní, že by mě to ani nebavilo a taky si radši lehnu. MM si kupuje zas samý strategický hry a to mě táááák neba, nechápu to a ani nechci!
sherry: Patrik + Eliáš = Patrik Eliáš 😀 😀 😀 dobrý!! Mě se taky víc líbí takový nosítka jako klokanky, ale není to pro děti moc zdravý, ale jak jsem četla tu manducu, tak asi ani ta ne moc... ale na krátký vzdálenosti dobrý, ještě to prostuduju líp.

sherry28
20. bře 2010

tak už spíme😝

lehna: to víš, že kočár by byl na prd, musela bych furt skládat a rozkládat ne to nechci, už jednou jsem to tak praktikovala, nakonec jsme ho prodala a koupila golfá, ten je aspoň rychle složenej a rozloženej u tam toho jsem musela sundavat kolečka nevlezl se mi do kufru(kočárek nechám na ježdění po vesnici)

prchalka: no vidíš, to mi vůbec nedošlo Patrik Eliáš😀spíš se teda přikláním k Eliášovi😉škoda, že nemůžu říct, že po dnešku mimi nene😅Mára byl fakt fest protivný, i když jsme ho tahali, tak mrčel☹jinak to nosítko není zas tak závadný, má i uzpůsobený nošení nožiček kvůli kyčlím, a ta chvilka nevadí, doma ji vůbec nepoužiju, v životě jsem neměla na doma žádné nosítko(vždycky mi připadalo, že ty děti v tom visej jak králíci), tak ani teď ne😉bude to jen na cestu do školy a zpět🙂

tak přeji všem klidnou noc, jdu k telce za Lukáškem, musím si ho hodně užít, dokud tu není třetí stvoření🙂papa

prchalka
autor
20. bře 2010

Nj, málem bych zapomněla popřát klid a pokoj až tak do 6.30 h ráno všem 😉

gina333
20. bře 2010

my spime tiez, veru tan dneskajsok ju unavil 😉 keby aj noc bola dobra. Ja si kazdy vecer lahnem tym, ze uz to dnes bude dobre, ale stale nic. 😒 Inaksie ona cez den je perfektna, ja sa na nu nemozem stazovat vobec, klop klop aby som to neuriekla. Obcas si sice pomrnci,ale ked zisti, ze je to bez odozvy a nedosiahne co chce tak sa stiahne. 😵 😵

prchalka: ten Becher si daj aj za mna, zasluzis si to. 😉

Idem pozerat Da Vinciho kod, take filmy ja mozem 🙂 🙂 dufam, ze aj Natali bude do 23:00 doma. Pripajam sa k sherry, takze kludnu noc vsetkym prajem aj ja. 🙂

matova
20. bře 2010

ahojte,
u nás sa spí asi od 20h. Tiež sme boli všetci vonku a tiež trošku v záhradke ako sherry 🙂 , ale malého sme si len tak podávali lebo nevydržal ani chvíľku postáť...Inak za všetko úplne začne plakať-úplne za maličkosti,to predtým nerobieval- no ešteže nevrieska ale skrúti ústočká ako bábätko a spustí plač- je to také zlatučké-ten jeho výraz, že sa zakaždým začnem smiať 😀 .
Boli sme potom ešte na minitúru do horskej chaty-je k nej cesta takže kočíkom. Zasa sme si ho tam len podávali kým sme nevypili kafčo...doma sme večer dostali návštevu, takže malý otáľal so všetkými procedúrami a už som mu vysvetľovala že musí ísť spinkať, lebo strýko u nás bude spať...nezabralo....vyťahoval všetky hračky.....nakoniec išiel strýko spať k svokrovcom a malý to hneď odsledoval spoza zábradlia na schodoch. Jak sa dvere zavreli, hneď sa mi škriabal na nohu a šlo sa spať. O týždeň to však už bude horšie lebo príde môj krstný a spať u nás bude na 100% asi dva dni.

mená- u chlapcov by ich bolo viac, páči sa mi Teodor- Teo-ale brat má takého psa...A veľa iných napr. taký jednoduchý František...s dievčenskými menami je to horšie, mojej mame sa nepáčia žiadne tie čo mne (ale ani šimon sa jej nepáčil, asi rok ho volala simon 😠 😒 ).

katzi 🙂 : jej, škoda že si tak ďaleko ale farebne sa mi nová fotka veľmi páči 😉 . ps:ani ja som nič nebrala a takto to dopadlo 😀
lehna 🙂 : och joj, toľko trojek naraz 😖 . Ale k výjdeným veľmi gratulujem 🙂 . Stolové hry-super. kedysi sme s mm hrávali,teraz už nechce 😖
gina: ja by som po zumbe odkväcla skôr ako šimonko 😀
sherry 🙂 : to nosítko vyzerá celkom pevne a naozaj na zimu, ale nožičky rozkročené a pritom bude mať ešte na sebe nejaký overal 😒 . Ale to by hádam chvíľu na ten prenos ku škole a nazd k autu vadiť nemalo že? koľko je to asi metrov?
prchalka 🙂 : nič ti nezávidím z tých vašich posledných dní, len dnes večer toho bechera 😀 . Ozaj- s tým kamarátom.vidíš, super, chcelo to čas...tak držím palce pri ďalšek komunikácii. Bude to obohacujúce pre oboch. Za mnou vtedy kolega často chodieval a tie rozhovory-veľa mi to dalo a aj on bol rád že ho má kto vypočuť...😵

matova
20. bře 2010

tak takto ja dospávam 😒
vtedy keď pokojne môžem tak jednoducho nemôžem-nechce sa mi ☹
všetkým pokojnú nôcku 😎 - mal by som si asi ušiť takéto okuliarky na noc 😀

prchalka
autor
21. bře 2010

matova: Čorí taky začne brečet ba přímo řvát a vztekat se naprosto u všeho, ale naprosto 😝 a tak hlasitě, že mám pocit, že už to uši nevydrží.. a nervy! V noci mi kvílí, ve dne kvílí... Dnes toho mám plný brejle už ráno ☹ 😝
NOC - budíček jako obvykle asi 22.20 a pak docela v klidu u mě až do 4.40, ale to se probrala - čím dál lepší časy 🙄 Několikrát za noc někdy kvílí jak šakal - no asi ty zuby ☹ tak mě vždycky probere leknutí 😝 Pak pomohlo chvíli hlazení a v 6 už totál budíček.
Mějte hezký den 😎

gina333
21. bře 2010

bre ranko 🙂
u nas bola jedna z horsich noci 😒 bola hore 23:00, 02:00 aj o 03: 00. Zakazdym na ruky aj mlieko. Budicek o 5:40. 😠 😠 Ja vobec nevim preco sa v noci budi, zuby zatial v nedohladne, mala by spinkat, ale ona sa furt vrti, sadne si a mrncanie. Obcas si aj sama lahne a spi dalej, ale vacsinou zaberie iba mlieko. A rano ma ide porazit, ved to ani do bane tak skoro nevstavaju. 😝 Natali prisla domov o 22:30, este spinka, ale malej uz zacinaju vadit zavrete dvere do detskej, tak neviem dokedy ju necha spinkat. 😒 Idem dat krpatej mliecko, u nas v noci asi prsalo, takze dnes uz tak pekne nebude. 😒 Ale majte sa krasne. 🙂

katzi
21. bře 2010

ahojte,

tak u nás to včerejší běhání venku asi pomohlo - my měli naopak jednu z nejlepších nocí za poslední dobu. Adelí celou noc zůstala ve své postýlce a já ve své posteli - nevídané 🙂

Probudila se poprvé až v 1h - dudel a chviličku pochovat, pak až v 4h - mlíko, pak jsem tam teda musela jít ješte v 4.30 na dudel, ale vstávačka v 7h. Takže bezva.

matova: 🙂 mě se ta fotka taky líbí. No tady úplně nevyzněla - jak je to tak malinký 🙂 JJ, tu skroucenou pusinku známe taky - říkáme tomu podkovička 🙂

prchalko: holky jsou si dost podobný - to už jsme si psaly víckrát. Adu teď až tak neřve, ale pořád má to pištící období. Ona ale piští v dobrém i ve zlém, piští když se vzteká i když je veselá - furt 🙂 😠

My dnes jedem ke tchýni na oběd a návštěvu, pak na velký nákup jídla,...takže budu až večer.

Užijte si všichni neděli.

sherry28
21. bře 2010

tak noc jsme měli zase ponocovací, budíček přesně o půl noci a vzhůru do dvou, celý den mrčí je protivný a u všeho se vzteká, trvá to už čtvrtý den☹

gina333: nesmíš ulehat s tím, že dnes bude noc dobrá😉musíš si říct, že dnes to bude zase hrůza a třeba budeš mile překvapena🙂

matova: tady u toho vaku právě ty roztažené nožičky nevadí, je to správný rozkrok jako při špatném vývoji kyčlí (kdy musí být pleny na široko, někdy se až používá strojek na roztahování nožiček ☹)takže v tom problém nevidím🙂 děti by měly mít správně nožičky roztažené a ne u sebe, ale pokud není problém s kyčlema tak nemusí, vím to od sestry😉 kluci měly kyčle oba v pořádku, ale malá Kája musela mít nohy naširko a ortoped ji dokonce doporučil na nošení vak, kde je správný úhel. U holčiček víc záleží na správným vývoji kyčlí(potom kvůli porodům) a do školy to bude asi 500m počítám.

katzi: užij si neděli, také ocením, když někdo jiný uvaří a může se s chutí najíst😉

matova
21. bře 2010

ahojte,
u nás sa spalo relatívne v kľude do 0:30 (dovtedy som tam musela na kvílenie dvakrát pribehnúť, zabral cumlík a chvíľku ležania s ním), o pol jednej mlieko... nadránom sa už riadne prehadzoval a presúval, zobudil sa 5:45 a očividne chcel ešte spať, sám sa snažil, nevstával, tak ani ja-žiadne mlieko,čakala som čo bude, zaspal po pol hodine na ď alšiu pol hodinu. MM ráno skonštatoval ako krásne malý dnes potiahol-pravda o žiadnych ranných motaniciach nič nevedel 😀 😝.
Plačlivé obdobie pokračuje, pridali sa však dnes zasa závrate, motanie, padanie 😢. Malý bol hotofka už o 10, vkuse do niečoho narážal a padal...o 10:45 som mu dala nakoniec mlieko-už už zaspával a zrazu nič z toho, liezol dole a nevedel čo so sebou. Tak sme bežali povypínať ryžu, vybrať kurča...Šimon trošku narazil do hrany stola čo ho úplne rozkolísalo, spadol dozadu na chrbát a len som pozerala či udrží hlavu, neudržal, našťastie ju pustil asi len z 5cm...ale mňa to tak už naštvalo že padá a nechce spať, že som mu na toto ešte naložila na zadok 😒 a povedala že musí ísť spať-tak prikyvoval 😲 ...nakoniec dopil zvyšok mlieka a spí od 11:15. 😖

prchalka: no čítam že noc nič moc. Aj u nás bolo dvakrát kvílenie-asi ten další zub 😖 (zatiaľ však v noci nič dramatické).
Tie rifle na celých 9 mes. úplne si ma dostala 😲. Ja som mala také obrovské brucho. že mi ľudia vraveli že isto čakám dvojičky...to tam asi bolo more plodovej vody lebo keď začala odtekať tak to bola záplava a potom ešte dlho tiekla a tiekla 😝
katzi:super noc- to bola zas asi prémia za tie predošlé 😅
gina: u vás v noci teda nič moc. Už by si mohla malá zvyknúť aj bez nosenia ☹, to je iná makačka v noci vyskočiť a ešte aj nosiť 😒 . U nás nadránom pršalo a teraz mrholí....je zatiahnuté, škoda poo som sa tešila na prechádzku do lesa.

matova
21. bře 2010

sherry: hej hej, je to dobré od seba naširoko, ja len že v zime bábo naobliekané-aby ho to tam netlačilo nejak...ale dnes sa všetky veci tak šijú aby netlačili 😉
a noc jooj dve hodky nevedel zaspať ☹ . ☹ na druhej strane čím skôr tie zuby vyjdú tým lepšie pre vás všetkých, len ja som rada že šimonkovi idú teraz len po jednom-keď aj pri jednej trojke nevie poriadne chodiť 😖

prchalka
autor
21. bře 2010

gina: A nemáš z toho nošení záda v kelu? Mě stačí jí zvedat přes den a jak se tělo v noci uvolní a ráno vstávám, nemůžu se hnout ☹ auau
Holky, jak slyším široký balení, tak se mi dělá zle. My měly kyčle taky ok, já vůbec nedávala široký, normálně jsem se na to vybodla, ale byly jsme OK 😉 Stějně se mi nelíbí, jak nosí ty malé dětičky nožky v nosítkách roztažené, ale asi je to pro ně přirozený. Když se narodí mimčo předčasně a je v inkubátoru, taky tam ježí rozplácnutý jak žába 😖
ZUBY - kontrolou jsem zjistila, že ty horní moc neposkočily, ale vlevo dole máme už 3/4 stoličky a je to vidět pouhým okem, když mi u jídla otvírala pusu. 3/4 zubu - to je jak zázrak 😀 Až vylezou všechny 4, tak se snad opiju 😀 😀
VÁHA - včera před koupáním se vážila a má tak 14kg, tak mám radost, že to není víc. Došlo mi, že jindy jsem jí vlastně vážila oblečenou a s plínou, která počůraná taky něco váží 😅 😅 😀

prchalka
autor
21. bře 2010

ježí - leží že! bože! 😅