Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
1. dub 2010

hojky všem,se ukážu až večer, MM je doa, tak není nějako moc čas tad být 😒 . idu vařit, tak dočtu a poreferuju večír,

svítí slunko, tak budem odpo venku, papa

lehna
1. dub 2010

jen dodám, že dnešní byla 😝 . byl od uspání v 19.55h každou hodinu vzhůru až do rána, si dovedete představit jak oba s MM vypadáme 🙄

prchalka
autor
1. dub 2010

Tak ten vločkový obídek byl mňam, snědla všechno. Né že bychom to teď na to kakání potřebovaly, včera byl bobek 4x, dnes zatím jednou, ale je to kypré 😀
Jestli něco upeču, tak max. nějakou buchtu na plech - včera jsem si vymyslela z jogurtu. Když jsme na to sami dva - teda trochu i 3 😅 tak toho je stejně hodně..
luci_enka: Na mě to nespaní teda vliv ze začátku mělo, nemohla jsem ani jíst, myslím, že jsem zhubla, každý mi to říkal, ale teď už je to zajetý a vše se vrací k normálu, už nejsem jak stěna 😝 Jo a Viburcol někdy fungoval docela krásně, ale není to u nás hned. Psala jsem i homeopatce na net a ta odepsala, že je to výborné homeopatikum a může se dlouhodobě. Kopírovala jsem to sem holkám. Můžu ti to najít, kdybys chtěla.
sherry: Nevím, když bychom zamkly, tak se nemůžou přidat ostatní nový holky.. ☹

sherry28
1. dub 2010

tak už spí, my s Lukasem si k obědu uděláme krokety, teda on krokety já hranolky 🙂

gina:hned v listopadu sem budu písat jak spíme 😉 a jestli už nějaký zuby nelezou 😀

katzi
1. dub 2010

lehna: tak alepoň, že po té dnešní noci na něj nejsi sama, zapojíš i muže do péče 😉

prchalka
autor
1. dub 2010

Ramplujou pod barákem, vysypávaj výkop kamením, tak je trochu rachot, doufám, že toho co nejdřív nechají!!

sherry28
1. dub 2010

prchalka: můžou, já myslela zesoukromnit 😉(dávala by si jim povolení), ale je fakt, že je to zbytečně komplikovaný 😅

katzi
1. dub 2010

lucienko: s tím hubnutím - já prošla stejnou fází jako prchalka: napřed u mě stres, rozhozenost, totální únava, takže jsem taky dost zhubla. Ale časem jsem si tak nějak zvykla, moje tělo se přizpůsobilo, taky jsem začala pěkně kafíčkařit a ke kafíčku si dávat sladký, ....no prostě jsem to rychle nabrala zpátky + i něco navíc 😝

prchalka
autor
1. dub 2010

sherry: Jo můžou, ale až do té nové a tohle je tak nějak rychlejší, někdo chce třeba jen radu a stačí mu to a pak už sem nechodí.. Brala bych to, kdyby to šlo tak, že tahle diskuze by mohla zůstat otevřená, ale to ASI nejde.. 😕
katzi: Já se vždycky tak těším na kafe - min. 2x za den!

sherry28
1. dub 2010

jinak já chodím ještě do soukromého téma listopadky 2010(podle kakulačky na netu mám TP 2.11.)ale tam jsem tak jednou za tři dny, píšu tam spíš o vývoji těhu a zatím jsem ještě nebyla po KO, tak tam nemám co psát 😉

sherry28
1. dub 2010

prchalka: ono jde, že by tohle zůstalo otevřený a byla ještě jedna diskuse soukromá, ale je to už pak moc složitý 😅 dvě se nedají stíhat tak dobře, takhle je to lepší, už jsme zvyklý 🙂

gina333
1. dub 2010

tak kavicku 2x za den mozem aj ja a ktomu sladke, mnam 😀 Ved tolko sladkeho co ja zjem, to by ste neverili a kila nikde. 😉 Veru som ako ta Laurinova. 🙂 Inak ja taku extra unavu necitim, niekde som citala, ze niektorym ludom staci 4-5 hodin spanku, no asi ja patrim k tym vyvolenym. 🙂 🙂 Sice chodim najnovsie spat uz pred 22.00, veru obcas by som si nejaky dobry film v telke aj pozrela do konca, ale radsej si pospim. 😉

prchalka
autor
1. dub 2010

sherry: Já nevím, tak holky si taky můžou řict, jak to vidí, co by chtěly... Z toho, že tu dneska někdo něco zkopíroval a četl nebudu dělat vědu..

luci_enka
1. dub 2010

holky, mam malou vzhuru, tak jen rychle.. jestli k tomu muzu neco rict, taky bych to nezamykala kvuli jedne uzivatelce, co ma potrebu hledat nekde neco na dalsi holky a delat zle v jinem tematu... kdyz ji to bavi 😝 😝 at si to uzije... myslim, ze tady nepadlo nic zleho 😕

pro ty cipky poslu pritele... a budu jen doufat, ze u nas to zabere 😅 aspon na par noci 😀

sherry28
1. dub 2010

prchalka: vždyť říkám, že už jsme zvyklý takto😉

sherry28
1. dub 2010

luci: já to nemyslela, až zas tak kvůli jedné uživatelce, ale jen tak do budoucna 😉 ale samo taky jsem zvyklá takhle a neměnila bych to, já jen, ž eje tady takvá možnost, byl to jen nápad ne rozkaz 😀

prchalka
autor
1. dub 2010

sherry: jasný 🙂

sherry28
1. dub 2010

gina:4-5hodin spánku?tak někomu to stačí a někomu to stačit musí 😀 ale teď čtyři dny to můj případ není 😉

sherry28
1. dub 2010

gina: kdyby mi ráno a večer nebylo špatně, tak bych se i cítila vyspaná 😉 🙂

gina333
1. dub 2010

ja si myslim, ze by sme si tu temu nemali zamknut, presne ako sherry pise, do buducna. 😉 A este k tomu spaniu, jasne, spim viac ako 5 hodin, len to je zle, ze sa spi na etapy a nie v celku. 😉

gina333
1. dub 2010

sherry: aj pri prvom a druhom tehu ti byvalo zle?

prchalka
autor
1. dub 2010

sherry: Je to u vás zvláštní najednou s tím spánkem 😕 A včera jsme kadily víckrát, než vy 😀
Dneska je to na ven, jen nevím, jestli s kočárem nebo bez... Docela ráda bych šla svižně a né se pořád točila dokolečka nebo lítala sem a tam, ať pro sebe taky něco udělám!!! 😅

ined77
1. dub 2010

ahojky 🙂 ,
tak začnu včerejším uspáváním,které trvalo 1,5h 🙄 ,děs.
rozepisovat to nebudu,raději 😔 .
jinak pak už noc celkem dobrá 😉 .
dnes jsme byli dopoledne venku,dmajsem něco udělala,prostě jako každý den 🙂 .jsem tak ráda,že už neprší 😅 .
matýnek spinká od 12.10 a musela jsem mu dát vatu do oušek,protože se tady zase vyhrává 😠 ,ale nevím jestli to pomůže,to uvidíme 😒 .
obídku moc nedal a to jsem mu pak ještě ohřívala druhé jídlo jestli by raději nejedl to a nic
☹ .je i protifka,všechno hned obrečí,no nevím co je tohle zase za období,už mě to celkem zmáhá.nic nemůže jít v klidu 😒 .
jdu vás dočítat
🙂

prchalka
autor
1. dub 2010

Holky, někomu to spaní stačí pár hodin, ale to asi nebude případ matek s batoletem, ty by myslím spaly rády, akorát jim to není dopřáno. Já vždycky závidím návštěvě, když u nás nějaká je, že odejde a pak se vyspí až do rána 😀 😀 😀 Už jsem fakt marná 😅

sherry28
1. dub 2010

gina: nebývalo, při Lukáškvi jsme měla ranní nevolnosti, ale jen asi týden a nijak velký to nebylo 😉 a při Marečkovi mi nebylo vůbec nic 😅 ještě tři dny před porodem jsem pracovala 🙂

prchalka: to jo 😀 hlavně vám nepřeju, aby to bylo dlouho 😅 Mára dnes kadil zatím jednou, ale má to furt řídký 😝

katzi
1. dub 2010

já jsem nějak mimo mísu 😅 Já to nějak nestíhám sledovat co se kde řešilo....Ale taky bych nic nezamykala 😉 S tím spaním - tělo se fakt přizpůsobí a vydrží hodně. U mě je to tak, že ráno vždycky hrůza, odpoledne lepší a večer bývám většinou už docela fit 🙂

katzi
1. dub 2010

ined: vatu do oušek 😀 To jsi mě pobavila. Přiznávám, že jsem to už jednou taky zkoušela, ale vypadávalo jí to 😀 Taky jsem ji jednou dala spát v čepici ( bylo to v zimě), abych jí ten hluk z baráku utlumila. Nepomohlo to 🙂

sherry28
1. dub 2010

matova: kde jsi? 🙂

gina333
1. dub 2010

veru, uz sme sa dnes kazda ohlasila len matova este nedala o sebe vedet 😒 dufam, ze su v poriadku. Sophi este stale spi a to suseda samozrejme vysavala 😠 aj Nati je uz doma tak cakame. 😉

sherry: no kebyze sa citis inakse ako pred inymi tehu, tak budes mat dievcatko. 🙂 Aspon sa to tak hovori. 😵

katzi
1. dub 2010

Adélka právě "přežila" zazvonění od pošťáka. Dovezl nám balíček objednaných triček z MMB. Jsou supr, mám radost. A ještě větší, že se Adu nevzbudila 🙂

sherry: jj, gina má pravdu. Když se cítíš jinak, mohlo by to být děvčátko. A jak vypadáš? Děvčátka prý ubírají krásu. Na mě to teda bylo vidět - pupínky a tak 😝

A jééé, zakřikla jsem to, pláče....